Handige Groene Gids is niet zuunig over Zeeland in Midden Zeeland Roots Meeting Vlissingen met talenten uit Afrika en Peru VLISSINGSE BANDS IN WALK INN 28 mei - 3 juni FILM Hoever gaat een man om droombeeld te vinden PODIUM EXPOSITIE Lezen JONG EN VEELBELOVEND SPEELT OUDE MUZIEK GELEZEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 mei 1987 Handboek Theater KINDER BOEKEN Do. 28 mei t/m wo. 3 juni "Natuur is voor tevredenen of legen", schreef de dichter Jac ques Bloem, om in één adem zijn sombere visie op "een stukje bos ter grootte van een krant" en "een heuvel met wat villaatjes ertegen" over ons uit te storten. Niet verwonderlijk voor iemand die zich "domweg gelukkig" in de Amsterdamse Dapperstraat voelde. En wel licht hadden zijn tot lichte treurnis neigende inborst en de rijmwoorden, die toevallig voor het grijpen lagen, met dat alles meer te maken dan de groene werkelijkheid van alledag. Aan de samenstellers van de Groene Gids voor Zeeland, een "veelzijdige wegwijzer voor na tuur en landschap", is Bloem's visie op natuurbehoud niet be steed. In ruim honderd pagi na's sturen Sietzo Dijkhuizen (bekend van zijn bedragen aan De Volkskrant) en Ab Groe nendijk u opgewekt de paden en de lanen in, want die zijn in deze provincie nog steeds ruim schoots voorhanden, Deltawer ken en andere ingrepen van menselijke hand ten spijt. De Groene Gids over Zeeland maakt deel uit van een serie van twaalf identiek opgezette boek jes, waarin het natuurschoon van de Nederlandse provincies (inclusief de nieuwste aanwinst Flevoland) de boventoorj voert, al leest de gebruiker tussendoor ook heel wat over bezienswaar dige steden en dorpen. Elke gids telt circa 22 hoofdstukjes van elk 2 bladzijden met infor matie over wat de regio aan groen te bieden heeft. Daarbij komen onderwerpen aan de or de als: 'natuur algemeen', 'geo logie', 'bewoningsgeschiedenis' en 'landgoederen/parken'. De schrijvers stippelden ook een aantal verkenningstochten uit (in Zeeland elf) en het boekje wordt besloten met een alfabe tisch overzichtje van 'groene' plaatsen. Wie om zich heen kijkt, reali seert het zich wellicht niet al tijd, /naar Zeeland biedt nog steeds een overvloed aan na tuurschoon, hoezeer het typi sche landbouwkarakter van de provincie na de oorlog ook is aangetast door industrie en wa terwerken. Maar langs dijkjes en in wegbermen, rond kreken en op het duin vindt de liefheb ber nog verrassend veel en zeer gevarieerd planten- en dierenle ven. Het Deltaplan (op zich al een peperduur compromis met natuurwaarden als inzet) heeft Zeeland winst opgeleverd, con cluderen de samenstellers van de Groene Gids na enig aarze len. Ooster- en Westerschelde (met het unieke Land van Saef- tinghe) zijn nog steeds "gewel dige natuurgebieden, met een veelheid van leven en moge lijkheden". Dijkhuizen en Groenendijk brengen die verscheidenheid op een overzichtelijke manier in beeld, geholpen door schitte rende maar helaas soms wat klein afgedrukte kleurenfoto's van onder anderen Marin Kers en Jan van de Kam, tekeningen van Henk Wester en detailkaar ten van Kees Duinker. In inleidende hoofdstukjes wordt ingegaan op de 'vor mingsgeschiedenis' van de pro vincie en de onvermijdelijke confrontatie van zee en land, die daaraan voorafging (en gaat), de vroege bewoners en hun strijd tegen het water, de Zeeuwse landschappen en land schapselementen, het vogelle ven en het werk van organisa ties als Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten. Daar na is het tijd om wandelschoe nen of laarzen aan te trekken en al dat moois met eigen ogen te gaan bewonderen. De elf na- tuurtochten, die Dijkhuizen en Groenendijk hebben uitgezet, bestrijken de hele provincie en leggen de nadruk op steeds een karakteristiek stukje land schap. Ze kunnen zowel te voet, per fiets of met de auto worden afgelegd. En wie een maal op weg is heeft -opnieuw- veel gemak van de Groene Gids. Een alfabetisch plaatsna menregister meldt namelijk al les over de natuur in stad en dorp en neemt tussen neus en lippen wat andere bezienswaar digheden mee. Kortom: een boek dat niet "zuunig" doet over Zeeland. En je hoeft niet eens rijk te zijn om het te kun nen kopen. Groene Gidsen worden uitgegeven door Zomer Keuning Boeken b.v. Ze zijn uitgevoerd als paper back en kosten 24,90. De Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis is vrijdag 29 mei het passende decor voor een concert van drie talentvolle muzi kanten. Het trio Heiko ter Schegget, Stephan Taylor en Harm Jan Schwitters speelt er in het kader van het Holland Festival Oude Muziek. Ze bespelen respectievelijk blokfluit, clavecym- bel en violoncello. Het concert begint om 20.15 uur. Het programma vermeldt onder andere werken van Pucell, Van Eyck, Corelli en J.S. Bach. Heiko ter Schegget was één van de finalisten in het blokfluit concours vorig jaar van de Stichting Oude Muziek Amsterdam. Stephan Taylor is op het terrein van de oudere muziek een gere nommeerd organist en continuo-speler en Harm Jan Schwitters heeft zijn werkterrein als cellist niet alleen in Nederland. Ook in Frankrijk is hij regelmatig te gast - hij speelt er in enkele en sembles. De Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Kaarten voor beide concerten zijn ver krijgbaar bij het VVV-kantoor in Vlissingen, de platenbibliotheek en het Uit-verkooppunt beide in Mid delburg. Tijdens de voorronde van Hit'm or Lose op 16 mei in Oostburg maakten de bands ai indruk. Za terdag 30 mei zijn ze in eigen stad in de jongerensociëteit Walk Inn aan de Min. Lelystraat in Vlissin gen. Het zijn: Shantung en Floyd Rose. Het concert begint om 20.30 uur. Shantung speelt new wave en bestaat twee jaar. De bezetting bleef in die tijd onveranderd. En dat is misschien de reden waarom de groep aan een geheel eigen image heeft kunnen werken. De leden: Edwin Bouwens - zang, Frits Jongepier - bas, Hans van Zee - keyboard en zang, Benny Tabak - gitaar en zang en Peter Veen - drums. Floyd Rose is een nieuw gezicht in het Zeeuwse popcircus en tevens de jongste band in de provincie. Voor het overgrote deel speelt de groep covers - over een avondvul lend programma met eigen werk beschikt de band nog niet. De le den: Bert Koerselman - zang, Tanno van Waarde - bas, Brian Quite - gitaar, Jaime Quite - drums, Norman van de Muil - synthesizer en Michael Coomans - gitaar. DONDERDAG 28 MEI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 14 en 20 uur. Al hambra II Vlissingen 'De Speur neuzen' 14 uur. 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'De Troe telbeertjes' (nieuwe) 14 uur. 'Over the top' 20 uur. Meccano Middelburg 'The little shop of horrors' (14 jr.) 20 uur. 'The co- lor of money' (16 jr.) 22 uur. Electro Middelburg 'The mosqui- to coast' (16 jr.) 20.30 uur. VRIJDAG 29 MEI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II 'De Speurneuzen' 14 uur. 'Platoon' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De Troe telbeertjes' (nieuwe) 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'The little shop of horrors' (14 jr.) 20 uur. 'The color of money' (16 jr.) 22 uur. Electro Middelburg 'The mosquito coast' (16 jr.) 20.30 uur. ZA TER DAG 30 MEI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Platoon' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'The little shop of horrors' (14 jr.) 20 uur. 'The color of money' (16 jr.) 22 uur. 'Pudding Tarzan (a.l.) 15 uur. Electro Middelburg 'The mosquito coast' (16 jr.) 20.30 uur. ZONDAG 31 MEI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'De Speurneuzen' 14 uur. 'Platoon' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De nieuwe Troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'The color of money' (16 jr.) 20.30 uur. 'Pudding Tarzan (a.l.) 15 uur. MAANDAG 1 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'Over the top' 20 uur. Meccano Middel burg 'The color of money' (16 jr.) 20.30 uur. DINSDAG 2 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'Over the top' 20 uur. Meccano Middel burg 'The color of money' (16 jr.) 20.30 uur. Electro Middelburg 'The mosquito coast' (16 jr.) 20.30 uur. WOENSDAG 3 JUNI Alhambra I Vlissinge 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'Over the top' 20 uur. Meccano Middel burg 'The color of money' (16 jr.) 20.30 uur. 'Pudding Tarzan (a.l.) 15 uur. Electro Middelburg 'The mosquito coast (16 jr.) 20.30 uur. I Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260. I Grand theater Goes, Singelstraat J 5A, tel. 01100 - 15165 I Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser- i veren alleen tussen 19 en 20 uur) t Filmtheater Electro, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235 (reserve- l ren alleen tussen 19 en 20 uur). L Klomppop-festival 1987 met afscheid Ex-Q's Voor de popliefhebbers beslist geen onbekenden en qua stijl va riërend van blues tot rock-a-billy en van new wave tot hard-rock. Voor elk wat wils dus. Naast deze band heeft de organisatie, het jongerencentrum de Klomp, twee Nederlandse topgroepen weten te contracteren die ongetwijfeld voor de nodige sfeer zullen zor gen. Aan het eind van de middag is dat de smaakmaker van 1987 de hard-rock groep Vengeance en aan het eind van de avond staat Neerlands nieuwste rock and roll trots Fatal Flowers op de planken. Een duidelijk 'extra' van dit pop festival is de Middelburgse gita rist/zanger Gert de Meijer, die in de onvermijdelijke pauzes optre dens verzorgt. Naast al dit leuke nieuws een min der prettige boodschap voor de popliefhebbers, want de populai re formatie The Ex-Q-'s nemen op dit zevende klomppop festival officieel afscheid. Speciaal voor die gelegenheid zal nog een keer als gastdrummer Henri de Bruin opdraven. Het Klomppop-programma ziet er als volgt uit: Coldshot (13 uur), Scarlet O'Ha- ra (14 uur), Avital (15 uur), The Bobo's (15.45 uur), V-engeance (16.30 uur), The Voice (17.50 uur), Draften Blues (18.45 uur), Ex-Q-'s (19.45 uur), Carbazol (20.45 uur), Café Noir (21.30 uur), Fatal Flowers (22.30 uur). DE MUSKIETENKUST IN ELECTRO In het Middelburgse filmtheater Electro (Zeeuwse Bibliotheek) draait vanaf donderdag The Mos quito Coast, een film van Peter Weir met Harrison Ford, Helen Mirren, River Phoenix, Conrad Roberts en Martha Plimpton. De film is gemaakt naar een roman van Paul Theroux, die overigens in Nederland te koop is onder de naam 'De muskieten kust' (Arbei derspers). Het verhaal: Uit haat tegen de moderne wegwerp-maatschappij, de techniek en de alomtegenwoor dige misdaad, sleept de fanatieke uitvinder Allie Fox zijn vrouw en kinderen mee naar de binnenlan den van Honduras. Daar wil hij als een moderne Robinson Crusoe helemaal van de grond af aan be ginnen. Zijn inventiviteit houdt zijn fami lie wel in leven, maar hij maakt zijn "paradijs" tot een hel voor zijn vier kinderen, die hij wijsmaakt dat het niet anders kan omdat Amerika door een kern ramp van de aardbodem is weg gevaagd. Als ze eindelijk aan de rand van het oerwoud een zendelingenfa milie ontmoeten, verneemt de 14-jarige Charlie dat Amerika nog steeds bestaat. Hij gaat nu zijn vader hartgrondig haten, al heeft hij wel begrip voor diens goede bedoelingen. Wanneer Allie vol walging de vliegmachine van de zendeling in brand heeft gestoken, schiet deze hem neer. Na de dood van Allie gaan de moeder en haar kinderen, geheel berooid, terug naar de "beschaving" Dit jaar gaat het alweer voor de zevende achtereenvolgende keer van start: het woodstock van Zeeland, de pink pop van Zuid- Beveland, beter bekend als het 'Klomppop-Festival '87' dat dit jaar op hemelvaartsdag (donderdag 28 mei) in 'De Stenge' in Heinkenszand wordt gehouden. Op het programma staan elf programma zorgen van 12.30 tot bands die verspreid over twee po- 24 uur. dia voor een continue live- Elke band verzorgt daarbij een 40 minuten durend optreden. Een belangrijk onderdeel van het pro gramma is de presentatie van de Zeeuwse inbreng. Om er een paar op te noemen: The Voice, Scarlett O'Hara, the Bobo's, Café Noir (niet om te eten maar wel om naar te luisteren), Draften Blues, Avi tal en The Ex-Q-'s. Afrika-kenner Henk Tum- mers meende dat Thione Seek met zijn elpee Aïda Souken het mooiste Afrikaanse pro duct van 1986 leverde. Dat zou nog beter zijn dan 'Nelson Mendela' van Youssou N'dour, stelde hij vast. Wie zelf een oordeel wil vormen kan vrijdag 29 mei terecht in De Zwaan in Oost-Souburg. Daar treedt de muzikant uit Senegal op in het kader van 'Amsterdam Roots Meeting' dat dus ook in Vlissingen plaatsvindt. Dit concert is het tweede van het Vlissingse festival. Twee dagen later komt het Ensemble Kimsatati uit Peru naar Vlissingen. Het treedt op in het vestzakthea ter; beide concerten beginnen om 20.30 uur. Thione Seek speelt samen met zijn broer en een twaalftal band leden. Ze treden op onder de naam Thione Seek Le Raam- Daan. Ze benaderen de muziek 'wat soft', maar het is allemaal veel subtieler en complexer dan de muziek van Ismaël Lö, de Senega lese Bob Dylan. Thione Seek begon zijn loopbaan in een traditionele muziekgroep. Daarna trad hij toe tot de legen darische groep Baobab. Muzikale meningsverschillen waren aanlei ding voor het opstappen van Seek; hij vormde een eigen groep, die nu optreedt in De Zwaan. Het ensemble Kimsatati uit Peru brengt muziek uit het hoge Andez met bekende instrumenten zoals de bombo, charango, quena, tar- ka en moculu, veelal Indiaanse in strumenten. Het is typische Zuid- amerikaanse muziek met een ver leden en een heden. Kimsatati stelt zich tot doel de luisteraar in contact te brengen met de folklo re, de cultuur en de muziek van het Latijns-Amerikaanse con tinent. ZONDAG 31 MEI Kimsataki, muziekgroep uit Chili/Bolovia. Vestzaktheater Vlissingen, 16 uur. VRIJDAG 29 MEI Pleegtonen festival, nieuwe stromingen in de popmuziek met Sprung aus den wolken en Shock headed Peters, 't Beest, Goes, 22 uur. Tragedie 'Antigone' door Burt van der Waals, Vestzaktheater Vlissingen, 20.15 uur. Concert: Heiko ter Schegget- blokfluit, Harm Jan Schwitters- violencello, Stephen Taylor - cla- vecymbel. Burgerzaal Stadhuis Middelburg, 20.15 uur. Thione Seek Le Raam-Daan, muziekgroep uit Senegal. De Zwaan Oost-Souburg, 20.30 uur. Hard-rock groep Vendetta, Bar American, Middelburg, 21.30 uur. ZATERDAG 30 MEI Pleegtonen festival, nieuwe stromingen in de popmuziek, met de groepen The band of holy joy, Lee Ranaldo en World dominati on enterprises, 't Beest, Goes, 22 uur. Blijspel "Vrouw en Trouw", Middelburgs Minitheater, Mid delburg. 20.30 uur. Bands Shantung en Floyd Rose, Jongerensociëteit Walk Inn (Min. Lelystraat 4) Vlissingen, 20.30 uur. Tragedie 'Antigone' door Burt van der Waals, Vestzaktheater, Vlissingen, 20.15 uur. DONDERDAG 28 MEI 'Klomppop', met de groepen Vengance, Fatal Flowers, Carba zol, The Voice, Draften Blues, The Bobo's, Scarlet 'O Hara, Ex- Q-'s, Café Noir, Avital en Colds hot, in De Stenge, Heinkenszand, van 12.30 tot 24 uur. In de reeks Handboeken Kunsten is onlangs het derde deel versche nen met als titel 'Handboek Thea ter'. In dit handboek staat alle informatie over landelijke, provin ciale en lokale organisaties, subsi dies en regelingen, auteursrechten, belastingen op het gebied van to neel, mime, opera en alle andere kunstvormen op toneelgebied ver meld. De eerste zending van het 'Handboek Theater' bevat alle provinciale- en gemeentelijke adressen. In de loop van dit jaar wordt het gecompleteerd met de landelijke hoofdstukken en het re gister. Het boekwerk is te bestellen via de Staatsuitgeverij, Postbus 20014, 2500 EA Den Haag of de reguliere boekhandel. door Jan Smeekens Elk tweeregelig rijmpje in MIJN BEESTEN STAAN ER GE KLEURD OP lees je sneller dan dat je een bladzijde omslaat. Dat tijdsverschil (dat gaandeweg gro ter wordt) leverde enige tijd gele den in het VPRO-programma Lange Jaap een ontroerende ge beurtenis op. Kees Stip (geb. 1913) las een tiental van zijn vers jes voor, maar deed dat zo "snel" dat zijn vrouw met het laten zien van hun tekeningen daarbij, steeds verder achterop raakte. Toen hij zijn laatste versje las, reageerde Katja Stip (van dezelf de leeftijd schat ik) verbaasd met 'Is het nu al afgelopen?' (of zo iets). Uit alles bleek dat ze hun optreden goed voorbereid hadden en als een gezamenlijke verant woordelijkheid zagen, maar dat het ongewild anders liep waar door toch de meeste aandacht naar de dichter uitging. Iets dergelijks maar andersom overkomt je als je nieuwsgierig en begerig de door hen samen geïl lustreerde bundel openslaat. Mijn aap lijkt op oom Jaap, maar geef mij dan toch mijn aap maar. Vrijwel alle andere versjes zijn net zo raak en even jolig. Mijn goudvis is een beetje dom. Hij heeft zijn arm weer uit de kom. Van lieverlede echter verandert gulzig lezen in langzaam bladeren en lang naar de typische, aan doenlijke gekke tekeningen kij ken die gemaakt lijken door een achtjarige met veel voorstellings vermogen. Geef zo'n kind pot lood en papier en de poppetjes, tafereeltjes en landschapjes ko men vanzelf. Precies zoals er bij Kees Stip een lopende band lijkt te starten als hij woorden ziet en hoort. Afgezien van een enkel voorspelbaar en zouteloos versje liggen daar voornamelijk juweel tjes van vrolijke woordkunst op: Graag zien mijn haaien mij pootjebaaien. En van wijsheid: Mijn eekhoorn kan zweven. Ik maar even. ARNEMU1DEN Surfhotel "Het Veerse Meer" (Oranjeplaat). Rien Baauw, olie verfschilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. MA RIEK ER KE Raadszaal Mariekerke (Marieker- ke). Foto's de Korenmolen 1801. Ma. t/m vr. van 9 tot 16.30 uur. MIDDELBURG Abdij. Ange Leccia en Patrick Raynaud, installaties. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Balans 17. Harold Schouten en Eric Roest, schilderijen en teke ningen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). Willem Buijs, affiches. Tijdens kantooruren, de concerten en op za. van 11 tot 16 uur. Tot ma. Galerie Dauvillier (L. Noordstr. 56). Gera Dauvillier en Wim Va der, schilderijen thema bloemen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48) Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Klaas Gubbels, aquarellen en te keningen, t/m za. Vera Galis, me talen objekten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt) Alain Flei scher, installaties. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Onno Boerwinkel, pastels. Wo. t/m za. van 11 tot 17 uur. T/m za. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7). Zeeland en het konings huis 1909-1987. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7) Minne Vijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Tot za. Zeeuws Museum (Abdij 3). "Aanwinsten". Cultuur en na tuurhistorische objecten, evenals archeologische vondsten. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen, tevens Instituut voor Natuureducatie en "Natuur en landschap van Zee land". Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek (Ka naalstraat 56). L. Vlieger, pastels, bloemen, stillevens en landschap pen. Dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur, za. van 10 tot 12.30 en do. en di. van 18 tot 20 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). 'De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De Muskusrat en zijn bestrij ding'en 'Schilderijen: "Landen Water". Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Fred. L. Maandag, aquarellen en tekeningen in gemengde technie ken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Beliamypark 35). Leven de Reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Vanaf ma. geopend: zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di., wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). 'Fo to's van vroeger' Openingstijden als winkel. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Peter Oosterbos, et sen en werken in gemengde tech nieken. Dagelijks vanaf 11 uur. T/m wo. Openbare bibliotheek (Lange Zel- ke 91). Textiele objekten en teke ningen van kuristen van de ZDASG. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Stedelijk Museum (Beliamypark 19). Kees Gorter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 De bundel werd gesubsidieerd door het ministerie van WVC en is een nieuw bewijs van wat Wil lem Wilmink in zijn 'Gedicht voor Kees Stip' (Verzamelde Liedjes en Gedichten pag. 531) schreef: 'Hoe kan de naam zijn dichter staren!/Marsman is kosmisch van allure,Helène Swarth ontzaglijk sip/en geen ooit puntiger dan Stip.' Mijn beesten staan er gekleurd op door Kees en Katja Stip. Uitgeve rij Bert Bakker, Amsterdam. Prijs 23,90.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7