Subsidiefonds voor recreatie en toerisme televisie innovatie! GRIND- TEGELS 3.95 tóóói MEUBEL 1598, u ©ILLEMSEN Roosevelt studiecentrum ■yf^ÊMS 900 soorte/} O) Grosfillex j Ty ADVERTEREN BIJ DE FAAM - DE VLISSINGER ZIT U GOED Molenmuseum NIEUW TUINCENTRUM VERSTRATEN EN WALHOUT J 69.- POTTERIE ROTS- PLANTEN Tel. 01180-13100 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 29 juli 1987 At SJ ^-"3.-^ 'i .N Bibliotheek Expositie Groepen De provincie heeft een toeristisch-recreatief ontwikkelings fonds, groot ruim een miljoen gulden. Uit het fonds worden subsidies verstrekt voor activiteiten die de positie van Zee land op recreatief en toeristisch gebied versterken. Categorieën Infrastructuur Onderzoek Organisatie Cultuur Gehandicapten Sport Overige Procedure ^OlSPLAflTfy Biologische bestrijdings middelen 100% biologisch of breekbaar IAAT UW TUIN BORDER- ROLLEN! 3XU H TUINPLEZIER BEGINT HIER Wij leveren alle bekende merken tuinmeubels, o.a. Allibert, Grosfillex, Hartman, Lawn Comfort, Kettler enz. Ligbedden en ligbedkussens Relaxstoelen en relaxkussens Kussens keuze uit tientallen dessins VERSE GRASZODEN Uit voorraad leverbaar tuinarchitectuur hoveniersbedrijf VEERSEWEG 124a - 4332 BJ MIDDELBURG TEL. 01180-12380 Donderdag koopavond SPEELTUINTJE Waar alles mag ïïïe." voor binnen en buiten Grote sortering Looierssingel 2 - Middelburg Naast de brandweer Geopend ma. t/m za. v.a. 10 uur. w MET TELETEKST I Wi ra ...service staat erachter Walstraat 113-117, VLISSINGEN 01184-12437 ABDI *1 .>CV ^vO'i'o IEÜWS Het Roosevelt studiecentrum in de Abdij in Middelburg beschikt over documentatie over de vroegere en hedendaagse geschiedenis van de Verenigde Staten van Noord-Amerika en over de relatie tussen de Verenigde Staten en Nederland. De documentatie is toegespitst op drie Roosevelts: Theodore Roosevelt (1858-1919) was pre sident van de Verenigde Staten van 1901 tot 1909; Franklin De lano Roosevelt (1882-1945) be kleedde het presidentschap van 1933 tot aan zijn dood en zijn echtgenote, Eleanor Roosevelt (1884 - 1962) was voorzitter van de mensenrechtencommissie van de Verenigde Naties. Haar werkzaamheden in dit verband hebben bijgedragen aan de aan vaarding van de Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens in 1948 door de Verenigde Naties. Het materiaal, dat in het studie centrum voorhanden is, beperkt zich overigens niet alleen tot de ze drie vooraanstaande figuren in de Noordamerikaanse politiek. Dat zij op die politiek in de eerste vijftig jaar van de twintigste eeuw een belangrijke stempel hebben gedrukt, moge wel blijken uit de periode, waarin Theodore en Franklin Delano het president schap bekleedden, temeer als in ogenschouw wordt genomen, dat daarin - voor wat Franklin Delano betreft - een groot deel van de crisisjaren en vrijwel de gehele tweede wereldoorlog vielen. Bestudering van de Roosevelts betekent dus bijna automatisch bestudering van de twintigste- eeuwse geschiedenis van een belangrijk werelddeel en de in vloed van dat werelddeel op de hele wereld. De bibliotheek van het Roosevelt studiecentrum kan worden be schouwd als een voorpost van onder meer de Franklin D. Roose velt Library in Hyde Park, New York. Met deze en andere biblio theken en met universiteiten in de Verenigde Staten en in Europa wordt samengewerkt. De Mid delburgse Roosevelt bibliotheek is niet alleen interessant voor we tenschappers en studenten. Scholieren, die een scriptie moe ten maken, kunnen er evenzeer terecht. Dat geldt trouwens voor iedereen, die meer wil weten over de Verenigde Staten in de eerste helft van de twintigste eeuw. De bibliotheek is op woensdagen en donderdagen geopend van 9.30-12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Buiten deze dagen is de bibliotheek op afspraak toe gankelijk. In het studiecentrum is een ten toonstelling ingericht met de drie Roosevelts als thema. De tentoonstelling is ook op woensdagen en donderdagen ge opend voor het publiek. De ope ningstijden zijn 10.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Het is mogelijk in groepsverband het Roosevelt studiecentrum te bezoeken. Dergelijke bezoeken gaan steeds volgens afspraak. Vast onderdeel in het program ma vormt bezichtiging van de Roosevelt-expositie. Ook is het mogelijk films over de Roosevelts en de periode waarin zij leefden te bekijken. Nadere informatie over het Roo sevelt studiecentrum is verkrijg baar bij het centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 01180-31590 of 31356. mm De Zeeuwse Molen, vereniging tot behoud van molens in Zeeland, gaat in De Noorman - de gerestaureerde molen van Westkapelle - een molenmuseum inrichten. De vereniging heeft een collectie mo lenmakersgereedschap en documentatiemateriaal uit de nalaten schap van molenmaker J. van den Hamer in Brouwershaven. Ook beschikt de vereniging over voorwerpen,die in bruikleen zijn af gestaan. Met het gemeentebestuur van Westkapelle is overeenstemming bereikt over de inrichting van De Noorman. Doordat de molen nog regelmatig in gebruik is, wordt de aantrekkelijkheid van het mu seum vergroot. De Noorman werd vorige maand voorzien van een teller, waarop het aantal omwentelingen van de wieken wordt ge registreerd, aan de hand waarvan de draaipremieregeling kan wor den bepaald. De premie bedraagt een gulden per driehonderd om wentelingen. De Zeeuwse Molen heeft de provincie gevraagd voor de inrichting van het museum een subsidie beschikbaar te stellen.De kosten zijn begroot op ruim tien mille. Het Anjerfonds heeft zich al bereid ver klaard daarvan vijf duizend gulden te betalen. Gedeputeerde staten stellen aan provinciale staten voor ook vijf- duizzend gulden subsidie te verlenen. Het initiatief sluit namelijk aan op het provinciale museumbeleid. Provinciale staten beslissen 18 september. Het te besteden geld is in cate gorieën onderverdeeld: infra structurele projecten, onderzoek, organisatie en promotie, aanpas sing van voorzieningen voor ge handicapten, culturele projecten, sportieve recreatie en overige. Bij alle aanvragen om subsidie zal worden bekeken of de voorzie ningen bijdragen aan seizoens verlenging, of zij van belang zijn als eik-weer voorziening, of het aanbod van goedkope logiesmo- gelijkheden wordt uitgebreid of dat de toeristische organisatie en de promotie ermee zijn gediend. Andere aspecten, die worden meegewogen, zijn de werkgele genheid en de vraag of de voor zieningen helpen een oplossing te bieden in de knelpunten in de dagrecreatie. Onder infrastructurele projecten worden verstaan toeristische fietspaden, ruiterpaden, ontslui ting van terreinen voor dagre creatie, trailerhellingen en soort gelijke zaken. Bij de ontsluiting van terreinen voor dagrecreatie geldt als absolute voorwaarde, dat het gaat om de opheffing van problemen in de huidige situatie. In deze categorie vallen haalbaar heidssituaties, structuurschetsen en sterkte-zwakte-analyses. Het onderzoek moet een regio of een groter deel van de provincie be slaan, wil het voor subsidie in aanmerking kunnen komen. Bij haalbaarheidsstudies moet al duidelijk zijn, dat bij een positiel resultaat, de projecten daadwer kelijk worden uitgevoerd. Bij toeristische organisatie en promotie ligt de nadruk op de in formatievoorziening. Promotio nele activiteiten worden alleen gesubsidieerd als het gaat om za ken van provinciale aard, waarbij het provinciaal bestuur is be trokken. ten. Per accommodatie is er bo vendien een maximum van twee toiletten en douches. Voor de aanpassing van bezoekerstoilet ten in gebouwen of op terreinen voor verblijfsrecreatie en in restaurants is maximaal tien mille te verkrijgen. Per eenheid gaat het om één toilet. Kampeerterreinen die al over aan gepaste sanitaire voorzieningen beschikken, kunnen subsidie aan vragen voor aanpassingen aan trekkershutten en verhuurcara vans tot ten hoogste vijftien dui zend gulden. Per kampeerterrein kan één hut of één caravan worden aange past. Een bedrag van maximaal 25 duizend gulden kan worden aangevraagd voor het maken van voorzieningen op rondvaart boten. Als voorbeeld wordt een liftinstallatie genoemd. Het streven is erop gericht, de voorzieningen zoveel mogelijk over de hele provincie te sprei den. Een belangrijk element is verder natuurlijk, dat de gebou wen en terreinen ook bereikbaar zijn voor gehandicapten. De aan passingen moeten voldoen aan de richtlijnen van de Nederlandse Gehandicaptenraad. De eerste subsidie in deze cate gorie is inmiddels verleend. Het gaat om de aanpassing van toilet-en doucheruimte op ruiter kamp/kampeerboerderij Dishoek in Koudekerke. De provinciale bij drage daarin is tienduizend gul den. Subsidie in de aanpassing van voorzieningen voor gehandicap ten kan alleen worden aange vraagd door ondernemers in de particuliere sfeer. Daardoor wor den aanpassingen in tweede wo ningen buitengesloten. Per voor ziening zijn in dit onderdeel maxi mumbedragen gesteld. Hotels, motels, appartementengebou wen, bungalowparken (verhuur), kampeerterreinen, kampeerboer derijen en jeugdherbergen kun nen maximaal vijftien duizend gulden krijgen voor de aanpas sing van toilet- en doucheruim- Bij culturele projecten moet er een duidelijk verband zijn met re creatie en toerisme. Bovendien moeten zij een regionaal karakter dragen. Er kan in deze categorie onderscheid worden gemaakt tussen cultuur-historische zaken, moderne kunst en culturele eve nementen. Ook bij sportvoorzieningen moet er een relatie zijn naar recreatie en toerisme en ook geldt hier weer het bovengemeentelijke ka rakter. brengen. Elk-weer-voorzieningen vallen ook in de rubriek overige. Aanvragen om bijdragen uit het toeristisch-recreatief ontwikke lingsfonds kunnen worden inge diend bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Onderdeel van de aanvraag moe ten zijn een plan met toelichting, een kostenraming, een dekkings plan, exploitatie-opzet, situatie schets, tijdstip van uitvoering en het al of niet voorhanden zijn van een bouwvergunning. De subsidieverzoeken worden om advies gezonden aan onder meer de provinciale VVV en na behandeling in de vergadering van gedeputeerde staten, wor den zij aangeboden aan de daarvoor in aanmerking komen de statencommissies. Bij een toe ristisch fietspad is dat bijvoor beeld de statencommissie voor waterstaat en verkeer en bij cul turele projecten de statencom missie voor welzijn. Voor de subsidieverzoeken voor aanpassingen ten behoeve van gehandicapten geldt een afzon derlijke procedure. De aanvragen voor subsidie in deze categorie moeten in tweevoud worden in gediend met als bijlagen een gespecificeerde kostenraming en een bouwtekening. Een commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers van de Zeeuw se stichting voor revalidatie, de provinciale VVV en de provincie, adviseert gedeputeerde staten. Gs beslissen en behandeling in de statencommissies blijft hier achterwege. Nadere informatie over het toe ristisch-recreatief ontwikkelings fonds is verkrijgbaar bij de heer S. Louwerse van het bureau re creatie en toerisme van de pro vincie, Nieuwstraat 27, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, te lefoon 01180-31619. tm In de categorie overige voorzie ningen gaat het om voorzienin gen en activiteiten die leiden tot kwaliteitsverbetering en sei zoensverlenging en die niet in de andere categorieën zijn onder te Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 ITT f V <0r <2# 40x60 VANAF ndaardpr l Siai \persiu* Als 'I aan u» luin Ian dan had ieder peiii etn borderrol. Mal van strak tjr gefreesde, halfronde lallen. Soepel te buigen, maar ook in strakke elementen leverbaar. Voor een "natuurlijke" afwerking. ED nzrormi ii_£rc 'Uc L Model: Kopenhagen Bruin. I^drn: ca. 70 n breed. Niefenen ij/erdraad: ter/inkt Verscheidene malen. Dmkgeimpregneerd. en o zo aanlokkelijk voor vele uren luieren in de zon. Altijd schoon en direkt klaar voor gebruik. De kunststof afwerklaag beschermt de stoel tegen wind, regen, vuil en... de zon. Wit is wit en blijft wit! Hillhout zandbak van geïmpregneerd hout De Consumentenbond kent u. Een neutrale or ganisatie, die al sinds jaar en dag allerlei produk- ten test en vergelijkt. In de Consumentengids van 5 mei 1987 staan de resultaten van een test over maar liefst 18 matrassen voor verstelbare bedbodems van 90 x 200 cm. Rawi Superlatex sprong er daarbij uit met de kwalificatie 'goed' en tegelijk de goedkoopste. Met een hoogte van 16 cm verschaft de Rawi Superlatex matras u een ongehoord slaapkomfort en...dat allemaal voor de laagste prijs. L J Slechts 41 cm diep 30 W MUSIC

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9