Als het maar gezellig is KABEL IN ZICHT FRIETBOER DAAGT Rpc met talrijke attracties U0P DE HOOGTE Strandbewakers in de slag VEERE VOOR RECHTER vug«£a&0Gt DOGS DA YS FESTIVALVOOR JONGEREN DËVftSSINGER J. .P A. Rossël BON JE HAD'T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR JE EIGEN STUK VAN NEDERLAND. FOTO/VIDEO VERSCH00RE Vrijwilligers Hans Soolsma (56) geeft het toe. Inder daad. Ik laat nogal eens met me sollen". Zijn zoon - ook Hans (31) - is minder toegeeflijk. „Die banken blijven staan. Ik zeg wel eens: desnoods zet ik er twee bouviers in om ze te beschermen". Nog maar amper een week had de familie Soolsma negen zelfgemaakte banken naast de vis- en frituur- zaak De Lekkerbek staan of de gemeente Veere ver maande aangetekend, dat de zitplaatsen binnen één maand na dagtekening (22 juni) verwijderd moesten zijn. In het pure familiebedrijf denkt men nu dat het doorgestoken kaart is. Want: ,,De verhouding met de buurman is ronduit slecht", en die heeft al vaker geprobeerd een spaak in het wiel te steken. Gewone man Op de persoon Ooster- scheldedam Altijd bakker Airbrush Rubrieken tandprotheticus Kunstgebitten reparaties en vernieuwingen hypo-allergene kosmetika AUGUSTIJN m PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 165 leden Honden Meegaand De rechter Knokken Woensdag 1 juli 1987 oplage 22.800 wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren in combinatie met de faam. totale oplage 44 950. uitgave provinciale zeeuwse courant bv. administratie: markt 51, postbus 5017, 4330 ka middelburg, 01180-81162. advertentie: walstraat 56-60, postbus 18, 4380 aa vlissinqen, 01184-84000, privé w melse, 01184-62320. redaktie: ad hanneman, 01180-81170 He! SKW in Vlissingen tekent voor de organisatie van een groots jongerenspeklakel 'Dogs-davs- festival' op hel parkeerterrein van het Nollebos en op het Nol- lestrand. Dat gebeurt van 3 tot en met 8 juli. Een veelheid aan acti viteiten in vier grote tenten en drie cabins vindt er plaats, waarbij re cordpogingen tot de mogelijkhe den behoren. Gekte dus en als het maar gezellig is, zijn de chapeaus die boven de titel worden geplaatst. Het SKW roept ook mensen op die record pogingen willen ondernemen zo als achteruitlopen, mens-erger-je nieten, schaken, dammen, rummi- cub en wat er maar verder is te be denken. Voor recordpogingen staat een speciale tent ter beschik king. Verder denkt het SKW er over om een speciaal Vlissings re cordboek aan te leggen. En na tuurlijk speelt in het achterhoofd dat sommige records misschien een plaats kunnen krijgen in het Guiness Book of Records. Het moet een groots gebeuren worden. En daarom zoekt SKW vrijwilligers die een promotieteam voor het 'Dogs days festival' wil len vormen. De vrijwilligers die nen de stranden te bezoeken en bekendheid te geven aan dit jon- gerenfestival. Kabeltelevisie (overigens ook voor radio) komt in zicht. Vo rige week donderdag plaatsten werklieden op het Zekatel ter rein aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg een 64 meter hoge mast waarop de schotel antenne nog moet worden ge plaatst. Duitse, Engelse en Bel gische zenders zullen daarna ook langzaam maar zeker in de Walcherse huiskamers zijn te ontvangen. 'Als ik ongelijk krijg, dan weet ik waar ik sta' disch bureau uit hoe de kansen staan. Dezer dagen ontvangt hij bericht over zijn kansen. „Ik ben altijd gedwarsboomd, vooral door de gemeente. Ik kwam er de eerste keer en werd meteen afge snauwd. En als men op het ge meentehuis eenmaal een mening over je heeft, verandert die niet zo snel". .Soolsma is er zich van bewust dat een frituur- en viszaak een functie heeft in het bedienen van de o zo graag geziene toerist. Het is een stuk service voor de gewone man, hield hij de raad van state in 1978 voor. Die mening heeft hij nog steeds. ,,En als je de toeristen wil blijven trekken, moet je wat bie den. Iedere ondernemer doet dat op z'n eigen manier. De ge plaatste banken zijn daar een on derdeel van. Mensen die niet goed ter been zijn of bejaarden kunnen hun frietje daar opeten. We be schouwen het niet als een terras, maar gewoon als bankjes waar iedereen kan gaan zitten. Ook als ze niks bij ons kopen. Het ver hoogt gewoon de gezelligheid". Maar de Soolsma's zijn nog niet klaar. Het bedrijf wordt draaien de gehouden onder bedenkelijke omstandigheden. Zo is de opberg ruimte slecht beveiligd en wie een softijs koopt, moet wachten tot er iemand achterom komt uit de frietzaak. „We zouden deze zaak enorm graag verbouwen en mo derniseren. Maar we krijgen al leen maar tegenwerking. Dat geldt voor de banken, maar ook voor plannen om onze zaak te vernieuwen of uit te breiden. Pra ten helpt niets meer, dus moet de rechter het maar voor ons ophel deren. En als ik ongelijk krijg, dan weet ik in ieder geval waar ik sta. Nu heb ik alleen maar het idee dat ze het op de persoon spelen". DEZE WEEK f/V Wat zijn de gevolgen voor Walcheren en Schouwen Duiveland als de weg over de Stormvloedkering Oosterschelde open gaat. De Kamer van Koophandel houdt er een onderzoek naar. In Zeeland vond hij wat hij zocht: een ei gen bakkerij waarin hij zijn beroep (en hobby) kan combineren. Zijn vrouw helpt mee. Ban ketbakker Mostert in 'uit het zakenhart'. Drie kunstenaars to nen in de hal van het Vlissingse stadhuis de kunst met airbrush. Korte informatie, film, podium, expositie, le zen, kerkdiensten, me dische weekeinddien- sten en voorlichting van gemeente en pro vincie. Spec, voor slechtzittende protheses en ingevallen gezichten Spoedig klaar. Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen voor dt- zeor qevot-hqe huid! -w ja». mm mm *Het eerste team van de Van Dixhoornbrigade. NACHTMARA TH ON 15-JARIGE DIXHOORNBRIGADE MOGEN WIJ HOUDEN? l Per maand f 23.65 Per kwartaal f 68,65 Per halljaar 137.30 Per jaar (262.50 (Aankruisen wat van toepassing is) I JA, IK WIL EEN ABONNEMENT OP DE KRANT VOOR M N EIGEN STUK VAN NEDERLAND De eerste 2 weken ontvang ik de krant gratis Pas daarna betaal ik Naam Adres Tel Postcode Plaats Stuur deze bo in gesloten envelop (zonder postzegel) op naar PZC, Antwoordnum- j ZC 30/6/87 mer 2' 4330 VB Middelburg, Snuftdt U ook aJ de Kleintjes? Vader en zoon Soolsma op de verboden banken' BADHUISSTRAAT 60 VlISSINGEM 011S4-14081 De snelste de beste! F.nals er dan feest moet worden gevierd maken ze er maar meteen een nachtshow van. De Van Dix hoornbrigade pakt haar vijftien jarig bestaan rigoureus aan. In de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 juli houden ze - zoals het het zelf noemen - het sportevenement van het jaar: een nachtmarathon. Wethouder Fyke Boersma van Middelburg geeft om 21 uur het startschot voor deze twaalf uur durende wedstrijd. Aan de start ploegen uit Folkstone (de Engelse zusterstad van Middelburg), Brummen, Fijnaart, Bergen op Zoom, Zierikzee en Vlissingen naast een ploeg van de Middel burgse reddingsbrigade. In het sportieve vlak acht het eer ste team van de Van Dixhoornbri gade zichzelf favoriet. De eerste ploeg bestaat uit Maarten van Bloois, René Romkes, Hanneke van Staden, Carin van Staden, Leo Wolterman en Philippe Mar- teijn. Naast dit eerst doen nog twee teams van de drie lustrums oude brigade mee. Ze staan alle maal onder leiding van trainer Pe ter Romkes."Het is niet zomaar een sportevenement, meldt Leo Wolterman namens de jubileum commissie. "Maanden van voor bereidingen gingen hieraan voor af". En kennelijk was net met al leen de vereniging zelf die het be lang inzag van dit evenement. Wolterman: "De gemeente kwam zelfs met subsidie over de rug". Vijftien jaar geleden begon een groepje van de Vlissingse Staver- manbrigade met een eigen Mid delburgse reddingsbrigade. "De provinciehoofdstad moest toch zelf een reddingsbrigade heb ben", legt Leo Wolterman uit over de drijfveren destijds. In middels is de club uitgegroeid tot een vereniging met 165 leden. Als één van de belangrijkste taken ziet men het bewaken van de stranden in Dishoek en Zou- telande. In de nacht van vrijdag op zater dag dus feest met een groots spor tief evenement. Het spreekt van zelf dat niet alle zwemmers tege lijk in het water gaan. Steeds is er één ploeglid van de zes een half uur in het water. De overigen rusten dus steeds tweeëneenhalf uur. De zwemmers proberen een zo groot mogelijke afstand af te leggen. De ploeg met de grootste afstand mag zich winnaar noe men en ontvangt een door dran kenhandel Vlieger en Verdonk be schikbaar gestelde beker. ningsdag. Ringrijden en een kin derrommelmarkt in de Kasteelstraat, volksdansen (de he le dag op alle hoeken van de zijstraten), een poppentheater (Houtje Touwtje uit Souburg), een looporkest (De Deurdouwers uit Domburg), een harmonicaduo (Gradje en Tunneke uit Tilburg) en het draaiorgel 'Locarno' (uit Grijpskerke) zorgen voor een ge varieerd en afwisselend pro gramma. Verder zullen er tijdens de zomer- markt talrijke 'oude ambachten worden gedemonstreerd. Verder zorgen de winkeliers voor de no dige attracties bij hun zaak. Bij een fotozaak staat een racewagen waarin de bezoekers zich kunnen laten vereeuwigen, er worden bo- terbabbelaars gebakken en er is een wijnproeverij. Voorts worden er onder meer gereedschappen gede monstreerd. In een pand op de hoek van de Kasteelstraat is een doorlopende show van kleder drachten van P. Melis uit Zoute- lande (vrij entree). De jaarlijkse zomermarkt in de Scheldestraat is van drie dagen te ruggebracht tot twee dagen, omdat het merendeel van de deelnemers in die straat 'het een te zware be lasting' vond om drie dagen met hun handel en de daarbij behoren de extra voorzieningen naar buiten te komen. Het programma van attracties en evenementen is echter grootser dan ooit. Een groot deel van het amusement programma van vrijdag is inge ruimd voor de kinderen. Er komt een groot luchtkussen waarop de jeugd naar hartelust kan spelen en een recreatieteam van de Verenig de Spaarbank (acht man sterk) is present om de kinderen bezig te houden met allerlei spelen. Voorts geeft de honden vereniging Walche ren (Howa) een demonstratie ('s middags van drie tot vier) en de muziekvereniging Vlijt en Volhar ding uit Souburg concerteert 's avonds van half acht tot negen uur in de muziektent die op het plein tje bij de Verkuil Quakkelaarstraat komt te staan. Stoute gemeente - Het Water schap Walcheren heeft onlangs geconstateerd dat een deel van een waterkerende binnendijk door een gemeentelijke instantie werd afgegraven. Dat mag niet, want het is in strijd met de veror dening waterkering en -beheer sing. De betreffende gemeente heeft inmiddels van het water schap een briefje ontvangen waarin staat dat dergelijke activi teiten aan vergunningen zijn ge bonden. Als steentje in de rug ging de brief vergezeld van een kaartje waarin in kleur de binnen dijken zijn aangegeven waaraan geen werkzaamheden mogen wor- den verricht zonder vergunning. De zomermarkt, een jaarlijkse evenement van de winkeliersver eniging Scheldestraat in Vlissingen, beleeft deze week de achtste editie. Het programma is 'voller dan ooit'. Muziek, dans en amu sement vormen naast de aanbiedingen van de deelnemende on dernemers de belangrijkste onderdelen. In afwijking van vorige keren, is de zomermarkt teruggebracht tot twee dagen: vrijdag 3 en zaterdag 4 juli. Souburg bijt de spits af. De be woners hebben dezer dagen een uitgebreide brief van Zekatel ontvangen, waarin informatie wordt verstrekt over aansluitin gen en tarieven van kabeltele visie. Verwacht wordt dat half Zeventig kramen worden in de Scheldestraat neergezet. De winke liers komen met hun handel naar buiten en er zullen tevens nog en kele kooplieden van buitenaf aan wezig zijn. De attracties worden op de hoeken van de zijstraten gehou den. De organisatoren, Kees Schroevers en Cor Schuilwerve, hebben weer voor een gevarieerd programma gezorgd, waarbij ook de kinderen niet zijn vergeten. Vrijdagmorgen om tien uur gaat de zomermarkt voor de achtste keer van start. Het festijn duurt die eer ste dag tot negen uur 's avonds. Zaterdag wordt eveneens om tien uur begonnen, maar dan wordt al om vijf uur 's middags afgesloten met de prijsuitreiking aan de ring- rijders die eveneens weer present zijn op het zomermarktgebeuren in de Scheldestraat. gehouden, al waren de voorwaar den zo gesteld dat het een kwestie was van slikken of stikken. Ik heb echter wel altijd met iedereen re kening gehouden, misschien is dat wel fout geweest". In alle gevallen vonden overheid en collega ondernemers een luiste rend oor bij Soolsma senior. Voor Resto Vrouwenpolder bij voorbeeld heeft hij tot drie keer toe zijn stalletje verkast. De gasten van dat restaurant kondei1 namelijk de Campveerse Toren niet zien. ,,lk had daar begrip voor". En de gemeente, die aan vankelijk logisch vond dat Soolsma zijn bedrijfje zou voort zetten, hamerde uiteindelijk op compromissen, zo ervoer de Vlis- singer. De vraag om meer terrein werd pas na veel wikken en wegen toegestaan. Met deze en nog meer ervaringen die eerder op tegenwerking dan op medewerking duiden wil Soolsma het allemaal maar eens aan de rechter voorleggen. Via zijn verzekering zoekt een juri- Binnen 2 '^SpB.HTPHOT° .19260 iNawi. aal 78 Ook de Vlissingse gemeentepolitie is van de partij op de zomermarkt. Een politie-informatiebus is de hele vrijdag aanwezig met een mobiele expositie die een overzicht geeft over het werk van de gemeentepo litie in het algemeen en die van Vlissingen in het bijzonder. Tevens wordt er informatie verstrekt aan gegadigden voor het politieberoep. De zaterdag (slotdag) heeft nog meer attracties in petto dan de ope- augustus de eerste keer Sky Channel en Super Channel naast Duitsland en Engeland in de eerste Souburgse huiskamers zijn te ontvangen. Na Souburg zijn Vlissingen en Middelburg aan de beurt. Zekatel (Zeeuw se Kabeltelevisie Maatschappij) bv is een werkmaatschappij van de PZEM. Maar de banken zijn - zo meldt Veere aangetekend - ook niet in overeenstemming met de bedoe ling van het terrein. In de brief staat: ,,Het plaatsen van banken valt niet onder de bestemming parkeerterrein, die aan het betref fende perceel is gegeven". De eigenaren van De Lekkerbek wor den er verder aan herinnerd dat in 1978 dwingende afspraken zijn gemaakt. Soolsma senior mocht toen zijn bedrijf voortzetten, maar een terras maken, dat was taboe. De opwinding die de brief van de gemeente Veere teweegbrengt is niet goed voor een man met ast- bestlongen (opgelopen in de tijd dat hij isolatiewerk deed). ,,ik krijg het er soms enorm benauwd van". Dan vertelt hij toch een stuk van zijn ondernemersge schiedenis, onderbouwd met pa pieren, krantenknipsels en offi ciële stukken. Tot aan de raad van state heeft hij geknokt voor behoud van zijn bedrijfje. ,,lk sta hier al vanaf 1969. Toen in 1978 Resto Vrouwenpolder open ging, hadden ze mij het liefst weg zien gaan. Ik heb echter voet bij stuk

de Vlissinger | 1987 | | pagina 1