Elk uur boven de zestig voor Astmafonds RpC Vlissings duo wil duurrecord sjoelen verbeteren Kinderspeel w eek in Middelburg "SSSSKS"* DENNIS KREEG DIPLOMA VAN ANTON DÊVftSSINGER 50% r DEZE WEEK INy hypo-allergene kosmetika FOTO/VIDEO VERSCHOORE V00RF25.- W0K0T KIllNt BERT, GROTE BEER. IVestoRint Kiezen Veerse Meer In de tuin Rubrieken Gerrit Zuidema en André Sloos, beiden lid van de pas opgerichte sjoelclub 'Laet ze mè schuuve' in hun woonplaats Vlissingen, willen het duurrecord sjoelen verbeteren om daarmee een plaatsje in het Groot Guinness Record Boek te krijgen. Momenteel staat het duurrecord sjoelen nog op 53 uur en 15 minuten in het Guiness-boek, maar dat is al niet meer correct, weet het duo te vertellen. Inmiddels is het sjoelrecord op 60 uur gebracht. Goed voorbereid Optimisme De Stichting Jeugd- en Popgebeuren vond dat Mid delburg dit jaar maar een mager programma had. En daarom moest er wat gebeuren. Het idee om met een openlucht popconcert wat gaatjes te vullen vond ge hoor. En nu het programma eenmaal staat, denkt Pe ter Pruyssers, secretaris van de stichting, dat dit eer ste Middelburgse popfestival zelfs de basis kan zijn voor een groter gebeuren en dat het kan groeien naar een traditie. Voor zaterdag de 27e juni heeft de stich ting in elk geval groepen gestrikt die voor de nodige afwisseling kunnen zorgen. Achtereenvolgens treden op Avital, The Juke Joints, The Cave, Dream" Die First en Helloïse. Een gemêleerd gezelschap, dat van af 14 uur zijn muzikale talenten toont op het Hof van Tange. Het popfestival kreeg de titel t'Hofpop. A f gebrand De groepen Oude jongeren Ambitieus Terug Woensdag 24 juni 198 Blonen z ,,w 1oto s 9e' (ormaat 10x voor dt- zwr gevoelige huid' fSSl SCHOONHEIDSSALON AUGUSTIJN BADHUISSTRAAT 60 VLISSWGEN 01104-14081 De snelste de beste! Dennis van Boven kijkt op tegen reus Geesink PROGRAMMA T'HOPPOP 14.00 uur Avital 15.15 uur The Juke Joints 16.30 uur The Cave 19.00 uur Dreams Die First 20.30 uur Helloïse *Dreams Die First "Sfeervol Tafelen NIEUW SERVIES Johnson Brothers (Wedgwood groep) "ROULETTE" Introductieprijs: 32-delig servies 298,- (uw voofdeel 88,-) Exclusief voor Walcheren; SERVICE KWAt I TUT GARANTIE 01180 13221 INTERESSANTE VAKANTIEAANBIEDINGEN ZOMERMODE VOOR MANNEN Met kortingen tot: Zie onze etalage en in de winkel. Exclusieve, sportieve en klassieke mode. Tot ziens, MODE VOOR MANNEN korte kerkstraat 9 - goes tel. 01100-31112 neg of dia*i Het was kiezen of de len voor Hans Slik- boer. Hij koos en heeft nu een goed draaiende eigen zaak, Repro Wal cheren. Slikboer doet zijn verhaal in 'uit het zakenhart'. Het Veerse Meer staat de komende dagen centraal tijdens de Veerse Meer-dagen. daarom een uitvoerig relaas over die dagen waarbij naast het natte deel veelaandacht wordt geschonken aan vertier en enter tainment. Omdat hij de Vleeshal in Middelburg niet in mocht, althans hij mocht er zijn doeken niet ophangen voor een tentoonstelling, richtte hij zijn tuin zo danig in dat er publiek kan komen kijken. An ton Wreekhorst, de amateur kunst schilder. Korte informatie, film, podium, expositie, le zen, kerkdiensten, me dische weekeinddien- sten en voorlichting van gemeente en pro vincie. Gerrit (35) en André (34) willen voor een forse verbetering zor gen. Het tweetal streeft ernaar om 72 uur te sjoelen. Hun poging be gint woensdagmiddag 1 juli en moet doorgaan tot zaterdagmid dag 3 uur. Plaats van handeling is het buurthuis Scheldebuurt aan de Verkuil Quakkelaarstraat, het onderkomen waarin hun sjoel club ook de wekelijkse trainingsa vonden heeft. De poging om het duurrecord te breken en te verbe teren loopt gelijk met de braderie van de Scheldestraatwinkeliers, en de bezoekers van* dat evene ment zullen regelmatig geatten deerd worden op de verrichtingen van het sjoelende duo. Ook zullen een dweilband, een draaiorgel en nog enkele andere braderieattrac ties regelmatig een bezoek bren gen aan het strijdtoneel van de sjoelers. Het geheel is goed voorbereid. Eerst is toestemminggevraagd bij de redactie van het Guinness- boek om de poging te mogen on dernemen. Coördinator van het duurrecord van het tweetal is Sjaak Cornelisse. Hij werft vrij willigers die beurtelings het duo moeten begeleiden. Om het uur moet een logboek worden bijge houden waarin de spelers met en kele getuigen de stand van zaken moeten optekenen. Aan het einde van de 'rit' moet zelfs een proces verbaal worden opgemaakt, er moet een foto (voor het Guinness- boek) worden gemaakt, en kran teknipsels zijn eveneens verplicht om mee te sturen met het eindre sultaat. Een andere ploegje moet voor de inwendige mens zorgen van de sjoelers. Een diëtiste heeft zelfs een speciaal menu met gezonde voeding opgesteld, om de conditie van het duo zo goed mogelijk op peil te houden. En de winkelier op de hoek, Albert Heijn, heeft toe gezegd om voor het tweetal en hun verzorgers eten en drinken te leveren. André en Gerrit hebben nauwe lijks getraind. Enige tijd geleden hebben ze wel eens 24 uur achter een gesjoeld, en dat ging ze zo goed af dat ze nu met veel opti misme aan hun recordpogingg be ginnen. André heeft bedrijven aangeschreven om hun te sponso ren. "Als we het record -60 uur dus- hebben gebroken, heb ik de bedrijven gevraagd om voor elk uur dat we boven die zestig uur uitkomen eep bepaald bedrag tge te zeggen. Dat geld is niet voor ons zelf maar voor het Astma fonds. Ook tijdens de hele poging zal er in de grote zaal een bus staan waarin van de bezoekers een gift voor dit doel wordt ge vraagd", stelt de jongste van het sjoelduo. Beiden hebben bij hun poging de beschikking over twee sjoelbak ken. Eén waaraan ze kunnen zit ten en één om bij te staan. Voor die hoge bak is een speciaal 'juk' ontworpen. De reglementen schrijven voof dat er na ieder uur vijf minuten mag worden gerust. Het tweetal maakt gebruik van 'de spaarregeling'. Zij spelen drie uur aaneen en houden dan een kwartier pauze. Ze kunnen zich dan terugtrekken in een kleiner zaaltje dat als relaxcentrum is in gericht. Leden van het Vlissingse Rode Kruis zorgen voor de medi sche begeleiding van het sjoelduo. •Poster 50x50 of 50x70 cm van neg f 25.- van dia f29.50 FOTO - V I D E O SCHUILWERVE 1^ Sc-f :il 42 yi pi-sa Een hand van de meesier, tegen wie iedere judoka- opkijkt. Dat overkwam Dennis van Boven van de Middelburgse judovereniging Shin Ko-Ku onlangs toen hij in Slagharen deelnam aan een judo week end. Niemand minder dan de wereldberoemde An ton Geesink overhandigde de Zeeuwse jongen het diploma. Dennis van Boven was een van de deelnemers aan het driedaagse judoweekeinde in Slagharen. De jonge judoka's krijgen in die cursus volop de gele genheid om hun inzicht te vergroten aan de hand van door Geesink persoonlijk geselecteerde tech nieken. T'HOPPOP: OPMAAT NAAR MIDDELBURGSE PINKPOP In de week van maandag 13 tot en met vrijdag 17 juli (de eerste week van de schoolvakanties) wordt er in Middelburg weer een kin- derspeelweek gehouden. Evenals vorig jaar worden er weer twee bouwspeelplaatsen ingericht: in Middelburg-Zuid op het Meiveld bij de Kinderboerderij en op het veld bij het Trefpunt aan de Nas- saulaan. Het evenement kan voor één gulden per dag worden mee gemaakt door kinderen van 4 tot 12 jaar. De 4-6 jarigen hebben een apart programma en moeten door hun ouders worden gebracht en ge haald. Het programma voor die kleintjes duurt van tien uur tot half een. De anderen beginnen ook om tien uur maar gaan door tot drie uur. Zij moeten een lunchpakket meebrengen om dat in de lunchpauze op te eten. Net als vorig jaar kunnen ook thuis wonende geestelijk gehandicapten de speelweek meemaken. Zij krij gen een aangepast programma. Deze activiteit wordt begeleid door de SPZ (sociaal pedagogi sche zorg) dat voor informatie te lefonisch is te bereiken onder nummer 15051. Het thema is dit keer 'Een onbe woond eiland'. Alle activiteiten staan in het teken van dit thema. Hutten bouwen vormt hiervan een belangrijk onderdeel, maar potten kleien, rokjes maken en avonturen beleven staan eveneens op het gevarieerde programma. Op het Meiveld komt er vrij dagsmiddags een kinderthemater en op beide lokaties wordt er vrij dagavond een kampvuur gehou den als afsluiting van de speelweek. Er is nog steeds gebrek aan lei- *The Juke Joints "Een variatie van lichte hardrock tot American rock", omschrijft Pruyssers het repertoire van de groepen. En het publiek dat deze diversiteit wil horen ligt volgens hem niet zo ver uit elkaar dat er anti-climaxen ontstaan. "De mu ziek die wordt gebracht ligt in el- kaars verlengde. Het is allemaal rock, het ene wat meer hard dan het andere". Wat voorop staat is dat dit con cert op het Hof van Tange een op maat moet zijn voor nog grootse re popgebeurtenissen in de toe komstige jaren. Voorzichtig lon kend naar manifestaties als Pink pop in Limburg zegt Pruyssers "Het moet een jaarlijks terugke rend evenement worden, dat qua omvang en niveau is uit te brei den". Volgens Pruyssers ont stond het idee toen werd vast gesteld dat Middelburg op het ge bied van de popmuziek dit jaar maar weinig bood. "Dat kwam vooral omdat The Cavern was af gebrand. "Daar werden veel con certen gehouden. Officieel had The Cavern alweer open moeten zijn, maar er is wat vertraging. Voor het Hof van Tange als loka- tie hebben we gekozen omdat die plaats goed bereikbaar is. Het ligt open, dus het lawaai kan weg. Een ideale plek dus". Helloïse staat aangekondigd als 'een publiekstrekker van de hoog ste orde'. Deze groep wordt onder de noemer hardrock geschoven, naar kenners denken dat mensen die normaal gesproken niet zo hard-rock minnend zijn, plat zul len gaan als ze kennis maken met de oersterke composities van deze band. "Het opzwepende dubbele gitaarwerk, de prachtige samen hang en de hechte ritmische basis van Helloïse, zullen ongetwijfeld indruk maken", meldt het pro grammaboekje. De band bestaat uit Ben Blaauw (gitaar), Arjan Boogerds (gitaar), Stan Verbraak (zang), Ernst van Ee (drums) en Marchall Remens (bas). Peter Pruyssers verwacht overi gens ook dat The Cave veel pu bliek zal trekken. Aanvankelijk was deze gelegenheidsformatie met prominente Zeeuwen bedoeld om de opening van The Cavern muzikaal te verzorgen, maar om dat deze professionele muzikan ten al een tijdje bezig waren om een exclusief repertoire in te stu deren, kon niet langer worden gewacht. Het repertoire van The Cave bestaat uit muziek uit de jaren zestig en zeventig van Dylan, Clapton tot Jimmy Hendrix. Vooral de oude jongeren zullen zich uitgenodigd voelen - zo denkt Pruyssers - om zich weer eens in het gewoel van een popfestival te storten. Namen als Rudy de Quel- joe (gitaar) Leo van de Ketterij (gitaar), Kees den Hoed (basgi taar), John Caljouw (zang) en Kees Meerman (drums) staan ga rant voor een onvergetelijk vijf kwartiertje rock op hoog niveau. Overigens is deze formatie aange vuld met muzikanten uit de regio van wie kan worden gezegd dat ze hun sporen in het Zeeuwse popge- béuren ruimschoots hebben verdiend. Het festival zaterdagmiddag wordt geopend door Avital, een ambitieuze rockgroep, die het harde werk niet schuwt. Met hun hoogbouw opstelling en onver wachte effecten presenteren zij deze Middelburgers een show die -zo voorspelt het programmaboek- klinkt als een klok. De formatie bestaat uit: Ru ben Riemens (zang), Wim Flipse (gitaar), Leo Joosse (bas), John van der Valk (toetsen) en Pim van den Berge(drums), Dit gezelschap brengt voornamelijk symfonische hardrockklanken. Uit Zuid-Beveland komt de groep The Juke Joints met een stevige bluesinjectie. De formatie staat garant voor een solide optreden met voornamelijk coverwerk. De leden: Richard Eversdijk (mond harmonica), Peter Kempe (zang en drums), Jaap Bouwens (bas) en Rinus Oudejans (gitaar) zullen zaterdag beslist hun beste beentje voorzetten. Dreams Die First is de rockgroep die in het Zeeuwse een uitsteken de naam heeft hoog te houden. Haar repertoire is veelzijdig en kan worden omschreven als 'van ballad tot rock en alles wat daar tussen in zit. Dreams Die First is trouwens een eigenwijze band. De meeste hedendaagse groepen gaan -steeds verfijnder spelen, deze Middelburgers gaan terug naar roots -eenvoudig, maar goed met de herkenbare stem en uitstraling van Karin de Koek. De overige muzikanten: Peter Wessel (gi taar), Han Dasselaar (bas), Her man Haas (toetsen) en Martin de Koster (drums). ding voor de activiteiten. "Met de tot nu toe beschikbare leiding kunnen we alleen de 'basisdingen' doen, maar met extra medewer kers kun je ook nog eens wat an ders gaan doen", vindt Carien Box, de coördinator van de kin- derspeelweek. Ook medewerkers die zelfs maar één dag zouden kunnen, zijn welkom", stelt zij. Aanmelden via de stichting so ciaal kultureel werk Middelburg, tel. 29004. Voor de oudere kinderen rijden er uit verschillende stadswijken da gelijks busjes naar en van de bouwspeelplaatsen. Vorig jaar kwamen zo'n 1750 kinderen in de loop van de hele week naar de zo- meractiviteiten. oplage 22.800 wekelijks gratis huis aan huis op geheel walcheren in combinatie met de faam totale oplage 44 950. uitgave provinciale zeeuwse courant b.v administratie: markt 51, postbus 5017, 4330 ka middelburg. 01180-81162. advertentie: walstraat 56-60, postbus 18, 4380 aa vlissingen, 01184-84000, privé w. melse, 01184-62320. redaktie: ad hanneman, 01180-81170. SPRlHl PHCrï° *Helloïse *Een deel van de gelegenheidsformatie The Cave

de Vlissinger | 1987 | | pagina 1