ALS JE ALLES GOED BEKIJKT UITNODIGING Halve eeuw 'De Schelde' N HÉÉL SEIZOEN fltab "1+K Groeneve/d opticiens DEEL 6 - DE SCHUURFEESTEN Een bedreiging voor ons allemaal DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 mei 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Oosterschelde race Wandeling Fietsvierdaagse Netwerk Acht maart Maandag 1 juni openen wij onze zaak in ,,vrijetijdskleding voor hem en haar. Ter gelegenheid hiervan zouden wij het op prijs stellen'u zaterdag 30 mei tussen 17.00 en 19.00 uur te mogen begroeten om kennis te maken met onze jonge kijk op mode. Verkoop WSW/Bomenbuurt Werkbezoek Kapasi Solliciteren Kynologenclub de modernste apparatuur staan elke dag voor u klaar. Zij zorgen ervoor dat u optimaal plezier van uw bril of kontaktlenzen hebt. Een veilig gevoel! Vrijwilligers DE SOCIALE VERANDERINGEN OP WALCHEREN NA 1945 Minder druk Amerikaans Catclub Voetbaltoernooi Westkapelle Attractie Evangelisatieavond Kinderbraderie Toernooi Toertocht Collecte ANC Vakantiewerkkrant Puzzelrit Iedere Nederlander tussen de 20 en 40 jaar kan het slachtoffer worden van de slopende ziekte Multiple Sclerose. En de medische wetenschap, kijkt machteloos toe. Omdat er nauwelijks geld is vooronderzoek. Uw bijdrage helpt mee een eind te maken aan de bedreiging die MS voor ons allemaal is. GIRO 6989 Lezers schrijven HONDENPOEP UW KLEURENFOTO'S IN l UUR KLAAR rJifj i/e ftfaifla'mvcdie De Zeeuwse Hardzeilcommissie heeft in samenwerking met de Zeil- vloot de Zeeuwse Stromen voor 30 mei weer getekend voor de orga nisatie van de Oosterschelde race voor traditionele zeilschepen. Schepen die tot nu toe hebben in geschreven zijn onder meer klip pers, tjalken, hoogaarzen, kotters, botters en andere oud-Hollandse typen. De wedstrijd begint zater dagmorgen met een palaver tussen 9 en 9.30 uur in café 'De gekroon de suikerbiet' aan de Haven in Zie- rikzee. Daar komen ook de zogenaamde opstappers bij elkaar, die tegen een redelijk bedrag op en kele schepen mee kunnen varen. De start van de schepen is voor het havenhoofd van Zierikzee. De prijsuitreiking is rond 20 uur in hetzelfde café. De Heemkundige Kring Walcheren maakt zaterdag 30 mei met leden en genodigden een 'vroege- ochtend-wandeling' door het wa terwingebied 'Oranjezon'. De wan deling begint om 6 uur vanaf het parkeerterrein bij 'Oranjezon' en de leiding van deze wandeling be rust bij de heren Smulders en Joosse, kenners bij uitstek van dit aan flora en fauna zo rijke gebied. De toerclub Vlissingen heeft in de periode van 1 tot en met 5 juni een fietsvierdaagse over de afstanden *25 en 50 kilometer op het pro gramma staan. De start voor deze tochten is tussen 18 en 19 uur bij de Rijwielcentrale aan de Koude- kerkseweg en eindigt bij de 'Kano vijver'. ledereen die die vierdaagse volbrengt ontvangt een leuke her innering. Overigens is de laatste avond (5 juni) een inhaalavond. Tonneke Geelen in Vlissingen heeft het initiatief genomen tot de opzet van een netwerk van vrouwen die, als beginneling of met ruime erva ring, een eigen bedrijf willen run nen of zelfstandig willen beheren. De groep wil regelmatig bij elkaar komen om wat te drinken, te pra ten, contacten op te bouwen en in formatie door te spelen. Inlichtingen: 01184-12799. Ideeën voor de viering van de In ternationale Vrouwendag van 1988? Tijd én zin om mee te wer ken aan zo'n feest op Walcheren? De vrouwen die vorig jaar de orga nisatie op zich hebben genomen zitten te springen om uitbreiding van hun groep. Inlichtingen en op gave: 01184-60746. Peter en Lian Korte Gee re 1 4331 LE Middelburg In het Dienstencentrum Bachten- Reede in Vlissingen wordt op don derdag 11 juni een handwerkver- koop gehouden. De verkoping duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Het huurderskomitee WSW/Bo menbuurt in Oost-Souburg verga dert donderdag 4 juni in het wijkcentrum Middenhof in Oost- Souburg. Op de agenda staat on dermeer de uitslag van een proef met doucheruimten, de huurver hoging per 1 juli 1987 en de stand van zaken met betrekking tot de kabeltelevisie. De vergadering be gint om 20 uur. Het Federatiebestuur van de FNV brengt op 4 juni een werkbezoek aan Zeeland. Het Federatiebestuur vertrekt vanaf Zierikzee naar het ir. Topshuis op Neeltje Jans waar gedeputeerde Ventevogel een uit eenzetting geeft over de mogelijk heden van het kunstmatige eiland. Indien de pijlerdam berijdbaar is gaat het gezelschap richting Wal cheren voor een bezoek aan het provinciehuis waar een lid van gs een uiteenzetting geeft over de VOW. Indien de route niet via de pijlerdam gaat vindt de uiteenzet ting in de bus plaats. Het middag programma bestaat uit twee delen: een groep vertrekt samen met Hans Pont naar Zeeuwsch- Vlaanderen voor een bezoek aan August de Meijer, de andere groep gaat onder leiding van Jan Steke lenburg naar de Total-raffinaderij. Rond 20 uur vertoeft de delegatie in de 'Prins van Oranje' in Goes, waar voor die avond de film 'Zee land voortvarend', een toespraak van Hans Pont en een informatief gedeelte op het programma staan. De vriendenkring Kapasi komt za terdag 30 mei voor de laatste keer van dit seizoen weer bijeen in Slot Osjende in Goes en staat in het te ken van de naderende vakanties. Overigens zijn ook alle andere al leenstaanden tot en met 45 jaar welkom op deze dans/ontmoe tingsavond. De bijeenkomst be gint om 21 uur. Inlichtingen: 01100-12316. Wie werk wil hebben, moet uiter aard solliciteren. Solliciteren is een soort afvalrace en dus belangrijk genoeg om het zo goed mogelijk te doen. De Stichting Juridische Ad viezen in Leiden heeft een brochu re uitgegeven waarin voorbeelden staan van sollicitatiebrieven. De brochure behandelt ook hoe men zich op een sollicitatiegesprek kan voorbereiden en hoe men werk kan vinden. De brochure is ver krijgbaar door 12 gulden en 80 cent over te maken op giro 4749072 ten name van de Stichting onder vermelding van 'solliciteren is leren'. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes. Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Oelft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. De Culturele Raad Vlissingen is op dit moment druk bezig met de or ganisatie van de Zomerevenemen- ten 1987. Vanaf mei tot augustus vinden in Vlissingen meer dan 200 voorstellingen en evenementen plaats. Daarnaast zijn er nog de nodige exposities. Voor de uitvoe ring van die evenementen zoekt de Culturele Raad nog een aantal vrijwilligers. Iedereen die (tegen een vergoeding) een handje uit de mouwen wil steken om de zomere- venementen te doen slagen kan bellen: 01184-14928/16672. dan was het minder druk in de cafees... Het is aan het eind van de ja ren zestig. Een afgelegen boer derij in een stille hoek van Walcheren. Op de plaats waar eeuwenlang slechts rust heeft geheerst, een drukte van be lang. Om een uur of half acht begint het erf vol te stromen met jongelui -op fietsen, op brommers en af en toe stapt een viertal uit een auto. Zater dagavond is het en er hangt een speciale, opgewekte sfeer. Je vraagt één van de aanwezi gen wat er aan de hand is, en verbaasd klinkt het antwoord: V Is hier een schuurfêêst, ee. Weet je dat dan nie? De schuurfeesten behoren al weer vele jaren tot de geschiedenis, al thans op Walcheren. De jongelui van toen zijn nu dertigers of begin van de veertig. Enkelen waren be reid om te vertellen over dit unie ke verschijnsel. Ze horen nog tot de generatie die al op het 16e of 17e levensjaar het arbeidsproces binnenstapte. "Nu leert bijna iedereen tot z'n twintigste of zo, maar in onze tijd waren dat enke lingen. Maar er was ook volop werk -het kon gebeuren dat er een werkgever kwam vragen of je bij hem in dienst wilde komen, zie je". Tussen de vooroorlogse jeugd en de jeugd van nu vormde deze ge neratie de overgang. Net als de eerste hadden ze als kind allerlei bijverdiensten -peeën verdunnen, aardappels rapen, konijnen houden- net als de laatste hadden ze geld genoeg om de bloemetjes buiten te zetten. Maar de schuur feesten waren een verschijnsel dat zich beperkte tot hun generatie. "Hoe het begon? Zo rond '67 of '68 is de jongerenorganisatie van de ZLM begonnen om eens in het jaar een groot schuurfeest te or ganiseren en daar kon iedereen naar toe. Dat idee is direct over genomen en algauw organiseerde iedereen die daar zin in had en toestemming van z'n ouwelui kreeg, een eigen schuurfeest. Al len of met een groep -en die no digde een aantal mensen uit, en dat aantal nodigde weer anderen uit -een echt sneeuwbal-effect. Soms honderd jonge gasten wa ren er dan. Je kon het merken in Middelburg want dan was het minder druk in de cafés. Het wa ren meestal dezelfde lui die in de cafés kwamen, trouwens, die je op die feesten zag. Degenen die naar de danszalen gingen of in het verenigingsleven zaten, zag je er nauwelijks". "Je hoorde ook meestal in een ca fé: daar en daar is een schuur feest, ga je mee d'r naar toe? Soms dezelfde avond nog -en dan kon het wezen dat er bij gezegd wier: d'r bin niet zoveel meisjes. Dus dan vroeg je een meisje mee dat je wel eens meer zag. Dan ver scheen je daar met een groepje waar je er soms maar een paar van kende. Maar de rest leerde je dan in de loop van de avond ken nen -dat was het leuke ervan. Lui van heel Walcheren waren het. Ook veel uit Middelburg, mis schien wel de helft". "De ene week was er een schuur feest op Nieuwland, dan weer op Arnemuiden, of Kleverskerke, Gapinge, Veere, de Polder, Sint Laurens, een enkele keer op Oost- kappel, Koudekerke en zelfs een keer in Middelburg -in een pak huis in de binnenstad. Of er in het Westen van Walcheren ook schuurfeesten waren weet ik niet - want je ging niet naar alle schuur feesten. Eigenlijk alleen als er ge zegd werd: Kom je ook?" Het organiseren was een karwei, waar altijd helpers voor te vinden 'waren: "We spanden een groot zwart zeil dwars over de dorsvloer en daar knipten we gaten in waar we allerlei kleuren crêpepapier voor plakten. Dan had je een soort gekleurd licht -de lampen hingen boven het zeil. Je ging om steigerplanken naar een timmer man als je een dansvloer maakte, en balen stro om op te zitten wa ren er genoeg. Nog een pick-up zette je neer, een aantal gasten brachten platen mee -voor mekaar". "Voor eten en drinken hoefde je niet te zorgen, want dat ging op z'n Amerikaans. Iedereen bracht zelf wat flessen mee, of chips, of een kratje bier. Dat ging allemaal op een grote tafel en je kon jezelf bedienen. En als je niks mee bracht, dan doe niemand daar moeilijk over". Het statiegeld kreeg degene die het feest organi seerde -voor al de moeite. Want je moest ook nog opruimen, in de namiddag van de volgende dag. Steevast kwamen er dan wat men sen helpen die niet tot de initia tiefnemers van die week behoor den: "Dat was gewoon een feest op zich -er was altijd drank over en als alles opgeruimd was maak ten we dat ook op". Of er dan zoveel gedronken werd? "Best wel, maar het bleef altijd gezellig. Het was echt een speciale sfeer. Je maakte kennis met mensen die je in een café wel zag, maar daar liep je toch meer langs elkaar heen. Van die men sen zijn er, die nu nog goede ken nissen van ons zijn". En., slui tingstijd was er niet -het kon heel laat worden op de schuurfeesten. Zo kon het voorkomen dat een boer die de andere ochtend de koeien ging melken een slapende jongeman in het hooi aantrof. Dat waren aardige dingen". Niet vele jaren duurden ze, die massale schuurfeesten die dreven op het particulier initiatief. Er gens in de jaren '70 moeten ze doodgebloed zijn. "Dat spreekt. Wij raakten getrouwd en dan kwam het er niet zo van. En de gasten die wat jonger waren heb ben het niet echt overgenomen - die gingen op een heel andere ma nier uit". Voor de schuurfeesten was niet meer weggelegd dan het innemen van een aparte plaats in de herinneringen van ettelijke honderden Walchenaars. Ze had den de schuurfeesten niet willen missen -net zo min als ze ze zou den willen inruilen voor de disco theken van de jaren '80... De Catclub Yardstick, een vereni ging van catamaranzeilers heeft voor het komende seizoen weer de nodige wedstrijden op het pro gramma staan. Op 7 juni start om 13 uur de Pinkster-race bij de camping 'De paardekreek' in Kortgene en de-eerste wedstrijd in de Cat Competitie 1987 vindt plaats op 8 juni, eveneens vanaf de Paardekreek. (start om 12 uur). De volgende data in die competitie zijn 21 juni, 4 en 19 juli en 1, 16 en 29 augustus. Het 'Rondje Veer- se Meer' vindt op 28 juni plaats. Inschrijven voor dit rondje dient te geschieden voor 12 juni. Inlich tingen: 078 - 176457 (na 19 uur) of 01108-2051. Op het sportpark 'de Kruitmolen' aan de Kruitmolenlaan in Middel burg vindt zaterdag 30 mei het jaarlijkse voetbaltoernooi plaats voor Molukse voetbalverenigin gen. Behalve de 'reguliere' Mo lukse voetbalteams neemt ook een speciaal voor dat toernooi samen gesteld 'gelegenheids elftal' deel. Het wedstrijdprogramma bestaat uit 2 poules van 5 ploegen. De eerste wedstrijden beginnen om 10 uur en de finale is rond 16 uur. Op het terrein staan weer zoals gebruikelijk de nodige kramen met Molukse hapjes. Verder vindt er in de sporthal een open jeugd/dames-zaalvoetbaltoernooi plaats. De organisatie is in han den van sv Jong Ambon. De jaarlijkse clubmatch van de kynologenclub Zeeland wordt dit jaar op zaterdag 30 mei gehouden in de Zeelandhallen in Goes. De opening van het evenement is om 10 uur. Vijf keurmeesters zullen in vijf verschillende ringen de die ren keuren en rond 15 uur begin nen de erekeuringen. Tussen 13 en 15 uur worden er demonstra ties gegeven en is er een kind hond-show. Daarbij krijgen kin deren vanaf 4 jaar de gelegenheid hun hond te showen en iets over hun hond te vertellen. In een aparte kring wordt de gehele dag gestreden om het clubkampi oenschap. De gemeenteraad van Westkapel le komt vandaag (woensdag) 27 mei weer bijeen om zich te buigen over het wel en wee van de ge meente. Een korte vergadering deze keer, want de agenda bevat naast de ingekomen stukken een wijziging van de gemeentebegro ting en de bespreking van het rap port betreffende de financiële po sitie, strandexploitatie, dienstver lening en subsidie van de VVV. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 20 uur. De Ceremoniemeesters, de evene mentencommissie van de Middel burgse VVV hebben 7 attracties op een kaartje gekregen. Dit 'Ze ven in één-dagen kaartje 'Geeft recht op de volgende evenemen ten: Een rondleiding in de Abdij, een bezoek aan het Zeeuws Mu seum, rondleiding in het Gotische stadhuis, rondrit met de paarden tram naar miniatuur Walcheren en terug, beklimming van de 'Lange Jan' en een gratis tweede kopje koffie in een aantal horecabedrij ven. De kaart is geldig op vrijdag 29 en zaterdag 30 mei en is vanaf 27 mei te koop bij de Middelburg se VVV op de Markt. De heer J.W.N. Dooijeweert, evangelist te Tilburg spreekt maandag 1 juni in de Se- geersstraatkerk. De avond staat in het teken van de actie 'Zaait aan alle wateren', die tot doel heeft geld in te zamelen voor on der meer een nieuwe evangelisa- tiepost in Emmen. Een jongeren koor onder leiding van J. de Vis ser verleent medewerking aan de ze avond. Organist is Peter Sturm. De aanvang van de evan- gelisatiedienst is om 19.30 uur. De modelschuur van de boerderij Het Hollands Hof bij Kleverskerke was een van de plaatsen waar een schuurfeest werd gehouden. koto zeelws documentatiecentrum Het begon allemaal zoals zo veel verenigingen zijn ont staan: tijdens een 'onderons je'. Tijdens dat 'onderonsje' opperde een aantal werkne mers van 'De Schelde' dat het wel aardig zou zijn om een tennisclubje op te richten. Van het een kwam natuurlijk het ander en op 1 juni 1937 was de "Lawn Tennis Club De Schelde" in Vlissingen een feit. Inmiddels bestaat de ver eniging vijftig jaar en dat wordt natuurlijk gevierd met een feest dat op zaterdag 30 mei in Britannia in Vlissingen plaats vindt. Het begin van de vereniging was niet eenvoudig. Goede wil en enthousiasme te over, maar waar het geld vandaan moest komen om banen te hu ren en ballen en rackets te ko pen was een ander verhaal. Gelukkig was een der leden bereid een aanvangskapitaal in de verenigingskas te storten waaruit de eerste kosten kon den worden bestreden. De rest moest worden betaald uit de contributie die zegge en schrijven 25 cent per week be droeg. Om toegelaten te wor den tot de vereniging moest men door de bestaande leden van de club worden geballo teerd. Elitair? Mogelijk, maar men ging er toen vanuit dat het een grote vriendenkring was en de nieuwelingen moesten natuurlijk in die vriendenkring passen. De oorlog gooide roet in het ten nis eten maar de vereniging bleef bestaan. Over de laatste jaren van de oorlog zijn geen notulen bekend dus men kan er gevoeglijk vanuit gaan dat er in 1944 beslist niet werd ge- tennisd. Zo rond 1947 werd er pas weer écht getennist en in het voorjaar van 1948 be schikte 'De Schelde' weer over drie behoorlijke banen. Zo bij het begin van het ten- nisseizoen 1962 kon de vereni ging terugblikken en constate ren dat het clubje van 12 vrienden uit 1937 via de don kere. oorlogsjaren was uitge groeid tot een flinke, gezon den vereniging van 174 leden. Weer tien jaar later begon de vereniging met de uitbreiding van de kantine die alras een vitaal onderdeel van de club ging vormen. Ontmoe tingsplaats voor de leden en onderkomen voor de vele ge zellige avonden. De stemming steeg en het peil daalde? Niets van dat al. Be gonnen de oprichters in 1937 met een boekje 'hoe leer ik tennis' en sloegen ze de bal zo goed en zo kwaad als het ging over het net, anno 1987 kun nen de leden echt tennissen en draaien ze op een behoorlijk niveau mee in de diverse com petities. 'De Schelde' heeft dus met recht iets te vieren en naar goed gebruik krijgt de 'jarige' natuurlijk cadeautjes. Wie echter een presentje wil geven kan dat beter niet doen, maar het geld dat men dacht te besteden overmaken op bank rekening 34.93.51.600. Het is wél het 'jubileumfonds' van de jarige vereniging, maar het geld is bestemd voor de Stich ting Gehandicaptensport Zee land. Een prima manier om een jubileum te vieren dus. Een kinderbraderie is op zaterdag 20 juni de laatste dag van de drie daagse manifestatie 'Middelburg Folklorestad '87'. Tussen 10 en 15 uur kunnen de kinderen tot en met 12 jaar op een aangegeven deel van de Markt in Middelburg weer van alles te koop aanbieden. De verkoopprijs mag echter de rijksdaalder niet overschrijden. In principe kan iedere deelnemer vanaf 9 uur zijn eigen kraam in richten zoals men dat zelf wenst. Daarnaast zijn muzikale talenten uiteraard ook welkom om hun kunsten te vertonen en mogen zij met de pet rondgaan. Evenals vo rig jaar mag de jeugd in folklo ristische kleding komen waar bo vendien nog een prijs mee valt te verdienen. De prijswinnaars wor den om 11.45 bekend gemaakt. De deelname aan de kinderbrade rie is gratis. De MV AV Middelburg houdt op Hemelvaartsdag (28 mei) een toernooi voor B- en C-junioren. De deelnemende verenigingen zijn Baronie en Boeimeer uit Breda, RCS uit Souburg, De Spartaan uit Rotterdam en natuurlijk Middel burg zelf. Het toernooi wordt ge houden op de sportvelden aan de Nadorstweg/Nassaulaan in Mid delburg en begint om 10.25 uur. De prijsuitreiking is om circa 17 uur. Evenals in 1986 organiseert toer club Walcheren ook dit jaar weer haar 'Ronde van Zeeland'. De tocht wordt verreden op zaterdag 30 mei en men kan kiezen uit de afstanden 125 of 200 kilometer. Inschrijven kan tussen 8 en 9 uur in hotel 'Walcheren' in Koudeker ke. Inlichtingen: 01180-16243. In de week van 22 tot 28 juni wor den er in het hele land huis-aan- huis collectes gehouden voor het African National Congress. In Middelburg wordt deze collecte georganiseerd door de werkgroep Zuidelijk Afrika. De opbrengst in Middelburg wordt speciaal aange wend voor het Samafco-project. Dat is een scholingsproject in een dorp in Tanzania. Naast de nor male onderwijsactiviteiten houdt dit project zich ook bezig met de opleiding en vorming van mensen die zich willen inzetten voor de opbouw van een nieuw Zuid- Afrika. De werkgroep kan echter nog wel wat collectanten gebrui ken. Opgave en inlichtingen: 01180 - 16818. De jongerenbeweging van de FNV heeft een vakantiewerkkrant uitgebracht waarin een berg in formatie staat over wat men wel of niet mag doen, hoeveel men moet verdienen, hoe het zit met een eventuele studiebeurs en hoe de belasting kan worden terugge vraagd. De krant is gratis af te ha len bij de jongerenbeweging aan de Dam 12-14 in Middelburg. De Middelburgse Motor- en Au toclub 'Scheldegouwen' houdt op Hemelvaartsdag (donderdag 28 mei) weer haar traditionele auto- puzzelrit. De rit heeft een lengte van ongeveer 35 kilometer en wordt verreden over de fraaie bin nenwegen van de gemeente Ma- riekerke. Inschrijven kan vanaf 13 uur bij hotel 'Walcheren' in Koudekerke, waar tot 14.30 een vrije start is. Rond 17 uur worden de prijzen uitgereikt. i n stichting Vrienden Ms Research. Den Haag Graag wil ik reageren op het stukje 'geen honden meer op de stranden" in Vlissingen van 6 mei j.l. Er wordt gesteld dat het onhygiënisch is om de honden hun behoefte te laten doen langs de vloedlijn, ter wijl het wordt weggespoeld, is het voor zwemmers onfris. Ik denk dat het überhaupt on fris is om in de zee te zwem men met al die schepen die chemisch afval in de zee lozen en de chemische fabrieken die ook voor de nodige verontrei niging zorgen. En waar denkt U dat onze da gelijkse behoefte terecht komt? Precies. Ook in de zee. Dat het badstrand 's zomers ontoegankelijk is voor hon den vind ik terecht, maar ik vind het belachelijk dat de honden niet op de stranden mogen die onderlopen maar we! op de glooiing. Het strand wordt schoon bij eb en vloed maar de glooiing niet, zodat de toeristen hier over zigzaggend moeten lopen vanwege de hondenpoep. De f 89,90 die we per jaar voor onze hond betalen waarom wordt die niet gebruikt om de poep op te ruimen zoals men in andere landen doet? Wel wordt de betasting naar f 200, verhoogd als het aan de Vereniging van Reinigings directeuren ligt, en voor dit hoge bedrag moet de eigenaar het nog zelf opruimen ook. De gemeente adviseert "hond in de goot" maar wanneer mijn hond dit doet krijg ik van heel veel mensen te horen dat hij het maar op het gras veld moet doen, en ook hier zijn vele mensen Óp tegen. Willen de mensen mij dan vertellen waar het we! toege staan is? Op deze manier is het echt niet prettig om je trouwe vier voeter uit te laten. Ook ik vind het vies dat er poep op de stoep of in een winkelprome nade ligt. De hond kan hier niets aan doen maar tijn on gemanierde baas wet. Dit soort mensen verpest het voor de rest. En waarom? Ingrid Slijm Primulalaan 19 Vlissingen Het seizoen bij Minit 1 Foto duurt maar één uur! En dat voor dé goal waar urenlang op geoefend is. De beste voorzet, het best afgedrukt door onze specialisten op Kodak papier. EnU betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt U naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele, Middelburg

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11