Deeltijd hoger beroepsonderwijs De Abdij PO/INCIEllllZEELAND er Dammenweg Schouwen =i»' Gastouderprojecten m aanvraag van bon koel- en vriesbedrijf ontwerp-vergunning traas metaal 30.000, m3 gebroken puin BIREC ix hehohp De Faam DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. BIK SLOOPWERKEN B.V. Adverteren is bekend blijven RONALD cd DE VLISSINGER J<'±, Woensdag 13 mei 1987 De hogeschool Zeeland onderzoekt de belangstelling van particulieren en bedrijven voor opleidingen in deeltijd in het hoger beroepsonderwijs. De hogeschool Zeeland is ge vormd door de opleidingsinstituten voor hoger beroepson derwijs in de provincie. EnquêtG f ff* 1 COM MI SS IKS Volksgezondheid provinciale griffie 'n creatief kapper KAP SA LON provinciale griffie Vanaf nu te leveren vanaf Goes graderingen en prijzen op aanvraag. J. Roggeveenstraat 99, Goes tel. 01100-16804/01805-3060 VROLIJKE ZONNIGE MODE ZOMERKOSTUUMS, KOLBERTS, SCHOENEN VAN ROBERTO BOTTICELLI, PANTALONS, SHIRTS, PULLOVERS, POLO'S EN EEN GROTE KOLLEKTIE ZWEMSLIPS. TOT ZIENS BIJ MODE VOOR MANNEN korte kerkstraat 9 ABDIJ I EUWS Gekozen is voor een oplossing, waarbij de dijkovergang op een grotere afstand van het kruispunt komt en wel in noord oostelijke richting. De dijk moet in tact blijven, doordat die de functie van binnendijk heeft en dus onderdeel van de zeewe ring vormt. Als het nodig blijkt, zullen hulpkaden worden ge maakt in de vorm van een dam- wandscherm. Grondeigenaren in de directe omgeving hebben zich al tot verkoop van de grond, die bij de reconstructie nodig is, bereid verklaard. Het is de bedoeling, dat het werk nog voor de ingebruikne ming van de stormvloedkering Provinciale staten wordt een krediet van ruim 1,7 miljoen gulden gevraagd voor het oplossen van knelpunten in de Dammenwegrou- te op Schouwen-Duiveland. Het bedrag is opgebouwd uit 5,5 ton voor verkeerslichten op de kruising van de wegen Westenschou wen-Haamstede en Serooskerke-Haamstede, ruim een miljoen gulden voor de reconstructie van de kruising weg Westenschouwen-Haam- stede/Meeldijk-Weeldeweg en anderhalve ton voor onder houdswerk aan de weg Westenschou wen-Haamstede. De Dammenweg (rijksweg 57) loopt vanaf de zuidelijke Randstad via de koppen van de Zuidhollandse en Zeeuwse ei landen tot op Walcheren, waar de weg aansluiting vindt op rijksweg A58. Op de dammen en op de Zuidhollandse eilanden is de weg al klaar. In het najaar wordt de weg over de storm vloedkering in de Oosterschelde als belangrijk onderdeel van de weg in gebruik genomen. Op Schouwen-Duiveland moet het verkeer van en naar de stormvloedkering voorlopig ge bruik blijven maken van het be staande, provinciale wegennet. Op termijn moeten overigens wel nieuwe toeleidingswegen worden aangelegd. Verwacht wordt, dat door de verbinding over de stormvloed kering het verkeer op Schou wen zal toenemen. Reden voor de provincie om op punten, waar moeilijkheden kunnen worden verwacht, maatregelen te nemen. Behalve het aanbrengen van verkeerslichten op de kruising weg Westenschouwen- Haamstede met de weg Serooskerke-Haamstede, moe ten fietspaden worden verlegd, twee invoegstroken worden op gebroken en een rechtsafstrook worden gemaakt. De kruising van de Kraay- ensteinweg met de Meeldijk en de Weeldeweg moet worden gereconstrueerd. Probleem is, dat de dijkovergang nu te dicht op de kruising ligt, waardoor de situatie onoverzichtelijk is. Bij toeneming van het verkeer zal het aantal ongelukken dan ook toenemen. Het laatste onderdeel van de wegenplannen is onderhoud aan de Kraayensteinweg. Het onderhoud bestaat uit het op beperkte schaal opnieuw asfal teren en verbetering van het wegoppervlak. Ook dit werk moet voor de ingebruikneming van de weg over de stormvloed kering klaar-zijn. Provinciale staten beslissen over de kredieten voor de weg- verbetering op 5 juni. In Zeeland wordt op het ogenblik gewerkt met twee gastouderpro jecten: een in west Zeeuwsch-Vlaanderen en een in Borsele. Bin nenkort wordt een nieuw project begonnen in Middelburg. Gastouderprojecten zijn een vorm van kinderopvang. Mensen, die in hun eigen huis kinderen willen opvangen, kunnen zich bij het gastouderproject melden. Hetzelfde geldt voor ouders, die een op- vangadres voor hun kind(eren) zoeken. Vraag en aanbod worden namelijk op elkaar aangesloten in het gastouderproject. In feite is het een al lang bestaande vorm van kinderopvang. Nieuw is alleen, dat de vraag- en aanbodkant nu op één punt sa menkomen. In elk gastouderproject werkt een coördinatrice, die de ouders en de gastouders met elkaar in verbinding stelt. Bij het introductie- gesprek is de coördinatrice steeds aanwezig. Als de vraag- en de gastouders met elkaar tot afspraken kunnen komen, worden die Ooleidi TlGen afspraken vastgelegd. De verdere uitvoering van de opvang is dan een zaak tussen de vraag- en de gastouders. Pas als zich proble men voordoen, bijvoorbeeld door ziekte van een gastouder, treedt de vertegenwoordigster van het gastouderproject weer op om te zoeken naar vervangende hulp. Ook kan begeleiding vanuit het gastouderschap worden gevraagd als zich moeilijkheden aan dienen. Dat zijn de hts, de heao, de school voor fysiotherapie en het maritiem instituut De Ruyter in Vlissingen, de Zeeuwse acade mie voor chemie en gezond heidszorg in Goes en de Rijks- en Christelijke pedagogische academie voor basisonderwijs in Middelburg. Sinds kort is er aan de hoge school de opleiding voor werk in ontwikkelingslanden, vooral bedoeld voor studenten, die al een hbo-opleiding hebben gevolgd. Om het aanbod nog verder te kunnen uitbreiden, wordt sa menwerking gezocht met ande re opleidingsinstituten, zoals de hogeschool Rotterdam/ Delft. Dit instituut is in Zeeland vooral bekend door de deeltijd lerarenopleiding via de Nutsaca- demie/Numa. rmmm Een gastouder ontvangt per "opvanguur" een vaste vergoeding, die rond de drie gulden ligt. De vergoeding voor een maaltijd is ge middeld twee gulden. In sommige gevallen kan een vraagouder aanspraak maken op een fonds vanuit het gastouderproject; waardoor het bedrag tot het geldende tarief kan worden aangevuld. De Zeeuwse gastouderprojecten zijn gevestigd in Borsele, Schansstraat 1, 4435, AJ Baarland, 01193 - 296; west Zeeuwsch-Vlaanderen, Kerkhoflaan 38, 4537 PN Terneuzen, 01150 - 12368 en Walcheren, Kinderdijk 76, 4331 HH Middel burg, 01180 - 14532. Informatie over het opzetten van nieuwe gastouderprojecten kan worden verkregen bij de stichting Overleg kindercentra Zeeland, Roozenburglaan 89a, 4337 JB Middelburg, 01180 - 23475. Bi In beginsel is het hele program ma aan opleidingen, zoals dat aan de hogeschool Zeeland wordt gegeven, ook in deeltijd te volgen. Het zal echter van het aantal deelnemers per oplei ding afhangen of elke opleiding elk jaar opnieuw kan beginnen. Volgens de huidige praktijk van deeltijdopleidingen op andere niveau's ligt het meer voor de hand, dat om de twee tot drie jaar opnieuw met dezelfde opleiding wordt begonnen. Tot de opleidingsmogelijkheden ho ren: Nederlands, Frans, Duits, Engels, Spaans, geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde, na tuurkunde, scheikunde, biolo gie, economie en recht, textiele werkvormen, handvaardigheid, tekenen, huishoudkunde, ge- zondheidskunde, omgangskun de, maatschappijleer, pedago giek, werktuigbouwkunde, me chanische techniek, bouwkun de/techniek, motorvoertuigen techniek, schilderen, elektro techniek, brood- en banketbak ken en koken en serveren. De deeltijdopleiding duurt vier jaar en vergt zo'n 850 studie uren, waarvan acht schooluren per week, verdeeld over twee avonden. Het is mogelijk de stu die tot onderdelen van het vak kenpakket te beperken. Alleen in de opleiding tot leraar is een groot deel van het pakket voor af al bepaald. Als vooropleiding wordt mavo, mbo of daaraan gelijkwaardig onderwijs ge vraagd. De deeltijdopleiding kost rond de zevenhonderd gulden. Als diploma geldt het getuig schrift hoger beroepsonderwijs, eventueel met tweede-graads onderwijsbevoegdheid. Behalve voor individuele stu denten is de opleiding in deeltijd interessant voor bedrijven, bij voorbeeld in relatie tot scholing van het personeel. Het is im mers niet alleen mogelijk een volledige hbo-opleiding te vol gen, maar uit zo'n opleiding on-, derdelen te lichten, die speciaal op het bedrijf zijn toegesneden. Om de belangstelling van zowel particulieren als vanuit het be drijfsleven te kunnen meten, zijn twee vragenformulieren gemaakt. De formulieren zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het bu reau onderwijs van de provinc- cie. Sint Pieterstraat 42, Mid delburg, 01180 - 31340. De ingevulde formulieren kun nen worden teruggestuurd in een speciale antwöordenvelop- pe (die bij het formulier wordt verstrekt). Particulieren, die nadere infor matie wensen, kunnen zich richten tot de heer drs. J. Peper van de hogeschool Rotter dam/Delft, telefoon 010 4130780. Vanaf het begin van deze maand worden - net als vorig jaar - rondleidingen verzorgd door de Abdij. Van maandag tot en met vrijdag kan om half elf 's morgens en om half twee 's middags met een wandeling worden begon nen. In de maanden juli en au gustus is er bovendien nog een rondgang om drie uur 's middags. Per persoon kost de rondleiding vijf gulden. Het gezinstarief is tien gulden en jongeren, CJP- houders, bezitters van een pas-65 of een museumkaart en groepen betalen per persoon f 3,50. In al die prijzen is een bezoek aan het Zeeuws museum, ge vestigd aan het Abdijplein, be grepen. Een rondleiding duurt ongeveer een uur en een kwartier. Kaarten zijn te koop bij het voorlichtingscentrum van de provincie. Abdij 9, Middelburg of bij de VVV Middelburg, Markt 65a. De Abdij is gesticht in de twaalfde eeuw en werd be woond door Norbertijnen, die ook wel witheren of Pre- monstratensers worden ge noemd. In 1574 werden de monniken uit de Abdij verdre ven door de troepen van Willem de Zwijger en sindsdien verle nen de gebouwen huisvesting aan de wereldlijke macht. Be halve het bestuur van de provin cie, dat vanaf dat tijdstip zetel de in de Abdij, waren er ruimten gereserveerd voor de Zeeuwse munt. De huidige statenzaal - Abdij 11 - heeft velerlei bestemmingen gehad door de eeuwen heen, zoals refter in de tijd der Norber tijnen, giethuis van de kanon- nengieterij in 1574 en vervol gens pakhuis, hoofdwacht, stal, militair hospitaal en gym nastiekzaal. Onderdeel van de wandeling vormt een bezoek aan de Nieu we Kerk en de Koorkerk, de wandelkerk met het grafmonu ment van de admiralen Johan en Cornelis Evertsen, de Kloostergang en de crypte. De rondleidingen staan onder leiding van ervaren gidsen. M Bedrijven kunnen hun vragen richten aan de heer B. Zielschot van het bureau economisch on derzoek van de provincie, tele foon 01180 - 31611m Maandag 18 mei, 14.15 uur, vergadert de provinciale raad voor de volksgezondheid in het gebouw van het Ziekenfonds in Middelburg, Achter de Houttui nen 8. Op de agenda staan de vervan ging van een ambulance van de stichting Ziekenzorg Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen en de bouw/verbouw van medische kleuterdagverblijven in Terneu zen en Goes. Over dit laatste punt heeft de Vereeniging Kin- derzorg een notitie geschreven. De vergadering van de raad is openbaar. Een inwoonster van Terneuzen heeft beroep aangetekend te gen een beslissing van de voor zitter van gedeputeerde staten (de commissaris der koningin) over een bijstandsuitkering. De gs-voorzitter hoort de bezwaar de in een Arob-zitting op dins dag 1 9 mei, 9.30 uur. De tweede kamer uit gedepu teerde staten houdt op 19 mei driemaal zitting ter behandeling van beroepschriften die ook be trekking hebben op de algeme ne bijstandswet. Twee inwo ners van de gemeente Tholen worden achtereenvolgens ge hoord om 10.20 en 10.40 uur en een ingezetene van de ge meente Hontenisse om 11.00 uur. Alle zittingen van 19 mei zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. WM 'gaf Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pietérstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag B.G. van Bon Koel- en Vriesbedrijf B.V. te Beneden-Leeuwen heeft bij hen op 10 april 1987 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wij zigen van een koel- en vriesbedrijf. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Denemarkenweg 20 te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, no. 823 en gemeente Vlissingen, sectie M, nos. 682 en 695. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 14 mei 1987 tot en met 15 juni 1987 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1 te Heinkenszand van 17-20 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, te Middel burg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 15 juni 1987 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergun ning en wel tot en met 15 juni 1987. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht, kunnen tot en met 9 juni 1987 tegen de aanvraag mondelin ge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31364). Middelburg, 13 mei 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Slocstraat 19, 4456 AN U'tmlorp lel.: 01196-13635 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Metaalbewerkingsbedrijf Traas Metaal B.V. te Nieuwdorp heeft bij hen op 26 november 1986 een aanvraag ingediend om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge de Hinderwet. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Frankrijkweg 11 te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nrs. 841 en 843 en ge meente Vlissingen, sectie M, nr. 688. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 14 mei 1987 tot en met 27 mei 1987 op volgen de plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 27 mei 1987, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de verleende vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kun nen tot en met 27 mei 1987 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunning. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 13 mei 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 WUZUN IN THE M00D" kinnc V/AAD ftlAMMCM 4461 JE goes tet. 01100-31112

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13