li TUINMEUBELSHOW geweldige opruiming nu 20% korting Om nu te planten: uvera vlissingen ASturm De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Nieuw in Goes Vogelzangsweg/hoek Zonnebioemstraat Goes, tel. 01100-14049 BADKAMERS ucasan gratis ontwerp offerte i r AANBIEDING: GERARDI WANDTEGELS .25— per m2 Ons vlees groeit op 't sappigste gras. Nu voordelig in prijs! Gratis recepten! Woensdag 26 augustus 1987 DE FAAM - DE VLISS1NGER BADKAMERMEUBELS NIEUW VAN ALIBERT ARABELLA 10% KORTING sphinx BETTE HGROHE Nieuw Nu ook handvorm steenstrippen in vele Kleuren. 15x20 cm, beige/bruin, normaal 34,50 nu Kinder- en jeugdtelefoon Scheldebuurt Bloeiende heesters en bomen in containers. Grote sortering coniferen, ook voor heggen. Nieuwe aanvoer van zomer- en win- terbloeiende hei. Klimplanten, vaste planten, aardbei- planten enz. tuinverlichting, gereedschap, tuin hout, bestratingsmaterialen enz. Hydroplanten uit eigen kwekerij. Chinese taalcursus Weet u dat Patachou een nieuw gezicht heeft. Wij nodigen u uit in een vernieuwd Patachou met een nieuwe modekollektie open huis donderdag 27 augustus vrijdag 28 augustus zaterdag 29 augustus Coosje Buskensstraat 190, 4381 LJ Vlissingen Hayman zoekt mede werkers Cursus secretaresse Nooit te oud om te leren wo7ö! eind N.B. alleen bi) Livera Vlissingen. Villeroy en Boch w mosR goed advies vakmensen service vriendelijk meedenkers 5 jaar garantie 1e kwaliteit grote sortering overzichtelijk showroom I Kleuren wit, grijs, beige, bermuda of GRATIS GEPLAATST nieuwe collectie wand- en vloertegels alles 1e soort ook voor op höuten vloeren gratis zagen gratis bezorgen Vaste lage prijzen Openingstijden: din.-vrij. 10.00-17.30 uur don. 10.00-21.00 uur zat. 10.00-16.30 uur maandag gesloten Kunstzinnige vorming - In de eerste week van september begint Kunstzinnige Vorming Vlissingen wepr met een scala aan cursussen op het gebied van de beeldende vorming, dans, fotografie en mu ziek. Naast de gebruikelijke cur sussen zoals bloemschikken, teke nen, schilderen, boetseren en ke ramiek staan er voor het nieuwe seizoen een aantal nieuwe cursus sen op het programma. Dat zijn sieraden maken, ruimtelijk vorm geven, striptekenen en animatie film en fotografie. Onder leiding van Dies Ie Due begint in de vier de week van september een mu ziekworkshop. Voor leerlingen uit het basisonderwijs bestaat de mogelijkheid tot het volgen van een cursus striptekenen. In sa menwerking met de Openbare Bi bliotheek Vlissingen is voor deze leeftijdsgroep een cursus taai- drukken opgezet. De jaarcursus sen bestaan uit 33 lesssen en korte cursussen uit 15 lessen. Op een enkele uitzondering na vinden de cursussen plaats in het KVV- gebouw aan de Minister Le- lystraat in Vlissingen en in het wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De tentoonstelling 'Werken van cursisten Kunstzinnige Vorming Vlissingen' in de Openbare Bi bliotheek in Vlissingen en Sou burg geeft een overzicht van de door de cursisten behaalde resul taten van het seizoen 1986-1987. De kinder- en jeugdtele foon houdt op maandag 31 augustus een informatie avond in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De avond is voornamelijk bedoeld voor mensen van 17 tot 35 jaar die belang stelling hebben om als vrij williger bij die hulpdienst te gaan werken. Vragen zoals: 'wat houdt het werk in, hoeveel tijd gaat dat kosten en wat is er allemaal te doen?' komen uitgebreid aan bod. In totaal heeft de hulpdienst ongeveer 15 vrij willigers nodig om alle plannen voor de komende tijd uit te kunnen voeren. Twee vragen kunnen alvast worden beantwoord: nee, er is géén speciale voorop leiding nodig en ja, er is een basistraining van twee wee kenden voordat men aan het telefoonwerk gaat. Voor geïnteresseerden staat om 20 uur de koffie klaar en verdere inlichtingen zijn te verkrijgen via 01180-15553. Buurthuis 'Scheldebuurt' heeft het activiteitenpro gramma voor het nieuwe seizoen klaar en wat er te beleven valt is nogal wat. De startdatum voor het nieuwe seizoen 31 augustus en het volledige program ma ziet er als volgt uit: Kin derclub van 8 tot 12 jaar op de maandagavond (19-20 uur). Kinderclub voor de jeugd van 4 tot 9 jaar op woensdagmiddag (14-15.30 uur), teeneravond voor de jongeren van 12-15 jaar op de woensdag (19-21 uur), timmerclub op donderdag avond voor 8- tot 12-jarigen (19-20 uur), Jeugdnatuurclub vanaf 12 jaar, vrijdag, Sjoelen op de zaterdagmiddag voor ieder een tussen 6 en 16 jaar (13.30-15.30 uur), Disco, 12-16 jaar op zaterdaga vond van 19 tot 22 uur. Volwassenenactiviteiten: Sjoelen op maandag vanaf 19.30 uur, Koersbal op dinsdag van 19 tot 22 uur, Klaverjassen op woensdag van 20 tot 22.30 uur. Cur sussen voor volwassenen: Engels voor beginners op maandag van 9 tot 10 uur, Engels voor gevorderden op maandag van 10.30 tot 11.30 uur, Zelf kleding ma ken voor beginners op don derdag van 20 tot 22 uur en Poppen maken op dinsdag van 20 tot 21 uur. Verdere inlichtingen zijn te verkrij gen via 01184-11458. Wie een goed idee heeft mag trouwens óók bellen. hjjUH ge&rXmcó Ui ^qrrm W- K0UDEKERKE 7623*GALGEWEG Bij voldoende deelname be gint de Vriendschapsvereni ging Nederland-China op 29 september weer met een cursus Chinees voor begin ners en eventueel voor tweede- en/of derde jaars cursisten. De cursus wordt gehouden in Bergen op Zoom en bestaat uit 25 les sen van anderhalf uur. Er wordt aandacht besteed aan het lezen, spreken en schrijven van het Mandarijn-Chinees. Be langstellenden kunnen in formatie aanvragen: 070-272258. OPENING Wekelijks zijn talloze vrij willigers in de weer om al lerlei activiteiten van jeugd- en buurtcentra of om op poten te zetten óf in gang te houden. Zo ook bij 'De Hayman' in Middelburg, dat zich inzet voor het club- en buurthuiswerk in de Ma gistraat wijk en Dauwen- daele. Momenteel werken bij de 'Hayman' zo'n 70 tot 80 vrijwilligers en dat is nog niet genoeg. Voor diverse groepen (vooral de jeugdi gen) zoekt 'De Hayman' dan ook nog wat vrijwilli gers om dat een aantal me dewerkers om uiteenlopen de redenen er mee is gestopt. Ook voor andere werkzaamheden, zoals pu bliciteit, organisatie van va kantieactiviteiten of onder houd zijn nog wat nieuwe medewerkers nodig. De werkzaamheden kunnen zowel 's avonds als overdag worden gedaan en mensen met een uitkering lopen geen gevaar dat er 'gekort' wordt. Voor nadere infor matie: 01180-29004. In samenwerking met het 'Van Eeghenhuis' heeft de Zeeuwse Vrouwenraad een cursus voor secretaresse van (vrouwen)organisaties ontwikkeld. De cursus vindt plaats op 15 en 29 september en 6 oktober (al le van 9.30 tot 12 uur) en wordt gehouden in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. Cursusleidster is Ans van Rooy. Tijdens die cursus wordt voorna melijk aandacht gegeven aan het schrijven van uitno digingen, het opstellen van een agenda, het notuleren van een vergadering en het opbouwen en bijhouden van een archief. Deelname aan de cursus is gratis voor alle vrouwen die nu of later deel uit maken van een bestuur. Opgave kan alleen schriftelijk via het secreta riaat van de Zeeuwse Vrou wenraad, Postbus 429, 4330 AK Middelburg. Onder de titel 'nooit te oud om te leren' begint de Stichting Basiseducatie Vlissingen de tweede week van september weer met de zogenaamde openschool- cursussen. Aandacht wordt onder meer besteed aan al gemene ontwikkeling, taal en rekenen en ook komen er andere onderwerpen aan bod zoals gezondheid, op voeding en onderwijs, en het invullen van allerlei for mulieren waaraan Neder land zo rijk is. Verder leren de cursisten het schrijven van brieven, samenvatten van teksten, eenvoudige be rekeningen maken en om gaan met buitenlands geld. De cursussen worden gege ven op diverse plaatsen in Vlissingen en alles bij el kaar duurt het een jaar eer de cursus is afgerond. De kosten bedragen 2 gulden 50 per bijeenkomst en kin deroppas is aanwezig. In lichtingen en aanmelding: 01184-17819. UvERA RUIMT afgeprijsde artikeU (ook bekende merken) (alleen in Vliss.) Walstraat 45 Vlissingen zoals Biefstuk, Entrecöte, Ossehaas, Lende, Riblap, Sukadelap, Rosbief, Klapstuk, Schenkel en nog veel meer zit er aan zo'n mals rund. Eigen inkoop - eigen slacht! VlffBljontutrij aan de Veersesmgel Middelburg tel 01180 12343 Met onxe vleeswaren is het elke dag feest: boereham. rookvlees, hausmacher, kookworat. rosbief, rollade, en nog veel meer! Komt U maar!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 8