informatiepagina van de gemeente vlissingen Nieuwe school plein Hogeweg f 50.000,- weg I I Woningbouwprogramma 1988 i Milieu-actieplan voor 1988 MAG HET IETSJE MIND R ZIJN? \i O Ir Uit, óók in 't Vestzaktheater Raadsleden Lorier en Adan namen afscheid DE VLISSINGER Woensdag 2 september 1987 Inspraak voor omwonenden Burgemeester en wethouders willen een nieuwe openbare basisschool laten bouwen op het plein aan de Hogeweg. Het is een voornemen waar voor het bestemmingsplan "Bonedijke" veranderd zou moeten worden. Op het voornemen van het bestemmingsplan is inspraak mogelijk, even als op de mogelijke herinrichting van het plein daarna. School voor "middengebied" Bestemmingsplan Inspraak Inrichten plein IKVV-cursussen, speciaal voor jonge Vlissingers Onderzoek Vandalisme voorkomen Commissies vergaderen Aanvraag voor bouw woning in Irislaan Verkeers maatregelen ringrijderij Oost-Souburg I Asfalteren Zuidbeekseweg Sociale sector n m QB1 Mj Uitvoering kost f 25.000,— Klein chemisch afval Compostvaten Wonen en verkeer Voorlichting Diverse beleidsvoornemens Plan en nadere informatie Even bijpraten met wethouder Meijers Marktsector Vrije sector Verbetering Jaarmarkt Oost- Souburg Kernwinkelgebied Vlissingen Buslijn binnenstad IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Alle omwonenden van het "Hogewegplein" en andere betrokkenen hebben over dit onderwerp deze week een brief van de gemeente ontvan gen. Deze brief is huis-aan- huis verspreid bij de bewoon de woningen. De bewoners van de woningen die nu gere noveerd worden hebben de brief per post ontvangen op hun tijdelijke adres. Mogelijke toekomstige bewoners van de omgeving van het "Hogeweg plein" en andere belangstel lenden kunnen een exemplaar van de brief krijgen bij de ge meente (Stafbureau voorlich ting en inspraak in de hal van het stadhuis) en de woning bouwverenigingen Basco en VVV. De nieuwe openbare basis school zal de bestaande open bare basisscholen Jacob Cats aan de Verlengde Bonedij- kestraat en Jan Ligthart aan de Willem van de Veldelaan en de Willem Roelofszlaan moeten gaan vervangen. Daardoor zal één openbare basisschool ont staan, centraal gelegen in het zogenaamde "middengebied" van Vlissingen. Dat is, ruwweg, het gebied tussen de Paul Kru- gerstraat en de Sloeweg. Met de bouw van de school zou tevens een herinrichting van het gehele plein aan de Hogeweg mogelijk worden. In de brief die de omwonenden hebben ont vangen is een tekening opgeno men met een idee voor een mo gelijke plaats van de school en een eventuele inrichting van het "Hogewegplein". In dat ont werp is het hele plein betrokken De mogelijke inrichting van het plein aan de Hogeweg. Links op de tekening de Bonedijkestraat, rechts de Schuitvaartgracht. De nummers op de tekening betekenen het volgende: 1. de opper vlakte van het schoolgebouw bij één bouw laag. 2. het school plein. 3. een terrein dat mogelijk als speelterrein kan worden in gericht. 4. een terrein dat mogelijk als pleinruimte kan worden in gericht. In deze opzet vervalt het middelste rijgedeelte van de Ho geweg en blijft de rolschaatsbaan bestaan. en komt het weggedeelte van de Hogeweg tussen het bruggetje over de Vlissingse watergang en de Bonedijkestraat te vervallen. Het geldende bestemmingsplan "Bonedijke" laat echter de bouw van de school op het ter rein niet toe. Burgemeester en wethouders hebben daarom het voornemen het bestem mingsplan hiervoor te wijzigen. Voordat het college hierover een beslissing neemt, kunnen de omwonenden en andere belanghebbenden op dit voor nemen reageren. Zij kunnen eventuele reacties vóór 22 september a.s. schriftelijk richten aan: Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlis singen. Aan de hand van de in- f 50.000,—. Dat bedrag moet worden betaald om de schade te herstellen, die deze zomer in het gymnastieklokaal van de Paauwenburgschool werd aangericht. Onnodig weggegooid geld, gemeenschapsgeld. Waar ook u, als inwoner van Vlissin gen, aan mee kunt betalen. Iets, waar niemand op zit te wach ten. Zeker niet in een tijd waarin er op vele terreinen ingrijpend bezuinigd moet worden. Wat had er niet voor dat geld gedaan kunnen worden!? Dat alles nog afgezien van het feit dat leerlin gen van de Paauwenburgschool en hun buurtjes, die van de Louise de Colignyschool, voorlopig geen gebruik van het lokaal kunnen maken. Ze kunnen bij andere scholen terecht. Wat dat echter niet aan tijd, overleg en organisatie van velen kost gekomen reacties zullen B en W bepalen op welke wijze zij de bouw van de school moge lijk willen maken. Van deze be slissing ontvangen de indie ners van een reactie te zijner tijd bericht. Daarbij zal worden aangegeven welke procedure verder gevolgd zal worden en op welke wijze eventuele be zwaren dan kunnen worden in gediend. Pas wanneer door dit alles de bouw van de school planolo gisch mogelijk zal zijn, zal in overleg met de buurtbewo ners een plan voor herinrich ting van het "Hogewegplein" worden opgesteld. Tegen die tijd zullen dezelfde buurtbe woners daarover van de ge meente bericht ontvangen. "Ja zeg, bekijk het. Zit ik al hele dagen op school en dan nog eens een cursus gaan vol gen?" 't Klinkt onlogisch, ze ker niet voor iemand die op de basisschool (of wat daarop volgt) zit. Maar 't klinkt óók alsof zo iemand helemaal niet weet wat er op die KVV- cursussen gebeurt. En dat is wel even wat anders dan een doorsnee-les op school. Want ze zijn speciaal gemaakt voor jongeren. Dat kan je niet van iedere cursus zeggen. Wat dacht je ervan: -Striptekenen (voor 8- tot 13 jaar); - Strip en animatiefilm (voor als je ouder bent dan 13); - Taaldrukken (samen met an deren tussen 10- en 14 jaar schrijven, dichten, tekenen en zo een boek maken). Deze week of volgende week kan je op proef een les mee draaien. Opgeven bij: Kunstzin nige Vorming Vlissingen, Bad huisstraat 104; tel. 16672/14928. 't Gebeurde deze zomervakan tie. Tot-nu-toe onbekenden klommen over het hek bij het lo kaal. Ze verwijderden een raam en gingen aan de slag. Ze heb ben er waarschijnlijk aardig de tijd voor genomen. Aardig wat gymtoestellen vernielden ze, de inhoud van de verbanddoos strooiden ze rond, de toiletten werden onklaar gemaakt. Ook probeerden ze de brandslang uit. Die werkte. Resultaat: de kleedkamers en het gymnastiek lokaal onder water. De vloer kon heel wat hebben, maar dat niet. Driekwart ervan was opgebold. Slechts één conclusie was mo gelijk: onherstelbaar, dat moet helemaal worden vernieuwd. De kosten, alles bij elkaar, f 50.000,—. De zaal is maar al te hard nodig en zal dus worden hersteld. Door de politie is er, ook in de buurt, een onderzoek ingesteld naar het gebeurde. Wie deze zo- (foto Gemeentepolitie Vlissingen) mer bij het lokaal iets verdachts heeft gezien of andere aanwij zingen heeft, wordt gevraagd dat door te geven aan de politie. (Bureau Molenstraat 1; tel. 15050). Zelfs kleine, op het oog onbruikbare aanwijzingen kun nen de sleutel tot de oplossing in zich hebben. Mocht(en) de dader(s) worden achterhaald, dan zal door de gemeente een gerechtelijke procedure worden ingesteld om te komen tot ver goeding van de schade. Scholen zijn regelmatig het doelwit van inbraken en van dalisme. Sociale controle is één van de manieren om dat tegen te gaan. Met andere woorden, als u de indruk hebt dat er iets bij een school of an der gebouw niet pluis is: bel de politie! Vaak kan erger ook worden voorkomen als de da der het gevoel krijgt dat'ie in de gaten wordt gehouden.... Volgende week vergaderen er drie vaste commissies van ad vies en bijstand. Dat zijn die voor de - ruimtelijke ordening op dinsdag 8 september, aan vang 19.30 uur; - verkeer op woensdag 9 september, aanvang 19.30 uur; - volksgezondheid op dins dag 8 september, aanvang 17.00 uur. Vanavond, woensdag, vergadert de commissie Sportbelangen. De aanvang is 19.30 uur. Alle vergaderingen worden ge houden in het stadhuis. Ze zijn openbaar. Bovendien kennen ze spreekrecht voor publiek. De agenda en stukken die er besproken worden liggen ter in zage in de gemeentelijke infor- matiehoeken. Ook bij de secre tarissen van de commissies kunt u voor nadere informatie terecht. De heer C.J. Grims heeft bij burgemeester en wethouders een verzoek ingediend voor de bouw van een woning aan de Irislaan. Dat huis heeft hij gedacht op het perceel achter groente- en fruitbedrijf Verha- ge. Daarvoor moet echter eerst het bestemmingsplan worden gewijzigd. In principe willen b. en w. de procedure daarvoor in gang zetten. Eerst hebben zij daarover echter de omwonenden gepolst. Deze hebben vorige week van de ge meente een brief ontvangen. Zij konden tot vandaag schriftelijk reageren. De ingediende in spraakreacties en het commen taar plus conclusies van b. en w. daarop zullen worden behan deld in de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening op 8 september. Wanneer de commissie positief tegenover het bouwplan staat, zullen b. en w. op 24 september de raad voorstellen een voorbereidings- besluit tot wijziging van het bestemmingsplan te nemen. Wethouder Meijers wijst - ook als Souburger - in de rubriek 'Even bijpraten met...' op de activiteiten die zaterdag in Oost-Souburg plaatsvinden. Ringrijderij, jaarmarkt, optre dens van muziekverenigin gen. Dergelijk vertier moet ruimte gegeven worden. Daar om zal er rekening moeten worden gehouden met enkele verkeersmaatregelen. Wat het ringrijden betreft hou den die in dat gesloten zal zijn voor alle verkeer (behalve voet gangers): - de parkeerplaats aan de westzijde van het Oranjeplein (tussen Doorn luststraat en Paspoortstraat); - de westzijde van de secundaire rijbaan van het Oranjeplein, ge legen tussen de Doornluststraat en de Paspoortstraat. Boven dien zal het verboden zijn voer tuigen te plaatsen op het ge noemde parkeerterrein. De maatregelen gaan vrijdagmid dag rond 16.00 uur in. Ze duren tot zaterdag ±18.00 uur. Morgen en overmorgen, don derdag en vrijdag 3 en 4 sep tember wordt de Zuidbeekse weg opnieuw geasfalteerd. Het gaat om de oude Zuid beekseweg, de B-weg tussen de Langeleenweg en de Jaco- ba van Beierenweg. Het weg getje zal gedurende de werk zaamheden zijn afgesloten voor verkeer. leder jaar moet de gemeente bij het rijk een lijst indienen met plannen voor nieuwbouw en reno vatie van woningen. Zo'n lijst dient gebaseerd te zijn op een woningbouwprogramma, dat door de raad moet zijn vastgesteld. Vorige week ging de raad unaniem akkoord met het programma voor 1988, zoals dat door burgemeester en wethouders werd voorgesteld. Dat 'plaatje' ziet er als volgt uit. Hier staan in totaal 88 woning wetwoningen op het program ma, verspreid over: het voormalige postkantoor aan de Stenenbeer (11), de voormalige jeugdherberg Bree- waterstraat (17), Jozef Israëls- laan (38), Aagje Dekenstraat (22). Overigens zijn de plannen voor woningen in de eerste drie pro jecten ingediend in het kader van de herverdeling van het Zeeuwse contingent dit jaar. Worden ze toegewezen, dan ko men ze voor 1988 te vervallen. Het culturele gebeuren op straat is zachtjesaan ten einde. Op vele plaatsen gaat het echter onverminderd door, binnen. Oók in het Vestzaktheater. Met voorstellingen waar kwaliteit èn af wisseling voorop staan. Morgen is het gelijk al raak. Want Hans Liberg is in de thea terwereld niet de eerste-de- beste. Virtuoze, semi- intellectuele conférences, ge combineerd met fabuleus pia nospel, kenmerken zijn optre den. Morgen hebt u als een der eersten de kans te genieten van zijn nieuwe soloprogramma, dat hij de titel 'Wortel Bach Live' meegaf. De kaartjes voor deze voorstelling kosten f 12,50. Wie een Pas 65 of een CJP-kaart kan laten zien mag er voor f 10,— in. De kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV (Nieuwendijk 15). foto Johan Murre) Vorige week donderdag heb ben de heren M. Lorier en G.J.A.M. Adan afscheid geno men als lid van de gemeente raad van Vlissingen. Beiden waren lid van de CDA-fractie. Zij zullen worden opgevolgd door de heer D. Vos en mevr. C.E. Postma-Willemse. De ge loofsbrieven van deze nieuwe leden werden donderdag door een commissie uit de raad on derzocht en in orde bevonden. Met het vertrek van de heren Adan en Lorier verdwijnt, zoals de burgemeester het in zijn af scheidswoord uitdrukte, twintig jaar 'raadservaring' uit het Vlis singse gemeentebestuur. Daar van kwam 15 jaar voor rekening van de heer Adan. Hij diende in die periode de gemeente 12 jaar als wethouder. Hij beheerde daarbij in het bijzonder de porte feuilles detailhandel, financiën, onderwijs en visserij. Aan zijn raadslidmaatschap komt een einde in verband met zijn verkie zing tot lid van de provinciale staten van Zeeland. Bij zijn af scheid werd de heer Adan toe gesproken door de burgemees ter en de plaatsvervangend nestor van de raad, de heer J. Luzt. Van beiden ontving hij ge schenken. Ook de heer Lorier werd op deze wijze - in woord en materieel - bedacht. Hij zat vijf jaar in de raad, een functie die hij onder meer combineerde met die van landbouwer en een studie theo logie. Dat laatste leidde tot zijn beroeping als predikant in Oost burg, de reden voor zijn vertrek uit de raad. G.J.A.M. Adan M. Lorier Deze week is het ontwerp van het milieu-actieplan voor 1988 van burgemeester en wethouders verschenen. Ook voor dit jaar verscheen een dergelijk plan, dat inmiddels in uitvoering is. Op het actieplan voor volgend jaar is inspraak mogelijk voordat burgemeester en wethouders dit - al dan niet gewijzigd - aan de gemeenteraad aanbieden. Het ontwerp van het plan is daarom deze week aan een groot aantal instanties toegezonden. Er kan tot 1 oktober as. schriftelijk op worden gereageerd. Met de uitvoering van het door b&w voorgestelde plan is een bedrag gemoeid van f 25.000,—. Het grootste deel daarvan, een bedrag van f 17.200,—, zou benodigd zijn voor een actieve inzameling van klein chemisch afval. Dat zijn verfresten, fotochemicaliën, olie, batterijen en dergelijke. Het plan is dit afval per wijk in te za melen met behulp van een spe ciale auto. Deze zou dan gedu rende een bepaalde tijd op een bepaald punt in een wijk staan. Om dit te doen slagen is het noodzakelijk hierover voorlich ting te geven aan bedrijven, scholen en gezinnen. Zo zou kunnen worden voorkomen dat dit soort afval klakkeloos in een huisvuilzak wordt gestopt. In het ontwerpplan is ook f 4.000,— uitgetrokken voor subsidie van de gemeente aan 100 personen die een compost- vat zouden willen aanschaffen. Het gaat daarbij om een subsi die van f 40,— per vat. In een compostvat kan men zelf com post maken met behulp van daarvoor geschikt (keukenaf val. B&w hebben besloten dit zelf composteren te stimuleren omdat een soortgelijke actie dit jaar enthousiast werd ontvan gen. In het milieu-actieplan voor 1986 was ook een dergelijke ac- beleidsvoornemens aan op het gebied van natuur en landschap zowel in de stad als in het zoge naamde "buitengebied" van de gemeente. Ze gaat onder ande re de aandacht uit naar het in ventariseren van flora en fauna in het Nollebos, het beperken van het gebruik van selectief toepassen van chemische bestrijdingsmiddelen en het sti muleren van het vogelleven door toepassing van o.a. nest kasten en zogenaamde "gier zwaluwendakpannen". Voorts geeft het plan de stand van za ken weer betreffende de toepas sing van diverse milieuwetten in Vlissingen: de Hinderwet, de Wet Geluidhinder en de Wet chemische afvalstoffen. Het plan geeft aan dat, om ge luidhinder te voorkomen, rond de nieuwe woningen in de wijk Rosenburg geluidsschermen zullen worden aangebracht. Langs de Bossenburghweg zal dat een gemetselde muur wor den, langs de Sloeweg een ge metselde muur en een groen- scherm. Bovendien zal in Ro- tie opgenomen. De uitvoering daarvan vond echter dit jaar plaats. Er was daarbij gerekend op het verstrekken van 90 com postvaten met subsidie. Dat werden er echter uiteindelijk maar liefst 225. Om dit alles onder de aan dacht van het publiek te bren gen is voorlichting een be langrijk instrument, in totaal is hiervoor in het ontwerp van het milieu-actieplan voor 1988 een bedrag van f 3.800,— op genomen. Het ontwerp-milieuactieplan voor 1988 geeft ook een aantal AP senburg een aantal energiezui nige premiekoopwoningen wor den gebouwd. Tenslotte is Vlis singen een van de proefge- meenten die een zogenaamde verkeersmilieukaart zal opstel len. Die zal een overzicht moe ten geven van o.a. de ver keersstromen, de concentraties van uitlaatgassen en het ver keerslawaai in bepaalde straten met het doel dit te verminderen. Exemplaren van het concept- milieuactieplan voor 1988 zijn voor belangstellenden gratis verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. Bij het plan is een beschrijving van de bijbehorende inspraakpro cedure gevoegd. Het plan ligt ook ter inzage in de gemeente lijke informatiehoeken. Nade re inlichtingen over de inhoud van het plan zijn verkrijgbaar bij de afdeling milieu van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu in het stadhuis (tel. 87204). Hier staan in totaal 101 wonin gen op het programma, ver spreid over beleggerswonin gen: Nieuwstraat/Oude Markt (24), Oranjeplein (15); premiekoop-A woningen: Nieuwendijk 43-49 (5), Nieuwstraat (15), Bellamypark (6), Korenstraat 11-15 (3), Helle- bardierstraat 3-5 (2), Rosenburg (15); premiekoop-B woningen: Ro senburg (10), Westerbaan (6). Hier staan in totaal 52 woningen op het programma, verspreid over premie-C woningen: Rosen burg (10), Zuiderzeestraat (20); premie-D woningen: Nieuwstraat (3), Schuitvlotstraat (15); particuliere monunten (4). Hier staan in totaal 211 wonin gen op het programma, ver spreid over vooroorlogse woningen: Asterlaan en omgeving (35), Ri besstraat en omgeving (44); naoorlogse woningen: Van Visvlietstraat en omgeving (38); Bonedijkestraat, tweede deel (94). Als wethouder van detailhandel verheugt het me dat de braderie zoals die anderhalve week gele den in de Vlissingse binnenstad plaats vond,succesvol is ge weest. Alhoewel het weer voor een braderie wellicht iets tè mooi was -met name de warme vrij dag heeft misschien een aantal mensen doen besluiten het strand op te zoeken - hebben ve len de braderie bezocht. Uit reacties van zowel publiek als ondernemers heb ik vernomen dat ook de gewijzigde opzet van de braderie is aangeslagen. Het braderieterrein was groter dan in voorgaande jaren, er was boven dien een samenwerking tussen de winkeliers en de horeca ondernemers en er was veel voor de kinderen te doen. De door het sociaal-cultureel werk georgani seerde kinderactiviteiten waren een geslaagd onderdeel van de braderie. Er is de laatste tijd bij velen een in allerlei opzichten grote aan dacht voor de Vlissingse bin nenstad. Ik doel daarmee op ac tiviteiten zoals bijvoorbeeld de braderie en de mogelijke komst van nieuwe winkels. Met dit alles zou bijna kunnen worden verge ten dat in andere delen van Vlis singen zich ook actieve onderne mers bevinden die een compleet produktenpakket in een prettige winkelomgeving aanbieden. Het winkelcentrum van Oost- Souburg bijvoorbeeld. Aanstaan de zaterdag wordt daar weer de inmiddels traditionele Jaarmarkt gehouden. In combinatie met de ringrijderij die dezelfde dag op het Oranjeplein plaatsvindt, zal dat weer voor veel gezellige drukte in Oost-Souburg zorgen. De organisatie van de braderie, de Souburgse middenstandsver eniging "Nemidso", heeft voor aanstaande zaterdag weer de nodige activiteiten in petto. Naast het zoals gebruikelijk op stellen van de kramen door de winkeliers in de Kanaalstraat en de Paspoortstraat zullen kinde ren hun eigen spulletjes op diver se plaatsen mogen verkopen. Voorts zal het accordeonorkest "Accordeola" optreden in de Pspoortstraat en organiseert de muziekvereniging "Vlijt en Vol harding" een muziekfestival met optredens van diverse muziekge zelschappen voor het wijkcen trum Middenhof in de Ka naalstraat. Dit alles geeft naar mijn mening aan dat Oost- Souburg over een levendig win kelcentrum en actieve onderne mers beschikt. Toch nog even terug naar het centrum van Vlissingen. Vorige week ging de gemeenteraad een samenwerkingsovereenkomst aan met de N.V. Maatschappij voor Bedrijfsobjecten (MBO) te Amsterdam om te komen tot een (her)ontwikkekng van het Vlis singse kernwinkelgebied. Daarin staat onder andere wie precies wat zal gaan doen bij het tot stand brengen van onder andere nieuwe winkels "op de kop" van de Walstraat en wordt het opstel len van een uitvoeringsplan gere geld. Zonder daar hier nu verder in detail op in te gaan, is dit een goede stap in de richting van na dere uitvoeringsovereenkomsten die daarna nog gesloten zullen moeten worden. Dit alles zal moeten leiden tot een vernieuwd kernwinkelgebied van Vlis singen. Tot slot nog iets over de nieuwe buslijn die vanaf 6 november a.s. naar en van de binnenstad zal gaan. De bus zal dan, net als vroeger, weer helemaal de bin nenstad in gaan via Nieuwe Vlis- singseweg - President Roose- veltlaan - Koudekerkseweg - Badhuisstraat - Spuistraat - Nieu wendijk - Gravestraat - Comman- doweg - Piet Heinkade - Cornells Lampsinstraat. Een hele verbe tering!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5