informatiepagina van de gemeente vlissingen Koninklijke onderscheiding Er tegenaan! M Q 1/ Autodiefstal kunt u voorkomen! Woningbouwplan Westerbaan r DOE ALLEEN IN UW TAS WAT U ECHT NODIG HEBT Wat ligt ter inzage? Proef met uitbreiding laad- en lostijd in Walstraat-zuid verlengd tot 1 oktober a.s.. Zie ze vliegen..! Potje" voor stimulering milieuvriendelijk gedrag DE VLISSINGER Woensdag 5 augustus 1987 De aanvraagprocedure voor een Boulevards vrijdag afgezet Met enige regelmaat stellen inwoners op het stadhuis de vraag: "hoe wordt iemand voorgedragen voor een Koninklijke onderscheiding?". Om wat licht te brengen in dit door sommigen wat geheimzinnig bevonden onderwerp schetsen we hierna hoe het aanvragen van een Koninklijke onderscheiding in zijn werk gaat. Regen Voordracht Tijdsverloop Hinderwet Wet geluidhinder Verkeer Drank- en horecaverordening Slag tegen het zwerfvuil Herstraten Zuid- wateringstraat Kluis Sociale controle Vlissingen milieubewust Commissies vergaderen ||§§1||§ mmm IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01 184-87000. toestel 333. 335 en 337 Er is één speciale dag in het jaar dat tv-kijkers en krantenlezers met "de lintjes" worden gecon fronteerd. Dat is de dag voor Ko ninginnedag, wanneer de regen van decoraties op Nederland neerdaalt. Meestal druppelt het dan ook in Vlissingen. Er wordt mee tot uitdrukking gebracht dat in brede kring wordt gewaar deerd dat bepaalde mensen zich hebben ingezet voor de sa menleving of een onderdeel daarvan. Zo'n Koninklijke onderscheiding komt namelijk terecht bij iemand die zich in het maatschappelijk leven of op een ander niveau heeft onderscheiden van andere mensen. Dat kan zijn in het werk, in het verenigingsleven, e.d. Vaak is het de combinatie van een aantal deugden, in één persoon verenigd, die de basis voor een onderscheiding vormt. Als regel zijn gedecoreerden mensen van middelbare leeftijd of ouder. Het duurt meestal wel even voordat kwaliteiten opval len en erkend worden. Wie neemt in deze zaken nu het initiatief? De burgemeester doet een voordracht aan de Commis saris der Koningin, die op zijn beurt de betrokken minister ad viseert. De burgemeester kan voor het doen van zo'n voor dracht worden benaderd met een brief waarin de verdiensten van iemand worden aangege ven. Zo'n brief komt meestal van een werkgever of van het bestuur van een organisatie. Het is wel zaak dat enige zeker heid bestaat dat betrokkene een eventuele onderscheiding ook op prijs zal stellen. Want er Vrijdagmiddag- en avond zal de gehele Boulevard Evertsen en het gedeelte van Boulevard Bankert tussen Strandhotel en Trompstraat (de "doorsteek" naar de Kenau Hasse laarstraat) als marktterrein worden ingericht voor de Mid- zomernachtmarkt en het Standwerkersconcours, dat van 's avonds 9 uur tot 's nachts ca. 2 uur plaatsvindt. Met de opbouw van de markt be gint men vanaf 14.00 uur. Rond die tijd zullen ook de afzettingen geplaatst worden. Het gehele terrein moet dan autovrij zijn. Bewoners en gasten moeten hun auto voor die tijd buiten het marktterrein parkeren. Tussen ca. 17.00 en 18.00 uur zal ook bij de toegang tot de Boulevard Bankert ter hoogte van de Coos- je Buskenstraat een afzetting worden geplaatst, waardoor doorgaand verkeekr op de Bou levard Bankert onmogelijk wordt. De Kenau Hasse laarstraat blijft normaal be rijdbaar. wordt verschillend over gedacht en het is een pijnlijke zaak voor iedereen die er bij betrokken is als het opspelden van de ver sierselen op het laatste moment niet door kan gaan omdat het van de te decoreren persoon "helemaal niet oeft". Het is goed vooraf te bedenken dat lang niet aan elk verzoek wordt voldaan. Tussen het aan vragen en het verlenen van een onderscheiding verloopt meestal een termijn van 3 a 4 maanden. Een voordracht voor de algemene decoratieverlening op 29 april 1988 moet zelfs al voor 15 september 1987 bij de gemeente de deur uit zijn. Het gebeurt nog wel eens dat men enkele weken voor een jubileum of afscheid op het idee komt de burgemeester te vragen zijn best te doen voor een decoratie. Dat is onherroepelijk te laat! Men doet er verstandig aan ze ker vier maanden vooruit te den ken. Bij een afscheid of jubileum is dat overigens niet zo moeilijk: dat ziet men al lange tijd van te voren aankomen! aanvragen Bij burgemeester en wethou ders zijn twee aanvragen bin nengekomen voor een hinder wetvergunning van: de heer M.C. van Gilst, bestemd voor een loodgie terswerkplaats op het per ceel Slijkstraat 25-27; de heer A. Bastiaanse voor een transportbedrijf op het perceel Andorraweg 4 te Vlissingen-Oost. De aanvragen liggen tot en met 10 augustus ter inzage bij de af deling milieuzaken. De 10e au gustus is ook de laatste dag waarop belanghebbenden hun eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunning(en) kunnen indienen. Tot en met 21 augustus as. lig gen ter inzage de ontwerp besluiten tot vaststelling van ge luidzones rond: het industrieterrein De Schel de/Buitenhaven, en het industrieterrein "Riool waterzuivering" ten zuiden van Ritthem. De ontwerp-besluiten, tekenin gen en stukken kan men inzien bij de afdeling Milieuzaken in het stadhuis en bij het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie in Middelburg. Eventuele bezwaren kan men binnen de genoemde termijn schriftelijk indienen bij het colle ge van GS van Zeeland, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg. parkeerverbod Glacisstraat B. en w. hebben besloten een parkeerverbod in te stellen voor een deel van de zuidzijde van de Glacisstraat. Het besluit ligt ter inzage bij de dienst VROM in het stadhuis (kamer 10) tot en met 14 augustus. Belangheb benden kunnen eventueel be roep instellen tegen het besluit binnen die termijn. Het beroep schrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin, maar moet worden ingediend bij de Com missaris der koningin, St. Pie terstraat 42 te Middelburg. vergunningen Burgemeester en wethouders hebben toestemming verleend voor het schenken van alcohol houdende drank aan: mevrouw S.K. Chan-Teo en de heer K. Chan voor het pand Nieuwendijk 23-25. Tegen dit besluit is beroep mo gelijk bij GS van Zeeland vöör 18 augustus as. Beroepschriften moeten echter bij b. en w. wor den ingediend, beroep Een 22-tal bewoners van Westerzicht heeft bij GS van Zeeland beroep aangetekend tegen het besluit van b. en w. om een vergunning voor het schenken van alcoholhoudende drank te verlenen voor de toe komstige sportschool van de heer P.A.A. de Smid. Het be roep dient op 11 augustus as. om 11.30 uur in het provincie huis, St. Pieterstraat 42 te Mid delburg. Bouwaanvragen De volgende bouwaanvragen zijn binnenkomen van: C.P. van Leerdam voor de bouw van een erfafscheiding t.b.v. het pand Mendelssohn- laan 8; F. Gümüs voor de bouw van een schuur en balkon t.b.v. het pand Van Dishoeckstraat 169; Streekvervoer Zuid-West Ne derland voor de plaatsing van een wachtruimte aan de C. Lampsinsstraat; J.G. Steinhauer voor de bouw van een tuinschuur t.b.v. het pand Braamstraat 21 J. Plouvier voor de bouw van een luifel t.b.v. het pand Walstraat 64; J. van Belzen voor de bouw van een bedrijfsloods aan de Oostelijke Bermweg; H.v.d. Glint voor de bouw van een carport t.b.v. het pand H. Vroomlaan 76; J. Fruytier voor de bouw van een schutting t.b.v. het pand Zuiderzeestraat 59. De bouw- en situatietekeningen liggen tot en met 12 augustus as. ter inzage bij de dienst Openbare werken (kamer 207). Tot en met die datum kunnen belanghebbenden eventuele be zwaren schriftelijk bij het college indienen. In het voorjaar besloot het colle ge van burgemeester en wet houders om niet het zuidelijk deel van de Walstraat open te stellen voor verkeer, maar om de tijd waarin daar geladen en gelost mag worden uit te brei den van 07.00 tot 18.00 uur. De ze maatregel zou gedurende een proefperiode van 1 april tot 1 juli op zijn uitwerking in de praktijk worden bezien. Die pe riode is verstreken zonder noe menswaardige klachten. Omdat het college van b. en w. het nut tig vindt om ook ervaringen op te doen met deze maatregel gedu rende de wat drukkere zomer maanden is de proef verlengd tot 1 oktober. De bewoners en winkeliers van het betreffende Walstraatgedeelte (tussen Groe- newoud en Nieuwendijk) zijn door middel van een informatie brief op de hoogte gesteld. (Fo to: Johan Murre). mi (Foto: Ruben Oreel). Ja, er tegenaan! Dat zijn ze vast van plan, die zes dames die de gemeente tot en met augustus heeft ingezet in de strijd tegen het zwerfvuil. In hun blinkend witte overalls en met de vriende lijk groene verrijdbare afvalcontainers zijn ze opvallend aanwe zig op die plaatsen in de gemeente waar het meeste publiek komt en waar dientengevolge (helaas) het meeste zwerfvuil is te vinden. Dat is op de boulevards en in de binnenstad. Maandag jl. is de gemeente be gonnen met het herstraten van de Zuidwateringstraat in Rit them. Het gaat om het gedeelte tussen de begraafplaats en de Zandweg. Men begint bij de be graafplaats en werkt van daaraf naar de dorpskern toe. In eerste instantie wordt het gedeelte tot de (oude) school herstraat. Na de bouwvakvakantie wordt deze gesloopt, hetgeen naar schat- ting een tweetal weken zal ver gen. Na de sloop vindt het her straten voortgang. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zullen de werkzaamheden om streeks half september voltooid zijn. Het herstraten vindt over de volle breedte van de straat plaats. Het kan daardoor voor komen dat men met gebruikma king van een alternatieve route (bv. via de Groene Landweg dan wel via de Westhoekweg/Schot- teweg) zijn bestemming kan be reiken. Het herstraten vindt plaats in het kader van het alge meen onderhoudsprogramma aan straten en wegen. De bewoners zijn door middel van een informatiebrief op de hoogte gesteld. De dames werken mee om de leus die de gemeente heeft meegegeven aan zijn milieu actieplan in de praktijk te verwe zenlijken: "Afval, mag het ietsje minder zijn?". Dat zal gebeuren door zelf daadwerkelijk het vuil dat anderen hebben geprodu ceerd op te ruimen, maar ook - wanneer dat nodig is- het pu bliek aan te spreken op het stuk je verantwoordelijkheid dat men heeft voor het schoonhouden van de openbare weg. Of het nu gaat om een peuk, een frietzak je, een snoeppapiertje of de wel bekende honderd..I: ze liggen op straat door een stukje onop lettendheid van ons allemaal. De zes dames opereren in twee ploegen van drie en werken ook in het weekeinde. Met name de afvalbakken hebben dan de aandacht. Met de grote bezoe kersaantallen die Vlissingen ver werkt raken die op zaterdag en zondag al gauw overvol. Hope lijk heeft de inzet van de dames tot gevolg dat Vlissingen kan meedingen naar het predicaat "Schone stad". Maar dat kan al leen met medewerking van in woners en bezoekers. Daarom: uw afval niet op straat maar in de bak! Vliegende Hollanders, Chinese papegaaien, Duizendpoten en Vlie gende haaien. De ingewijden zullen weten dat we het over vliegers hebben. Het vliegerfestijn is een traditioneel onderdeel van het Straatfestival. Zondag 9 augustus vanaf 11 uur gaan ze op het Nol le strand de lucht in. Daaronder het project "Kunst en Vliegwerk": 21 kunstwerken die een "lucht-expositie zullen vormen. Ga er heen en zie ze vliegen! Elk jaar worden in Nederland meer dan 10.000 auto's gestolen. Enkele duizenden daarvan worden niet meer teruggevonden. Bovendien wordt dagelijks aan kapitalen ontvreemd uit gepar keerde auto's. Meestal gaat het om kostbare geluids-, foto- en filmapparatuur. Het klinkt misschien ongeloofwaardig, maar in veel gevallen van autodiefstal, joy-riding of diefstal was de auto niet of onvoldoende afgesloten. De politieagenten kunnen de argumenten daarvoor zachtjesaan wel dromen: "Ik dacht, ach, ik ben zo terug" of "Het is hier toch zo'n rustige buurt?". Maar wist u dat zo één op de tien auto's vrijwel moeiteloos voor een ieder vrij toegankelijk is? En dat in één op de vier auto's goede ren uitnodigend 'geëtaleerd'aanwezig zijn? Dat laatste heeft tot gevolg dat mensen die wel hun auto op slot deden toch vaak bedrogen uit kwamen. Want een auto is écht geen kluis op wielen. Naast schade aan gestolen voorwer pen zorgden zo geforceerde portier- en kofferdekselsloten (vaak simpel van uitvoering), ka potgeslagen tochtraampjes, opengesneden linnen daken etc.. nog eens voor gepeperde reparatienota's. Om van het on gemak maar te zwijgen. Wat kunt u doen om diefstal uit uw auto zoveel mogelijk te voorkomen? Het volgende: - Laat geen geld of kostbare (of kostbaar lijkende)zaken in uw auto achter. - Gebruik de sloten op alle deuren, het kofferdeksel en stuurmechanisme. - Sluit ruiten en open dak als u de auto verlaat. - Doe uw benzinetank 'op slot'. - Noteer de gegevens van uw autoradio, cassetterecor der en dergelijke en gra veer uw eigendommen met uw postcode en huis nummer. - Parkeer uw auto in het zicht en 's avonds op een plaats waar licht brandt. - Schuif zo mogelijk uw an tenne in zodat deze niet kan worden afgebroken. - Met zogenaamde wiel- moersloten wordt diefstal van wielen bemoeilijkt. Wat kunt u doen om diefstal van uw auto te voorkomen? - Gebruik uw sloten op deu ren, kofferdeksel, stuurme chanisme en benzinedop. - Vervang paddestoelvormige (Foto: Cor Schuilwerve). deurgrendelknopjes door gladde die men niet omhoog kan trekken. Is uw auto niet voorzien van een stuurslot, gebruik dan een stuur-pedaalslot. Dat is een afsluitbare stalen stang, die het stuur met het gas/koppelinspedaaal verbindt. Breng eventueel een brandstofafsluiter aan. Monteer een schakelaar die het startcircuit onderbreekt. In uiterste gevallen valt te denken aan een alarm systeem. Met een speciale ets-sets kan men in alle ruiten van de auto het kenteken van de auto etsen. Die term klinkt misschien wat zwaar beladen. Wil echter zeggen dat een be roep wordt gedaan op uw en een ieders oplettend heid. Ziet u iets verdachts, waarschuw dan de politie. Voorkoming van misdrijven is een zaak van de politie én u. In het voorjaar is met een extra pagina "Vlissingen Milieube wust" aandacht geschonken aan het Milieu-actieplan 1987. Daarbij zal u gebleken zijn dat er zonder ons aller hulp niet veel van ons milieu kan terechtkomen. Mede daarom is er in het Milieu actieplan '87 een "potje" opge nomen van f 1.000,—, waarop organisaties als verenigingen, stichtingen, buurt- en wijkcomi- tés e.d. een beroep kunnen doen. Wellicht iets om te over wegen bij het opstellen van de activiteitenprogramma's voor het komende najaar? Het moet dan gaan om een ondersteuning van activiteiten die een milieu bewust gedrag van de leden, buurtbewoners e.d. stimuleren en die aansluiten bij het ge meentelijk milieubeleid. Dat wil echter niet zeggen dat alle acti viteiten zullen worden be kostigd. Het gemeentebestuur gaat er van uit, dat er in elk ge val sprake moet zijn van een -al dan niet financiële- eigen inbreng. Met name het thema "afval" (in straat of buurt, in het huishou den of bedrijf enz.) kan vele mo gelijkheden en aankno pingspunten bieden om er op in te haken. Aanvragen kunnen, voorzien van een financiële op zet, worden ingediend bij het college van b. en w., ter attentie van de Projectgroep milieu, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlis singen. Mensen doen vaak dingen In hun las die ze op dat moment helemaal niet nodig hebben. Als zo'n tas dan gestolen wordt zijn ze soms 6ók hun hele hebben en houden kwi|t Hun paspoort hun rt|bewl|s, hun pas 65+ en zelfs hun spaarbankboekje. Terwijl dat toch allemaal niet nodig was Dus: neem nooit meer mee dan u nodig hebt als u gaat winkelen. Draag uw tas altl|d zö dat een ander er niet zo gauw bl| kan Als u cheques In de tas doet. bewaart u de pas dan ergens anders Als Iemand uw tas probeert te stelen, houd hem dan niet koste-wat-het-kost vast Kijk liever goed hoe de dief eruit ziet Trek de aandacht van andere mensen. En doe altijd aangifte bij de politie. Dan hebt u ten minste kans dat u uw tas ooit weer terugziet VOORKOMING MISDRIJVEN De vergadertrein komt na de va kanties weer op stoom. Ter voor bereiding van de raadsvergade ring van 27 augustus komen vol gende week de volgende com missies bijeen: ruimtelijke ordening op dinsdag 11 augustus, aan vang 19.30 uur; verkeer op woensdag 12 au gustus, aanvang 19.30 uur; volksgezondheid op dins dag 11 augustus, aanvang 17.00 uur. Deze vergaderingen worden ge houden in het stadhuis. Ze zijn openbaar. Belangstellenden zijn er welkom; zij kunnen gebruik maken van het spreekrecht en meepraten over onderwerpen die op de agenda staan. Boven dien kan men tijdens de rond vraag zelf zaken aan de orde stellen die op het beleidsterrein van de betreffende commissie liggen. De agenda en stukken kunt u vanaf eind deze week in zien in de gemeentelijke infor- matiehoeken in het stadhuis, en in de openbare bibliotheek. WM, NOG UIT TE WERKEN In het voorjaar heeft het college van b. en w. een inspraakronde gehouden over een plan voor de bouw van een rouwcentrum en woningen van de typen vrijstaan in twee-onder-een-kap. Bij de inspraak ging het met name over de invulling van het gebied in verband met de daarvoor te ontwikkelen bestemmingsplanwij ziging. Het afgebeelde kaartje geeft weer welke verkaveling het col lege na verwerking van een aan tal inspraakreacties voor ogen staat. Het oorspronkelijk opge nomen fietspad is geschrapt. Voor tien van de woningen is de firma Proverko BV uit Terneu- zen "in de markt" voor de bouw. Voor een zestal kavels is een aantal samenwerkende particu lieren kandidaat om te bouwen, terwijl de resterende stukken grond gereserveerd zijn voor verkoop aan diegenen die daar voor op de wachtlijst staan. De juiste indeling van het terrein voor de bouw van het rouwcen trum met bijbehorende woning en aangrenzende parkeerplaat sen zal nog worden uitgewerkt. De volgende week dinsdag (11 augustus, 19.30 uur) vergade rende commissie voor de ruim telijke ordening zal zich onder meer buigen over het ontwerp- raadsvoorstel om voor het ge bied een voorbereidingsbesluit te nemen. De gemeenteraad zal dit voorstel te behandelen krij gen in zijn vergadering van 27 augustus as.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5