Overzichtelijke gids van vrijwilligers uitgegeven 5.000 gulden voor meer zelfstandigheid 'IniRfMaÉÉiËii HORECA SPONSORT FILMTHEATERS MIDDELBURG 9MAANDEN WACHTEN INI UUR AFGEDRUKT Kanaalstraat 55 - Oost Souburg - st 01184-62158 UW KLEURENFOTO'S IN l UUR KLAAR Woensdag 24 juni 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER 'Riac' autolakken van Lewedorp naar Middelburg Verrassing Duitse herauten in Vlissingen Sponsorfietstocht voor jongeren Angola Als Jakobsen Modes opruimt, dan is het altijd de moeite waard! Ook deze opruimingsperiode maken we er iets speciaals van Een deel van onze kollektie dames- en herenkleding gaat met steeds hogere kortingen de deur uit! De eerste week geven wij 10% korting, de tweede week wordt dat 20% korting, de derde week 30%, de vierde week 40% en de laatste week maar liefst 50% korting. Maarrrr.... wie te lang wacht op een hogere korting kan teleurgesteld onze winkel verlaten, want ook nu geldt: OP 0R In ieder geval heeft U met deze opruiming kans op een voordelige, modieuze zomer. op een gedeelte van onze kollektie dames- en herenkleding Stadhoudersfeest, nieuwe traditie in Middelburg De Stadhoudersfeesten. Dat is een nieuw evenement van de ge zamenlijke horeca-ondernemingen van Middelburg de HAM (Horeca Aktiviteiten Middelburg). Het festijn dat vrijdag 4 en zaterdag 5 september zijn eerste uitgave beleeft, moet een jaar lijkse terugkerend feest worden. Muziek, theater, culinaire hoogstandjes, proeverijen en cultuur vormen de voornaamste ingrediënten van de Stadhoudersfeesten die op de Middelburgse Markt worden gehouden. Achttien horecabedrijven hebben zich al aangemeld om mee te wer ken. Iedere deelnemer krijgt een eigen - overdekt - paviljoen en er wordt ook een groot 'centraal' terras gemaakt. Voor de optre dens van de orkesten en de thea tergroepen wordt een podium neergezet. Het programma kent een grote verscheidenheid, waar bij voor de kinderen een speciaal deel is gereserveerd. "We willen het hele gezin bij de feesten be trekken", vertelde Ger Zijnen, die zich tijdens de persbijeen komst net als Paul Sanders in een stadhouderskostuuiji had gesto ken. Dit tweetal vormt samen met nog een aantal andere horeca ondernemers de werkgroep uit de De autolakhandel 'Riac' uit Le wedorp is deze week verhuisd naar een nieuw bedrijfspand aan de Arnesteinweg in Middelburg. Het nieuwe pand wordt vrijdag 26 juni officieel in gebruik genomen. Een dag later, 27 juni dus, is er voor belangstellenden een 'open huis' van 9 tot 12 uur. In Middel burg heeft de autolakkenhandel nu de beschikking over 200 vier kante meter bedrijfsruimte. De voormalige vestiging in Lewedorp blijft in gebruik als opslagplaats. Riac levert autolakken in spuit bussen, schuurmachines en schuurmaterialen. De belangrijk ste merken die tot het leve ringspakket behoren zijn Glasu- rit, het complete Terosonassorti- ment en de Flux-spuitbussen voor de doe-het-zelver. HAM (Horeca Aktiviteiten Mid delburg) die het evenement orga niseert. Ook Leo Hannewijk van de Film theaters Middelburg is nauw bij de totstandkoming van de Stad houdersfeesten betrokken. Zijn stichting wordt dit keer tevens door de Stadhoudersfeesten gesponsord. Ieder jaar willen de organisatoren een andere culture le instelling tijdens de feesten fi- nancieel steunen. Gelijktijdig met het begin van de Stadhouders feesten worden ook de bioscoop Electro en het theater Het Schut tershof geopend. Het muzikale programma is nog niet helemaal compleet maar er zijn al groepen met klinkende na men gecontrakteerd. The Magni ficent Seven met onder meer Hen- ny Vrienden van Doe-Maar, Joost Belinfante, Jan de Hont en Fay Lowsky, The Directors met Huub Stapel, Maya van den Broucke en nog vele andere per sonen uit de wereld van de film en niet in de laatste plaats de Ameri kaanse jazzgigant Clark Terry en zijn kwartet komen naar Middel burg tijdens de Stadhouders feesten. En het slotconcert moet voor een absoluut hoogtepunt zorgen, maar hoe dat wordt ver wezenlijkt blijft een verrassing. Er is ook een filmquiz die door Bob Bouma zal worden gepresen teerd. In enkele voorronden zal worden uitgemaakt wie aan de fi nale tijdens de Stadhouders feesten mag meedoen. De organisatoren hebben ook een speciale wijn 'van goede kwali teit' laten bottelen die als Stad houderswijn bij alle deelnemende zaken wordt geschonken. En ver- Tijdens de braderie in Middelburg werd het publiek geattendeerd op de Stadhouders feesten. Daarvoor zorgden (op de fotode heren Willemsen (voorgrond) en Zijnen. der moeten de deelnemende zaken met iets aparts op culinair gebied aan het evenement deelnemen. De organisatoren hebben een aantal sponsors. De belangrijkste bijdra ge komt van Bavaria Bieren maar ook Zekatel en de ABN-bank ne men een deel van de kosten voor hun rekening. En verder werkt de Middelbare Hotelschool mee door middel van 'praktijkles' voor de studenten. De Stadhoudersfeesten beginnen vrijdagavond en zijn zaterdag de hele dag. Alle bij het Platform voor Vrij willigers bekende groepen zijn op genomen in een overzichtelijke in formatiegids. Vorige week werd deze gids uitgegeven. Het is een losbladige band. Zodoende kun nen er nog aanvullingen in wor den opgenomen. De gids is be doeld voor vrijwillige hulpverle ning in de maatschappelijke dienstverlening. In overzichtelijke volgorde(alfa- betisch) worden de vrijwilligers organisaties opgesomd, vervol gens is er in de gids een omschrij ving van opgenomen. Ook is er een rubrieksindeling waar naar een bepaalde organisatie kan wor den gezocht. Wie zo'n gids wil hebben, kan contact opnemen met mevrouw W. Laaenen aan de Platanenlaan 31 in Oost-Souburg, telefoon 01184-75828. Het moet wel een indrukwek kende vertoning worden, die 45 herauten die helemaal op de Duitse toer zaterdag door de Walstraat marcheren en een concert verzorgen op de hoek Lange Zelke en op de Oude Markt. Het zijn de Schaumherger Herolde die om 15 uur in de Scheldestad op uitnodiging hun parade vertonen. Onder het motto 'Jongeren voor Angola' organiseren acht Christe lijke jongerenclubs van Walche ren in overleg met het Christelijk Jongeren Verbond (YMCA- Nederland) een vluehtelingenactie voor de jongeren van Angola. "Dat betekent dus geld inzame len", vertelt Leo Stoffels, een der Walcherse organisatoren. "We hadden eerst een soort feestavond in gedachten, maar na de nodige gesprekken hebben we besloten er een sponsortocht van te maken". Die sponsorfietstocht wordt ge houden op zaterdag 27 juni en de 'ronde' van ruim 40 kilometer langs de vestigingsplaatsen van de deelnemende clubs wordt afge wisseld door in de verschillende plaatsen deel te nemen aan een soort estafettespel. Per kilometer kan deze tocht worden gespon sord door familie, bekenden, be drijven en alle andere belangstel lenden. De opbrengst van die sponsor fietstocht is onder meer bedoeld voor het in 1986 opgestarte trai ningscentrum voor jongeren in Kilamba Kiaxi (de hoofdstad van Angola). Jongeren in de leeftijd van 16 tot 25 jaar krijgen daar een opleiding in onder meer boekhou den, talen en typen. Daarnaast krijgen zij onderricht in hygiëne en eerste hulp. De start van de tocht is om 10 uur en begint in Veere (Het Bastion), van daaruit gaan de deelnemers via Gapinge (De Schotse Hoek), Oostkapelle (De Halve Man), Grijpskerke (Jacob Catsstraat), Meliskerke (Bergstraat), Oost- Souburg (Kanaalstraat), en Mid delburg (Het Meiveld) naar Arne- muiden (Mansfeldstraat), waar om circa 17 uur de finish is. Eindelijk is het dan zover! En dón in 1 uur vastgelegd voor opa en oma, de hele familie én het nageslacht. De tederste foto's worden door onze specialisten met geavanceerde apparatuur afgedrukt op Kodak papier zodat u er later nog steeds met plezier naar zult kijken. EnU betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt U naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele, Middelburg Het Zwitserse pharmaceutische bedrijf Pharmaton zal dit jaar voor de eerste keer de 'Pharma ton Jaarprijs' uitreiken. Daarmee is een bedrag gemoeid van 5.000 gulden. In aanmerking voor deze prijs komen personen, clubs of instanties die als doel hebben meer inhoud te geven aan de zelfstandigheid van ouderen. Het gaat daarbij om een brede opzet, die ook door anderen op eenvou dige wijze kan worden nagevolgd. Pharmaton produceert onder meer een voedingssupplement, dat onder de naam Pharmaton Capsules in ruim 60 landen via apothekers en drogisten wordt verkocht. Het bedrijf richt zich vooral op ouderen en claimt dat de capsule een aantal bestandde len bezit die werkzaam zijn op on der meer celstofwisseling, kalkop- name, regeling van het hartritme en het tegengaan van vermoeid heid en verbetering van concen tratie en geheugen. Pharmaton vindt het haar verant woordelijkheid de jaren die we langer meegaan ook werkelijk in houd te geven. Vandaar dit ini tiatief. Wie wil deelnemen aan dit initia tief en een kans wil maken op die 5.000 gulden dient dat kenbaar te maken voor 31 augustus 1987 aan: Pharmaton Jaarprijs, Post bus 1009, 1200 BA Hilversum. Onder voorzitterschap van de Nijmeegse professor Munnichs zullen alle inzendingen worden beoordeeld en de jaarprijs wor den toegekend. W j» fi'-| 1 n5F maa (H IV Jifa Jjjj, KORTING JAKOBSEN MODES Bovengenoemde korting geldt van 27 juni t/m 3 juli 1987

de Vlissinger | 1987 | | pagina 10