in Midden Zeeland 'Tenminste Zeeland' voor nieuw literair tijdschrift Vlaamse schrijver leest gedichten Van 't Hek en Molenkamp in 'Tunnel zonder vluchtstrook' 23 april - 29 april Topsaxofonist Rigter soleert in café Marianne de Boer soleert in Gershwins Rhapsody in Blue FILM PODIUM EXPOSITIE Lezen Van klassiek tot smartlap GERT MEIJER LAAT NIEUWE STIJL HOREN IN MECCANO Koorconcert in Arnemuiden Wantij: Zeeland is afval Woensdag 22 april 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER BALLUSTRADE UIT MET SUBSIDIE EN EIGEN MIDDELEN Antiquarische waarde 'ROUND MIDNIGHT' IN DE MUG ONS GENOEGEN TREEDT OP IN OPEN HOF GWIJ MANDELINCK IN MIDDELBURG Hoop op publiek bij tweede artiestencafé HARD CYNISCH MAAR LEUK CULTUREEL CAFÉ: Nieuwe muziek door studenten Poëzie-middag ORGELCONCERT BRAM BEEKMAN Het eerste nummer van het nieuwe Zeeuwse literaire tijd schrift 'Ballustrada' is vorige week maandag uitgekomen. Het is de bedoeling dat het vier tot zes keer per jaar ver schijnt. Het eerste nummer is vol geschreven door de drie re dacteuren, Willy de Houck, André van der Veeke en Ro nald Verstraten, en de Vlis- singse dichter Meindert Inder- wisch. In de volgende num mers hoopt de redactie meer stukken van Zeeuwen te kun nen plaatsen. Vooral de jongeren moeten respons krijgen in het blad, maar ook de gearriveerde literatoren kunnen een plaats krijgen, "zo dat de mensen op de hoogte blij ven van wat er in Zeeland ge schreven wordt". Een Zeeuws blad vol verhalen, interviews en gedichten van Zeeuwen, dat moet het worden. Maar als het om het lezerspubliek gaat dan mikt de re dactie op een groter gebied: "ten minste Zeeland". 'Ballustrada' kon uitkomen dankzij een startsubsidie van de provincie en de eigen bijdragen van de redacteuren. "Beperkte fi nanciële middelen", volgens de redactie, om geld te besparen heb ben de leden avonden moeten ty pen om het eindresultaat te ver krijgen. Toch zijn ze heel tevre den en kennen ze het eerste num mer nu al een antiquarische waar de toe omdat elk omslag verschil lend is. Deze zijn namelijk met de hand bewerkt. Dat wil zeggen: er zit een correspondentiekaartje op dat bedrukt is met kleurige letters en dat op elk tijdschrift anders is. Het eerste nummer is - zoals ge zegd - hoofdzakelijk volgeschre ven door de redacteuren. Allen schreven gedichten, André van der Veeke vertelt over zijn versla ving aan boeken en Willy de Houck maakte een interview met de Vlaamse schrijver Herman Brusselmans. Wie het blad eens wil lezen en misschien 'vaste le zer' wil worden - dat is het enige waar Ballustrada nog een tekort aan heeft - kan het krijgen bij en kele Zeeuwse boekhandels. Dege ne die hun eigen pennevruchten in het blad willen zien, kunnen die sturen naar het redactieadres, Molenstraat 69, 4508 AH in Wa terlandkerkje. Als café De Mug dinsdag 28 april volledig uit zijn voegen barst, dan is dat eigen schuld dikke bult. Want de uitbaters -Betty en Barend Midavaine- hebben een topmuzikant uitge nodigd om de laatste dinsdag van de maand april uit te lui den: Bob Rigter. Deze tenor- en baritonsaxofonist heeft een dermate grote klasse dat hij -om maar eens een voorbeeld te noemen- de laatste tonen op de saxofoon van Ben Webster mocht blazen. Naast Rigter spelen in De Mug Menno Rade- ma, piano, Jak van Waarde, bas en John Muis, drums. Bob Rigter is momenteel bezig met de opname van een gram mofoonplaat mei eigen jazz stukken. En dat zegt veel. In de jazz worden namelijk geen en kele commerciële risico's geno men. Alleen topmuzikan- ten mogen van de platenbazen de gang naar de studio maken, omdat de markt minimaal is. Rigters kwaliteit wordt trou wens nog eens extra on derstreept omdat hij dit jaar is uitgenodigd om te spelen op het Larens Jazzfestival, een evene ment waar alleen toppers voor worden uitgenodigd.' Rigters spel bezit een krachtige persoonlijkheid. Het is nadruk kelijk aanwezig, veeleisend en perfectionistisch maar met een dynamische uitstraling, die overslaat op een ieder die van dit soort muziek houdt. Wie de film 'Round Midnight' heeft gezien zal ongetwijfeld worden herinnerd aan het naar warmte en vibrato neigende spel van Dexter Gordon, maar het spel van Rigter kan ook grillig, zelfs nijdig zijn. En dat doet weer denken aan Johnny Griffin. Terwijl de treiterende swing veel weg heeft van Gerry Mulligan. Een echte vergelijking is - gelukkig- niet te maken. Rigter speelt zijn eigen muziek. En die is sterk aan vindingrijk heid en staat nationaal in hoog aanzien. De koninklijke harmonie Ons Genoegen wil de bezoekers van het concert in Open Hof in Vlissingen een mooie avond bezorgen. De harmonie en de jeugdharmonie concerteren daar zaterdag 25 april vanaf 19.30 uur. Voor de organisatie van het optreden van de bijna honderdjarige vereniging te kent de Activiteitencommissie van Open Hof. Kaarten zijn in voorverkoop bij de beheerder of 's avonds aan de zaal te koop. De Vlaamse dichter Gwij Mandelinck komt vrijdag 24 april naar Middelburg om voor te lezen uit eigen werk. Mandelinck kreeg vorig jaar de prijs voor letterkunde van de Vlaamse pro vincies. Hij komt naar Middelburg in het kader van de Nederlands-Belgische ontmoetingen tussen schrijvers en publiek. Voor de organisatie tekent de werkgroep literatuur van het Zeeuws Kunstenaarscentrum. Het begint om 20 uur en vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. Gwij Mandelinck (geboren in derscheiden. Onder meer in 1972 Wat is een artiest zonder pu bliek en een artiestencafé zon der toeschouwers? Niets dus vindt Nicky Robinson, de or ganisator van het artiestenca fé dat regelmatig plaatsvindt in het Middelburgse Mini- theater. Niettemin probeert ze het nog een keer. Zondag 26 april is er voor de tweede keer een artiestencafé met sponta ne optredens, waarbij me vrouw Robinson hoopt dat er veel publiek zich rond de ar tiesten schaart. 1936) is sinds 1975 stadsbibliothe caris in Poperinge. Tevens is hij conservator in die stad van het Nationaal Hopmuseum. Hij werpt zich al jaren op als promo tor van kunstmanifestaties in de stad Watou en is redakteur van het Vlaamse Literair tijdschrift. Naast poëzie schreef Mandelinck ook toneel en proza. Behalve de prijs vorig jaar werd hij vaker on- toen hij de Prijs van de Vlaamse Poëziedagen kreeg uitgereikt. Een jaar later ontving hij de A. Mer- ghelynckprijs van de koninklijke Academie voor Nederlandse taal en Letterkunde. In 1982 kreeg hij de Guido Gezel- leprijs uitgereikt. Behalve lezen uit eigen werk ver telt Mandelinck ook over zijn werk en het publiek kan vragen stellen. De toegang is gratis. De Vlissingse pianiste Marianne de Boer is soliste bij de serie con certen van het Euregio Jeugd Or kest. Zaterdag 25 april is dit en semble, dat bestaat uit 68 instru mentalisten uit de provincies Ant werpen, Noord-Brabant, Zeeland en Waasland, in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Het programma ver meldt werken van Van Beetho ven, Celis, Gershwin en Mendels sohn. De achttienjarige Vlissingse soleert in Gerswins Rhapsody in Blue. Het concert begint om 14.30 uur. Andere concerten wor den gehouden in Tilburg (24 april) en Sint Niklaas (26 april). Youp van 't Hek en Onno Molen kamp spelen in Middelburg een hard, cynisch maar toch leuk pro gramma onder de titel 'Tunnel zonder vluchtstrook'. De uitvoe ring is dinsdag 28 april vanaf 20 uur in de Schouwburg. De teksten zijn van Van 't Hek zelf, de mu ziek is van Ton Scherpenzeel en de regie is in handen van Pieter van Empelen. De toneelmeester, gespeeld door Onno Molenkamp, betreedt het zelfde podium. Veertig jaar gele den wilde hij toneelspeler wor den. Zijn vader antwoordde: 'Be gin maar bij de Schouwburg, dan rol je vanzelf in dat vak'. Nu, veertig jaar later, grijpt hij zijn laatste kans. Morgen gaat hij met pensioen en één keer wil hij zijn jongensdroom in vervulling zien gaan. Er ontspint zich dan een discussie tussen de cabaretier en de toneelmeester over geluk en ongeluk, angst en bluf, macht en onmacht, leuk, hard, mooi en ontroerend... De gitarist Gert de Meijer, jaren geleden internationaal bekend, laat dinsdag 28 april zijn geheel nieuwe stijl horen in café Mecca no. De virtuoos is jarenlang op zoek geweest naar de juiste uit drukkingswijze van zijn muzikale ideeën. Het optreden begint om 21.30 uur. De bekendheid van Meijer werd internationaal toen hij de lp 'Clear tunes' uitbracht. Op die lp werden de invloeden van de akoustische gitaargrootmeesters duidelijk. Samen met Anthonie van de Buu- se speelt Meijer in Meccano ook een aantal composities. Met deze gitarist zal hij trouwens in de toe komst vaker samenwerken. Van klassiek tot smartlap. Die ondertiteling zou het aanstaande Cultureel Café (donderdag 23 april) in de Schouwburg niet misstaan. Vier muzikanten uit Yerseke (zang, gitaar, viool), het Vlissings Trompetkwartet, een conferencier uit Souburg, een zanger-pianist-entertainer uit Big- gekerke, The Corner Cats, smart lappen met accordeon begeleiding en een Balkanorkest maken samen weer een avondvul lend programma. Overigens zijn de artiesten allemaal amateurs die Uit in Zeeland heeft geselecteerd voor dit optreden. Tineke de Jong Drie studenten van conservatoria uit Den Haag en Amsterdam zijn vrijdag 24 april te gast in het Cen trum Nieuwe Muziek in Middel burg. Tineke de Jong - viool, Jan Schoonenberg - altviool en Eelco Beinema - cello spelen muziek van onder andere Schnitte en Martinu (20e eeuwse componisten) en ver der is er ook nog muziek van Beethoven te horen. Het concert begint om 20.30 uur. De zangvereniging De Lofstem o.l.v. R. Bello en het kinderkoor Jubilate o.l.v. Nelly van Belzen- Schroevers verzorgen vrijdag 24 april een uitvoering in de NH Kerk in Arnemuiden. Het inter kerkelijk mannenkoor Com nu met Sangh o.l.v. J. Suurmond en de organist Huib Meulmeester verzorgen eveneens hun medewer king. Het concert begint om half acht. Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel: 01184-12260. Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel: 01100-15165. Filmtheater Meccano, Pauw poort 3, tel: 01180-33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Electro. Kousteen sedijk 7, tel: 01180-30235 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). DO SPER DAG 23 APRIL Alhambra I Vlissingen 'De nieu we troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'The golden child' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De Speur neuzen' 14 uur, 'Crocodile Dun dee' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Ronja de rovers dochter' 15 uur. 'Terug naar Oegstgeest' 20 uur. 'Betty Blue' 22.30 uur. VRIJDAG 24 APRIL Alhambra I Vlissingen 'De nieu we troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19, 21.30 en 23.30 uur. Alhambra li Vlissingen 'The gol den child' 14, 19 en 21.30 uur. 'Meisjes met stijl' 23.30 uur. Grand Theater Goes 'De speur neuzen' 14 uur. 'Crocodile Dun dee' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Ronja de roverdoch ter' 15 uur. 'Terug naar Oegst geest' 20 uur. 'Betty Blue' 22.30 uur. Electro Middelburg 'French lieutenant's woman' 20.30 uur. ZATERDAG 25 APRIL Alhambra I Vlissingen 'De nieu we troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'The golden child' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De speur neuzen' 14 uur. 'Crocodile Dun dee' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Asterix contra Cea- sar' 15 uur. 'Terug naar Oegst geest' 20 uur. 'Betty Blue' 22.30 uur. Electro Middelburg 'French lieutenant's woma' 20.30 uur, ZO IS DA G 26 APRIL Alhambra I Vlissingen 'De nieu we y-oetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'The golden child' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'De speur neuzen' 14 uur. 'Crocodile Dun dee' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Asterix contra Cea- sar' 15 uur. 'Terug naar Oegst- geest' 20.30 uur. MAANDAG 27 APRIL Alhambra I Vlissingen 'Over the top' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The golden child' 20 uur. Grand Theater Goes 'Cro codile Dundee' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Terug naar Oegstgeest' 20.30 uur. Electro Middelburg 'French lieutenant's woman' 20.30 uur. DINSDAG 28 APWL Alhambra I Vlissingen 'Over the top' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'The golden child' 20 uur. Grand Theater Goes 'Cro codile Dundee' 20 uur. Mecca no Middelburg 'Terug naar Oegstgeest' 20.30 uur. Electro Middelburg 'French lieutenant's woman' 20.30 uur. WOENSDAG 29 APRIL Meccano Middelburg 'Asterix contra Ceasar' 15 uur. 'Terug naar Oegstgeest' 20.30 uur. Het Zeeuws Kunstenaars Centrum houdt in samenwerking met de stichting 'Lift' uit Amsterdam op zondag 26 april in de Middelburg se Kloveniersdoelen een poëzie- middag. Op deze middag wordt door een tiental mensen eigen werk voorgelezen. Als uitvloeisel van de open schrij versavonden die het ZKC regelma tig organiseert is dit een nieuw initiatief van de literaire werk groep, dat waarschijnlijk in het na jaar een vervolg krijgt. De poëziemiddag begint om 14 uur en is rond 18 uur afgelopen. DONDERDAG 23 APRIL Cultureel Café m.m.v. Eveline Satink (zang), James v.d. Water (gitaar), Remco Plettenberg (vi ool) en Casper Slagboom (gitaar). Het Vlissings Trompetkwartet, Leen Jobse, Roel Dirks, The Cor ner Cats, Ans Schilders Gerard Baaijens, Balkanorkest Letnica', Schouwburg, Middelburg, 20 uur. Agnes van God, toneelstuk van John Pielmeier met o.a. Linda van Dyck en Henny Orri, De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. VRIJDAG 24 APRIL 'N.H. Zangvereniging "De Lofstem", o.l.v. R. Di Bella en het kinderkoor "Jubilate" o.l.v. Nelly van Belzen-Schroevers. M.m.v. het Interkerkelijk Man nenkoor "Com nu met Sangh" o.l.v. J. Suurmond. Organist: Huib Meulmeester. Nederlands Hervormde Kerk, Arnemuiden, 19.30 uur. '(Trio Beinema) Tineke de Jong- viool. Jan Schoonenberg - altviool, Eeko Beinema - cello, Centrum Nieuwe Muziek, Mid delburg, 20.30 uur. 'De Smiezels'. Dat is hardrock uit Rotterdam. Bar American Middelburg, 21.30 uur. Dichter Gwij Mandelinck, voor dracht uit eigen werk, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 20 uur. ZATERDAG 25 APRIL Orgelconcert Bram Beekman, St. Jacobskerk, Vlissingen, 20 uur. "Jazz o'matic four plus one" (Guido Nielsen), Schouwburg, Middelburg, 21 uur. Toneelgroep Stee met "De Re bel", De Zwaan, Oost-Souburg, 19.30 uur. Optreden Kon. Harmonie "Ons Genoegen", Open Hof, Vlissin gen, 19.30 uur. Euregio Jeugd Orkest met Mari anne Bower (piano). Concert- en Gehoorzaal Middelburg 14.30 uur. ZONDAG 26 APRIL Artiestencafé, Mini-theater, Middelburg, 20 uur. Poëziemiddag, Kloveniersdoe len. Middelburg, van 14 tot 18 uur. DINSDAG 28 APRIL Piano-voordracht door mevr. M.E. Stofkoper-Schneider en Ir ma van Leeuwen, "De Babbe laar" Der Boede, Koudekerke, 10.30 uur. Youp van 't Hek samen met On no Molenkamp in zijn nieuwe show 'Tunnel zonder vluchtstrook'. Schouwburg, Mid delburg, 20 uur. Bob Rigter (sax), Menno Rade- ma (piano). Jak van Waarde (bas) en John Muis. Jazz dus. De Mug Middelburg 21 uur. Gert de Meijer (gitaar). Mecca no Middelburg 21.30 uur. do. 23 apr. t/m wo. 29 apr. Bram Beekman verzorgt zaterdag 25 april een concert op het orgel van de St. Jacobskerk in Vlissin gen. Sinds 1 maart is Beekman or ganist in die kerk. De Orgelcom missie Vlissingen organiseerde dit concert dat om 20 uur begint. Op het programma staan werken van N. Bruhns, G.A. Homilius, J.S. Bach, M. Reger, A. Heilier, C. Saint-Saëns en C.M. Widor. Beekman behaalde in 1972 naast zijn acte schoolmuziek het so listendiploma cum laude met de aantekening improvisatie. Dat was in Tilburg aan het Brabants Conservatorium. Daarna studeer de hij in Wenen bij Anton Heller waar hij in 1975 de Prix d'Excel- lence behaalde. Beekman werd onder meer prijswinnaar van or gelconcoursen in Brugge en Bo logna. In talrijke steden iri Euro pa verzorgde hij concerten. Ook plaatopnamen zijn er van hem verschenen. Thans is hij docent in Tilburg aan het conservatorium. De voorkant van de nieuwe Wan tij, het tijdschrift van de Zeeuwse Milieufederatie, laat een typisch Zeeuwse dijk zien. In het tijd schrift wordt uitgebreid aandacht besteed aan "de ecologisch meest waardevolle droge gebieden in Zeeland". De schrijver, Gert-Jan Buth geeft kort aan waar het om gaat bij de dijken. Waarom zijn de dijken zo waardevol en wat be dreigt de dijken? Zeeland lijkt steeds meer een plaats te worden waar mensen aan denken als het om afval gaat. Bij de kerncentrale komt een opslagplaats van radio-aktief af val en in het Sloe wil het bedrijf OCS zich gaan vestigen. OCS is een bedrijf dat chemische af valstoffen op zee wil gaan ver branden. Jan de Vries beschrijft in een pittig artikel wat ons te wachten staat. Volgens Hans Bannink geeft de overheid haar verantwoordelijk heid ten aanzien van het milieube leid uit handen. Het bedrijfsleven krijgt meer en meer greep op het .hele milieubeleid. Of dat een ge wenste ontwikkeling is, valt te be twijfelen. "Als de vos de passie preekt, past de boer op zijn kij> pen! Zelfs als de nieuwe managers van dit ogenblik persoonlijk meer milieubewust zijn dan hun voor gangers", aldus Hans Bannink. De Westerschelde is een uitermate belangrijk gebied voor vogels, volgens Eric Marteijn. Tijdens de winter worden er wel 150.000 vo gels geteld. In het voor- en najaar zijn het vooral de steltlopers die in aantallen van 40.000-60.000 doortrekken. Verder overnachten veel vogels langs de Westerschel de en is dit gebied bekend voor de vele broedende vogels. Ook de vogels staan aan vele gevaren bloot, zoals scheepvaart, in dustrie, recreatie en zelfs ook aan de jacht. "Ruilverkaveling is achterhaald" vindt Leo D'Hoore in een inter- A RNEML'IDEN Surfhotel "Het Veerse Meer" (Oranjeplaat). Rie Baauw, olie verfschilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. MIDDELBURG Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). Willem Buijs, affiches. Tijdens kantooruren, de concer ten en op za. van 11 tot 16 uur. Galery Het Dok (Dam 46). Nelle- ke Montfoort, schilderijen/ge mengde technieken. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en van 13 tót 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Roel Mollema - keramiek, Klaas Gubbels - aquarellen en tekenin gen, Vera Galis - metalen objek- ten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstr. 9). Leerlin gen van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (Sint Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Langeviele 49). Lies- beth Binkhorst, schilderijen en te keningen. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur. De Vleeshal (Markt) Paul de Nooijer, kunstfoto's. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. T/m zo. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7) Theodor Schokker - beelden. Dirk van Voorst - monotypes/olieverf. Minne Vijver - schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). "Aanwinsten". Cultuur- en na tuurhistorische objecten, evenals archeologische vondsten. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). Geprepareerde vleermuizen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. T/m zo. SOUBURG Openbare Bibliotheek (Ka naalstraat 56). "Mijn wereld, jouw wereld", - kinderen in derde-wereld-landen. Ma. t/m vr. van 13.30 tot 17.30 uur, di. en do. van 18 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. T/m ma. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). De muskusrat en de bestrijding. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur. Zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25) Rei- mond Kimpe, (1885-1970). Schil derijen en literaire werken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Stadhuis (Markt). 'Veere in prentbriefkaarten'. Di. t/m za. van 12 tot 17 uur. T/m za. VLISSINGEN Ahrend (Pres. Rooseveltlaan 737) DaniëlSnelders, schilderijen. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Philippe van den Berg, accent te kenen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Tevens Ansuya, Blom, tekeningen, t/m za. Iquana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Riiyter IA). Albert Verburg, fo to's, tekeningen, fotoschilderijen. Dagelijks van 11 tot 21.30 uur. Openbare bibliotheek (Lange Zei- ke 91). Oude foto's over veran derd stadsgezicht. Ma. van 13.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. T/m di. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Henk Gorter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Aanvang wo. view met Lisette Boot. Na een korte schets wat landinrichting en ruilverkaveling in theorie is, ver telt Leo over de praktijk. Namens de natuurbeschermers zit hij als adviseur in de landinrichtings commissie (de commissie die de plannen maakt). Naast een meer erkende plaats binnen de commis sie, pleit Leo ook voor herinrich ting i.p.v. ruilverkaveling. Het subtiele verschil uit zich in het be lang van andere funkties naast landbouw, zoals natuur, land schap en rekreatie. Bijzonder in dit Wantij-nummer, is een extra vouwblad. In 1987 komt er telkens een ander 'extra' vouwblad in Wantij. Deze eerste keer gaan Lisette Boot en Jan de Vries in op Zeewind. Onder titel "Een frisse wind door Zeeland" wordt uitgelegd hoe partikuliere burgers het gebruik van winde nergie kunnen stimuleren. Dit kan door lid te worden van een kollektieve windmolenvereniging. Deze vereniging koopt gezamen lijk windmolens. Wie interesse heeft in deze manier van energie voorziening kan ook los van Wantij een vouwblad bestellen bij de milieufederatie. Het vouwblad is gratis, Wantij kost 2,50. Voor informatie: Zeeuwse Mi lieufederatie, Singelstraat 7 te Goes, tel. 01100 - 28259.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9