informatiepagina van de gemeente vlissingen 1) o u Verbetering asfaltering wegen en paden Flessegas, veilig als men zich aan de regels houdt! I Kabel-tv komt... Verkeers maatregelen old-timersrit I f Veilig omgaan met flessegas Beperking parkeer tijd Spuistraat-oost en Oude Markt Groeiseizoen: denk om uitzicht! DE VLISSINGER Woensdag 17 juni 1987 Nieuwe Vlissingseweg Rijwielpad Sloeweg Zuidbeekseweg Sloeweg Diverse plaatsen Vragen Tip: Bescherm gasflessen altijd tegen warmte. Vul gasflessen nooit bij een benzinestation Advies: Financieel meerjaren- overzicht ter inzage Bibliotheek, Aldegonde, Middenhof, Open Hof en stadhuis Wanneer? Oude Markt Ter inzage Commissie MDGO Commissies vergaderen Start Aankomst Even bijpraten met wethouder Meijers De route Ruimtelijke ordening Uitgifte gronden IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000. toestel 333, 335 en 337 Deze en komende maanden zullen op diverse plaatsen in de gemeente geasfalteerde wegen en paden worden verbeterd. Soms gaat het alleen om reparatiewerkzaamheden. In enkele gevallen worden deze later gevolgd door het aanbrengen van een nieuwe asfaltdeklaag. Wanneer de werkzaamheden gevolgen hebben voor omwonenden, zullen deze daarover per brief door de gemeente worden geïnformeerd. Bovendien zult u er via deze pagina van op de hoogte worden gehouden. Hieronder vindt u het 'asfalterings-programma' voor de komende maanden. Hier wordt de Parallelweg tus sen de Vrijburgstraat en de ge meentegrens met Middelburg 'aangepakt'. Deze week is be gonnen met reparatiewerkzaam heden van het asfalt. Begin juli zal er een nieuwe asfaltdeklaag worden aangebracht. De paral lelweg zal dan gedurende een dag voor al het doorgaande ver keer zijn afgesloten. Los daar van is een dezer dagen ook be gonnen met het herbestraten van het voetpad en de par- keerstrook. Op dit pad zullen plaatselijk re paraties worden verricht op het deel tussen de Bossenburgh- weg en de aansluiting met dit rij wielpad met dat naar Oost- Souburg. Tussen begin en half Juli krijgt het pad, tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de af slag naar het Baskensburgplein een nieuwe asfaltdeklaag. Fiets en bromfietsverkeer blijft dan mogelijk. Wel zal men dan soms een stukje door de berm moeten. Eind deze maand zullen er aan deze weg, tussen de Lange Leenweg en de Jacoba van Bei- De Nieuwe Vlissingseweg vanaf het punt waar de weg. het voetpad en de parkeerstrook zullen worden vernieuwd, (archieffoto Cor Schuilwerve). erenweg, reparatiewerkzaamhe den worden uitgevoerd. Her bestrating staat er op het pro gramma voor begin juli. De as faltdeklaag zal naar verwachting tussen begin- en half juli worden aangebracht. In dezelfde periode zal het wegdek van de Sloeweg, ter hoogte van de tunnel met de Lange Leenweg, worden gere pareerd. Het verkeer over de ze drukbereden weg zal dan tijdelijk worden geregeld met een verkeerslichtinstallatie. Deze week wordt overigens al het gedeelte van de Sloeweg tussen de Weijevlietweg en de Sloebrug onder handen genomen. Tussen nu en eind augustus zult u, gedurende kortere of langere tijd, de asfalteringsmachines aan kunnen treffen op: de Paul Krugerstraat nabij de Bloemenlaan; de Bonedijkestraat, tussen de Singel en de Sotte- gemstraat; de Brahmslaan, tussen de Boksweg en de Schu- bertlaan. Op deze plaatsen zullen repara tiewerkzaamheden en opper vlaktebehandelingen worden uitgevoerd. Geen reparaties, maar wel me tingen worden deze week ver richt op de Burgemeester Van Woelde- renlaan; Bachlaan; kruispunt Sloeweg - Gerbran- dystraat/ Koudekerkseweg; Bossenburghweg; Sloeweg tussen Weyevliet- weg en Bossenburghweg; President Rooseveltlaan. Tot slot: het aanbrengen van nieuwe wegmarkering zal op di verse plaatsen in de gemeente plaatsvinden in juli en augustus. Voor nadere informatie over de diverse werken kan men te recht bij de gemeentelijk op zichter van de Dienst Openba re Werken. Zijn telefoonnum mer in het stadhuis is: 87233. Gaat u dit jaar met de caravan of boot op vbkantie? Tien tegen een dat u dan gebruik maakt van gas om te koken en, zonodig, voor verwarming en verlichting. Gas uit een fles; dat is gemak kelijk en veilig. Dat wil zeggen, veilig als men het op een goede manier gebruikt. Jammer genoeg gebeurt dat lang niet altijd, vaak uit onwetendheid. Daarmee worden risico's genomen die onaanvaardbaar zijn. Ze leveren niet alleen gevaar op voor de gebruiker, maar ook voor andere vakantievierders. Malse zomerregentjes (nou ja...), zomerse temperaturen (zo nu en dan..): ideaal groei weer. Wie in het bezit is van een tuin zal er van kunnen meespreken. Als uw tuin aan een openbare weg of stoep grenst, kijkt u dan ook eens wat uw groen aan die kant heeft gedaan? En gebruik dan zonodig ook de snoeischaar! Want het kan zijn dat degene Flessegas kan veilig zijn. Wel moet er dan een aantal regels worden nageleefd. Dat zijn de volgende. 1. Gebruik op de camping of uw (zeil)jacht alleen propaan- of butaangas (nooit autogas!) in de daarvoor bestemde fles sen. Op iedere fles staat voor welke gassoort deze is bestemd. De keuze voor pro paan of butaan hangt onder meer samen met de plaats waar de fles komt te staan èn het seizoen. Butaan ver dampt namelijk niet meer be neden de 10 graden C. 2. Vervoer de gasfles altijd rechtop. In schuine- of lig gende stand kan het gas an ders in vloeibare vorm ont snappen. Eén liter vloeistof kan niet minder dan 250 liter gas opleveren. Een vonk of vlammetje kan dan heel ver velende gevolgen hebben... 3. Sluit nooit toestellen aan in de nabijheid van open vuur of terwijl u rookt. Indien enigszins mogelijk flessen en wegwerptankjes niet binnen maar buiten verwisselen. Let er daarbij goed op dat de af- dichtingsvlakken van de af sluiting schoon zijn. 4. Ook op z'n vaste plaats dient de fles altijd rechtop te staan. Daarmee wordt het risico voorkomen dat de verdam per niet goed werkt en er vloeibaar gas ontsnapt.De ri sico's daarvan werden reeds bij 2. beschreven. 5. Wordt de fles binnen neerge zet, zorgt u er dan altijd voor dat er ventilatie is èn dat de temperatuur niet al te zeer kan oplopen. Dat geldt na tuurlijk ook als 'ie buiten staat: nööit in het 'volle zon netje'. Flessen met een 'wa terinhoud' van meer dan zes liter moeten op recreatieter reinen altijd buiten staan, waarbij ingraven verboden is. 6. Op alle flessen moet een datum zijn ingeponst. Dat is de keuringsdatum. Is de ze datum al meer dan tien jaar verstreken, dan mag de fles niet meer gevuld worden. Hebt u zo n fles staan, wissel hem dan in, ook ai zit er nog gas in. Neem als er geen datum op staat of deze onleesbaar is gemaakt geen enkel risico. Ook dan is inwisselen het veiligst! Hebt u over dit onderwerp nog vragen? Neemt u dan gerust contact op met de brandweer (tel. 14530) of de afdeling milieu in het stadhuis (tel. 87204). die van die weg of stoep gebruik maakt van die te hoge of te bre de begroeiing last heeft. Bijvoor beeld omdat het uitzicht over een kruising of in een bocht (ge deeltelijk) wordt weggenomen. Of omdat de stoep of het fietspad half onder het groen is verdwenen. Of omdat een wan delaar aan wat stekelige be groeiing z'n kleren (of z'n huid...) openhaalde. U begrijpt: zulke dingen kunnen de veilig heid van de weggebruikers be hoorlijk in gevaar brengen. Trouwens: volgens de Algeme ne Politie Verordening van de gemeente zijn dergelijke "uit wassen" verboden. Pak de bui tenkant dus even mee wanneer u de tuin "doet"! m Het is verboden om gasfles sen voor gebruik op de cam ping of op jachten te vullen bij een benzinestation, waar ook autogas wordt verkocht. Dat verbod is er niet zomaar. Het is er om de veiligheid van de gebruiker èn anderen te be schermen. Het waarom is duidelijk. Voor het op veilige wijze vullen van gasflessen is speciale appara tuur nodig, mede om overvulling tegen te gaan. Gas zet bij hoge re temperaturen namelijk uit. Zit er meer gas in een fles dan is toegestaan, dan loopt men bij uitzetting het risico dat de fles het niet 'houdt' en ontploft. De speciale apparatuur, waarmee dergelijke overvulling kan wor den voorkomen, is bij gewone benzinestations niet aanwezig. Gasflessen kunnen er hooguit improvisorisch gevuld worden. Op dat moment ontstaan er dus al risico's! Laat de gasfles alleen vullen bij de bedrijven die de daarvoor bestemde en goedgekeurde ap paratuur hebben. Daarbij mag alleen dat gas in de fles worden gedaan waarvoor deze bestemd is. Dat staat overigens op iedere gasfles aangegeven. Vaak kan men bij dergelijke bedrijven de gasflessen ook gewoon omruilen. Deze fir ma's staan genoemd in de 'Gouden Gids'. De Zeeuwse kabeltelevisiemaatschappij (Zekatel) is vorige week daadwerkelijk begonnen met de aanleg van kabeltelevisie in de gemeente Vlissingen. Naar verwachting zullen in de loop van augustus de eerste abonnees radio- en tv-programma's via de kabel kunnen ontvangen. Waarom helemaal naar het stadhuis, als u het wellicht ook in de buurt (gemeentelij ke) informatie kunt krijgen? Want daar zijn de informatie- hoeken nu eenmaal voor. Tientallen folders liggen er. Werkjes over onderwerpen, waar regelmatig navraag naar wordt gedaan bij de gemeen te. Net als nota's, begrotings-, commissie- en raadsstukken. Kunt u in de informatiehoeken echter niet vinden wat u zoekt, neemt u dan gerust contact op met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (tel. 87335). De informatiehoeken zijn onder gebracht in de volgende ge bouwen: de openbare bibliotheek (Lange Zelke 91), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur, donderdag de ge hele dag gesloten; het wijkcentrum 'Midden hof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maan dag en dinsdag van 9.30- tot 12.00 uur, donderdag van 13.30- tot 16.30 uur en van 19.30- tot 21.30 uur; het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend op onregelmatige tijden. Vooraf informeren kan zinvol zijn (tel. nr. 66318); het stadhuis (bij het Stafbu reau voorlichting en in spraak), geopend op maan dag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Dat zullen overigens alleen nog maar abonnees in Oost- Souburg zijn, want Zekatel legt de kabeltelevisie in fasen aan. De hele gemeente is hiervoor in technische wijken verdeeld die achtereenvolgens zullen worden bekabeld. Voorlopig ziet het schema voor de aanleg van de kabel-tv er als volgt uit: Oost-Souburg, Ritthem, Westerzicht, West-Souburg en Baskensburg in de tweede helft van 1987. Binnenstad, Eiland, Schelde- buurt en Bloemenbuurt (ge deelte ten zuiden van de Ho- geweg en de Jozef Israëls- laan) in het eerste kwartaal van 1988. Bonedijke (zuidelijk deel), Bloemenbuurt (noordelijk deel) en Papegaaienburg in het tweede kwartaal van 1988. Vredehof, Bonedijke (noorde lijk deel) en Bossenburgh in het derde kwartaal van 1988. Paauwenburg in het vierde kwartaal van 1988. Deze wijkindeling is ook in de vorm van een plattegrond opge nomen in een brochure van Ze katel. Deze brochure is verkrijg baar bij het Stafbureau voorlich ting en inspraak in het stadhuis en bij Zekatel (telefoon 01180 - 25351). De bewoners van het noordelijk deel van Oost- Souburg (het deel van de ge meente dat het eerst zal worden bekabeld) hebben deze brochu re middels in de bus gehad. In deze wijk - zeg maar de wijk Schoonenburg - zijn ook inmid dels medewerkers van Zekatel op pad. Zij bellen bij elke woning in de wijk aan om voorlichting te geven, te enquêteren en om abonnees te werven. Burgemeester en wethouders hebben besloten op de parkeer terreinen aan de oostzijde van de Spuistraat een blauwe zonee in te stellen. Dat betekent dat er niet langer dan één uur gepar keerd mag worden. Daarbij is men verplicht een parkeerschijf te gebruiken. Het verbod langer dan één uur te parkeren geldt van maandag tot en met zaterdag van 8.00- tot 18.00 uur. Het bovengenoemde besluit werd vorige week officieel gepu bliceerd. Het ligt tot en met 10 juli a.s. ter inzage in het stad huis bij de dienst Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (begane grond, kamer 010). De 10de juli is ook de laat ste dag waarop belanghebben den beroep kunnen instellen bij de Kroon. Zo'n beroep moet overigens worden ingediend bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. Ook wat betreft de Oude Markt hebben burgemeester en wet houders besloten de parkeer- duur te beperken tot maximaal één uur. Een parkeerschijf zal daarbij overigens niet verplicht zijn. Voor de Oude Markt geldt overigens een parkeerverbod zone. Dat betekent dat alleen in de daarvoor bestemde vakken mag worden geparkeerd, niet bij de St. Jacobskerk! Dus Begin deze maand hebben burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad het fi nancieel meerjarenoverzicht 1988-1991 voorgelegd. Het gaat hier om een ontwerp. Vandaag (woensdag) wordt het behandeld in de commis sie van advies en bijstand van financiën. Met het advies van onder meer deze commissie zal het op 25 juni worden be handeld in de gemeenteraad. Als de raad het voorstel om b. en w. volgt zal dit meerjareno verzicht voor kennisgeving wor den aangenomen. De vaststel ling ervan zou dan in een later stadium dienen te gebeuren. Het college streeft ernaar dat te gelijk met de vaststellingvan de begroting voor 1988 mogelijk te maken. De reden daarvoor is onder meer dat het nu nog niet moge lijk is een sluitend meerjareno verzicht aan te bieden. Dat is weer mede het gevolg van be zuinigingen van rijkswege èn de noodzaak van investeringen om het voorzieningenpeil van de ge meente in stand te houden. B. en w. hopen nu bij de voorberei ding van de ontwerp-begroting voor 1988 financiële ruimte te vinden om te komen tot een re delijk investerings- en exploita tieoverzicht. Zij schrijven dit in het voorstel, waarmee ze het overzicht aan de raad aanbie den. Daarbij merken ze op te be seffen dat zonder een verhoging van de inkomstenstroom zo'n redelijk overzicht bijna onmoge lijk zal zijn. Het financieel meerjarenover zicht 1988-1991 ligt ter inzage in de gemeentelijke informa tiehoeken. De adressen en openingstijden daarvan staan in een bericht elders op deze pagina. Uiteraard zullen de parkeerbe- perkingen op de Spuistraat en op de Oude Markt met borden worden aangegeven. 'Sectorvorming in het middel baar beroepsonderwijs' en de stageproblematiek. Dit zijn en kele onderwerpen die morgen (donderdag) worden behan deld tijdens de vergadering van de commissie voor het MDGO. Deze afkorting staat voor: Middelbaar Dienstsverlenings- en Ge zondheidszorg Onderwijs. Deze bijeenkomst wordt gehou den in het gebouw van deze ge meentelijke scholengemeen schap aan de Troelstraweg 2. De aanvang is om 20.30 uur. (foto Johan Murre). Een stukje rijdende historie herleeft als zaterdag over de Wal- cherse dreven de traditionele old-timersrit wordt verreden. Een karavaan met 120 voertuigen. En welke. Personenauto's, vrachtauto's, "gewone" en meer speciale uitvoeringen, ze rij den allemaal mee. Trots blinkend, net als de berij ders/eigenaren. Er vergaderen vandaag (woensdag) drie vaste com missies van advies en bijstand. Die voor - financiën, aanvang 17.00 uur; - personeelszaken, aanvang 17.00 uur; - sociale aangelegenheden, aanvang 19.30 uur. Zoals gebruikelijk worden deze commissievergaderingen ge houden in het stadhuis. Demo cratisch is bovendien het ge bruik dat ze openbaar zijn èn dat het publiek er spreekrecht heeft. De vergaderstukken kunt u in zien in de gemeentelijke infor matiehoeken. Telefonische in lichtingen inwinnen gaat mis schien wel zo snel; de secreta rissen staan genoemd in de ge meentelijke informatiegids. De start en finish zijn als van ouds in Vlissingen. Dat, en het eerste en laatste deel van de rit, brengt enkele verkeersmaatre gelen met zich mee. Vanaf 8.00 uur worden de oude voertuigen opgesteld op de Bou levard Evertsen. Daar wordt even na 9.00 uur het startsein gegeven. Doorgaand verkeer over de Boulevard Evertsen zal van 8.00 uur tot na het vertrek van de laatste oldtimer niet mo gelijk zijn. Omstreeks 16.00 uur arriveren de voertuigen weer in Vlissin gen. Eindpunt is daar het Bella- mypark. Óm alle 120 old-timers daar een passende plaats te ge ven zullen vanaf 15.00 uur tot in de loop van de avond voor alle verkeer zijn afgesloten: - het parkeerterrein Bellamypark-zuid; - Smalle Kade; - weggedeelte Bellamypark-zuid; - de oprit naar- en de afrit van de Boulevard de Ruyter, tus sen het standbeeld en het Beursplein; - De Ruyterplein. Vanaf 12.00 uur zal het hier ver reden zijn te parkeren. Verder is er vanaf 15.00 uur geen door gaand verkeer over de Boule vard De Ruyter mogelijk. Zowel de geslotenverklaringen als de parkeerverboden zullen met borden worden aangegeven. Deze maatregelen duren tot in de loop van de avond. De omwo nenden zijn van dit alles van daag per brief door de gemeen te op de hoogte gebracht. 's Morgens, voor de start, en middags, na aankomst kunnen de old-timers uitvoerig wor den bewonderd. Rijdend kan men ze zien op de volgende straten in Vlissingen en Souburg. 's Morgens.' Boulevard Evert sen (start) - Pres. Rooseveltlaan - Burg. Van Woelderenlaan - Sloeweg - Bermweg - Ka naalstraat - Paspoortstraat- Oranjeplein - Lekstraat en van daar richting Middelburg. 's Middags: Zwaanweg - Bach laan - Burgemeester van Woel derenlaan boulevards - Bellamypark (finish). Vlissingen, bruisend als de bran ding. Dat is niet zomaar een kreet, dat is werkelijkheid! Wan neer ik zo terugkijk op wat er de afgelopen maand gebeurd is, zijn er genoeg voorbeelden voor handen om dat te bevestigen. Als wethouder van visserijzaken ligt me de Visserijdag, afgelopen zaterdag, natuurlijk nog vers in het geheugen. Een afwisselend gebeuren, waarbij het aan sfeer en belangstelling zeker niet ont brak. Hetzelfde geldt voor de De Ruyter-jaarmarkt, die de week daarvoor werd gehouden èn de Vlissingse Modedagen op 29- en 30 mei. Bovendien mag ik hier niet vergeten te noemen de voor- jaarsmarkt in Souburg, die op 23 mei werd gehouden. Stuk voor stuk waren dit geslaagde evene menten. Wat ik bij de Visserijda- gen trouwens zeer verheugend vond, was dat er in de bin nenstad werd aangehaakt bij ac tiviteiten die elders in de ge meente plaatsvonden. Dat alles, en wat er nog op ande re terreinen plaatsvond, geven mij volop vertrouwen in wat er nog komen gaat. Zaterdag is daar bijvoorbeeld de traditionele, maar immer weer boeiende oldti- merrit. En, da's toch zeker ook het vermelden waard, de motor- voetbalwedstrijd tussen de natio nale teams van Rusland en Ne derland. Eveneens een uniek ge beuren! Voor de laatste zaterdag van juni staat weer een open luchtconcert van de Brassband Onda -in de serie 'de straat als podium'- op het programma en, voor 's avonds, een volksdans- festival met maar liefst zes me dewerkende groepen. Zo zou ik voor juli en augustus nog wel even door kunnen gaan. Met het straatfestival, met de kermis, met de openstelling op zondag van winkels... Een compleet overzicht van acti viteiten kan ik u hier echter bij lange na niet geven. Dat is ook niet nodig. In de onlangs huis- aan-huis verspreide Bewaarkant Vlissingen Maritiem staat alles netjes op een rijtje. U ziet het, 'Vlissingen bruisend als de branding' is niet zomaar een kreet. Wat mij als wethouder van detailhandel zo aanspreekt, al die activiteiten overziend, is dat de middenstand meer en meer inspeelt op de activiteiten die in Vlissingen plaatsvinden. Prima! Want mede daarom weet het publiek Vlissingen steeds be ter te vinden. Ondanks het feit dat we te kampen hebben met zaken die een en ander negatief beïnvloeden. De rioleringswer ken, de bouwactiviteiten aan de Boulevard en die rondom het De Ruyterplein. Maar dat zijn tijdelij ke zaken, die na afloop het to- taalprodukt Vlissingen sterker dan ooit zullen helpen maken! Ik schakel nu even over naar een ander onderdeel van mijn we thoudersportefeuille: ruimtelijke ordening. Waar het gaat om het voorbereiden of vaststellen van bestemmingsplannen is er de laatste tijd nogal wat aan de or de. Ook wat betreft het gebied Rosenburg. Het is waarschijrllijk geen nieuws als ik u vertel dat de ontwikkeling van dit gebied tot woonwijk onder anderen een ge volg is van het beleid om meer te gaan bouwen 'voor de markt'. Dat is ingegeven door het gebrek aan aanbod van koopwoningen in de diverse categorieën. Ik heb de verwachting dat de gemeente zeer binnenkort dèt zal kunnen aanbieden wat de markt in de woningbouwsector vraagt. Ove rigens vind ik het in dit kader ook het vermelden waard dat de ka vels aan de Westerbaan nu vrij wel allemaal zijn uitgegeven! Ik wil u trouwens, zo u het nog niet weet, er op wijzzen dat de uitgifte van gronden aan particu lieren mede gebaseerd is op een wachtlijst zoals die door de ge meente is aangelegd. Als u ook van plan bent om, zo spoedig als mogelijk of op langere termijn, te gaan bouwen of te kopen dan is het aan te bevelen zich op die lijst te laten plaatsen. Voor alle duidelijkheid: dit schept absoluut geen verplichtingen tot aankoop! De kans dat u 'achter het net vist' wordt er wel kleiner door!

de Vlissinger | 1987 | | pagina 5