in Midden Zeeland 'Publiek moet niet komen om naar fouten te kijken' Middelburgs filmhuis toont Afrika films Amerika rekent met Viëtnam af Records voor Barbershoppers 14 mei - 20 mei Lezen EXPOSITIE FILM TRAGEDIE ANTIGONE' IN VESTZAKTHEA TER Open avond 'Walcheren' PLA TOON IN ALHAMBRA KIJK- EN LEESBOEK VERTELT ALLES OVER ONZE KUST PODIUM DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 13 mei 1987 Eerste concert African Roots GELEZEN INFORMATIEGIDS OVER FOTO, FILM EN VIDEO Infoboekje van TNO Do. 14 mei t/m wo. 20 mei Wat doet een gelouterd acteur-regisseur als hij in Zeeland met provinciegenoten een klassieke tragedie wil spelen? Hij zet erva ren spelers naast beginnelingen en tracht dan de troupe zodanig te motiveren dat er een alleszins acceptabel produkt uitkomt. Burt van der Waals van het Theaterproduktiebureau Zeeland werkte al vaker op deze wijze. Ondanks de kritiek die hij nog wel eens kreeg te verwerken gelooft hij stellig in de opvoedende waarde van deze werkwijze. "Je brengt mensen dichter bij het theater", stelt hij zelfverzekerd vast. En dat hij bereid is om ri sico's te nemen blijkt uit het stuk dat hij voor vrijdag 29 mei heeft ingestudeerd. In het Vlissingse Vestzaktheater voert hij Antigone' op, een stuk dat oorspronkelijk op het parkament van Sofokles werd geschreven en dat de Fransman Jean Anouilh eigentijdser maakte. A. Morrien vertaalde het in het Nederlands. De kritiek op de werkwijze van Van der Waals richtte zich vooral op de regie. Hij zou daar onvol doende aandacht aan besteden. En dat kwam omdat hij voor zichzelf de belangrijkste rol opeiste, waardoor geen tijd meer over was om de regie professio- De eerste groep die optreedt in het kader van liet Roots festival dat tot en met 6 juni wordt gehouden is 'Orchestre Victoria Eleison' uit Zaïre. De groep is te horen, te zien en te beleven op vrijdag 15 mei in 'De Zwaan' in Oost- Souburg. Hun muziek is geboren in de Matonge-wijk van Kinshasa, het kloppende hart van de Zaïrese hoofdstad. Het Orchestre Victoria Elei son speelt traditionele Afri kaanse muziek in de authen tieke Zaïrese stijl, met een ste vige dosis rumba, waaraan wat disco is toegevoegd. Een aardige opening van de serie Africa Roots concerten in 1987 dus. Het optreden begint om 20.30 uur. neel aan te pakken. In Antigone heeft hij zich verzekerd van de steun van Tilly Meijeren, zelf ooit beroepsspeler en nog steeds in de ban van het theater. Ook zij meent dat de jongeren die nu dit stuk op de planken gaan brengen de aanraking met het theater op een zeer nadrukkelijke wijze aan het meemaken zijn. Niettemin wil ze toch een scheiding in de toe komst. "Na dit werk gaan we een duidelijk stuk spelen met uiterst ervaren spelers. Daarnaast zou je in een soort workshop de onerva ren mensen een stuk kunnen laten instuderen. Wat wij als beroeps of semi-beroeps gaan spelen zou dan in ieder geval alle kritiek moeten aankunnen". Vooralsnog echter eerst nog Anti gone, het verhaal van de dochter van Oudipus. Het begint op het moment dat haar twee broers zijn De 'open avond', die op vrijdag 15 mei in de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Mid delburg wordt gehouden, staat geheel in het teken van muziek, dans en drama. De aanvang van die open avond is 20 uur. Annemarie Verbeek (rechts) als Antigone en naast haar de be zorgde voedster Tilly Meijeren. I)e sopraan Marjanne Kweksilber verzorgt zondag 17 mei een liede- renrecital in de Lutherse Kerk in Middelburg. Zij wordt daarbij begeleid door de pianist Leen de llroekert en het programma dat zij brengen bestaat geheel uit lie deren van Schubert. Marjanne Kweksilber is vooral bekend om haar vertolking van muziek uit de barok en de roman tiek. Ze treedt vaak op met Gustav Leonhardt, Ton Koop man, en Reinbert de Leeuw. Met pianist Leen de Broekert gaf ze reeds verscheidene liederenre- citals. Het concert begint om 16 uur. gestorven, ze hebben elkaar ver moord. De ene broer krijgt een begrafenis, de ander niet, zoals de koning dat heeft bevolen. Wie echter in Thebe niet wordt begra ven hoeft niet te rekenen op he mels geluk. Antigone treurt om de broer wiens lichaam nu de prooi wordt van gieren en laat het er niet bij zitten. Dit tegen de wil van haar koning. 'Uk hoop niet dat de mensen naar de voorstelling komen met de ge dachte: zo en nu eens kijken wie er door de mand valt. Dat legt een enorme druk op de spelers die voor de eerste keer op het toneel staan. Wij hopen dat iedereen kan zien welke mogelijkheden er zijn door met deze combinatie te werken". De rolverdeling in Antigone is: Antigone - Annemarie Verbeek, Creon - Burt van der Waals, He- mon - Harry Tijssen, Ismene- Judith de Rijke, wachters - Jaap de Vries en Mischa Verbeek, page- Marisa van Eenennaam, koor en voedster Tilly Meijeren. Regie: Burt van der Waals en Til ly Meijeren. Kleding Olivia Alvez. Een ander beeld van Afrika. Zo zou de manifestatie met films uit Afrika genoemd kunnen worden die op maandag 18 en dins dag 19 mei plaatsvindt in filmhuis Meccano in Middelburg. Maar liefst 12 speelfilms en documentaires worden er die dagen ge toond onder de titel 'Ah...Afrika'. September 1967. De oorlig in Viëtnam is volop in de belangstel ling, de eerste protesten klinken vanaf de campus op de Ameri kaanse universiteiten. Europa volgt 1987. Amper twintig jaar nadat Chris Taylor zich heeft opgegeven als vrijwilliger, trekt zijn relaas over het 'Viëtnam-avontuur' volle zalen. Kennelijk Leeft Viëtnam nog steeds, hoewel de vier Oscards die deze film kreeg ongetwijfeld bijdroegen aan de bekendheid. I)e komende weken zal 'Platoon' zeker nog in de Nederlandse bioscopen zijn te zien, vanaf donderdag heeft Alhambra in Vlissingen dit aan grijpend verhaal in de projector zitten. afgerekend met alle valse heroiek, die door de Amerikanen zelf ge- creeërd is. Dit schokkende, maar bloedeerlijke relaas had niet eer der gemaakt kunnen worden. Ge zien het succes van de film in Amerika zelf is men nu bereid de harde waarheid te accepteren. Het COSZ (Centrum voor ontwik kelingssamenwerking Zeeland) schrijft in een brief die onder meer is gericht aan scholen dat Afrika weliswaar arm is aan kansen en basisvoorzieningen het anderzijds rijk is in cultuur en traditie. Maar ook vindingrijk als er problemen moeten worden opgelost. Ver scheidenheid dus. En juist die ver scheidenheid staat centraal in de films. Maandag zijn er zes films te zien. De eerste drie worden getoond tussen 13 en 15 uur. Het zijn 'De ballade van de bamboe' (de slim me Tanzaniaan die bedacht dat voor watertransport geen dure plastiek leidingen uit het westen hoeven te worden geimporteerd - ook bamboe is te gebruiken), 'Het gaat goed' (Wat gebeurt er met de Nederlandse ontwikkelingshulp) en 'Langs scheidslijnen' (Ontwik kelingen in Zimbabwe, het vroege- e Rhodesi). Tussen 15.30 en 17 uur draaien de films 'Selbe en zo veel anderen' (over een vrouw die met haar acht kinderen achter blijft nadat haar man naar de stad is vertrokken) en 'Zuid-Afrika is van ons' (zwarte vrouwen in Zuid- Afrika). Maandagavond om 20 uur draait de speelfilm 'De zon van de hyena's', een Marokkaans- Tunesische productie van bijna twee uur. Centraal staat de ont wikkeling van een Noordafrikaans dorpje tot toeristenoord door Eu ropese projectontwikkelaars. Dinsdag begint het programma van 'Ah...Afrika' al vroeg, name lijk om 10 uur. 'Vrouwen van de revolutie' is de eerste titel op de schermen (drie vrouwen in de on afhankelijkheidsstrijd), gevolgd door 'Een week van zo'et water' (een familie in de Sahel aan de vooravond van een nieuwe droog te). Het middagprogramma begint om 13 uur met 'Alter ego' (Neder lands arts op zoek naar geesteszie ken in Guinee-Bissau). Om 15 uur begint het derde blok die dag met twee films, namelijk: 'Bekoindin- tu' (De vlucht van een jonge vrouw van een rijke oude man met haar minnares) en 'Buchi Emeche- ta' (de naam van een Nigeriaanse schrijfster). Tijdens het avondpro gramma dinsdag wordt de Tunesi sche film 'De wegmakers van de woestijn' gedraaid, een opmerke lijke speelfilm over de verkenners van een andere wereld. Volgens het COSZ is het program ma in blokken verdeeld om ver schillende doelgroepen de kans te geven om te komen kijken. Het voormiddagprogramma is vooral geschikt voor scholieren. Het na middagprogramma bevat produc ties waarin het leven en de sociaal- economische positie van vrouwen aan de orde komen - trouwens ook op dinsdagochtend - en met de speelfilm wordt gemikt op een breed publiek 's avonds. Ondanks die gerichte programmering is ie dereen welkom. Chris Taylor meldde zich vrijwil lig om het verstikkende fatsoenlij ke milieu van zijn ouders te ont vluchten, hij was student. Direct na aankomst wordt hij in gedeeld bij een compagnie die pa trouilles loopt in kleine groepjes. In brieven vertelt hij dat niemand zich om de nieuwe bekommert. De regel is hier dat er beter een onervaren nieuweling kan sneuve len dan een doorgewinterde ouwe hap. Hij ziet al snel de haat tussen de sergeanten Barnes en Elias. Barnes is een contactarme, ijs koude vechter; Elias toont nog enige menselijkheid, ook ten op zichte van de Viëtnamezen. Hij ziet ook de militaire onbekwaam heid van de jonge luitenant Wolfe en de kontlikkerij van sergeant O'Neill, die zich probeert te ont trekken aan gevaarlijke situaties. De maten van Chris komen uit -het laagste milieu. Er zijn veel zwarten bij. Over hen schrijft Chris: 'het zijn fantastische ke rels. Niemand moet ze en toch vechten ze voor onze vrijheid'. Tijdens een patrouille wordt een ervaren man van Barnes gevon den met een doorgesneden keel. Barnes koelt zijn woede in een na burig dorpje en schiet een Vietna mese vrouw dood die hem te veel jammert. Woedend stort Elias zich op Barnes en dreigt met de krijgsraad. Barnes zweert wraak. Het peloton wordt langzaam in twee partijen verdeeld. Zij die Barnes steunen, omdat zijn erva ring hen in leven houdt en zij die de menselijke Elias steunen. Op een volgende patrouille weet Barnes het zo te plooien dat hij al leen is met Elias. Hij schiet Elias neer. Chris ziet aan de ogen van Barnes wat er is gebeurd, 's Avonds in het kamp komt Barnes hen opzoeken en daagt hen uit hem te doden. Uiteraard gebeurt dit niet. Chris, machteloos, kan niets bewijzen. Als het peloton aan het eind van de film te maken krijgt met een overmacht aan Noord- Viëtnamese soldaten, komt de ware aard van velen boven. Chris rekent af met Barnes, zonder ge tuigen. Het verhaal over Viëtnam is be kend. Nu heeft schrijver-regisseur Oliver Stone, zelf Viëtnam- veteraan.in de persoon van Chris Je ziet het aan z'n verwaaide haar en zijn visserskieltje. Albert-Jan Cool moet een on bedaarlijk plezier hebben in zee en strand. Hij is dan ook de aangewezen man voor een blader- en kijkboek over die smalle reep duin en dijk, die onze moerasdelta scheidt van de Noordzee en wat andere ha- ringvijvers. "De Kust" heet het simpelweg. Met als ondertitel: "Een dagelijks avontuur van Schiermonnik oog tot De Panne". Cool (40), vormgever/illustra tor en hoofd van de afdeling produktvorming bij de Leidse Onderwijsinstellingen, heeft ons hart gestolen met een idee, dat zo eenvoudig is, dat heel wat concurrenten er nooit op zijn gekomen. Het resultaat mag er zijn: een stevig boekdeel dat in heldere taal (bijdragen: Hans de Vries) en duidelijke kleurentekeningen alles vertelt wat u altijd al over het zilte nat en wat er bijhoort had willen weten. Hoe plant je helm? Kijk even in "De Kust". Altijd al benieuwd geweest hoe de paalworm er uitzag? Of op zoek naar bijzon derheden over het reddingwe zen? Cool en De Vries bieden ze u op een presenteerblaadje. Het duo begon zijn verkenning langs het water in het uiterste noorden, op Schiermonnikoog, en zakte volgens de regeltjes af naar België. Al bladerend ver zeil je zo in plaatsen als Cal- lantsoog, Scheveningen en Kijkduin, in Renesse, Haamstede, Domburg, Zoute- lande, Breskens en Cadzand. Wat is trouwens verleidelijker, dan even te kijken hoe Zeeland het er afbrengt? De zestien pa gina's die aan ons partje van de Delta zijn gewijd stellen niet te leur. Cool tekende schitterende duin- en strandgezichten op Schouwen en Walcheren en deelt tussen neus en lippen een vracht wetenswaardigheden mee over de Oosterscheldedam, de visserij, klederdrachten, de Westkappelse vuurtoren en de badhokjes die "iets degelijks" geven aan het Zeeuwse strandleven. Hij eindigt zijn langgerekte trip (Albert-Jan Cool was twee jaar aan het boek bezig) in het frivo le stukje Belgisch Vlaanderen tussen Knokke en De Panne. Zo ziet zichzelf At bert-Jan Cool Onder een mooi zelfportret, compleet met tekenattributen, bekent onze gids hoezeer hem dat spijt. Ons ook. Al kunnen we, bladerend, lezend en kij kend, nog honderden keren terug. "De Kust, een dagelijks avontuur van Schiermonnikoog tot De Pan ne", Albert-Jan Cool en Hans de Vries (tekstbijdragen). Uitgeverij El mar, Rijswijk. Prijs: 59,50. Duinen bij Zoutelande Gemiddeld maakt de Nederlander per jaar zo'n honderd foto's. Een aanzienlijk aantal, waarmee wij ons scharen bij de landen waar het meest wordt gefotografeerd. Wij zijn zuinig op onze herinne ringen en we willen ze graag op nieuw beleven. En dat het technisch goed vastleg gen van deze herinneringen met de hedendaagse techniek steeds simpeler wordt, lezen we in de nieuwe Welke-gids over foto, film en portable video. De slagzin: 'U drukt op de knop en wij doen de rest', waarmee de allereerste box jes begin deze eeuw werden geïn troduceerd, is nu weer aktueel met de nieuwste generatie camera's. Bij foto's en video-opnamen gaat het in eerste instantie maar om één ding: het maken van goede en duidelijke plaatjes. De camera's van nu helpen u daar uitstekend bij. Zij zijn in staat sluitertijd en lensopening feilloos in te stellen, waarbij de camera zelf de meest ideale combinatie kiest, om tot zowel scherpe als goed belichte opnamen te komen. Autofocus, het automatisch scherpstellen op het onderwerp, was enkele jaren geleden nog een opvallende noviteit. Wie deze nieuwe Welke-gids doorbladert, ziet dat de meeste foto- en video camera's tegenwoordig een auto- focus voorziening hebben. Naast uitgebreide produktinfor- matie met merken en prijzen, heeft de redactie dit keer veel plaats ingeruimd voor de prak tijk. De techniek zorgt voor een technisch goed resultaat, maar hoe maak je nu leuke foto's, een aardige film of goede video opnamen? Daarom in deze Welke-gids aan dacht voor zaken als: hoe kun je van heel dichtbij fotograferen en hoe verkrijg je de beste flitsresul- taten. Mensen die van foto, film of video echt een hobby willen maken, worden eveneens op weg geholpen, met informatie over de verschillende soorten objectieven en over de vele creatieve moge lijkheden die het maken van op namen bieden. Het zijn slechts enkele voorbeelden uit deze zeer volledige gids, die met zijn uitge breide produktinformatie en de handige merkenlijst een prima hulp is voor wie de aanschaf van een foto-, film- of .videocamera overweegt. De nieuwe Welke-gids Foto, Film Portable Video is voor 4,95 verkrijgbaar in de tijdschriften- winkels. Wie aan sport doel, heeft lang niet onder alle omstandigheden versterkende drankjes en pillen nodig. En dat sportbeoefenaren niet zonder extra eiwit kunnen, is een fabeltje. Dit staat in het boek je "Voeding en sport" van de Or ganisatie voor Toegepast Natuur wetenschappelijk Onderzoek, TNO. "Voeding en sport", "Gif in de grond" en "Kanker, je moet er meer van weten" zijn de eerste drie boekjes, waarin TNO infor matie over actuele onderwerpen geeft aan een breed publiek. In de loop van mei verschijnt een deel tje over "Aids". TNO kwam op het idee door het succes van een boekje over de ramp met de kerncentrale in het Russische Tsjernobyl. De nieuwe serie geeft duidelijke antwoorden op veel voorkomende vragen. De wetenschappelijke kwaliteit van TNO staat garant voor de be trouwbaarheid van de boekjes. Ze worden uitgegeven door De Friese Pers Boekerij BV in Drachten en kosten 8,50 per stuk. MAR1EKERKE Raadszaal Mariekerke, Melisker- ke. Foto's de Korenmolen 1801. Ma. t/m vr. van 9 tot 16.30 uur. 1 RN FM LI DEN Surfhotel"Het Veerse Meer" (Oranjeplaat). Rie Baauw, olie verfschilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. MIDDELBURG Abdij. An ge Leccia en Patrick Raynaud, installaties. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Balans 17. Harold Schouten en Eric Roest, schilderijen en teke ningen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). Willem Buijs, affiches. Tijdens kantooruren, de concerten en op za. van 11 tot 16 uur. Eetcafé "De Klos" (Vlasmarkt). Jacques Kwekkeboom, acrylschil- derijen en krijttekeningen. Dage lijks vanaf 15 uur. Kunstuitleen. (Kuiperspoort 22). Klaas Gubbels, aquarellen en te keningen. Vera Galis, metalen objekten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt). Alain Flei scher, installaties. Di. t/m za. van 1 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Onno Boerwinkel, pastels. Wo. t/m za. van 11 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7). Zeeland en het konings huis 1909-1987. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Minne Vijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). "Aanwinsten". Cultuur- en na tuurhistorische objecten, evenals archeologische vondsten. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOST KA PE1.1. E Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen, tevens Instituut voor Natuureducatie en 'Natuur en landschap van Zee land'. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOST-SOLBURG Openbare Bibliotheek (Ka naalstraat 56). Informatieten toonstelling van de Wetenschaps winkel. Tevens L. Vlieger, pastels, bloemen, stillevens en landschappen. Dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur, za. van 10 tot 12.30 en do. en di. van 18 tot 20 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De muskusrat en de bestrijding. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Rei- mond Kimpe (1885-1970), schil derijen en literaire werken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. T/m za. VLISSINGEN Ahrend (Pres. Rooseveltlaan 737). Daniël Snelders, schilderij en. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. T/m vr. Iquana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en in sek ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter 1A). Peter Oosterbos, et sen en werken in gemengde tech nieken. Dagelijks vanaf 11 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Kees Gorter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. De nieuwe uitgave van het Guines Book of Records heeft in ieder ge val 15 afnemers: The Flushing Boy Barber Friends. Tijdens de Barbershop conventie in het Engelse Bournemouth wer den ze verzocht 'even' mee te doen aan een recordpoging Bar- beshopzingen en met 1200 andere zangers werd dus een record neer gezet. Of de Vlissingse Barber- shopzangers apart in het Guines Book worden vermeld is overi gens nog niet duidelijk. Daarnaast vestigde de dirigent van The Flushing Boy Barber Friends nog even een persoonlijk record, want behalve de 14 leden van zijn eigen groep zongen 300 omstanders spontaan mee en dus had hij voor één keer een koor van 314 man. Alhambra (heater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater (Joes, Singelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, lel. 01180-33414 (reser veren alleen lussen 19 en 20 uur) Filmtheater Electro, Kousteense dijk 7, lel. 01180-30235 (reserve ren alleen tussen 19 en 20 uur) DONDERDAG 14 MEI Meccano Middelburg 'The Fly' 16 jr. 20.30 uur. Electro Mid delburg 'Mascara' 16 jr. 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen Pla toon' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'The Fly' 20 uur. Grand Theater Goes 'Clockwise' 20 uur. VRIJDAG If MEI Meccano Middelburg 'Laby rinth a.l. 20 uur. 'The Fly' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Ma scara' 20.30 uur. Alhambra 1 Vlissingen 'Platoon' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 19 uur. 'The Fly' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The golden child' 19 uur. 'Cloc kwise' 21.30 uur. ZATERDAG 16 MEI Meccano Middelburg 'Troetel beertjes II' 15 uur. 'Labyrinth' 20 uur. 'The Fly" 22.30 uur. Elec tro Middelburg 'Mascara' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Platoon' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Over the top' 19 uur. 'The Fly' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The gol den child' 19 uur, 'Clockwise' 21.30 uur. ZONDAG 17 MEI Meccano Middelburg 'Troetel beertjes II' 15 uur. 'The Fly' 20.30 uur. Alhambra I Vlissin gen 'Repelsteeltje' 14 uur. 'Pla toon' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen 'Over the top' 14 en 19 uur. 'The Fly' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De nieuwe troetelbeertjes' 14 uur. 'The gol den child' 19 uur. 'Clockwise' 21.30 uur. MAANDAG 18 MEI Meccano Middelburg 'Film festival Ah Afrika!' a.l. 13 tot 15 uur: De ballade van de bamboe - 't Gaat Goed. 15.30 tot 17 uur: Selbe en zoveel anderen - Zuid Afrika is van ons. 20 tot 22 uur: De zon van de hyena's. Alham bra I Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Fly' 20 uur. Grand Theater Goes 'Clockwise' 20 uur. DINSDAG 19 MEI Electro Middelburg 'Mascara' 20.30 uur. Meccano Middelburg 'Filmfestival Ah Afrika!' a.l. 10 tot 11.30 uur: Vrouwen van de re volutie - Een week van zoet water. 13 tot 15 uur: Alter ego. 15.30 tot 17 uur: Bekoindintu - Buchi Eme- cheta. 20 tot 22 uur: De Wegmar- keerders van de woestijn. Al hambra I Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Fly' 20 uur. Grand Theater Goes 'Clockwise' 20 uur. WOENSDAG 20 ME! Meccano Middelburg 'Troetel beertjes II' 15 uur. 'The Fly' 20.30 uur. Alhambra I Vlissin gen 'Platoon' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The Fly' 20 uur. Grand Theater Goes 'Clockwise' 20 uur. VRIJDAG 15 MEI Blijspel "Vrouw en Trouw", Middelburgs Minitheater, Mid delburg, 20.30 uur. Orquestra Victoria Eleison uit Zaïre, De Zwaan, Oost-Souburg, 20.30 uur. Open Avond met muziek, dans en drama. Zanger en gitarist Jim Denton, mimegroep Reflection, spreker Kees Rosies. C.S.W., El zenlaan 4, Middelburg, 20 uur. Popgroep Scarlett o'hara, Buurthuis de Paraplu, Vlissingen, 21.15 uur. 'Pete Young and the dutch flag", Bar American, Plein 40. Middelburg, 21.30 uur. Hervormd kerkkoor Middel burg, Koorkerk, Middelburg, 20 ZATERDAG 16MEI Blijspel "Vrouw en Trouw", Middelburgs Minitheater, Mid delburg, 20.30 uur. "Johnny and the Sukkels", Haciënda-bar, Wolphaartsdijk, 20 uur. Urban Dance Squad, 't Beest Goes, 22 uur. Manifestatie rond jeugdlitera tuur, Zeeuwse Bibliotheek, Mid delburg, vanaf 10.30 uur. ZONDAG TTMÊA Liederenrecital door sopraan Marjanne Kweksilber en pianist Leen de Broekert, Lutherse Kerk, Middelburg. 16 uur. Prima Donna (werkgroep van lesbische vrouwen in Zeeland), muzikale thema-middag met Hennie van Kesteren. Vrouwen- ontmoetingscentrum Jet (Zusterstraat 13) Goes 15 uur. DINSDAG 19 MEI De Blauwe Zebra speelt "De Blauwe Zebra" (toneel). Rijks scholengemeenschap Goes, te Goes, 15.30 uur.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7