in Midden Zeeland THEATER 87/88 IN DE AANBIEDING TOUR VOOR PSYCHOLOGEN Beentjes laten zweven in Spiegeltentsalon 27 augustus - 2 september EXPOSITIE FILM PODIUM Jan Zembsch exposeert in Balans 17 Burt Lancaster en Kirk Douglas eren oude boeven in Tough Guys DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 augustus 1987 Boekje van renner Maarten Ducrot GELEZEN Toppers Laatste markt- orgelconcert Eindelijk dan. De theorie van 'de kleine verschillen' van wielrenner Maarten Du crot. In zijn 'Berichten uit de Tour de France', een journaal van de voorbije tour, schrijft hij: "Het is niet meer zo dat een goede renner altijd voorin fietst. Als ik een goede dag heb, rijd ik met de besten mee, en als Fignon een slechte dag heeft moet hij lossen. Vroeger had je Coppi, die beroemd was om zijn ver zorging en zijn trainingsme thoden, waarmee hij zijn lijd ver vooruit was. Later kreeg je dat renners met ver schillend materiaal reden. Remmen uitboren, minder spaken in de wielen, steeds lichtere frames, aërodyna mische onderdelen. Dat ver oorzaakte ook verschillen. Maar tegenwoordig rijdt iedereen op een fiets van vijfduizend gulden, krijgt iedereen trainingsadviezen en hebben ze allemaal een uitgekiend voedingsschema. Van de vijfhonderd profs in Europa kunnen er tweehon derd een klassieker winnen. Zie de uitslagen. Dat was vroeger anders. Coppi was natuurlijk de beste vanwege zijn talent (waarover ik niks kan zeggen), maar ook om dat hij de beïnvloedbare factoren als training, voe ding en materiaal beter dan anderen benutte. Maar als iedereen gelijk is, waarom hebben goede renners dan bijna nooit een slechte dag? Dat heeft te maken met per soonlijkheid en instelling". En soms -doodgewoon- met een val. Of ziekte. Kijk maar in het boekje van Ducrot. Op pa gina 84 staat het: "Avoriaz, 24 juli. Ziek". De dag daarop zit- te thuis in Middelburg en no teert: "Het is dus geen Parijs geworden. Op dit moment lig ik wel op de plaats waar dit dagboek altijd is geschreven (bed), maar dan thuis in Mid delburg, en in plaats van boven nu onder de dekens". Dank baar gedenkt hij zijn sponsor (Super Confex): "Na een uur op m'n bed te hebben gelegen kwam Ed van der Peer me ha len en reden we de zeventig ki lometer naar Genève. Op het vliegveld was ik inmiddels zo ziek geworden dat hij verder al les voor me heeft geregeld: ba gage, ticket, inchecken, Yvonne bellen. Hij heeft zelfs een bed voor me versierd, waar ik nog twee uur op heb kunnen liggen. Nog mooier, ook het thuis komcadeautje voor Yvonne heeft hij niet vergeten, terwijl ik daar zelf te ziek voor was. Waar vind je dat nog? Ik heb alleen maar verhalen gehoord over sponsors die hun niet- presterende renners ontslaan, in plaats van ze te vertroetelen. 'Berichten uit de Tour de Fran ce' is een boekje van uitgever Thomas Rap, die kennelijk werd geboeid door Ducrot's snelle notities in een 'Hollands Dagboek' van NRC/Handels- blad. Het feit dat de renner bijna-afgestudeerd bedrijfs psycholoog is (hij deed, ge plaagd door wielerkoorts, tien jaar over zijn opleiding en monkelt op zijn beurt over "tweefasenjongetjes van tweëentwintig") zou zijn tour dagboekje extra interessant maken. De flaptekst spreekt zelfs van "een belangrijke bij drage aan de Nederlandse wiel- renliteratuur". Zo'n vaart loopt het nu ook weer niet. Ducrot geeft een aar dig beeld van het tourcircus en de ervaringen van één van de deelnemers, maar veel psycho logie -laat staan dieptepsychologie- komt daar niet aan te pas. Vreemd is dat niet. Het gaat om berichten van dag tot dag, impressies van een hard bedrijf, dat weinig tijd laat voor overpeinzingen, die verder strekken dan het theorietje van "de kleine ver schillen" (en wij, opgehitst vanuit feministische hoek, maar denken dat het om wat oneffenheidjes tussen man en vrouw ging...), wat zelfkritiek ("Ik kan hard fietsen. Maar zolang ik het mezelf nog moet vertellen, is er wat mis") en eerbetoon aan renner/schrijver Tim Krabbé, die heeft vast gesteld dat zijn leven "in één grote fiets" was veranderd. Nee, als er iets om een psycho logische verklaring vraagt (die we in deze 'Berichten uit de Tour de France' dus mooi niét lezen) is het Maarten Ducrot's kennelijke weerzin tegen, ja vaak zelfs regelrechte minach ting voor journalisten. Je krijgt het idee dat hun optreden en de artikelen in de kranten de enige schakels met de buitenwereld vormen in dat merkwaardige, gesloten cultuurtje van de tour. Op pagina 15: "Na de tijdrit heeft Raas een communiqué uitgegeven over het gerucht dat Gölz in de Midi Libre zou zijn Maarten Ducrot gepakt op doping. Maar een gerucht in de krant is een feit, ook al staat het in Bildzeitung. Raas heeft onmiddellijk naar het laboratorium in Parijs ge beld en daar heeft de professor gezegd dat hij van niks weet en dat het monster nog in de ijs kast staat. Toch zal er morgen wel een stuk in De Volkskrant staan: 'Rolf Gölz uit ploeg Raas beschuldigd van doping gebruik'. Dat is de hypocrisie van sportjournalisten. Schrij ven over de ploeg Raas en de ploeg Stanga, omdat ze zoge naamd geen handlanger van de commercie willen zijn, maar wel naam en toenaam noemen als er alleen maar een gerucht de ronde doet. Zelfs een ver oordeelde moordenaar wordt nog met zijn initialen aange duid. Daar kan ik me kwaad om maken". Pagina 19: "Een voordeel is dat we vandaag wei nig journalisten hebben gezien. Er is dus ook niet tegen Rolf Gölz gezeurd". Over televisie verslaggever Mart Smeets: "Aan de meet vertelde Mart Smeets wat hij op de monitor had gezien, maar ik was nog zo moe dat ik moeite had om hem te volgen. Hoewel, dat komt ook omdat ik altijd het gevoel heb dat ik dingen aan hem moet uitleggen en niet anders om". Nog eens over Smeets en zijn collega Jean Nelissen: "Ze vertellen wat ze zien, maar ana lyseren niet. Nou ja, ze zijn in elk geval niet kwaadaardig dom, zoals veel sportjourna listen zijn". Vanwaar die nijd, terwijl profrenners als Ducrot het toch van de publiciteit moe ten hebben en het zich maar al te graag laten aanleunen ook? Het is jammer dat hij zijn ge voeligheden niet motiveert. Kwestie van tijdgebrek, nemen we aan. Ook de uitgave van het tourjournaal was kennelijk een haastklus. Het bundeltje valt na één keer lezen al uit elkaar. Alsof het om een slecht geleide wielerploeg gaat! 'Berichten uit de Tour de France', journaal 1987, Maarten Ducrot met medewerking van Gijs Zand bergen. Uitgave: Thomas Rap. Prijs: 20,—. de meer publiekgerichte keuze van 'Uit' zou het in financieel opzicht wel eens een theatertopjaar kunnen worden, luiden de verwachtingen. De grootste aandacht krijgt Goes van De la Mar. Het tientjesplan toont volgens hem aan dat de po litiek in die stad lijkt te ontwaken. "Het is in ieder geval zo dat wet houder drs. G. Heerebout zich sterk wil maken voor meer theater in zijn stad". Maar er moest wel wat worden ingeleverd van de Goe- se wethouder. Dit en volgend jaar worden er in de Ganzestad geen so lofestivals gehouden. En met die culturele ruilhandel kan de wet houder de gemeenteraad kennelijk achter zich krijgen. Wat de afdeling toppers betreft valt in de categorie toneel het ko mende seizoen Fassbinders stuk 'Het koffiehuis' op naast Turan- dot, een familievoorstelling van Globe. Twee dagen duurt het voor dat het decor is opgebouwd voor dat toneelstuk. 'In Afrika' is een nieuw stuk op het repertoire van Globe, het speelt in november in de Middelburgse Schouwburg. 'Het kan vreemd gaan' is een uit dagende toneelcreatie die Pleuni Touw en Hugo Metsers op de plan ken brengen in Goes en 'De moed om te doden' is de titel van een Bel gische productie, in januari in Mid delburg. Verder staan vier stukken van Shakespeare op het pro gramma. De groep Seagul, jazz- en tapdans op 17 februari in Mid delburg. Haal een gratis Uit-krant (met het volledige Jit in Zeeland-programma plus inschrijfbon) bij het VVV-kantoor in uw woonplaats. ARNEMUIDEN Surfhotel "Hel Veerse Meer" (Oranjeplaat) Rie Baauw, 'Zee land, water en wolken', olieverf schilderijen en aquarellen. Dage- lijks geopend t/m ma. DISHOEK Toeristen werk "Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Wo. en do. 19.30 tot 21 uur en zo. vanaf 10 uur, tij dens de ochtenddienst. MIDDELBURG Wat betreft de 'verrechtsing' kan onder andere de komst van Hen- ny Huisman naar Zeeland met zijn bekende tv programma 'Sound- mixshow' worden gezien. Grens verleggende theaterkunst ontbreekt. Maar wie het 'kritische' theater wil bezoeken kan bij een groot aantal artiesten en groepen die onder de noemer kleinkunst en cabaret vallen terecht. Naast be kende komen er ook minder be kende namen op de lijst voor. Een greep, zomaar onbevooroordeeld: Frisse Jongens, VDQS (Voorheen Don Qui-Shocking), Henk Elsink, Jasperina de Jong, Seth Gaaikema en Margreet Dolman. In de categorie klassieke muziek en zang, musicals en operette, dans en amusement is eveneens een en an der te beleven in Midden- en Noord Zeeland, met het zwaarte punt op de activiteiten in de steden Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Het hele programma staat overi gens keurig gerangschikt in de Uit- krant nieuwe stijl, die - gratis - is af te halen bij de plaatselijke VVV's. Alhambra theater, Coosje Buskenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand Theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater Meccano, Pauw poort 3, tel. 01180-33414 (re serveren alleen tussen 19 en 20 uur) Filmtheater Electro, Kousteensedijk 7, tel. 01180-30235 (reserveren al leen tussen 19 en 20 uur) Telefonisch bestellen van kaarten: donderdag 27 augustus t/m vrijdag 4 september op werkdagen van 9-17 uur via 01180 - 11511 Balans 17, Jan Zembsch, schilde rijen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Aanvang za. La Baquette (St. Janstraat 45). Jelle Brinsma foto's van het Zeeuwse Landschap. Tijdens ope ningsuren winkel. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). 'Country Cries', 100 werken van 17 kunste naars uit Zeeland. Ma. t/m za. van 14 tot 17 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Cera Dauvillier en Wim Vader schilderijen, the ma bloemen. Ma t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de expositieruimte Diet Wieg man, objekten. In de vitrines sie raden van leden van de vereniging van edelsmeden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil dersclub van Andries Minder hout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pietersstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Mari an van Puyvelde, ikonen en bron zen beelden, tijdens openingsuren bank. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt) Servaas, 'Shake Hands' en 'PFFFT' video sculptures en 'Court of Justice' video theater. Di. t/m za. 13 tot 17 uur, zo. 14 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p.a. Kouseteensedijk 7). Joos Clijsen, waterproject. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Johan Nieuhof, een reisverslag van een ambassadereis naar China in 1655. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 13.30 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen. Te vens AndréKarman, schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur t/m ma. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek (Kanaalstr. 56). Werken van cursisten Kunst zinnige Vorming Vlissingen. Ma. t/m vr. van 13.30 tot 17.30 uur, za. van 10 tot 12.30 uur, do. en di. van 18 tot 20 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcherenmet reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding en schilderijen: 'Land en Water'. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Kle derdrachtmutsen uit de verzame ling van mevrouw Eva de Kam-de Feijter en zilveren broekstukken uit particulier bezit. Op de scheeps- en visserijzolder enige scheepsmodellen uit de 17e eeuw van Marinus Schram. Tevens Rippollés, schilderijen, gouaches, gravures en potterie, vanaf ma. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Ahrendt BV (Pres. Roosevelt- laan). Barbara Jean, beeldende kunst, acryl. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). 'Fo to's van vroeger'. Openingstijden als winket. Openbare Bibliotheek (Lange Zelke 91). Werken van cursisten Kunstzinnige Vorming Vlissin gen. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. van 10 tot 20 uur. Vr. van 17.30 tot 20 uur, za. van 10 tot 12 uur. Scheldesmederij (Walstraat). Ze ven Zeeuwen, vanaf za. di. t/m zo. van 11 tot 18 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). 't Vliegent Hart, een gezon- V RIJ DAG 27 AUGUSTUS *Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 20 uur. Alham bra II Vlissingen 'Tough Guys' 20 uur. Meccano Middelburg 'In the name of the rose' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Children of a lesser God' 20.30 uur. Grand Theater Goes 'The living Day- lights' 20 uur. DONDERDAG 27 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Shang hai Surprise' 19 uur. 'Tough Guys' 21.30 uur. Meccano Mid delburg 'In the name of the rose' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Children of a lesser God' 20.30 uur. Grand Theater Goes 'The living daylights' 19 en 21.30 uur. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Shang hai Surprise' 19 uur. 'Tough Guys' 21.30 uur. Meccano Mid delburg 'Pietje Kortstaart' 15 uur. 'In the name of the rose' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Children of a lesser God' 20.30 uur. Grand Theater Goes 'The living Daylights' 19 en 21.30 uur. ZONDAG 30 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Shanghai Surprise' 19 uur. 'Tough Guys' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'In the na me of the rose' 20.30 uur. Grand Theater Goes 'Bambi' 14 uur. 'The living Daylights' 19 en 21.30 uur. MAANDAG 31 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 20 uur. Alaham- bra II Vlissingen 'Touch Guys' 20 uur. Meccano Middelburg 'In the name of the rose' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Children of a lesser God' 20.30 uur. Grand Theater Goes 'The living Day- lights' 20 uur. DINSDAG I SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 20 uur. Alham bra II Vlissingen 'Tough Guys' 20 uur. Grand Theater Goes 'The living Daylights' 20 uur. WOENSDAG 2 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen 'The li ving Daylights' 20 uur. Alham bra II Vlissingen 'Tough Guys' 20 uur. Grand Theater Goes 'The living Daylights' 20 uur. kén Oost-Indiëvaarder'. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Strandhotel (Boulevard Evertsen 4). Marcel Robbe, olieverfschil derijen en tekeningen. Dagelijks geopend t/m ma. Vitrines Walstraat-Lange Zelke. Surinaamse Houtsnijkunst van Hugo May/and. Openingstijden: winkeluren. DONDERDAG 27 AUGUSTUS *Concert van The Blue Jeans Big Band, Openluchttheater, Dom burg, 20 uur. *The Soul Stew, Spiegeltent, Zeil- markt Vlissingen, 21 uur. *Heleen v.d. Weel, Carillon- bespeling, Veere, 15 tot 16 uur. VRIJDAG 28 AUGUSTUS *The Fortunato's en de Never Ever Getting Girls, Spiegeltent (Zeilmarkt) Vlissingen, 21 ur. *Tuinfeest met veel artiesten, La Foly, Middelburg. *Wim van de Wege, Markt- Orgelconcert, St. Jacobskerk, Markt, Vlissingen, 12 uur. ZA TERP AG 29 AUGUSTUS *Rock Rollband Johnny and the Sukkels, De Schuur, Westka- pelle, 21 uur. *Band Charanga La Comparsa, Spiegeltent (Zeilmarkt), Vlissin gen, 21 uur *Kees van Eersel, Carillon bespe- ling, Veere, 19 tol 20 uur. ZONDAG 30 AUGUSTUS *Rock Rollband Johnny and the Sukkels, Spiegeltent van de Kulturele Karavaan, Vlissingen, 20 uur. *De Karavaan een doorlopend programma met o.a. rock roll- groep Johnny en de Sukkels, Zilte Swing en The End, Spiegeltent (Zeilmarkt) Vlissingen, 14 uur. Tevens om 21 uur Jole Blond met o.a. accordeon. Als laatste in de serie marktor- gelconcerten van dit seizoen treedt vrijdag 28 augustus Wim van de Wege uit Terneu- zen op. Hij verzorgt een con cert in de St. Jacobskerk met werken van Krebs, Bohm en een Suite de Fantasie van hem zelf. Van de Wege is vierde jaars student aan het Brabants conservatorium in Tilburg. Zijn hoofdvakken zijn orgel en piano. Het concert vrijdag be gint om 12 uur. De toegang is gratis. De kunstenaar Jan Zembsch toont vanaf zaterdag 29 augustus werk in de expositieruimte van Balans 17, het gebouw waar BKR-kunst te leen is. De tentoonstelling omvat twintig schilderijen en blijft er nog tot en met 26 september. Overigens laat Zembsch ook werk zien in de Kloveniersdoelen. Die tentoonstel ling "Country Cries" genaamd, duurt nog tot 30 september. Jan Zembsch volgde een opleiding aan de academie St. Joost in Bre da. In de steden Utrecht, Tilburg en Breda waren eerder werken van hem te zien. Balans 17 is geopend van woens dag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur en op zaterdag tussen 11 en 16 uur. De opening zaterdag is van 16 tot 18 uur. Meer dan dertig jaar hebben ze achter de tralies doorgebracht: Harry Doyle (Burt Lancaster) en Archie Long (Kirk Doug las). Ze werden in de kraag ge pakt bij de kaping van de le gendarische stoomtrein. En nu, respectievelijk 72 en 67 jaar oud, staan ze buiten, in de vrije wereld. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en eenmaal een boef, blijft een boef. Zo ongeveer is de inhoud van Tough Guys (Zware jon gens), een film van Jeff Kanew (regie), die deze week in Al hambra II draait. De beide heren mogen elkaar con form de voorschriften drie jaar niet zien. Ieder gaat dus, zijns weegs, een andere kant op. Harry ontketent een opstand tegen het eten in een tehuis en ontmoet er Belle, een oude vriendin. Hun ge negenheid uiten ze ook in bed, dit tot grote ontsteltenis van de direc trice. Harry begrijpt echter niet waarom liefde tussen ouderen ver boden is. Archie ontmoet in een fitness-centrum Skye, een veel jongere vrouw die op hem valt. In een roes stort Archie zich in het uitgaansleven en Skye blijkt,er wel pap van te lusten. Archie haakt tenslotte dodelijk vermoeid af. En zo ontmoeten de celmaten elkaar weer. Hun ouderdom slim gebrui kend gaan ze - weer - op roof tocht. Beide heren willen de we reld bewijzen dat ze ondanks hun gevorderde leeftijd nog wel dege lijk wat waard zijn. Maar de poli tie krijgt er lucht van en een wilde achtervolging hoort bij deze den derende film. In de Spiegeltent op de Vlissingse Zeilmarkt speelt vrijdagavond het show- en swingorkest De Fortuna to's samen met de drie zangeressen Never Ever Getting Girls. Het ge zelschap brengt het publiek terug naar de jaren sferen van de jaren vijftig. Het optreden begint om 21 uur. Juist bij deze groep doen zwoele meerstemmige zangstrelende saxen, knallend koper de roman tiek herleven. Voorspeld wordt een avond vol kijk- en luisterge not, maar ook voor de danslief hebbers, die naar hartelust op de muziek van dit ensemble hun beentjes kunnen laten zweven. '•-v *De Never ever getting girls. Programma naar 'recnts geschoven Voor rekenaars die ook nog van theater houden, is het komende seizoen een aantal voordeeltjes te halen. Uit in Zeeland-directeur Jan de la Mar heeft namelijk talrijke voorstellingen voorzien van een etiket met een sterk afgeprijsde entreeprijs. Naast de al be kende abonnementen en kwartetvoorstellingen (vier samen zijn goedkoper dan één apart) heeft De la Mar in Goes met een - waar schijnlijk - financiële injectie van de gemeente een zogenaamd tientjesaanbod geïntroduceerd. Wie een tientje inlegt, kan alle voorstellingen voor tien gulden per keer bezoeken. Verder wor den ook de scholen binnengehaald. De jongeren worden opge wekt om - ook weer tegen korting - een CJP-paspoort aan te schaffen, waarvoor zij als volwaardig theaterbezoeker kunnen inschrijven op bijvoorbeeld een 'jongerenkwartet', compleet met popgebeuren. Verder staan in het programmaboekje van Uit in Zeeland als nieuw de familievoorstellingen, geschikt voor twaalf jaar en ouder, uiteraard met korting. Uit in Zeeland heeft voor het ko mende seizoen een programma waarop de term 'drempelverla gend' alleszins is gerechtvaardigd. "We zijn wat meer naar rechts ge schoven", vergelijkt De la Mar het programma voor 1987/1988 met de politiek zonder het woord 'com merciëler' te gebruiken waaraan hij kennelijk een hekel heeft. Wat be treft omvang is er het komende jaar in Zeeland net zoveel van de Bühne mee naar huis te nemen als vorig jaar. En daarbij heeft Uit in Zeeland in ieder geval weer en on danks alles (zie elders in deze krant over de problemen) voor wat top pers gezorgd. En met het oog op Brigitte Kaandorp Pleuni Touw en Hugo Metsers in Het kan vreemd gaan' op 15 april in Goes. Henny Huisman

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7