Film/videocatalogus voets bv STUNTSHOP STUNTPRIJZEN EVA COUTURES In een Auping Aunonde genietje. Niet alleen met je ogen dicht auping Kruiningen- Perkpolder EVA COUTURE'S auronde Woninginrichting aanvraag vuilverwerkings- bedrijf wielemaker b.v. DUIMELOT Fonds recreatie en toerisme GEEN AARDGAS! DAN IS SHELL-PROPAGAS DE OPLOSSING Woensdag 9 september 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER I N BEROEP Het algemeen bestuur van de provincie - provinciale staten - vergadert vrijdag 18 september. Plaats van samenkomst is de Statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Verkeer Milieu Cultuur ('OM M ISSI ES Natuur Onderwijs Personeel voordelen: opslag van 1000 - 8000 liter schone verbranding en concurrerend t.o.v. olie eenvoudig om te schakelen op aardgas Voor verwarming van Uw woonhuis kantoor fabriekshal directiekeet veestal kippen- en varkensmesterij installatietechniek en handelsmaatschappij bergen op zoom. moerstraatsebaan 39, ook zaterdags open van 10.00 - 13.00 uur. wij maken schoon schip dus... voor Winterrokken: Hammer, Bleyle, Jobis Mantelpakken: Hucke, Eres, Yarell Mantels: Hucke, Menuetto enz. Japonnen: Kio, Baruch, Gibi Truien: Bleyle, Yarell, Point, Bruesette Kom vlug kijkenwant OP IS OP! Tijdelijke voordeelwinkel Walstraat 97, Vlissingen (voorheen Maison van Dalen) VLISSINGEN BELLAMYPARK 46-48 TEL. 01184-12988. De nieuwe JIPPIE draagzak met veel extra's. Prijs: 119,- ft fiM «ja s 1 Jlh A B IJ E UWS iycioi u -if POQ Bij het bureau voorlichting van de provincie zijn films en videoban den te leen voor vertoning op scholen, verenigingen en dergelijke. Ook is er de mogelijkheid het beeldmateriaal in groepsverband in het informatiecentrum van de provincie te bekijken als onderdeel van een voorlichtingsprogramma over de provincie. Al het te vertonen materiaal is gebundeld in de film/videocata logus van de provincie. Er zijn films en videobanden die een al gemeen beeld van Zeeland ge ven, maar er zijn er ook die een apart onderdeel van de provin cie belichten, zoals het milieu. Dinsdag 15 september zal de tweede kamer uit gedeputeerde staten een aantal bijstandsza ken behandelen. Een in woonster van Vlissingen opent de rij om 10.00 uur. Zij is het niet eens met het Vlissingse ge meentebestuur, dat geweigerd heeft haar algemene bijstand te verlenen. Om 11.20 uur behar tigt mr. K.M. Moeliker de belan gen van een inwoonster van Ar- nemuiden op het gebied van de algemene bijstandswet. Beslis singen van de gemeente Ter- neuzen zijn driemaal in het ge ding. De beroepschriften van de Terneuzenaars worden behan deld om 10.40, 11.00 en 11.20 uur. De openbare zittingen worden gehouden in het provinciehuis in Middelburg, Sint Pieterstraat 42. de ruimtelijke ordening en de werkwijze van het provinciaal bestuur. Per titel wordt een korte be schrijving van de inhoud gege ven en steeds wordt vermeld in welke vorm het materiaal voor handen is: 35, 1 6 of 8 millime terfilm en de cassettesystemen VHS, Betamax, VCC-2000 en U-matic. Degenen, die films of videoban den van de provincie willen le nen, dienen zelf over afspeelap paratuur te beschikken. Bij de catalogus hoort een bestelformulier. De film/videocatalogus kan worden aangevraagd in het in formatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 - 31400. Aan hetzelfde adres kunnen de bestellingen voor films en videobanden wor den gedaan. Aanstaande zondag kunnen op het Veer Kruiningen-Perkpolder alleen fietsers en voetgangers worden overgezet. De laadbruggen op beide aan legplaatsen zijn dan buiten be drijf, doordat er onderhouds werkzaamheden moeten wor den uitgevoerd. Dat betekent, dat de veerboten niet kunnen worden ingezet. Het voetgangers- en fietsveer zal zondag worden onderhou den door de "Stad Zierikzee". De aanlegplaats is de zijsteiger in Kruiningen en in Perkpolder. De eerste reis van de zondags dienst vervalt. Dat houdt in, dat de "Stad Zierikzee" om 8.00 uur de eerste overtocht vanuit Kruiningen begint. Vanaf dat tijdstip wordt de gebruikelijke zondagsdienst gevaren. De kaartverkoop is aan boord. Het tarief is hetzelfde als altijd. Het veer Vlissingen-Breskens wordt zondag, zoals gebruike lijk, met twee boten onder houden. Reizigers, die maandagmorgen vroeg van het veer Kruiningen- Perkpolder gebruik willen ma ken, wordt aangeraden zondag avond telefonisch te informeren op de telefoonnummers 01130 - 1466 (Kruiningen) of 01148 - 1234 (Perkpolder). Bij het bureau voorlichting van de provincie is verkrijgbaar een informatieblad over het toeristisch-recreatief ontwikke lingsfonds. Uit het fonds ver strekt de provincie subsidies voor activiteiten, die het toe risme en de recreatie in Zeeland versterken. Bijdragen in verschillende cate gorieën zijn mogelijk, zoals in frastructuur (toeristische wan del- en fietspaden, trailerhellin gen en dergelijke), onderzoek, organisatie en promotie, aan passingen voor gehandicapten, sport en cultuur. Voorwaarde is, dat de aanvra gers om een bijdrage uit het fonds zelf ook investeren in de voorziening. De subsidie is dus steeds een bijdrage in de totale kosten. In het informatieblad wordt aangegeven hoe de subsidie kan worden aangevraagd en aan welke voorwaarden verder moet worden voldaan. Het informatieblad is gratis te bestellen bij het informatiecen trum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, telefoon 01180 - 31400. Staten vergadering Zoals altijd is de vergadering van provinciale staten voor iedereen toegankelijk. De be raadslagingen beginnen om tien uur 's morgens. Provinciale staten beslissen over de onttrekking aan het openbaar verkeer van een stuk je Waanweg in Hoedgkensker- ke. Er moet een overeenkomst worden gesloten met de ANWB over de bewegwijzering langs de provinciale wegen. Verder is op dit onderdeel aan de orde de instelling van een regionaal or gaan voor de verkeersveiligheid en de daaruit voortvloeiende werkzaamheden. De staten worden geïnformeerd over de procedure bij milieu effectrapporten en zij worden voorgesteld pas in een later sta dium een beslissing te nemen over het provinciaal afvalstof- fenplan. De voorbereidingen daartoe nemen meer tijd in beslag dan was voorzien. Zeeuwse activiteiten in het Europese jaar van het milieu gaan de provincie veertig mille kosten, te verdelen over een voorlichtingsproject over zee honden en een tentoonstelling over het Land van Saeftinge. Vijf ton voor instandhouding basisscholen. Voor de verbouwing van Porgy Bess in Terneuzen tot een klein theater wordt de staten een subsidie van 25 mille ge vraagd. De stichting Kunstpromotie Zeeland vraagt de provincie het tekort te dekken in het kunst magazine "Mooie Moeite". Het is de bedoeling gedurende drie jaar vijftig mille per jaar uit te trekken voor restauratie en aankoop van museale voorwer pen voor plaatselijke en regio nale musea. Als de staten er mee instemmen, krijgt de vere niging De Zeeuwse Molen vijf duizend gulden voor de inrich ting van het molenmuseum in de molen van Westkapelle. Voor de restauratie van het in terieur van de Grote Kerk in Zie rikzee wordt de provincie een subsidie van ruim 1,1 ton ge vraagd. Ook zijn er subsidie- voorstellen voor restauratie van de NH kerken in Aardenburg en Wemeldinge en voor korenmo len De Hoop in Middelburg tot een totaal bedrag van ruim vijf ton. Een kleine ton wordt de staten gevraagd voor de inven tarisatie van monumenten uit de periode 1850 - 1945. Provinciale staten beslissen verder over het advies aan het ministerie van onderwijs en we tenschappen over scholen voor voortgezet onderwijs. Daarbij gaat het onder meer om een sportopleiding in Goes. Maandag 14 september, 14.00 uur, vergadert de statencom missie welzijn. Op de agenda staan de begrotingsstukken 1988 van de provincie, het deelplan maatschappelijke voorzieningen 1988-1989 en de deelprogramma's onderwijs, sociaal-cultureel werk, kunst en cultuurbehoud en maatschap pelijke voorzieningen voor 1988. Verder behandelt de commissie subsidieverzoeken van het vrouwengezondheids centrum Katelijne, het gehandi capten adviesbureau Zeeland, de Stichting Zeeland, het pa tiëntenplatform en van de Zeeuwse stichting voor reva lidatie. De vergadering is in het provin ciehuis en begint met spreek recht voor het publiek. Het voorlopige rapport van de landelijke huisartsenvereniging over de positie van huisartsen wordt besproken in de vergade ring van de commissie basis- en eerste-lijnsgezondheidszorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid op dinsdag 1 5 september, 19.00 uur. Ook de vrouwenhulpverlening komt ter logische dienst. Uitgangspunt is dat doelmatiger gewerkt gaat worden. De belangen van het provinciale personeel bij deze drie diensten worden verwoord in een sociaal statuut. Het sta tuut wordt aan provinciale sta ten ter vaststelling aan geboden. Een krediet van zeventig mille wordt gevraagd om ambtena ren in de gelegenheid te stellen een computer aan te schaffen met een bijdrage en een finan cieringsregeling vanuit de pro vincie. Er zijn twee verzoeken van de stichting Het Zeeuwse Land schap voor subsidie op aankoop van natuurgebieden; ruim 2,5 hectare oeverstrook Wester- B0|0jd schenge en een goede twee hectare in de Yerseke Moer. De subsidiëring van de provin ciale VVV Zeeland komt aan de orde in verband met de belan gen van het personeel, dat bij deze organisatie werkt. Een half miljoen gulden zou er moeten komen om basisscho len in kleine kernen in stand te houden. Het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (RPCZ) is de instantie die het werk sa men met de onderwijskrachten gaat uitvoeren. De staten wordt gevraagd een bestuursovereenkomst aan te gaan met het rijk, de provincies Zuid-Holland en Noord-Brabant en een aantal gemeenten over de ontwikkeling van het gebied Krammer/Volkerak. Bij de provincie wordt gestu deerd op de reorganisatie van de griffie, waterstaat en plano- Zeeland in harmonie - de hoofd lijnen van het provinciale beleid in de jaren 1 987 - 1991 komt in de statenvergadering aan de or de. Het dagelijks bestuur van de provincie wil de hoofdlijnen als uitgangspunt in zijn werk ge bruiken en aan provinciale sta ten wordt gevraagd hetzelfde te doen. Volgende week vrijdag vallen alle beslissingen op de gs- voorstellen. sprake en er wordt gepraat over sterftegegevens in de provin cie. Vergaderd wordt in Termi nus in Goes en er is aan het be gin van de bijeenkomst spreek recht voor het publiek. Dat geld ook voor de vergade ring van de commissie ver pleeghuiszorg en gezondheids zorg voor ouderen op woens dag 16 september, 9.45 uur. Aan de orde zijn dan de moge lijkheden van goedkopere voor zieningen dan nu kunnen wor den geboden voor zelfstandig wonende ouderen en een noti tie over de noodopvang voor ouderen en de tijdelijke opne ming in bejaardenoorden. Op woensdag 16 september, 14.00 uur, vergadert de afde ling basis- en speciaal onderwijs uit de provinciale onderwijs raad. De belangrijkste agenda punten zijn het ondersteu ningsproject voor kleine basis scholen en subsidies voor on derwijsactiviteiten. Verder wordt gepraat over samenstel ling en taak van de werkgroep onderwijs aan anderstaligen. De commissie vergadert in het provinciehuis. Donderdag 17 september, 10.00 uur, vergadert de staten commissie voor bestuurszaken in het provinciehuis. De begro tingsstukken van de provincie en de deelprogramma's onder wijs, educatief en sociaal- cultureel werk, kunst en cul tuurbehoud en maatschappelij ke voorzieningen voor 1988 staan op de agenda. Subsidie- voorstellen zijn er voor de Stich ting Zeeland, het vrouwenge zondheidscentrum Katelijne, het gehandicaptenadviesbu reau Zeeland, proefboerderij Rusthoeve, het patiëntenplat form, de Zeeuwse kunstkara vaan en voor de Zeeuwse stich ting voor revalidatie. Andere agendapunten zijn milieube leidsplanning, onderzoek naar gebiedsgerichte benadering in de Kanaalzone en de nota se cundaire wegen. Begonnen wordt met spreek recht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij de specialist op dit gebied. dealer: De Auping Auronde vindt u in onze zaak. Over het complete Auping Auronde- programma willen wij u graag nader infor meren en adviseren. RENAISSANCE Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Vuilverwerkingsbedrijf Wielemaker B.V. te Koudekerke heeft op 31 juli 1987 bij hen een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet voor een stortplaats aan de Braamweg te Koudekerke, kadastraal bekend gemeente Valkenisse, sectie K, nrs. 84, 85, 86, 87. De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 10 september 1987 tot en met 9 oktober 1987 en wel op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Valkenisse, op werkdagen van 9-12 uur en van 14-16 uur en voorts op dinsdagavond van 18.30-21.30 uur. Degene die deze stukken in de avond uren wenst in te zien dient daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01185-1555, toes tel 27); op het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 9 oktober 1987, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, liggen de stukken ter inzage op bovenvermelde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 uur en van 14-16 uur. Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde ver gunning en wel tot en met 9 oktober 1987. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 2 oktober 1987 tegen de aanvraag mondeling bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel.: 01180-31350). Middelburg, 9 september 1987. Nieuwe Burg 25 Middelburg. 01180-34252

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13