informatiepagina van de gemeente vlissingen iLage drempels 't Fort voltooid ISpiegeltentfestival De Oranjemolen, van binnen en van buiten n o ir ZET UW ANTIEK OP DE K EK Rioleringswerken gaan weer verder I Wat ligt ter inzage? DE VLISSINGER Woensdag 12 augustus 1987 Cultuur en recreatie Sport Dienstverlening Kerken Scholen Bejaarden(huisvesting) Diversen Stenenbeer Badhuisstraat Commissies vergaderen Een vakman aan 't klavier - Wet Geluidhinder - Drank- en horeca Bouwaanvragen Vergunning Lambrechtsen- straat en Dorpsstraat zaterdag afgesloten Minimum (jeugd)loon Nog meer Even bijpraten met burgemeester Van der Doet Evenwicht Economische activiteit IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000. toestel 333, 335 en 337. De gemeentelijke instellingen in Vlissingen proberen waar mogelijk drempels zo laag mogelijk te houden. Figuurlijk, want waarom zou u niet bij een ambtenaar of een bestuurder binnenstappen als dat nodig is? Ook letterlijk wordt er echter gestreefd naar een beperking van de drempels. Zodoende zijn er in Vlissingen al heel wat gebouwen en andere voorzieningen toegankelijk ge maakt voor minder-validen. Niet alleen mensen in een rolstoel kunnen daar gebruik van maken. Personen die moeilijk ter been zijn, of met een kinderwagen onderweg, zijn er ook mee gediend. Op vele hoeken van straten wer den (en worden) de stoepranden verlaagd. Ook het Sportfond- senbad is bij de verbouwing vo rig jaar zo toegankelijk mogelijk gemaakt voor mensen in een rolstoel. Niet alleen door de in gang 'drempelloos' te maken, ook ten aanzien van de kleedac commodatie en het 'te water gaan' in met name het instruc- tiebad. De oprit van het VVV- kantooraan de Nieuwendijk is een ander voorbeeld. Hieronder volgt een overzicht van de ge bouwen en voorzieningen die toegankelijk zijn voor minder- validen. Niet dat de aanpassin gen overal zo zijn dat ze bijvoor beeld ook de aanwezigheid van een invaliden-toilet inhouden. Bij twijfel kan men contact opne men met de beheerder (haar of zijn telefoonnummer staat tus sen haakjes achter de accom modatie/voorziening). - Sportfondsenbad, Baskens- burgplein 2 (tel. 17442); - Badstrand (hellingbaan en plankiel, tel. 12625/87420); - VVV, Nieuwendijk 15 (tel. 12345); - Openbare Bibliotheek, Lan ge Zelke 91 (tel. 16715); - Technische bibliotheek, Edisonweg 4 (tel. 65010/82752); - padenstelsel Nolle- bos/Westduin (tel. 13902); - Sporthal Baskensburg, Pres. Rooseveltlaan (tel. 12384); - sporthal Souburg, Koop mansvoetpad (tel. 64780); - sporthal internaat 'Onze Vloot', Van Hogendorpweg (tel. 60701); Onder meer ten behoeve van minder-validen ligt er een hellingbaan die naar het Badstrand leidt. In het verlengde daarvan liggen op het strand houten plankielen. Een deel daarvan is op de foto rechtsonder te zien. (foto Ruben Oreel) - alle sportparken en/of vel den (tel. 60267); - postkantoor Stadhuisplein, tel. 17510; - stadhuis, Stadhuisplein 2, tel. 87000; - wijkcentrum 'Middenhof' Kanaalstraat 64 (tel. 87420); - wijkcentrum Open Hof', Alexander Gogelweg 59 (tel. 65454); - welzijnscentrum 'Bachten Komme', Badhuisstraat 104 (tel. 16440); - Gemeentelijke Sociale Dienst, Dokter Galan- datstraat 1 (tel. 87000); - Christelijke Gereformeerde Kerk, Kasteelstraat 109 (tel. 60359); - Evangelische Lutherse Ge meente, Walstraat 23 (tel. 01186-1884; - Gereformeerde Gemeente, Marnixplein 41 (tel. 64215); - Gereformeerde Petruskerk, Paul Krugerstraat 17 (tel. 14721) - Kerkgebouw 'Open Hof' (hervormd/gereformeerd en rooms-katholiek), Alexander Gogelweg 59 (tel. 65454); Gereformeerde Kerk Vrijge maakt, De Lannoystraat 2 (tel. 17012); Hervormde Kerk Oost- Souburg, Oranjeplein (tel. 64494); Hervormde St. Jacobskerk, Oude Markt (tel. 12518) Vrijzinnig Hervormden, ge bouw 'Ophir', Badhuisstraat 186, tel. 62663; Gemeente Jehova's Getui gen, Van Dishoeckstraat 534 (tel. 19731) - Rooms Katholieke Singel kerk, Singel (nabij Stadhuis, tel. 12247) - School der Vlissingse Schoolverenigingen, Go- vert Flinklaan 1 (tel. 67591); - MDGO/MHNO, Troelstraweg 2 (tel.60867); - MTS, Marconiweg 1 (tel. 78400) - Zeeuwse Dag/Avondscho lengemeenschap, Marconi weg 5 (tel. 66186); - Interlevensbeschouwelijk Vormingsinstituut, Kasteelstraat 147 (tel. 16646) - Instituut Gezondheidszorg Opleidingen, Hercules Seg- herslaan 1 (tel. 67880); - Bejaardencentrum 'Ter Reede', Koudekerkseweg 81 (tel. 17820); - Bejaardentehuis 'De Zoute Viever', Dongestraat 1 (tel. 67888); - Bejaardentehuis 'Schelde- hof', Stadhuisplein 22 (tel.10820); - dienstencentrum 'Bachten Reede', Vredehoflaan 42 (tel. 12706); - Streekziekenhuis Walche ren, Koudekerkseweg 88 (tel. 25000); Dit overzicht heeft niet de pre tentie compleet te zijn. Aan vullingen en correcties wor den graag genoteerd door het Stafbureau Voorlichting en in spraak in het stadhuis (tel. 87335). De 'bouwvak' is (bijna) achter de rug. Dat betekent onder meer dat vanaf maandag weer verder wordt gewerkt aan het vernieu wen van de riolering. Dat gebeurt op twee plaatsen: de Badhuisstraat, ter hoogte van de Glacisstraat en de Stenenbeer. Begonnen wordt hier in het zui delijk deel van de Kleine Kerkstraat. Vandaar wordt ge werkt richting Stenenbeer. In middels zal men daar dan ook al 'aan de gang' zijn. De meest in grijpende werken zullen plaats vinden op, globaal gesproken, het westelijke deel van de Ste nenbeer. Niet alleen moet daar een persleiding worden aange legd. Ook een groot aantal ka bels en leidingen dienen te wor den verlegd. Bovendien moet een ondergronds deel van een anti-tankmuur uit de laatste oor log worden verwijderd. Ver wacht wordt dat men voor deze werken zo'n zes weken nodig heeft. Om die redenen zullen de krui singen van de Stenenbeer met het Groenewoud en de Wilhel- minastraat de komende tijd zijn afgesloten voor al het rijdende verkeer. Deze afsluitingen zul len op verschillende plaatsen met borden worden aangege ven. De woningen aan de Ste nenbeer zullen grotendeels via de Hendrikstraat bereikbaar blijven. Maandag gaan ook de werken op de Badhuisstraat, met name ter hoogte van de kruising met de Glacisstraat, verder. Daaruit vloeit voort dat deze kruising zal zijn afgesloten. Het verkeer naar en van de binnenstad zal om moeten rijden via de Schel- destraat en de Aagje De kenstraat. Deze omleiding zal met borden worden aan gegeven. Ook de ZWN-bussen dienen vanaf maandag een andere route te volgen. Die gaat als volgt: Aagje Dekenstraat, Scheldestraat, Glacisstraat naar Hobeinstraat. I De woningbouw op 't Fort is voltooid. Onlangs kon de aannemer de laatste woning opleveren aan de eigenaar, de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting (VVV). Alle 225 woningen zijn aan huurders toegewezen, de laatste deze week. Alleen de bestrating in de wijk verkeert nu nog in slechte staat. De VVV hoopt echter dat ook dat binnenkort tot het verleden behoort. I 't Fort zal dan weer helemaal 'te rug' zijn. Alleen de omringende gracht, het stratenpatroon en het speeltuinterrein doet nog denken aan het 'oude' Fort. De 205 woningen die daar vroeger stonden moesten allemaal gesloopt worden; de slechte fun dering en staat van onderhoud van de meeste maakte dat nood zakelijk. Het 'nieuwe' Fort is dan ook "als een Phoenix uit de as herrezen". De wijk omvat nu 111 eengezinswoningen, 94 eta gewoningen en 20 kleine wonin gen voor alleenstaanden. Met de bouw ervan werd begonnen in 1985. De eerste woning werd vorig jaar juni verhuurd, de rest in de loop van vorig- en dit jaar. Onder de huurders zijn er zo'n 30 die ook op het 'oude' Fort hebben gewoond. Aanvankelijk was het de bedoeling de laatste woningen in april op te leveren. Met name als gevolg van de strenge winter liep de bouw van de laatste huizen vrij forse ver traging op. De VVV zal de voltooiing van dit vrij unieke bouwproject niet ongemerkt voorbij laten gaan. In september wordt er enige officiële aandacht aan besteed. (luchtfoto Ruben Oreel) Hij is stadsbeiaardier van De Lier, Rijnsburg en Vlissingen. Driemaal won hij de prijs bij een internationaal beiaardcon cours. Kortom: vrijdag en za terdag neemt er een vakman - Henk van Putten - plaats ach ter het klavier van de beiaard in de St. Jacobstoren. Vrijdag, om 11.00 uur, voor de gebruikelijke wekelijkse bespe ling. Zaterdag, als extra, in het kader van een reeks zomercon- certen. Dat optreden begint om 15.00 uur. Op het programma heeft hij onder meer werken staan van J.P. Sweelinck, F. Timmermans en H. Badings. Er zijn verschillende plaatsen om de klanken van het klok kenspel tot u te laten komen. De Oude Markt is er daar een van, het Bellamypark de andere. Bij de afdeling Milieuzaken in het stadhuis liggen tot eind volgende week ter inzage de ontwerp-besluiten tot vaststelling van geluidzones rond: - het industrieterrein De Schel de/Buitenhaven; en - het industrieterrein 'Rioolwa terzuivering' ten zuiden van Ritthem. Ook op de provinciale griffie te Middelburg (bureau milieuza ken) kan men de stukken inzien. Dat gebeurt in het kader van de wet geluidhinder. Tot eind volgende week kan er bezwaar worden ingediend te gen de ontwerp-besluiten. Het bezwaarschrift dient daarbij te worden gericht aan gedeputeer de staten van Zeeland in Mid delburg. Burgemeester en wethouders hebben ontheffing van de Drank- en Horecaverordening verleend aan de heer en me vrouw A.K. Chan. Die hebben daarmee toestemming alcohol houdende drank te schenken in hun restaurant aan de Nieuwen dijk 23-25. Tegen dit besluit van b. en w. kan beroep worden aangete kend bij gedeputeerde staten van Zeeland. Het eventuele be roepschrift dient te worden gestuurd aan het college van b. en w. van Vlissingen. Bij burgemeester en wethou ders zijn bouwaanvragen inge diend door: - W.J. Geboers voor de verbouw van een carport bij het pand Mendelssohnlaan 12 tot garage; - J. de Looff voor de bouw van een garage bij het pand Bloe- menlaan 19. Het college is van plan de ge vraagde vergunning te verlenen. Voordat ze daar definitief een beslissing over nemen, worden de bouw- en situatietekeningen ter inzage gelegd. Belangstel lenden kunnen er vanmorgen (donderdag) tot en met 26 au gustus voor terecht in het stad huis. Zij moeten dan zijn bij de Dienst Openbare Werken (twee de verdieping, kamer 207). Tot en met 26 augustus is het ook mogelijk bezwaar in te die nen tegen het verlenen van de vergunning(en). Het Straatfestival is afgesloten. De burgemeester kijkt er in de rubriek 'Even bijpraten met...' op terug. Hij wijst er ook od dat er deze maand nog meer (culturele zomer-)activiteiten zullen volgen. Het Spiegeltentenfestival bijvoorbeeld. Zaterdag gaat dat van start. Het duurt tot 30 augustus. Het terrein is hetzelfde als dat van het Straatfestival: de Zeilmarkt. Daar komt een ouderwets nostalgische spiegeltent te staan. Daarin zullen diverse ac tiviteiten en optredens plaatsvin den. Bovendien komt er een ter ras te staan op dezelfde plaats als bij het Straatfestival. Bij el kaar nemen deze de gehele ruimte van de parkeerplaats in. Over de rijbanen van de Zeil markt zal echter normaal ver keer mogelijk blijven. De organisatie van het Spiegel tentenfestival is in handen van de Stichting Culturele Activitei ten uit Arnhem. Deze stichting heeft daarvoor van burgemees ter en wethouders vergunning gekregen. Het college heeft daaraan wel enkele voorwaar den verbonden. De belangrijkste zijn: - het Spiegeltentfestival duurt op werkdagen van 10.00- tot 24.00 uur, op vrijdag en za terdag van 10.00- tot 00.30 uur en op zondag van 13.00- tot 24.00 uur. - Het terrein moet binnen 30 minuten na de genoemde eindtijdstippen door de be zoekers zijn ontruimd. - De muziek die ten gehore wordt gebracht mag voor de gevels van omliggende ge- luidsgevoelige gebouwen niet harder zijn dan 70 deci bel (A). De muziek mag bij de bron - gemeten op drie meter voor de boxen - op werkda gen tussen 10.00 - en 24.00 uur, op zondag tussen 13.00- en 24.00 uur en op vrijdag en zaterdag tussen 10.00- en 00.30 uur, niet harder dan 85 decibel (A). De ,piek. mag b|j de bron - gemeten op 3 meter voor de boxen - op werkda gen tussen 10.00- en 24.00 uur, op zondag tussen 13.00- en 24.00 uur en op vrijdag en zaterdag tussen 10.00- en 00.30 uur, niet harder zijn dan 90 decibel (A). Er zal re kening worden gehouden met de kerkdiensten in het gebouw van de Pinksterge meente. Mooie dingen zijn vaak heel waardevol. Een Friese of Zaanse klok. een antiek vaasje of het zilveren horloge van opa: allemaal prachtige voorwerpen, waar u vast zeer op gesteld en aan gehecht bent Maar waar inbrekers óók verzot op zijn. Registreer daarom uw waardevolle eigendommen. Noteer alle gegevens van uw kunstvoorwerpen, antiek, juwelen e.d. op het speciale registratieformulier 'Bezittingen bijzondere waarde' dat u bij de politie kunt krijgen. Maak ook een foto van uw antiek of schilderij. Schrijf achterop die foto, wat het voorwerp Is of voorstelt, wie eventueel de kunstenaar Is en wat de afmetingen zijn. Breng, zo mogelijk, een merkteken op het voorwerp zelf aan: uw postcode en huls nummer. En doe altijd aangifte van diefstal bij de politie. Dat vergroot de kans dat u uw gestolen eigen dommen weer terugziet voorkoming misdrijven (•n tuk vn da poWa tn u. Zaterdag worden in Ritthem wedstrijden ringrijden te paard gehouden. Burgemees ter en wethouders hebben de organiserende vereniging 'Ons Klaverblad' daarvoor toestemming gegeven. De Dorpsstraat en de Lam- brechtsenstraat zullen het strijd toneel vormen. Met het gereed maken van de banen daar wordt vrijdagmiddag reeds begonnen. Beide straten zullen daarom voor alle verkeer zijn afgesloten vanaf vrijdag 14.00 uur. Deze af sluiting duurt tot even na de wedstrijden, maar zijn uiterlijk 20.00 uur opgeheven. Overigens zullen de prijzen om streeks 17.15 uur worden uitge reikt door wethouder T.R.K. Meijers. f Wie heeft er recht op het mini mum (jeugd)loon? Antwoord: iedere werknemer tot 65 jaar (die langer werkt dan éénder de van de normale arbeids duur). Het doet er daarbij niet toe of iemand man of vrouw is, getrouwd, samenwonend of alleenstaand. Voor jongeren beneden de 23 jaar is het mini mumloon lager dan voor werk nemers (m/v) van 23 tot 65 jaar. Het bovenstaande komt uit de folder 'Minimumloon per 1 juli 1987'. Ook de onderwerpen 'mi nimum jeugdloon' en 'minimum vakantiebijslag' komen daarin aan bod. Deze uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken is verkrijg baar bij: - de gemeentelijke informatie- hoek in de openbare bibliotheek (Lange Zelke); - de informatiehoek in het stad huis (bij het Stafbureau voorlich ting en inspraak). We 'zitten' momenteel volop in het vakantieseizoen. Toch zullen de gemeentebestuur ders zachtjes aan hun mou wen op moeten gaan stropen. Niet zozeer voor 't zonnetje (als dat al schijnt). Veeleer omdat de plicht hen weer naar onder meer het stadhuis roept. Daar worden deze en volgende week aardig wat commissiever gaderingen gehouden. Dat zijn die voor: - detailhandel op dinsdag 18 augustus, aanvang 19.30 uur; - economische zaken op dins dag 18 augustus, aanvang 17.00 uur; - financiën op woensdag 19 au gustus, aanvang 17.00 uur; - volkshuisvesting op dinsdag 18 augustus, aanvang 17.00 uur; onderwijs op dinsdag 18 augus tus, aanvang 19.30 uur; - openbare werken op maan dag 17 augustus, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken op woens dag 19 augustus, aanvang 17.00 uur; - sociale aangelegenheden op woensdag 19 augustus, aan vang 19.30 uur; - verkeer, vandaag, woensdag 12 augustus, aanvang 19.30 uur; - welzijn, op maandag 17 au gustus, aanvang 17.00 uur. Al deze vergaderingen worden gehouden in het stadhuis. Daar, bij het Stafbureau voor lichting en inspraak, liggen ook de agenda's en de te bespreken ontwerp-raadsvoorstellen ter in zage. Voor nadere informatie kunt u ook terecht bij de secreta rissen van de commissies. Die staan genoemd in de gemeente lijke informatiegids 'Kijk op Vlis singen'. Overigens: ook in de gemeen telijke informatiehoek in de openbare bibliotheek liggen agenda's en andere commis siestukken ter inzage. 't Is waar. Smaken verschillen. Ook als het om bouwwerken en -stijlen gaat. Molens lijken hier echter de uitzonderingen te zijn, die de regels bevestigen. Misschien omdat ze de eeuwen door vrijwel onveranderd de contouren van stad, dorp of landschap hielpen bepalen. Voor velen vor men ze, (on)bewust, een vertrouwd beeld. Die twee in de gemeente Vlissingen zijn daar geen uit zondering op. De in Souburg, 'De Pere', is momenteel in restauratie. De Oranjemolen (bin nenstad) werd in 1971 gerestaureerd. Zo vertrouwd als de buitenkant van een molen is, zo onbekend is bij velen de binnenkant ervan. Jam mer eigenlijk. Het mechaniek is naar verhouding eenvoudig, maar sterk èn doeltreffend. Voorwaarde is wel dat'ie regelmatig draait. In de zomermaanden doet de Oranjemolen dat op vaste tijden. Gewoon, om belangstellenden de gelegenheid te bieden de molen in werking te zien. Tot eind augustus kunt u er elke woensdagmiddag (van 13.30- tot 16.30 uur) en zaterdagmor gen (van 8.30- tot 11.30 uur) te recht. De molenaar de monstreert dan de werking van de molen door graan te malen. Indien mogelijk geeft hij daarbij graag een toelichting.'t Is de 75 cent toegang (kinderen van tien jaar één kwartje) zonder meer waard. De molen staat op de Oranjedijk en is niet moeilijk te vinden. Het is de dichtst bij zee staande molen in Nederland. Op deze plaats was het uit 1650 da terende bouwwerk getuige van drie eeuwen 'wel en wee' van Vlissingen, zij het dat'ie daar lang niet altijd onbeschadigd uit tevoorschijn kwam. Een nog steeds aanwezige kogel in de muur - daterende uit 1809 - is daar een stille getuige van. Meer informatie over de Oranje molen kunt u vinden in de folder 'Molens in de gemeente Vlissin gen'. Die kunt u krijgen bij: - de Oranjemolen; - de gemeentelijke informatie hoek in de openbare bi bliotheek; - het Stedelijk Museum; - de VVV; - het Stafbureauvoorlichting en inspraak in het stadhuis. De molen is eigendom van en in beheer bij de gemeente. Net als andere bouwwerken, die voor vakantievierders ook de moeite van een bezoek waard zijn. Om een idee te geven: - het Stedelijk Museum (Bel lamypark 19), geopend op maandag tot en met vrijdag van 10.00- tot 17.00 uur, za terdag en zondag van 13.00- tot 17.00 uur. Behalve de vaste exposities zijn er mo menteel twee tijdelijke. Een gaat er over de bouw van schepen ten tijde van de Ver enigde Oostindische Com pagnie. Op de andere wor den voorwerpen uit 't Vlie- gent Hart' getoond. De VOC- vaarder met die naam ver ging in 1735 voor de kust van Walcheren. de Sint Jacobstoren, die u kunt beklimmen op maandag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12.00 uur en van 14.00- tot 16.30 uur. Op zaterdag gelden dezelfde tijden, zij het dat de sluitingstijd dan 16.00 uur is. Behalve het beklimmen van de St. Jacobs is ook een bezoek aan het kerkgebouw zeer de moeite waard. De openingstij den zijn gelijk aan die van de toren. De gemeenteraad wil het en burge meester en wethouders geven er ac tief en stimulerend uitvoering aan: het ontplooien van activiteiten om toeristen, die Walcheren bezoeken, te stimuleren vooral ook Vlissingen aan te doen. Vlissingen is, ook door de provincie en het rijk, erkend als een toeristisch speerpunt. Dat biedt fantastische mogelijkheden. En niet alleen voor de boulevards, zij het dat die wel een van de grootste attrac ties van Vlissingen blijven. Het staat buiten kijf dat zij velen naar Vlissin gen blijven trekken. Mede om die ve le bezoekers een interessant - en lan ger! - verblijf te kunnen bieden vindt jaarlijks het Straatfestival plaats. Fi nancieel gesteund door sponsors, de provincie en de gemeente, georgani seerd door de Culturele Raad. Een van de hoogtepunten van de zome- ractiviteiten, die een nog steeds groeiende hoge waardering oogst. Waarbij tegelijk geconstateerd dient te worden dat dit festival zich af speelt in de binnenstad. Daar wonen enige duizenden inwoners. Voor een deel van hen vormt het Straatfestival zonder meer een beperking in het leefplezier. Mede door de kermis hebben zij een paar weken achter el kaar geluid en drukte 'om zich heen gehad waar ze zelf niet om gevraagd hebben. Voor b. en w. houdt dat de op dracht in te streven naar een ac ceptabel evenwicht. Enerzijds de vakantievierder ontspanning èn cultuur bieden, anderzijds de rechten van inwoners op een aanvaardbaar leefklimaat respecteren. In de vergunning aan de organisatie, en daarmee aan de optredende artiesten, staan dan ook strikte voorwaar den. Die betreffen onder meer de tijden waarop optredens zijn toe gestaan. Ook het geluidsvolume dat maximaal mag worden ge produceerd is vastgelegd. Zowel de politie als andere gemeentelij ke medewerkers zien op het na leven van die voorwaarden toe. Mede op basis van hun gege vens kan ik stellen dat in 't alge meen de regels stipt worden na geleefd. Met als uitzonderingen dat een enkel concert tot na 24.00 uur duurde en een vuur werk waarvoor geen vergunning was afgegeven. Uit de dingen die niet goed gingen proberen we lessen te trekken voor de ko mende periode. Voor augustus zijn namelijk nog diverse activi teiten te verwachten. Voor de be zwaren van met name een aantal inwoners in de omgeving van de Zeilmarkt kan ik zonder meer be grip opbrengen. Maar ook zij die nen zich te realiseren dat er nu geen andere goede lokatie is dan de Zeilmarkt. Een bepaalde vorm van overlast zal daarom voor lief moeten worden genomen. B. en w. hopen dat op langere termijn, bij de inrichting van het Arse- naalgebied, daar gelegenheid te kunnen creëren die beter ge schikt is voor festiviteiten en an dere activiteiten. Beter, ook in die zin dat die lokatie minder overlast voor inwoners met zich mee zal brengen. Over het Straatfestival op zich heb ik maar één conclusie: het is zeer geslaagd. Ook omdat het zonder vervelende incidenten is verlopen! Vlissingen heeft ervoor gekozen toerisme en recreatie tot een be langrijke economische activiteit te ontwikkelen. Voor de werkge legenheid en de versterking van de economie binnen Vlissingen is dat van heel groot belang! Daarvoor zullen wel enkele grote plannen moeten worden gereali seerd. De inrichting van het Arse- naalgebied en de inrichting van de Vissershaven tot jachthaven. Maar ook: de verdere voltooiing van de boulevardbebouwing en op iets langere termijn 'invulling' van de Spuikom. Dat betekent dat in toenemende mate in met name de zomermaanden de bin nenstad onder grote druk zal ko men van toeristische- en andere zomeractiviteiten. Voor bewo ners van de binnenstad als ge heel betekent het dat men reke ning zal moeten houden met een bepaalde mate van overlast. Naast de vele voordelen van het wonen in de binnenstad, zal men dat als nadeel dienen te ac cepteren! Zo zie je ook nog eens wat er in de ken draaien, (foto Ruben Oreel). molen gebeurt als buiten de wie-

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5