informatiepagina van de gemeente viissingen o u Huur en servicekosten I r I LEG GEEN BUIT VOOR DE RUIT Popfestival Rhythm 'n booze I Plaza vordert ISpeelstad: acht dagen kinderfeest Wat ligt ter inzage? Verkeersmaatregelen in verband met ringrijden Bijstand aanvragen Wetenswaardigheden voor vakantiewerkers DE VLISSINGER Woensdag 29 juli 1987 Ongeveer de helft van alle huurders van huurwoningen betaalt servicekosten. Dat zijn kosten die de verhuurder op grond van de huurovereenkomst aan de huurder in rekening brengt voor bepaalde leveringen en diensten. Helaas bestaat er in de praktijk nogal eens onduidelijkheid over welke diensten tot die servicekosten mogen worden gerekend. Huur Servicekosten Oneigenlijke servicekosten Hinderwet Wet geluidhinder Verkeer Drank- en horecaverordening Controle Brochure 2 en 9 augustus: Winkels geopend: Alarmnummers Kunstuitleen in augustus dicht Zaterdag as.: beiaardconcert St. Jacobstoren I Nieuwe uitgaven Zeemanserve Bezwaar en beroep mogelijk Bezwaar Beroep Morgen in Nollebos: Wat verdien je? 1987 Nadere inlichtingen Busdienst 1-8 augustus: Straatfestival IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis viissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. De Werkgrbep Servicekosten van het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer heeft deze materie eens flink "doorgespit" en haar aanbevelingen in een brochure vastgelegd. In dit arti kel wordt globaal op die aanbe velingen ingegaan. Overigens zullen het uiteindelijk steeds de huurcommissie en de kanton rechter zijn die zich kunnen uit spreken bij geschillen tussen huurder en verhuurder over de verplichting tot betaling van ser vicekosten. Een huurbedrag is meestal op gebouwd uit meer bedragen: de zogenoemde kale huur prijs die voor de woonruimte moet worden betaald; éénmalige kosten, die meestal bij het sluiten van de huurovereenkomst moeten worden voldaan, zoals con- tractkosten, waarborgsom, overnamekosten e.d.; servicekosten, die bóven de kale huurprijs voor overeen gekomen leveringen en dien sten moeten worden betaald. Er is een aantal servicekosten te onderscheiden: de werkelijke kosten voor het gebruik van water, gas, elek triciteit (ook stookkosten). Als woningen over eigen meters beschikken ontvangt de huurder zijn rekening en rechtstreeks van de WMZ en PZEM. Anders is het wan neer er sprake is van collec tief gebruik. Dan wordt het gebruik op één meter gere gistreerd en moet er een ver deelsleutel worden toege past. De Werkgroep Service kosten kiest bij water voor een verdeling naar woning oppervlakte; bij gas -en elec- triciteitsverbruik voor koken voor een omslag over het aantal woningen en voor an der electriciteitsverbruik voor een omslag naar vloeropper vlakte. Voor wat betreft de stookkosten heeft de Werk groep een voorkeur voor een verdeelsleutel op basis van het verwarmd oppervlak van de radiatoren, terwijl het water- en electriciteitsver bruik voor de collectieve cv- installatie het best over de woningen verdeeld zou kun nen worden. meubilering en stoffering zijn meestal niet meeverhuurd. Als dat wel zo is, is 20% van de verkoopwaarde van de in gebruik gegeven goederen richtlijn voor de te betalen prijs; bijkomende kosten van over eengekomen leveringen en diensten zoals het schoon houden van gemeenschap pelijke ruimten, glazenwas sen, schoorsteenvegen, af voer van vuilnis, een huismeester, verlichting van gemeenschappelijke ruim ten, onderhoud van gemeen schappelijke tuinen en groenstroken, de administra tie van tot de servicekosten behorende leveringen en diensten, e.d. kosten voor onroerende voor zieningen zoals voor aanleg van groenvoorzieningen, cv- installaties en parkeer plaatsen. Oneigenlijke servicekosten, zo noemt men de laatstgenoemde vergoedingen die voor onroe rende voorzieningen moeten Aanvragen Bij burgemeester en wethou ders zijn twee aanvragen bin nengekomen voor een vergun ning in het kader van de Hinder wet. De aanvragen zijn van: de heer M.C. van Gilst, bestemd voor een loodgie terswerkplaats op het per ceel Slijkstraat 25-27; de heer A. Bastiaanse voor een transportbedrijf op het perceel Andorraweg 4 te Vlissingen-Oost. De aanvragen liggen tot en met 10 augustus ter inzage bij de af deling milieuzaken. De 10e au gustus is ook de laatste dag waarop belanghebbenden hun eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunning(en) kunnen indienen. Als daar (tele fonisch) om wordt gevraagd kan dat tot en met 3 augustus ook mondeling worden gedaan. Tot en met 21 augustus as. lig gen ter inzage de ontwerp besluiten tot vaststelling van ge luidzones rond: het industrieterrein De Schel de/Buitenhaven, en het industrieterrein "Riool waterzuivering" ten zuiden van Ritthem. De ontwerp-besluiten, tekenin gen en stukken kan men inzien bij de afdeling Milieuzaken in het stadhuis en bij het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie in Middelburg. Eventuele bezwaren kan men binnen de genoemde termijn schriftelijk indienen bij het colle ge van GS van Zeeland, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg. Parkeerverbod Glacisstraat B. en w. hebben besioten een parkeerverbod in te stellen voor een deel van de zuidzijde van de Glacisstraat. Het besluit ligt ter inzage bij de dienst VROM in het stadhuis (kamer 10) tot en met 14 augustus. Belangheb benden kunnen eventueel be roep instellen tegen het besluit binnen die termijn. Het beroep schrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin, maar moet worden ingediend bij de Com missaris der koningin, St. Pie terstraat 42 te Middelburg. Vergunningen Burgemeester en wethouders hebben toestemming verleend voor het schenken van alcohol houdende drank aan: a. mevr. H. Boone voor het pand Nieuwendijk 9a; en b. mevrouw S.K. Chan-Teo en de heer K. Chan voor het pand Nieuwendijk 23-25. Tegen deze besluiten is beroep mogelijk bij GS van Zeeland. Voor de vergunning onder a. kan dat voor 4 augustus as.; voor de vergunning onder b. is de uiterste datum 17 augustus as. De beroepschriften moeten echter bij b. en w. worden in gediend. Beroep Een 22-tal bewoners van Westerzicht heeft bij GS van Zeeland beroep aangetekend tegen het besluit van b. en w. om een vergunning voor het schenken van alcoholhoudende drank te verlenen voor de toe komstige sportschool van de heer P.A.A. de Smid. Het be roep dient op 11 augustus a.s. om 11.30 uur in het provincie huis, St. Pieterstraat 42 te Mid delburg. worden betaald. Het zijn kosten die naar hun aard eigenlijk wèl tot de kale huurprijs moeten worden gerekend. Een wijziging van het besluit Huurprijzen maakt het sinds 1 juli jl. mogelijk dat de verhuurder deze kosten overhevelt naar de kale huur prijs. Dat kan hij doen bij de jaar lijkse huuraanpassing per 1 juli. De huurder moet dan wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Bij een meningsverschil over de overheveling van bepaalde ser vicekosten naar de huurprijs kan de verhuurder het geschil voor leggen aan de huurcommissie. Eventueel kunnen daarna zowel huurder als verhuurder zich tot de kantonrechter wenden voor een uitspraak. In de Huurprijzenwet woonruim te staan bepalingen die het voor de huurder mogelijk moeten ma ken de controleren of de servi cekosten juist zijn berekend en of er nog valt te verrekenen. Zo moet de verhuurder binnen vier maanden na elk boekjaar aan de huurder een overzicht van de in rekening gebrachte kosten en de berekening van het aandeel van de huurder in deze kosten sturen. Vanzelfsprekend is de ruimte van dit artikel niet voldoende om de 20 pagina's tekst van de bro chure "Servicekosten" weer te geven. Wie met dit onderwerp te maken heeft en zelf wel eens wil nagaan of 't "goed zit" kan zo'n brochure afhalen bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak in het stadhuis. De periode waarin de kermis en het straatfestival worden gehou den, is het meestal goed druk in Viissingen. Om die reden heb ben Burgemeester en wethou ders dan ook besloten dat de' winkels ook op zondagen in de periode 19 juli- 9 augustus open mogen zijn. Inmiddels zijn er daarvan twee voorbij. Maar er resteren er dus ook nog twee: zondag 2 en zondag 9 augustus. Ga eens stadten' op zondag..! Misschien niet alles, maar wel heel veel van wat er tot eind sep tember in Viissingen te gebeu ren staat, staat In de bewaar- krant "Viissingen Maritiem", die eind mei huis-aan-huis is ver spreid. Alle activiteiten op een rijtje, heel handig. Misschien hebt u 'm aan iemand meegegeven. Of is'ie per onge luk toch bij het oud papier te recht gekomen. U weet zelf hoe zoiets kan gaan. Maar geen nood: op tal van adressen kunt u'm nog krijgen. Onder meer bij de VVV en bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis. Handig óm ze in dé buurt te heb ben, die (alarm)nummers van hulpinstanties in Viissingen en omgeving: gemeentepolitie: 13333 (voor minder dringende zaken 15050); ambulance: 14444; (regio nale) brandweer: 14444; rijkspolitie (01180) 33333; - rijkspolitie te water 15210. Ook voor de vrijwillige medewer kers van de Kunstuitleen is het vakantietijd. De gehele maand augustus is de uitleen in ge bouw "Breehof" dan ook geslo ten. In september staat men echter weer gereed om u te voorzien van een kunstobject. Van de openingsdagen en - tijden zal in deze rubriek mel ding worden gemaakt. In de reeks zomerconcerten op de beiaard van de St. Jacobsto ren door gastbeiaardiers, vindt zaterdag 1 augustus de voor laatste bespeling plaats. Dit keer is het Karei Kelder mans, die normaal het Rees Ca rillon bespeeld in het Ameri kaanse, Springfield, Illinois. Hij gaf de afgelopen jaren veel con certen in Europa en Noord- Amerika. Er staan voor zaterdag 8 werken op het programma, waaronder enkele bewerkingen van Vivaldi, Höndel, Bach en Offenbach. De beiaardbespeling vindt van 15.00-16.00 uur plaats. De aan bevolen luisterplaats is de Oude Markt. Met name de Rijksoverheid laat nogal wat foldermateriaal ver schijnen over de meest uiteenlo pende onderwerpen. Bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis (begane grond, kamer 054) zijn de afge lopen week de volgende nieuwe folders ontvangen: "Deeltijd, hoe werkt dat?", een uitgave met informatie over arbeidsvoorwaarden en sociale zekerheid voor dege nen die niet bij de overheid in een deeltijdbaan werkzaam zijn; "Algemene bijstandswet, hoofdlijnen en bedragen". Dit foldertje geeft o.m. inzicht in de per 1 juli geldende be dragen; "Stand van zaken bij de so ciale verzekeringen en voorzieningen". Ook dit foldertje vermeldt de per 1 juli geldende bedragen en percentages. IOAW (Wet Inkomensvoor ziening Oudere en gedeelte lijk Arbeidsongeschikte Werkloze werknemers). De ze wet is op 1 januari 1987 van kracht geworden. Het fol dertje geeft informatie over het recht op en de hoogte van de uitkering, bezwaar en beroepsmogelijkheden e.d. "Op zoek naar een baan en al lange tijd werkloos?". Dit foldertje verschaft informatie over de zgn. Wet Ver meend/Moor, waardoor het voor werkgevers aantrekke lijker is om mensen, die al langere tijd op zoek zijn naar werk, in dienst te nemen. Voor de werkgevers is er de folder, getiteld "Op zoek naar personeel of binnenkort een vacature?", die informa tie geeft over de voordelen die er verbonden zijn aan het in dienst nemen van iemand die al langer werkloos zijn. Alle folders zijn uitgaven van het ministerie van Sociale zaken en werkgelegenheid. Dieven zijn dol op auto's. Want kijk maar de ramen vormen de etalage En wat u erin laat liggen, is de 'waar Bult die bijna voor het grijpen ligt Vooral wanneer de deuren, ramen or koffer ruimten niet goed zijn afgesloten Laat dus geen tasje, koffer, camera of wat dan ook In de auto achter of verterg deze spullen zó dat ze van buitenaf niet te zien zijn. Neem geld, autopapieren en reservesleutels altijd mee. Sluit uw auto goed af. En loop even bij de politie binnen voor de gratis folder 'Diefstal van en uit auto's; hoe kunt ut voorkomen'. Dan bent u die dieven straks misschien net een stapje voor. VOORKOMING MISDRIJVEN lan uafc v» poMM »n il Zaterdag as. (1 augustus) worden in Viissingen de jaarlijkse ringrijwedstrijden gehouden. Op de parkeerterreinen bij de Zee manserve en aan de Schutterijstraat zullen de ringrijders elkaar op vier banen bekampen. Het ringrijden met versierde sjezen volgt het volgende parcours: Torenstraat- Korte Zelke- Schutterijstraat- Bussestraat. De wedstrijden duren van 9.00 uur tot ongeveer 18.00 uur. In verband met dit folkloristisch gebeuren treft de gemeente een aantal verkeersmaatregelen. Voor het terrein aan de Schutte rijstraat gaan die vrijdag om streeks 13.00 uur al in. Dit par keerterrein zal dan -op het meest westelijke deel na worden afgesloten voor alle verkeer be halve voetgangers. Parkeren zal er dan verboden zijn. Auto's en andere voertuigen die er vrijdag om 13.00 uur nog staan zullen worden weggesleept. De ver keersmaatregelen duren tot za terdag 18.00 uur. Zaterdagmorgen wordt in alle vroegte het parcours voor het ringrijden met sjezen afgezet. Daardoor zullen tot 18.00 uur ook zijn afgesloten voor alle ver keer behalve voetgangers: het parkeerterrein bij de Zee manserve; de Torenstraat (tussen de Korte Zelke en de Bus sestraat); de Schutterijstraat (tussen de Korte Zelke en de Bus sestraat); de Korte Zelke. Voor dit parcours en de terrei nen daarbinnen zal een parkeer verbod gelden. Auto's die er 's morgens vroeg nog geparkeerd staan kunnen worden weg gesleept. De verkeersmaatrege len zullen tijdig met borden wor den aangegeven. Bijstand kunt u aanvragen bij de gemeentelijke sociale dienst. U krijgt dan een beschikking waartegen u bezwaar kunt maken en In beroep bij hogere Instanties kunt gaan. Het gaat om de Al gemene Bljstandsweg (ABW), de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (RWW) en de inkomensvoorziening voor oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers (IOAW). Een beschikking op uw aan vraag krijgt u van burgemeester en wethouders. Daartegen -of als u na een maand nog geen beschikking hebt ontvangen - kunt u schriftelijk bezwaar ma ken bij: burgemeester en wet houders van Viissingen, Stad huisplein 2, 4382 LG Viissingen. Uw bezwaarschrift wordt in een speciale commissie behandeld. U wordt dan uitgenodigd uw be zwaarschrift in de commissie mondeling toe te lichten. Daarna ontvangt u de uiteindelijke be slissing van b&w in de vorm van een beschikking. Wanneer u het niet eens bent met de beslissing van b&w kunt u binnen een maand in beroep gaan. U moet dan schrijven aan: het college van gedeputeerde staten van Zeeland, postbus Morgen, donderdag 30 Juli, vindt het traditionele Rhythm'n Booze popfestival plaats. Het wordt gehouden op het parkeer terrein en het daarop aansluitende grasveld in het Nollebos (op de hoek van de Burgemeester van Woelderenlaan en President Rooseveltlaan). Dit grootste gratis toegankelijke popfestival van Zuid-West Nederland duurt van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. In de vergunning die de burge meester en het college van b. en w. voor deze gebeurtenis heb ben verleend, is bepaald dat de muziek voor de gevels van de omliggende gebouwen geen ho ger geluidsniveau mag veroor zaken dan 70 dB(A) tussen 10.00 en 19.00 uur en 60 dB(A) tussen 19.00 en 22.00 uur. Op het terrein zelf mag het bronni veau, gemeten op 3 meter voor f In deze weken wordt er weer heel wat gewerkt door scholleren die vakantiewerk doen. Voor wie een baantje als vakantiewerker heeft kunnen vinden, levert dit een aardige cent op om bijvoor beeld vakantie van te houden. Net zoals voor iedereen die werkt, gelden voor vakantiewerkers bepaalde regels, ook voor wat betreft de verdiensten. Vanaf 15 jaar heb je in elk geval recht op het wettelijk minimum loon. Je moet dan wel langer werken dan 1/3 van de gebruike lijke arbeidstijd (meestal 13 uur per week). De hoogte van het minimum-loon bij een 5-daagse volle werkweek is vermeld in het staatje. Du alles en meer is opgenomen in de folder "Wat iedere vakan tiewerker moet weten". Daarin vind je ook gegevens over o.a. de arbeidskaart, hoe het met de sociale verzekering zit en hoe veel je mag bijverdienen als je een studietoelage hebt. De fol der is verkrijgbaar bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. leeftijd bruto (vuil) per week f 137,60 f 158,30 f 181,20 f 208,70 f 240,80 f 282,10 f 332,60 f 389,90 f 458,70 15 jaar 16 jaar 17 jaar 18 jaar 19 jaar 20 jaar 21 jaar 22 jaar 23 jaar en ouder De netto-bedragen zijn bere kend voor ongehuwden. Ze kun nen per bedrijfstak verschillen en geven daarom slechts een gemiddelde aan. netto (schoon) per week f 110,— f 127,— f 145,— f 163,— f 185,— f 212,— f 245,— f 283,- f 323,— 6001,4330 LA Middelburg. Als u het ook met de uitspraak van dit college niet eens bent, kunt u het nog hogerop zoeken. U kunt namelijk schriftelijk in beroep gaan bij de Kroon, afdeling Ge schillen van Bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Dit kost u wel f 150,—. Mocht u (gedeeltelijk) gelijk krijgen dan kunt u dit (gedeeltelijk) terug krijgen. Dit alles en meer is opgenomen in de folder "Bijstand: speciaal als 't om bezwaar of beroep gaat". Deze is verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. Mondelinge informatie hierover is verkrijgbaar bij de gemeente lijke sociale dienst, Dokter Gal- landatstraat 1 (telefoonnummer alleen voor dit onderwerp: 87555). Speelstad Viissingen wordt dit jaar gehouden van maandag 3 tot en met woensdag 12 augus tus (uitgezonderd het weekend) op het terrein aan de Langeleen- weg. Het thema is ditmaal "Stad in het Oosten". Speelstad is er voor kinderen van 4 tot 5 jaar (Pindazia) en van 6 tot 12 jaar. Goede schoenen zijn vereist. De openingstijden zijn van 9.00 tot 16.00 uur. de toegangsprijs bedraagt f 1,50; 't derde en volgende kind uit één gezin betalen niets, maar dat moet wel worden aangetoond. De kinderen kunnen zich verma ken met huttenbouw, handenar beid, stokbrood bakken, to neelspelen, kleding maken, pot tenbakken, enz. Bij goed weer wordt de zeephelling gebruikt (badgoed meenemen), evenals de fietscrossbaan, waar de Tour de Planque wordt verreden. De slotavond, op 12 augustus van 19.00 tot 22.00 uur, is gratis toe gankelijk voor ouders en belang stellenden, O.a. treedt Circus Custers er op; er is een bar en een barbeque. Voor de kinderen van 6 jaar en ouder is er een speciale bus dienst, die hen gratis naar het speelstadterrein en terug ver voert. Let wel: kinderen van 4 en 5 moeten gehaald en gebracht worden, ze mogen dus niet al leen met de bus! De busroutes volgen hierna. Voor de opstap plaats staat de vertrektijd, tus sen haakjes erachter de tijd van terugkeer. Lijn 1 uit Viissingen 8.30 uur (16.25 uur) Bellamypark bij de "doorsteek"; 8.35 uur (16.20 uur) Bouwen Ewoutschool bij B. Ewoutstraat; 8.40 uur (16.15 uur) Stadhuisplein; 8.45 uur (16.10 uur) Oranjeschool, Bloemenlaan; 8.50 uur (16.05 uur) Koudekerkseweg, hoek Berlagestraat; 8.55 uur (16.00 uur) Open Hof Lijn 2 Rltthem/Souburg 8.25 uur (16.37 uur) Ritthem, Dorpsstraat bij het oude gemeentehuis; 8.30 uur (16.15 uur) Kromwegesingel bij "De Zwaan"; 8.33 uur (16.18 uur) Burg. Stemerdinglaan/hoek Irenestraat; 8.38 uur (16.21 uur) Middelburgsestraat bij Van Duyvenvoordeschool; 8.39 uur (16.24 uur) Middelburgsestraat bij wijkgebouw De Schuur; 8.42 uur (16.27 uur) Lekstraat tegenover "Zoute Viever"; 8.45 uur (16.30 uur) Oranjepiein bij de kerk; 8.48 uur (16.33 uur) Kanaalstraat bij Wijkcentrum Middenhof Voor nadere informatie kunt u bellen: 01184 - 72727. de boxen, niet meer bedragen dan 105 dB(A) en het piekniveau niet meer dan 110 dB(A). Tijdens dit popfestival vindt de finale plaats van het Hit'm or lose-concours, waarvan de voor rondes de afgelopen maanden in diverse plaatsen zijn gehou den. De winnaarsVan de finale ronden ontvangen de "aanmoe digingsprijs voor jong Zeeuws talent" van f 5000,—. Bven een blik op de plaza, waar boulevardwandelaars nu nog onder langslopen, maar waar volgend jaar zeker een gezellige drukte zal heersen. Dan zal het plein geheel zijn aangekleed, met terrasjes, bankjes, sierverlichting enz. Gereed om u te ontvangen! De foto van Ruben Oreel dateert van 7 juli, toen het hoogste punt van de bebou wing werd bereikt. Het zevende Vllsslngse Straat festival staat voor de deur. Za terdag 1 augustus a.s. zal het losbarsten. Dan wordt Viissin gen het domein van tal van muziek- en theatergroepen, van straatartiesten en beel dende kunstenaars. En: dank zij een groot aantal subsidie gevers en sponsors: geheel gratis! Centraal punt is het festivalter rein op de Zeilmarkt. Daar staat het hoofdpodium waar de ar tiesten zullen laten horen (en zien!) wat ze in huis hebben. Daar staat ook een schitterende Venetiaanse carrousel uit 1920, met niet minder dan drie authen tieke orgels. En het "Limonaire" annex poffertjeskraam uit 1903...! Een bar, palmbomen en een computergestuurde fontein to veren de Zeilmarkt om tot een kleurrijk gebeuren en op het ter ras zal het ongetwijfeld goed toeven zijn. Voor kinderen wordt ter hoogte van de Emmastraat een speelplaats ingericht. Maar ook buiten het eigenlijke festivalterrein zal het Straatfesti val zijn sporen trekken. Met een geluids-, licht- en lasershow, met straatoptredens, met een eiland in de Vissershaven, met een vliegerfestijn op het strand, met...nee, ga het zelf maar zien. Kijk in de speciale festivalkrant die op vele plaatsen verkrijgbaar is, ondermeer in het kantoor op de Nieuwendijk, pal naast het festivalterrein. Ook vla de speciale info- telefoon kunt u alle Informatie krijgen: 01184 - 14500.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11