JL r Raad Volksgezondheid moet plan maken voor crisisopvang KORTING en winnen Groeneveld opticiens Groeneveld opticiens oogt nu nog voordeliger! Jongeren vanaf achttien jaar krijgen brochure over basisbeurs bij afsluiten van girorekening Woensdag 8 juli 1987 DE FAAM - DE VLISS1NGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg 4 KORTING Tijdens de vakantie maakt Groeneveld opticiens schoon schip voorde nieuwe najaarscollectie. Daarom 25% korting* op alle monturen! Maatschappelijk werk INPAKKEN, WEGWEZEN... van fraassen MIDDELBURG, Skishow - Wie zaterdag 11 juli in Zeeuwsch-Vlaanderen is zou ook een bezoek kunnen brengen aan Terneuzen om daar het Peter Stuyvesant Show ski team in actie te zien. De show is zaterdagavond op de volgende tijden: 20.30, 21.30, 22.30 en 23.30 uur. Vouwkunsl - In september be gint een nieuwe cursus Origami (Japanse vouwkunst) in Kapelle. Docenten van de Origami Socië teit Nederland verzorgen.de cur sus. Voor informatie 01102 - 3207. Middagpauzedienst - Donder dag 9 juli bespeelt Jos Vogel het orgel in de Koorkerk. Luitenant H. Puttenstein houdt een korte meditatie. Het orgelspel begint om 12.15 uur. Het geheel duurt ongeveer 30 minuten. Een boe kentafel is aanwezig en de koffie staat klaar. Ieder die even stil wil zijn om zich te bezinnen op eigen leven en dat van anderen is harte lijk welkom. De dienst is een ini tiatief van de samenwerkende Middelburgse kerken. Zomeractiviteiten - Van maan dag 13 tot en met vrijdag 17 juli worden bewoners gevraagd voor 'het onbewoonde eiland'. In het kader van de zomervakantieacti viteiten van SKW Middelburg is dat eiland leeg. Jongelui die zich tijdens de 'grote vakantie' graag willen vermaken kunnen dan in die periode een stad bouwen, waarna het eiland weer bewoond is. Theater, muziek, sport en spel zijn verdere smaakmakers van dit zomerse gebeuren, dat plaats vindt op het Meiveld in Middelburg-zuid. Vorig jaar na men bijna drieduizend kinderen deel aan dit ludieke festijn. Experimentele dienst - 'Eert uw vader en uw moeder'. Die titel draagt de experimentele dienst die zondag 12 juli wordt gehouden in de Hofpleinkerk in Middelburg. Voorganger is pastor Scheffers. Het is tevens een doopdienst. Gevonden in Middelburg - In de periode van 20 t/m 30 juni zijn bij de gemeentepolitiete Middelburg de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: - witte enve loppe, inhoud foto's; - grijs leren babytuigje; - grijs regenpak, maat 52-54 in étui; - sleutels; - Duits verzekeringsbewijs; - gouden da meshorloge; - dameshorloge met bruin leren bandje; - Marok kaansleren portemonnee, inhoud Nederlands geld Belgische francs; - bordeauxrood porte- monneetje, inhoud kleingeld, fo to, advertentie; - blauw kinder- portemonneetje, inhoud geld; goudkleurig hangertje met in scriptie. Dieren: - groene parkiet; hond, soort herder, v, zwart/bruin; - kruising herder, v, zwart/geel; - dwergpoedel, m. zwart; - lapjespoes, bruine hals band vlooienband; - hond, middelgroot, kortharig, donker bruin, m. ketting met beige handvat. Belangen Domburg - Terwijl de toeristenindustrie op volle toe ren draait, presenteert de Stich ting Badplaatsbelangen Domburg op donderdag 16 juli het onder zoeksrapport met de consequen ties van realisering van toeristi sche projecten in Domburg. De Rabobank in Domburg gaf op dracht voor dat onderzoek. De presentatie -overigens voor genodigden- vindt plaats in het openluchttheater van Domburg. Basketbaltoernooi - Buurthuis De Paraplu heeft op het pleintje in de Van Raaltestraat een basketbal- toernooi georganiseerd op dinsdag 14 juli. Jongeren uit de wijk vor men voor dit toernooi zelf de teams. Het begint om zeven uur 's avonds. Het pleintje werd onlangs geschikt gemaakt als basketbal veldje. De jeugd speelt er nu drif tig, meldt De Paraplu. En daarom wordt nu dit toernooi gehouden. Denksport lettercodes is een nieuwe puzzel-uitgave die on langs verscheen bij Keesing uitgeverij bv in Amsterdam. Voor dit soort puzzels is - in tegenstelling tot doorlopers en kruiswoordraadsels - geen grote woordenschat nodig. Het blad telt 64 pagina's. Twee keer per jaar verschijnt een nieuw nummer. Om onze lezers kennis te la ten maken, drukken wij één lettercode af. De oplossing er van kunt u -tot maandag 13 juli- inzenden naar de re dactie van dit blad, Postbus 5017, 4330 KA in Middel burg. Zet in de linkerboven hoek van de enveloppe 'let tercode Qncjer g0ede in zendingen worden tien nieu we uitgaven verloot. Toe lichting: In elk vakje van het diagram staat een cijfer. Elk cijfer staat voor een bepaal de letter van het alfabet. Ge lijke cijfers betekenen dus dezelfde letters. Door het gegeven woord zijn enkele letters reeds bekend. Aan u de klus om de code te bre ken. In elke puzzel zijn alle 26 letters van het alfabet ge bruikt. Als u alle letters hebt ingevuld, is vanzelf een inge- De nieuwe uitgave. vuld kruiswoordraadsel ont staan. Daarna kunt u in het balkje onder het diagram de zegswijze invullen, die u dient in te zenden. Veel succes! Volgende week weer een nieuw soort puzzel "Tï5 75 TïëT 18 820 16 7 H20-1619 he |PPfl2 1 16 8 8 Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 24 juni 1987 tot 01 juli 1987 de volgende voorwer pen aangegeven: contactlenzen; damesbril; luchtbed; regenkapje; zilveren doosje met inhoud; medi cijnen; sjawl; 3 sleiftels in etui; 7 sleutels aan ring; 8 sleutels aan hanger; autosleutel; 5 sleutels aan rood label. Aangegeven dieren, bij particulier: jonge boxer; zwarte dwergpoedel, reu; Siamese kat; zwart konijn; in asiel: cyperse ka ter, 4 maanden. Inlichtingen, maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur; 14.00 - 16.00 uur. Hondepoep - 'Wist u dat er in onze wijk speelveldjes zijn?'. Die vraag stelt de redactie van De Buurtschilder in de Vlissingse schil derswijk aan haar lezers. Het ant woord op die vraag is nee, constateert de redactie. Want de speelveldjes liggen vol met honde poep en de kinderen spelen er niet. De buurtkrant kwam in juni voor de tweede keer uit. Te veel geld - De FNV afdeling Zeeland heeft geld over. Begin dit jaar kregen de Zeeuwen ƒ9.000, om de bond te promoten en daar van was op 1 juli nog maar ƒ2.800,opgemaakt. Volgens de Zuidwester, het FNV-blad in Zee land, zijn de afdelingen de schuld. Die dienen te weinig plannen in. In het blad wordt de afdelingen een aantal ideeën aan de hand gedaan voor promotieactiviteiten. In het blad wordt verder ingegaan op de vakbondsschool die op vier plaat- sen in Zeeland van start gaat. Woonlasten - Het Woonlastenco- mitee Vlissingen bestrijdt het recht van commerciële instellingen om administratiekosten in rekening te brengen voor het afsluiten van een huurovereenkomst. In Vlissingen is dat volgens het comitee gemiddeld ƒ275,— per gesubsidieerde wo ning. In een brief aan staatssecre taris Heerma (Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) vraagt het comité om dit te veranderen. De beheerders beroepen zich namelijk op het feit - aldus het comité - dat deze tarieven zijn goedgekeurd door het ministerie van economi sche zaken. Maar voor gesubsi dieerde woningen zijn deze tarieven niet van toepassing, meent het Woonlastencomitee Vlissingen. Zomerfeest - Vrijdag 17 juli houdt het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg een dart toernooi met barbecue. Wie aan dit zomer feest wil meedoen of aanwezig wil zijn kan inschrijven. Het begint al- lemaal om 20 uur. Betaald demonstreren - Het Woonlastencomitee Vlissingen wil subsidie om in september op het Binnenhof te kunnen demonstre ren. In een brief aan het college van b en w vraagt het comitee ƒ750,— om tijdens de hoorzitting over bezuinigingen op de indivi duele huursubsidie naar Den Haag te kunnen gaan. Onveilige verbetering - Niet al le verandering is verbetering. Dat constateert de redactie van het "t Mag is praatje' van de Wijkvere- niging Zuid in Middelburg over de veiligheidsstroken voor fietsers op de Statenlaan. Volgens de schrij vers ligt er een verkeersverhoging gedeeltelijk op de rijweg. En dat is vooral gevaarlijk voor de automo bilisten. Verder wordt geconsta teerd dat de voetgangers oversteken op de vluchtheuvels. Dat mag weliswaar niet, maar als vernieuwing uitnodigt om zo over te steken, dan is er iets mis met de constructie. De wijkvereniging be looft haar leden contact op te ne men met de bevoegde instanties. Dierxschool - Voor de allereer ste keer worden op de Janneke Dierkxschool de diploma's uitge reikt. Dat gebeurt in twee plaat sen: Middelburg en Terneuzen. In de Zeeuwse hoofdstad spreekt GAB-directeur Swinkels en in Terneuzen zijn college Van Luyck de geslaagden toe. De uitreiking in Middelburg vindt plaats op donderdag 9 juli in de Zeeuwse Bibliotheek en een dag later ko men de Zeeuws-Vlamingen in het Zuidlandtheater bijeen. Beide bij eenkomsten beginnen om 15.30 uur. Raad Domburg - De inwoners van de gemeente Domburg kun nen woensdag 15 juli een kwartier voor de raadsvergaderingen van 19.30 vragen stellen over de agen da waarover de raad zich buigt. De volksvertegenwoordigers zul len zich beraden over het voorstel van b en w om Domburg, vanwe ge de vele 'losse inwoners' tijdens het zomerseizoen, in te delen vol gens een hogere klasse. Volgens het college zorgen de niet- ingeschreven inwoners voor extra druk op het ambtenarenkorps. Maar Domburg krijgt voor die extra dienstverlening geen ambte naren omdat de vakantiegangers ergens anders wonen. Verder staat op de agenda de bouw van zes woningwetwoningen binnen de gemeente en meer subsidie voor particulieren die hun huis, en daarmee de omgeving, verbete ren. Ook actuele onderwerpen als de deelname aan basiseducatie op Walcheren en het leerlingenver voer worden onder de loep genomen. Jongeren spektakel - Voor het spectakeljongerenspektakel 'Dog- Days-festival in het Nollebos zoekt het SKW Vlissingen vrijwil ligers vanaf 18 jaar. Tijdens het festival van 3 augustus tot 8 au gustus, zijn nog een aantal mede werksters nodig die de armen uit de mouwen willen steken. Heb je zin om een helpende hand te bie den, bel het SKW 01184-144660 (van 9.00-12.00 uur). KNMV Motordag - Motorrij ders uit het hele land kunnen op zaterdag 11 juli naar de KNMV- Motordag op het TT-circuit te Assen. Motorfans uit Zeeland kunnen tusen 8.00 en 9.00 uur verzamelen op de Markt 40 in Etten-Leur. Van daaruit vertrek ken de Brabanders en Zeeuwen om rond 12 uur op het TT circuit te arriveren. Op het circuit in As sen zijn demonstraties van een VIP-team en van instructeurs van de Verkeersschool van de Rijkspolitie. De samengestroom de motorfreaks kunnen zelf racen op de baan. Wonen ouderen - De komende jaren zullen er steeds meer oude ren komen die zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. In Vlissingen is een werkgroep 'Wonen voor Ouderen' aan de slag om meer woningen voor de toekomstige ouderen te laten bou wen. Zij volgden de Humanitas- cursus 'Over wonen voor ouderen gesproken' en gaan nu met een groep van 25 cursisten door met het realiseren van aanleunwonin gen, atriumwoningen en service flats voor 50-plussers in Vlissin gen. Mensen boven de 50 jaar die mee willen werken aan zelfstandi ge woonruimte voor ouderen kunnen contact opnemen met de werkgroep 'Wonen voor Oude- ren' telefoon: 01184-16655. Surinaamse Houtkunst - De Surinaamse beeldhouwer Hugo Mayland exposeert zijn Afro- Surinaamse houtsnijwerk tijdens de zomermaanden in de vitrines van juweliers Van de Ree aan de Walstraat. De beelden tonen de traditionele vormen van de neger kunst die buiten Afrika alleen door de bosnegers in Suriname ontwikkeld zijn. Hij spreekt daar om over Afro-Surinaamse kunst, beelden uit mahonie en cederhout en met felle kleuren beschilderd. Mayland begon zijn houtsnij kunst met het snijden van aan gespoeld hout. Het resultaat van de in Middelburg wonende kunstenaar is tot 1 oktober te zien in de vitrines in de Walstraat. Wandeltocht - 's Avonds wan delen in Vrouwenpolder woens dag 15 juli met Wandelsportvere niging Marathon uit Vlissingen. Om 19 uur kunnen wandelaars voor 5 of 1 kilometer vertrekken vanaf de kantine van camping Oranjezon in Vrouwenpolder. In schrijven kan vanaf een half uur voor vertrek en kost twee gulden. Is de tocht uitgelopen dan wacht in de kantine aan de Koningin Emmaweg een herinneringsprijs. Cultureel caravan werk - De Stichting Kultureel Werk voor Vlissingen zoekt voor de zomerac tiviteiten een caravan. De (tweede hands) caravan gaat mee als kassa bij een aantal evenementen. Even tueel wil het S.K.W. een kleine ver goeding voor het huis op wielen geven. Ook kleinere zaken als tuinstoeltjes, parasols, lakens, hout, feestverlichting en naaima chines zijn van harte welkom. Het S.K.W. is er blij mee en komt het afhalen: tel. 01184-14660 (van 9.00-12.00 uur). Woonconsument - In Middel burg Zuid begint in september een cursus woonconsument. Onder werpen als verhuiskostenvergoe ding, huurcommissie, huurwetgeving en bescherming van huurders worden tijdens de cursus behandeld. Zes dinsdagavonden kunnen geinteresseerden terecht in het gebouw Papislan 6. Aanmel den kan op telefoonnummer 01180-27962. Kermis - De Vlissingse weekker- mis strijkt dit jaar neer vanaf za terdag 18 juli op het Bellamy- park, de Nieuwendijk en de Zeil- markt. Tot en met zondag 26 juli gaat de kermis dagelijks om 10 uur open en kunnen bezoekers zich tot 24 uur uitleven op meer dan dertig attracties.In het Bella- mypark staan autoscooters, bots- wagens, een rotor en een video land. De Nieuwendijk biedt oefenspelen als ballegooien, schiettent en een kinderdraaimo len. De snelheidsmolen is te vin den op de Zeilmarkt, net als de atrow-liner en de vliegtuigmolen. Naast de vele attracties, waarvan vele voor jonge kinderen geschikt zijn, vindt er dinsdag 21 juli om 15 uur een parachuteshow plaats. Parachutisten landen in het Bella- mypark en strooien toe- gangsmunten uit over het pu bliek. Donderdag om 22.30 uur barst een groots vuurwerk los. Bij slecht weer wordt het traditionele knalfestijn een dag opgeschoven. 25% KORTING Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. *To» een maximum van f 50,-. Geldig t/m zaterdag 1 augustus 1987. Niet geldig op andere aanbiedingen. Jongeren vanaf achttien jaar die op school zitten of studeren krij gen sinds oktober 1986 een studie beurs. Dat geld gaat niet,zoals vroeger met de kinderbijslag ge beurde, naar de ouders toe maar komt rechtstreeks op de beta lingsrekening die de achttienjari ge moesten afsluiten. Volgens het ministerie van onderwijs zijn stu denten en scholieren vanaf acht tien jaar 'financieel onafhanke lijk' van hun ouders. Voor die ouders, die voorheen de kinder bijslag kregen, en voor de stude renden betekent dat een verande ring die veel vragen oproept. Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD) heeft voor jongeren een aantal dagelijkse vragen op een rijtje ge zet en geeft practische tips. Vra gen als: Hoeveel studiegeld ont vang ik? Wat kost het om op ka mers te wonen? worden in de fol der behandeld. Hele belangrijke vragen want niet iedereen heeft het omgaan met eigen geld direct in de vingers. De Postbank heeft voor scholie ren en studenten de gratis folder 'Zelf je studiegeld beheren met je eigen girorekening' klaarliggen op de postkantoren. Jongeren die een girorekening openen bij de Postbank krijgen bij inlevering van het aanmeldingsformulier en de bon de NIBUD folder 'Basisbeurs-Reken maar' gratis overhandigd. De brochure is ook rechtstreeks te bestellen bij het NIBUD door overmaking van 7,95 op giro 388700 T.N.V. NI BUD, Den Haag onder vermel ding van "Basisbeurs". Drie regio's in Zeeland (Walcheren-Zeeuwsch- Vlaanderen en Schouwen- Duiveland/Beveland) dienen een crisisdienst te krijgen. In nood verkerende mensen zou den daar dan meteen opgevan gen kunnen worden. De drie diensten moeten bereikbaar zijn via één telefoonnummer. Die uitgangspunten hanteerden Gedeputeerde Staten van Zeeland bij de opdracht aan de Provincia le Raad voor de Volksgezondheid om een plan te maken voor op vang en zorg voor mensen die in crisissituaties verkeren. Het pro vinciebestuur werd attent ge maakt op het probleem door de rijkspolitie Zeeland. Heel vaak wordt de politie namelijk gecon fronteerd met mensen die ernstige problemen hebben. F.n binnen het korps zijn nauwelijks deskundi gen te vinden die deze mensen in plotselinge geestelijke nood kun nen opvangen. Een probleem wat er bijkomt is dat er 's nachts en in de weekein den moeilijk opvangers zijn te be reiken. De oorzaken zijn - zo meldt de provincie - onderduide lijkheid over welke instantie of deskundige moet worden bena derd, een veelheid van instellin gen en geen mogelijkheid om zich centraal te melden. Volgens de provincie moet het al gemeen maatschappelijk werk een centrale rol worden toegekend in de crisisopvang nieuwe stijl. En het aanbod in de zorg moet over zichtelijk zijn. In eerste instantie zal moeten worden gekeken of 'eerste lijnshulp' voldoende is, pas daarna komt een verdergaan de opvang aan bod zoals opname van de patiënt. GS meent verder dat de diverse instellingen moeten samenwerken om tot verbetering van de situatie te komen. Bij de samenstelling van het plan zijn ook betrokken de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverlening en de Beraads- groep jeugdhulpverlening. GS heeft om spoed gevraagd, zodat het plan van de Raad voor Volks gezondheid weldra met het rijk kan worden besproken. maar uw kostbare vakantie wel laten verzorgen door onze reis-enthousiaste en deskundige medewerkers. HtXMNDNTBaUTION*. Reisburo Londensekaai 19. Tel. 01180-27758 c.Denksport Puzzelbladen Do. 9 juli t/m wo. 15 juli AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. J.D. de Boer uit Vlissingen, coll. De Bos- hut, crèche en koffie. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene uit Middelburg, 19 uur: ds. T. Wever te Meerkerk, Herv. Kerk, Markt 8. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg 4. Za. 19 uur, zo. 10 uur. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: kand. D. Luymes te Kampen, 19 uur: ds. J.H. Meyer te Middelburg. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MEEISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: kand. J.D.F. van Hal- sema uit Amsterdam, knd. 4-7 jr. coll, diaconie. 19 uur: kand. J.D.F. van Halsema. Hervormde Gemeente. To renstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. J.D. de Boer uit Vlissin- gen, coll. diaconie. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente, Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J. Plantinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. van Duin. Evangelisch- Lutherse Gemeente, Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Ge meente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuit- vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gerefor meerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauweryzstr. 6, 9.30 uur: br. M. Allewijn. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 19 uur: ds. P. Wulffraat, S.o.W.-dienst. Swerfrust, L. Stommesweg 1, 10 uur: ds. J.H. Meyer, H.A. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J. Dub- bink, S.o.W.-dienst, 14.30 uur: br. P.A. Trimpe, Nieu we Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. P. Wulffraat te Hoo- gerheide, S.o.W.-dienst. Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur: ds. M. de Boer, S.o.W.-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: br. L.Ph. Westhoff, 19 uur: ds. mw. H. Kamphuis te Heinkenszand. Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: ds. Feenstra en 16.30 uur: ds. de Graaf. Her vormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. P. Wulffraat, SoW-dienst, 17 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok, Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hen- drikse uit Zierikzee, Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur: Mededelingen voor deze rubriek melden Aóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MID DELBURG, lel.: 01180-81000. ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. J. Vuijst uit Zeist, 19 uur: ds. P. Wulffraat SoW-dienst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. R.C.A. van Voorst Vader uit Breda. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: Eredienst: ds. C.E. v.d. Ploeg. Remonstrantse kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse te Zierikzee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSI.AND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H.E. Vermeulen. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: ds. A.W.W. de Ruiter, kinder- nevendienst jongste en oudste groep. 19 uur: ds. L.Th. Witkamp te Serooskerke. Rooms-Katholieke Kerk (Ned. Hervormde Kerk, Waterstraat 4) zo. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H.E. Vermeulen. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. G. Mink te Arnemuiden. SINT LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstr. 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk. Oranjeplein 9.30 uur: ds. J. Dorge- lo te Woudenberg, 19 uur: ds. J. Dubbink te Middel burg, Bej. tehuis "de Zoute Viever", Dongestr. 1, zo. 19 uur: dhr. J. v.d. Putte, Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Rooms-Katholieke Kerk. Za.: Zoute Viever, Dongestr. I, 9 uur. Zo.: Martinuskerk, Kerklaan 19, 10 uur: paro chiekoor VEERE: Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestr. 26. Zo. 9.30 uur: gez. dienst met Geref. ds. Weijs. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort, Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethae Pinksterkerk. Vrij- domweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 en zo. 14.30 uur: lof prijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstr. 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. C. van Duin. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: Dienst in de St. Jacobskerk, ds. C.F.H. van Tuyll van Serooskerke. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: ds. J. Driessen. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. van Tuyll van Serooskerke. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Lorier, Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 en 19 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Makkinga. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1, 9.30 uur: ds. van Nooij, H.A. Jeho vah 's getuigen gemeente 'Centrum VlissingenVan Dis- hoeckstraat 534. Zo. van 10 tot tl uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's getuigen gemeente 'Souburg Vlis singen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Bad huisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedij kestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Federa tieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lamme- renburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij-Gezinscommunie. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel. Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Kou- dekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Rooms- Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkse- weg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwekerk, Singel (nabij Stadhuis) za. 19 uur: Lambertuskerk, zo. 9.30 uur: da meskoor. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkse weg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Steilepit", Kleiweg 1, zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente "Filadel- fia". Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haakweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Ytsma te Middelburg, 19 uur: ds. Vel- lekoop te Zoutelande. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2'. Zo. 9 uur: ds. P.G. Velle- koop, coll. bloemendienst, 10.30 uur: ds. P.G. Velle- koop. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bos- weg 1, za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 9 juli t/m wo. 15 juli HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.K. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag tot 24 uur: M. Reyerse, Seisweg 29 tel. 13456. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER. VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. DOMBURG. AAGTEKERKE EN WESTKAPELLE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187 - 1234. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE en MEL1SKERKE: vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-W ALCHEREN: zaterdag en zon dag A. Stutterheim, Sibertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 01180-25963. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN V LISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klom- pe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE. OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187-2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGECENTRUM GROOT-WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SEROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aan melding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. OPV ANGCENTRUM LEGER DES HEILS: Dr. Sta- vermanstr. 39-41, Vlissingen. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01184-12633. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECT1EZIEKTENBESTRIJDLNG: tel. 01180-34085 GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. AI.LE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: «1180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9