Uit Q? Het lakenliart Provincie: verhuur gasgeisers géén oneerlijke concurrentie Anders in Middelburg Temsamani; 10 jaar gevestigd in Vlissingen Voorzitster: kans voor de kansarmen Nieuwe cursussen ZVU OLLIE BERREVOETS PETER BORGHART EN VIJF JAAR ANVR-ZEELAND ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE 80 JAAR VIS DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 augustus 1987 Unieke samenwerking Landelijk gezien Feest PLAN VOOR PREMIE AAN INSTALLATEURS FEESTMARKT IN DOMBURG Hypotheek inf ormatie NVM Onroerend goed informatie VOLWASSENONDERWIJS HEET NU STICHTING BASISEDUCATIE Stadhoudersfeesten zijn in aantocht 25 Rolls Royces schitteren in Middelburg i Unieke club in Nederlandse reiswereld l Als een winkeliersvereniging vijf jaar bestaat is er in feite niets aan de hand; althans geen reden om eens uitbundig feest te gaan vieren. Hooguit een actie voor het publiek en daarmee is meestal de kous af. Hetzelfde geldt uiteraard voor de han delaars in zon, zee en zaligheid: de reisbureaus. Niettemin is het voor de ANVR-Zeeland, de 'club' van 16 erkende reisbu reaus in deze provincie toch een reden om dat vijf-jarig jubi leum eens 'gepast' te vieren. Is dat dan zo bijzonder? "Ja en nee", vinden Ollie Berre- voets en Peter Borghart die respec tievelijk het AMZ-reisbureau aan de Walstraat in Vlissingen en Holland- International aan de Lange Viele in Middelburg runnen. Ollie legt het 'nee' uit: "Uitein delijk is die hele ANVR begon nen uit pure ellende en nood zaak. Ga maar na. Vanuit een kamertje twee hoog drie achter begonnen mensen een reisbu- reautje. Advertentie plaatsen. Vijftien dagen vakantie in een subtropisch klimaat met een bruingarantie op de koop toe en in een weet ik niet hoeveel ster renhotel. Dat alles voor een hab- bekrats. Natuurlijk komen daar mensen op af. Niet die groep die bovenmodaal zit, maar meestal daar ver onder. Prachtig jon gens, eindelijk eens op vakantie. Eigenlijk kon je al op je vingers natellen dat dat gewoonweg niet kon. Dat bleek ook, want de enige die richting zon -zij het dan Noorderzon- vertrok was de directeur van het reisbureau. Beunhazerij in optima forma. Namen en die hoef ik echt niet te noemen, die kennen de mensen f Nam noen wel zo'n beetje. Dat soort zaken geeft de hele reiswereld een slechte naam. Voeg daarbij de branchevervaging omdat de banken en zo óók reizen gingen verkopen en je hebt een goede reden om als reisbureauwereld om de tafel te gaan zitten en eens te zeggen jongens: wat doen we daarmee. Zo is in feite de ANVR ontstaan. Er kwam natuurlijk nog meer bij maar dit om het even simpel te houden". Dat de banken, die ook reizen verkopen daarom 'minder' zou den zijn, wijzen beiden van de hand. "Niets mee aan de hand. Bonafide mensen. Alleen moet je niet vergeten dat een bank er is voor geld en een reisbureau er is voor reizen. Wij als reisbu reaus kunnen gewoon veel méér. Verder niets negatiefs over de reisactiviteiten van de banken". Het logische gevolg van die bun deling van krachten was natuur lijk dat er ook in Zeeland een aantal reisbureaus ANVR- erkend werden. Van een echt 'ANVR-Zeeland' was overigens nog geen sprake. Het publiek kon een reis boeken bij een bo nafide reisbureau en dat was het dan. Activiteiten werden er door de afzonderlijke reisbureaus ui teraard wèl ontplooid, want zo tegen het vakantieseizoen en in de winter avonden waren er natuurlijk de nodige 'Israël-, Joegoslavië-, Griekenland- en Spanje- avonden' waar het publiek al vast een keuze kon maken waar de reis dat jaar naar toe zou gaan. "Zo is de ANVR-Zeeland eigen lijk ontstaan", vertelt Peter, ter wijl hij een krul in zijn snor pro beert te draaien. "Uit een soort van onvrede. Zo maar een voor beeld. Ik organiseer zo'n filma vond over een bepaald land. Al les er op en er aan kost dat nogal wat en je hoopt dan dat die men sen die reis bij jou boeken. En wat gebeurt er? Ik ben een smak geld kwijt, een paar mensen boeken die reis bij mijn bureau en de rest doet dat bij een ander. Hetzelfde geldt natuurlijk voor een andere reisbureau dat zo'n avond organiseert. Toen hebben Ollie en ik elkaar eens tussen de borrel en de pinda eens goed aangekeken en besloten dat dat niet kon. En zo is eigenlijk de ANVR-Zeeland ontstaan. Een club van reisbureaus die alles écht samen doen". "En dat is dan dat unieke", voegt Ollie er aan toe. Landelijk baarde die homogene club het nodige opzien. Want wéér werden vergaderingen druk bezocht, wéér kon een ba liemedewerkster een sleutelfunc tie krijgen als er iets te organise ren viel, wéér werd een adver tentiecampagne door de geza menlijke reisbureaus opgezet, wéér kwam zo'n leuk vakantie- krantje uit? Alleen maar in Zee- land. De ANVR-Zeeland ging nog verder, want als enige zijn zij in staat reizen te boeken naar oorden waar men alleen maar van kan dromen en de prijs geen nachtmerrie meer is. Om de ho mogeniteit te illustreren geeft Ollie een simpel voorbeeld. "Als het ene reisbureau geen folders meer heeft van een reisorganisa tie, dan leent-ie dat gewoon bij zijn buurman. Moet je in de Randstad eens proberen, lukt niet". "Hetzelfde geldt voor die verre reizen. Wij hebben een idee en werken dat uit. Neem bijvoor beeld de reis naar Thailand. Daar gaan Peter en ik naar toe. Gewoon als toerist. Nee, niet als vertegenwoordigers van een or ganisatie, want dan wordt je als een VIP behandeld maar ge woon 'anoniem'. We kijken rond, slapen in gewone hotels en eten wat een ander eet. Op die manier krijg je een aardige in druk. Als we weer thuis zijn gaan we met de touroperators om de tafel zitten en beginnen te jammeren dat een heleboel za ken veel en veel te duur zijn. Ge woon onderhandelen dus. Dat komt er een prijs uit de bus die voor ons acceptabel is en we hebben een reis die niemand heeft. Waar je die boekt maakt ons niet uit We hebben de reis en verder niemand anders. 'Wij' zijn dan alle 17 aangesloten ANVR-reisbureaus in Zeeland. Hetzelfde gebeurt met 'leuke' reizen die wij bedenken voor de bladen van de 'Zeeland Combi natie'. (Waar dit blad ook is bij aangesloten. Red.). En dat is dus uniek. Voor de jarige ANVR-Zeeland reden genoeg om feest te vieren. 12 september komt de nationale reiswereld, de touroperators, de luchtvaartmaatschappijen en al wat dies meer zij, naar Zeeland. Wat ze gaan doen? "Misschien zetten we ze wel op een fiets in de Zak van Zuid-Beveland en doen we een oriëntatierit. In ieder geval gaan we mosselen eten". Het publiek kan -hoe kan het anders- óók meevieren. Voor tweehonderd man hebben ze een *Peter Borghart temidden van zijn personeel. Waar de landelijke reisbureaus niet verder kwamen dan 'er kend' te zijn is het 'de Zeeuwen' gelukt een club te vormen die een eenheid is, waar iedereen iets aan heeft. Dat feest wordt gevierd. Op gepaste wijze. Op leuke tocht in petto. Géén puz- zeltocht op de fiets maar met een bus naar Antwerpen dan met het vliegtuig naar Brussel en verder nog wat verrassingen. En dat alles voor nog geen honderd piek. De vertegenwoordigers van de provincie in het PZEM-bestuur hoeven niet te eisen dat verhuur van gasgeises wordt gestopt. Dat vinden gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van de provin cie. Die mening staat lijnrecht op die van de sociaal economische consultatiegroep (een adviesor- Samen met de marktkooplieden gaat de Domburgse middenstand op maandag 31 augustus weer de straat op voor de feestmarkt, zeg maar een ééndaagse braderie. En de ondernemers posteren zich niet zomaar in een kraam, het worden versierde kramen, want een jury bepaalt die dag welke stand het mooiste is aangekleed. Voor het publiek zijn er vele prijzen zoals fietsen en tv's. De jeugd kan zich vermaken op een springkussen. Om de hele boel nog vrolijker te maken is er levende muziek. Het festijn wordt afgesloten met vuur werk om 22 uur. gaan van de provincie), die had gevraagd om verhuur onmiddel lijk te stoppen. De provincie is niet bang voor oneerlijke concur rentie. De consultatiegroep wel. Volgens de adviesgroep verhuurt de PZEM geisers (en boilers) om dat in het verleden in een leemte werd voorzien. Particulieren kun nen -aldus de adviesgroep- tegen woordig elke gewenste service geven. Als de PZEM haar activi teiten uitbreidt, ontaardt dit in een directe concurrentieslag met de bedrijven. De PZEM dient zich in de eerste plaats te bemoeien met energievoorzieningen. In die sector heeft het nutsbedrijf al een monopoliepositie en verkeert daardoor in het voordeel tegen over het bedrijfsleven, waar schuwt de consultatiegroep. Helemaal mee oneens, antwoordt het provinciebestuur de consulta tiegroep. De PZEM breidt slechts haar aanbod uit om de klanten meer keuze te bieden. Slechts er kende installateurs mogen de gei sers aansluiten en die mensen verzorgen ook het periodieke on derhoud, waardoor de veiligheid 5 jaar vaste rente met gemeente garantie Annuïteiten Lineair werke- opge- opgegeven lijke geven rente Geldvers trekker rente rente Zwolsche Alg. 7,14 6,7 Bondsp. Centr./O Ned 7,17 6,9 Bondsp. Mid /N 'O Ned i 7,22 6,9 Friese Bondssp. 7,22 6,9 Ver. Spaarbank 7,22 6,9 HNG 7,25 6,8 ABP 7,33 7,0 C en E Utrecht 7,33 7,0 Direktbank 7,33 7.0 Postbank 7,33 7,0 Gelders.Utr.sp. 7,44 7.1 Metallicus 7,46 7,1 Nutssp.West Ned 7,46 7.1 Rabo Hypoth. 7,46 7,1 Bouwfonds N.G. 7,49 7,0 Nutssp.'s-Grav. 7,49 7,15 AMEV Hyp. Bedr 7,54 7,2 Mees Hope 7,57 7,1 ABN(ABHK) 7,60 7.2 Aegon Hypoth. 7,60 7,2 AMRO 7,60 7,2 Avista Bank (CL) 7,60 7,2 NMB 7,60 7,2 Woonfonds Holl. 7,66 7,1 W.U.H. 7,66 7,1 F.G.H. 7,72 7,1 Nat.Ned. 'Optie' 7,76 7,4 Bank v.Hyp.Fin. 7,77 7,2 6,9 6,9 6,9 6,9 6,8 7,0 7,0 7,0 7.1 Leven Geldverstrekker werke lijke rente opge geven rente Zwolsche Alg. 6,59 6,4 Prudential 6,80 6,5 Equity Law 6,91 6,6 NOGVerz. 7,23 7,0 De Amersfoortse 7,44 7,2 AEGON 7,44 7,2 AMEV Lev. Verz. 7,44 7.2 Delta Lloyd 7,44 7,2 Nationale Ned. 7,44 7,2 RVS 7,44 7,2 Stad Rotterdam 7,44 7,2 Winterthur 7,44 7,2 7.1 7,1 7,15 7,2 Vraag uw NVM-makelaar om een vergelijking van de andere factoren die bij uw keuze van belang zijn: premie, afkoop- waarde en winstdeling. 7,1 7,2 7,2 7,2 N«tf«rtands* Varemymg van Makaiaar* m onto—rvH yoadatan NVM 7,2 7,2 7,1 7,1 Andere vormen Geldvers trekker opge geven rente 7,35 Roparco krediet 6,7 7,4 Bouwf Rente Rust 7,2 7,2 Rabo Rente Stabiel 7,4 Bovengenoemde percentages komen uit het NVM-Stappenplan. Met behulp van dit plan kunt u samen met de NVM-makelaar tot de juiste hypotheekkeuze komen. Vraag uw makelaar om nadere informatie. De genoemde instellingen verstrekken ook hypotheken met andere looptijden, bijvoorbeeld 3,7,10 of 12 jaar vast. Om een juiste vergelijking mogelijk te maken worden alleen de 5-jaars tarieven vermeld. De werkelijke rente bestaat uit de opgegeven rente plus een aantal variabelen, die per geldverstrekker kunnen variëren (bijv afsluitprovisie). Voor hypotheken zonder gemeente garantie is de rente in de meeste ge vallen 0,2% hoger dan bovengenoemde rente. Peildatum: 14 augustus 1987 Bron: Stappenplan NVM Prijsontwikkeling bestaande woningen Jaar 1982 1983 1984 1985 1986 Absoluut 138.100 142.100 139.000 140.100 147.200 Index 1980=100 81 83 82 82 86 Apnlt/mjum 1986 149.800,-. April t/m juni 1987 156.100,-. De prijs ligt in deze penode 4% boven het niveau van dezelfde penode in 1986 De prijs ontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van bestaande wonin gen. Per woningtype en regio kan de ontwikkeling anders zijn. Copynght NVM Nieuwegein van de apparaten wordt vergroot. Kennelijk ziet de provincie (de PZEM) ook wel in dat hun rede natie niet helemaal waterdicht is. De PZEM is namelijk van plan een installatiepremie te betalen aan de bedrijven die een gehuurde PZEM-geiser ophangen. Dit als tegemoetkoming in het verlies aan omzet doordat minder geisers worden verkocht. Het energiebedrijf verwacht dat als de installateurs samenwerken daar eerder voor- dan nadelen aan kleven. Gs laat de consultatie groep verder weten dat de PZEM absoluut niet van plan is cv-ketels op te nemen in het verhuur- pakket. Precies tachtig jaar bestaat Vis handel Janssen aan het Bellamy- park in Vlissingen. En omdat een winkel alleen maar bestaat bij de gratie van zijn klanten - en uiter aard omdat er kwaliteit wordt af geleverd - heeft de jubilerende winkelier een aantal acties georga niseerd. Elke klant krijgt donder dag, vrijdag en zaterdag een attentie. Verder heeft Janssen een aantal aantrekkelijke aanbiedin gen en omdat tachtig jaar niet niks is, zijn er wijnflessen met een etiket van de jublilerende Vlis- singse winkel. Het moest er een keer van komen. Hans Anders bv, de 'groot opticien' met (nu) 66 vestigingen in Nederland en 4 in België, is in Middelburg geland. Opvallend in het pand aan de Lange Viele is in ieder geval de prijs. „Geen enkel montuur is duurder dan 75 gulden", legt be drijfsleider Marcel Kersten uit. „De filosofie van Anders is sim pel: tien dubbeltjes is óók een gul den en omzetsnelheid is óók winst. Bovendien kunnen we door groot in te kopen de verkoopprijs natuurlijk aanzienlijk drukken". Behalve in prijs onderscheidt An ders zich nauwelijks van de 'nor male' opticien. Marcel Kersten: „Er worden hier net als bij een an der oogmetingen verricht en als ik iets 'afwijkends' constateer ver wijs ik de mensen naar de oog arts. Ik ben tenslotte geen medi cus. Verder krijgen de mensen die met een recept van de oogarts ko men korting op de brilleglazen. Wat we overigens niet doen is con tactlenzen aanmeten. We hebben echter wel een compleet assorti ment onderhoudsprodukten". Om de voorraad up-to-date te houden is de Anders-vestiging uit gerust met een computer, die alle verkopen registreert en de voor raad in de gaten houdt. „Nee ver kopen is er dus bijna niet meer bij". De winkel heeft verder nog een aparte ruimte voor de oogme tingen en een eigen werkplaats. *De moderne salon van de jubilerende kapper. Kapper Ch.R. Temsamani is er zeker van. "Mijn salon is gunstig gelegen. Toch is die lig ging maar bijzaak. Veel be langrijker is het werk dat je le vert. Techniek en perfectie, daar gaat het om". Deze maand is het tien jaar geleden, dat Temsamani zijn kappers zaak vestigde op de hoek van de Scheldestraat en de Paul Krugerstraat in Vlissingen. In die achterliggende jaren is het bedrijf fors gegroeid. Op korte termijn wil hij zijn zaak zelfs uitbreiden met een schoon heidssalon. Temsamani was al jaren lang be drijfsleider van enkele grote kap salons in Den Haag, toen hij zich in 1977 -op verzoek van zijn Zeeuwse echtgenote- in Vlissingen vestigde. De eerste jaren konden alleen heren bij hem terecht. "Maar omdat steeds meer man nen hun vrouwen meenamen, heb ik de zaak in 1982 gigantisch uit gebreid". Nu bestaat het kappers- bedrijf van Tems'amani uit een dames- en herensalon, waarin naast de eigenaar vier kapsters werken. De nu 47-jarige kapper bracht zijn jeugd door in Parijs. Daar behaal de hij de vakbekwaamheidsdiplo ma's. Ook volgde hij aanvullend opleidingen. "Maar helaas waren die papieren in Nederland niet gel dig. Ik heb de hele opleiding op nieuw moeten doen, zowel het vakbekwaamheidsgedeelte als de handelskennis...". De mode, vooral de haarmode, ontwikkelt zich erg snel. Om van de nieuwste ontwikkelingen bin nen het vakgebied op de hoogte te blijven, volgt Temsamani regel matig cursussen in binnen- en bui tenland. Vorig jaar nog slaagde hij voor een opleiding die was gericht op het kappen en knippen van het haar van Latijns-Amerikanen en Afrikanen. Zeer frequent heeft hij de beschikking over videoreporta ges uit Parijs, Milaan en Mün- chen. Door middel van tweeweke lijkse trainingsavonden brengt hij de nieuwe ontwikkelingen over op zijn personeel. Binnenkort wil Temsamani de bo venverdieping van zijn be drijfspand inrichten als schoon heidssalon. "Visagie is een belang rijk onderdeel van de verzorging", stelt hij vast. Volwassenen hoeven niet meer te zeggen 'Ik had vroeger geen kans om te studeren, dus ben ik niet ontwikkeld'. Ze kunnen na melijk volwassenonderwijs volgen en daarmee de achterstand - bijvoorbeeld tegenover hun lerende kinderen - inhalen. Tot voor kort verzorgde een aantal instellingen dat onderwijs. Sinds 1 au gustus zijn die instellingen voor het overgrote deel opgegaan in de Stichting Basiseducatie. Dat moest want per 1 augustus werd de Wet op de Basiseducatie van kracht. In die wet is geregeld dat elke volwassen Nederlander recht heeft op onderwijs bij een apart instituut, dus niet bij de kinderen in de klas. In Middel burg en Vlissingen hebben het Alfabetiseringsproject, VO(J)V, Praktisch Nederlands en de Open School van de ZDASG zich verenigd in deze stichting. Vlissingen publiceerde vorige week zijn programma. Middelburg bestrijkt tevens het Walcherse plat teland. Wie aan deze vorm van onderwijs wil deelnemen moet achttien jaar of ouder zijn. De titel 'basiseduca tie' wordt zeer strikt gehanteerd, want 'hogerop', bijvoorbeeld een Mavo-diploma halen, kan alleen bij het reguliere avondonderwijs zoals de ZDASG (Zeeuwse dag- en Middelburg gaat zijn eerste stad houdersfeesten tegemoet, volgen de week vrijdag en zaterdag (4 en 5 september). De Markt, het cen trum van de feesten, is vooral za terdag trefpunt voor feestlustigen. In een tent treden talrijke artiesten op. In een bijlage van deze krant wordt gemeld wat de HAM (Hore ca Activiteiten Middelburg) alle maal heeft georganiseerd. Overi gens zijn deze stadhoudersfeesten opgehangen aan de opening van de bioscoop Electro (4 september) en het Schuttershoftheater. Riet Teeuwsen avondscholen gemeenschap). Riet Teeuwsen, voorzitter van de Vlissingse - van Middelburg kon niemand aanwezig zijn - stichting, legt uit dat het komende schooljaar moet aantonen dat de beslissing om tot samensmelting te komen re sultaten aantoont. Vooral het leer lingenaantal wordt belangrijk. Maar ook het geld. Nu nog finan- cieert het rijk deze opleidingen, la ter de gemeenten als de decentralisatie een feit is. Het Vlis singse instituut gebruikt per jaar iets meer dan drie ton en mikt op ruim 200 leerlingen. De opleidingen hebben zeker zin, pleit de voorzitster. In de jaren dat zij dit bestuurlijke werk doet, zag zij cursisten na de opleiding hele maal opleven. "Sommigen'gingen naar een vervolgopleiding, anderen meldden zich aan om vrijwilligers werk te gaan doen". In hoeverre ex-cursisten een baan vonden om dat ze bij een der instituten een cur sus volgden kan ze niet zeggen. "We zijn wel van plan om dat dit jaar te gaan onderzoeken waar de mensen uiteindelijk terecht kwamen". Per week wil de Stichting Basise ducatie in De Wijzer, het voorma lige VOV-gebouw aan de Julianalaan, rond de 250 cursisten ontvangen. Vooral de categorie 'kansarmen' kan er van alles aan de weet komen. Een greep uit de catalogus leert dat mensen er kun nen leren lezen en schrijven - anal fabeten en/of buitenlanders - en er zijn opstapcursussen om bijvoor beeld een Mavo te gaan volgen. Ook zijn er themagroepen en wie in de wirwar van de ambtelijke mo len wijs wil worden kan eveneens terecht bij het instituut. Sommige cursussen worden zowel overdag als in de avonden gegeven. Wie een meer wil weten over de inhoud van de cursussen kan een boekje bestel len bij de Stichting Basiseducatie in Vlissingen, telefoon 01184-17819. Wie een grote stoet Rolls Royces wil zien schitteren, kan donderdag in Middelburg terecht. Daar arri veren die dag 25 keurig opge poetste elite vehikels op het Abdijplein. In alle vroegte - om acht uur - staan de wagens op het Abdijplein. Vervolgens - om negen uur - verlaat het gezelschap Mid delburg en rijdt naar Neeltje Jans. De bestuurders-eigenaren zijn al len lid van de Rolls Royce Enthou- siats' Club, die meer dan 5000 leden telt, onder wie het merendeel Engelsen. Eén der bestuurders is de oud-Middelburger Eri Heilijgers. Die zorgde ook voor contact met Middelburg, waar de Ceremonie meesters, de evenementencommis sie van de VVV, onmiddellijk op insprong. Bij het Abdijrestaurant gaan de berijders een kopje koffie drinken. De Rolls Royce-eigenaren arrive ren donderdagochtend in Vlissin gen na een nachtelijke boottocht met de veerdienst op Sheerness. Burgemeester Chris Rutten van Middelburg is er die dag vroeg bij, want hij verwelkomt de 25 chauf feurs met aanhang. De oudste wagen in de stoet is een Silver Ghost Salainance uit 1914. De andere auto's zijn gebouwd in de jaren twintig. Het nieuwe programmaboekje 1987/1988 van de Zeeuwse Volks Universiteit is weer uit en voor de leergierigen valt er ook dit jaar weer genoeg te snuiven. Nieuw voor Walcheren is de cursus 'Astrologie' (basiscur sus), die tot doel heeft de astro logie beter te leren begrijpen en eventueel ook zelf toe te passen in de praktijk. Eveneens nieuw is de cursus 'Kunstgeschiede nis', waarbij de nadruk ligt op het leren kijken en begrijpen van hetgeen men ziet. Verder is er nog een cursus 'Restauratie en consersatie van kunstwer ken' en een cursus 'Eigen be drijf'. Ook staat er een opleiding 'Aanloop tot beleg gen' op het programma en op de maandagochtend is er in Middelburg een cursus breien, waarbij men op kunstzinnige wijze leert garens te verwerken tot een mooie, exclusieve pullover. In maart begint in samenwer king met de ANWB de cursus 'Pech onderweg'. Voor Vlissin gen staan er twee nieuwe oplei dingen te gebeuren, te weten 'Ken uw recht' en een cursus 'Gezondheidszorg'. In Oostka- pelle wordt in het voorjaar een korte cursus Duits voor zelf standige ondernemers of hun werknemers gegeven en tot slot brengt Vëere een opleiding Pa leografie (oud schrift) voor be ginners, waarbij een archivaris de cursisten vertrouwd maakt met het lezen van 16e, 17e en 18e eeuwse handschriften. Op taalgebied is een cursus Turks aan het programma toe gevoegd. Wie meer wil weten over het studieaanbod van de ZVU kan terecht op de 'Open dagen' in Middelburg, Goes, Zierikzee en Oostburg op zaterdag 29 au gustus. Het programmaboekje aanvragen kan natuurlijk ook. Tel.: 01180-34800.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13