'Zou ik zelf op zo 'n camping willen staan 9 PETER MAAS CAMPING 'DENNEBOS' Schildersbedrijf De Cock in nieuw bedrijfspand Commissie bestrijdt paraeommercie Alles over wonen op NMB "woningmarkt" in Vlissingen uit Q? het lahenhart Meermarkt De Visser opende met dieren Cheque en relax Gedeputeerde opent 5-sterren camping 't Trefcenter vervulde verlangens consument Steketee presenteerde zomer- en badmode Subsidie en eredieten Hoe en waar adverteren DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 13 mei 1987 Eisen stellen Resultaat Kinderzolder VERWARMING MET ZONNE-ENERGIE Wedstrijd Trefcenter met Calvé en Royco r Eigenlijk vindt Peter Maas, eigenaar van camping 'Denne- bos' in Oostkapelle het maar heel gewoon. Vijf sterren? Nou en? Gemakshalve 'vergeet' hij dat zijn camping tot de kleinste van Nederland behoort maar zich ondanks die 'han dicap' toch wel even kan meten met de andere generaals van het leger bungalowparken en campings, waar die vijf sterren nu ook weer niet zó dik zijn gezaaid... Daar komt dan nog bij dat diezelfde camping voldoet aan de hoogste standaard normen van de ADAC (de Duitse zusterorganisatie van de ANWB) en daarnaast nog van die ADAC het predikaat 'empfohlen' (aanbevolen) kreeg. Niet mis dus voor een cam ping van krap anderhalve hectare. •ij; "Zo'n verdienste is het nu ook :j;j weer niet", bagatelliseert hij •X die erkenningen of beter gezegd waarderingen. "Het is gewoon •:j: een kwestie van wat wil je nu ei- genlijk. Wil je echt met een vak •jij bezig zijn of wil je alleen maar j:j: geld verdienen. Campingbaas :j:j zijn is wel degelijk een vak, net jjj: zoals een hoteleigenaar. Alleen X; zitten wij buiten, maar uitein- ijjj delijk is de intentie hetzelfde: je j:j: hebt een aantal mogelijkheden :j:j om de gast iets te bieden en de jij: manier waarop je dat invult ligt j;j; aan jezelf. Maar -en dat moet •jij je natuurlijk nooit uit het oog jij; verliezen- uiteindelijk bepaalt Xj de klant, de gast, of je het goed j:j: doet of niet. Zo simpel is dat", jjjj Kennelijk heeft de 41-jarige ijij Vlissinger het dus goed gedaan. jjj Hoe hij ooit in het campingvak jjj is gerold weet hij niet meer zo jij precies. "Ja hoe gaat dat. Wij, :j: mijn vrouw Paula en ik, be heerden hier een kampwinkel, konden we de camping en een paar jaar gele den konden wij hem kopen. Dat is eigenlijk alles". De ont wikkelingen op het gebied van de verblijfsrecreatie heeft Maas nauwlettend gevolgd. "Je moet wel, want alles is goed in bewe ging. Vroeger noemden ze een stuk grasland met een toilet al een camping. Zoiets gaat nu natuurlijk niet meer. Met de komst van het fenomeen bun galowpark a la Sporthuis Cen trum kwam de zaak natuurlijk goed in beweging. De mensen zijn niet zo zeer verwend, maar ze stellen eisen. Terecht overi gens. Toiletten moeten schoon zijn, de camping moet een aan tal mogelijkheden hebben zo als, om het maar eenvoudig te houden, een winkeltje waar je de dagelijkse boodschappen kunt doen. Je moet er een hap je kunnen eten. Als je voor die dingen zeg maar eerst een aan tal kilometers moet lopen, gaat de lol er gauw vanaf". Behalve die ontwikkelingen in de galen houden heeft Peter Maas ook zijn ogen goed de kost gegeven. Rondkijken op andere campings in binnen- en buitenland. Niet als eigenaar van een camping, maar als con sument met in het achterhoofd de constante vraag: zou ik op deze camping mijn vakantie willen doorbrengen. Het resultaat van dat rondkij ken, inventariseren en luisteren naar de wensen van zijn eigen gasten staat aan de Duinweg nummertje 64. Waar de ene campinghouder koos voor uit breiding, deed Peter Maas een stapje terug. Niet méér staan plaatsen, maar juist minder. ("Dan hebben de gasten ten minste 'leefruimte'). Geen vaste staanplaatsen maar een echte toeristencamping met een capaciteit van 120 staanplaat sen en met als 'extra' een tiental huisjes. Een ander probleem waarover Maas zich boog waren de sani taire voorzieningen. "Het moet schoon zijn, want voor een groot gedeelte is dat je visite- i heerden I Later ki ^pachten De officiële ingebruikstelling van het nieuwe bedrijfspand van Schildersbedrijf De Cock B.V. aan de Kleverskerkseweg in Mid delburg, vorige week vrijdagmid dag door wethouder G.B. Schoenmakers, ging gepaard met een 'commando-overdracht'. De heer J.C. de Cock, die vijftig jaar geleden het bedrijf in het Zeeuws- Vlaamse Kuitaart begon, instal leerde zijn 27-jarige zoon F.rwin als zijn opvolger. Dat gebeurde tijdens een drukbe zochte receptie in het nieuwe pand. Vader De Cock schetste de aanwezigen hoe hij vijftig jaar ge leden op 17-jarige leeftijd een schilderszaak begon. "Ik was toen nog geen achttien. Ik werkte de eerste tijd onder supervisie van mijn vader". In 1949 kwam De Cock naar Mid- Een aantal deskundigen is vrijdag 22 mei op uitnodiging van de Ka mer van Koophandel in de Zeeuwse Bibliotheek om er te spreken over 'subsidies en eredie ten'. De bijeenkomst begint om 14 uur en rond 17.30 kan iedereen weer naar huis. De recente ontwikkelingen in de toepassing van de Wet op de In-, vesteringsrekening is het onder werp dat professor mr. H. Sconis aansnijdt. Deze hoogleraar is ver bonden aan de katholieke univer siteit Nijmegen en werkt bij Kam- mer Luhrman Co. A. Uijl van de NMB in Goes bespreekt ver volgens financieringsvormen en 'subsidies en eredieten' is het hete hangijzer waarover ing. W. Treurniet van de Rijksnijver- heidsdienst in Middelburg praat. delburg waar hij zijn bedrijf in de Bogardstraat verder uitbouwde. Vervolgens was De Cock vele ja ren in de Koepoortstraat ge vestigd. Deze lokatie was niet zo gunstig voor de uitbreiding, zeker toen het bedrijf met verhuur van steigerwerken en hoogwerkers begon. Sinds januari van dit jaar is De Cock aan de Kleverskerkseweg gevestigd. Het nieuwe gebouw heeft een moderne en ruime - vijf honderd vierkante meter - werk plaats, kantoorruimten en opslag voor de steigers en hoogwerkers. De Cock senior zette ook zijn echtgenote in het zonnetje. "Zij heeft de kinderen - drie dochters en één zoon - groot gebracht. Ik ben vaak verweten door mijn kin deren dat ik geen tijd voor ze had. Die beschuldiging was terecht. Ik was altijd met de zaak bezig". De dochter speldde zijn vrouw als dank een kostbare bijouterie op. Daarna werd zoon Erwin letter lijk in ue stoel van zijn vader gehesen. De scheidende schildersbaas - hij blijft nog als adviseur aan het be drijf verbonden - is ook jaren le raar geweest aan de ambachts school in zijn woonplaats. In het Christelijk Ondernemersverbond verrichtte hij bestuurlijke func ties. Een aantal sprekers belichtte vervolgens de kwaliteiten van de scheidende ondernemer. De openingshandeling door wet houder Schoenmakers bestond uit het onthullen van een naambord boven de ingang van het nieuwe pand (zie foto). De wethouder was voor die gelegenheid in een hoogwerker geklommen. Vrijdagavond was er voor het ge hele personeel een feestavond, waarbij zowel de gaande als de komende 'baas' in het zonnetje werden gezet door hun medewer kers. De nieuwe ondernemer heeft overigens al een zevenjarige periode in het bedrijf achter de rug. In het periodiek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Midden en Noord-Zeeland wordt een oproep gedaan om paracom- merciële activiteiten te melden bij de commissie met die naam. De vraag die dan onmiddellijk rijst is of de voetbalclubs dan geen drankje mogen serveren aan hun leden met aanhang. Jawel, zegt de Paracommerciële Commissie. Maar het moet niet de spuigaten uitlopen. Het perio diek: "Met enkele sportbonden zijn overeenkomsten afgesloten over het gebruik van de kantines zoals openstelling tot een uur na de laatste wedstrijd, geen verhuur aan derden etcetera". Ook lokaal gebeurt een en ander meldt het periodiek. In overleg met de ex ploitanten van dergelijke instel lingen en gemeentebesturen pro beert de commissie de horeca- dienstverlening 'zo te beperken dat deze binnen de perken van de doelstelling past'. De Regionale Commissie ter bestrijding van paracommercia- lisme bestaat nu drie jaar. Als een horeca-ondernemer een club be trapt op 'illegale handel', dan kan deze de commissie tippen. "De klachten worden anoniem behan deld", belooft de commissie in het blad van de Kamer. In samenwerking met onder meer plaatselijke makelaars, projectontwikkelaars, de gemeente Vlissingen en het notariaat presenteert de Neder landse Middenstandsbank in Vlissingen op za terdag 16 mei een 'woningmarkt'. De bedoeling van dit initiatief is het publiek in de gelegenheid te stellen om eens te kijken wat Vlissingen nu en in de naaste toekomst heeft te bieden op het gebied van wonen. Dat laatste dan in de ruimste zin. Tijdens die dag bestaat onder 1V.V.1 UG liiv logelijkheid om zich uitgebreid te laten informeren over gemeentegaranties, verzekerin gen en allerlei vormen van kredieten en hypothe ken. Wie dat wenst kan bovendien nog een 'op maat gesneden' hypotheekadvies krijgen. Voor de kinderen wordt er een crèche ingericht zodat de ouders in alle rust de woningmarkt kunnen bezoeken. De woningmarkt duurt van 9 tot 17 uur en behalve dat iedere bezoeker een at tentie ontvangt kan kan men ook nog meedoen aan een ludieke prijsvraag. kaartje". Een rondgang door het gebouw leert al vlug hoe simpel het eigenlijk kan. Geen 'rornrfrel', geen drijfnatte was bakken, maar alles netjes en schoon achtergelaten door de gebruikers. "De mensen willen best alles schoonmaken", legt Peter uit. "Je moet ze alleen maar even de gelegenheid ge ven. Een simpel sponsje bij de wastafels leggen doet wonde ren. Idem dito voor een 'trek ker' in iedere douche. Verder staan overal bloemstukjes. Al les bij elkaar nodigt zo'n entou rage uit om het netjes achter te laten". De rondleiding voert vervol gens naar een zwembad... Met de zee vlak voor de deur een zwembad? "Waarom niet?" vindt Maas. Als het een beetje slecht weer is, tenminste te slecht om de zee in te gaan of aan het strand te liggen kunnen de mensen hier prima terecht. Alles is beschut en de temperatuur van het wa ter is aangenaam. Bovendien is het gewoon prettig om 's avonds nog even een duik te ne men. Verder is het nog gezellig ook. Het is nog steeds een klei ne camping en dat betekent dat de mensen als het ware voor een bepaalde periode een fami lie vormen en dan verhoogt een zwembad de sfeer alleen maar. Het absolute pronkstuk van de camping is het hoofdgebouw, waar behalve de receptie en een supermarkt nog het restaurant is gevestigd. Ook hier weer het zelfde liedje: 'sfeer en de men sen moeten zich thuis voelen. Het pand is opgetrokken uit hout en wie zou denken dat het op een blokhut lijkt heeft het mis. "Asjeblieft niet. Het moet iets eigentijds hebben en toch gezel lig. Een open haard, een barbe- que waar de gasten zelf hun maaltijd kunnen bereiden en een barretje dat geen bar is maar een ontmoetingspunt. Een restaurantgedeelte met veel Een winkel openen of heropenen gaat meestal gepaard met het doorknippen van een lint en de trotse eigenaar stapt fier de zaak binnen. Voor de 35-jarige Peter de Visser van de gelijknamige su permarkt in Oostkapelle hoefde dat niet zo nodig. Gewoon de winkel openen zoals op elke ande re dag, maar dan nog wel iets leuks doen. Dat 'leuke' werden de inwoners van Oostkapelle vrijdag al in alle vroegte gewaar, toen het getrom petter van een olifant de mor genstond aankondigde en de hele dag zowel de jeugd als de ouderen een ritje op het kolossale beest konden maken. "Het is eigenlijk bedoeld voor de kinderen", zegt De Visser. "Nor maal gesproken zijn er allerlei openingsaanbiedingen, maar op deze manier hebben wij duidelijk gekozen voor de kinderen. Dan hebben zij er ook iets aan. En bo vendien loopt er niet elke dag een olifant door Oostkapelle". Hoe wel jumbo graag twee dagen had willen blijven, had hij - of zij - za terdag weer verplichtingen in Frankrijk. De Visser vond een prima alternatief in het aantrek ken van twee kamelen, die zater dag de honneurs van de dikhuid waarnamen. "De aanleiding voor de herinrich ting van de supermarkt was op verzoek van de klanten", legt De Visser uit. "In feite is er niets bij gekomen, alleen is iets anders op gesteld. Er is meer loopruimte ge komen en de gedwongen loop richting is verdwenen. Dat bete kent dat de mensen nu op hun ge mak boodschappen kunnen doen, zonder dat ze in een bepaalde richting worden gestuurd". De inrichting van de 800 vierkante meter grote supermarkt bestaat uit een food-afdeling met een uit gebreide vers vlees- en groente- en fruithoek en een drogisterij afdeling. In de zomermaanden is er een ruim aanbod van stranspul- letjes, dat in de wintermaanden plaats maakt voor huishoudelijke artikelen. Als het om de kosten gaat, komen girobetaalkaarten er goed uit bij het wisselen van buitenlands geld. Wie begin maart in Spanje 10.000 peseta's zou hebben gekocht, moest 175,afrekenen. Met girobetaalkaarten was er van zo'n girorekening slechts 165,af geschreven. Verlies en diefstal worden vergoed tot 7500,per geval. Is de giropas verdwenen, dan dreigt een "eigen risico", al is dat nooit meer dan 300,per keer. Informatie over girokaarten en andere manieren van betalen is te vinden in de Blauwgeldgids op het postkantoor. De brochure staat boordevol tips over omgaan met geld over de grens. Er is ook een handige folder beschikbaar over de Eurocard, een plastic schijfje dat wereldwijd deuren opent. De ze "creditcard" kan worden ge bruikt bij 4,5 miljoen hotels, restaurants, winkels, luchtvaart maatschappijen, autoverhuurbe drijven en clubs, ook in het Oost blok. Bijna 100.000 banken bie den ze contant geld in ruil, al zijn daaraan wat kosten verbonden. Gedeputeerde J.B. Ventevogel opent donderdag 4 juni de ver nieuwde camping Ons Buiten in Oostkapelle. De camping bezit vijf sterren en heeft de Duitse AI)AC-betiteling 'Empfolen vom ADAC'. In de periode van 1985 tot 1987 groeide Ons Buiten van drie naar zeven hectare. Volgens K.J. Copoolse van de kampeergelegenheid in Oostka- pelle is het oppervlakte weliswaar meer dan verdubbeld, het aantal kampeereenheden steeg slechts met veertig procent. Daardoor is meer ruimte per plaats en vooral omdat het geheel 'landschappe lijk werd ingepakt', zijn speciaal voor de jongere kinderen speel plaatsen vrij; peuterspeelplaatsen genaamd. Tevens werden twee sanitair ge bouwen neergezet, compleet met ligbad, douches en warm water aan de wastafels. Ook is er nu een wasserette bij gekomen. Hardstikke nieuw op de camping is het met pasen geopende zwem bad. Dit is geheel overkapt en zo wel zijwanden als het dak zijn uit- schuifbaar, zodat het ook bij minder aantrekkelijk zwemweer gebruikt kan worden. Copoolse meldt dat de verwar ming van het zwembad en de Paul Maas bloemen en bloemstukjes. Aan de muren schilderijen en aqua rellen, die regelmatig worden 'ververst'. Een eerste etage die doet denken aan het oude Bad paviljoen in Domburg. Daar boven een knots van een zol der, speciaal voor de kinderen zodat pa en moe eens rustig kunnen eten". Tot zover een excursie in vogelvlucht door het hoofdgebouw. Peter Maas blijft relativeren. "Wij zijn niet belangrijk. Het is de camping die het hem doet. Goed, het zwembad is uniek, die speelzolder zie je ook niet overal, maar wij hebben ge woon ingevuld wat de vakantie ganger nu graag wil hebben. Niets meer en niets minder". In ieder geval liegen de vijf ster ren er niet om. "Maar", besluit Maas "het heeft ook te maken met de gemeente waarin je werkt. Je kunt zoveel plannen maken, als de gemeente niet voor de volle honderd procent meewerkt kan je het nogal eens 'schudden'. Wat dat betreft hebben wij in de gemeente Domburg een prima partner ge vonden om mee samen te werken". Vooruil dan maar. Ook sterren voor Domburg. len te |:j: De 9-jarige Renie den Herder en mevrouw E. van den Broek van der Leur zullen koningin nedag 1987 niet gauw vergeten. Zij wonnen die dag een splin ternieuwe fiets, compleet met versnelling en trommelrem- men. Het tweetal - beiden uit Middelburg - maakten de meest originele slagzin in de wedstrijd die het Middelburgse Trefcen ter in het kader van de openstelling op koninginnedag van dit grootwinkelbedrijf uit schreef. Vorige week donderdag kregen zij hun prijs uitgereikt door bedrijfs directeur E. Verspeek. Voor Renie den Herder betekende dat een ver vulling van haar wens. Bovenaan haar verlanglijstje voor haar tien de verjaardag - volgende maand - had zij een fiets gezet. "Maar die had ze overigens niet gekregen", vertelde haar moeder. "Je geeft een kind van tien jaar nog geen nieuwe fiets", vond zij, "maar ja, nu heeft zij er toch één". Voor mevrouw Van den Broek was het geschenk ook bijzonder wel kom. "Mijn fiets was nogal Bedrijfsleider Verspeek (links) met de winnaars Rene den Her der en E. van den Broek. Hoe ziet een goede adverten tie er uit en wat staat er in? Die vraag beantwoorden M. van Daalen en B. Franke tij dens een bijeenkomst op don derdag 14 mei vanaf 15 uur in Hotel Arneville in Middel burg. Franke is directeur van de Bond van adverteerders en Van Daalen is directeur van het reclamebureau Equipe. roestig. Ik was hard aan een nieu we fiets toe", verzekerde zij. Koninginnedag was bij Trefcenter een 'topdag'. Om de openstelling op die dag aantrekkelijk te maken waren er allerlei activiteiten in het bedrijf. Er werden onder meer zestig taarten uitgedeeld (aan iede re vijftigste klant), en draaide een rad van avontuur waarmee forse kortingen konden worden gewon nen, tien kinderen, die hun fiets het mooist hadden versierd, kregen een speelgoedbon van tien gulden en er werd gratis koffie met gebak geser veerd en limonade voor de kinderen. Volgens bedrijfsleider Verspeek is het hoge bezoekersaantal en de feestelijke sfeer op de koninginne dag het beste bewijs dat openstel ling van de winkels op koninginnedag een initiatief is dat volgend jaar beslist een vervolg verdient. Maar met die opmerking jaagt hij zeker een groot aantal middenstanders tegen zich in het harnas. Trefcenter, Calvé en Royco heb ben de handen broederlijk ineen geslagen en houden in - onder meer - de Middelburgse vestiging van Trefcenter enkele weken een wedstrijd. Om mee te doen moet de deelnemer een aantal Calvé en Royco kenmerken verzamelen en in een slagzin afmaken. De prij zen: vijf eerste prijzen, rond vlucht boven Zeeland, drie twee de prijzen, een cadeaubon ter waarde van 50,—, vijf derde prijzen, tas met Calvé-producten ter waarde van 25,— en vijfen twintig troostprijzen, een leuke barbequeschort. warmwatervoorziening geheel mi lieuvriendelijk geschiedt, name lijk met zonne-energie. In verge lijking met gasverwarming bespaart Ons Buiten daarmee 57% op de kosten. Copoolse tenslotte: "Deze kwali teitsverbetering en seizoenverlen ging past in het recreatieve be leidsplan van de provincie Zee land en de gemeente Domburg". Modehuis Steketee aan de Lange Zelke in Vlissin gen had het voor haar modeshow, vrijdag, niet be ter kunnen treffen. Een lekker zonnetje, een be haaglijke temperatuur en alles bij elkaar dus ideale omstandigheden om de zomercollectie en de bad mode te presenteren. Het modebeeld voor de komende maanden bestaat voornamelijk uit zachte pasteltinten, of felle kleu ren, marine-wit, aqua-blauw, mint-groen, creme en af en toe khaki. Als materiaal hoofdzakelijk poly ester, viscose en de jaarlijks terugkomende jeans- stoffen. De modellen die de zes (eigen) modellen showden varieerden van sportief tot gekleed en dat alles in speelse uitvoeringen. De zogenaamde 'top jes' zijn weer in en prima te combineren met al dan niet wijde rokken of broekrokken. De Western sty le maakt het zomerse beeld pas echt zomers. Vooral de presentatie van de badmode oogste bij de mannelijke toeschouwers die zich om onduidelijke redenen buiten hadden geposteerd de meeste bijval. Ook dit jaar weer fleurige motieven in de badpak ken en de hoog uitgesneden pijpen, die ook weer bij de bikini's zijn terug te vinden. Bijzonder speels was ook het badsetje, geshowd door Nicole, dat be stond uit een donker gekleurd minirokje ("er zit echt nog iets onder") met bijpassend bovenstukje. "Dat de presentatie van de voorjaars-, zomer- en badmode zo 'laat' plaatsvindt is bewust gedaan", verklaart eigenaar Rein Geervliet. "De collectie is nu compleet, de maand maart is nog te koud en met de zomer vlak voor de deur heeft toch iedereen weer zin om zich zomers te kleden. I De olifant bij Visser

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11