het lakenhart NIEUW: KOPEREN KETEL Na jaren in het vak nu een eigen bedrijf Vlissingse modezaken showden in 'Open Hof' Galerie Het Dok opent met Nelleke Montfoort GROENEVELD HEEFT OOK VOORU HET BESTE HOORTOESTEL Le Collectionneur verkoopt alles wat in huis is Autorijschool voor basketbal EMMY 'MISS DYNAMITE' BUIJS REGIO MANAGER RANDON Groeneveld helpt u beter horen. DE VLISSINGER Woensdag 25 maart 1987 Jong kuiken Vrouw onder mannen Randstad ACTIE T-SHIRT VOOR ELKE 25E KORFBALLER mt Q7 [..als Zeeuwse geen ra Het dreigde héél even mis te gaan. maar Randon kwam, zag de levensvatbaarheid en nam Buijs Bewaking onder zijn vleugels. Van wanbeleid bij de onderneming met zo'n 25 werknemers was geen sprake. De piepjonge manager had haar best gedaan. Emmy Buijs schaamt zich niet voor het faillissement dat werd uitgesproken over haar bewakingson- derneming. "Daardoor kon ik de zaak redden en de ar- beidsplaatsen veilig stellen", antwoordt ze met een flair die zeker weten vermoedt. Buijs Bewaking werd per 1 februari x Randon Beveiliging b.v. Een naam waaraan de Zeeuwen v nog even moeten wennen. jij: De entree bij het nieuwe filiaal ij: van Randon verraadt het verle- j;j den. De naam Buijs Bewaking :j: is nog niet helemaal uitgewist. Op de auto's van de bewakers is de naam wel al voor een j:j; groot deel gewijzigd. Emmy Buijs wacht voor haar gesprek, j:j: maar schrijft eerst nog een x boodschap op de haperende ty- iji pemachine. Ze ondertekent met jij 'Miss Dynamite', een naam die X sommigen haar toekenden na- j:j dat ze kennis hadden gemaakt met haar zachte maar daarom niet minder explosieve karak- jij ter. Ze is een van de jongste X managers van Nederland, die toegeeft dat ze nog school moet gaan. Maar doen doet leren en de flair van 'baas' heeft ze al aardig onder de knie. Hoewel: X de administrateur dringt er bij j:j het weggaan op aan maar niet X te lang weg te blijven. "Het is druk Emmy", waarschuwt hij. iji Op 28 februari 1984 kwam Em- j:j: my Buijs noodgedwongen aan het roer van Buijs Bewaking. I Ze was nog maar net 21. Haar Wvader was ziek en de oudere broer had geen zin om zijn baan op te geven voor het jach tige leven van directeur van een groeiend bedrijf. Emmy wilde wel. Ze had weliswaar weinig ervaring - een paar jaar ver koopster bij het Trefcenter - maar vader - "Met wie ik een prima band had" - beloofde te helpen waar het kon en waar mogelijk. Daartegenover stond dat ze eigenlijk met het bewa kingsbedrijf opgroeide."Ik was nog maar vier toen mijn vader ermee begon op zijn fietsje met een bouvier". Bovendien stelde ze aan pa alsmaar vragen over het reilen en zeilen van de on derneming. "Ik wist er daar door het een en ander vanaf". Toch was het begin moeilijk, vertelt ze in een koffieshop aan de Vlissingse boulevard waar saté en een zelfgemaakte loem pia als lunch wordt geser veerd."Je komt als 21-jarige binnen en staat meteen boven mensen die al zo'n tien jaar in het vak zaten. Dat gaf proble men zeker toen mijn vader was overleden. Maar het is ook niet niks om als jong kuiken de baas te moeten spelen. Ouderen wil den in het begin de klachten en problemen niet met mij bespre ken. Een vergadering met het personeel bracht ook al geen uitkomst. Toen heb ik drie maanden later weer een perso neelsvergadering bijeen geroe pen en duidelijk gemaakt dat ik de baas was. Ik beloofde dat ik op dezelfde voet het bedrijf zou leiden zoals mijn vader dat al tijd had gedaan. En ik heb toen gesteld: je moet het maar met mij doen. En als je dat niet be valt, dan ga je maar weg. Ik ben daarna ook strenger gaan optreden. Als iemand bijvoor beeld weigerde over te werken omdat een collega ziek was, dan stelde ik dat gewoon ver plicht". Maar nu gaat alles goed, stelt ze tevreden vast. "Dat komt natuurlijk ook omdat er nu meer mensen werken die ik zelf heb aangenomen. En de men sen staan altijd voor me klaar. Maar ik probeer zelf ook alles voor ze te doen. Althans, zo ver als in mijn macht ligt. In tegen stelling tot de beginperiode blij ven de mensen riu bij ons wer ken. Toen ik er net was leek het wel een duiventil". Praten met een jonge vrouwe lijke manager. We komen ei genlijk vanzelf op de vraag hoe het is om als vrouw aan het hoofd van een bedrijf te staan waar de mannelijkheid -met grote gevaarlijk uitziende honden- er duimendik bovenop ligt. Hoewel ze er voor open staat als vrouwen solliciteren, denkt ze dat het werk eigenlijk alleen maar gedaan kan worden door mannen. Ze wijst naar de agressie op campings en op het strand, die in de hand moeten worden gehouden. En soms moet een vandaal worden over geleverd aan de politie. "Zaken waar ik als vrouw niet graag bij zouwïllen zijn". Toch blijft ze het beroep van bewaker open houden voor vrouwen. Maar dan met genoemde kantteke ningen. En zijzelf: "Och. Ik ben er opgegroeid". Emmy Buijs weet zeker dat haar bedrijf in het verleden een goede naam heeft opgebouwd. "Toen we door Randon Bevei liging werden overgenomen konden onze klanten de banden met ons breken. Niemand heeft dat gedaan. Kennelijk hebben ze vertrouwen in ons. En dank zij Randon kunnen we verder uitbouwen. We gaan nu ook meer de boer op, onder meer in Zeeuwsch-Vlaanderen. En de *Emmy Buijs samenwerking met andere filia len van Randon, zoals in Den Haag krijgt ook inhoud. Alles wat tussen ons inzit pakken we aan. Wat betreft de marktuit- breiding ga ik zelf de boer op. Ik volg nu cursussen daarvoor- en leer veel van collega's bin nen Randon. Nee. Ik kan niet anders zeggen dan dat de men sen van Randon me prima heb ben opgevangen". Toch moet Emmy Buijs als regio-manager van de Zeeuwse Randon-vestiging het een en ander veranderen. "Ik hoef me als Zeeuwse uiteraard geen ech te randstad-mentaliteitaan te kweken, maar ik moet wel leren om als zodanig te denken. En ik moet eerlijk zeggen: dat kost nogal wat moeite. Maar zoals gezegd: Randon heeft me na het faillissement prima opge vangen. Ook nu weer stellen ze alle vertrouwen in mij. Ik namelijk een contract voor jaar....". len ze k heb >r drie "Een goede hap op een andere manier klaargemaakt, zo zou je de gerechten op de kaart onder één noemer kunnen brengen", zegt Barbara Voogt (32) van het nieuwe restaurant Koperen Ketel aan het Plein 1940 in Middelburg. Samen met Rob van der Hout (40) openden zij vorige week vrij dag het restaurant. Beiden zitten al jaren in het vak, maar waagden nu voor het eerst om een eigen be drijfje te beginnen. 'Op een andere manier?' Ja, op een Belgisch-Franse manier. Op de kaart wordt dat gauw duide lijk: vele Belgische namen van plaatsen en streken en gerechten die.met bier zijn bereid. "We ser veren er ook graag een biertje bij",zegt Bob van der Hout, "maar ik denk dat alleen de echte liefhebbers dat aandurven, geluk kig past een wijntje er ook goed bij". Bob en Barbara zijn vanuit Twen te in Middelburg terecht gekomen met het idee dat de stad in het zo merseizoen nog wel een restau rant kan gebruiken. Barbara Voogt: "We zitten op een goede plek. Nu de gemeente er alles aan doet om dit plein aantrekkelijker voor het publiek te maken, met het nieuwe beeld en zo, zullen de mensen die vanaf de Lange Viele naar de Markt gaan, even onze kant opkijken". En dan steekt daar de neonreclame van de Ko peren Ketel fel af. Je onderschei den van de andere restaurants, daar gaat het natuurlijk om. Niet alleen door een neonreclame maar ook door het interieur. Dat ziet er fris en licht uit. Een grote spiegel doet vermoeden dat het restaurant nog groter is dan in werkelijkheid en het holle geluid maakt er een 'zaal' van. "Ja maar dat geluid verandert als er meer mensen zijn, elk leeg huis klinkt hol", zegt Bob van der Hout op de dag voor de opening toen leve ranciers de deur nog plat liepen om de spulletjes voor de ope ningsreceptie te leveren. Steketee Damesmode, Heystek Herenmode, Roovers voor tassen en sportkleding en Roelse schoen modes lieten vorige week woens dag zien hoe deze Vlissingse mo dehuizen voor de komende lente en zomer hun collectie hebben sa mengesteld. Voor een volle zaal van het 'Open Hof' werden de creaties door zes mannequins en drie dressmen getoond. Hairpoint verzorgde de kapsels en tuincen trum Moesbosch tekende voor de entourage. Jo den Hollander aan de piano luisterde het geheel mu zikaal op. Steketee heeft vooral het accent gelegd op de jonge mode waarbij de safari- en marinelook er uit springen, naast de supervrouwe- lijke jeanscreaties. Maar ook de meer klassiekere modellen ont braken niet. Bovendien heeft Ste ketee een opvallende collectie badkleding waarbij zowel van bi kini's als van badpakken een rui me en kleurrijke collectie werd ge toond. Japonnen, blouses, rok ken, broekrokken, pantalons en jumpers werden in vele kleur- en stofcombinaties getoond. Draag bare modellen voor elke leeftijd, dat is het item waarmee Steketee het voorjaar van 1987 ingaat. Bij de heren is de ruit nog steeds 'in'. Zowel broeken als colberts wer den in ruitvorm veelvuldig ge combineerd. Dat toonde Heystek Herenmode in een vlotte show waarbij jacks - vaak tweezijdig te dragen - truien en overhemden, in veelal moderne kleurstelling, het geheel completeerden. Voor bijpassende tassen toonde Roovers Leerhoek een gevarieer de collectie en voor tennis- en an dere sportkleding liet Roovers zien wat er in de sportzaak te koop is. Roelse Schoenmode sloot daarbij aan met een kleurrij ke en moderne schoenencollectie, die zowel voor 'haar' als voor 'hem' een ruime keuze liet. Ook hier moderne kleurstellingen met veel vlechtwerk en kleuren afge stemd op de safari- en marinestijl, waarbij vooral de moccasin en de dockside-modellen accentueer den. De presentatie was in handen van Wil van Son. Chris Englebert heeft vorige week vrijdag zijn galerie Het Dok aan de Dam in Middelburg geopend. Hij deed dit met een tentoonstelling van schilderijen en beschilderde stenen van de Amsterdamse kunstenares Nel leke Montfoort die nog tot 1 mei te zien is. Voorheen had Englebert er zijn lijstenmakerij, hij zelf woonde in de achterkamer. Maar nu hij een ander onderkomen heeft ge vonden om te wonen, kop hij de achterkamer leeg halen en ver bouwen tot galerie. Voorin blijft hij lijsten maken. Wat Englebert wil exposeren is nog niet precies bekend; moder ne kunst in elk geval. "Ik ga op mijn smaak af en niet zozeer op een of andere stroming, ik zou ook geen stroming weten op het moment. Maar ik houd veel van "De Stijl". De Stijl is niet meer, maar misschien dat zijn uit spraak over smaak een indicatie is voor wat er de komende tijd te verwachten is in Het Dok. Nelleke Montfoort is er blij mee. "Het brengt geluk wan neer je ergens als eerste mag ex poseren", zegt ze. Haar schilde rijen zijn een combinatie van haar grootste hobby en haar werk: flamenco-dansen en schil derijen. Om het sfeertje van de flamenco extra te benadrukken was er op de opening een flamenco-gitarist die het babbe len van de ongeveer dertig be zoekers begeleidde. De galerie is geopend van maan dag lol en met vrijdag tussen 9 en 12 uur en tussen 13 en 18 uur en op de koopavond. De winkel is geopend van maan dag lot en met woensdag tussen 10 en 18 uur, op donderdag tus sen 9 en 21 uur, op vrijdag tussen 10 en 18 uur en op zaterdag van 9 lot 17 uur. Autorijschool Sandee uit Koude- kerke heeft zich opgeworpen als sponsor van het meisjes- junioren leaju van de Vlissingse hasketbalvereniging. Op de foto poseert het team en het echtpaar Sandee (staand). De spelers: Diana Janse, Annema- rie Pattenier, Yvonne de Jager, Anita Kluijfhout, Ellen Pruijs- sers, Giny van Maastricht, Jolan- da Roose, L ilian Hardenberg en Femke Vleesdrager. Staand rechts: trainer-coach Robert Brunke. Alles is te koop in de nieuwe curiosa- en antiekzaak Le Collec tionneur aan de Gravestraat in Middelburg. Of het nou gaat om de vitrines of de kassa, de tafel of de uitgestalde spulletjes, als een klant er de zinnen op heeft gezet valt er wel wat te regelen, vinden Ina en Bert van der Zwaag. Ina is de eigenaar van de zaak en van Bert is het de grootste hobby. Hij heeft daarnaast een volledige baan als electriciën om voor een Om het korfbal wat meer onder de aandacht van -vooral- jongeren te brengen krijgt elk nieuw 25e lid een T-shirt met het opschrift 'Sport oké, ik korfbal'. Huybregtse van het Zeeuwse afde lingsbestuur verraste vorige week Rutger Flipse, die lid was gewor den van de Vlissingse korfbalvere niging Zuidwesters. Het betreft een landelijke actie onder de titel zoals is omschreven op het T-shirt. basisinkomen te zorgen want, "in deze branche kun je nooit voor spellen hoeveel je zult verdienen'. Ze begonnen als verzamelaars. Rondneuzen op beurzen en in winkeltjes om te kijkenof er nog een stukje Maastrichts aardewerk bij zat dat in hun verzameling paste. Dat aardewerk was hun specialiteit. Ina: "Op een gegeven, moment kregen we zoveel, dat we maar besloten om een winkeltje te beginnen". Het werd een loods in Goes. Maar na twee en een half jaar vonden ze de nadelen ervan toch te groot en besloten op zoek te gaan naar een echt winkelpand: het werd er een aan de Middel burgse Gravestraat. Vorige week donderdag was de opening. "We wonen er boven dus ik kan, als er geen klanten zijn, wat huishoude lijk werk tussendoor doen, zodra het belletje gaat vlieg ik naar beneden". Het assortiment van het winkeltje is -netjes uitgedrukt- veelzijdig: meubels, ansichtkaarten, siera den, fototoestellen, poppen, boe ken en veel meer. Bert: "Als han delaar moet je van alles iets afwe ten. En op een gegeven moment wordt het een sport om na te kun nen gaan of iets echt is en of het nog in goede staat is. In het begin is dat moeilijk en kom je wel eens met een miskoop thuis, maar nu ben ik zo ver dat ik op m'n gevoel af durf te gaan. Twijfel ik ergens aan en koop ik het toch, dan blijkt thuis meestal dat het toch een kat in de zak is". Om ook de klanten een kans te geven de spulletjes goed te bekij ken, is de winkel - in tegenstelling tot de meeste curiosazaken -licht en overzichtelijk. "Want er is niets erger dan wanneer je denkt iets moois gekocht te hebben en pas thuis ziet dat het allerlei ge breken heeft", vindt Bert. Een goed samenspel tussen oorarts en audiciën is van groot belang voor het eindresultaat. Het toestel moet nauwgezet gekozen worden aan de hand van het voorschrift. Dat luistert heel nauwLetterlijk in dit geval. Kies daarom de hoortoestellenspecialist die daar het belang van inziet. Dan weet u zeker dat u kiest voor het juiste hoortoestel én voor ervaring en vakmanschap. VLISSINGEN, Lange Zelke 93, tel. 01184 - 12398

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7