Kartonnen decors in 'Three amigos' 3 WEKEN VAKANTIE ${c/Ue Shcjct INI UUR AFGEDRUKT Zeeuws Tijdschrift DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 19 augustus 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg fl'faï) UW VAKANTIEFOTO'S IN 1 UUR KLAAR Kolencentrale - Donderdag l oktober wordt de kolencentrale van de PZEM officieel in bedrijf gesteld door de Minister van Eco nomische Zaken dr. R. W. de Korte. Bazar - Evenals, voorgaande ja ren wordt er ook dit jaar weer een bazar in Grijpskerke gehouden en wel op zaterdag 22 augustus. Het feestelijke gebeuren begint om 9 uur op en bij de Kerkring en de opbrengst van de bazar gaat naar het gezinsvervangend tehuis voor gehandicapte kinderen Jemima in Bethlehem. Op de bazar vindt men die dag onder meer een grote rommelmarkt, een Rad van Avontuur, de Kop van Jut en de nodige etenswaren, 's Morgens is er een optreden van de boerenka- pel uit Serooskerke. Rode Kruis - Van l tot en met 30 september geeft de PTT een bijzondere serie postzegels met bijslag uit ten bate van het Neder landse Rode Kruis. De serie bestaat uit drie zegels. De zegels hebben als thema 'Rode Kruis hulp is mensenwerk'. Het doel van deze postzegelactie is tweele dig. Aan de ene kant dient de bijslag op de zegels fondsen te verwerven voor het werk van het Rode Kruis en aan de andere kant is de serie bedoeld om door mid del van de afbeeldingen meer be kendheid te geven aan het werk van het Rode Kruis. Om de ver koop van de zegels te bevorderen worden de plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis ingeschakeld. Zij zullen onder meer stands be mannen en aanwezig zijn op druk bezochte punten, zoals warenhui zen, supermarkten en week markten. *Rode Kruis zegels Veere - De gemeenteraad van Veere komt woensdag 26 augus tus weer bijeen om te vergaderen over het wel en wee van Veere. Op de agenda staan in totaal 22 voor stellen van het college. Voorstel len die aan de orde komen zijn onder meer de vaststelling van het meerjarenprogramma restauratie monumenten 1988 tot en met 1992, de verkoop of verhuur van enkele percelen grond aan parti culieren en het voteren van een krediet voor de uitwendige restau ratie van het koetshuis Welgele gen in Serooskerke. Verder zal het college de raad voorstellen ac- coord te gaan met de herbenoe ming van de heer W.J. Sanderse tot lid van het college van beheer van het Waterschap Walcheren. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de raadszaal van het stadhuis. Volksgezondheid - De commis sie volksgezondheid van Middel burg vergadert op 3 september in de tweede vergaderkamer in het pand Stadhuisstraat 2 in Middel burg. Op de agenda staan onder meer de wensen met betrekking tot het Integraal Beleidskader Huisartsen op Walcheren en het onderdeel Volksgezondheid uit de Emancipatienota. De vergadering begint om 16 uur. Midgetgolf - In de nacht van 27 op 28 augustus wordt er op de midgetgolfbaan van 'De Viking' in Westkapelle weer druk tegen het balletje aangeslagen. Die nacht vindt namelijk het jaarlijk se nachttoernooi plaats, waaraan iedereen die de ogen open weet te houden kan meedoen. Er wordt gespeeld over vier ronden,waarbij diverse 'handicaps' worden inge bouwd. Na twee ronden staat er een koud buffet te wachten. De wedstrijden beginnen om 22 uur en zijn rond de klok van drie af gelopen. Opgave en inlichtingen: 01186-1687. Baanlozen - Na een onderbre king van twee maanden opent het Activiteiten Centrum Middelburg weer haar deuren voor baanlozen. Op donderdag 27 augustus is iedereen welkom in het ontmoe tingscentrum Dauwendaele vanaf 13.30 uur en op 1 september gaan de activiteiten weer écht van start. Het rooster wat er zoal te beleven valt vermeldt Spaans, Engels, te kenen, schilderen, algemene ont wikkeling en bloemschikken. Naast deze 'normale' activiteiten heeft het Activiteiten Centrum een aantal excursies en tochten op het programma staan. Meer we- ten? Even bellen: 01188-1896. Chili - De familie Gutierrer gaat terug naar Chili en wie afscheid van deze mensen wil nemen kan dat doen op zaterdag 22 augustus vanaf 20 uur in het pand van de FNV-jongerenbeweging op de Dam in Middelburg. Er zijn di verse Chileense hapjes verkrijg baar en een Chileense zanger zorgt voor de nodige muziek. Verder is het Chili-comité aanwe zig om informatie te geven over het huidige Chili. Renovatie - Door de realisering van de sociowoningen van de SVRZ komt er een 'verdunning' van de hoofdinrichting 'Vijver vreugd' tot stand. Daardoor is het mogelijk de twee vrijkomende pa viljoens 'Koolmees' en 'Fazant' te renoveren en aan te passen. 'Koolmees' wordt omgebouwd tot een arbeids- en bezigheidsacti- veringsruimte en 'Fazant' wordt gedeeltelijk omgebouwd tot huis vesting van zes ernstige gedrags gestoorde geestelijk gehandi capten. Duinwandeling - De natuurver- eniging Walcheren KNNV neemt dinsdagmiddag 25 augustus lief hebbers mee naar het landgoed Westhove voor een wandeling. Onder leiding van Henk Mande- makers wordt om 14 uur gestart. Excursie - De Heemkundige Kring Walcheren brengt zaterdag 22 augustus een bezoek aan het bedrijf van Herder bv in Middel burg. Dit bedrijf, bescheiden be gonnen in Serooskerke en uitge groeid tot een belangrijke Wal- cherse onderneming, houdt zich bezig met de fabricage van onder meer landbouwmachines. De ex cursie is bestemd voor leden en in- troducé's van de Kring en begint om 10 uur in de hal van het kan toorgedeelte van het bedrijfspand van Herder b.v. Energiebesparing - De Vrou wenbond FNV afdeling Oost- Souburg begint het nieuwe sei zoen op 25 augustus met een avond over energiebesparing in de huishouding. De heer Walhof van de SVEN houdt die avond een voordracht over dit onderwerp en met behulp van dia's zal hij ver tellen over het energieverbrui kerspatroon in het gemiddelde ge zin en de besparingsmogelijkhe den. De bijeenkomst wordt ge houden in 'De Belt' in Oost- Souburg en begint om 19.45 uur. Pleegzorg - De Centrale voor Pleegzorg heeft op Walcheren nog steeds een tekort aan pleeg- zorgadressen en dan met name voor de wat oudere jeugd. Om wat meer bekendheid te geven aan het werk van de Centrale voor Pleegzorg, staan de medewerkers van deze instelling op 20, 21 en 22 augustus met een stand op de Vlissingse braderie. Wie nog iets meer wil weten over het werk van de Pleegzorg kan bellen: 01180 - 14955. Der Boede - Op het terrein van 'Der Boede' in Koudekerke wordt op zaterdag 22 augustus weer het traditionele tuinfeest gevierd. De festiviteiten bestaan uit ringrijden door de Koudekerkse ringrijders, Jeu de boules wedstrijden, rolstoeldansen, een radiospel en demonstraties, zoals square- dansen, scheepsmodelbouw en vele ambachten. De muzikale om lijsting verzorgen OKK uit West kapelle, ONDA uit Ritthem en de Melody Makers Big Band uit Oost-Souburg.de prijsuitreiking is rond 17 uur. Trainingskamp - Als voorberei ding op het nieuwe seizoen gaan de voetballertjes van RCS (de Al en BI spelers) van 20 tot en met 23 augustus op trainingskamp naar de Beekse Bergen in Hilva- renbeek. Behalve de nodige ont spanning moet er natuurlijk ge voetbald worden. Op 21 augustus speelt Al tegen SOS en de BI spe lers nemen het op tegen EDN-56. Zaterdag 22 augustus neemt Al deel aan een toernooi in St. Anna- land terwijl BI een wedstrijd speelt tegen Hilvaria BI. Zondag 23 augustus vertrekken de voet ballertjes naar Hoogerheide waar de laatste wedstrijd wordt gespeeld tegen Meto. Westkapelle - De gemeenteraad van Westkapelle vergadert 27 au gustus in het gemeentehuis. Op de agenda staan de verkoop van en kele stroken grond aan de bungalow-eigenaren in de Joos- sesweg, de vaststelling van het woningbouwprogramma voor 1988 tot en met 1992, deelname aan de gemeenschappelijke rege ling regionale brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland en het verstrekken van een geldlening van 750 gulden aan de vereniging Zeeuwind. De vergadering begint om 20 uur. Compost-silo's - De gemeente Westkapelle heeft in juli een aktie gevoerd om de aanschaf van compost-silo's voor particulieren te bevorderen. De actie, waarbij de kopers een subsidie kregen van 30 gulden heeft in totaal 68 bestel lingen opgeleverd. Gebleken is echter, dat er nu nog inwoners zijn die alsnog zo'n compost-silo willen aanschaffen. De gemeente overweegt dan ook om nog dit na jaar de actie nogmaals te voeren. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de gemeente-opzichter en in lichtingen en/of folders zijn ver- krijgbaar op het gemeentehuis. Vredesweek - Als voorbereiding op de komende vredesweek (20 tot 27 september) houdt de Pro vinciale Interkerkelijke Werk groep Vredesweek in samenwer king met Pax Christi Zeeland een drietal bezinningsbijeenkomsten onder het motto 'Partners in vre de en gerechtigheid'. Aan deze bijeenkomsten wordt medewer king verleend door mevrouw ds. E. de Boer-Hessel, hervormd pre dikante te St. Laurens, de heer J.W. Scheffers, r.k. industrie pastor en de heer N.M.P. Peterse, directeur van het oecumenische vormingscentrum Hedenesse. De bijeenkomsten worden gehouden op donderdag 20 augustus in het parochiecentrum aan de Mos selstraat in Zierikzee, maandag 24 augustus in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg en woensdag 26 augustus in de Opstandingskerk in Terneuzen. Alle bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Mariekerke - Een vervroegde af lossing van een klimlening door de woningstichting Walcheren, het vaststellen meerjarenpro gramma monumenten, een huis vestingsoverzicht voor de basis scholen en een begrotingswijzi ging. Dat zijn de punten waarover de raad van Mariekerke zich in haar raadsvergadering van dins dag 25 augustus gaat buigen. Ver der staan nog op de agenda de beëdiging van de heer C.W. Bie- rens als gemeentesecretaris en het onderzoeken van de geloofsbrie ven en het toelaten van de heer P.A. Bolle als raadslid. De verga dering begint om 19.30 en wordt gehouden in het gemeentehuis. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) houdt op woensdag 26 augustus haar maandelijkse ledenvergadering. De vergadering wordt gehouden in 'De Schakel' in Middelburg en begint om 14 uur. Na het huis houdelijke gedeelte, waarin twee nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen, laat de heer A. Moggré aan de hand van een dia serie zien hoe 'ons dagelijks brood' op de moderne manier wordt vervaardigd. Solliciteren - Wie op zoek is naar een (andere) baan weet dat solliciteren geen eenvoudige zaak is. Er komt namelijk méér bij kij ken dan een twee-regelig briefje aan een werkgever of een tele foontje van een halve minuut. Om die reden heeft de jongeren organisatie WJ-CNV een cursus solliciteren georganiseerd, die op 21, 22 en 23 september in Bergen op Zoom wordt gehouden. De cursus is een mengeling van theo rie en praktijk. Jongeren onder de 28 jaar kunnen aan deze cursus deelnemen. Voor meer informatie en aanmeldingen: 01100-20310 of 015-621631. Woonconsumentendag - Mede dankzij de bezuinigingsrage van de overheid staan de woonsubsi- dies zwaar onder druk en gevol gen voor de individuele huursub sidie en in het algemeen de woon lasten zullen waarschijnlijk niet uitblijven. Het Zeeuws Overleg platform voor Woonconsumen ten vindt dan ook dat wooncon sumenten door de overheid en door de verhuurders gezien moe ten worden als serieuze gesprekspartner. Om daar eens wat meer aandacht aan te schen ken houdt het Overlegplatform op zaterdag 24 oktober een woon consumentendag met als thema 'De positie van de woonconsu ment in Zeeland'. De themadag vindt plaats in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg.Wie aan deze themadag deel wil nemen moet even contact opnemen met het ZOW: tel.: 01180-27962. Socio-woningen - Het ministe rie van WVC heeft de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland goedkeuring verleend voor de aankoop en aanpassing van drie socio-woningen. Deze woningen komen in de wijk Reyershove in Middelburg, het Buitengat in Ar- nemuiden en het Smidswegje in Serooskerke. Elke woning is bestemd voor 8 bewoners, die zich daar kunnen ontplooien op het gebied van de sociale vaardig heden en de zelfstandigheid. In clusief deze drie woningen is het aantal socio-woningen van de SVRZ opgelopen tot 10. In totaal zijn daarmee 78 bewoners ge huisvest. Gevonden voorwerpen - In de periode van 1 t/m 13 augustus zijn bij de gemeentepolitie te Mid delburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Goud kleurig pillendoosje; Sleutels; Ro de portemonnee, zonder inhoud; Rood portemonneetje, inhoud geld; Zwart portemonneetje, in houd geld; Bruine portemonnee, inhoud geld; Witte plastic porte monnee inhoud geld; Gouden da meshorloge met zwarte wijzer plaat; Digitaal horloge; Kaki-wit herenjack met rits; Gouden vijfje; Paspoort; Rijbewijs Kenteken bewijs; Juniorledenpas M.L.T.C. Middelburg; Vlaggestok; Blauw etui inhoud blauw kettingslot; Buitenbeugel; Zonnebril, gebro ken wit. Dieren: Hond, m. zwart; Zwarte poes en zwarte kat (max. 10 weken oud). - Gevonden voorwerpen - In de periode van 26 t/m 31 juli zijn bij de gemeentepolitie te Middelburg de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: Zwarte por temonnee, inhoud geld; Bruin/zwarte portemonnee in houd giropas en ANWB-pas, Zwart portemonneetje/sleuteletui inhoud geld sleutels; Bruine portemonnee, inhoud geld; 2 OV- jaarkaarten in étui; Bruine fietstas, inhoud blauwe nylon boodschappentas; Nieuwe blauwe broek bol wol; Donkerblauw regenpak in étui, maat 164; Zon nebril ondergoed in V&D-tas; Zilveren armband met bijbelslot; Enveloppe, inh. 2 boekenbonnen; Kinderhorloge grijs/blauw/zwar- te wijzerplaat, blauw bandje. Dieren: Zwarte kat met vlooien- band; Albino-konijn, wit. De Noormannen - Jo Hendrik- se uit Westkapelle heeft aan zijn voetbalclub De Noormannen dui zend gulden geschonken. Het geld is bestemd voor de jeugdafdeling. Economische zaken - De ma quettekamer van het Middelburg se stadhuis is woensdag 26 augus tus gereserveerd voor de commis sie voor economische zaken, die die dag aan het vergaderen slaat. Op de agenda staat als één van de punten de invoering van de toe ristenbelasting. Het college heeft in principe besloten de raad voor te stellen met ingang van 1 januari 1988 een toeristenbelasting in te Een saai kamerlid en andere dooie vis Dat de Europese Gemeenschap Zeeuwse vissers het leven zuur maakt door strenge vangstbeper kingen mag dan een actueel on derwerp zijn, financiële steun van de overheid aan deze bedrijfstak vormde al in de vorige eeuw een punt van discussie. Op 7 decem ber 1854 verzette het 'Middel burgse' kamerlid mr. Jan Jacob Slicher van Domburg zich tegen een regeringsvoorstel om de pre mies voor de visserij te halveren. Slicher zou verliezen. Helemaal consequent was de geachte afge vaardigde overigens niet. Drie jaar later, op 7 maart 1857, pleit hij voor algehele vrijheid voor het visserijbedrijf. Drs. Peter Joosse maakt melding van beide standpunten in het arti kel 'Mr. Jan Jacob Slicher van Domburg (1803-1880); ambachts heer in de landspolitiek' in het nieuwe (4e) nummer van het 'Zeeuws Tijdschrift'. Slicher, telg uit een gezeten familie van Duitse afkomst, vertegenwoordigde Zee land tussen 1848 en 1862. Joosse, voeren en de opbrengst aan te wenden voor de bekostiging van activiteiten van de Stichting Mid delburg Promotie. Het voorstel is om met dit plan in te stemmen. Als 'aandachtspunten' staan on der meer vermeld: de rapportage met betrekking tot de alternatieve lokaties voor een kwalitatief hoogwaardige camping- accomodatie, een haalbaarheid sonderzoek bedrijvencentrum, het ventvergunningenbeleid en de ontwikkelingen en standpunten ten aanzien van de WOV. In 'Three amigos' verslaan drie antihelden uiteindelijk toch de slechterikken die een dorp terrori seren. De film met deze strekking draait de komende week in Al- hambra II in Vlissingen, elke avond. De kartonnen decors her inneren aan de low budget de buutfilm van John Landis: 'Schlock'. The drie Amigos zijn de vedetten van derderangswesterns, die in 1916 in Hollywood werden ge maakt. De acteurs die deze rollen vertolken worden ontslagen. Zij gaan dan ook gretig in op een aanbod van een Mexicaanse, Car men om in haar dorpje een 'show te komen opvoeren'. Zij bedoelt daarmee het uit de weg ruimen van echte bandieten. Het drietal heeft dit echter niet begrepen, tot dat blijkt dat de bandieten met echte munitie schieten. Ze zetten het op een lopen en het dorp wordt quasi vernietigd. Carmen ontvoerd. De drie amigos beslui ten daarop te tonen dat ze echte mannen zijn. Steve Martin, Chevy Chase en Martin Short spelen de hoofd rollen. Alle zonnige en blije vakantieherinneringen voor de rest van het jaar vastgelegd in één uur! De mooiste en zonnigste toto's afgedrukt op Kodak papier door geavanceerde apparatuur. En U betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele, Middelburg die over de parlementariër een scriptie schreef, schetst zijn acti viteiten als weinig spectaculair. Kamerleden werden toen voorna melijk geacht om voor de belan gen van hun gewest op te komen en Slicher deed dat plichtsge trouw, daarbij aanvankelijk een liberale en later een conservatieve koers varend. Het 'Zeeuws Tijdschrift' krijgt onder de weinig inspirerende eindredactie van M.P. de Bruin steeds meer het karakter van een Zeeuws rariteitenkabinet, dat he dendaagse ontwikkelingen schuwt. Of het moet gaan om de weergave van toespraken en inlei dingen op recente congressen en vergaderingen. Dit nummer biedt weer zo'n voorbeeld. Het bevat de tekst van een lezing die Jozef Deleu, hoofdredacteur van het tijdschrift 'Ons Erfdeel', op 20 juni hield voor de Releisch- Nederlandse Vereniging Zeeland over 'Grenzen en hun lieftallighe den'. Een speels betoog, waarin de inleider teruggrijpt op zijn 'dubbelzinnige' afkomst als zoon van een in Frankrijk geboren va der: "Middendoor mijn vader liep een grens, die met de jaren vervaagcft, maar nooit helemaal verdween. Dat was hem aan te zien". De Bruin schrijft over de familie Keldermans, een geslacht van bouwmeesters, dat ondermeer werkte aan het stadhuis van Mid delburg en dat een 'architecto nisch netwerk' uitspreidde over De Nederlanden. Tot 7 september is er in het Markiezenhof in Ber gen op Zoom een tentoonstelling te zien over de Keldermansen en in een boekwerk worden de steen houwers tegen het licht van hun tijd gehouden. Dat alleen zij ver antwoordelijk zouden zijn voor 'de Brabantse gothiek' klopt niet. Er waren ook capabele concur renten, zoals de familie De Wag- hemakere, Hendrik van Pede en Lodewijk van Bodeghem. Een wetenschappelijke prijsvraag over de ontwatering van Walche ren uit 1801 (een vraagstuk dat pas in 1929 zou worden opgelost) vormt het onderwerp van de gort droge bijdrage van drs. A.P. de Klerk en de amateurhistoricus K. Kareis vraagt zich af of Zouteian- de ooit een (middeleeuwse) stad in de officiële betekenis van het woord is geweest. Na een indruk wekkende hoeveelheid bronnen te hebben aangehaald aarzelt de schrijver: "een soort stad". Ka reis: "Stad of niet, het is buiten twijfel dat Zoutelande in de late middeleeuwen aanmerkelijke vrachtvaart en visserij had, even als Westkapelle en Domburg". Ja, ja, maar dat is dus een énder verhaal. En het wordt ons geluk kig bespaard. Do. 20 aug. t/m wo. 26 aug. AAGTEKERKE-.Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W- Verhoeks. B1GGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. van Veelen. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, 19 uur: Geref. Kerk, Herv. pred. Rooms Katholieke Kerk H. WiUibrordus. Openlucht theater, za. 19 uur, zo. 10 uur. GAP1NGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, Middelburg, 19 uur: ds. P. Melse, Souburg, gez. dienst te Gapinge. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. E.J. Nijhuis te Ouwerkerk, 19 uur: ds. J.L. Posthumus te Urk, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen (Domburg), 19 uur: ds. J.L. Posthu- mus (Urk) gez. dienst in de Hervormde Kerk. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. Otte uit Gapinge, H.A. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk, Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: drs. J.A.G. v.d. Weijde te Bleiswijk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dis- hoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Ge- meente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. van Veelen. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. H.P. Brandsma. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P. Paulus. Ont- moetingskerk, Oosterscheldestraat, 19 uur: ds. P. Pau lus, solo-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. P. v. Til, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 19 uur: ds. J.H. Meyer. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, tel. 01180 - 81000. de Graaf. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: prof. dr. H. v.d. Linde uit Nijme gen, 17 uur: ds. G.K. Korporaal uit Woudrichem. Koor kerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse uit Zierik zee. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. H.E. Meyer uit Scharendijke. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Edseman, aangepaste dienst, 19 uur: ds. P. Paulus, solo-dienst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: dhr. M. Alewijn. Kerkgenootschap der Zevende- dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ere dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur o.l.v. luitenante H. Puttenstein. Nederlands Gerefor meerde Kerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: kand. J.J. Arnold, Deventer. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2. Za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: D. v.d. Hout. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H.E. Vermeulen. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: kand. P. Wattel te A'dam, kindernevendienst, jongste en middengroep, 19 uur: kand. P. Wattel. Rooms-Katholieke Kerk. (Ned. Her- vormde Kerk, Waterstraat 4). Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H.E. Vermeulen. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 17 uur: ds. G. de Lang. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer te Vrouwenpolder. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 9 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. G.J. Schüssler. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. J.L. Brummel- kamp te M'burg, 19 uur: dhr. M. Allewijn, M'burg. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. H. Hondius. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. F.H. v.d. Wind. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19. zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. M.J. van Reenen, Harderwijk, 19 uur: ds. P. Melse, Souburg, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Ohe uit Gapinge, H.A. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrij- domweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzings dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons, H.A. Doopsge zinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. M.C. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll uit Serooskerke. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41 Zo. 14.30 uur: bevestigingsdienst ds. C.G. Vreugdenhil door ds. H. Pau, 19 uur: intrededienst ds. C.G. Vreug denhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Her vormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Ja- cobskerk, Oude Markt, 10.30 uur: ds. de Boer. Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Kalksma. Johan- neskerk, Bonedijkestraat 165, 9 uur: ds. de Boer, 19 uur: ds. Kerssen. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Glashouwer. Jehovah's Getuigen Gemeen te 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'SouburgVlissingen'. Van Dis hoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: Federatieve gereformeerde /hervormde wijkgemeente Lammeren- burg. De Schaapskooi,Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. F.H.W. vol Wind. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11 uur: eigen zang groep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lam- bertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Jo seph ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. den Hollander (Oostkapelle). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. P.G. Vellekoop. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1. Za. 19 uu, zo. 10 uur. Do. 20 aug. t/m wo. 26 aug. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. v.d. Haak.Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. Zondag tot 24 uur: A.v.d. Griek, Badhuisstraat 46,tel. 12950. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, 01180-11501. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein, Arnemuiden tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1231. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE EN MELISKERKE: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Givertstraat 40, Meliskerke, 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuren voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.D.M. Rombouts, Langeviele 47 Middelburg tel.: 01180-12882. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34. tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe. Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker, 01184-60860, Ka naalstraat 3, Oost-Souburg. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE. BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE. OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 2333 ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH Seroos kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDINGA: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 17