Met Weikoop de vooijaarstuin in. ooftman Merkactie surfplanken het ontwerp- afvalstoffenplan KAPOKMATRASSEN HENDRIKSEN verwarming bel 0TI50- WCllC0O|l 199- 119,- 13,95 16,90 24,95 5,75 7,50 Of o De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. DE FAAM - DE VLISSINGER OMM ISSI KS Woensdag 6 mei 1987 Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de hoofdlijnen van het beleid voor de jaren 1987-1991 uitgezet in een pro gramma. Het programma - Zeeland in harmonie - dient als basis voor gedeputeerde en provinciale staten in hun werk voor de provincie. Algemeen Financiën Economie Landbouw Energie Planologie Recreatie Waterstaat Milieu Welzijn IN BEHOEP provinciale griffie Ml(f fOj ii midov-,5 Q&afc nalen a.e.yt. iwtuMeêijiz fmnit wte coyn, cüep Lim4£eojc3mtee Eem^oweie, tUzMeMimnimxeM. - mi unjn m m (M wué MMM i MJW7 Verticuteermachine Black Decker type LR 400. NU MET GRATIS TUINSTOEL, van: 229,- voor: Weikoop handmaaier In een handomdraai een glad gazon. Maai- breedte 38 cm. NU: NU MET GRATIS TUINSTOEL Strimmer Black Decker type D609. Ook de gras kanten netjes Slanghaspel Hozelock. Voor 60 m slang 1/2" van:73,75 C7 CA voor: sj /xJv Werkbankslijper Banning type HSC60, 0 125 mm, steenbreedte 16 mm. Zeer kom pleet. Wolf gazonmest Voor gazons tot 50 m- Voor siergazons van: 16,50 voor: Met onkruidverdel ger van: 19,50 voor: Met mosverdelger van: 29,50 voor: van: 166,40 voor: Rolbandmaat Lufldn, 2 meter. NIEUW! van: 8,40 voor: Plastic bloembak Model "Coupe", 0 41 cm. Kleur wit. NU: wcllro&i» Prijzen zijn inclusief BTW en geldig tot en met 16 mei. Middelburg, Kleverkerkseweg 53a, tel. 13759 'n Fitwell blouson heeft stijl en kwaliteit. Dat Gemaakt van duurzame materialen. In aktuele mode kleuren. PLein 1940 Middelburg tel.: 01180-12560 Wij sluiten 's avonds om 17.30 uur. Zaterdags 17.00 uur. Donderdag koopavond 19.00-21.00 uur. A B 1) I J Op een aantal zaterdagen in mei en juni kunnen eigenaren van surfplanken, surfimperials en surfkarren hun artikelen aan de boorden van het Veerse Meer laten registreren. Doel van de actie is gestolen spullen gemak kelijker bij de eigenaren terug te krijgen, doordat zij zijn voorzien van de postcode en het huis nummer. Vorige week zaterdag was de eerste merkdag en wel bij cam ping de Paardekreek in Kortgene. Het werkteam komt nog in: Wolphaartsdijk, Schelphoek, Muiderweg, 2 mei; Arnemuiden, de Kleine Piet bij het Surfhotel, 16 mei; Veersegatdam, 23 mei; Kamperland, De Schotsman, 29 mei; Kamperland, Goudplaat bij het haventje, 13 juni. De actie duurt op alle dagen van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. Alleen bij slecht weer gaat het niet door. Het merkteam bestaat uit agen ten van de gemeentepolitie in Goes, van de rijkspolitie in Se- rooskerke en Kortgene en van de rijkspolitie te water in Vlis- singen. Behalve de surfplank zelf kun nen gemerkt worden het zwaard, de mast, de mastvoet en de giek. Postcode en huis nummer komen op de plank op of bij de midzwaardkoker aan de voorkant of op de spiegel. Het zwaard wordt bij de knop gemerkt en de mast krijgt de co de op ongeveer zeven centime ter vanaf de rand aan de onder kant. Die plaats is gekozen om te voorkomen, dat de draaiende delen vastlopen bij eventuele braamvorming als gevolg van het graveren. De giek wordt aan De ontwerp-nota "Doelstelling en Uitgangspunten Beleidsplan Westerschelde" komt aan de orde in een vergadering van de statencommissie voor wa terstaat en verkeer op maandag 11 mei, 1 3.30 uur. De commis sie spreekt verder over voorbe reidingskrediet voor een asfalt- deklaag op een gedeelte van de weg Zeelandbrug-Goes naar de rijksweg A 58, verbetering van de aansluiting van 's-Heer Arendskerke aan de weg Goes- 's Heer Arendskerke het ophef fen van knelpunten in de Dam- menwegroute op Schouwen- Duiveland en het onttrekken van openbaar verkeer aan een gedeelte van de Steenovenweg in Biervliet. De statencommissie voor eco nomische zaken komt ook op 11 mei bijeen, om 1 5.00 uur Op de agenda staan onder meer wijziging regeling betreffende taak, samenstelling, werkwijze en financiering van de sociaal economische consultatiegroep, de doelstelling en uitgangspun ten, nota beleidsplan Wester schelde en een bijdrage in het onderzoek naar de effecten van een weg over de stormvloedke ring voor het Schouwse be drijfsleven. I E TJWS de achterkant van het alumini um gedeelte gegraveerd en als de giek verlengbaar is, wordt ook dat deel gemerkt. Al deze onderdelen worden ge merkt met een elektrisch gra veerapparaat. Hetzelfde geldt voor de surfimperial en de surf- kar. Het zeil, surfpak en de tra peze worden met onuitwisbare inkt voorzien van de postcode en het huisnummer. De merkactie is gratis. In Nederland zijn er zo'rt 250.000 surfplanken en daar van verwisselen er nogal eens wat ongewild van eigenaar: in 1985 werden rond de duizend planken gestolen. Het zwaarte punt van de diefstallen ligt in het zomerseizoen, maar ook in stillere perioden wordt bij de po litie aangifte gedaan. Op de merkplaatsen langs het Veerse Meer is op de bewuste zaterdagen steeds een stand in gericht met informatie over het voorkomen van diefstal in de watersport. De actie wordt gehouden onder het motto: Diefstal windsurfar- tikelen neemt toe...! Laat mer ken wat je hebt!" Woensdag 13 mei, 14.00 uur, vergadert de provinciale onder wijsraad. De leden van de raad zullen spreken over het instandhou- dingsbeleid van het basisonder wijs, de sector vorming en ver nieuwing mbo, deeltijd leraren opleidingen in Zeeland en over het vraagstuk of er voldoende openbaar onderwijs is in Zeeland. De statencommissie voor bestuurszaken bespreekt op 1 5 mei, 9.30 uur, verschuivingen in de begrotingspost onderwijs en bijdragen aan Ons Zeeland voor een gesproken weekblad en aan de openbare bibliotheek in Goes. De Sociaal- economische consultatiegroep en haar inrichting, de verbete ring van een aantal wegen en een overzicht van monumen tensubsidies staan verder op het programma. Alle vergaderingen zijn voor het publiek toegankelijk. Ze worden gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middel burg. Met uitzondering van de onderwijsraad beginnen de bij eenkomsten met spreekrecht. Zeeland in harmonie Openheid en openbaarheid in het bestuur geven de bevolking zicht op dat bestuur. Bovendien wordt via inspraak duidelijk hoe de inwoners van Zeeland den ken over de zaken, waarin de provincie zegging heeft. De provincie is voorstander van de overdracht van rijkstaken naar de provincie en de ge meenten. Voorwaarde is het wel, dat het rijk met de taken ook het geld overdraagt. Onder zocht moet worden hoe de pro vinciale commissies beter en doelmatiger kunnen werken. Het onderzoek moet nog dit jaar afgerond worden. Als het rijk op zijn uitkeringen kort, zal de provincie in beginsel dat gat niet opvullen. Lasten verhoging voor de burgers wil het provinciaal bestuur voorko men. Verhoging van de opcen ten op de motorrijtuigenbe lasting zal alleen worden door gevoerd als met dat geld bijzon dere activiteiten kunnen wor den ontplooid, die relatie heb ben met de belasting. Er komt een nieuw economisch beleidsplan en de bestrijding van de werkloosheid is een zaak die met voorrang aan de orde moet komen. De verhouding tussen het onderwijs en de ar beidsmarkt moet daartoe hech ter worden gemaakt. Geld voor werkgelegenheid is er via het voorwaardenscheppend beleid en een nieuw fonds, dat ontstaat door de samenvoeging van het werkgelegenheidsfonds en het fonds bijzondere voorzie ningen. Behalve de gewone jaarlijkse storting in het fonds, bestaat de voeding uit de rente baten van de Stichting Econb- mische Ontwikkeling Zeeland. De twee havenschappen in Zee land moeten zelfstandig blijven en het rijk moet erin mee blijven doen. In de landbouw en visserij zal de provincie zich vooral richten op het voorwaardenscheppend be leid. De hoofdlijnen worden im mers in Europees verband uit gezet en op rijksniveau. Op landbouwgebied zal de provin cie regionaal praktijkonderzoek ondersteunen en de diversifica tie van produkten en intensive ring van het grondgebruik hel pen bevorderen. De provincie maakt zich sterk voor een billij ke verdeling van de mossel- en oesterpercelen en zij vindt, dat onderzocht moet worden of een World Fish Center op Nueltje Jans de verscheidenheid in de branche kan vergroten. De kerncentrale in Borssele blijft in bedrijf, tenzij het rijk an ders beslist. De veiligheid moet optimaal verzekerd blijven. Er moet in samenwerking met de PZEM een energieplan worden gemaakt, waarin aandacht wordt besteed aan alternatieve bronnen en kleinschalige energie-opwekking. Onderzocht moet worden of de PZEM en de WMZ samen kun nen gaan. De levering van gas, elektriciteit en water moet zo goedkoop mogelijk gebeuren. Het streekplan voor Zeeland moet globaal en flexibel zijn om de ruimte in de provincie zo goed mogelijk te kunnen beste den. Speciale aandacht moet er zijn voor stads- en dorpsver nieuwing en voor de kleine ker nen. Bij verkavelingen zal behal ve naar de agrarische kant van de zaak worden gekeken naar de kwaliteit vart het landschap. Bij de inrichting van de Ooster- schelde blijven de uitgangspun ten natuur, beroepsvisserij en recreatie in deze volgorde van belangrijkheid van kracht. Voor de Westerschelde moet een be leidsplan worden opgesteld. De uitgangspunten voor recrea tie en toerisme zijn bepaald in een provinciaal beleidsplan en zij worden de komende vier jaar verder uitgewerkt. Het gaat vooral om seizoensverlenging, elkweervoorzieningen en bevor dering van de werkgelegenheid in de sector. De provincie zal bevorderen, dat het bedrijfsle ven meedoet in de ontwikkeling van Neeltje Jans. Ook moet het bedrijfsleven actiever worden in de provinciale VVV. De provin cie houdt zich bij het kamperen bij de boer aan tien staanplaat sen. Toeristische voorzieningen moeten ook voor gehandicap ten bereikbaar zijn. Het wegennet moet goed en veilig zijn. Het provinciale streven blijft ge richt op de aanleg van een vaste Westerschelde oeververbin ding. Gestreefd wordt naar goed openbaar vervoer en daar om moeten de mogelijkheden van bel- en buurtbussen wor den onderzocht. De veerdiensten op de Wester schelde moeten optimale dien sten verlenen. Het rijk moet ge houden worden aan zijn finan ciële verplichten ten opzichte van de veren. Herstel van milieuschade en voorkoming van aantasting van het milieu zijn de provinciale uit gangspunten. In overleg met België moet de grensoverschrij dende vervuiling worden be teugeld. De provincie is terughoudend als het gaat om invoer, opslag en gebruik van dierlijke mest. Bedrijven kunnen zich alleen vestigen of uitbreiden als het volgens milieu effectrapportage verantwoord is. Onderzocht moet worden of al lerlei adviesinstanties van de provincie doelmatig werken. De provincie zal meewerken aan de totstandkoming van regionale omroep, als de informatievoor ziening daarmee is gediend en er over de financiering over eenstemming kan worden be reikt. In het onderwijs zullen de landelijke normen soepel moe ten worden gehanteerd voor het dunbevolkte Zeeland. De maatschappelijke vorming van jongeren moet worden bevor- Dinsdag 12 mei houdt de twee de kamer uit gedeputeerde sta ten driemaal zitting om beroep schriften over bijstandszaken te behandelen. Het gaat om uit spraken van de gemeenten Bor- sele (2x) en Terneuzen. De aan vangstijden zijn: 10.20, 10.40 en 11,20 uur. Die dag, 12 mei, zal de Com missaris van de Koningin, in zijn functie van voorzitter van het college van GS, zitting houden in een AROB-zaak. Het gaat ook om een bijstandskwestie maar ditmaal op grond van artikel 45 van de ABW (spoedshalve bijstand). De bijstand is gewei gerd aan een inwoner van Ter- neuzen. De zitting begint om 11.00 uur. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. derd en de provincie zal jonge ren in het personeelsbestand opnemen om zodoende een bij drage te leveren in de bestrij ding van jeugdwerkloosheid. Voor vrouwen en andere min derheidsgroepen geldt, dat de provincie zich zal inspannen ter verkrijging van gelijkwaardige ontplooiingskansen. Per regio moeten de gezondheidsvoorzie ningen goed op elkaar worden afgestemd. De bejaarden oor den moeten goed over de pro vincie worden gespreid en ouderen moeten zoveel moge lijk bij dit onderdeel van het be leid worden betrokken. De hoofdlijnen van beleid. Zee land in harmonie, verschijnen in een brochure. De brochure is te bestellen bij het bureau voorlichting van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat tegen dat van 31 maart tot en met 1 juni 1987 ter inzage ligt, mondelinge bezwaren kunnen wor den ingebracht tijdens een openbare zitting. Deze zitting zal gehouden worden op woensdag, 20 mei 1987, om 19.30 uur, in het Pro vinciehuis, St. Pieterstraat 42 te Middelburg. Zoals reeds eerder gepubliceerd is ligt het ontwerp-plan ter inzage op de gemeentesecre tarieën, de openbare bibliotheken in Zierikzee, Vlissingen en Terneuzen, de Zeeuwse bi bliotheek in Middelburg, het bureau Voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9 in Middelburg en het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 in Mid delburg. Het plan is tegen betaling van f 10,— verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting van de pro vincie Zeeland (telefoon: 01180-31400). Een samenvatting is gratis verkrijgbaar. Middelburg, 6 mei 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Wij maken nog steeds de echte kapokmatrassen. De gezonde manier van slapen Franko levering in geheel Zeeland. Slaak 72, Rotterdam, Tel. 010-13.19.92 Razendsnelle storingsservice door heel Zeeland Mobilotoonwagens die zo bij u zijn Meer weten over onze Hoog Rendements en Energie Zuinige cv-ketels7 Bel ons' X //UJ Zeeuwse Verwarmings Unie bv I Energiestraat 12, 4538 BZ Terneuzen het VOORJAAR WELKOOP DE GROTE GROENE VAKWINKEL ^iji a* kij a* i - t— «r. "P

de Vlissinger | 1987 | | pagina 13