in Midden Zeeland Traditionele moderne muziek uit alle delen van de wereld Slopen voor betere bioscoopvoorziening Hardrock Excalibur in Bar American Versie van The Fly: pure horror en wat romantiek 7 mei - 13 mei FILM Lezen EXPOSITIE PODIUM Zeeuws zangers manifest Jubileumconcert van Walchers Mannenkoor Meiden en vrouwen maken samen popmuziek Boerwinkel exposeert pastels in galerie Hiding place, en de ware liefde voor God UNIEKE SCHILDERIJENEXPOSITIE s Amerikanen in 't Beest DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 mei 1987 AMSTERDAM ROOTS MEETING OOK IN VLISSINGEN/SOUBURG OPTREDEN THE ROMANTIC RON ES i kenstraat 144, tel: 01184-12260. j J ren alléén tussen 19 en 20 uur). Startrek IV: de reis naar huis FILM IN BAPTISTENGEMEENTE ill 't Anker, Bonedijkstraat 163, Vlissingen Vrijdag 8 mei, van 16.00-21.00 uur Zaterdag 9 mei, van 10.00-17.00 uur TAAL STUDEREN. VERKENNINGEN MET INFORMATICA. GEZONDHEID. CONSUMENT. VOORLICHTING. NATUUR EN MILIEU LERARENOPLEIDING ZUIDWEST-NEDERLAND Actieboekje christelijke boekhandel Bewaarboekje voor voeding KINDER BOEKEN door Jan Smeekens Do. 7 mei t/m \vo. 13 mei Wie de naam hoort zou het niet denken maar de Amsterdam Roots Meeting komt ook in Vlis singen en Oost-Souburg. Tussen 15 mei en 6 juni is een aantal con certen geprogrammeerd van ar tiesten uit alle delen van de wereld die traditionele en moderne mu ziek zullen brengen. De gemeente Vlissingen mag een graantje mee pikken omdat zij èn de provincie Zeeland subsidie hebben verleend aan de Roots Meeting-concerten, die een onderdeel zijn van de acti viteiten in 'Amsterdam, culturele hoofdstad van Europa'. Do eerste Roots Meeting kan ge zien worden als een vervolg op de serie Afrika Roots festivals van de afgelopen jaren in Amster dam. Nu is de aandacht echter niet alleen gericht op Afrika maar ook op alle delen van de wereld waarvan de cultuur betrekkelijk weinig aandacht krijgt in Neder land. Ook radio en televisie zullen verslag geven van het festival. Verder ligt het in de bedoeling een live-elpee uit te brengen met de hoogtepunten van de concerten. Het programma in Vlissingen en Oost-Souburg ziet er als volgt uit. Op vrijdag 15 mei speelt het Or- questre Victoria Eleison uit Zaïre in De Zwaan in Oost-Souburg om 20.30 uur. Deze elf man tellende groep is onlangs uitgeroepen tot de meest vernieuwende van Zaïre. De nummers zijn een combinatie van authentieke Afrikaanse mu ziek en rumba, rock en reggae. Ze eindigen meestal in een uitgebrei de dansdemonstratie. Op 29 mei is in De Zwaan de Se negalese groep Le Raam-Daan te zien om 20.30 uur. De groep wordt gevormd door Thione Seek, zijn broer Mapenda en twaalf muzikanten. Kenners noe men Seek de Jackson Brown van Senegal: de melancholieke stem van Seek met het felle en swingen de geluid van de band. En dan op zondag 31 mei in het Vestzaktheater in Vlissingen het Ensemble Kimsati uil de hoge An des. Kimsatati wil met zijn mu ziek de luisteraar in contact bren gen met de folklore, de cultuur en de muziek van Latijns-Amerika. Er wordt hoofdzakelijk gespeeld op Indiaanse instrumenten. Op vrijdag 5 juni is het de beurt aan Jil Jilala, de beroemdste groep uit Marokko, die met traditionele in strumenten en ritmes de dagelijk se problemen in Marokko en de derde wereld weergeeft. Dit con cert begint om 20.30 uur in een tent aan de Scheldestraat in Vlis singen. Het festival wordt besloten met een concert van Jovan Stoviljko- vic in de tent aan de Scheldestraat op zaterdag 6 juni. Het is een Joe goslavische blazersgroep die zi- geurmuziek brengt met Turkse wortels. Ook dit concert begint om 20.30 uur. De entree voor de concerten bedraagt in de voorverkoop 12,50 en aan de zaal 15,De kaarten zijn één week voor elk concert te krijgen bij het VVV-kantoor in Vlissingen, de pla- tenbibliotheek in Middelburg en het Uit-verkooppunt in Middelburg. De Zeeuwse zangersbond 'Zang Veredelt' houdt op zaterdag 9 mei het tiende Zeeuwse Zangers Ma nifest in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. Vanaf 10 uur zullen 38 koren en solisten probe ren in een hogere categorie te ko men. De jury, Hans Smout, Her man Engels en Martin van Woer- kum, zal de koren beoordelen op zuiverheid, ritme, uitspraak, klankgehalte, nuancering, samen zang en keuze van de nummers. De solozangers zullen op vijf ru brieken beoordeeld worden. In de pauze is er een optreden van de soliste Ann Baert. Het Walchers Mannenkoor bestaal tien jaar. I)at is dè gelegenheid voor een jubileumconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Op zater dag 9 mei zal bet koor onder leiding van Johan de Ridder een aantal psalmen zingen. Verder wordt er medewerking verleend door het Voetius-schoolkoor onder leiding van Kok van Luik, de bariton Janus Mondeel, Ad Elshout (trompet) en Iman de Zwarte (orgel en piano). De jubileumzangavond begint om 19.30 uur met een opening door ds. P. van Ruitenburg. The Romantic Bones, is de naam die vijf meiden wel vonden passen bij de muziek die ze maken. Of het een goede keuze is, kan bet publiek vrijdag 8 mei beoordelen op het meidenfestival in het buurthuis De Pa raplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Het concert begint om 21 uur (zaal open om 20.30 uur) en is voor man en vrouw toegankelijk. Rin de Lange (links) en Jan Kook' bekijken uitvoerig de tekeningen om vooral niet teveel weg te hakken. De foto werd maandag genomen bij aanvang van de verbouwing. del burg wordt dit complex op Op de weg naar betere bios coopvoorzieningen in Middel burg begonnen afgelopen maandag de bouwvakkers van Geschiere Wattel met puinrui men in wat enkele maanden lang 'disco Zippo' heette. Na de sloop wordt begonnen met de opbouw van een modern filmtheater en cultureel café. Volgens Leo Hannewijk van de Stichting Filmtheaters Mid- 4 september officieel geopend. "Overigens dezelfde dag als dat Elektro aan de Markt offi cieel opengaat", voegt Hanne wijk daar aan toe. Alhambra theater, Coosje Bus- 1 Grand theater Goes, Singelstraat i i 5A, tel: 01100-15165. Filmtheater Meccano, Pauw- i i poort 3, tel: 01180-33414 (reser- j J veren alléén tussen 19 en 20 uur), i i Filmtheater Electro, Kousteense- 1 dijk 7, tel: 01180-30235 (reserve- j DON DER DAG 7 MEI Alhambra I Vlissingen 'The fly' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 20 uur. Grand Theater Goes 'The golden child' 20 uur. Meccano Middelburg 'The fly' 20.30 uur. VRIJDAG 8 MEI Alhambra I Vlissingen 'The voyage home' 19 uur. 'The fly' 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'The golden child' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Labyrinth' 15 uur. 'The fly' 22.30 uur. Baptistengemeente (Bree 8) Mid delburg 'Hiding place', 20 uur. ZATERDAG 9 MEI Alhambra I Vlissingen 'The voyage home' 19 uur. 'The Fly' 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes 'The golden child' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Labyrinth' 15 en 20 uur. 'The fly' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Night mo- ther20.30 uur. ZONDAG 10 MEI Alhambra I Vlissingen 'The voyage home' 14 en 19 uur. 'The fly' 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'De nieuwe troetel beertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De speurneuzen' 14 uur. 'The golden child' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'La byrinth' 15 uur. 'The fly' 20.30 uur. MAANDAG II MEI Alhambra I Vlissingen 'The fly' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Over the top'é20 uur. Grand Theater Goes 'The golden child' 20 uur. Meccano Middelburg 'The fly' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Night mother' 20.30 uur. DINSDAG 12 MEI Alhambra I Vlissingen 'The fly' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 20 uur. Grand Theater Goes 'The golden child" 20 uur. Meccano Middelburg 'The fly' 20.30 uur. WOENSDA G 13 MEI Alhambra I Vlissingen 'The fly' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 20 uur. Grand Theater Goes 'The golden child' 20 uur. Meccano Middelburg 'Labyrinth' 15 uur. 'The fly' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Night mother' 20.30 uur. 's Middags is er in het buurthuis een jamsessie van 16 tot 20 uur. Het is de bedoeling dat meiden en vrouwen samen popmuziek gaan maken en dat de mannen niet ko men kijken. Er zijn muziekinstru menten aanwezig zodat iedereen - beginners of gevorderden - kennis kunnen maken met een drumstel, een gitaar of een microfoon. De toegang voor het middagpro gramma is gratis; 's avonds wordt 1,50 gevraagd. De opbrengst is Onno Boerwinkel exposeert een serie pastels tot en met 30 mei in galerie De Wijnstock aan de Bel- linkstraat in Middelburg. Boer winkel behoort tot de laatste lich ting die de gebruikelijke opleiding volgde aan de rijksacademie in Amsterdam. De kunstenaar ont ving twee keer de FC Uriötprijs. In 1983 exposeerde hij in het Zeeuws Kunstenaarscentrum. Galerie De Wijnstock is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 11 tot 17 uur. De Amerikaanse band, The Mira cle Workers, maakt een toernee door Nederland. Op vrijdag 8 mei is deze formatie in 't Beest in Goes. Het concert begint om 22 uur. De muziek doet denken aan die van The Chesterfield Kings, of aan een kruising van de geluiden van The Fuzztones en The Lyres. Voor wie hier niet veel wijzer van wordt zijn er de platen '1000 mi crograms of the Miracle Workers' en 'Inside Out' van de band om met de muziek kennis te maken. The Miracle Workers spelen naast eigen werk een aantal covers van The Sonics, The Seeds en The Electric. bestemd'voor een actie ten behoe ve van Afghaanse vluchtelingen. De nieuwste Startrek-film, The Voyage Home, is vrijdag (19 uur), zaterdag (19 uur) en zondag (14 en 19 uur) te zien in Alhambra I in Vlissingen. De bemanning van Enterprise gaat dit keer naar huis: de aarde. Maar de aarde is ver weg, de reis is lang en het ge vaar loert overal, zelfs op de meest verlaten plaatsen in het kale niets van de ruimte. Kortom Star trek IV. In de Baptistengemeente aan de Bree in Middelburg speelt vrijdag de film Hiding place (De Schuil plaats). Het verhaal speelt zich af in de Tweede Wereldoorlog met Corrie ten Boom in het middel punt. De film begint om acht uur. Corrie ten Boom groeide op in Haarlem waar haar vader een horlogezaak had. Haar ouders waren gelovige mensen. Ook zij kwam al op jonge leeftijd tot het geloof; zij besefte dat God een plan had met haar leven. Zo kon /.ij niet passief toezien hoe de Jo den op transport werden gesteld; zij en haar familie voelden het als een plicht deze mensen te helpen. Ze moesten echter als gevolg daarvan Haarlem verlaten en uit eindelijk werd ze op transport gesteld naar Ravensbriick. Haar geloof liet haar ook daar niet in de steek en 'dankzij' een admi nistratieve fout, kwam ze vrij. De boeken van haar hand uit die pe riode beschrijven de liefde die ze voelde voor God. De populariteit van hardrock neemt nog steeds toe, vinden de mensen van Bar American in Middelburg. Daarom spelen zij er op in en nodigden de Gooise band Excalibur uit om vrijdag 8 mei op te treden in de bar aan bet Plein 40. Het concert begint om 21.30 uur. Excalibur speelt 'zeer solide hard rock', dus geen zoetige meezin gers. Het repertoire bestaat voor namelijk uit klassieke covers zo als Whole Lotta Rosie, You really- got me en Out of the fields. Maar Excalibur geeft er een eigen geluid aan mede dankzij de zangeres Heidy Tijdink. De gitarist Frank Tijdink brengt een optreden van de band zo: Sex, drugs en rock en roll, maar met een glimlach. V V y y v In Middelburg en Vlissingen kan men lot en met woensdag dagelijks 'The Fly' zien in Meccano en Alhambra I. 'The Ely' is een hedendaagse ver sie van de horror-klassieker uit 1958 naar een script van James Clavell. De nieuwe versie is vol gens producent Stuart Cornfeld nog verontrustender dan bet ori gineel. In het origineel kreeg de hoofd persoon door een ongeluk met een teleportatie-experiment de kop van een insekt bij 'thuis komst', in de nieuwe versie veran dert de wetenschapper langzaam in een vlieg. Hij wordt ongeloof lijk lenig en sterk en tot krankzin nigheid gedreven door oncontro leerbare lusten. Tegelijkertijd is 'The Fly' een ro mance met een tragisch einde. Maar bovenal is het horror: Cornfield zou dan ook het liefst zien dat de kijker bang wordt en na het zien van de film met licht aan moet gaan slapen omdat er vreemde geluiden in huis zijn te horen. Thema's om op door te gaan. Zaken om een studiekeuze op af te stemmen-? Nog geen studiekeuze gemaakt? De Lerarenopleiding biedt 16 zeer uiteenlopende vakken. Je kiest een combinatie van 2 vakken. Bij sommige vakken bestaat, naast een lerarenvariant, ook een vrije studierichting. Je kunt je orienteren over onze opleiding op de STUDIEVOORLICHTINGSMARKT voor late kiezers dinsdag 19 mei 1987 15.00 - 20.00 uur. Brasserskade 1, Postbus 2907, 2601 CZ Delft Telefoon 015 - 134947 Toestel 132 Nadat eind vorig jaar een actie boekje verscheen van C.H. Spur- geon over de christelijke opvoe ding van kinderen (nog beperkt verkrijgbaar) is nu een nieuw boekje verkrijgbaar. Ook deze keer is het van de bekende 'Prins der Predikers'. Spurgeon schreef dit boek na een langdurige ziekte van iemand die grote behoefte had aan het woord van zijn Meester: 'Hebt goede moed' In een zevental hoofstukken behandelt hij de woorden: Hebt goede moed - Wees welgemoed en Zijt goedsmoeds. Woorden die ten minste zevenmaal in het Nieuwe Testament voorkomen. In deze uitgave geeft Spurgeon praktische raad aan oud en jong. De spelling werd aangepast aan ons hedendaagse Nederlands. Het is een, qua uitvoering, zeer aan trekkelijk boekje geworden. Dit nieuwe boekje van de christelijke boekhandel is tot l juli voor 9,95 verkrijgbaar. Daarna wordt de prijs 14,95. De uitgever heet Kool BV te Veenendaal. De vrouw in de middenjaren- Op vliegers, hartkloppingen en huil buien..., veel vrouwen hebben er in een periode van hun leven last van. 't Is de 'overgang' zeggen de deskundigen. "En daar moet je maar mee leren leven". Dat is niet juist, schrijft de Limburgse vrou wenarts Dr. Ton Schollen en hij kan er over oordelen want hij heeft duizenden vrouwen gehol pen. Zijn ervaringen bundelde hij in een boek dat door schilderes schrijfster Elly Vorstermans, een vanzijn 'patiënten', is 'vertaald' in begrijpelijk Nederlands. "De overgang eindelijk uit de taboe sfeer" schreef De Telegraaf over dit boek. Veel vrouwen in de mid denjaren zullen door dit boek ontdekken hoe ze die jaren geluk kiger door kunnen komen. Uitg. Servire-Katwijk aan Zee. Prijs 26,-. Het voorlichtingsbureau voor de voeding stelt vast dat er jaarlijks zeker bij honderdduizenden men sen onnodig maag en darmen van streek raken. "Mensen maken, zonder het te weten, fouten als ze voedsel bewaren, bij het bereiden en door onzorgvuldig omgaan met eten kunnen ze voedsel besmetten". Daarom heeft het voorlichtingsbureau onlangs een 'bewaarboekje' uitgegeven. In het boekje wordt vertelt hoe voedsel bewaard kan worden. Ook staat er in wat er gebeurt als voedsel bederft en welk eten wel of niet bewaard kan worden. De brochure is te bestellen door 4,75 over te maken op gironummer 4334700 van het Voorlichtingsbureau voor de voeding in Den Haag. Als je kinderen naar hun favorie te auteurs vraagt schiet ze zelden Marilyn Sachs te binnen. Maar aan bibliotheekexemplaren van haar boeken is te zien dat ze veel en intensief gelezen worden. Op allerlei plaatsen bovendien, want je treft tussen de bladzijden met koffie- en theevlekken, zandkor reltjes, haartjes, draadjes en an dere ongerechtigheden aan. Blijk baar zorgen haar humor en direc te manier van schrijven er voor dat je haar boeken met zulke aan grijpende onderwerpen als jaloe zie, verwaarlozing, miskenning, eenzaamheid en agressie toch ont spannen kunt lezen. HET NIJLPAARD, haar achtste in het Nederlands vertaalde boek, is gebaseerd op een Pygmalion- achtig gegeven. Ellen de Luca is zo dik dat haar klasgenoot Jeff Lyons alleen nog maar vervuld van haat en vol walging naar haar kan kijken. Zijn vrienden en vriendinnen ergeren zich aan zijn obsessie en dwingen hem zijn ex cuses aan te bieden. Bij die gele genheid vertelt Ellen hem dat ze door zijn botte gedrag zelfs aan zelfmoord heeft gedacht. Jeff realiseert zich wat hij heeft aange richt en is vanaf dat ogenblik vastbesloten Ellen te helpen haar zelfvertrouwen terug te vinden. 'Ze wilde afvallen om mij een ple zier te doen. Ik zag de aanbidden de uitdrukking op het gezicht van dat dikke meisje naast me en ik dacht: het komt wei goed met haar. Door mij. Het komt weI goed met haar. Ik begon haar ge ruststellend op de schouder te kloppen Jeff zoekt Ellens kleren uit, be denkt welk kapsel haar het beste staat en beraadslaagt met ver koopsters over make-up en siera den. Op het eind van het boek blijkt Ellen inderdaad zo sterk dat ze een einde durft te maken aan Jeffs experiment en ze bevrijdt zich uit zijn wurgende greep. Lezers vanaf veertien jaar zullen aanvankelijk weinig moeite heb ben sympathie op te brengen voor Jeffs goedbedoelde vriendschap. En zelfs als die uitloopt op een maniakale scheppingsdrang zich niet van hem afkeren, omdat Ma rilyn Sachs aannemelijk maakt dat hij -zoals Ellen van haar lijf- ARNEMUIDEN Surfhotel "Het Veerse Meer" (Oranjeplaat). Rie Baauw, olie verfschilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. MIDDELBURG Abdij. An ge Leccia en Patrick Raynaud, installaties. Di. t/m za. 11 tot 17 uur, zo. 13 tot 17 uur. Balans 17. Harold Schouten en Eric Roest, schilderijen en teke ningen, wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). Willem Buijs, affiches. Tijdens kantooruren, de concerten en op za. van 11 tot 16 uur. Eetcafé "De Klos" (Vlasmarkt). Jacques Kwekkeboom, acrylschil- derijen en krijttekeningen. Dage lijks vanaf 15 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Klaas Gubbels, aquarellen en te keningen, Vera Gallis, metalen ob- jekten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Langeviele 49). Lies- beth Binkhorst, schilderijen en te keningen'. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur. De Vleeshal, Markt. A lain Flei scher, installaties. Di. t/m za. 11 tot 17 uur, zo. 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Onno Boerwinkel, pastels. Wo. t/m za. van 11 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Zeeland en het konings huis 1909-1987. Ma. 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. 10 tot 21 uur, za. 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Minne Vijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). "Aan winsten". Cultuur- en natuur historische objecten, evenals ar cheologische vondsten. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", huid van dieren en mensen, tevens Instituut voor Na- tuureducatie en 'Natuur en land schap van Zeeland'. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). De muskusrat en de bestrijding. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Rei- mond Kimpe (1885-1970), schilde rijen en literaire werken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Ahrend (Pres. Rooseveltlaan 737). Daniël Snelders, schilderijen. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Albert Verburg, fo to's, tekeningen, fotoschilderijen. Dagelijks van II tot 21.30 uur. Openbare Bibliotheek (Lange Zel- ke 91). Gedichten voor en door kinderen. Ma. 13.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Henk Gorter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 VRIJDAG 8 MEI 'Excalibur', hardrock. Bar Americain, Middelburg, 21.30 uur. 'The miracle workers', 't Beest, Goes, 22 uur. Meidenfestival, jam-session, 'De Paraplu', Vlissingen, vanaf 16 uur. Tevens 'Romantic Bo- nes', meidenpopgroep, 21 uur. ZATERDAG 9 MEI Walchers Mannenkoor en het Voetiusschoolkoor, Nieuwe Kerk, Middelburg, 19.30 uur. Zeeuwse Zangers Manifestatie 1987, Concertzaal, Middelburg, 10 uur. 'VROUW en TROUWblijspel door het Middelburgs Theater, Middelburgs Minitheater, 20.30 de gevangene is van de situatie thuis waar hij in tweeërlei opzicht het kind van zijn moeder is. Dat ze hem desondanks'stevig op zijn nummer zet pleit voor haar reali teitszin. Tegelijkertijd geeft ze Jeff de kans van zijn fouten te Ieren. De levendige vertaling met spitse dialogen is van Karin Bron. Het Nijlpaard door Marilyn Sachs. Uitgeverij Querido, Am sterdam. Prijs 19,50.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9