informatiepagina van de gemeente vlissingen Bouwaanvragen walradarketen Westerschelde \i e if Emancipatie commissie zoekt leden (M/V) r Voor volwassenen Boulevard Evertsen zondag afgesloten Bibliotheek Aldegonde Middenhof Open Hof MAAK VAN JE SPORTDAG GEEN STROPDAG DE VLISSING£R Woensdag 9 september 1987 Op Boulevard de Ruyter en aan Commandoweg 1tjj 1 1 i Ii r ïl 4 1-4—1 Toren Boulevard de Ruyter Bestemmingsplan In verband met Strandcross Veteranen GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI» IN DE GLASBAK! Inspraak Gebouw Commandoweg Geen toren maar lage mast Bouwplannen ter inzage I Schoolvakanties seizoen '87-'88 Culturele Raad Solliciteren? Vergadering emancipatie commissie Uit, óók in het Vestzaktheater 6 nieuwe KVV-cursussen. I Commissies vergaderen Even bijpraten met wethouder C. de Keijzer Subsidiëring activiteiten voor jeugd in de vakanties Onderwijs IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie; stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000. toestel 333, 335 en 337. Het Directoraat-Generaal Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM) van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft bij de gemeente Vlissingen bouwaanvragen ingediend voor onderdelen van de zogenaamde walradarketen Westerschelde. Het gaat om een radartoren op Boulevard de Ruy ter en een kantoorgebouw aan de Commandoweg. Burgemeester en wethouders hebben de ge vraagde bouwvergunning voor het gebouw aan de Commandoweg verleend. Voor de toren op Boulevard de Ruyter zijn zij van plan dit te doen, echter pas na inspraak voor de omwonenden. De omwonenden van beide bouwplaatsen zijn hierover deze week door de gemeente op de hoog te gebracht. De Vlissingse bouwplannen van DGSM vormen onderdelen van een keten van radars en radar centrales bij en langs de Westerschelde. Deze walradar keten zal moeten gaan zorgen voor de begeleiding van de scheepvaart van en naar Ant werpen. Eén van de onderdelen van de radarketen zou een ra dartoren moeten worden bij het gebouw van DGSM (het loods wezen) op Boulevard de Ruyter, op de plaats waar nu een open bare trap is. Het hoofdgebouw van de gehele walradarketen langs de Westerschelde, het zo genaamde Scheldecoördinatie- centrum, komt aan de Com mandoweg. r 'De radartoren op Boulevard de Ruyter zou eigenlijk met de voet in de achterliggende Breewa- terstraat komen te staan, pre cies op de plaats waar de trap naar de boulevard is. Ook als de toren er komt, zal die trap blijven bestaan. De toren zou, gemeten vanaf de boulevard, 36 meter hoog worden. Bij het in gebruik komen van de nieuwe radarto ren is het de bedoeling de nu be staande "witte" toren, wat ver derop, buiten gebruik te stellen. Burgemeester en wethouders overwegen de gevraagde bouw vergunning voor de radartoren te verlenen. DGSM beschikt reeds sinds 1983 over een bouwvergun ning voor een radartoren op de nu gevraagde plaats. Maar dat is een toren van een ande re vormgeving dan die waar voor nu vergunning is ge vraagd. Het geldende bestem mingsplan "Spuistraat" laat echter de bouw van een toren op de plaats die nu is ge- De westelijke gevel van het kantoorgebouw aan de Commandoweg. Burgemeester en wethouders hebben aan de motorsportvereni ging 'De Uitlaat' vergunning verleend voor een strandcross zon dag as. Daardoor kunnen motoren in verschillende klassen tus sen 12.00- en 16.00 uur op het Badstrand de strijd met elkaar aanbinden. Voor dit gebeuren wordt vrij grote belangstelling verwacht. In verband daarmee zal de Boulevard Everfsen, tus sen het Wooldhuis en het Strandhotel, voor alle verkeer worden afgesloten. De afsluiting gaat even voor de aanvang van de wedstrijden in en duurt totdat ze afgelopen zijn. Bij het verlenen van de vergun ning hebben b. en w. meerdere voorwaarden gesteld. Deze heb ben onder meer als doel de vei ligheid van deelnemers en toe schouwers te verhogen. Zo zul len er op diverse plaatsen in het parcours strobalen te worden gelegd. Ook ten aanzien van het geluidsniveau zijn er meerdere voorwaarden gesteld. Zo mag het geluidsniveau, gemeten voor dichtsbijzijnde gevel, niet meer dan 70 dB (A) bedragen. Het piekniveau mag hooguit 85 db (A) zijn. De boxen van de ge luidsinstallatie moeten minimaal 30 meter van de nabijstaande gevels worden opgesteld en zo mogelijk naar zee zijn gericht. Niet alleen de cross-motoren zullen zondagmiddag de nodi ge aandacht trekken. Tussen 13.30- en 14.30 uur zullen na melijk op de Boulevard Evert sen zo'n 70 oude motoren - ve teranen - te bezichtigen zijn. Ook hiervoor hebben b. en w. vergunning verleend. vraagd ("tegen" het bestaan de gebouw aan, in de Breewa- terstraat) niet toe. Het bestemmingsplan laat wel de bouw van een soortgelijke to ren toe op een plek circa drie meter zuidelijker ("middenin" het bestaande gebouw). Deze plaats is destijds op verzoek van DGSM in het bestemmingsplan opgenomen omdat toen sprake was van een volledig nieuw kan toorgebouw met radartoren. Dit plan is inmiddels van de baan omdat het nieuwe kantoorge bouw aan de Commandoweg komt. Hoe dan ook: de situatie is nu zo dat in alle gevallen op Boulevard de Ruyter een toren van 36 me ter hoogte is toegestaan. Voordat burgemeester en wet houders een definitieve beslis sing nemen over het verlenen van de bouwvergunning voor de radartoren hebben zij daarover de mening van de omwonenden gevraagd. Zij kunnen tot 1 okto ber as. schriftelijk reageren. Aan de hand van de ingekomen reacties zullen burgemeester en wethouders een beslissing ne men over de ingediende aan vraag om een bouwvergunning. Van die beslissing ontvangen de indieners van een reactie te zij ner tijd bericht. Burgemeester en wethouders hebben de gevraagde bouw vergunning voor het gebouw van het Scheldecoördinatie- centrum aan de Commando weg verleend. Het geldende bestemmingsplan "Eiland" maakt dit mogelijk. Toch is het ingediende bouwplan op en kele zeer ondergeschikte pun ten in strijd met het bestem mingsplan. Hiervoor is echter vrijstelling verleend. De radartoren aan de Boulevard de Ruyter, gezien vanaf de ach terzijde. Het gebouw aan de Commando weg waar nu vergunning voor is verleend, is aanzienlijk minder hoog dan dat waar eerder spra ke van was. Het gebouw zou na melijk aanvankelijk een radarto ren van 86 meter hoog krijgen. Het bestemmingsplan laat deze hoogte ook toe. In het bouwplan zoals dat nu uitgevoerd zal wor den is deze toren echter geheel vervallen en vervangen door een lage mast met seinlichten op het kantoorgedeelte van het gebouw. Dit kantoorgedeelte wordt ook lager dan aanvanke lijk de bedoeling was, namelijk 20 meter (was 22 meter). De mast daar bovenop zal, vanaf de grond gerekend, een hoogte be reiken van 36 meter. De afstand van het gebouw tot de woningen aan de Comman doweg zal circa 125 meter worden. Het gebouw zal uitgevoerd wor den in onder andere witte gevel panelen met blauwe kozijnen. Beide bouwplannen liggen met alle bijbehorende tekenin gen ter inzage bij de dienst Openbare Werken in het stad huis (tweede verdieping, ka mer 207). Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heer W.J.C. Vael van deze dienst (telefoon 87316). Het vergaderschema meldt voor de komende weken de vergade ringen van de volgende com missies: financiën op woensdag 16 september, aanvang 17.00 uur: De zomervakanties zijn nog maar net voorbij. Desondanks kan het nuttig zijn alvast te weten op welke data de schoolvakanties het komende seizoen vallen. Tenzij het an ders vermeld staat, zijn de pe rioden voor het basis- en voortgezet onderwijs gelijk aan elkaar. Herfstvakantie: 19 oktober tot en met 23 oktober 1987. Kerstvakantie: 21 december 1987 tot en met 1 januari 1988. Voorjaarsvakantie: 15 februari 1988 tot en met 19 februari 1988. Paasvakantie: 1 april 1988 tot en met 8 april 1988. Bevrijdingsdag: basisonderwijs 5- en 6 mei 1988; voortgezet on derwijs 5 mei 1988. Hemelvaartsdag: basisonder wijs 12- en 13 mei 1988; voort gezet onderwijs 12 mei 1988. Pinkstervakantie: basisonder wijs 23- en 24 mei 1988; voort gezet onderwijs 23 mei 1988. Zomervakantie: basisonderwijs 4 juli 1988 tot en met 12 augus tus 1988; voortgezet onderwijs 4 juli 1988 tot en met 19 augustus 1988. In incidentele gevallen kunnen scholen afwijken van boven genoemd schema. Een wedstrijd kun je winnen. Maar van dieven in de kleedkamer verliest u T bijna altijd. Tenzij u een paar slimme voorzorgs maatregelen neemt Laat bijvoorbeeld nooit waardevolle eigendommen achter, als u het veld. zwembad of de zaal in gaat Geef ze liever even af bij de balie/beheerder of maak gebruik van de vaak aanwezige kluisjes. Nóg beter Is het om ze thuis te laten en alleen spullen mee te nemen die u voor uw sport nodig hebt Er zijn nu eenmaal sportieve en onsportieve mensen. Denk daar voortaan even aan. Want een hoerastemmlng door een gewonnen wedstrijd slaat al gauw om In een mineur-stemming door diefstal VOORKOMING MISDRIJVEN Het bovenstaande gaat De gemeenteraad heeft in september 1985 Vlissings emancipatie-nota aangenomen. Daarmee gaf de raad aan groot belang te hechten aan de ontwikkeling van een gemeentelijk emancipatiebeleid. Om dat zinvol gestalte te kunnen geven stel de de gemeenteraad vervolgens een emancipatie-commissie in. Deze commissie volgt het ge meentelijk emancipatiebeleid op ambtelijk en bestuurlijk niveau. Een belangrijke taak is het ge meentebestuur over dit beleid - gevraagd en ongevraagd - te ad viseren. Grote aandacht heeft daarbij het specifieke subsidie beleid op het brede terrein van de emancipatie èn de ontwikke ling van een emancipatie- facetbeleid. Dat wil zeggen: een emancipatiebeleid voor alle ge meentelijke sectoren. Deze emancipatiecommissie zoekt versterking. Er is plaats voor vier nieuwe leden. Burge meester en wethouders zoeken daarvoor kandidaten die in de gemeente Vlissingen wonen. Van geïnteresseerde kandida ten wordt verwacht dat zij posi tief staan tegenover vrouwene mancipatie. Gezien de samenstelling van de commissie is het een pré als deskundigheid heeft op sociaal- economisch, juridisch- en finan cieel gebied. Voor de duidelijkheid: kandida ten nemen op persoonlijke titel en niet namens een organisatie of vereniging zitting in deze commissie. Geïnteresseerden worden ver zocht om uiterlijk 23 september a.s. te reageren. Hun brieven kunnen zij richten aan: burge meester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 4382 LG Vlissingen. 2, Wie nadere informatie wil kan daarvoor terecht bij het bu reau welzijn van de gemeente (stadhuis, tel: 87336) of in de avonduren en weekeinden bij de voorzitster van de commis sie, Lindy Hagen, tel: 71796. Morgen, donderdag, komt de emancipatiecommissie bijeen. De vergadering wordt gehou den in het buurthuis 'De Scheldebuurt' (Verkuijl Quak- kelaarstraat 95). 't Begin is om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke punten staat op de agenda: -sollicitatieprocedure bureau welzijn; -Provinciale Emancipatiecom missie; -tweede ronde emancipatiesub sidie/toetsingscriteria; -vergaderplanning tweede helft 1987. De vergadering is openbaar. Meer dan dat: belangstellenden hebben recht om mee te praten. Niet alleen over de onderwerpen die op de agenda staan. Tijdens de rondvraag kan een ieder ook andere emancipatie-zaken aan de orde stellen! Waarom helemaal naar het stadhuis, als u ook in de buurt (gemeentelijke) informatie kunt krijgen? Want daar zijn de informatiehoeken nu een maal voor. Nadat ze in de zo mermaanden gesloten waren, zijn ze, nu weer regelmatig toegankelijk. Tientallen fol ders liggen er. Werkjes over onderwerpen, waar regelma tig navraag naar wordt gedaan bij de gemeente. Net als aller lei nota's, begrotings-, commissie- en raadsstukken. Kunt u in de informatiehoeken niet vinden wat u zoekt, neemt u dan gerust contact op met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (tel: 87335). Achttien jaar trekken ze, als Mendelssohn Trio, al met el kaar op: Elias Arizcuren, Alwin Bar en Lex Korff de Gidts. Meesters op achtereenvol gens cello, piano en viool. In vele bekende muziekzalen tra den ze voor het voetlicht, zo als de Carnegie Hall in New York. Het Vlissingse Vestzaktheater vergelijken met het New Yorkse muziekmekka zou wat ver gaan. Toch: de grootte van het theater aan het Bellamypark brengt met zich mee dat de (letterlijke) af stand tussen musici en publiek beperkt blijft. Wat een duidelijk positieve invloed kan hebben op de figuurlijke 'afstand' Zondag treedt het Mendelssohn Trio op in dat Vestzaktheater. De aanvang is om 16.00 uur. Op het programma staan werken van onder andere Ravel en Rachmaninov. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV (Nieu- wendijk 15). Er wordt heel wat vergaderd, daar in het stadhuis. Door ambte naren, door bestuurders, op uiteenlopende tijden en over de meest verschillende onderwerpen. De vergaderingen van de vaste commissies van advies en bijstand vormen in dit verband een 'constante factor'. Ze wor den gehouden met de regelmaat van de klok en de samenstel ling is vrijwel steeds gelijk. Bovendien is de agenda meestal ge vuld met ontwerpvoorstellen van burgemeester en wethouders. volkshuisvesting op dins dag 15 september, aanvang 17.00 uur; onderwijszaken op dinsdag 15' september, aanvang 19.30 uur; personeelszaken op woens dag 16 september, aanvang 17.00 uur; sociale aangelegenheden op woensdag 16 september, aanvang 19.30 uur; verkeer, vandaag, 9 septem ber, aanvang 19.30 uur; welzijn op maandag 14 sep tember, aanvang 17.00 uur. Zoals gesteld: alle commissies vergaderen in het stadhuis. Andere gemeenschappelijke za ken zijn: ze zijn openbaar; ze kennen spreekrecht voor het publiek; de agenda's en de ontwerp- raadsvoorstellen liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken (zie bericht elders op deze pagina); informatie kan ook worden verkregen bij de secretaris sen van de commissies. Hun namen en telefoonnummers staan in de gemeentelijke in formatiegids 'Kijk op Vlissin gen 1987'. Een 'doorsnee-Zeeuw' kijkt de kat uit de boom. Maar is dezelfde Zeeuw eenmaal overtuigd, dan kan men op haar of hem blijven rekenen. Bij de Kunstzinnige Vorming Vlissingen (KW) kennen ze dat. Nieuwe cursussen hebben vaak wat tijd nodig om er 'in' te komen. Maar is dat stadium bereikt, danZodoende heeft de KW het volste vertrouwen in de zes nieuwe cursussen die dit jaar voor volwassenen aan het bestaande 'pakket' zijn toege voegd. Deze maand starten ze. Hieronder staan ze omschreven. Bekijk ze eens. Maar wacht niet te lang met aanmelding. Want dan zou die Zeeuwse gewoonte u wel eens op kunnen breken maken van functionele vormen (bijvoorbeeld een lamp) als vrije vormen aan de orde. Er wordt met verschillende materialen en technieken gewerkt. De cursus 'Sieraden' biedt de mogelijkheid om naar eigen ont werp en met verschillende mate rialen eigentijdse sieraden te maken. Deze cursus is zowel voor leerlingen uit het voort gezet onderwijs als vol wassenen. Dinsdag 22 september start de workshop muziek onder leiding van Dies Ie Due. Deze workshop is bedoeld voor mensen die een eigen instrument bezitten en ook kunnen bespelen. Het doel van de workshop is tweeledig. In de eerste plaats het leren musi ceren in een grotere groep. In de tweede plaats eigen muzika le improvisaties te ontwikkelen. Ah, u hebt uw keuze gemaakt? Of wilt u nog wat meer weten, bijvoorbeeld over tijd, plaats, en de rest van 't aanbod? Bel dan even met de KW of ga er even langs, 't Adres: Bad huisstraat 104. 't Telefoon nummer: (01184) 16672/14928. Van sieraden maken. ook grotendeels op voor de Cultu rele Raad. Die vergadert mor genavond (10 september) in welzijnscentrum 'Bachten Komme' aan de Bad huisstraat. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Nieuw in het aanbod zijn de vol gende cursussen. Tekenen/schilderen 'Abstract werken'. Deze heeft tot doel om abstracte kunst meer 'toeganke lijk' te maken. De cursisten wor den vertrouwd gemaakt met ver schillende materialen en tech nieken. Speciale vaardigheden voor deze cursus worden niet gevraagd. In de cursus Fotografie 'Vorm geving' wordt aandacht be steed aan verschillende vormen van fotografie. Compositie en vlakverdeling staan hierbij cen traal. (Daarnaast bestaat ook de mogelijkheid tot het volgen van een cursus fotografie waarbin nen de doka-technieken cen traal staan). Voor diegenen die geïnteres seerd zijn in stripboeken, bestaat nu de unieke kans om tijdens de cursus 'Striptekenen en animatiefilm' eigen strips te ontwerpen en te tekenen. Te vens wordt een begin gemaakt met het maken van eigen teken en animatiefilm. Bij de cursus 'Ruimtelijke vormgeving' komen zowel het tot fotografie. De informatiehoeken zijn onder gebracht in de volgende ge bouwen: -de openbare bibliotheek (Lange Zelke 91), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zater dags van 10.00- tot 12.30 uur, donderdag de gehele dag gesloten. -het wijkcentrum Middenhof (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag en dinsdag van 9.30- tot 12.00 uur, donderdag van 13.30- tot 16.30 uur en van 19.30- tot 21.00 uur; -het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), ge opend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur, van 19.00- tot 23.00 uur en 's middags als er activiteiten in het centrum zijn; -het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend op wisselende tijden. Vooraf infor meren kan zinvol zijn (tel. nr. 66318); -het stadhuis (bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. 7 Hebt u plannen om in de kerst en/of herfstvakantie activitei ten te organiseren? Vallen die binnen het jeugd- en jonge renwerk en buiten de gebrui kelijke activiteiten? Dan bestaat er een mogelijkheid daarvoor subsidie aan te vra gen bij de gemeente. Daar is namelijk momenteel nog f 2000,— in het 'potje' voor dergelijke activiteiten aanwezig. Wacht met het aanvragen van een gemeentelijke subsidie ech ter niet te lang. Enerzijds omdat dergelijke aanvragen enige maanden tevoren moeten zijn ingediend. Anderzijds omdat er over het toekennen van subsi dies uit dit potje aan burgemees ter en wethouders geadviseerd moet worden door de advies commissie jeugd- en jongeren werk. Die commissie vergadert op 23 september in het stadhuis (aanvang 19.30 uur). Ze behan delt dan de subsidieaanvragen voor het laatste kwartaal van- 1987. Het laatste woord over het toekennen van de subsidie en de hoogte daarvan is overigens aan b. en w. Subsidie-aanvragen dienen te worden gericht aan: burge meester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Voor na dere informatie kan men overi gens terecht bij het bureau welzijn in het stadhuis (tel. 87336). Werkloosheid is een verschijnsel met een (te) grote hardnekkig heid. Met name jongeren met een geringe of een afgebroken schoolopleiding hebben er mee te maken. Het ministerie van So ciale zaken en Werkgelegenheid heeft een speciale regeling ge maakt, die voluit heet "Tijdelijke voorziening gemeentelijke werk- gelegenheidsinitiatieven voor jongeren". Kortweg wordt die re geling ook wel het "tijdelijk Jeugdwerkgarantieplange noemd. Het ministerie verstrekt daarbij aan de gemeenten subsi dies om onder bepaalde voor waarden jongeren een kans te geven gedurende maximaal een half jaar werkervaring op te doen. Ook de gemeente Vlissingen heeft zich bij het ministerie ge meld om van die regeling gebruik te mogen maken. Het plan wat de gemeente heeft opgesteld gaat uit van 30 garantieplaatsen van 19 uur per week voor werklo ze jongeren in de leeftijd van 18 tot 20 jaar. Momenteel bekijkt de Gemeentelijke sociale dienst wie er voor benadering in aanmer king komt. We onderzoeken mo menteel waar binnen de ge meentelijke organisatie zulke "werkplekken" kunnen worden gecreeerd. Dat zal in grote lijnen kunnen zijn binnen de sectoren administratie, dienstverlening, onderhoud en techniek. Op de werkplek zal een mentor de jon geren inwerken en begeleiden. Er zal intensief worden samen gewerkt met het Gewestelijk Ar beidsbureau om uit het half jaar plaatsing te halen wat er in zit. Want daar gaat het tenslotte om: om deze categorie jongeren be tere startkansen te geven op de eigenlijke arbeidsmarkt door het opdoen van een stukje werkerva ring. Want ik wil er geen mis verstand over laten bestaan en de zaken niet rooskleuriger voor stellen dan ze zijn: na een half jaar eindigt het dienstverband. Er ontstaan dus bij de gemeente geen 30 permanente ar beidsplaatsen, maar plaatsten waar in een wisseling per half jaar werkloze jongeren enige er varingen kunnen opdoen. Ik hoop dat we met deze regeling omstreeks 1 november van start kunnen. De gemeente kan met deze regeling dan ook nog wat ervaring opdoen voordat per 1 juli 1988 deze tijdelijke regeling door een definitieve wordt ver vangen. Er is positief nieuws van het on der wijs front. We hebben nu toe stemming van het ministerie om de Frans Naereboutschool en de Ichtusschool aan te passen aan de eisen die 't huidige basison derwijs stelt. Met de verbouwing wordt nog dit jaar begonnen. De scholen moeten respectievelijk in de zomer van 1988 en het voor jaar 1989 gereed zijn. Het ministerie heeft eveneens toestemming gegeven om een nieuwe openbare school te bou wen ter vervanging van de Jacob Catsschool en de Jan Ligthart- school. Dat zou kunnen gebeu ren op het plein aan de Hoge- weg. Vorige week hebt u kunnen lezen dat we een inspraakproce dure hebben opgestart om daar voor het bestemmingsplan te wij zigen. Binnenkort volgt overleg met de vertegenwoordigingen van de scholen over het proces van de samenvoeging. Het uit te zetten "tijdspad" moet er toe lei den dat de school in het school jaar '90/91 in gebruik kan wor den genomen. Verheugend is ook de ministerië le toestemming om het bestek voor de nieuwbouw van de scho lengemeenschap Swanenburg klaar te maken en in te dienen. We hopen dan na ontvangen goedkeuring de aanbesteding te houden, zodat volgend jaar met de bouw kan worden begonnen. Hopelijk kunnen we dan met de aanvang van het schooljaar '90/91 het nieuwe gebouw in het plan Weyevliet betrekken. Aan een procedurele weg van vele, vele jaren zal dan een eind geko men zijn!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5