Arnemuiden is tuincentrum en meubelhuis rijker Hoofdprijs Royal Albert-wedstrijd bij speciaalzaak Van de Woestijne Vlotte en kleurige lentemode bij De Vroedt/Hooftman en Scarpidoe Show Canon bij Back IJssalon La Palma heropend Nieuwe eigenaar tabaksspeciaalzaak üiï llv |pl Tuincentrum hoveniersbedrijf Pouwelse in Vlissingen geopend 'New York' ook in Middelburg Officiële opening Alfa Romeo dealer 'Het Stoffenhuis' in Middelburg niet alleen voor damesmode Eénuurs-service nu ook bij Verschoore 'De Speelboom' verhuisd VLISSINGSE WON GELDBEDRAG IN MIDDELBURG mm mm Vim' DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 15 april 1987 Philips CD 960 CD-speler van het jaar JU/* Nog kleurwedstrijd Het voormalige Groencentrum aan de Van Cittersweg in Arne muiden heeft eindelijk een nieuwe bestemming gekregen en sinds donderdag is Arnemuiden dan ook een meubel- en tuincentrum rijker. Meubelhuis de Schipper, in Arne muiden en Nieuwdorp geen onbe kende vond er zijn nieuwe onder komen en enkele meters verder begonnen Wim en Frede Ver schoor een bloemen- en plan- tenzaak. Het meubelcentrum heeft een op pervlakte van ruim 900 vierkante meter en behalve klassiek, staat er een scala aan 'modernere meube len tentoongesteld. Uiteraard is er een aparte, ruime hoek voor vloerbedekking, dekbedden en gordijnstoffen ingericht. 'De Klim-Op' is het eerste bedrijf van Wim en Freda Verschoor. Voorlopig worden er in de 550 vierkante meter verkoopruimte alleen nog planten, bloemen, perkplanten en tuinmeubelen ver kocht, maar het is de bedoeling dat in de toekomst de kersverse eigenaars zelf ook planten gaan kweken. De opening van het meubelhuis verrichte Arnemuidens burge meester M.M. Markusse, die de 'openingsschaar' via parachu tisten kreeg aangereikt. Wethou der M.A. Stoffels viel de eer te beurt het tuincentrum 'Klim-Op' te openen. De hoofdprijs in de landelijke wedstrijd van Royal Albert, de fabrikant van onder meer het En gelse 'Bone China'-porcelein, is in Middelburg gevallen bij speci aalzaak Van de Woestijne aan de I.ange Delft 50. Winnares werd A.M. van Duyn-Verburg uit Vlts- singen. Zij won met haar winnen de slagzin: 'Met Royal Albert heeft u op tafel en aan de muur, bloemen van de maand zo perfect als de natuur', een bedrag van 1.500,— te besteden aan Royal Albert-produkten. Foto Back en Canon houden za terdag 18 april in de zaak te Goes een de Lange Kerkstraat een uit gebreide Canon Camera show, met als primeur voor Zeeland de Canon EOS camera. Deze unieke Canon show heeft Foto Back als één der eerste foto zaken in Nederland, naar Zeeland kunnen halen. Tijdens deze show wordt dit nieuwe wonder uitge breid gedemonstreerd door een specialist van Canon Nederland. Foto Back heeft aanbiedingen tij dens deze demonstratiedag. Ook in de zaken te Vlissingen aan de St. Jacobsstraat en te Middel burg aan de Korte Geere zijn deze speciale aanbiedingen te koop. Back is officieel Canon Dealer van Zeeland! De liefhebbers van consumptie-ijs hebben er drie maanden op moe- Herenmode De Vroedt/Hooft man en Damesmode Scarpidoe hielden vorige week een mode show in Renaultgarage 'De Toe komst' aan het Seisplein in Mid delburg. Ruim honderdvijftig be zoekers kregen een avondvullend programma voorgeschoteld met een grote verscheidenheid aan vlotte en kleurrijke lentemode. De Vroedt/Hooftman heeft in de zaak aan het Plein 1940 in Mid delburg een grote collectie voor de sportief geklede man met voor al complete sets als jacks, over hemd, trui en pantalon in dezelf de stofdessin. Ruiten en streep- dessins zijn daarbij nog volop te zien. Merken als John Slim en Bergerie Di Cania vormden daar bij de hoofdmoot naast de kostuums van Peter van Holland. Scarpidoe toonde een groot deel van de lentemode die het da mesmodehuis in voorraad heeft in de zaak aan de Lange Delft 2 in Middelburg. De nautische stijl, de college-iook en de Afrika-trend waren daarbij ruimschoots aan wezig. Ook in de grotere maten. Scarpidoe richt zich op een breed publiek. Strand- en zonnekleding zijn eveneens in de collectie op genomen. Zes mannequins en evenveel dressmen lieten, rond de centraal staande Renault modellen 5 TL en 9 Spring, een veelheid aan creaties in vlotte stijl zien. La dyspeaker was Wil van Son. Ger- rit Meedendorp, manager van De Vroedt/Hooftman - van hem was ook het decor in paassfeer - was bijzonder tevreden over het grote aantal bezoekers. "En we hebben tevens een jonger publiek in huis", constateerde hij tevreden. wachten, afgelopen Het tijdschrift Audio en Vi deo Totaal heeft de Philips Compact Disk-speler CD 960 uitgeroepen tot cd-speler van het jaar 1987. Volgens het blad stak het apparaat met kop en schouders uit boven de andere spelers. Hun conclusie luidde: "Philips heeft met de CD 960 een standaard gezet waaraan de overige fabrikan ten nog niet toe lijken te zijn". De Philips CD 960 vol doet aan de hoge studionor men, zowel in electronisch als mechanisch opzicht, daarmee behoudt Philips als uitvinder van de compact disc, de kop positie op cd-gebied. De be kroonde CD 960 wordt op Walcheren vertiocht bij Fabro t.v. aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg. ii I "po 8 .riïk v Uiterlijk is er niets veranderd. Mpar wie de tabaksspeciaalzaak aan de Segeerstraat 31 in Middel burg binnenstapt ontwaart met een een nieuw gezicht. Nieuwe eigenaar? "Ja", beaamt de - inderdaad - nieuwe eigenaar, de 32-jarige R. van de Waart. "De vorige eige naar de heer van het Westeinde, had al langer plannen om er mee te stoppen. Hij was een goede kennis van de familie, ik had als hobby 'sigaren' dus lag het eigen lijk een beetje in de lijn der ver wachtingen dat ik van die hobby mijn werk ging maken". Als Van de Weert over sigaren en alles wat daarbij komt begint, is hij nauwelijks meer te stuiten. Niet over het rookgenot, maar hoe ze worden gemaakt, wat de samenstelling is. "Een sigaar steek je niet aan, die breng je tot leven", is zijn motto. "Bovendien, een sigaar die ver koop je niet zó maar. Het zijn geen sigaretten. Hetzelfde geldt voor een pijp. Daar is een gede gen advies bij nodig en zeker voor de beginnende pijproker. Welke pijp kies je en welke soort tabak 'hoort' daarbij. Of misschien: welke melange wil de klant zélf maken. Dat kan natuurlijk ook en daar is de tabaksspeciaalzaak de aangewezen plaats voor". Zo als gezegd, aan het interieur is niets veranderd. Plannen in die richting zijn er trouwens ook niet, want de nieuwe eigenaar vindt dat de sfeer die de zaak nu uitademt behouden moet blijven. donderdag was het dan zover. IJssalon 'La Palma' aan de Markt in Middelburg was weer 'terug van weggeweest' en in die tijd had niet alleen het interieur een metamorfose ondergaan, maar was er tevens een serre aan gebouwd. Het interieur valt moeilijk te om schrijven, maar de term 'echt op zijn Italiaans' komt het meest in de buurt. Gezellige afgescheiden zitjes, spiegels aan de wand, knusse kleuren en - zo hoort dat nu eenmaal in Italië - een eigen plaatsje voor 'de baas'. Alles bij elkaar, inclusief de serre biedt 'La Palma' nu plaats aan 56 bezoe kers, die er niet alleen voor één van de vele soorten ijs, maar ook voor een broodje, een croissant, of een kopje koffie met of zonder gebak terecht kunnen. "Het assortiment ijs is niet veran derd", legt mevrouw D. Goris uit. "Er zijn nog steeds ruim twintig smaken en vanzelfspre kend krijgt ook dit seizoen het ijs met de verse vruchten weer de no dige aandacht". Het interieur ontwerp was een idee van de zoon van mevrouw Goris en Slabbe- koorn tekende voor de realisatie daarvan. Zeven jaar exploiteerde Jan Pou welse al een hoveniersbedrijf. Het opslagterrein voor dat bedrijf be vond zich aan de Kleiweg in Sou burg. Een ontvangstruimte voor de klanten was er niet. Daarin is nu verandering gekomen. Pou welse verhuisde zijn bedrijf naar de Berlagestraat in Vlissingen. Daar nam hij een bestaande kwe kerij over, verbouwde een deel er van, plaatste een nieuwe kas, richtte een kantoor in en begon met een geheel nieuw assortiment tuinplanten, tuinartikelen, ka merplanten en snijbloemen. Kort om, het werd een volwaardig tuincentrum. "Het enige in Vlissingen", stelt de 29-jarige ondernemer vast. In het tuincentrum annex hoveniers bedrijf heeft Pouwelse ook een groot aantal bijzondere planten voor de tuinliefhebbers, die hij onder meer importeert uit Enge- Wie vroeger een spijkerbroek - te genwoordig heet dat jeans - er lekker gebleekt uit wilde laten zien, trok hem aan en ging er mee in het zeewater zitten. Tegen woordig hoeft dat niet meer, want ze zijn gebleekt te koop. 'Snow- washed' heet zoiets, beschrijft mevrouw J.M. Venderbos, de ei genaresse van 'New York' aan de Pottenmarkt in Middelburg het procédé. 'New York' is gespecia liseerd in onder meer jeanskleding en heeft behalve de splinternieu we vestiging in Middelburg ook nog een zaak in Goes. Overigens kwam 'New York' ei genlijk bij toeval in Middelburg terecht. "Wij kenden de vorige eigenaars van dit pand (Pata- chou)", vertelt mevrouw Vender bos. "Via gesprekjes kwam na tuurlijk van het een het ander en toen zij vertrokken konden wij zo in de zaak stappen. Dat beteken de dus dat er totaal niets ver bouwd hoefde te worden". Het assortiment, broeken, colberts, sweatshirts, overhemden en kostuums valt onder de noemer 'uni'. Dat houdt in, dat de kle ding door zowel mannen als vrou wen gedragen kan worden. De merken die 'New York' voert zijn onder meer Club de France, Ri fle, Bubbles en Pépé. Het is dc bedoeling dat in de naaste toekomst dochter Brigitte de Middelburgse vestiging gaat leiden. land, India, Japan en Frankrijk. Om zijn hosta's en hemerocallis- planten is Pouwelse inmiddels be kend geworden. In zijn tuinont werpen past de hovenier deze uit heemse planten veelvuldig toe. "De mensen krijgen dan iets aparts in hun tuinen", verzekert Pouwelse, die zelf de planten eerst probeert te vermeerderen en laat wennen aan het klimaat, voordat hij die creaties, die vaak nogal prijzig zijn, toepast. Het nieuwe tuincentrum/hove niersbedrijf heeft de beschikking over een oppervlakte van 6600 vierkante meter. De kasruimte beslaat 350 vierkante meter daar van, er is een groot parkeerterrein en er zijn brede toegangspaden naar en tussen de verkoopruimten zowel binnen als buiten. De ver koopruimte van snijbloemen is naast het kantoor en in die ruimte staan ook enkele bakken met vis sen voor de tuinvijvers, die even als een grote sortering waterplan ten uit voorraad geleverd worden. Jan en Trudy Pouwelse hebben in hun bedrijf zes werknemers in dienst, die voornamelijk in het hoveniersbedrijf werkzaam zijn, met aanleg en een gedeelte onder houd van tuinen. Het nieuwe tuincentrum werd vo rige week vrijdag geopend door de kinderen van het echtpaar Pouwelse, de 3-jarige Bram en zijn twee jaar jonger broertje Martijn. De openingsreceptie werd gevolgd door een druk be zocht open huis. Vorige week vrijdag werd in de speciaalzaak de prijs uitgereikt door de directeur van Royal Al- bert Nederland, mevrouw E. van Roosendaal. Mevrouw Van Duyn was bij de prijsuitreiking verge zeld van haar dochter en schoon zoon Hans ten Broek. Hij had de winnende slagzin voor zijn schoonmoeder gemaakt en om die reden deelde het echtpaar Ten Broek mee in de feestvreugde. Mevrouw Van Duyn was op de laatste dag van de actie nog in de stromende regen naar Middelburg gefietst om een stuk Royal Albert-servies te kopen en daar mee het laatste zegeltje te be machtigen dat zij nog nodig had om met haar volle spaarkaart aan de wedstrijd te kunnen deelnemen. Haar moeite werd ruimschoots beloond. Ondernemer R.R. Overweel van speciaalzaak Van de Woestijne was er bijzonder trots op dat in zijn zaak de landelijke hoofdprijs terecht was gekomen. "Hoofd prijzen komen niet zo vaak in Zeeland terecht", merkte hij op. De jury kreeg zo'n duizend slag zinnen ter beoordeling. Momenteel is er voor de kinderen een Bunnykins kleurwedstrijd van Royal Doulton. Tot 30 april kun nen de deelnemertjes hun deelne mingsformulier met kleurplaat - Mevrouw Roosendaal van Royal Albert Nederland overhandigt een onderdeel van de aankoop voor een bedrag van f 1.500,aan winna res mevrouw Van Duyn-Verburg. Haar dochter en ondernemer Over weel kijken toe. gratis in de winkel te verkrijgen - inleveren bij de speciaalzaak Van de Woestijne. Er zijn drie leeftijdscategorieën en in elke groep is een fiets de hoofdprijs. Burgemeester van Borssele, drs. G.C.G. van den Heuvel, opent donderdag 16 april om 14.30 uur het nieuwe automobielbedrijf Keizer Heinkenszand bv. Een dag later begint voor het pu bliek de openingsshow, die tot en met 25 april duurt. Gedurende drie dagen kan het publiek kennis maken met alle Alfa Romeo mo dellen en staan er een aantal ex clusieve Mercedes Benz modellen in de showroom. Verder is er de presentatie van de exclusieve ac cessoires van de merken Brabus en Duchatelet voor Mercedes- automobielen. Uiteraard gaat een en ander gepaard met een hapje en een drankje. de. "De vrouwen zijn zeker de laatste jaren veel creatiever ge worden", stelt Carry vast. "Dat betekent dat het naaiwerk niet be perkt blijft tot de kinderkleding of een japonnetje, maar zeer ze ker ook voor de kleding van de man. Een colbertje of broek zelf maken is tegenwoordig niets bij zonders meer en raakt ook steeds meer 'in'. Om aan die vraag te voldoen zijn er dan ook de nodige schapen met stoffen 'voor de man', zoals de bekende ruit voor de broeken. Wie overigens pro blemen denkt te ondervinden met het maken van de kleding, kan op een gedegen advies rekenen is de verzekering van Carry die met 25 jaren vakervaring zeker deskun dig mag worden genoemd. Opening tuincentrum Pauwelse Met enige fantasie zou de Se- geersstraat in Middelburg omge doopt kunnen worden in 'mo destraat', want met de komst van 'Het Stoffenhuis' is het vrijwel al les 'mode' wat de klok slaat. Niet alleen haute couture of confectie, maar ook het randgebeuren, zoals de naaimachinehandel en in dit geval dus de verkoop van sloffen. "De klanten vroegen erom", ver klaart eigenaresse Carry den Hertog-Cohen de vestiging in Middelburg. "We hadden en heb ben in Goes een vrijwel identieke zaak en er kwamen nogal wat mensen vanuit Walcheren. Voor die groep is het natuurlijk makke lijker om naar Middelburg te gaan dan naar Goes. Omdat wij het zelf ook wel zagen zitten heb ben wij besloten een vestiging in Middelburg op te richten. Dan wordt het uitkijken naar een ge schikt pand en dus zitten wij nu in deze Segeersstraat". De winkel, de naam verklaart het al, ver koopt stoffen voor de zeifmaak- mode. Daar blijft het overigens niet bij, want er is een speciale ruimte ingericht voor dameshoe den, waar volgens mevrouw den Hertog de nodige vraag naar is. Wat de stoffen betreft is het niet specifiek gericht op de damesmo- Ook Foto Verschoort' kan voor taan de film binnen één uur ont- Plannen om naar een groter pand om te zien hadden de heer en me vrouw Visser van 'De Speelboom' aan de Lange Viele in Middelburg al heel lang. Alleen moest er in hun ogen wel aan één voorwaarde worden voldaan: het moest in de zelfde straat zijn. Dat beperkte uiteraard de mogelijkheden, maar nu, 7 jaar later is het er toch van gekomen en konden zij een ruim pand aan de overzijde betrekken. In plaats van de - na al die jaren - krappe 120 vierkante meter be schikt 'De Speelboom' nu over een verkoopruimte van ruim 300 vierkante meter, waar het volledi ge speelgoedassortiment veel be ter tot zijn recht komt. "Het was echt nodig dat we naar een groter pand gingen", ver zucht mevrouw Visser. "Het as sortiment is natuurlijk in al die ja ren enorm uitgebreid en alles vraagt natuurlijk zijn eigen pre sentatie. Dat werd op den duur vrijwel onmogelijk. Want alles stond zo'n beetje op de grond. Met deze ruimte kunnen we wel tien keer zo goed uit de voeten'. Behalve het 'gangbare speelgoed' heeft nu ook de modelbouw (trei nen en modelbouw) wat meer aandacht gekregen en ook het zo genaamde groot speelgoed, zoals poppewagens, skelters en driewie- lertjes voor de kleinsten hebben een prima plekje gevonden. Voor zowel de professionele als ama teurschilder of tekenaar is er eveneens een aparte hoek inge richt, waar de artiest een keuze heeft uit 1001 artikelen en materi alen die maar iets met schilderen of tekenen te maken hebben. Op het gebied van schildermateriaal is 'De Speelboom' overigens de enige zaak in Middelburg die een dergelijk assortiment voert. wikkelen en afdrukken. In de ves tiging aan de Badhuisstraat in Vlissingen is onlangs een fotola boratorium geplaatst van het merk Kodak, de KMS-40, net als bij d^ vestigingen in Goes, Etten en Zierikzee. "We zijn aangeslo ten bij Kodak Expresse Quality Control Service. Dal is een we reldwijde organisatie die weke lijks kwaliteitscontrole doet", zegt A.C. Verschoore. Er wordt gewerkt op Kodak 2001 papier. Ook dat is volgens Ver schoore een kwaliteitsgarantie. En afgedrukt wordt op de forma ten 9 bij 13, 10 bij 15 en 13 bij 18 centimeter, zowel mat als glan zend. Dc chemicaliën worden op gevangen en geneutraliseerd. Mi lieuvriendelijk dus, aldus Ver schoore. Omdat het om zeer geavanceerde apparatuur gaat - er is gebruik ge maakt van de laatste ontwikkelin gen op het gebied van computers en electronica - hebben de mede werkers van Verschoore in Odijk een vormingscursus gevolgd. Om deze nieuwe vorm van service onder de belangstelling van het publiek te brengen en te houden, heeft Verschoore voortaan elke maand een actie. Deze maand (april) wordt een poster van 30 bij 40 centimeter gratis gegeven bij een ontwikkeld en afgedrukte film.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 21