lALS JE ALLES GOED BE Nieuwe folder Zeeuwse attractiepunten Mode in de 'casual line' Verandering in de wereld leek Walchenaar erg sterk EEUWIGE TROUW Groeneveld opticiens SLOT IE DEEL - EEUW VAN VERANDERING PETER CHRIST SOLO Woensdag 3 juni 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg zonnebril met glazen m uw eigen sterkte of een gewone Polaroidbril. Groeneveld adviseert, past af en biedt nazorg. Zo hoort dat vinden wij. Ook bij zonnebrillen. Zomerfeest Emancipatie Opzoekboek Women's Aglow Welkomdienst Spoorwegen UW Woonconsumenten Oranjeplein Natuur Voetbaltoernooi Culturele Raad Jeugdvakanties Ruilbeurs Hayman Natuur Gevonden in Vlissingen Moluks Onderwijs Olympische dag Wielerspektakel Kerkdienst Tippelaars Fluoride Nadorstloop Fietskamp I wirlteam Ruilbeurs Strandloop NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW sportief-jong nonchalant en gemakkelijk draagbare mode voor hem en haar Korte Geere 1 4331 Middelburg EEN VERTROUWD GEZICHT OP EEN NIEUW ADRES UW KLEURENFOTO'S IN 1 UUR KLAAR Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, Lange Zelke 93. Het zomerfeest van de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland, dat was gepland op 20 en 21 juni gaat niet door. Oorzaak: geen subsidie. Voor de stichting betekent dat overigens niet dat het afstel bete kent, want er worden al weer vol op plannen gesmeed voor 1988. De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland organiseert na de zomer vakantie een studiedag gemeente lijk emancipatiebeleid. Deze stu diedag voor ambtenaren en raadsleden heeft als doel informa tie te verschaffen over het ontwik kelen en voeren van een gemeente lijk emancipatiebeleid. Het pro gramma wordt toegespitst op de Zeeuwse situatie. Over de inhoud i vindt overleg plaats met een aantal Zeeuwse ambtenaren. Degenen ■voor wie de studiedag is bedoeld zullen tijdig een uitnodiging, voor zien van de nodige informatie ont vangen. Binnenkort verschijnt het nieuwe 'Vrouwen-Opzoekboek' voor de provincie Zeeland. Het boek is een initiatief van het Vrouwenoverleg Luchtkasteel en werd samen gesteld door de Stichting Vrouw enemancipatie Zeeland, waar het boekje ook is te bestellen. Deel 1 bevat adressen van verenigingen, groepen en instellingen die voor vrouwen, moeders en meiden van belang zijn. Deel II is een subsidie- wijzer en kan dienen als handlei ding bij het aanvragen van provin ciale en gemeentelijke subsidies voor activiteiten met een emanci patorisch karakter. De vrouwen van 'Womens Aglow Fellowship-Zeeland' komen woensdag 10 juni bijeen in hotel Terminus in Goes. Centraal op deze bijeenkomst staat 'Aanbid ding'. De dramagroep 'Reflecti on' verzorgt een optreden en Joke van de Vlies uit Kapelle houdt een meditatie. De bijeenkomst begint om 9.45 uur en er is kinderoppas aanwezig. Inlichtingen: 01180 - 29928 of 01100 - 20552. In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt op zondag 7 juni de laatste welkomdienst van het seizoen ge houden. Voorganger is ds. J. Dubbink met als thema 'In vuur en vlam'. Verdere medewerken den aan deze dienst zijn het koor 'Sjaloom' uit 's-Gravenpolder onder leiding van Hielko de Haan, het jeugdorkest van ON- DA onder leiding van Piet Baan en organiste Pauline Stroosnij- der. Bram Beekman Fzn. bege leidt de gemeentezang. De samen zang is van 18.45 tot 19 uur. Daarna begint de eigenlijke dienst. Met ingang van 14 juni zal het lo ket op het NS-station Vlissingen- Souburg langer open zijn. De NS komt hiermee tegemoet aan de wensen van de reizigers die van het station gebruik maken. De nieuwe openingstijden zijn: maandag van 6 tot 10.20 en van 12.45 tot 17.20 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 6.40 tot 10.20 en 12.45 tot 17.20 uur, zaterdag 7.45 tot 11.20 en 12.45 tot 17.20 uur en op zon- en feestdagen van 15.45 tot 21.20 uur. De Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers afdeling Middelburg houdt op vrijdag 12 juni weer een stuif'ns in. Deze wordt gehouden in het gebouw van de UW aan de Herengracht in Middelburg. De aanvang is om 11 uur en op het programma staan gezamenlijk koffiedrinken, lunch en in de middag allerlei spelletjes. Opgave en inlichtingen: 01180 - 34305/ 26290. (Vóór 9 juni, na 18 uur). Het Zeeuws Overlegplatform voor Woonconsumenten is van plan een periodiekje uit te geven waarin alles staat wat maar iets te maken heeft op het gebied van de volks huisvesting. Te denken valt dan aan allerlei subsidies, procedures en voorlichting. Het periodiekje is te krijgen bij ZOW, Bogardstraat 7, 4331 BM Middelburg. Het wegdek van de hoofdrijbaan op het Oranjeplein in Souburg is niet meer zo best. Om die reden is de gemeente Vlissingen begonnen met het verbeteren van dat weg dek en dat duurt alles bij elkaar tot half juli. Gedurende die tijd is de hoofdrijbaan van het Oranje plein voor het doorgaande ver keer afgesloten. De omleidingen worden aangegeven met oranje borden. De bushalte van de ZWN wordt eveneens verplaatst. Met de herbestrating wordt begonnen ter hoogte van de Ritthemsestraat/ Paspoortstraat. Daarna zal er naar de Stemerdinglaan worden toegewerkt. Op 10 juni verzorgen de natuur- gidsen weer een rondleiding. Aan de hand van een boekje wordt het natuurpad Klarenbeek gelopen. Het verzamelpunt is bij de E. Ve termanstraat/ A. van Driellaan bij de bushalte in Middelburg om 19.30 uur. Op deze avond, maar ook in het Zeeuws Museum/Na- tuurhistorie zijn de boekjes voor de prijs van één gulden verkrijg baar, zodat men de wandeling nog eens 'dunnetjes kan overdoen'. Traditiegetrouw wordt er op zater dag 6 juni op het sportpark Bas- kenburg in Vlissingen weer inter cultureel gevoetbald. Aan dit toer nooi nemen onder meer teams van Turkse-, Spaanse-, Surinaamse-, Marokkaanse- en Molukse zijde deel. Het toernooi heeft als opzet door middel van de sport het con tact tussen de verschillende bevol kingsgroepen te versterken. Het toernooi begint om 10.30 uur en is rond 16 uur afgelopen. Het algemeen bestuur van de Cul turele Raad Vlissingen vergadert donderdag 4 juni in Bachten Kom- me in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer een verzoek tot ondersteuning van de Stichting Moluks Welzijnswerk 'Mae-Uku' en de stand van zaken rond 'erup tion'. De vergadering begint om 20 uur. Al vele jaren organiseert 'Zon en Vrijheid' vakantieweken voor kinderen en jongeren. Doel daar bij is het bevorderen van het so ciaal jeugdtoerisme op niet- commerciële basis. Bovendien kan er bij financiële problemen een beroep worden gedaan op een speciaal fonds. De activiteiten die 'Zon en Vrij heid' op het programma heeft staan zijn kinderdorpen voor de jeugd van 9 tot en met 12 jaar, een jeugdcamping voor jongeren van 13 tot en met 16 jaar en een vakantiewerkkamp voor jongeren van 17 tot en met 20 jaar. Alles in Vierhouten in de periode van 18 juli tot en met 22 augustus. In Wijlre (Zuid-Limburg) is er van 1 tot en met 18 augustus een jeugd camping. Meer informatie is te vinden in de folder 'Jeugdrecrea- tie', die telefonisch is aan te vra gen via 05771 - 556. Schriftelijk kan ook: Zon en Vrijheid, Post bus 268, 8070 AG Nunspeet. In "De Goede verwachting" in Lewedorp vindt op vrijdag 5 juni de laatste ruilbeurs van het seizoen plaats. Op die avond kan er weer van alles worden geruild zoals si garenbandjes, postzegels, ansicht kaarten, lucifersmerken en al wat dies meer zij. De ruilbeurs begint om 19.15 uur. Op woensdag 10 en donderdag 11 juni houdt skw de Hayman weer haar jaarlijkse slotavonden. Tij dens die avonden presenteren de kinderen zich door middel van liedjes, toneel en volksdansen. De avonden zijn van 19 tot 20.30 en de opa's, oma's, ouders en broert jes of zusjes zijn natuurlijk van harte welkom. Voor de kinder clubs van de Magistraatwijk wordt de avond op woensdag 10 juni ge houden in het Zuiderbaken in Middelburg en voor de kinder clubs in de wijk Dauwendaele is het Ontmoetingscentrum 'Dau wendaele' gereserveerd. Onder de titel 'een stukje natuur het jaar rond hebben de cursisten in het Zeeuws Museum/Natuur- historie een tentoonstelling inge richt die op vrijdag 5 juni wordt geopend. De openingshandeling wordt om 20 uur verricht door mevrouw J. Kruithof-Bak, cur susleidster van de werkgroep Natuur- en Milieueducatie Wal cheren. Bij de Gemeentepolitie te Vlissin gen zijn in de periode van 20 tot 27 mei de volgende voorwerpen aan gegeven: bril metalen montuur; pluche speelgoedbeest; wekkerra dio; zakrekenmachine; herenhor loge; blauw gestreepte rok; grijze jongensjas; lichtbruine portemon nee; broche annex hanger (050587); 4 sleutels in etui; 4 sleu tels aan 2 ringen; 5 sleutels aan la bel; 2 sleutels aan ring; losse sleu tel; fietssleutel; 2 sleutels aan han ger; linnen tas met inhoud. Aangegeven dieren: in asiel: zwart met witte kater, bij particulier: zwarte bastaard hond, collie, reu, labrador, reu. Inlichtingen, maan dag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 uur, 14.00 - 16.00 uur. De Molukse welzijnsstichting 'Mae-Uku' houdt vandaag (woensdag 3 juni) een informatie- en ontmoetingsbijeenkomst in de Stemerdingschool in Schouwburg. Op het programma staan onder meer een tentoonstelling van Mo lukse kinderen over het onderwerp 'voeding', films en diaseries over het Molukse onderwijs, een optre den van de Culturele zanggroep en inleidingen over de 'Molukse ge meenschap in Vlissingen'. De bij eenkomst duurt van 16 tot 21 uur. De werkgroep 'Sport en spel' van Mae-Uku heeft voor zaterdag 6 juni op het sportterrein Baskem burg in Vlissingen een Olympische dag georganiseerd. De onderdelen van deze Olympiade zijn hoog- en verspringen, hink-stap-sprong, estafette, hardlopen en kogelsto ten. De activiteiten worden onder verdeeld in vier categorieën: da mes van 16 tot 22 jaar, dames 22 jaar en ouder en eenzelfde onder verdeling voor de heren. De wedstrijden duren van 10 tot 17 uur. Ook dit jaar is Krabbendijke er weer in geslaagd een wielerspekta kel voor trimmers te organiseren. Het hele fietsgebeuren vindt plaats op zaterdag 6 juni en de start en fi nish zijn op de Noordweg. In schrijven kan voor drie catego rieën te weten C-klasse en vetera nen over een afstand van 37 kilo meter (start 13 uur), B-klasse over 42 kilometer (start 14.30 uur) en de A-klasse over 63 kilometer (start 16 uur). Inschrijving, rug nummeruitgifte en prijsuitreiking vinden plaats in 'De IJsbeer' op het Dorpsplein. Inlichtingen en opgave voor deze trimwedstrijd: 01134 - 2314 of 2351. Op zondag 14 juni wordt er in de Getuigeniskerk in Middelburg weer een bijzondere, interkerkelij ke dienst gehouden. De dienst is vooral bestemd voor hen die ver standelijk minder begaafd zijn. Voorganger is pastoor Rosenberg en de dienst begint om 14.30 uur. De wandelsportvereniging 'De vrolijke tippelaars' uit Vlissingen gaat op zaterdag 13 juni weer van start met de traditionele nacht- tocht over een afstand van 75 kilo meter. In tegenstelling tot voor gaande jaren is de start niet in Ber gen op Zoom, maar in Vlissingen. De vereniging heeft namelijk besloten in verband met het 700 jarig bestaan van Bergen op Zoom de finish in die stad te doen plaats vinden. De wandelaars die 75 kilo meter te ver vinden, kunnen zon dagochtend 14 juni om 5.30 uur aansluiten. De start voor deze 47 kilometer lange tocht is vanaf Trefpunt in Ovezande. De monstertocht zelf start om zater dagavond precies 24.00 uur vanaf het clubhuis van Zeeland Sport in Vlissingen. Voor de nachttocht is een minimum leeftijd van 16 jaar vereist. De eerste wandelaars wor den rond 12 uur in Bergen op Zoom verwacht. Inlichtingen: 01184 - 64753. De fluoride-concentraties in de buitenlucht van Zeeland zijn de periode april '85 tot en met maart 1986 in Zeeland gemiddeld gelijk gebleven ten opzichte van het vori ge meetjaar. Dit blijkt uit door provinciale waterstaat verrichtte metingen op zeven plaatsen rond het Sloegebied en in de omgeving van Sas van Gent. De ontwerp- grenswaarden zijn daarbij niet overschreden. Op alle meetpunten zijn de hoogst gemeten dagwaar den terug te voeren op dichtbij ge legen fluoruitstotende industrieën, zoals Hoechst, Pechiney, Zuid Chemie en Sidmar. Wedstrijdatleten en geoefende trimmers kunnen hun borst weer nat maken. Op zaterdag 6 juni houdt av Dynamo haar jaarlijkse Nadorst-loop over een afstand van 10 Engelse mijlen en deze mensen worden dus zeker aan de start ver wacht. De start is om 15 uur aan de Nadorstweg. Het parcours is uitgezet over de binnenwegen tus sen Middelburg, Gapinge en Vee- re. De loop bestaat uit een wedstrijd- en een prestatiegedeel te. Iedere loper of loopster die de afstand uitloopt ontvangt een fraaie standaard. De Centrale Stichting Sociaal Kui- tureel werk organiseert in de pe riode van 11 tot en met 18 juli weer een fietskamp door België voor tieners van 12 tot 16 jaar. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, dus wie zin heeft om mee te gaan kan bellen: 01184 - 71718. Het 'Twirlteams Zeeland' heeft onlangs deelgenomen aan twirl- wedstrijden in Utrecht en is met goud, zilver en brons naar Zeeland teruggekeerd. Het duo Diana Geers en Lianne Mannaart be haalde met 75 punten een tweede plaats, het jeugdteam kwam met 58 punten op een eerste plaats in de categorie 'junior beginners' en het seniorenteam behaalde met 62,95 punten in de klasse 'senior intermediate' een derde plaats. Beide teams brachten een dance- twirl. Inmiddels is 'Twirlteam- Zeeland' met een junioren team van start gegaan. I)e Overleggroep Zeeuwse at tractiepunten en musea heeft de nieuwe folder voor het zo merseizoen 1987 gepresen teerd. In deze folder is kort weergegeven wat elk van de deelnemende dagattracties te bieden heeft aan ontspan ningsmogelijkheden en facili teiten. Bovendien bevat de brochure nuttige informatie over openingstijden, toe gangsprijzen en adressen van de Zeeuwse musea en dagat tracties. De folder is daarom niet alleen bedoeld voor toe risten, maar is ook bestemd voor de eigen inwoners van de provincie. In de Overleggroep werkt een aantal dagattracties samen, te we ten Miniatuur Walcheren, Zwem paradijs 'De Roompot', Delta Expo/Infocentrum Neeltje Jans, de stoomtram Goes-Borsele en de Reptielenzoo Iguana in Vlissin gen, die zich dit jaar ook bij de Overleggroep heeft aangesloten. Na ruim zeven jaar spijkerbroe ken te hebben verkocht wilde de 32-jarige Peter Christ wel iets an ders. Andere mode verkopen. Binnen afzienbare tijd had hij een pand op het oog, zijn vriendin Li ane was het er helemaal mee eens en zaterdag ging de deur van hun winkel aan de Korte Geere in Middelburg voor het eerst open om genodigden en bekenden een kijkje te laten nemen. "De formule die wij hanteren is vrij simpel", vertelt Peter. "Tachtig procent heren mode, twintig procent damesmode, een leeftijdsgroep van 18 tot 40 jaar, modieus, eigentijds, vrij veel in de zogenaamde 'casual line' en van sportief tot gekleed en boven al betaalbaar. Verder moet dit een Belgisch winkeltje worden en dat betekent gewoon 'stik gezelli". Tijdens de openingsreceptie zorg- Wie nog iets wil ruilen op het ge bied van postzegels, ansichtkaar ten, munten, sigarenbandjes en al wat dies meer zij, kan vrijdaga vond 5 juni terecht in 'De goede verwachting' in Lewedorp, waar op die dag voor de laatste keer in het seizoen een avondruilbeurs wordt gehouden. De zaal is ge opend vanaf 19.15 uur. Op dinsdagavond 9 juni houdt Zeeland Sport in Vlissingen weet haar traditionele 'superstrand- loop' over een afstand van 10 En gelse mijlen. Het secretariaat is ge vestigd in het strandpaviljoen 'De Nolle', waar ook om 19.15 uur de start en finish zijn. Het traject voert geheel over het strand tot aan het einde van de boulevard van Zoutelande waar het keerpunt is. Elke deelnemer die de loop vol brengt ontvangt een speciaal ont worpen herinnering. Ook de federatie van Zeeuwse musea en oudheidkamers, waar bij een vijftiental musea is aan gesloten, is in deze Overleggroep vertegenwoordigd. De doelstelling van dit samenwer kingsverband is te komen tot een verdere bundeling van krachten van de dagattracties op het gebied van de promotie. Ook is sprake van een collectieve belangenbe hartiging: zo is de Overleggroep onder meer vertegenwoordigd in het bestuur van de provinciale VVV. Nieuw voor hel komende seizoen is de stempelkaart, die op de fol der is afgedrukt. Frequente be zoekers van musea en dagattrac ties kunnen meedingen naar een aantal prijzen, die in het najaar van 1987 zullen worden verloot. De folder, die inmiddels in een oplage van ongeveer 100.000 exemplaren is verspreid, is gratis verkrijgbaar bij alle VVV- kantoren, recreatieondernemin gen, hotels en musea in Zeeland. Daar is bovendien een Duitstalige versie beschikbaar. dé de Zeeuwse muzikant John Caljouw voor een passend achter grond muziekje. Het ligt in de be doeling dat er iedere maand een Zeeuwse musicus een 'achtergrond-optreden' verzorgt. "Geen stipje is t'r van 't ouwe meer", aldus een arbeider uit Zoutelande die honderd jaar geleden, in 1887, geboren werd en enige jaren geleden overleden is. Hij had de tijd nog meegemaakt van vóór de stoomtram - die in 1906 werd aangelegd - toen velen van heel Walcheren nog naar Mid delburg moesten lopen, en van vóór de eerste toeristen die in Zoutelande rond 1915 of '16 verschenen. ■'Er is nooiit een eeuw geweest waarin zoveel veranderd is dan in die welke wij beleefd hebben", schreef ook een 94-jarige Oost- kappelaar naar aanleiding van het boek over de landarbeiders. Iemand die volwassen was en al tien jaar gewerkt had toen de Eer ste Wereldoorlog uitbrak. Hij herinnerde zich een maatschappij waarin de dagen en jaren rustig vergleden volgens een oud pa troon, waar niemand zozeer ver andering in verwachtte. Het moet ons dan ook niet ver wonderen als we horen hoe een oude arbeider van Ter Buttinge reageerde op de moord te Seraje- wo in 1914, die de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog zou worden: "Ach, Serajewo, dat leit nog een héél eind achter Stroskèrke, hoor. Toch bracht die oorlog een aantal veranderingen in de sterk agrari sche Walcherse samenleving op gang van buiten uit en spaarzaam. Er streken Belgische vluchtelin gen en militairen neer, distributie van levensmiddelen werd inge voerd, en de plicht om graan af te dragen aan de staat - een plicht die grif ontdoken werd. Men werd opgeschrikt door revoluties in verre landen en mede daardoor werd het algemeen stemrecht in gevoerd. De ambachtslui kregen een 48-urige werkweek en er ont stonden belangenverenigingen van boeren en landarbeiders - de laatste waren niet van lange duur. Toen de roerige jaren over waren, zo rond 1920, bleek de oude sa menlevingsvorm nauwelijks aan getast te zijn. De heersers heersten nog lang en breed. De grote boeren waren het, die de dorpen regeerden in al de toenma lige bestuursorganen, en die hun personeel van de ene dag op de andere op straat konden zetten met een "Daer ei-je 't hofhek- ken." De periode tussen de oorlogen zag een kleine welvaartsstijging optre den, zo in de jaren '20, en het ver enigingsleven begon aan een bloei die veertig of vijftig jaar zou du ren. Nieuwe dingen als margarine en de radio deden hun intrede. Het waren de eerste inbreuken op de gedachte dat men al wat moge lijk was, zélf moest produceren (de margarine) en op de idee dat men alles wat 'ijdelheid' kon mee brengen, hoorde te weren (de ra dio). Er zouden vele zulke inbreu ken volgen. Veel belangrijker werd de economische crisis, die de armoede in bepaalde gezinnen scherper maakte of voor het eerst deed voelen. In die omstandighe den kwamen de landarbeiders van de Walcherse dorpen tot vakorga nisatie - deze keer voorgoed. Maar de Tweede Wereldoorlog, bezetting, inundatie en evacuatie betekenden een veel grotere breuk met het verleden. "Toen is het pas echt veranderd" had de oude Oostkappelaar me verteld - en hij kon het weten. Allerlei krachten van buiten stelden in die vijf jaar de eilandelijke samenleving op de proef - het isolement verdween en de gezagsverhoudingen werden veranderd. Nu was er natuurlijk in héél Ne derland een snelle verandering op allerlei fronten te constateren - maar voor de Walchenaar waren de veranderingen wel erg sterk. Vóór de oorlog de hoogste "agra rische bevolkingsdruk" van Ne derland, na de oorlog een enorme werkgelegenheid in de wederop bouw van het bespoelde eiland. Dat betekende dat zeer velen ze- kel, vlui en houweel aan de wilgen hingen en zich onttrokken aan de knellende band met de boer- werkgever. En ook in de stedelij ke arbeidssfeer was verandering te bespeuren. In het voorjaar van 1946 gaf de directie van 'De Schelde' te Vlissingen te kennen dat ze met plannen bezig was om tot betere sociale verhoudingen te komen. "De in Amerika en Enge land tijdens de oorlog opgedane ervaringen zullen hierbij tot lei draad dienen." Later verschenen personeelsraden, en op de dorpen voor het eerst ook NVV-borden, de niet-confessionele partijen kwamen langzaam op. Kortom: de contouren van het heden wer den zichtbaar. Zichtbaar? Zeker vanaf het mo ment dat het massa-toerisme Wal cheren in bezit kwam nemen. In de voorgaande artikelen heb ben we gezien dat een stuk eigen heid verdween tijdens dat veran deringsproces, een stuk eerbied voor de ander, maar ook een ster ke sociale controle. Met name hebben we op de voet gevolgd hoe dat in de zich snel ontwikkelende toeristenplaats Vrouwenpolder in het werk ging: een positieve ont wikkeling naar het oordeel van de mensen ter plaatse. Het laat zich echter denken, dat er ook meer negatieve beoordelin gen van het massa-toerisme te vernemen vallen op Walcheren - aan de Zuidkant van het eiland waar minder ruimte was en is, of op die dorpen waar he^ toerisme zich in de dorpskom genesteld heeft. In ieder geval werd duide lijk dat de oude samenlevingsvor men het meest veranderden in plaatsen met veel toerisme en/of veel importbevolking. Een ver haal uit Aagtekerke of Meliskerke over sociale verandering zou waarschijnlijk anders luiden dan de verhalen uit Vrouwenpolder of Koudekerke. Dat er sinds 1945 op Walcheren meer verschil in le vensvormen gekomen is, is een ding dat zeker is. (Volgende week laatste deel van deze serie.) De schrijver Hendrik Sturm had een scherp oog voor de sociale ver anderingen die de moderne tijd met zich mee bracht. Hij beschreef ze in 'En weer kwam het water'. FOTO ZEEUWS DOCUMENTATIECENTRUM /'eter Christ. Vriendschap, liefde, kameraden voor het leven! Slechts één uur hebben onze specialisten en ge avanceerde apparatuur nodig om op Kodak papier ae meest treffende momenten te vereeuwigen. EnU betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt U naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele. Middelburg

de Vlissinger | 1987 | | pagina 15