SAifv m a fie W0* NISSAN Steeds meer mensen ontdekken Leo Wesel: 'Eerst de middenmoot van de hoofdklasse aankunnen. Dan pas denken over betaald voetbal' Je blijft erin rijden... DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 september 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Korte Geere 1 MIDDELBURG VC VLISSINGEN HAALT VOLLE WINST Gedreven voetballer Auto Walcheren Dijkwel B.V. 1 I Klaverjassen - Voortaan kan men iedere dinsdagavond vanaf 19.30 uur terecht in buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg voor een partijtje klaverjassen. Mensen die het spel nog niet kennen maar het graag willen leren zijn eveneens welkom. Kleding maken - Bij voldoende belangstelling begint er op de woensdagmorgen in buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg een cursus kleding maken. De cursus is bedoeld voor zowel beginners als gevorderden. Naaimachines, modebladen en patroonpapier is aanwezig. Inlichtingen en opgave: 01184 - 61252. Disco - Na een grondige verbou wing gaat 'De Zwaan' in Oost- Souburg op zaterdag van start met een disco-café. Hoe laat het be gint is niet bekend, maar iedereen vanaf 16 jaar is in ieder geval welkom. Multiple Sclerose - Mevrouw E. Arnold-van de Kuyl vertoont op 29 september dia's over 'wilde bloemen'. Zij doet dat op uitnodi ging van de MS-Stichting afdeling Walcheren, die die dag weer bij eenkomt in het 'Koetshuys-Der Boede'. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. Inlichtingen: 01180 - 28908. COC - Zaterdag 26 september houdt de COC afdeling Walche ren weer een soosavond. De be doeling van die avond is dat zowel homosexuele mannen als vrouwen elkaar in een gezellige sfeer kun nen ontmoeten. De avond begint om 21 uur en wordt gehouden in de Eigen Haardstraat 2 in Mid- delburg. PIT - De collectanten voor het PIT, dat is het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront hebben in Oost- en West-Souburg een totaal- bedrag opgehaald van 3.312,26. FIOM - Dit najaar start FIOM- Zeeland opnieuw met een groep voor alleenstaande moeders tot 23 jaar. De groep komt vanaf 30 ok tober bij elkaar gedurende 10 vrij dagochtenden van 10 tot 12 uur. Voor kinderopvang wordt gezocht naar een oplossing. Aan de deel name zijn geen kosten yerbonden. Inlichtingen en opgave: 01180 - 27311. Uitkeringen - De CNV- werkgroep 'Anders-Aktieven' heeft voor maandag 28 september weer een zogenaamde beldag voor mensen met een uitkering georga niseerd. Voor vragen of klachten rond ziektewet, AOW, WW- en Bijstandswetten kunnen zowel le den van het CNV als andere (toe komstige) uitkeringsgerechtigden telefonisch terecht bij het Dienstencentrum in Goes: 01100 - 20310. Naast genoemde klachten of vragen kan men er ook terecht voor een afspraak of informatie krijgen over studiefinanciering, ziekenfondsen en kinderbijslag. Kleding - In de periode van maandag 28 september tot en met donderdag 1 oktober zamelen de plaatselijke vrijwilligers van de R.K. Parochie in Middelburg weer gedragen kleding in voor de Derde Wereld. Kleding, maar ook de kens, schoenen en gordijnstoffen kunnen worden ingeleverd op maandag 28 en dinsdag 29 sep tember in 'De Hoeksteen' aan de Vrijlandstraat en bij de RK kerk aan de Lombardstraat op woens dag 30 en donderdag 1 oktober. De inlevertijden zijn van 19 tot 20 uur. Na de inzameling halen vrachtauto's van de Stichting Mensen in Nood je kleding op. Vakantiewerk - Wie een vakan tiebaantje heeft gehad heeft recht op een aantal zaken, zoals mini mumloon, doorbetaalde vakantie dagen, eventuele terugbetaling loonbelasting, een loonstrookje en nog meer zaken. Wie daar meer over wil weten kan donder dag 24 september bellen naar het WJ-CNV-Zeeland, dat die dag van 19 tot 21 uur eén telefonisch spreekuur houdt over dat soort zaken. Tel: 01100 - 20310. Sponsorloop - Korfbalvereni ging ONDO organiseert 22 sep tember op en rondom het sport veld 14 St. Laurens een sponsor loop. De opbrengst is bestemd voor het verbouwen van de kanti ne. De start is om 19.00 uur. Voorafgaande aan de start zal het 200e lid van ONDO gehuldigd worden. Baanlozen - Het Activiteiten Centrum Middelburg (ACM) or ganiseert een serie van drie gespreksbijeenkomsten voor part ners en huisgenoten van baanlo zen. De ervaringen van die partners en huisgenoten staan daarbij centraal in die bijeen komsten. De gespreksbijeen komsten worden gehouden in het ontmoetingscentrum 'Dauwen- daele' op 30 september, 7 en 14 oktober en duren van 9.30 tot 12 uur. Inlichtingen en opgave: 01188 - 1896 of 01180 - 35156. COVRA - Op verzoek van de Centrale Organisatie van Radio actief Afval (COVRA) zullen gs van Zeeland de procedures rond de afgifte van de verschillende vergunningen voor een verwerkings- en opslagfaciliteit voor radioactief afval in de ge meente Borssele in het Sloegebied coördineren. Het houdt onder meer in, dat dat de provincie de bekendmakingen verzorgt en functioneert als adres waar be zwaren en adviezen kunnen wor den ingediend. Voor de verwerkings- en opslagfaciliteit zijn nodig een vergunning krach tens de Kernenergiewet, een lo zingsvergunning krachtens de Wet verontreiniging oppervlaktewater en een bouwvergunning. Boven dien is er een milieu- effectrapportage vereist. Prima Donna - De werkgroep voor lesbische vrouwen, 'Pirma Donna', heeft voor zaterdag 26 september een vrouwenfeest geor ganiseerd waarbij onder meer de theatergroep 'Panter' uit Amster dam treedt op met een cabaret. Het feest wordt gehouden in 'Slot Ostende' in Goes en begint om 21 uur. Na afloop van het cabaret is er gelegenheid tot dansen. Studieweekend - De Koninklij ke harmonie 'Ons Genoegen' uit Vlissingen gaat op zaterdag 26 en zondag 27 september voor het eerst met haar jeugdleden op stu dieweekend naar Breskens. .Hoe wel het gezamenlijk instuderen van speciaal voor dit weekend ge selecteerde muziek de hoofdmoot zal vormen is daarnaast tijd voor spel en ontspanning ingeruimd. Zaterdag om 16.30 uur geven de jeugdleden van Deltaband, har monie en blokfluitgroep een con cert in het restaurant van recreatiepark Schoneveld in Breskens. Natuur - Op uitnodiging van de Natuurvereniging Walcheren KNNV houdt op vrijdag 25 sep tember de heer W. Kuys een diale zing over paddestoelen. De lezing begint om 20 uur en wordt gehou den in het biologielokaal van de Christelijke Scholengemeenschap aan de Elzenlaan in Middelburg. Meer centjes - De commissaris sen van gemeentepolitie in Mid delburg en Vlissingen, de heren K. de Vos en L.E. Schuller zijn op grond van nieuwe regels in een ho gere loonschaal ingedeeld en gaan dus ondanks gelijkblijvende rang meer verdienen. De commandant van de rijkspolitie van het district Middelburg, J. Veenstra, gaat óók meer verdienen, maar die is on langs bevorderd tot dirigerend of ficier der Rijkspolitie eerste klasse. In Goes en Terneuzen wer den respectievelijk L. Diepenhorst en A.J. Roost beëdigd als com missaris van gemeentepolitie. Voordien waren beiden hoofd inspecteur. De bevorderingen zijn het gevolg van een wijziging in het bezoldigingssysteem van de poli tiekorpsen in Nederland. De be zoldiging is daarbij gebaseerd op het aantal inwoners per gemeente en de gemeenten zijn daartoe in elf klassen verdeeld. Hoe meer zieltjes, hoe meer centjes dus. Bingo - Liefhebbers van een spel letje bingo kunnen vrijdag 25 sep tember weer terecht in 'De Lammerenburcht' in Vlissingen. De bingo begint om 19.45 uur. Bingo - Eveneens in Vlissingen, maar dan in het clubhuis van VC Vlissingen, is er vrijdag 25 sep tember een bingo en rad van avon tuur. De toegang is gratis en de spelletjes beginnen om 20 uur. Disco - Zaterdag 26 september is er in 'De Piek' in Vlissingen weer een disco. Aanvang 21 uur. Oostkerk-orgel - In 1783 was het één van de 'luisterijkste kerk orgels van de Republiecq'. In 1988 is het hard aan restauratie toe: het orgel van de Oostkerk in Middelburg. Althans, de beman teling. En daarom houdt een commissie onder de titel 'het or gel in het nieuw' regelmatig acti viteiten. Zaterdag 26 september wordt er in dat kader een rommel markt gehouden voor dit doel rondom de Oostkerk. Tussen 9 en 16 uur is er volop bedrijvigheid met talrijke koopjes zoals (kin derkleding, boeken, klein- meubilair en plantjes. Ook hand werken zijn er te kust en te keur, en een prijsje is te winnen bij het Rad van Avontuur. Uiteraard kan ook het meer dan tweehon derd jaar oude orgel worden bekeken. Het te restaureren orgel aan de Oostkerk. Dansen - Wie zin heeft in een dansje kan zaterdag 26 september terecht in 'De Lammerenburcht' in Vlissingen. Vanaf 20.30 uur speelt daar het Riverside Combo en het is de bedoeling dat er op hun muziek ook gedanst wordt. Klaverjassen - Kaartje leggen en prijs winnen? Dat kan op maan dag 28 september in 'De Schuur' in Oost-Souburg. Daar is vanaf 19.30 uur prijsklaverjassen en wie de beste kaarten heeft en ze goed speelt gaat natuurlijk met de prij- zen naar huis. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond komt woensdag 30 september bijeen in 'De Schakel' in Middelburg voor haar maande lijkse ledenvergadering. Na het huishoudelijke gedeelte geeft me vrouw T. van Belleghen, pedicure, voorlichting over voetverzorging en schoeisel. De bijeenkomst be- gint om 14 uur. UW - De UW houdt vrijdag 2 oktober weer een stuif-es-in. Deze wordt gehouden in het gebouw van de UW aan de Herengracht in Middelburg en begint om 11 uur. Het programma bestaat uit gezamenlijk koffiedrinken, daar na lunch en 's middags worden er allerlei spelletjes gedaan. Opgave en inlichtingen: 01180 34305/25703 (na 18 uur). CDA - Het CDA-afdeling Vlis singen komt maandag 28 septem ber in 'Open Hof' in Vlissingen bijeen voor een openbare leden vergadering. Als spreker zal die avond optreden de nieuwe lande lijk voorzitter van het CDA, drs. W.G. van Velzen, die het zal heb ben over het belang van het CDA in onze samenleving en de zorg die het partijbestuur heeft naar de leden toe. Verder gaat hij in op het aangekondigde beleid van de rege ring zoals dat is neergelegd in de troonrede. Op deze manier wil de nieuwe voorzitter kennismaken met de afdelingen en hun leden. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. HOWA - Martin Gaus, bekend van het televisieprogramma 'Die renmanieren', geeft dinsdag 29 september een lezing met film over hondengedrag en hoe de mens daar invloed op kan uitoefe nen. Hij doet dat op uitnodiging van de HOWA. De lezing wordt gehouden in 'Het Zuiderbaken' in Middelburg en begint om 19.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Gevonden - In het''clubhuis van de Middelburgse korfbalvereni ging 'Swift' liggen al enige tijd spullen die de eigenaar misschien niet mist: een grijze trainings broek, voetbalschoenen, regenjack-blauw, regenbroek, zwarte sweater, een tas 'club sport' met 2 blikjes spa (vol of leeg?), regenjack 'Pieter Goudap- pel' en een witte sjaal. Najaarstoer - In het bos- en duingebied van Oranjezon wordt zaterdag 26 september weer de traditionele najaarstoer van de Natuurvereniging Walcheren KNNV gehouden. Deze wande ling voor het hele gezin start bij het pompstation van de WMZ, waar ook de routebeschrijving verkrijgbaar is. Het thema van de route houdt verband met 'duin en water'. De wandeling kan gelopen worden van 10 tot 16 uur. Paddestoelen - De Natuurver eniging Walcheren KNNV gaat dinsdag 29 september onder lei ding van de heer H. Mandemaker op paddestoelenexcursie. De tocht start om 14 uur vanaf het parkeer terrein aan de Randduinweg in Oostkapelle. Westkapelle - De gemeenteraad van Westkapelle vergadert don derdag 24 september om 20 uur. Op de agenda staan onder meer een krediet voor de werkzaamhe den aan de toren van het stadhuis, het programma basiseducatie 1986, de vaststelling van het scho lenplan 1988-1991 en een subsidie aanvraag van de Stichting Welzijn voor Ouderen Westkapelle. Ypsilon - Ypsilon, de vereniging voor ouders en andere familiele den van chronisch psychotische of schizofrene mensen komt woens dag 30 september bijeen in het pand aan de Vlasmarkt 6 in Goes. De psychiater J. Bakker is die avond aanwezig om onder meer vragen te beantwoorden over me dicatie, symptomen en houding. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Inlichtingen: 01100-12221. Snuffelmarkt - In de voormalige jeugdherberg aan de Breewa- terstraat in Vlissingen is zaterdag 26 september weer van alles te koop voor de 'snuffelaar', zoals bankstellen, radio's, tv's en aller hande spulletjes. De snuffelmarkt is georganiseerd door de 'Delta Band' uit Vlissingen die van de opbrengst Spaanse uniformen wil kopen. Het 'snuffelgala' is van 10 tot 13 uur. Vrouwenvergadering - De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland heeft op dinsdag 29 sep tember in het pand aan de Nieuwstraat 47 in Middelburg een algemene vrouwenvergadering. Op deze bijeenkomst, die om 20 uur begint, staan de plannen van de Commissie Dekker over de or ganisatie en de financiering van de gezondheidszorg centraal. Een medewerkster van het landelijk comité 'vrouwen blijven eisen' zal uiteenzetten waarom speciaal vrouwen door de plannen van die commissie worden getroffen. Computerclub - Buurthuis 'De Paraplu' in Vlissingen is begon nen met een computerclub en dan met name voor meisjes van 10 tot 16 jaar. In het algemeen blijkt de interesse voor computers bij jon gens groter te zijn dan bij meisjes en 'De Paraplu' probeert dat enigszins te doorbreken. De club avond is op de woensdagavond van 19 to 20 uur. Inlichtingen: 01184-65453. Clubavond - Buurthuis 'Schel- debuurt' heeft iedere maandaga vond, van 19 tot 20 uur een clubavond voor jongens en meis jes van 8 tot en met 12 jaar. Inlich- tingen: 01184-11458. Kleding maken - Iedere maan dagmorgen van 9.30 tot 11.30 kunnen vrouwen terecht in buur thuis 'Aldegonde' in Vlissingen om -onder begeleiding- kleding te maken. De groep is al begonnen, maar liefhebbers kunnen nog deelnemen. Inlichtingen: 01184-27031. Avondgebed - Vanaf 6 oktober is er iedere dinsdagavond van 19 tot 19.30 uur in de zijkapel van de Singelkerk in Middelburg een eu- cumenisch avondgebed, omlijst met zang en muziek. Godsbeelden - Op woensdag 7 oktober houdt de Werkgroep Theologie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen een eerste lezing over het thema 'godsvoorstelling'. Als spreker is uitgenodigd Prof. Mag. Dr. L. Smits, tot voor kort hoog leraar in de dogmatische theolo gie aan de Katholieke Universiteit Brabant, die een overzicht zal ge ven van diverse godsbeelden. Alle belangstellenden zijn welkom. Voor informatie: A. Molendijk (01180-26793). Kinderen krijgen - Zo oud als de mensheid is, zijn er kinderen geboren. Een zwangerschap is dus heel gewoon, totdat je zelf kinde ren gaat krijgen. Vragen die dan komen zijn: wat is beter; in het ziekenhuis of thuis bevallen, moet moedermelk en nog meer van dat soort zaken. Om op deze vragen een antwoord te krijgen start 30 september in het Kruisgebouw aan de Leliënlaan in Vlissingen een cursus voor aanstaande ouders. De cursus bestaat uit 7 wekelijkse bijeenkomsten van 20 tot 22 uur. Inlichtingen en aan- meldingen: 01184 - 15175/17819. Cooperlest - Wie wil weten of zijn of haar conditie goed is, kan vrijdag 25 september terecht op de kunststofbaan in Vlissingen. Zeeland Sport heeft die dag een 'Coopertest' georganiseerd en het is daarbij de bedoeling om in 12 minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Iedere deel nemer ontvangt een diploma met daarop de gelopen afstand. In schrijven kan vanaf 18 uur in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburgplein in Vlis singen. Teeneravond - Teeners van 12 tot en met 15 jaar kunnen iedere woensdag tussen 19 en 21 uur te recht in buurthuis 'Scheldebuurt' in Vlissingen. Activiteiten waar men die avond aan mee kan doen zijn onder meer kleding maken, schmincken, sieraden maken, vi deo en dansen. Inlichtingen: 01184-11458. Engels - De ZVU gaat opnieuw van start met de cursussen Engels voor ouderen. Voor Middelburg is de kennismakingsochtend don derdag 24 september van 9.30 tot 10.30 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen in de Molstraat. De cursussen in Vlis singen beginnen vrijdag 2 oktober in het dienstencentrum Bachlen Poorte. Aan de cursus kunnen zo wel beginners als gevorderden deelnemen. Inlichtingen: 01180-34800. Snuffelmarkt - In het peu- terspeelgebouw aan de Kerkstraat 6 in Veere wordt zaterdag 26 sep tember een smul- en snuffelmarkt gehouden. De markt duurt van 10 tot 14 uur en voor zowel jong als oud zijn er leuke spelletjes waar prijzen mee zijn te verdienen. Sacred Dance - Sacred Dance is een vorm van meditatief dansen, waardoor lichaam en geest meer met elkaar in harmonie worden gebracht. De oude dansen zijn overgeleverd uit de Balkanlanden en de nieuwe dansen zijn gemaakt op de muziek van onder andere Bach, Beethoven en Vivaldi. De eerste les wordt gegeven op zater dag 26 september in het pand aan de Breestraat 27 in Middelburg en duurt van 14 tot 17 uur. Voor ver- dere informatie: 01180-14591. Yoga - Vanaf donderdag 1 okto ber begint er in Middelburg weer een kursus Hatha - Yoga. De cur sus heeft 12 bijeenkomsten en kan gevolgd worden van 10 tot 11.30 uur in 't Pand aan de Kerksteeg 5 erf van 20 tot 21.30 uur in de Breestraat 27. Inlichtingen: 01180-14591. Speelstad - Het speelstadterrein aan de Langeleenweg in Vlissin gen moet nog worden opgeruimd. De organisatie is dat van plan te gaan doen op zaterdag 26 septem ber en iedereen die meehelpt ont vangt één gulden voor elke volle vuilniszak. Het is verzamelen ge blazen om 9 uur. De eerste reactie van Leo Wesel, linkerspits van vc Vlissingen, na de eerste overwinning (3-0) in de thuiswedstrijd tegen koploper Sittard was begrijpelijk. "We hebben collectief geknokt. Iedereen was tot en met gemotiveerd. Zestien man hebben daaraan bijgedragen, de trainer, dertien spelers, de leider, de verzorger en niet te vergeten het tweeduizend man sterke publiek. Heerlijk gewoon. De sfeer was voortreffelijk. Onze supporters hebben het vertrouwen in ons schijnbaar nooit verloren. Dat spreekt mij wel aan". Leo Wesel, eerstejaars Vlissin- ger, is niet aan zijn eerste proefstuk bezig. Vijf jaar gele den al speelde hij op hoofdklasse-niveau voor RBC, ook al onder leiding van trai ner Cees Vermunt. Zijn erva ring spreekt als hij zegt: "Je ziet de laatste drie jaar steeds clubs die naar de hoofdklasse promoveren in het eerste jaar in de problemen komen. Als ze dat eerste jaar goed doorko men, gaat het best. Maar aan passing aan dit milieu is uiterst moeilijk. Je moet voortdurend alert zijn". Wesel heeft ondanks ervaring en routine veel ambities. Zijn jongere teamgenoten wijst hij moeiteloos op problemen. Zo als de roes van de overwinning. "Volgende week staan we in St. Willibrord. Dat is een nieu we uitdaging. Daar moeten we naartoe leven. Al vanaf van daag", zei hij zondag. Ook naar de wedstrijd tegen Sit tard, de koploper vorige week, is optimaal naartoe geleefd. "En die overwinning sterkt ons in de gedachte dat we voor geen enkel team bang hoeven te zijn". In de woordenstroom van We sel is de gedreven voetballer te herkennen, die de wedstrijd nog eens beleeft. "Die eerste grote kans had ik moeten be nutten. Na vijf minuten ca ramboleerde de bal via de knie Vlissingen-Sittard, Taco v.d. Velde scoort 2-0, terwijl Paul Schipper toekijkt. Leo Wesel van de keeper voor mijn voe ten. Alleen dat rotte effect zorgde ervoor dat ik de bal niet onder controle kreeg. Ik had er mijn lichaam tegenaan moeten gooienMaar ja. öat is makkelijk gezegd. Achteraf". Voetballen is nauwelijks een individuele sport. Daarom pleit Wesel voor alles voor een collectieve aanpak. Hij ver wijst naar de wedstrijd tegen DESK, toen de rood-witten als ploeg faalden en DESK opviel als team. "We moeten er staan als volledige selectie. Ook de zogenaamde jonkies moeten mee. Het zijn uiterst getalen teerde jongens Ruud Corre en Roy Hendrikse. Maar ze moe ten knokken. Dat geldt ook voor het tweede team...". Betaald voetbal wijst Wesel niet af. Maar Vlissingen moet er wel naartoe groeien. "We moeten eerst bewijzen dat we de middenmoot van de hoofd klasse aankunnen. En dat is nog lang geen betaald voetbal niveau. Nee toch?". Theo van Duin Veerseweg 104 Middelburg. Tel. 01180-38880 Do. 24 sept. 1/m wo. 30 sept. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30, 14 en 19 uur: L.eesdienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. Hiensch. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. M.J.T. Burema, Hcinkenszand, 19.00 uur: Herv. Kerk (Markt 8) 19.00 uur: ds. A.W. Mol Rooms Katholieke Kerk H. WiUibrordus. Openlucht theater, Badhuisweg, zo. 8.45 uur GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.H. Meijer te Middelburg, 14.30 uur: C.H.B. Weijs, gez. dienst. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 19 uur: ds. J. de Boer te Vrouwenpolder, gez. dienst. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 u. ds. Geers uit Middelburg. Zo. 19 uur: ds. J. de Boer, gez. dienst. HOOGEI.ANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdie.nst. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, tel. 01180 - 81000. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Hendrikse-Spiering uit Mid delburg^ KOUDEKERKE: Atec/. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk, Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma te Vlissingen, 19.00 uur: drs. J.A.G. v.d. Weijde te Bleiswijk. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9.00 uur: ds. Hiensch. Gereformeerde kerk Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. W.B. Obbink te Zoutelande, knd. 8-11 jaar. 19.00 uur: drs. J.H. Meijer uit Middelburg. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland II. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. M.J. Posting. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: buitendag te Aardenburg, ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Blanken. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. Ykel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: kand. Th. Lorier te Oostburg, 14.30 uur: ds. P. Paulus De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17.00 uur: ds. L.J.G. Ykel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: J.E.L. Brummelkamp, 17.00 uur: ds. J.T. Ca- zander uit Oude Tonge. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse uit Zierikzee. Oostkerk, Oost kerkhof, 10 uur: mevr. A. Spaans-Moolenaar uit West kapelle, m.m.v. Herv. kerkkoor Middelburg. Ontmoe- lingskerk, Oosterscheldestraat 10 uur: ds. O. Elseman, m.m.v. de cantorij. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. C. den Engelse uit Renesse. Engelse kerk. Sim pelstraat, 19 uur: dhr. M. Allewijn. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst: ds. H.G. van Rijn. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zendingszondag 10 uur: altaardienst, 17 uur: samenkomsten o.l.v. majoor C. Kotten. Lutherse Kerk. Zuidsingcl 70. Zo. 10 uur: ds Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. H. Schuurman uit Dronten Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, za. 19 uur: o.l.v. pastoor Ro senberg. Waalse Gemeente (Eglise WallonneLange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: pasteur G.A. Staal. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: Samenkomst. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dr. A. van Haarlem uit Groningen. R1TTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. A. van Haarlem uit Groningen. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: ds. G.J. Mink uit Arnemuiden. Volle Evangelie Dorpshuis de Zandput. Elke dinsdag om 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 en 17 uur: ds. A. Fox te Amsterdam. Dienst van Schrift en Tafel. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, Oranjeplein 9.30 en 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: kapt. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraast 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A. gez. dienst H/G 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Hendrikse-Spiering (H.A.). VLISSINGEN: Anglicaanse kerk. The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. buitendag in Aardenburg. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers. Gereformeerde Gemeente. Marnixkcrk, Marnixplein 41 Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Geertsma. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Kalksma, 17 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Krijger, 17 uur: ds. Kalksma. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehova's Getuigen Gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. H.G. van Rijn, 10.30 uur: bijbelstudie. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur.- Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: Opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. ZOUTELANDE: Rooms-Katholieke Kerk. Willibror- duskerk. Bosweg 1, zo. 10 uur. Do. 24 sept. 1/m wo. 30 sept. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag tot 24 uur: J.F.L. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLANI), ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zon dag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemui den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost kapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tol zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuren voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180-15306. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34 tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pie terstraat 15, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTUK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDF.KERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- 1)1 JK. SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187-2333 ALGEMEEN KRISIS OPV ANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelsewcg 4, 4353 EH Seroos- kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTEN BEST RIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 21