SJnj< tmafte COMPUTER OPLEIDINGEN BIJ U IN DE BUURT v\vey Mode Springplank naar modetoekomst NISSAN ip Je blijft erin rijden... dtezdceinddiFriden DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 augustus 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Uw laatste kans om dit jaar nog in te schrijven voor het Rijks erkende Informatica diploma AMBI- module 1.1 in Middelburg. Op maandag 21 september a.s. start Koninklijke PBNA bij voldoende deelname met de opleiding Basiskennis Computerkunde en Informatica 1.1. Vraag telefonisch informatie bij Koninklijke PBNA, Arnhem, 085 - 575602. NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW sportief-jong nonchalant en gemakkelijk draagbare mode voor hem en haar Korte Geere 1 4331 Middelburg EEN VERTROUWD GEZICHT OP EEN NIEUW ADRES Auto Walcheren Dijkwel B.V. 'Kom uit je huis' - De vrouwen contactgroep 'Kom uit je huis' in Middelburg-zuid houdt haar eer ste koffiecontactmorgen op woensdag 2 september met een in ventarisatie van het programma voor het komende winterseizoen. Er zal een aantal cursussen wor den behandeld die het komende winterseizoen worden gegeven - zoals een opstapcursus computers- en er worden verdere plannen gemaakt. Deze eerste bij- I eenkomst -kinderoppas is (gratis) aanwezig- vindt plaats in het wijk- gebouw Zuiderbaken en begint om half tien. Square dansen - Scaldis Squares wil het square dansen in een bre dere kring bekend maken. Daar om wordt verscheidene keren open huis gehouden, onder meer op donderdag 27 augustus voor de Huifkar in Middelburg, aan vang 19.30 uur. Verder is het gezel schap, dat elke vrijdagavond samenkomt in Middelburg van 20 tot 22, vrijdag 4 september aanwe zig in De Windroos op het terrein van Vijvervreugd in Middelburg om er een demonstratie te verzor gen. Dat optreden begint om 20 uur. Bij square dansen wordt met vier paren op country- en western- muziek gedanst. Culturele zaken - De leden van de bestuurscommissie culturele zaken van Middelburg gaan don derdag 27 eens met z'n allen op de maquettezolder van het stadhuis zitten om te vergaderen. Aan de orde komen onder meer subsidie verzoeken van Onda uit Nieuw en St. Joosland (2250 gulden), het Zeeuws Centrum voor Amateur toneel (2776 gulden) en de groep Papillon. De vergadering begint om 15.45 uur. Middelburg - Donderdag 27 au gustus, om 19.30 uur, vergadert het gemeentebestuur van Middel burg weer eens in het stadhuis van de hoofdstad. Punten die worden behandeld zijn onder meer het sactiebeleid kleine fraudes, een ontwerpverordening procedure IOAW en een lijst met punten die te zijner tijd in de diverse com missies moeten worden be handeld. Korfbal - De Vlissingse korfbal- Vereniging Seolto houdt op zater dag 29 augustus voor de vijftiende keer haar jaarlijkse pupillentoer- nooi. Alle kinderen die willen meedoen kunnen die zaterdag ;haar speeltuin Lammerenburgh komen om kennis te maken met deze sport. Lammerenburgh i grenst aan het korfbalveld. Het toernooi van deze middelgrote ^vereniging begint om 10 uur en is tegen 16 uur afgelopen. Uit de vaart - De veerboot Prin- ises Margriet is begin deze week Inaar de reparatiewerf Schelde- 'Lpoort gesleept voor het opnieuw •inbouwen van de voortstuwing- sinstallatie: vier motoren en vier ^generatoren. In de tweede helft Wan september is de Prinses Mar- 'griet zover gereed, dat met de ^proefvaarten kan worden begon nen. Het is de bedoeling, dat het schip in het najaar weer wordt in gezet op de veerdienst Vlissingen- Breskens. Op dat moment zal de Prinses Beatrix uit de vaart wor den genomen voor een onder houdsbeurt. Tegelijk wordt dan van de gelegenheid gebruik ge maakt twee nieuwe stuurhuizen te bouwen. China reis - Dr. R.L. Falken- burg (kunsthistoricus) vertelt op maandag 31 augustus iets over de prenten van Jozef Nieuhof en geeft een toelichting op de ten toonstelling in het Zeeuws Mu seum. Deze lezing wordt gehou den in het Zeeuws Museum en be- gint om 20 uur. Jeu de boule - Omdat de Club Jeu de Boule Petanque in Middel burg zijn sport wil promoten, wordt donderdag 27 augustus een promotietoernooi gehouden in Oostkapelle bij de strandtent Het Krabbegat. Iedereen kan meespe len, ballen worden geleend. Het begint allemaal om 19.15 uur en eindigt tegen half tien. Origami - Origami, ofwel Ja panse vouwkunst, wordt als vrije tijdsbesteding steeds populairder. Moeilijk is het niet, want wie een papiertje kan dubbelvouwen is al een aardig eind op weg. Voor wie echter meer wil, zoals wenskaar ten of versieringen maken, begint er in september in Arnemuiden, Kapelle en Middelburg een cursus Origami, waarbij de fijne kneep jes worden bijgebracht. De cursus duurt 8 lessen van 2 uur. Opgave en inlichtingen: 01102-3207. Arnemuiden - Zo op het eerste gezicht belooft de raadsvergade ring van de gemeente Arnemui den op maandag 31 augustus in het gemeentehuis een 'lange zit' te worden. Op de agenda staan maar liefst 22 punten die de raad moeten passeren, zoals het verle nen van een eervol ontslag aan M. Leune als gemeenteambtenaar en het hoofd van 'de Polderburcht', M. Vader, die op een Nederlandse school in Madrid gaat werken. Dat worden dus hamerstukken. Verder op de agenda staan onder meer een voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement, een voorstel tot vaststelling van de gemeenterekening over 1985, een voorbereidingsbesluit Brakenburg-II (Oost) en het voor stel om een (gras)weg aan het openbare verkeer te onttrekken. Verder zal het college de raad nog voorstellen om C. Marijs als lid van het college van beheer van het Waterschap Walcheren per 1 ja nuari 1988 her-aan te wijzen. De vergadering begint om 19.30 uur. Houtsnijclub - In buurthuis Al- degonde begint donderdag 2 sep tember weer de houtsnijclub, naar alle waarschijnlijkheid met twee groepen. Tijdens de lustrum bijeenkomst bleek namelijk dat er veel belangstelling bestond voor deze houtsnijclub, die overigens om 13.30 uur begjnt. Nooit te oud - In september be ginnen in Vlissingen twee thema- groepen voor ouderen onder de ti tel 'Je bent nooit te oud om te le ren'. De cursussen zijn bedoeld voor 55 plussers die niet meer dan twee jaar vervolgonderwijs heb ben gevolgd. Wie meer wil weten kan maandag 31 augustus terecht in Bachten Reede. Om half twee 's middags is daar een voorlich tingsbijeenkomst. Onderwerpen die tijdens de cursussen aan de or de komen zijn onder meer: pen sionering, tijdsbesteding, gezond heidszorg voor ouderen, bezuini gingen in de welzijnszorg, woon voorzieningen voor ouderen en fi nanciële voorzieningen. Ook in vullen van formulieren wordt uit gelegd. De cursussen worden ver zorgd door de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen en de Stichting Basiseducatie Vlis- singen. Toertocht - Voor zaterdag 29 augustus heeft de Toerclub 'Wal cheren' weer een vrije toertocht voor fietsers op het programma staan. Het gaat hier om de zoge naamde 'eilandentocht' over 200 kilometer, die onder meer naar Goeree en Overflakkee gaat. In schrijven voor deze tocht kan op de dag van vertrek tussen 8.30 en 9.30 uur in hotel 'Walcheren' in Koudekerke. Spelen voor ouderen - Bejaar- densoos Biggekerke en de Welfare houdt samen met Meer Bewegen voor Ouderen en de Stichting Welzijn voor ouderen een ontmoetings- en spelmiddag in het Dorpscentrum in Biggekerke. De bijeenkomst is op dinsdag 1 september. De aanwezigen worden in groepen verdeeld en er zal wor den geprobeerd om zoveel moge lijk punten te scoren bij spelen als kegelen, tollen en gardirol. Ook het populaire koersbal wordt be handeld. Het begint allemaal om 14 uur. Voor wal betreft zi|n schritteli|k onderwas activiteiten is PBNA erkend door Minister van Onderwas en Wetenschappen bi| beschikking van 11 november 1975 kenmerk LMBO/SFO-302 644 Trimloop - Wie ondanks het on getwijfeld stralende weer toch nog zin heeft in een prestatieloop kan zaterdag 29 augustus terecht in Kapelle. Daar wordt die dag de zogenaamde Kapelle-trimloop ge houden die gaat over rustige pol derwegen. De start is om 16.15 uur in de Ooststraat voor sporthuis Kapelle, waar ook de inschrijving is. Na afloop worden er onder de deelnemers nog enkele waarde- bonnen verloot. Carillon Veere - Wie goed heeft opgelet heeft bemerkt dat het ca rillon van Veere twee keer in de week wordt bespeeld. Om precies te zijn op donderdag van 15 tot 16 uur en op zaterdag van 19 tot 20 uur, ook wel aardig om te weten is wie er nu precies het carillon bespeelt. Op donderdag 27 augus tus is dat Heieen van de Weel uit Den Haag, op 29 augustus, 3, 5, 10, 12, 17, 24 en 26 september is dat Kees van Eersel uit Kloetinge en op zaterdag 19 september is dat Sjoerd Tamminga, eveneens uit Kloetinge. Raad Veere - B en W van Veere stellen de raad voor het koetshuis op landgoed Welgelegen in oor; spronkelijke staat te restaureren. Om het bijzondere karakter van het gebouw te handhaven wil het college dat de gemeente daarvoor 260.000,— uittrekt. Het geld komt uit het ontwikkelingsfonds. Vandaag bespreekt de raad dik voorstel tijdens de vergadering in het stadhuis. PIT-collecte - Van 7 tot en met 12 september wordt weer landelijk de PIT-collecte gehouden. Deze collecte gaat uit van het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. De opbrengst is bestemd voor de protestantse militaire tehuizen. Dit jaar viert PIT zijn veertigjari- ge jubileum. Toerisme - Het kleinschalige toe risme krijgt aandacht tijdens de 'infomarkt' die maandag 14 sep tember plaatsvindt in Britta- nia/De Watertoren aan de boulevard in Vlissingen. Directeur A. Bontenbal van de Provinciale VVV in Zeeland presenteert die dag een marketing en promotie plan voor het Zeeuwse toerisme volgend jaar. Verder spreekt H.H. Bos van het NBT (Nederlands Bu reau voor Toerisme) over 'hoe denkt de Nederlander over toe ristisch Zeeland. Erwin Krol, be kend van het weerpraatje op de tv, spreekt het openingswoord. Gede puteerde Ventevogel besluit de bij eenkomst, die om 10 uur begint en rond 16 uur is afgelopen. Westkapelle - Een gemeenschap pelijke regeling voor de brand weer in Midden- en Noord Zeeland, de verkoop van stroken weg aan de Joossesweg, de vaststelling van het woningbouw programma en het verstrekken van een geldlening aan de vereni ging Zeeuwind zijn punten die de agenda vullen van de vergadering van de gemeenteraad in Westka pelle. Op donderdag 27 augustus wort deze vergadering gehouden, aanvang 20.00 uur. VOC-festival - Donderdag 3 sep tember staat Middelburg in het te ken van twee VOC-festiviteiten. Aan het pand Rotterdamsekaai 33, de lokatie waar tot 1940 het Oostindische huis stond, wordt een plaquette onthuld en het eer ste exemplaar van de Stichting VOC-publicaties wordt aangebo den aan -uiteraard- de hoofdste delijke eerste burger mr. Chris Rutten. Nieuwe keuken - Der Boede in Koudekerke krijgt een nieuwe keuken. De bestaande keuken is ongeveer 27 jaar oud. De staatsse cretaris van WVC heeft de renova tie goedgekeurd. Niet alleen de ouderdom maakte het noodzake lijk om de centrale keuken te ver nieuwen, ook bleken er bouw- en stallatie-technisch knelpunten. Met de renovatie is een bedrag van ruim anderhalf miljoen gulden gemoeid. Bewegen voor ouderen - In de eerste week van september begin nen in de Walcherse dorpen weer de groepen van 'Meer bewegen- voor ouderen'. De bijeenkomsten vinden plaats in de gymnastieklo kalen of sporthallen. Wie wil we ten waar kan terecht bij de Stich ting Welzijn voor Ouderen Wal cheren aan de Molenwal in West- kapelle, telefoon 01187-1514. Anita Bos Veerseweg 104 Middelburg. Tel. 01180-38880 *Er is ook een demonstratie springen tijdens de feestdag zaterdag van De Scheldestad. Ronde van Dauwendaele - Za terdag 5 september wordt er in de Middelburgse wijk'Dauwendaele' weer wat afgefietst. Bij deze wie lerronde, die alweer voor de vier de keer wordt gehouden, zullen in ieder geval 52 amateurs aan de start verschijnen waaronder vele Zeeuwse prominenten. Voor Kees de Nooyer is het in ieder geval zijn laatste wedstrijd bij de ama teurs. Bij de veteranen-trimmers zullen de regionale en plaatselijke favorieten het stalen ros bestijgen om onderling uit te maken wie de sterkste is. Als extra attractie heeft de organisatie een skeeler- wedstrijd op het programma staan, waarvoor zich tot op heden reeds 46 rolschaatsers (of skee lers) hebben aangemeld. Het hele wieier- en skeelergebeuren begint om 13 uur en het parcours is bij sporthal 'De Kruitmolen'. De amateurs starten om 18.30 uur en burgemeester mr Chris Rutten, zelf geen onverdienstelijke peda- leur, lost het startschot. Psoriasis - De Psoriasisvereni- ging Noord-Brabant en Zeeland bestaat vijf jaar en om die reden houdt de vereniging op 5 septem ber in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een 'open dag'. De dag staat voornamelijk in het te ken van de kennismaking tussen de Zeeuwse bevolking en de psori- asisvereniging en haar werkzaam heden. Het programma van die dag bestaat dan ook uit twee on derdelen: een symposium en een informatiemarkt. Op de informa tiemarkt kunnen belangstellenden kennismaken met het werk van de vereniniging en geeft de Haagse zustervereniging inlichtingen over kuurreizen naar de Dode Zee (Is raël) en de Fumaarzuurtherapie in Zwitserland. Tevens laten zij een in eigen beheer gebouwd solarium zien. Het geheel wordt on dersteund met dia- en videopre sentaties. Op het symposium zul len diverse sprekers het hebben over 'Wat is Psoriasis?', 'De Pso- riasisvereniging', 'Wetenschappe lijk onderzoek' en 'Fumaarzuur therapie'. Na de inleidingen is er een forum discussie. Aansluitend op de 'open dag' in Middelburg is er op 12 september een 'Psoria- sisddag' in Tilburg. Voor verdere informatie: 01188-2503 of 04103-2900. Borstkankerpatiënten - Na een stop van twee maanden komt dinsdag 1 september weer de praatgroep van vrouwen met een borstamputatie of een borst- besparende behandeling bijeen. Tijdens dit maandelijkse treffen staat het onderlinge contact met lotgenoten centraal. Bij een kopje koffie worden ervaringen uitge wisseld en worden tips gegeven. De bijeenkomst vindt plaats in het wijkgezondheids centrum in de wijk Dauwendaele in Middelburg en het begin die dinsdag om 10 uur. Waterpolo - Op zaterdag 12 en zondag 13 september wordt er in het sportfondsenbad in Vlissingen weer het jaarlijkse internationale waterpolotoernooi van 'De Stormvogels' gehouden. De wedstrijden beginnen zaterdag om 9 uur met een ontmoeting tus sen Stormvogels heren 3 en 2. Om 15 uur begint het internationale gedeelte voor dames en heren. Het pas naar 'de bond' gepromo veerde Stormvogels zal het dan moeten opnemen tegen sterke wa terratten zoals Stolberg en Neu- kirchen (Duitsland) en de Neder landse teams Aquarijn, D.K.D., P.C.G., Merlet en Zeester. De da mes nemen het op tegen de Oosterburen Kaiserslautern en Neunkirchen en de Nederlandse teams van D.K.D., Aquarijn en P.C.G. De wedstrijden beginnen zondag om 10 uur en rond 17.30 uur is de prijsuitreiking. Korfbal propaganda - Op uit nodiging van de Souburgse korf balvereniging SCS Zuidwester kunnen kinderen van vijf tot acht jaar korfballen en spelletjes doen. Zaterdag 29 augustus staan daar voor de korfbalvelden aan het Koopmansvoetpad open vanaf 10.30 uur. Vanaf 10 uur kunnen de kinderen zich melden. Om 13 uur is een aantal korfbalwedstrij den en ter afsluiting vindt er een wedstrijd plaats tussen Zuid wester 1 en Ondo I. Dat gebeurt om 16 uur. Feestdag De Scheldestad - Ma nege De Scheldestad houdt zater dag 29 augustus weer haar jaar lijkse feestdag in haar gebouw aan de Gerbrandystraat in Vlissingen. Drie facetten van het paardrijden zullen die dag worden getoond, de stallen zijn de hele dag open en kramen met lekkere hapjes zijn er net als speelgelegenheid voor de kinderen. Ook is er een aantal ar tiesten op de feestdag zoals Rogers Little Band. De evenementencom missie van De Scheldestad voor spelt dat de rommelmarkt een tweede Waterlooplein wordt, het vroegere Amsterdamseplein waar van werd gezegd dat er tweede hands alles te koop was. De op brengst van deze dag is bestemd voor verbetering van de binnen- en buitenbak van de manege. Het be gint allemaal om negen uur en is tegen vijven afgelopen. Spoorwegen - Eerlijk is eerlijk, de Nederlandse Spoorwegen heb ben een scala aan mogelijkheden om bijna voor niets te treinen. Al leen weet niet iedereen dat en bo vendien is het uitzoeken van de goedkoopste mogelijkheid nogal een klus. Om die reden -om eens een omroepslogan aan te halen- 'komt de NS naar je toe'. Met de auto wel te verstaan. In die auto kan iedereen die maar iets te vra gen heeft op het gebied van reizen per trein in binnen- en buitenland alle informatie krijgen en boven dien zijn er aantrekkelijke aanbie dingen die niet aan het staionslo- ket te koop zijn. De informatie wagen staat in Vlissingen op maandag 31 augustus aan de Alexander Gogelweg (10-12 uur) en bij de Papegaaienburg (13-16 uur). In Middelburg op dinsdag 1 september aan de Generaal Haze- will Smithlaan (10-12 uur) en 'Dauwendaele' (13-16 uur), Goes op donderdag 3 september in 'De Spinne' (10-13 uur), 'De Bus- sel'(14-16 uur), Yerseke op vrij dag 4 september op de weekmarkt (9-12 uur) en Kapelle op vrijdag 4 september van 14 tot 16 uur op het Kerkplein. Do. 27 aug. t/m wo. 2 sept. AAGTEKERKE:Gere/örmem/e Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: leesdienst, 14 uur: ds. Th. v. Stuijvenberg. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. van Voorst-Vader. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. G. Heijermans te Hoogeveen, 19 uur: ds. A.W. Mol (Herv. Kerk, Markt 8). Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Openlucht theater, za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. H.J. van Dijk te Lewedorp, 19 uur: ds. P. Mel- se te Souburg. Gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, Kinderneven- dienst, 19 uur: ds. A. Jobsen. Hervormde Kerk. Kerk- ring 26. Zo. 10 uur: ds. A. Spaans te Westkapelle kol- lekte: Algemeen Kerkewerk-Toerusting, 19 uur: ds. O.G- Haasnoot te Kruiningen. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: kand. Mej. Wisse uit Veghel. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk, Tramstraat 31. Zo. 9.30 drs. J.A.G. v.d. Weijde te Bleiswijk. Ned. Hervormde Kerk, 19 uur: ds. J.H. Meijer te Middel burg. Ned. Hervormde AerArDorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. H. Otten.Rooms-Katholieke Kerk. Dis- hoek. Zo. 10 uur. MEL1SKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en J4.30 uur. Hervormde Ge meente. Torenstraat 8R. Zo. 9.00 uur: ds. van Voorst-Vader. MIDDELBURG: Ba ha 'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons (H.A.)Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Westerkerk, Armeniaans Schuit vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, 10 uur: ds. O. Elseman en L.J.G. 1J kei, H.A., SoW-dienst Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J. Dubbink, H.A., SoW-dienst 14.30 uur: ds. P. Paulus, H.A. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp, H.A., SoW-dienst.De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: ds. L.J.G. IJkeiGereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. de Graaf. Hervorm de Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp, SoW-dienst (H.A.), 17 uur: ds. G.K. Korporaal uit Woudrichem. Koorkerk, Koorkerk hof, 10 uur: prof. dr.J. Sperna Weiland uit Rotterdam m.m.v. de cantorij. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J. Dubbink, SoW-dienst (H.A.). Oostkerk, Oost kerkplein, 10 uur: ds. D. van Boven.Ontmoetingskerk, Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, lel. 01180 - 81000. Oosterscheldestraat, 10 uur: L.J.G. IJkel en ds. O. Else man, SoW-dienst (H.A.) Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker uit Zoutelande. Engelse Kerk, Simpelhuisstr., 19 uur: ds. O. Elseman.Kerkge nootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstu die, 11 uur: eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19uuro.l.v. luitenante M. Kruithof. Lutherse Kerk, Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers (inzegening kerkeraadslid). Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat. Zo. 9.30: dhr. de Leur en 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: prof. J. Sperna Weiland uit Rotterdam. Rooms- Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2. Za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburg- laan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallo- ne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: pasteur A. Laureys. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: F. Roelofsen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H.E. Vermeulen.(H.A). OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: ds. M.v.J. de Creane te Mid delburg, kindernevendienst jongste en oudste groep 16 uur: ds. A.W.W. de Ruiter, afscheidsdienst.Rooms- Katholieke Kerk. (Ned. Hervormde Kerk, Waterstraat 4). Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H.E. Vermeulen.(H.A.) SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. D». van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp (H.A.), 19 uur: ds. L.Th. Witkamp. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: Interk. jeugddienst kand. D. Westerning, 19 uur: kand. D. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. J.W. Glashou wer te Vlissingen, 19 uur: dhr. R. Heemskerk Bej. te huis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. K. Walhout. Streekziekenhuis Walcheren, Koude- kerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms- Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don gestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. mevr. Wisse te Veghel, gez. dienst W'.G. in de Herv. Kerk. 19 uur: ds. P. Melse, Souburg, gez. dienst te Vee re. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: (gez. dienst met geref.) kand. mej. Wisse uit Veghel. V LISSIN GEN me Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrij- domweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzings dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J. Brons,Doopsgezinde Ge meente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: geen dienst.Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo.: geen dienst.Gereformeerde Gemeente. Marnix- kerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. CLG. Vreugendenhil.Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. H.A. Pe- truskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. van Veen, 19 uur: dhr. Jorritsma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Krijger. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, 9.30 en 17 uur: ds. Kalksma. Ophir, Bad huisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getui gen Gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dis- hoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlis singen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Bad huisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedij kestraat 165. Zo. 9.30 uur: Federatieve gereformeer de/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Bevestiging ambtsdragers.Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeen te. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwek- kingsdienst ds. W.J. Lentink. Protestantse Zieken huispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11 uur. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za'. 17 uur. Lieve Vrou- wekerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: en zo. 9.30 uur. Bethsda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1. Zo. 10 uur: samenkomst. Volte Evangelie Gemeente 'Filadel- fia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Van der Wind uit Serooskerke, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9 uur: ds. P.G. Velle- koop, 10.30 uur: ds. P.G. Vellekoop (H.A.)./?oo/ns- Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1. Za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 27 aug. t/m wo. 2 sept. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zon dag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel/ 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184 - 61630. Zon dag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost kapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE EN MELISKERKE: A. van der Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-W ALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuren voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.E.B. Schotel, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOLBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pie- terstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zon- dag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187-2333 ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH Seroos kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG W ALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDINGA: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. 'Hoewel het voor de 17-jarige Ani- ta Bos uit Middelburg haar eerste 'vakantiebaantje is, kan ze voor Iwat betreft haar 'handel' al op enige ervaring bogen. "Gelukkig wel", vertelt ze gesto nken in de Marca outfit en gemak kelijk leunend tegen een van de •kledingrekken in de Vlissingse '.vestiging. "Marca was mijn istage-adres tijdens mijn oplei ding. Volgend schooljaar ga ik naar de MDGO in Vlissingen richting M-K (Mode en Kleding) en logisch dus dat je iets in die richting zoekt. Ik had dus eigen lijk al een entree". Op de vraag of ze niet liever in een boetiek had gewerkt antwoordt Anita ontken nend. "Een boetiek is meestal op vrouwen gericht. Dit is veel leu ker, van alles wat. Kinder-, dames- en herenkleding en alles wat daarbij komt. Op deze ma nier leer je natuurlijk veel meer van 'het vak'. Nee hoor, geef mij maar Marca". Het verdiende va kantiegeld heeft ook al een be stemming: "een stereotoren". Overigens zegt Anita na haar va kantiebaantje 'baas Marca' niet vaarwel, want ze wordt een van de vaste zaterdaghulpen. Toch mooi meegenomen als de mode je hobby is. r, rrr-#

de Vlissinger | 1987 | | pagina 17