ALS JE ALLES GOED BEKIJKT Talent Corré: 'Het had toch nog gekund' Groeneveld opticiens Mc t /idiei i /ei t DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 september 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg VC VLISSINGEN WAKKER GESCHUD Gediplomeerde opti ciens die de beschikking hebben over de modernste"apparatuur staan elke dag voor u klaar. Zij zorgen ervoor dat u optimaal plezier van uw bril of kontaktlenzen hebt. Een veilig gevoel! Parapsychologie - Ook in het Astmapatiënten - De afdeling Vlissingen (en omstreken) van de astmapatiëntenvereniging VbbA, houdt op woensdag 23 september een contactavond in het S&O- gebouw aan de Bosweg in Vlissin gen. Mevrouw W. Kersten ver toont namens de Nederlandse Astmavereniging de film 'Zwij gen over astma'. Het begint om 19.30 uur. Collecte Beatrixfonds - 14 tot 20 september is een belangrijke week voor het Prinses Beatrix fonds. Dan namelijk wordt lande lijk huis-aan-huis de jaarlijkse collecte gehouden. De opbrengst komt ten goede aan motorisch ge- handicapten. Verslavingsproblematiek Vrijwilligers kunnen er aan bij dragen dat verslaafden niet in een geïsoleerde positie terecht komen. Daarom zijn zes regionale bijeen komsten georganiseerd om de vrijwilligers die in hun werk ver slavingsproblemen tegen komen instrumenten aan te reiken om dat isolatieprobleem te helpen oplossen. Op maandag 14 sep tember kunnen ze terecht in Goes in Legerdiek en op donderdag 1 oktober in Middelburg in de Zeeuwse Bibliotheek, aanvang steeds 19.30 uur. Onderwerpen zijn: herkennen van problemen, de houding om met de problemen om te gaan en het peilen van de behoefte. Stoomcursus jeugddeltaband - Om nieuwe leden zo snel mogelijk te laten meespelen heeft de Vlis- singse Jeugd Deltaband een me thode ontwikkeld waarbij klassi kaal les wordt gegeven. Vorige ja ren werden nieuwe leden indivi dueel onderricht. Binnen een half jaar zal nu een gemotiveerde leer ling zijn klaargestoomd. Aan het eind van de cursus wordt een test afgenomen en kunnen de jeugdi gen doorstromen. Naast theorie en praktijk worden de jongeren vertrouwd gemaakt met exercitie repetities. De Jeugd Deltaband opende afgelopen maandag haar deuren voor nieuwe leden. Ook de koninklijke harmonie Ons Ge noegen timmert aan de weg. In het weekeinde van 21/22 septem ber wordt een weekeind gehouden voor de jeugdleden in Breskens. Jeugd-harmonie en jeugdband gaan daar gezamenlijk repeteren. Met een concert voor ouders en belangstellenden wordt het week- einde afgesloten. De Jeugd Deltaband timmert aan de weg. Er is een methode ontwikkeld om nieuwe leden zo snel mogelijk klaar te stomen voor het grote werk. Sport en spel - In de gymzaal van Veere begint donderdag 17 september weer het wekelijkse uurtje sport en spel, waarvoor men geen lid van een vereniging hoeft te zijn. De deelnemer be taalt per keer. Tussen half negen en half tien 's avonds kan men er terecht. Monumenten Westkapelle - De tank, het bekende beeld van de Westkappelse zeedijk, zal na de dijkverzwaringswerkzaamhe den weer zo dicht mogelijk bij de oude plaats worden teruggezet. B. en w. van Westkapelle hebben het plan gelanceerd om de tank in het verlengde van de Zuidstraat te plaatsen. Ook het monument ter herdenking van de in de oorlog gevallen geallieerden wordt weer in ere hersteld. Met het ministerie van defensie wordt momenteel onderhandeld over de restauratie van de tank. Volgens het gemeen tebestuur zijn die nu in een verge vorderd stadium. Westkapelle be taalt in ieder geval tien procent van de kosten. Afasievereniging - De Afasie Vereniging houdt donderdag 17 september weer een soos in Het Koetshuis, het personeelsrestau- rant van verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. Het begint om half tien 's ochtends. Elke derde donderdag van de maand houdt deze vereniging een soos die is be doeld om contacten te verstevi gen. Patiënten met afasie hebben spraak- en taalstoornissen als ge- volg van een hersenletsel. Causerie - De afdeling Middel burg van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen opent don derdag 10 september haar seizoen met een causerie door de heer Fel- derhof. De heer Felderhof geniet vooral bekendheid door zijn ver slaggeving van belangrijke ge beurtenissen rond het Koninklijk Huis. De lezing van Felderhof gaat over 'Vier vorstinnen van Oranje' en begint om 14 uur in het Abdij-restaurant in Mid- delburg. Jeugddag - Op zaterdag 19 sep tember wordt in Oostkapelle de jaarlijkse 'Zebra-jeugddag' ge houden. Vanaf 10 uur nemen bij na 400 kinderen deel aan een spel- circuit, bos-, strand- en duinspe- len. De organisatie van dit sporte venement is in handen van de Oost-Souburgse gymnastiekvere- niging Astrow. Open avond - De Stichting Zeeuwse Leerhuizen houdt 16 september om 20 uur een open avond in 'De Schakel' in Middel burg. Als spreker is uitgenodigd drs. N. van de Ven uit Amster dam, die 'De actualiteit van de Joodse traditie' zal behandelen. Van de Ven is historicus en gespe cialiseerd in Joodse geschiedenis. Verder wordt die avond het pro gramma voor het komende sei zoen gepresenteerd, dat bestaat uit cursussen Hebreeuws voor be ginners, Symboliek van het He breeuws, Halachah, wegwijs in het Jodendom en Thorah- lezingen. Voor verdere inlichtin- gen: 01196 - 12319. Vakantie - Bij het Interkerkelijk vakantie Woningruilbureau (IWB) is men niet gebonden aan een zomervakantie. Ook in de stille periode kan men er eens lek ker uit, en het hoeft niet meer dan 20 gulden te kosten. Verder maakt het niet uit of men alleen of met meerderen gaat. Het IWB is speciaal bestemd voor diegenen die normaal gesproken financieel niet in de gelegenheid zijn om eens op vakantie te gaan. Verdere informatie: 01180 - 26369/ 28798. Cultureel journaal - In op dracht van het Zeeuws Steunpunt voor Volwasseneneducatie heeft de Stichting Cultureel Journaal een videofilm gemaakt met als ti tel 'Goed, beter, best'. In deze film worden verschillende vormen van basiseducatie belicht: twee lees- en schrijfgroepen, waaron der één voor buitenlanders en één Open Schoolgroep. De film be leeft haar première op donderdag 10 september, om 16 uur, in de filmzaal van het bureau voorlich ting van de Provincie Zeeland in Middelburg. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes zal dan exempla ren van de film uitreiken aan ver tegenwoordigers van Zeeuwse in- stellingen voor basiseducatie. Kinderkledingbeurs - 'De vro lijke keet', een peuterspeelzaal in Serooskerke, heeft geld nodig voor haar peuteractiviteiten. Daarom houdt zij op vrijdag 25 september een kinderkleding beurs, waarbij 50 procent van de opbrengst bestemd is voor de peu terspeelzaal. Het gaat voorname lijk om kinder-winterkleding voor de jeugd van 1 tot en met 14 jaar. Het spreekt vanzelf dat de kleding - speelgoed is ook mogelijk - in goede staat dient te zijn. Kleding en speelgoed kunnen van dinsdag 22 tot en met donderdag 24 sep tember tussen 10.45 en 11.30 bij de peuterspeelzaal worden ingele verd. De kledingbeurs is geopend van 15.15 tot 16.30 uur en voorde kinderen is er die middag een grabbelton. Bingo - Voor de liefhebbers van een spelletje bingo is het vrijdag 11 september weer 'Bingo-time'. Vanaf 19.45 gaan de deuren van 'De Lammerenburcht' in Vlissin gen open en kan het spel begin- nen. De toegang is gratis. Disco - DJ Bert draait zaterdag 12 september in 'De Piek' in Vlis singen weer de nodige discoplaten en wie zin heeft om te dansen is natuurlijk welkom. De disco be- gint om 21 uur. De jeugdige middenvelder van vc Vlissingen heeft er veel van geleerd. "We zijn wat gespannen begonnen. We moesten het vele publiek wat bieden. Bij de 0-0 stand kregen we eerst wat goede kansen op een openingstreffer. Helaas, het lukte niet. En toen werd het veel te snel snel 0-2 voor Desk. En met zo'n stand loop je achter de feiten aan te hol len. Na de rust (0-3) zijn we niettemin furieus begonnen om nog wat goed te maken. Als we die penalty niet hadden ge mist, had het zeker nog gekund". De uitslag: 4-2. Het talent Ruud Corré (19) is eigen kweek waarop Vlissin gen trots kan zijn. In vijf jaar tijd ontpopte hij zich tot een voetballer die in de hoofd klasse goed kan presteren. In 1981 speelde hij nog in het Cl en vervolgens klom hij onder leiding van jeugdtrainer Har ry Thyssen omhoog. Van 1984 tot '86 voetbalde hij bij de Al en rook toen al aan de top van Nederland, omdat het Vlissingse Al-team in die pe riode landelijk voetbalde. Tij dens het vorige seizoen ont wikkelde hij zich minder snel dan verwacht werd. In het tweede viel hij niet echt op, maar wel trainde hij met de A-selectie in de wintermaan den. "Ik heb de indruk dat ik nog veel kan leren van trainer Vermunt", oordeelt hij. Vlissingen-DESK was voor Ruud de kennismaking met topamateurvoetbal in compe titieverband. "De sfeer was er zoals altijd uitstekend en de entourage rond het elftal pri ma verzorgd". Dat hij als wisselspeler werd geplaatst, was geen teleurstelling. "Ik had het verwacht". Toch moest hij in de tweede helft opdraven door het uitvallen van Johnny Spaans en Geert Bouwman. Furieus werd dus aan een in haalrace begonnen na de her vatting. "Bij 1-3 werd ons een penalty toegekend en er werd een speler van DESK uit het veld gestuurd. Dan hoop je op de treffer via de penalty en dan heb je nog twintig minu ten om het goed te maken, met elf tegen tien man. Maar dan wordt het slikken. We missen de strafschop. Toch hervinden we ons vertrouwen en scoren vrij snel. Gedragen door onze supporters gooien we weer alles op de aanval. In plaats van de gelijkmaker krijgen we er nog een achter Ruud Corré de oren, 2-4". Ruud heeft maar twintig mi nuten gespeeld als vervanger van Johnny Spaans. Toch merkte hij: "DESK speelde hard en intimideerde zeer pro fessioneel". En dan zelfverze kerd: "Ik heb geen enkele moeite met hard voetbal". Volgende week speelt Vlissin gen tegen Halsteren dat zon dag in Nieuwenhagen (SVN) met 3-0 klop kreeg. Het zal moeilijk worden daar in het Brabantse, met de ex- Vlissinger Jaap Kense in een belangrijke rol. Vlissingen- trainer Cees Vermunt denkt dat er in Halsteren gestreden zal worden op het scherp van de snede. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 2d. Vlissingen, Lange Zelke 93. Gift Vijvervreugd - De her vormde gemeente Zoutelande heeft 6.000,— geschonken aan de zwakzinnigeninrichting 'Vij vervreugd' in Middelburg. Van daag (woensdag 16 september) vindt de overhandiging plaats. De hervormde gemeente kwam op het idee voor deze schenking toen de dominee in zijn preek aan dacht besteedde aan de geschon ken tandems voor de Parijs- Middelburg rit. Vijvervreugd zal het geld gebruiken voor ter rasmeubelen of een volière in de kinderboerderij. Bugo gala - In het kader van Bergen op Zoom 700 wordt in sporthal 'De Gageldonk' in Ber gen op Zoom een budo-gala ge houden op zondag 13 september. Budo is een verzamelnaam voor de traditionele Japanse krijgs kunsten en wordt meestal uitslui tend beoefend als 'kunst' en niet als wedstrijdvorm. De opzet van het gala is dan ook het de monstreren van traditionele Ja panse krijgskunsten, die door het ontbreken van de wedstrijdvorm meestal onbekend blijven. De de monstraties worden verzorgd door Nederlandse experts, die na genoeg allen in Japan hebben ge traind en daar ook zijn gegradueerd. Het programma be vat onder meer Kyudo (Japans boogschieten), Shindo Muso Ryu Jo-Do (een systeem van zwaard en stok vechten uit circa 1600), Kendo (zwaardvechten), Iai-do (zwaardtrekken), Katori Shinto Ryu (een wapensysteem uit 1600 met zwaard, speer, stok, helle baard en dergelijke). Okinawa Ko- budo (gewapend gevecht met stok, sikkels, drietand en de 'wurgstokjes'), Judo, Jiu-Jitsu en Karate-do. Het budo-gala duurt van 13 tot 17.30 uur. Gezondheid en ouder worden - Na het succes waarmee de cur sus 'Gezondheid en ouder wor den' op diverse plaatsen op Wal cheren is ontvangen, wordt de cursus nogmaals in Aagtekerke, Meliskerke en Grijpskerke gehou den. De cursus begint met ingang van 21 september. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten en is bedoeld voor ouderen vanaf 60 jaar die nog zelfstandig wonen. Onderwerpen die aan de orde ko men zijn onder meer ouderdoms gebreken, de rol van de kruisver enigingen, bewegen, incontinen tie, voeding, medicijnen, de dok ter en ik, geestelijke gezondheid en dementie en hoe verzorg ik mijn (kunst)gebit. Per cur susplaats kunnen 20 ouderen in schrijven. Twee gastvrouwen en een gastheer -inwoners van de plaatsen waar de cursus wordt ge geven - begeleiden de cursus. De bijeenkomsten vinden op een vaste dag in de week plaats. Naast de mondelinge informatie krijgen de cursisten ook schriftelijk mate riaal uitgereikt, zodat zij de stof thuis nog eens op hun gemak kun- nen doornemen. Opwekkingscampagne - Don derdag 10 en vrijdag 11 september houdt evangelist L. P. Vos in de Middelburgse Schouwburg op wekkingscampagnes. De gospel groep 'First Love' geeft daarbij muzikale medewerking. De aan- vangstijd is 19.30 uur. Woonlasten - In het Welzijns- centrum Bachten Komme verga dert donderdag 10 september het Woonlasten Komitee Vlissingen. Op de agenda staan onder meer de verslaggeving van de diverse commissies, het Zeeuws Overleg platform voor de woonconsu ment, de kabeltelevisie en de stand van zaken inzake de taak verdeling. Hoe laat de vergade- ring begint is niet bekend. Pleegzorg - Op zaterdag 3 okto ber is er op de Flevohof een lan delijk Pleegzorgfestijn voor ge zinnen met pleegkinderen en voor iedereen die beroepshalve met pleegzorg heeft te maken. Deze dag, die gratis toegankelijk is, wordt georganiseerd door de vijf centrales voor pleegzorg als af-« sluiting van de nationale week voor de pleegzorg. De feestdag biedt een gevarieerd programma, waarbij ook de allerkleinsten niet worden vergeten. Er zijn discus sies over onderwerpen zoals: be zoekregeling voor de natuurlijke ouders, het informatierecht van pleegouders, pleegoudervergoe ding, blokkaderecht en conflict- bemiddeling.'Voor de jongeren is er een 'eigen' programma met veel muziek en een jeugdtheater en de kleinsten bezoeken onder begeleiding de activiteiten van de Flevohof. Pleegouders en hulp verleners die belangstelling heb ben voor deze (gratis) dag kunnen kaarten bestellen bij de Centrale voor pleegzorg: 01180-14955. Wereld Natuurfonds - Piet Steltman houdt op uitnodiging van het WNF Zeeland op dinsdag 15 september op de Schouwburg in Middelburg een lezing met ver toning van dia's. Het onderwerp waarover hij spreekt is 'Werken aan een leefbare wereld, ja na tuurlijk'. De avond is toeganke lijk voor donateurs en andere be langstellenden en begint om 19.30 uur. Tijdens deze avond wordt te vens afscheid genomen van de heer K. van Bennekom, die vele jaren lid van het comité is geweest. Gevonden voorwerpen Vlis singen - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 26 augustus tot en met 1 septem ber 1987 de volgende voorwerpen aangegeven: twee pasfoto's, re genbroek, damesjas, trui, 2 porte monnees met inhoud, zwarte por temonnee met inhoud, groene portemonnee met inhoud, gouden oorbel, zwart-witte oorbel en di verse sleutels. Dieren - Bij het dierenasiel in Vlissingen zijn een zwart-witte, half langharige hond en een zwart-wit poesje aangegeven. Shot '68 - De film- en video- groep Shot '68 houdt op dinsdag 15 september in haar clublokaal aan de Breeweg 13 in Vlissingen een 'open huis'. Vanaf 20 uur kunnen belangstellenden ken nismaken met de activiteiten van deze vereniging. Tevens is het op die avond mogelijk (ook voor niet leden) om zich op te geven voor de regionale film- en video wedstrijd op 3 oktober in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg^ Speelgoedbeurs - Peuterspeel- zaak "'t Hummelhoekje" in Grijpskerke houdt zaterdag 12 september van 10 tot 11.30 uur in het Dorpshuis weer een kleding en speelgoedbeurs. Kleding en speelgoed kunnen op donderdag avond tussen 19 en 20 uur bij het Dorpshuis worden ingeleverd. Papiamento - Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid om in Middelburg of Vlissingen de cursussen Papiamento (de taal van de Nederlandse Antillen), Sranan Tongo (Surinaams) of Hindi te volgen. De cursussen Pa piamento en Sranan Tongo duren 15 weken en de cursus Hindi gaat het hele jaar door. Informatie en inlichtingen en opgave: Stichting voor Surinamers, Antillianen en Arubanen, 01180-38070. Honger hoeft niet - Op dinsdag 15 september wordt in Goes voor de tweede keer een voorberei dingsavond gehouden voor de ac tieweek in oktober: 'Honger hoeft niet'. Die week is een landelijk ini tiatief van zo'n 30 organisaties op het gebied van milieu, landbouw en ontwikkelingssamenwerking. Centraal staat het wereldvoedsel- vraagstuk in al zijn facetten. De voorbereidingsavond is bedoeld voor groepen en organisaties in Midden-Zeeland, die plaatselijke activiteiten rond die actieweek willen organiseren. Op die avond wordt onder meer ingegaan op de verschillende methodes die kun nen worden gebruikt. De regiona le voorbereidingsavond wordt gehouden in 'De Veste' aan de Keizersdijk en begint om 19.30 uur. Verdere informatie geeft het COS in Middelburg: 01180-25437 (ma. en do.). Politieke vorming - Het Bureau Politiek Vormingswerk voor Jon geren (BPJK) presenteert op 18 september in 'De Prins van Oran je' in Goes de tweede serie thema- kaarten met betrekking tot politieke vorming voor jongeren. De presentatie is met name be doeld voor het onderwijs, het sociaal-cultureel werk, gemeente- voorlichters en de jeugdwerk clubs. De thema's die worden behandeld zijn opvoeding en vor ming, woon- en leefmilieu, arbeid en vrije tijd, staat en maatschap pij en de internationale verhou dingen. Medewerkers van het BPJK zijn onder meer met een stand aanwezig waar allerlei mate riaal te zien en te koop is. De pre- sentatie begint om 14 uur. Prestatieloop - Het Vlissingse 'Zeeland Sport' heeft in samen werking met Terre des Hommes een prestatieloop over 4 of 7 kilo meter georganiseerd. Het sportie ve gebeuren vindt plaats op zater dag 12 september en de start is om 15 uur bij camping Dishoeck. komende seizoen houdt de Neder landse Vereniging voor Parapsy chologie weer een aantal lezingen voor leden en belangstellenden. De eerste lezing vindt plaats op 23 september in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg en gaat over de mogelijkheid om met ma gische 'giffen' een veranderde toestand van bewustzijn teweeg te brengen. In hoeverre daardoor paranormale verschijnselen mo gelijk worden zal spreker J. Kap pers, een Amsterdamse arts, aan de hand van eigen onderzoek en gegevens uit de literatuur nagaan. De lezing begint om 20 uur. Rode Kruis-dag - Het Rode Kruis, afdeling Arnemuiden, heeft zaterdag 12 september haar jaarlijkse Rode Kruis-dag. Het geheel speelt zich af in en rond het verenigingsgebouw 'De Arne' aan de Rademachersstraat en duurt van 13 tot 17 uur. Op het pro gramma staan de verkoop van welfare-artikelen, diverse spellet jes, een rad van avontuur en een demonstratie van het jeugd rode kruis. Een dag eerder - vrijdag 11 september - gaan de leden van de colonne op stap om oliebollen te verkopen, zodat er door de op brengst van die actie wat meer fi- nanciële armslag komt. Do. 10 sept. t/m wo. 16 sept. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baayens, 14 uur: lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. Glashouwer uit Vlissingen. DOMBURG: Rooms Katholieke Kerk H. WUlibrordus. Openlucht theater, Badhuisweg, za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J. Lukasse uit Middelburg, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, zendingsdienst, kindernevendienst, 19 uur: dr. L.Th. Witkamp te Se rooskerke. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. R. van Maurik, Aagtekerke, 19 uur: ds. Geers uit Middelburg. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. van Boven uit Middelburg. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30: ds. M.J. de Jong. Rooms-Kathoiieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk, Tramstraat 31. Gedenkdienst: 100 jaar Geref. kerk te Koudekerke, 9.30 uur: ds. F.P. van Stam en ds. A.N. 19 uur: ds. M.J. de Jong. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID DELBURG, lel. 01180 - 81000. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Glashouwer uit Vlissingen. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. Viering Heilig Avondmaal, 10 en 19 uur: ds. G.J. van Pijkeren uit Breda. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. In formatieavonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. L.C. Buijs. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Makkink. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. A.W. Mol te Domburg, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de Boer, SoW-dienst, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, Nieuwe Kerk, Groenmarkt 10 uur: ds. D.W. Dondorp en J. Dubbink, SoW-dienst, Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur: br. L.Ph. Westhoff, De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pavlus, SoW-dienst, Tho maskapel, Vrijlandstraat, 17 uur: ds. J. Lukasse, SoW- dienst, 16.30 uur: dienst voorbereid door werkgroep ex perimentele diensten in de Hofpleinkerk. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: 9.30 en 16.30 uur: ds. de Graaf, H.A. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp en ds. J. Dubbink, SoW- startdienst m.m.v. jongerenkoor Sheborim, 17 uur: F. Wijnhorst uit Ochten. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse uit Zierikzee, Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: dhr. L.P. Westhoff, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. M. de Boer, Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, startdienst m.m.v. Ontmoetingskerkkoor Moria, Thomaskapel, Vrijlandstraat 17 uur: ds. J. Lukasse, De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, SoW- startdienst. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. O. Elseman. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Ziekenzondag 10 uur o.l.v. luitenante H. Puttenstein, 19 uur o.l.v. de Bezoek Voor U groep. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing- van Beers. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel huisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. C.C. Koolsbergen uit Ermelo. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise WallonneLange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: pasteur R.F. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: N. van Biljouw. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. J. Geers. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: ds. H. Moll te Huizen, Viering Heilig Avondmaal, kindernevendienst jongste en oudste groep, 19 uur: ds. H. Moll - voortz. H.A./dankz. Rooms-Katholieke Kerk. (Ned. Hervormde Kerk, Wa- terstraat 4). Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. J. Geers. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou- westraat 41. Zo. 10 en 19 uur: ds. L. Th. Witkamp. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. Hirsch te Gouda. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. R. v.d. Vrie. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43AZo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, Oranjeplein 9.30 en 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. Heems kerk. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraast 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst. Hervormde Gemeente. Gróte Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. van Boven uit Middelburg. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. R. Harmsen. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41 Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. v. Tuyll uit Se rooskerke, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, H.A. 19 uur: ds. Glashouwer H.A., Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer H.A. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Krijger, H.A. 17 uur. ds. Makkinga, Ophir, Bad huisstraat 186, 10.30 uur: ds. van Royen. Jehova's Getuigen Gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Federatieve gereformeerde /hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg I. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Start jeugdwerk. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Lutherse Kerk. Zo. in de St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Van Tuyll van Serooskerke. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: Opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph ziekenhuis, Kou dekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg I. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Spaans, viering Heilig Avondmaal. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 ds. S.J. Bruining uit Middelharnis. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1, zo. 10 uur. Do. 10 sept. l/m wo. 16 sept. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30tot 13.00uuren 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: W. van Ou- werkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Visites aanvra gen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: J. Visser. Spreekuren: Rosenburglaan 20, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstr. 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestr. 94, Koudeker ke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuren voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M. Jansen, J. van Hoofkwartier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pie terstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zon- dag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. Th. J. Driehuis-van Haselen te Vlissin gen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- DIJK. SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 2333 ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 LH Seroos kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG W ALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDINGA: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11