in Midden Zeeland Tekeningen van Rian Krull te zien in molen De Hoop Dick Hillenius en de gewone komaf van 'de grote K' 25 juni - 1 juli PODIUM FILM VOOR SCHILDEREN ETEN KOUD LATEN WORDEN Lezen EXPOSITIE Dertig jaar voetenwerk met wervelende dansen Orgelconcert Charles de Wolff Zomeravond concerten van Middelburgs Kamerkoor KORTE WAGENSPELEN OP KOOPAVONDEN IN M'BURGSE BINNENSTAD DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 juni 1987 Leen de Broekert bijt spits af in Lutherse kerk Huiskamer Op zolder STIMULERENDE BIJDRAGE ZEEUWS TIJDSCHRIFT GELEZEN Wantij met terugblik op Tjsernobyl KINDER BOEKEN Amateur kunstschilder Anton Wrekenhorst exposeert in garage De Vleeshal in Middelburg - de expositieruimte bij uitstek - was niet voor hem beschikbaar, kreeg amateur-kunstschilder Anton Wrekenhorst op zijn verzoek om die lokatie te mogen gebruiken te horen. Toch wil Wrekenhorst - oud-badmeester in Middel burg - zijn werkstukken (aquarellen, pastels en olieverfschilde rijen) laten zien aan het publiek. Hij heeft een oplossing gevonden. De garage en carport achter zijn woonhuis aan de Schepenenlaan 218 in Middelburg wordt als ex positieruimte ingericht. Donder dag 25 juni, vrijdag 26 juni en za terdag 27 juni zijn de werkstuk- Charles J. de Wolff bespeelt dins dag 30 juni om 20 uur het orgel van de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Het programma dat De Wolff brengt bestaat uit Koraalvoorspel 'Wachet auf, ruft uns die Stim- me' en de Grote Phantasie over datzelfde koraal, beide van Max Reger; Prélude, fuge et variation en Grande Piece Symphonique, César Franck; Orgelkoraal 'Nun komm der Heiden Heiland', Pre ludium en Fuga in e (de zoge naamde 'grote e moll'), beiden van J.S. Bach. Wie het Middelburgs Kamerkoor wil horen heeft de komende da gen een ruime keuze. Want op vrijdag 26, zaterdag 27 en dinsdag 30 juni concerteert dit gezelschap repectievelijk in Middelburg (Concert- en Gehoorzaal), in Haamstede (Slot Haamstede) en in Oostkapelle (De Halve Maan). De concerten beginnen telkens om 20.30 uur. Het repertoire voor deze zomer- concerten bestaat uit Engelse ma drigalen van Dowland en enkele liederen van Elgar en Sullivan. Aan het slot wordt met een knip oog naar de humoreen drietal be werkingen in close harmony-stijl uitgevoerd, waaronder Summerti me van Gershwin. De gitaristen Gerhard Koele en Pieter-Jan den Hartigh brengen op hun beurt werken van Lawes, Granados, Pi- azzolla en Ravel. Het Middel burgs Kamerkoor staat onder lei ding van Peter Arts. Kaarten voor deze uitvoeringen zijn verkrijgbaar bij de VVV- kantoren en aan de zalen. Leen de Broekert, gevoe lige handen voor toetsen en poesjes. In de serie vrijdagavond orgel concerten die in de Lutherse Kerk in Middelburg worden gehouden, bijt op vrijdag 26 juni de organist Leen de Broekert het spits af. Het concert begint om 20.15 uur. Op het programma van De Broe kert staan onder meer werken van Morley, Scheidt, Reincken, Bux- tehude, Fischer en Bach. ken van 'Anton'want zo signeert hij zijn produkten, te zien. De collectie hangt nu grotendeels in de huiskamer (ruim 100 schil derijen) en de rest (nog eens der tig) is in de andere vertrekken op gehangen. "Maar ik wil zo graag wat meer bekendheid krijgen, ledereen die bij ons binnenkomt is wild enthousiast en ik heb in mijn kennissenkring ook wel en kele 'afnemers', maar ik wil toch proberen wat te verkopen. Deels om nieuw materiaal aan te schaf fen en deels om wat meer ruimte aan de wanden te krijgen", legt de amateur-kunstschilder uit. Hij is zo'n twee jaar - hij zit in de wao - met zijn hobby bezig. En hij doet dat met zoveel plezier dat hij nauwelijks tijd heeft voor koffie "en zelfs zijn warm eten zou hij koud laten worden als ik er niet oplet", zegt zijn vrouw Rin. Wrekenhorst heeft zijn atelier op de zolder van het woonhuis. Om een goede lichtval te verkrijgen heeft hij er zelfs een extra groot dakraam aangebracht. De com municatie met zijn vrouw wordt gevoerd via een belletje. Eén keer bellen betekent koffie, twee keer telefoon en drie keer warm eten, legt zijn vrouw uit die nu voor de ze zaken niet iedere keer twee trappen moet nemen om hem te roepen. Rin is overigens de groot ste fan van haar man. Zij heeft al le werkstukken - om ieder werk zit een passende lijst - genoteerd staan, zij bepaalt ook de prijs en geeft haar man adviezen en aan wijzingen als het eens niet goed wil lukken. Mevrouw Wreken horst is ook creatief bezig. Zij maakt onder meer poppen, maakt kleden, breit veel, en doet aan spinnen en weven; maar die zaken worden niet geëxposeerd. De 59-jarige kunstschilder maakt op verzoek ook portretten, pastels, die deels met de hand worden ingekleurd. Die portret ten worden van een foto gemaakt, poseren is dus niet nodig. Ook van die portretten zullen enkele staaltjes te zien zijn op de aan staande expositie. Om zijn conditie op peil te hou den neem de heer Wrekenhorst dagelijks de nodige beweging met wandelen en fietsen. De ope ningstijden van de expositie (die vrij toegankelijk is) zijn donder dag en vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Anton Wrekenhorst Nog tot en met 18 augustus expo seert Rian Krull haar pentekenin gen in molen De Hoop in Seroos- kerke. De in Vlissingen wonende Zeeuws-Vlaamse werkt vooral met Oostindische inkt, de vlakken Leden van het Middelburgs Thea ter spelen op de donderdagen 25 juni, 9 juli en 23 juli een aantal keren een kort wagenspel in de Middelburgse winkelstraten. Dat gebeurt tijdens deze wekelijkse koopavond tussen 19 en 21 uur. De wagen wordt telkens ver plaatst. Opgevoerd wordt het spel 'De wonderdrank', dat tien minu ten duurt. De spelers zijn: Sitah Lampert, Roelie van de Velde, Henk Adriaanse, Johan Bodrij en Marinus Bierens. Gerard Baijens heeft de regie in handen. Gedeputeerde Paul Boersma ver telde kort voor zijn afscheid een aardig verhaal tijdens een ge westelijke vergadering van de PvdA. Op een eiland in Japan zit ten apen. Omdat het zo geïsoleerd ligt, is het een prachtig onder zoeksterrein. De apen leiden er hun gewone leven, maar worden wel bijgevoed met graan of aard appelen, die iemand op het strand legt. De dieren vegen de aard- appelen af en eten ze -want er blijft altijd wat zand aan zitten- knarsetandend op. Tot een jonge apin op de gedachte komt om ze eerst af te spoelen. Niet alleen neemt het geknars af, de aard appelen smaken zelfs aangenaam, ledereen neemt die gewoonte over, behalve de oude mannetjes apen. Zij knarsen door. Oók Boersma, zei hij gniffelend. En daarom was het goed dat hij vertrok. Het verhaal (de gedeputeerde gaf dat trouwens toe) is van de schrij ver/bioloog Dick Hillenius. Nu het nieuwe (derde) nummer van het Zeeuws Tijdschrift is versche nen, weten we ook, dat hij het op 23 januari afstak op de Zeeuwse Culturele Dag, die was gewijd aan cultuur, economie en recreatie. Hillenius hield daar een stimule rend betoog over zijn stelling dat er tussen cultuur en recreatie geen verschillen zijn, maar dat die chi que kunst met een grote K altijd gevoed wordt door recreatie en amusement. "De amusementsin dustrie, de meest platvloerse tele visieprogramma's, de mensen, die daarnaar luisteren en kijken, zou je het voetvolk van de piramide kunnen noemen, bij wie de gevoe ligheid enigszins gaande wordt ge houden, omdat ze niet de tijd hebben of nog niet ontdekt heb ben, wat hun grote gevoeligheid is", zei hij. De zin staat er mis schien wat kreupel. Hillenius heeft jammergenoeg geen tijd meer gehad om zijn essay een mooie, literair verantwoorde vorm te geven. Op 4 mei, enkele weken voor zijn zestigste verjaar dag, overleed hij. Een macabere grap van het lot, zoals er méér zijn. Het nieuwe Zeeuws Tijdschrift is grotendeels gewijd aan de Zeeuw se Culturele Dag en het sympo sium rond de dichter en beeldend kunstenaar Chris van Schagen. Alle inleidingen worden integraal afgedrukt (zo krijg je een blad gauw vol, trouwens) en zo valt een heleboel aardigs en minder aardigs nog eens na te lezen. Drs. A. Hofman (socioloog en dat is te merken) belicht leven en werk van de kinderboekenschrijver Pieter Louwerse, Erik van der Doe en Arnold Wiggers gaan in op het personeelsbeleid van de Zeeuwse Kamer van de Verenigde Oostin dische Compagnie. Het lijkt het duo "toch veilig te stellen" dat de VOC "gedurende een lange perio de een belangrijke werkgeefster in Zeeland is geweest". Geen op zienbarende conclusie, voor wie de cijfers optelt. Kunnen wij -op onze beurt- 'veilig' opmerken... DONDERDAG 25 JUNI Symfonie-orkest van de Vrije Universiteit, Stads- en Gehoor zaal, Middelburg, 20.15 uur. Stefan Hussong - accordeon, 20.30 uur, Gijsbrecht Royé - gi taar 21.15 uur, duo Thora Johan- sen en Maarten van der Valk - cla- vecimhel en slagwerk 22 uur, Centrum Nieuwe Muziek, Mid delburg. Historisch wagenspel door het Middelburgs Theater, diverse plaatsen in de binnenstad van Middelburg, tussen 19 en 21 uur. VRIJDAG 26 JUNI Orgelconcert van Leen de Broe kert, Lutherrse Kerk (Zuidsingel) Middelburg, 20.15 uur. Componisten spelen eigen werk, 20.30 uur Morton Feldman, 21 uur Misha Mengelberg, 22.30 uur Michael Finnissy, Centrum Nieu we Muziek, Middelburg. *Middelburgs kamerkoor, met solisten. Concert en Gehoorzaal, Middelburg 20.30 uur. ZA TER D A G 27 J UNI Ned. Philharinonisch kameror kest en Koor Nieuwe Muziek o.l.v. Huub Kerstens, Oostkerk, Middelburg, 20 uur. Folkloren-festival met o.a. Joe goslavische folkloren-groep Ger- dan uit Ohrid 20 uur en Molukse dansgroep Mae-Uku 23 uur. Ho tel Britannia, Vlissingen. Joegoslavische groep Gerdan, Scheldestraat Vlissingen, tussen 14 en 15 uur. DINSDAG 50 JUNI Orgelconcert van Charles J. de Wolff, Nieuwe Kerk in Middel burg, 20 uur. Lezing Morton Feldman 10 uur, Morton Feldman in discussie met Frits Lagerwerff 14 uur, Bunita Marcus - piano 20.30 uur, Harry Sparnassy - basklarinet; Johan Faber en Peter Prommel - slag werk 21 uur. Centrum Nieuwe Muziek. Middelburg. *Middelburgs Kamerkoor, met solisten. Halve Maan, Oostkapel le, 20.30 uur. WOENSDAG I JULI Band Scarlett O'Hara, Café Meccano, Middelburg, 22 uur. Lezing Morton Feldman 10 uur, Morton Feldman in discussie met Geoffrey Madge 14 uur, Geoffrey Madge - piano 20 uur, Duo Taka- hashi - fluit/piano 21.30 uur, Centrum Nieuwe Muziek, Mid- delburg. kleurt ze veelal in. De taverne van molen De Hoop is dagelijks ge opend van 10 tot 21 uur. Rian Krull stamt uit een nest gra fici die al meer dan 125 jaar hun brood met dat vak verdienen. Al op jonge leeftijd maakte zij in een aparte stijl tekeningen en op veer tienjarige leeftijd nam ze deel aan een tentoonstelling. De uit haar fantasie ontsprongen vormen worden met veel geduld ingevuld. Dan ontstaan kleine motieven. Na een pauze van enkele jaren te kent ze weer. Haar werk is nu le vendiger met minitieuze motie ven, die men al van dichtbij ont dekt. Het geeft een fleurig en ver fijnd aanzien. In de afgelopen ja ren exposeerde ze vrij veel, onder meer in Sint Anna ter Muiden, in Goes, in Middelburg en in Venray. iJe Volksdansgroep Vlissingen viert dit jaar haar 30-jarig bestaan. En dat wordt uiteraard al dansend gevierd. Juist ter ere van die feestvreugde wordt het "voetenwerk" zoals de volksdansgroep haar jubileum noemt, opgeluisterd met een op treden van de Joegoslavische Fol- kloregroep Gerdan uit Ohrid. De groep is van 24 tot en met 30 juni bij de jarige vereniging te gast. Gerdan is een dansgroep met een eigen orkest dat voornamelijk dansen in choreografie brengt uit Macedonië, maar ook uit andere gebieden, zoals Grieks- Macedonië, Servië en Povardarie. De groep bestaat uit 42 dansers, danseressen en orkestleden. De kostuums die de groep draagt zijn authentiek. De groep treedt onder meer op op zaterdag 27 juni tussen 14 en 15 uur in de Scheldestraat en om iedereen kennis te laten maken met de Joegoslavische dans en Wie geïnteresseerd is in wetens waardigheden en nieuws omtrent milieu en natuur in Zeeland, kan zijn hart ophalen in de zomeredi- tie van Wantij, het ledenblad van de Zeeuwse Milieu Federatie. Het blad is voor 2,50 te koop in de boekhandels en bij de Zeeuwse Milieu Federatie aan de Sin gelstraat in Goes. De nieuwste editie heeft veel ver schillende onderwerpen: zo is te lezen of het mogelijk is het aantal recreanten in Zeeland verder te la ten stijgen zonder daarbij te veel schade aan te richten aan het mi lieu. Ook de ingewikkelde afval- problematiek in Zeeland komt aan de orde. Iets heel anders is de interessante berichtgeving over vlinders: deze kunnen veranderin gen in het milieu aangeven. Vooral de Landbouwuniversiteit in Wage- ningen houdt zich daarmee bezig. Verder wordt een boekbeschou wing over een publicatie van de Schouwse Natuur- en Vogelwacht gegeven. Er is ook een stukje over de invloed van zee en wind bij de zeegrenzen, wat informatie over de West-Zeeuws-Vlaamse natuur bescherming, en een stuk van al gemeen belang in de vorm van een terugblik op Tjsernobyl, een jaar na dato: de gevolgen van de veilig heidsontwikkelingen sinds toen. Bij het blad hoort een vouwblad, dat overigens ook los te koop is. Het heeft als onderwerp "Natuur en Recreatie" en bevat enkele tips over natuurvriendelijk recreëren. muziek verzorgt de groep op die dag een groots optreden in Bri- tannië, dat om 20 uur begint. Aansluitend op het optreden van Gerdan is er een nachtbal, waar tevens de Molukse dansgroep Mae-Uku en het Volksdansthea ter Vranje optredens verzorgen. Alhamhra theater Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260. Grand theater Goes, Singelstraat 5A, lel. 01100 - 15165. Filmtheater Meccano, Pauw poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Electro, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235 (reserve ren alleen tussen 19 en 20 uur). DONDERDAG 25 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Chil dren of a lesser God' 20 uur. Al hambra II Vlissingen 'Police Aca demy 4' 20 uur. Grand Thealer Goes 'Platoon' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Soul Man' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Duet for One' 20.30 uur. VRIJDAG 26 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Chil dren of a lesser God' 19 en 21.30 uur. Alhamhra II Vlissingen 'Police Academy 4' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Star trek 4 The Voyage Home' 19 uur, 'Platoon' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Rosa Luxemburg' 20 uur, 'Soul Man' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Duet for One' 20.30 uur. ZATERDAG 27 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Child ren of a lesser God' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Police Academy 4' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Star trek 4 The Voyage Home' 19 uur, 'Platoon' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'De Speurneuzen' 15 uur, 'Rosa Luxemburg' 20 uur, 'Soul Man' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Duet for One' 20.30 uur. ZONDAG 28 JUNI Alhambra I Vlissingen 'De Speurneuzen' 14 uur, 'Children of al lesser God' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Police Academy 4' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Thealer Goes 'De Nieu we Avonturen van de Troetel beertjes' 14 uur, 'Startrek 4 The Voyage Home' 19 uur, 'Platoon' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'De Speurneuzen' 15 uur, 'Soul Man' 20.30 uur. MAANDAG 29 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Child ren of a lesser God' 20 uur. Al hambra II Vlissingen 'Police Aca demy 4' 20 uur. Grand Theater Goes 'Platoon' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Soul Man' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Duet for One' 20.30 uur. DINSDAG 30 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Child ren of a lesser God' 20 uur. Al hambra II Vlissingen 'Police Aca demy 4' 20 uur. Grand Theater Goes 'Platoon' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Soul Man' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Duet for One' 20.30 uur. WOENSDAG I JULI Alhambra I Vlissingen 'Child ren of a lesser God' 20 uur. Al hambra II Vlissingen 'Police Aca demy 4' 20 uur. Grand Theater Goes 'Platoon' 20 uur. Mecca no Middelburg 'De Speurneuzen' 15 uur, 'Soul Man', 20.30 uur. Electro Middelburg 'Duet for One' 20.30 uur. door Jan Smeekens DE WENSTELEFOON is een dik boek dat dikker zou moeten zijn: de vier verhalen van Milos Ma- courek en de tientallen tekeningen van Adolf Born zijn zo aanstelijk en onweerstaanbaar grappig, dat kinderen vanaf acht jaar het boek op bladzijde 82 met spijt zullen dichtslaan. Gelukkig blijkt het bij herlezing even leuk en bieden de illustraties nog meer kijkplezier dan tijdens de eerste keer, zodat je mag veronderstellen dat de uitga ve commerciëel succesrijk genoeg zal zijn om een tweede bundel met werk van het Tsjechische duo te rechtvaardigen. Er is (in de oor spronkelijke taal) in ieder geval ruim voldoende materiaal voor handen. Op een niet zo gelukkig begonnen dag ontmoeten de buurkinderen Mack en Emmerova een rare man die zich ook nog vreemd gedraagt. Ze helpen hem zijn bril terug te vinden en hij beloont hun hulp vaardigheid met een oude tele foonhoorn. Tot hun verrassing blijkt dat het waardeloze ding wensen in vervulling kan doen gaan. Nadat de twee kinderen de hoorn eerst een poosje voor hun eigen (kleine) genoegens gebruikt hebben, wenden ze de mogelijkhe den ervan aan om anderen een plezier te doen. Dat ze daardoor tegelijkertijd de volwassenen in hun omgeving in verwarring bren gen de de stuipen op het lijf jagen is mooi meegenomen. 'De Wenstelefoon' werd door Leopold verzorgd en aantrekke lijk uitgegeven in een groot for maat, met stevig iets getint papier, mooi gezette tekstblokjes en boordevol expressieve tekeningen. Het boek doet niet alleen kinde ren een groot plezier, maar ook, vermoed ik volwassen bewonde raars van Oosteuropese te kenfilms. De vertaling van Hans Krijt en Miep Dieleman is een enkele keer zeer bij de tijd: 'Met een grijns ging Mack weer zitten en Emme rova fluisterde: 'Mach, die tele- foornhoorn is onwijs te gek ARNEMUIDEN Surfhotel "Het Veerse Meer" (Oranjeplaat) Rien Baauw, olie verfschilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. HOOGELANDE "Stichting Kapel van St. Maar ten". Erik Willy van Vugt, olie schilderijen. Dagelijks van 14 tot 18 uur. MIDDELBURG Balans. Leerlingen van Peter de Jong, beeldhouwwerk. Ma. t/m za. van 11 tot 16 uur. T/m wo. Balans 17. Barbara Jean, struc tuur in balans. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstr. 56). Gera Dauvillier en Wim Va der, schilderijen, thema bloemen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Montparnasse (Rei gerstraat 1). Klaus Böttger, etsen en litho's. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen, landschap, zeegezicht en abstrakt. ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Piet Rijken, schil derijen. Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Vera Gallis, metalen en objekten en Vanita Noest, tekeningen en objekten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). schil derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Langeviele 49). Ineke Otte, wand- en ruimtelijke objek ten. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: de president Theodore Roo sevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt 1884-1945en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Leendert v.d. Pool, tekeningen VOC. Ma. 17.30 tot 21 uur, di. tot en met vr. 10 tot 21 uur, za. 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Johan Nieuwhof, een reisverslag van een ambassadereis naar China in 1655. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Zo. van 13.30 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen, tevens instituut voor Natuureducatie en "Natuur en Landschap van Zee land"'. Dagelijks van 10 tot 17 uur. SEROOSKERKE Taverne van molen De Hoop. Rian Krull, pentekeningen. Dage- lijks van 10 tot 21 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). 'De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap' 'De muskusrat en zijn bestrijding en 'Schilderijen: "Land en Wa ter". Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Fred. L. Maandag, aquarellen en tekeningen in gemengde technie ken, t/m za. Tevens klederdracht mutsen uit de verzameling van mevrouw Eva de Kam-de Feijter en zilveren broekstukken uit par ticulier bezit. Op de scheeps- en visserijzolder enige scheepsmo dellen uit de 17e eeuw van Mari nus Schram. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Beilamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di., wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). 'Fo to's van vroeger'. Openingstijden als winkel. De Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1A)^ Tom van der Maden, etsen. Dagelijks vanaf 11 uur. Voormalige Scheldesmederij (hoek Walstraat). 'Zes maal schil deren', olieverf- en acryl schilde rijen van Klaus Kroger, Wolfgang Finck, Gilbert Swimberghe, Phi lippe Vandenberg, Marian Plug en Tomas Rajlich. Dagelijks van 11 tot 18 uur. poepiegaaf, geloof me!" En Mach knikte. "Mijn idee! Zoiets fantastisch heb ik nog nooit ge zien, daar zullen we nog wat mee beleven. Let maar 'ns op!" De Wenstelefoon door Milos Ma- courek met tekeningen van Adolf Born. Uitg. Leopoïd, Den Haag. Prijs f 29,90.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7