in Midden Zeeland Gijsbert Lekkerkerker herdenkt Jan Zwart in St. Jacobskerk Concert Anner Bijlsma Er zijn altijd mensen die ie muren bekladden 10 september - 16 september EXPOSITIE PODIUM FILM mi j ia Huub Bals en Jan Heys vertellen over Rusland 'Stuk' HENDRIK WILLEM VAN LOON Archiefsprokkels Popdag Walk Inn Rian Krul exposeert grafiek in bibliotheek DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 september 1987 TALKSHOW FILM Iman de Zwarte concerteert in 100-jarige kerk KINDER BOEKEN CARAVANNEN IN DE WINTER In de reeks herdenkingsconcerten - een ode aan de vijftig jaar geleden overleden gigant op het orgel, Jan Zwart -door de organist Gijsbert Lekkerkerker, staat ook Vlissingen op het programma. De jonge orga nist speelt zaterdag 12 september in de Sint Jacobskerk in het kader van dit Jan Zwart orgelproject. Het begint om 20 uur. Jan Zwart was achtereenvolgens organist in Rotterdam, Capelle aan de IJssel en Amsterdam. Hij schreef veel koraalbewerkingen en speelde wekelijks voor de NCRV radio. Zwart deed er alles aan om het kerkor gel populair te maken, met name onder de protestantse bevolking. Gijsbert Lekkerkerker opent het concert in Vlissingen met de fan tasie Toccatine over psalm 33, het orgellied 'Als ge in nood gezeten' en het canonisch voorspel en ko raal over psalm 84 "Hoe lieflijk hoe vol heilgenot'. Van D. Buxte- hude, van wie dit jaar wordt her dacht dat hij 350 jaar geledeg werd geboren, wordt een aantal stukken gespeeld en ook van Bach, Handel en Guilmant staan werken op het programma. Gijsbert Lekkerkerker is net terug van een toernee door Noord- Duitsland. In Hamburg, Bremen en nog een aantal plaatsen ver zorgde hij concerten. Hij kreeg de eerste vaardigheid op het orgel bijgebracht in Woerden waar hij als vijfjarige op het harmonium van zijn ouders speelde. In die plaats bezocht hij ook de eerste muzieklessen (piano en orgel) en die werden op een hoger plan bij geschaafd in Utrecht op het con servatorium. Driejaar Hochschu- le fur Musik und darstellende Kunst in Wenen maakte de oplei ding compleet. Met lof van de ju ry ontving hij de concertvakdiplo- ma's orgel en clavecimbel. Hij maakte diverse concertreizen door Europa, radio-opnames en vier lp's. In het kader van dit Jan Zwart 't I 1 f i r Jan Zwarl, vijftig jaar geleden overleden. Inzet: Gijsbert Lekkerkerker. herdenkingsconcert worden in nog negen plaatsen concerten ver- zorgd door Gijsbert Lekker kerker. In het kader van het Russische filmfestival in het Schuttershof - en Bibliotheektheater in Middel burg deze week zijn donderdag 10 september Huub Bals - direkteur van het Rotterdamse filmfestival en Jan Heys - hoofdredacteur van de Filmkrant en correspondent van de Volkskrant in het Schut tershoftheater om met elkaar te praten over de Russische Cinema. Huub Bals - net terug van het festival in Venetië en onvermoei baar op zoek naar interessante films- beweert dat met name in Rusland de mooiste films worden gemaakt. Jan Heys verbleef enkele weken van de zomer in Moskou en schreef voor de Volkskrant een serie artikelen over de hedendaag se Russische Cinema en de in vloed van Gorbatsjow - een libe raler beleid - op het filmklimaat in Rusland. Na de talkshow vindt vertoning van de film Tema plaats. De film ontving op het afgelopen film festival van Berlijn de Gouden Beer. Huub Bals. Poppenspeelster Patricia Suer speelt 16 september in buur thuis 'De Zwaan' in Souburg 'Stuk'. Binnen de entourage van de poppenspeelster, de poppen en een aantal plastic attributen worden meiden en vrouwen met zichzelf gecon fronteerd door ze dicht op de huid te zitten. De voorstelling begint om 20.30 uur. Omdat de gereformeerde kerk in Koudekerke 100 jaar bestaat wordt zaterdag 12 september een orgelconcert gegeven. Iman de Zwarte, de plaatselijke cantor- organist, tekent voor de uitvoe ring. Therese Jobse bespeelt de dwarsfluit en de interkerkelijke cantorij Koudekerke zingt. Het concert begint om 20.30 uur. Op het programma staat 'een kleine orgelmis' van J.S. Bach, een verzameling koraalvoorspelen bij Luthers' catechismuskoralen. Anner Bijlsma 'Herfstcyclus Oude Muziek' staat weer voor de deur en dat betekent voor de liefhebbers van klassieke muziek weer een aantal prima concerten. Het eerste concert vindt plaats op zaterdag 12 september in de 'Klo veniersdoelen' in Middelburg en wordt verzorgd door de cellist Anner Bijlsma. Bijlsma studeerde aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag, waar hem in 157 de Prix d'Excellence werd toegekend. Bijlsma is een veelzijdig cellist en verwierf door de vele concerten en grammofoonplaten met Frans Bruggen en Gustav Leonhardt voornaam als interpretator van Barokmuziek. Anner Bijlsma is als leraar verbonden aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag en aan het Sweelinck Con servatorium in Amsterdam. Bijlsma speelt die avond drie sui- tess voor violoncello van Johan Sebastian Bach, üet concert be gint om 20.30 u Het concert door vader en dochter Stevenson in de Grote Kerk in Veere aanstaande za terdag wordt opgedragen aan Hendrik Willem van Loon. Tegenwoordig vrijwel vergeten was Van Loon in zijn tijd een beroemdheid. Hendrik Willem van Loon werd in 1882 gebo ren in Rotterdam. Hij emi greerde in 1903 naar de Ver enigde Staten. Na een aantal kommervolle jaren, waarin hij ondermeer geschiedenis stu deerde (aan Cornell en Har vard University), verwierf hij bekendheid als journalist, gastdocent aan diverse Ameri kaanse universiteiten en vooral als schrijver. Met name het succes van zijn populair- wetenschappelijke historische boeken (als "The story of mankind", 1921, "The life and times of Joh. Seb. Bach", 1926, en "The life and times of Rembrandt van Rijn", 1931), die talrijke oplagen bereikten en in vele talen werden ver taald, maakten hem beroemd èn rijk. In de jaren twintig keerde Hen drik Willem van Loon weer naar zijn vaderland terug. Hij kocht het huis "De Houttuin" aan de Kade in Veere, waar hij en zijn Amerikaanse vrouw Jimmy zich in 1927 vestigden. De Veerenaren vonden de Van Loon's maar een wonderlijk stel: de kleine Jimmy, die in een knalrood autootje (een zo genaamde twoseater) over Walcheren scheurde, stevige glazen jenever dronk en enkel en bovenarm met opvallende gouden slavenbanden sierde, en de zwaarlijvige Hendrik Willem, die bijvoorbeeld 's morgens in zwembroek zijn huis uitwandelde voor een fris se duik in de haven of voor het hele stadje pannekoeken bakte... Het huis van dit excentrieke echtpaar aan de Veerse Kade werd een bezienswaardigheid, vele malen door - Amerikaanse - toeristen gefotografeerd. Van Loon, die ook de tekenpen vaardig hanteerde en zijn boe ken zelf illustreerde, had in het Veere, zoals afgebeeld door Hendrik Willem van Loon in zijn boek De vrijmaking der mensheid melijk onconventioneel leven. portaal achter de voordeur van "De Houttuin" een witte boardwand aan laten brengen, waarop hij allerlei spreekwoor den en gezegden uitbeeldde. In de voorkamer had Van Loon een wereldkaart op de muur geschilderd, waarop de steden New York, Parijs en... Veere stonden vermeld. Bij Veere had prins Hendrik, de echtgenoot van koningin Wil- helmina, zijn handtekening ge zet. Volgens de overlevering zou prins Hendrik dat hebben gedaan tijdens de afwezigheid van Van Loon, die toen hij weer thuiskwam opmerkte: "Ach, er zijn altijd mensen, die je muren bekladden". Het echtpaar Van Loon leidde een - zeker voor die dagen - ta- Behalve het organiseren van evenementen voor hun vele be zoekers, zoals een race voor vissersschepen, verrichtten zij binnen de Veerse gemeenschap goede daden (kerstpakketten en geld voor inwoners van het stadje, die een dergelijke on dersteuning best konden ge bruiken). In 1932 vertrokken Jimmy en Hendrik Willem weer naar Noord-Amerika. Twaalf jaar later overleed Hendrik Willem Van Loon daar tamelijk onver wachts in zijn huis "Veere" in Old Greenwich (Connecticut). Een gedenksteen in "De Hout tuin" vormt een herinnering aan zijn verblijf in het Wal- cherse Veere. Peter Si.jnke door Jan Smeekens Ouders voor wie vorig jaar de we reld even stilstond toen hun kind liet weten dat het 'boom' kon le zen, kunnen het (nu het in gravier zit) een groot plezier doen met een nieuwe serie leesboekjes van Zwijsen: KANGOEROE. De acht boekjes passen in de reeks die met de bekende 'Wolkjes' en 'Botjes' begint en eindigt met 'Leespret 2' Kangoeroe is in een kleurige kaft gestoken, in een grote letter ge drukt, laaggeprijsd en telt vier realistische en vier fantasie verhalen. Het verrassende deeltje is WAT EEN MOP!, omdat het in geen enkel opzicht de indruk geeft dat het speciaal geschreven is voor kinderen die één jaar kunnen le zen. In dit boek van Anke de Vries met tekeningen van Lieve Baeten maakt Joost een ritje op een rode crossfiets die hij in een stille straat tegen een hek zag staan. Na het blokje om schrikt hij: 'Op het hek voor het huis zit een meisje. Ze eet een appel. Wat moet hij nu doen? Langzaam fietst hij naar haar toe. Als hij vlakbij is, remt hij. "Mooie fiets heb jij", zegt het meisje. Ze kijkt hem strak aan. Joost wordt vuur rood. Zelf zijn oren staan in brand'. Een geestig verhaal met een on verwachte afloop. EEN TRUI VOOR KIP SAAR door Burny Bos met tekeningen van Margriet Heymans speelt zich af in de oorlog 'toen alle mensen arm waren Karen heeft het koud, haar maag rammelt en ze draagt versleten kleren. Toch is ze blij. Ze heeft immers haar kip Saar. Dat haar moeder op een vreemde manier naar Saar kijkt, ontgaat haar, en die strakke benen ogen van steen kunnen maar één ding betekenen. Toch eindigt het ver haal met een blij gelegd ei van Saar en een diepe zucht van opluchting door de jonge le zertjes. Het zal diezelfde lezers weinig moeite kosten partij te kiezen voor Fleur die in IK NEEM HET NIET MEER! drie vervelende klasgenootjes een koekje van ei gen deeg geeft. De uitdagende il lustratie bij dit verhaal van Stasia Cramer zijn van Bernadet Willemen. Korte zinnetjes die bovendien een nogal gelijkvormig patroon verto nen, maken het brave KOMT DE BABY NU AL? nog braver. Het boekje werd geschreven door Ma- rita de Sterck en geïllustreerd door Francien van Westering. Van de vier fantasieverhalen vind ik BIJNA-BOEVEN door Paul van Loon het aardigst: spannend, dol, een verrassend slot en geesti ge tekeningen van Jürg Furrer. Kangoeroe, acht boekjes van ieder 24 pag., AVI-niveau 4 en 5. Uitgeverij Zwijsen bv, Tilburg. Prijs 10.00,—. Do. 10 sept. t/m wo. 16 sept. DOMBURG Voormalig VVV-kantoor (Bad huisweg IA) Domburg Bcppy Everaers. Foto's 'Kade A.119. Vr. t/m ma. 14 tot 22 uur t/m vr.. KOUDEKERKE Toeristenkerk. 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. 19.30 tot 21 uur en zo. tijdens de dienst vanaf 10 uur. MIDDELBURG Balans 17, Jan Zembsch, schilde rijen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. La Baquette (St. Janstraat 45). Jelle Brinsma foto's vair het Zeeuwse Landschap. Tijdens ope ningsuren winkel. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). 'Country Cries', 100 werken van 17 kunste naars uit Zeeland. Ma. t/m za. van 14 tot 17 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvil lier en Wim Vader schilderijen, thema bloemen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de expositieruimte Diet Wieg man, installaties. In de vitrines sieraden van leden van de vereni ging van edelsmeden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil- derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciale Bibliotheek (Kousteensedijk 14). Tekeningen en schilderijen van het bewoners van het Jacob Roggeveenhuis. Ma. 17.30 tot 21 uur. Di. t/m vr. van 19 tot 21 uur. Za. van 10 tot 21 uur. Aanvang wo. Rabobank (Lange Geere 3). Mari an van Puyvelde, ikonen en bron zen beelden, tijdens openingsuren bank. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kouseteensedijk 7). Joos Clijsen, waterproject. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Johan Nieuhof, een reisverslag van een ambassadereis naar China in 1655. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 13.30 tot 17 uur. Galerie 'De Wijnstock' (Bel- linkstraat) Tessa Braai, Han van de Broeke, Miems van Citters, Tie Hof, Henny Huser en Piet Rijken. Do. en vr. 14 tot 17 uur. Za. 11 tot 12.30 uur en 14 tot 17 uur. Jacob Roggeveenhuis (Noordsin gel) Tekeningen en schilderijen van bewoners. Dagelijks t/m zo. De Vleeshal (Markt) Willem Buys Exposures (fotowerken). Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Opening vr. 17 uur. OOSTKA PELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen. Dage- lijks van 10 tot 17 uur t/m ma. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek (Kanaalstr. 56). Werken van cursisten Kunst zinnige Vorming Vlissingen. Ma. t/m vr. van 13.30 tot 17.30 uur, za. van 10 tot 12.30 uur, do. en di. van 18 tot 20 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). To to's van vroeger'. Openingstijden als winkel. Openbare Bibliotheek (Lange Zelke 91). Werken van cursisten Kunstzinnige Vorming Vlissin gen. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. T/m za. Tevens Rian Krult, penteke ningen. Scheldesmederij (Walstraat). Ze ven Zeeuwen, vanaf za. di. t/m zo. van II tot 18 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). 't Vliegent Hart' een gezon ken Oost-Indiëvaarder'. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. DONDERDA G 10 SEPTEMBER Carillonbespeling door Kees van Eersel, Veere. 15 tot 16 uur. ~V RIJ DAG II SEPTEMBER I've got the Bullets, De Piek, Vlissingen, 22 uur. ZA TERP AG 12 SEPTEMBER "De Keltische harp en Cho pin". Concert door Ronald Ste venson (piano) en Savourna Ste venson (Keltische harp) ter ere van de schrijver Hendrik Willem van Loon. Grote Kerk Veere, 20 uur. Orgelconcert door Iman de Zwarte. I.v.m. 100-jarig bestaan van de Gereformeerde kerk te Koudekerke, aanvang 20.30 uur. Orgelconcert door Gijsbert Lek kerkerker, St. Jacobskerk Vlissin gen, 20 uur. Muziekvereniging 'Oefening Na Den Arbeid' (ONDA) houdt ter gelegenheid van haar 80-jarig beslaan een muziekfestival. Nieuw- en St. Joosland, aanvang 14 uur. Carillonbespeling door Kees van Eersel, Veere, 19 tot 20 uur. Popdag. Jongerencentrum Walk Inn, Vlissingen, 14 uur tot 24 uur. Magic Frankie The Blues Di sease, tent straatfestival Ovezan- de, 14.45 uur. Little Willie Liltlefield (USA), tent straatfestival Ovezande, 16.30 uur. Draften Blues, tent straatfesti val Ovezande, 17.50 uur. Juke Joints, tent straatfestival Ovezande, 19.50 uur. Mick Clark Band (Eng.), tent straatfestival Ovezande, 21.30 uur. Coyote and the last dakotas, 't Beest, Goes, 22 uur. Bongwater, 't Beest, Goes, 22 uur. "Herfstcyclus Oude Muziek", Anner Bijlsma (cello), Klove niersdoelen, Middelburg, 20.30 uur. Theatervoorstelling 'Vulgaris Extremis', Minitheater, Middel- burg, 20.30 uur. ZONDAG IJ SEPTEMBER Sherrykonsert: het Mendels sohn trio bestaande uit Alwin Bar (piano). Lex Korff de Gidls (vi ool) en Elias Arizcouren (cello). Vestzaktheater Vlissingen, 16 uur. Mick Clarke Band, Bloesbak (Middelburg) 16 uur. Straatfestival Muziek, Straat festival Ovezande, 13 tot 20 uur. Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260. Grand theater (Joes, Singelstraal 5A, lel. 01100 - 15165. Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900. Schuttershoflheater. Schutters- hofstraat 1, tel. 13482. Bibliotheektheater, Kousteense dijk 7, tel. 01180 - 30235. DONDERDAG 10 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'Lethal Weapon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Living Daylights' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. Schuttershoftheater 'Tema' 21 uur. Electro 'The Living Day- lights' 20.30 uur. VRIJDAG II SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'Superman-4' 19 uur. 'Lethal Weapon' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen^ 'The Living Day lights' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes 'The Living Day lights' 19 uur. 'Children of a les ser God' 21.30 uur. Schutters hoftheater 'Tango Nashevo Detstvo de tango van onze jeugd' 20 uur. 'Het stadje Anara' 22 uur. Electro 'The Living Day- lights' 20 en 22.30 uur. ZA TER DAG 12 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'Superman-4' 19 uur. 'Lethal Weapon' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Living Day lights' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The Living Day lights' 19 uur. 'Children of a les ser God' 21.30 uur. Schutters hoftheater 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Sayat Nova de kleur van de granaatappels' 20 uur. 'Les favoris de la lune' 22 uur. Electro 'The Living Day- lights' 20 en 22.30 uur. ZONDAG 13 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'Avon tuur met een Staartje' 14 uur. 'Superman-4' 19 uur. 'Lethal Weapon' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Living Day lights' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The Living Daylights' 14 en 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. Schuttershoftheater 'Moskva Sli- ozam Nie Vierit Moskou gelooft niet in tranen' 20 uur. 'Een avon tuur met een staartje' 14 uur. Electro 'The Living Daylights' 15 en 20.30 uur. WOENSDAG 16 SEPTEMBER MAANDAG 14 SEPTEMBER Poppenspeelster Patricia Suer speelt "Stuk". Buurthuis "De Zwaan", (Oost-Souburg) 20.30 Het maandblad Kampeer Cara vankampioen besteedt in het ok tobernummer (dat eind september verschijnt) uitgebreide aandacht aan de wintersport en vooral het caravannen in de winter. Met een caravan naar de win tersport vraagt om een goede voorbereiding. De Kampeer Caravankampioen brengt daarom een aantal tips. Bovendien zijn in het blad ca. 250 door de ANWB geïnspecteerde wintercampings opgenomen. Deze zijn allen gele gen in de Alpenlanden en speciaal ingericht voor het kamperen in de winter. Het blad is vanaf 25 september verkrijgbaar bij de ANWB en de tijdschriftenwinkels. Veerboot Vlissingen-Breskens. Etsen van Guido Eckhardt. Vitrines Walstraat-Lange Zelke. Surinaamse Houtsnijkunst van Hugo May land. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding en schilderijen: 'Land en Water'. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Kle derdrachtmutsen uil de verzame ling van mevrouw Eva de Kam-de Feijter en zilveren broekstukken uit particulier bezit. Op de scheeps- en visserijzolder enige scheepsmodellen uit de 17e eeuw van Marinus Schram. Tevens Rippollés, schilderijen, gouaches, gravures en potterie, vanaf ma. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Alhambra 1 Vlissingen 'Lethal Weapon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Th»Living Daylights' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. Schuttershoftheater 'The nylon Christmas tree' 20.30 uur. Bibli otheektheater 'Tema Oblomow' 20.30 uur. Electro 'The Living Daylights' 20.30 uur. DINSDAG 15 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'Lethal Weapon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Living Daylights' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. Schuttershoftheater 'Dovryans- koye Gnedzo het Adelsnest' 20.30 uur. Bibliotheektheater 'Tema Oblomow' 20.30 uur. Electro 'The Living Daylights' 20.30 uur. WOENSDAG 16 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'Lethal Weapon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Living Daylights' 20 uur. Grand Theater Goes 'Children of a lesser God' 20 uur. Schuttershoftheater 'Een avon tuur met een staartje' 14 uur. Het Fort van Souram' 20.30 uur. Bibliotheektheater 'Tema Oblo mow' 20.30 uur. Electro 'The Living Daylights' 20.30 uur. Na een interne verbouwing van ongeveer drie maanden gaan de deuren van jongeren centrum 'Walk lnn' aan de Minister Lelystraat in Vlissin gen weer open. Net als vorig jaar wordt het nieuwe seizoen geopend met een knetterende popdag op zaterdag 12 september. De bands die optreden zijn Ficti on, Fresh, Duo Top 100 plus 2, Beaujolais en Car Trouble. Het muziekspektakel begint om 14 uur en is rond midder nacht afgelopen. De toegang is gratis en vanzelfsprekend zijn er 'versnaperingen' te verkrijgen. n ■miPiii' i Rian Krul De Vlissingse kunstenares Rian Krul exposeert tot 24 september haar werk in de Openbare Biblio theek in Vlissingen. Ze werd in 1960 geboren als loot aan een stam die al meer dan 125 jaar met grafisch werk het brood verdient. Al op jonge leeftijd maakte ze een aparte stijl Oostindische inktteke- ningen. Op haar veertiende deed ze mee aan een tentoonstelling. Na enkele on-productieve jaren nam zij de tekenpen weer op en ging volwassener te werk. Ze maakt voornamelijk geometri sche patronen, ingevuld met het fijne tekenwerk. De expositie in de bibliotheek i$ dinsdag, woensdag en vrijdag te zien tussen 10 en 20 uur, maandag van 13.30 tot 20 uur en op zater dag van 10 tot 12.30 uur.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9