uit Q? het zMenhart Vanaf donderdag 25 juni Waaronder: BANKSTELLEN EETHOEKEN KASTEN CLUBS enz.... MODERN EN KLASSIEK (opslag mogelijk) Alles uit voorraad te leveren. Gratis kontant thuisbezorgd. Verkoop achterkant Zuidvlietstraat 124 HANS SLIKBOER REPRO WALCHEREN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 juni 1987 Geen fluit verstand Mogelijkheden Pronkstuk r n >7 belegde boterham in copieerwerk De brief die de relaties van 'Ahrend bv' enige tijd geleden in de bus kregen loog er niet om. 'Efficiency en kosten besparing zijn vaak meer bepalend voor een bedrijfsbeleid dan ons allen lief is', begon het heel voorzichtig. Een stukje verder bleek overduidelijk dat 'Ahrend Repro-service' aan de Nieuwstraat in Middelburg tot het verleden behoorde. En dan, toch nog verheugend nieuws: "per 1 april zal de repro service worden overgedragen aan de heer J. Slikboer, de huidige beheerder die de repro-afdeling blijft voortzetten". Daaag Ahrend-Repro en welkom Repro-Walcheren. Geen ontslagen gelukkig. "Daar komt het in kort bestek wel zo'n beetje op neer", legt Hans Slikboer, de kakelverse ondernemer in 'repro' uit. "Het is net zo simpel als bij zo veel bedrijven. Op een gegeven ogenblik stijgen de zogenaam de overhead-kosten de pan uit en dan moet er iets gebeuren. Er werd nog wel gedacht aan verhuizen naar een ander pand of terrein, maar uiteindelijk paste deze zaak niet meer in het Ahrend-concept. Stoppen dus. En Iaat ik nu net geen zin heb ben in een uitkering....". Het gevolg laat zich raden. Slikboer kon de zaak overne men. "Meteen, en dat meen ik echt, heel veel hulp van Ahrend zelf. Wat dat betreft zijn we als diet ware als goede vrienden uit elkaar gegaan en als het nodig is, kan ik gelukkig nog steeds een beroep op hen doen. Ja en verder is het natuurlijk het cir cuit afhollen om een eigen be drijf te beginnen", stelt de 26-jarige ondernemer vast. Hoe hij ooit in de copieer bussi- nes verzeild is geraakt wil hij zij het in vogelvlucht- wel even kwijt. Verder wordt er gepraat over de mogelijkheden van de apparatuur en de plannen. "Gewoon hè, ik woonde in Maassluis, net uit dienst en geen werk. Via via hoorde ik dat er op de repro-afdeling van Ahrend een baantje vrij kwam en dus heb ik gewoon gesollici teerd. En zo is't geko menHij voegt daar overigens aan toe, dat hij in die tijd absoluut geen fluit ver stand had van reproductietech nieken. "Ja, een fotocopietje maken. Dat wel. Maar verder, ho maar". Inmiddels is dat wel veranderd en behandelt hij de machines of hij nooit anders heeft gedaan. Waar zijn vorige werkgever het liet afweten door de kosten, ziet Hans Slikboer duidelijk mogelijkheden. "Op de eerste plaats zijn mijn overhead kosten natuurlijk niet zo hoog als die van een organisatie. Dat is logisch. F.n verder is het ge woon weten 'wat de markt doet". Het bekende gat in de markt dus? Hans fronst bij die opmerking even het voorhoofd en legt met een eenvoudig sommetje uit dat 'dat bekende gat' in dit geval een kwestie van efficiency voor een ander is. "Neem nou deze lichtdrukma chine. Alleen maar bedoeld om van tekeningen copieen te ma ken. Hoe gaat zoiets nu in zijn werk? Simpel. Een architect maakt een tekening. Dat ge beurt op transparant papier. Opdrachtgevers, aannemers, onder-aannemers krijgen daar van een lichtdruk of beter ge zegd een copie. Maar de simpe le praktijk wijst uit, dat het in de bouwwereld barst van de te keningen. De bedrijven die een lichtdrukmachine(tje) hebben staan kunnen makkelijk een paar afdrukken maken. Maar daar moet natuurlijk wel een mannetje bij staan en als het veel afdrukken worden kost het nog een berg tijd ook. Boven dien moeten die tekeningen nog worden gevouwen dus reken maar uit wat het die mensen al lemaal aan tijd en geld kost. Deze machine -en hij wijst maar een knots van een apparaat- doet dat allemaal ra zendsnel en vouwt nog ook". Behalve voor bedrijven die te keningen nodig hebben ziet Hans mogelijkheden te over voor de 'kleine man'. "Hier kijk een inbindapparaat. Iemand die een scriptie of een werkstuk maakt wil toch dat het er netjes uitziet? Even in binden en klaar is kees. Verder is iedereen welkom die een fo tocopietje wil maken besluit hij zijn uitleg". Zijn nieuwe aanwinst, een foto- copieerapparaat dat traploos kan vergroten en verkleinen is het pronkstuk in zijn 'winkel'. "Met dit ding kan vrijwel alles tot zelfs op een formaat van A-0 (84 x 118 centimeter) en dat op gewoon- of transparant papier. "Met dit apparaat ben ik voor lopig de eerste en enige in Zee land", vertelt hij met enige trots. "Alleen moet nu wel de broodnodige opknapbeurt van de winkel even wachten. Maar dat is het lot van de onderne mer: hollen of stilstaan en steeds maar weer beslissen. In dit geval heb ik maar voor het apparaat gekozen. Want is het geen juweeltje?" TOTALE LEEGVERKOOP van ons magazijn tegen P. PAAUWE'S WONINGINRICHTING B.V. GOES

de Vlissinger | 1987 | | pagina 18