NIEUW ELAN VOOR SKI ONDERMODE BREEKT DOOR NET EVEN ANDERS HOGE KWALITEITS EISEN JEUGDIG EN VEELZIJDIG GROTE KLASSE GEWADEN IN WIT KLASSIEK EN MODERN FUNCTIONELE ONDERMODE BEENMODE De benen slaan deze winter nadrukkelijk in de schijn werpers. Dankzij de steeds grotere populariteit van de rok, is beenmode een trendy blikvanger geworden. De rokken worden deze winter kor ter. En dat betekent dat de vraag naar warme beenkleding stijgt. Voor echte winterse dagen zijn er dan ook panty's en kousen van 30 tot 60 denier kwaliteiten. Zulke heerlijk te dragen breisels zijn er o.a. in wol- en andere mixen, maar ook in katoen. Met of zonder inge- breid motief (van een simpel streepje tot echte kabels), met op gedrukt patroon en in dekkende kleuren. Wat die kleuren betreft: zwart blijft koploper, maar wordt aardig bijgehouden door diverse grijs- en bruintinten, terwijl de huidkleurige variaties een ople ving vertonen. Warme, sprekende kleuren als bordeaux, cognac, donker- en zeegroen zullen het deze winter trouwens ook prima doen. Het gaat bij de beenmode al net als bij de onder- en thuismode: er komt steeds meer onderscheid tus sen de diverse stijlen, variërend van chique en stijlvol, via sportief en praktisch naar jong en speels. Steeds betere kwaliteiten, materia len en pasvormen voeren daarbij de boventoon. Bovendien wordt er verder gekeken dan de kous alleen. Ski-pants vormen bijvoorbeeld een verrassende nieuwkomer. Blij vertjes zijn: wollen kousjes voor onder een pantalon of (opgerold) in combinatie met een kort rokje, panty en bottes of sportschoenen. Definitief opgenomen in het beenmode-beeld is de jarretière. De variaties van deze 'strapless' kous of hold-up zijn talrijk, stijl vol en kreatief. Kwaliteit en ge bruikte materialen zijn van hoog niveau. uit het modebeeld \feg te denken zijn. Goed nieuws bij dit alles voor de grotere maten is, dat er nu ook gedessineerde panty's tot en met maat 50 te koop zijn. I n desektor 'prints' zien wez.g. all- over prints met heel fijne motief jes, ruitmotieven (ook als lichte steunpanty verkrijgbaar), inge- breide werkjes en plaatselijke (flock-) prints. Een bies 'langszij', een strikje of een vlindertje boven de hiel, een varenblad of druiven rank bij de enkel: het hoort er alle maal bij. Net als de garneringen van strass- steentjes, die niet meer Een doorbraak lijkt te zijn wegge legd voor de ski-ondermode. Heerlijk dragende katoenen ski- pants (oftewel: de lange onder broek) met aansluitende, brede boord om de enkel, singlets, T- shirts met lange mouwen en maxi- shirts gaan het modebeeld deze winter mede bepalen. En zeker niet alleen in z'n oorspronkelijke funk- tie, maar vooral ook als thuis- en sportmode. En, niet te vergeten, als uitgaansmode, want je kunt er ein deloos mee combineren en varië ren. In dat verband attenderen we graag even op de knickerbocker. In een nieuwe, slanke uitvoering, bij voorkeur gecombineerd met een colbertjasje, is dit een ideaal kle dingstuk. Een strakke knickerboc ker staat bijvoorbeeld geweldig over ski-pants. Alsjeeen beetje lef hebt, doe je daar naaldhakken bij aan. Het kon natuurlijk niet uitblijven: de onderjurk is terug! Na het jarretel-gordeltje, de beugelbeha en de bustier, is dit weer een volgende stap op weg naar volledig eerherstel van de funktionele ondermode. Soms betekent vernieuwing het te ruggrijpen naar oude en bewezen waarden. Anders gezegd: als een kledingstuk funktioneel is, zal het steeds opnieuw - zij het in aange paste uitvoering - in het mode beeld terugkeren. In de ondermo de liggen de voorbeelden bij wijze van spreken voor het oprapen. Het jarretel-gordeltje is tijden uit de gratie geweest en leek geheel ver drongen door de panty. En toch is het nu weer terug. De beha moest er in de zestiger jaren aan geloven; de geëmancipeerde vrouw wilde zich op die manier letterlijk en figuur lijk bevrijden van het haar opge legde keurslijf. Daar zijn we in middels van teruggekomen: dat 'steuntje' kunnen we zelfs heel goed gebruiken. Zo zagen we on langs ook de beugelbcha weer in het modebeeld terugkeren. Aange past, sierlijker en gemaakt van aangename materialen. Ook veel jonge vrouwen profiteren nu van despecifieke eigenschappen diedit beha-type bezit. Iets dergelijks is er met de aloude onderjurk aan de hand. In eerste instantie weggedrukt door de mi- nimode en de oprukkende spijker broek, later door de wijde (laag- jes-)mode die geen onderjurk behoefde. Maar nu het modebeeld een slanker silhouet toont en er bo vendien veel gebreide materialen en aansluitende rokken worden ge dragen, hoort de onderjurk er weer helemaal bij. De combinatie mo dieus en funktioneel is ook bij de onderjurk niet uit het oog verlo ren. De beha-onderjurk is hier een goed voorbeeld van. De jonge ondermode heeft een veelzijdig karakter. Aan de ene kant is er bijvoorbeeld de variant op de sportieve mannen-onder- mode, met racerback-beha's en slips met brede elastische taille band. Maar ook nostalgisch ribbeltjes-ondergoed (o.m. in muisgrijs!), hemdjes en body's met rits- en knoopsluitingen mid denvoor en van het traditionele damesondergoed afgeleide onder mode met ingebreid bloemmotief- je, hoort er helemaal bij. Ook zien we veel grappige applikaties, kun dig verwerkt kant, borduursels (o.a. met goud- en zilverdraad) en glittertjes. De kleuren: wit (onver woestbaar), cerise-rood, paars, jeansblauw en de van die hoofd kleuren afgeleide pasteltinten. De luxe lingerie staat geheel in het teken van materialen die klasse uit stralen. Schitterende, vaak heel transparante kant-combinaties en veel zijde en zuiver wol. Alles van een ragfijne kwaliteit, die het li- Bij de romantische thuismode is het wit, wit en nog eens wit dat de klok slaat. Maar de ontwerpen lij ken dan ook zo weggelopen uit een foto van David Hamilton. 'Antie ke' nachthemden in de stijl van rond de eeuwwisseling,uitgevoerd in batist, zijde en Zwitserse kant, modellen (lang en wijdvallend) met pofmouwen, smockwerk, ru ches en strikjes. Kortom: een droom van slaapkamerweelde. Een tikje wereldser is de gedistin geerde thuismode die varieert van vrouwelijk-sportief tot heel erg chique. Van feestelijk 'geklede' thuispakken en housedresses van velours, voorzien van satijn-appli- katies, tot wuivende neglige's en avondjapon-achtige nachtkleding met laag uitgesneden decolleté; dat alles natuurlijk gemaakt van streelzachte, rijkelijk rond het li chaam gedrapeerde materialen. Opvallend bij housedresses, och tendjassen e.d. is dat ze steeds va ker zijn uitgevoerd met schouder vulling; dat geeft deze kleding nog meer cachet. Nachthemden zijn er in korte en lange uitvoeringen, met een colkraag, boothals, V-hals, met kant-inzetten en -applikaties enz. De sport-badges en marine achtige emblemen die zo'n belang rijk stempel drukten op de afgelo pen zomermodc, zijn nu overigens ruimschoots terug te vinden in het sportieve genre nacht- en thuiskle- ding. De kleuren: wit, roze, greige, ijs- blauw, abrikoos, lila, fraise en zwart. Opmerkelijk detail tot slot: steeds meer thuismode is verkrijg baar in een complete set, bestaan de uit hemdje, slip, nachthemd en ochtendjas/negligé. Thuis- en ondermode voor mannen is na de stormachtige ontwikkelingen van de afgelopen jaren nu in wat rustiger vaarwater terecht gekomen. Er tekent zich een duidelijke, eigen stijl af. Sportief, maar met een heel eigen karakter is de beste omschrijving van de huidige thuismode voor mannen. Kenmerkend zijn de joggingpak-achtige pyjama's van katoenen badstof of tricot: een voudig van vorm maar met karak tervolle details, die voor een per soonlijk accent zorgen. Kleine applikaties, geometrische dessins en grafische voorstellingen op het bovenstuk, in combinatie met een effen broek met brede boorden om de enkels, of een short. Er zijn te genwoordig ook slips en boxer shorts in dezelfde uitvoering als de pyjama of ochtendjas te koop. Op het gebied van ochtendjassen is het aloude streepdessin aangepast: in de ondergrond is nu veelal een vaag dessin aangebracht, dat de strepen a.h.w. camoufleert en het strengecr een beetje vanaf haalt. Heel apart. De kleuren voor dit seizoen: zee groen, hemelsblauw, grijs en zachtgeel, streepdessins in marine blauw en roestbruin. De mannenondermode is vooral stijlvolen van hoge kwaliteit wat de gebruikte materialen en afwerking betreft. Een perfekte, slank afkle- dende pasvorm en draagcomfort staan daarbij centraal. De slips zijn mede om die reden wat ruimer bemeten dan voorheen en ook de boxershort is er nu in soepele tricot uitvoering, die lekker draagt (bij voorbeeld ook tijdens het autorij den). In het kader van optimaal draagcomfort wordt gezorgd voor goed meerekkende materialen en beenuitsnijdingen die knellen en striemen voorkomen. THUISMODE OM UIT TE KIJKEN NAAR HERENMODE STAAT ZIJN MANNETJE vorm hebben, heeft alles te maken met goed gekleed gaan. Ondermo de moet uitstekend zitten, prima staan en perfekt passen bij de hoge eisen die de moderne, beweeglijke en kwaliteitsbewuste vrouw van nu, er aan stelt. Die hoge kwaliteit is niet alleen in pasvorm te vinden, maar ook in de materiaal-keuze. Elastische kant bijvoorbeeld, wordt ruim toege past en een groeiend aantal body's en hemdjes en slips is er zelfs hele maal van vervaardigd. Behalve de inmiddels ingeburgerde (gemerce- riseerde) katoenen tricot met vis cose zijn er - speciaal voor najaar en winter - ook behaaglijke mixen van angora/zijde en wol/ zijde. Ook zuiver wol en zuivere zij de worden in de komende winter- ondermode toegepast. Volop variaties voor de thuismode dit seizoen! Met heel veel verrassende details en bijzondere materiaal combinaties, in de nieuwste mode-kleuren. De moderne, jonge thuismode houdt er steeds meer rekening mee dat zij ook daadwerkelijk als sport- of vrije tijdskleding wordt gedragen. Dat komt met name tot uitdrukking in de vormgeving en materiaalkeuze. Deontwerpenzijn doorgaans eenvoudig gehouden, metdenadrukophetdraaggemak. De stoffen die worden toegepast zijn soepelvallend, comfortabel en eenvoudig te wassen, zoals katoe nen tricot, flanel, jersey, frotté, stretch velours en wafelpiqué in winterwarme kwaliteiten. Wel heel erg comfortabel zijn de 'hansoppen' in ultra wijde uitvoe ring, gemaakt van flanel en voor zien van grote ruit- en streepdes sins in felle regenboogkleuren. Juist door de eenvoud van de ont werpen ligt het accent op de de tails: grappige applikaties en druk- dessins (vooral katten scoren hoog), aparte kragen, knoopslui tingen (ook asymmetrisch in brede boorden verwerkt), biezen in kon- trastkleurenen 'glimwerk' in zilver en strass. De aktuele kleuren zijn: jacht- en flessegroen, paars, tur quoise, cyclaam, zwart/wit, felle regenboogkleuren en pastels. IN ERE HERSTELD chaam alseen tweede huid omhult. Teddy's en vlinderslipjes hebben iets opgesneden pijpjes met klok kende kant-inzet aan de zijkant. Wit is ook hier niet weg te denken, evenmin als zwart, ivoor, cham pagne en taupe. Nieuw zijn de tin ten platina (heel zacht blauwgrijs) en greige, dat het midden houdt tussen gebroken wit en parelgrijs. Het lijkt tegenstrijdig, maar juist omdat de moderne vrouw zich niet in een keurslijf laat dwingen, heeft zij haar keurslijfje - het torse- let - weer uit de kast gehaald. Om dat het vrouwelijk en charmant staat en omdat het tegenwoordig geenszins bedoeld is om het li chaam in te snoeren, maar om de vrouwelijke vormen te accentue ren. Aan die vormen is dan ook wel het een en ander veranderd, dank zij de fitness-kuituur en gezondere leefgewoonten.Dat slips tegen woordig hoger aansluiten en min der verzijn uitgesneden, dat hemd jes, pantybroekjes en body's meer bedekken en een nog betere pas-

de Vlissinger | 1987 | | pagina 16