MMson lfe£ ALS JE AEEESGEJEE) BEKIJK! Groeneveld opticiens 'Het verdronken Land van Milo': op zoek naar verloren paradijs LAZARILLO LAAT POPPEN SPREKEN VANDENBERG LAATSTE TEKENAAR IN BELLAMY 19 Nigel Ogden DE VLISSINGER Woensdag 18 maart 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Rustenburg Rode Kruis Westerzicht Vrolijke Keet Inkelloop Indiaan Statenzaal Wandeltocht Crematie Voorjaar-Zomer zon of regen voor uw hoofdbedekking naar: UW BONT- EN HOEDENSPECIALIST Overgang Drie keer KNNV Lente-feest Toerclub Kledingbeurs Zomerkamp Bingo Bonsai Rommelmarkt Koophandel Idealen ICTO 10 Jaar 't Dorpeltje Bezig zijn Lawinehond Gezondheidszorg Vogelbeurs Veere Wielercomité Der Boede Woord en Daad ROOM BOTER- KOEKJES flVMP a:; Reumafonds Paranormaal Phagua Viering Stille Tocht MS Tekenen Markiezaatsgebied GOES PRINS VAN ORANJE Amerika 't Pand Frankrijk Oesterdam Westkapelle PCOB Snuffelmarkt Antiekbeurs Schildersbuurt Bibliotheek Rommelmarkt Enkel-, dubbel- of meerfocus van vooraanstaande merken zoals Rodenstock^of Zeiss. Maar ook hebben wij ons eigen glashelder geprijsde merk "Optiek Gilde Glas". In alle gevallen staat kwaliteit voorop want daaraan stellen we de hoogste eisen! Gedeputeerde staten van Zeeland hebben besloten de gemeente Mid delburg een ton te verlenen voor het maken van een lift in de wo ningen bij het bejaardenoord Rustenburg aan de Vrijlandstraat. Het gaat hier om een deel van de 'afgetopte' flats die geschikt wor den gemaakt als woon-zorg- project voor ouderen. Door de lift kunnen zij zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. De Welfare-afdeling van het Rode Kruis Westkapelle houdt op don derdag 23 april een verkoopmid dag in het dienstencentrum Mo lenwal van 14 tot 16.30 uur. De opbrengst is voor het Rode Kruis. De bewoners van Westerzicht in Vlissingen zijn teleurgesteld over de toestemming van b en w van Vlissingen aan de heer P.A.A. Smit om nabij het wijkcentrum Aldegonde een accommodatie te bouwen voor fitness en vechtsport. Volgens de bewoners past het sportcentrum niet in het bestemmingsplan want het is niet voor openbaar en bijzondere doel einden. De bewoners hebben een brief met handtekeningen hierover gestuurd naar het college van b en w van Vlissingen. De peuterspeelzaal De Vrolijke Keet in Serooskerke houdt op vrij dag 27 maart een kleding- en speelgoedbeurs. Vijftig procent van de opbrengst is voor het zaal tje. Kleding en speelgoed kunnen worden ingeleverd op dinsdag 24, woensdag 25 en donderdag 26 maart tussen 10.45 en 11.30 uur in de peuterspeelzaal. De kleding moet gewassen zijn en alle spulle tjes moeten in goede staat zijn. De beurs wordt gehouden tussen 15.15 en 17 uur. De Goese atletiekvereniging AV '56 houdt op zaterdag 21 maart voor de eerste maal de 10 EM van Den Inkel. De start is om 14.15 uur bij de sporthal in Kruiningen aan de Blauwehoefseweg. In schrijven kan vanaf 13 uur. De minimum leeftijd is 16 jaar. In lichtingen Helen Luitwieler 01100-12855. "Op pad met de Indiaan in ons zelf", kan onder leiding van Mar ten Muller. Hij is zelf opgegroeid met een sterke verbondenheid met de natuur en de Indiaanse geest van liefde, kracht en wijsheid. El ke eerste zaterdagmorgen van de maand kunnen liefhebbers zich la ten leiden door de Indiaan. Voor inlichtingen 01180-25331. De provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut vindt dat het ontwerp van architect Cees Dam voor de verbouwing van de Statenzaal in Middelburg de muur van die zaal op onacceptabele ma nier aantast. Verwacht werd dat de twee huidige doorgangen vol doende zouden zijn. Verder vindt de Bond Heemschut dat er wel wat mag veranderen aan de bestaande vormen als de eisen van de tijd en het gebruik dit vergen. Dit bleek na een overleg van de Bond Heem schut met de heer Ventevogel en architect Dam op 30 januari. Het speet de Bond Heemschut dat bij de overleg de alternatieve verbou wingsplannen niet aan de orde kwamen. De sportvereniging Aagtekerke houdt zaterdag 21 maart de tiende wandeltocht over vier afstanden: 5, 10, 15 of 25 kilometer. De start van de 25 km. is om 13 uur, die van 15 km. om 13.30 uur en de overige om 14 uur vanuit vereni gingsgebouw Amicitia aan de Agathastraat in Aagtekerke. Het startbureau is om 12.30 uur open. Voor de deelnemers is er achteraf een speciaal voor de tocht ontwor pen medaille. Drs. j.H. Meijer zal woensdag 25 maart een lezing houden voor de Protestantse Christelijke Ouderen Bond over crematie. Hij doet dit op de maandelijkse ledenvergade ringen in De Schakel, Bachtenstee- ne 14 in Middelburg. De aanvang is om 14 uur. Papegaaistraat 9-11, Goes "Wat gebeurt er tijdens de over gangsjaren met het lichaam van de vrouw?", is het onderwerp dat een medewerkster van het Rutgershuis in Bergen op Zoom dinsdag 31 maart behandelt. Zij doet dit op een bijeenkomst van de VIDO (Vrouwen in de overgansjaren) om 14 uur in het wijkcentrum Mid denhof aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De heer A. van Haperen zal vrij dag 20 maart vertellen over de be tekenis van landschappelijke structuren voor leefmogelijkheden voor plant en dier. Hij doet dit in het biologielokaal van de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. De lezing begint om 20 uur. Een dag later, zaterdag 21 maart, is er een excursie. De heer A. de Lange zal belangstellenden begeleiden langs de bomen en struiken op de bolwerken van Middelburg. De excursie begint om 14 uur vanaf het parkeerterrein Hof van Tange in Middelburg. Het derde uitstap je van de KNNV is op 31 maart. Dan is er een excursie naar het wa terwingebied Oranjezon onder lei ding van Ineke Willcboordse. De excursie begint om 14 uur op het parkeerterrein in Oranjezon aan de Koningin Emma-weg. De COC-afdelingen Walcheren en de Bevelanden houden een lente feest op zaterdag 21 maart aan de Dam 12-14 in Middelburg. De avond, die om 21 uur begint, is toegankelijk voor iedereen: jong/oud, man/vrouw. De men sen van de werkgroep zullen pro beren de vragen over bijvoorbeeld AIDS, het werk van het COC en homoseksualiteit te beantwoor den. Verder zijn er een Deejee en een dansvloer. De Toerclub Walcheren opent zo als vanouds het seizoen met de Openingstocht. Deze tocht achter voorrijders, snelheid ongeveer 25 kilometer per uur, zal worden ver reden op zaterdag 21 maart over een afstand van 60 kilometer. De inschrijving is om 9 uur in het ho tel Walcheren in Koudekerke. In formatie bij de secretaris: J. de Klerk, 01180-16243. De vrouwencontactgroep 'Kom uit je huis' van SKW De Hayman in Middelburg houdt woensdag 25 maart een kledingbeurs met voorjaars- en zomerkleding van vrouwen en kinderen (vanaf maat 104). De kleding kan worden inge bracht op 25 maart tussen 9 en 11 uur in het wijkgebouw Zuiderba ken aan de M. de La Palmastraat in Middelburg, waar de beurs ge houden zal worden tussen 13.30 en 15.30 uur. Vanaf 16.15 uur kan niet verkochte kleding weer opge haald worden. Een kwart van de opbrengst is voor De Hayman. Kleding die na 17.15 uur niet is opgehaald, gaat naar een sociale instelling. En nog even dit: de kle ding moet schoon en heel zijn en T-shirts, sokken en ondergoed worden niet verkocht. De stichting Zomerkamp Arne- muiden houdt op woensdag 25 maart een kledingbeurs van 13.30 tot 15.30 uur in verenigingsge bouw De Arne. De inbreng van schone en hele kleding is op de zelfde dag tussen 10.30 en 12 uur in hetzelfde gebouw. De helft van de opbrengst is voor de stichting. Vrijdag 20 maart is er een bingo avond in het clubhuis van de VC Vlissingen aan de Irislaan. Leuke prijzen en rad van avontuur. Aan vang 20 uur. De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, kortom Groei en Bloei genaamd, houdt op dinsdag 24 maart een avond over het opkweken van Bonsai-boompjes. De avond is in hotel-café Het Wapen van Mid delburg aan de Pottcnmarkt in Middelburg om 19.30 uur. De Delta-band uit Vlissingen houdt zaterdag 21 maart een rom melmarkt in de voormalige jeugd herberg aan de Breewaterstraat in Vlissingen. De markt duurt van 10 tot 12.30 uur. De Kamer van Koophandel in Middelburg organiseert in de maanden maart en april een aantal voorlichtingsbijeenkomsten. Op 19 en 26 maart en op 2 en 9 april is er een korte cursus 'financieel inzicht' in het kantoor van de Ka mer. De aanvang is steeds om 19.30 uur. Op 1 april is er een voorlichtingsbijeenkomst over 'een bedrijf starten', ook om 19.30 in het kantoor van de Ka mer. En op 31 maart is er een bij eenkomst in het kader van de cam pagne 'logistiek management', die een onderdeel is van het project 'kansrijk ondernemen' van het mi nisterie van economische zaken. Deze begint om 14.30 uur, ook in het kantoor van dc Kamer van Koophandel. Jongeren hebben rond het the- ma'idealen' een viering samen gesteld in de st. Martinuskerk aan de Kerklaan. in West-Souburg. De mooie en moeilijke kanten van een ideaal zullen er belicht worden. De viering begint om 10.30 uur. Het jongerenkoor uit Ovezande zingt en pastoor A. Brum gaat voor. De ICTO-afdelingen Walcheren beleggen een openbare bijeen komst op donderdag 19 maart in de Ontmoetingskerk aan de Oesterscheldestraat in Middel burg. Mgr. drs. R.P. Bar, bis schop van Rotterdam, zal het On derwerp 'Vredespolitiek in het licht van het evangelie' aansnij den. De aanvang is om 19.45 uur. 't Dorpeltje van de Stichting kin derspeelzalen Vlissingen viert van daag (woensdag 18 maart) het tienjarige bestaan. Voor ouders en peuters is dat een feestelijke dag. De kinderen maken onder meer een rondrit met de paardetram door de wijk Westerzicht en Bos- senburgh, terwijl de ouders genie ten van koffie. Na afloop van het feest krijgen de peuters een atten tie als herinnering aangeboden. Het VJV in Middelburg start woensdag 1 april met een beroepen- en scholingsoriëntatie onder het motto 'Leren, werken, bezig zijn: hoe moet ik kiezen?', in samenwerking met het SKOA. Tijdens de vijf ochtenden (1, 2, 3, 7 en 8 april) wordt ingegaan op de mogelijkheden die er in de regio Middelburg zijn op het gebied van cursussen en tijdsbesteding, be roepsopleidingen, vrijwilligers werk en beroepen. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij het VJV, 01180-16278. De activiteit vindt plaats in de Latijnse Schoolstraat 10-12 in Middelburg. De Rottweiler teef Krista van Phi lip Modijefsky is op 7 maart geslaagd voor het Lawinehond II examen in Oostenrijk. Modijefsky is de derde Nederlander die de laatste jaren dit examen Zeeland behaalde. Op dinsdag 24 maart houdt het CDA Vrouwenberaad Middel burg een avond over de gezond heidszorg. Het begint om 20.00 uur in "De Schakel" Bachten Steene te Middelburg. Mevrouw Verhage is werkzaam als sub- hoofd verzorging van het nieuwe bejaardentehuis in Vlissingen, en werkte voorheen in de Rusten- burgh te Middelburg. Vogel liefhebbers opgelet: er is op zaterdag 21 maart weer de maan delijkse vogelruil- en verkoop beurs van de Vlissingse Vogelvere niging De Vogelliefhebbers. Deze wordt gehouden van 9.30 tot 12 uur in de Gerbrandystraat 46 in Vlissingen. De gemeenteraad van Veere verga dert donderdag 26 maart over het voorstel voor het verlenen van een crediet aan de basisschool De Wegwijzer in Serooskerke voor aanpassingen en uitbreiding. Ver- dert staat onder meer op de agen da de wijziging van de begroting voor 1987, een voorstel tot wijzi ging van de verordening op de hef fing en invordering van een woon- forensenbelasting en een voorstel tot vaststelling van het meerjaren plan «tads- en dorpsvernieuwing 1987/1991. De vergadering begint om 14 uur in de raadszaal van het stadhuis. Middelburg heeft weer een wieler comité: Wielercomité Middelburg. Hun programma begint op zater dag 9 mei met een jeugdwielerron- de in de wijk Buitenhove.In het najaar gaat het comité verder met 'het grote werk': trimmers, junio ren en amateurs. De heer ds. Q. van de Vrie zal eind maart uittreden als verpleeg huispredikant van Der Boede in Koudekerke. Hij vervulde die functie vanaf april 1977. Hij krijgt op 20 maart een afscheidsreceptie aangeboden in de recreatiezaal de Babbelaar in het gebouw De Vliedberg op het terrein van der Boede. De receptie duurt van 16 tot 17.30 uur. De laatste twee kerkdiensten waarin ds. Van de Vrie zal voorgaan zijn op zondag 15 en zondag 22 maart. Respectie velijk om 10.30 uur in De Babbe laar en om 14 uur in de aula van gebouw Ter Poorte. Het comité Woord en Daad Wal cheren houdt een grote verkoping van tweedehands zomerkleding ten bate van een kinderdagverblijf in Guatamala. De verkoping is op dinsdag 24, donderdag 26 en vrij dag 27 maart van 9 tot 12 uur en op woensdag 25 maart van 9 tot 17 uur. De plaats is Dorpsstraat 42 in Oostkapelle. Ambachtelijk gebak ken koekjes, met echte boter. In talloze soorten. Meestal verkocht per 100 of 250 gram. U mag ze bij ons ko pen per aantallen, of zelfs per stuk. Zodat u ze steeds vers in huis kan heb ben. KLEIN MAAR FIJN -/* i-1 **.- -BAKKERIJ Walstraat 98 Vlissingen 0II84-124 79 Kanaalstraat27O -Souburg 01184 72553 In de gemeente Sint Laurens is dit jaar 1249,60 gulden opgehaald in het kader van de landelijke actie van het Nationaal Reumafonds. Vorig jaar was dat bijna zestig gulden minder. De heer L. Couprie, hoofd bestuurslid van de Organisatie van Paranormale Genezers NFPN, zal vrijdag 20 maart spreken over pa ranormale genezingen en de plaats van de NFPN. Hij doet dit op een bijeenkomst van de NFPN in ont moetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middel burg om 20 uur. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. De zaal is open om 19.30 uur. De stichting Wi Makandra houdt op zaterdag 21 maart de Phagua viering in de Stedelijke Scholenge meenschap aan de Churchill-laan in Middelburg. Er zijn optredens van de Strangers uit Den Haag en van de Chautaal Groep uit Vlissin gen. De aanvang is om 20 uur. Kaarten zijn te krijgen bij de VVV's van Goes, Middelburg en Vlissingen of op 21 maart aan de zaal. Voor informatie D. Bisoen 01180-33263 (tussen 18 en 19 uur). Het comité Stille Tochten Zeeland biedt J.P. Boersma donderdag 26 maart eên petitie aan. Om 10.15 zal de stoet vertrekken vanaf de Loskade in Middelburg, om 11 uur wordt de petitie aangeboden op het Abdijplein en om 11.30 is er een korte gebedsdienst. De tocht wordt gehouden naar aanlei ding van de nieuwe wet in Argenti nië om mensen die schuldig zijn aan misdaden tijdens de zoge naamde Vuile Oorlog (1976-1983) niet meer te vervolgen. De Moe ders van de Plaza de Mayo vinden het echter onmogelijk om in vrede te leven met de mensen die hun kinderen hebben gevangen geno men, gemarteld, gedood of laten verdwijnen. Als de daders niet worden gepakt, komt er een weg die herhaling van de wandaden mogelijk maakt, volgens de 'Moe ders'. De mensenrechten organisa ties en de organisaties van familie leden hebben een petitie voor het parlement van Alfonsin opgesteld waarin zij eisen dat de wet 'Punto Final' (waarin staat dat militairen die misdaden pleegden tijdens de diktatuur niet meer berecht zullen worden) nietig wordt verklaard. Donderdag wordt er in Middel burg iets aan gedaan. De Multiple Sclerose Stichting af deling Walcheren heeft op dinsdag 31 maart weer een soos. Dit keer zullen zij een bezoek brengen aan het museum in Goes. Daarna is er een gezamenlijke lunch. Het ver trek is vanaf Het Koetshuys bij Der Boede in Koudekerke om 10.30 uur. Inlichtingen bij C. Bostelaar, 01180-28908. Naar aanleiding van de teleac- cursus tekenen die momenteel op televisie is, start het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige vorming een cursus tekenen en schilderen in de Kuiperspoort in Middelburg. In totaal zijn er 5 praktijkbijeen komsten op 4 en 11 aprilen op 2, 9 en 16 mei. Inlichtingen en opga ve bij het ZIKV 01180-34711 (tus sen 9 en 15 uur). Het district Zeeland van de Vere niging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland wijdt op dinsdag 24 maart een avond aan de inrichting en het beheer van het Markiezaatsgebied op de grens van Zeeland en Brabant. Drs. E. Zadelhof van de Brabantse Mi lieufederatie zal er een inleiding houden. In het huishoudelijke ge deelte van de avond zal afscheid genomen worden van de districts commissieleden drs. R.H.D. Lam- beck en B.J. Smulders. Zij wor den opgevolgd door drs. G.J.Hee rebout en E.A. Kollaard. De bij eenkomst is in de Prins van Oran je in Goes en begint om 20 uur. vr. 20 mrt. 16-21 uur za. 21 mrt. 11-17 uur zo. 22 mrt. 11-17 uur r *- Een bestuurslid van de Nederlands Christelijke Reisvereniging afde ling Zeeland zal aan de hand van dia's vertellen over zijn rondreis door Amerika op de jaarvergade ring van de vereniging. Deze wordt gehouden op woensdag 25 maart om 19.30 uur in De Schakel in Middelburg. Voor de pauze ko men de huishoudelijke zaken aan de orde. Vijf jaar geleden werd 't Pand in Middelburg officieel geopend, 't Pand is een ruimte voor vrouwen- activiteiten en wordt beheerd door de VOS-werkgroep,FNV- vrouwen, Rooie Vrouwen en de theatergroep Zilt. Daarnaast is er plaats voor vele andere vrouwen. Dit eerste lustrum wordt gevierd op vrijdag 3 april met 's middags een receptie van 16 tot 18 uur. Ti neke Boomsma blikt vijf jaar te rug en vijf jaar vooruit en wethou der Vinke van emancipatiezaken zal de aanwezigen toespreken. Vanaf 20 uur is er een feestelijk programma voor vrouwen. Er zijn optredens van Hennie en Aagje, The Golden Waves en Irma. De Association de la Culture Frangaise en Zélande organiseert op zaterdag 4 april een bustocht naar Lille in Noord-Frankrijk. In schrijven voor 20 maart kan bij mevrouw Solé in de Kasteelstraat in Vlissingen, 01184-18713. Zij verstrekt ook informatie. Volgende week wordt bégonnen met de werken voor de noordelij ke aansluitingsweg van de Oester- dam op het Thoolse wegennet. Door de slechte ondergrond en het risico van afschuivingen en opper singen, waardoor de zeedijk in ge vaar zou kunnen komen zal de weg volgens de meest optimisti sche schattingen pas in de tweede helft van 1989 gereed komen. De kosten voor de nieuwe weg bedra gen ongeveer 1 miljoen gulden. De gemeenteraad van Westkapelle vergadert donderdag 26 maart om 20 uur over de vergoeding van de vrijwillige brandweer, de lozings verordening riolering 1987 en het voorbereidingssbesluit voor het gebied ten noorden van 't Hout. De Heer G. Beks van de stichting Welzijn voor ouderen geeft op de ledenvergadering van de Pro testants Christelijke Ouderenbond een toelichting op het beleidsplan. Na de pauze houdt de heer W. Roelse uit Koudekerke een lezing met dia's over zijn bezoek aan Rusland. De aanvang is 14.30 uur in het jeugdgebouw bij de Petrus- kerk aan de Dr. Ottestraat in Vlis singen. Voor de derde keer wordt er dit voorjaar een grootse rommel markt gehouden in de sporthal van het Internaat van de Zeevaart school aan de Van Hogendorpweg in Vlissingen. De hele zaal zal vol staan met 'opgewekte' partikulie- ren die iets over hebben gehouden van een verhuizing of het oprui men van een zolertje, schuur of rommelhok. Maar niet iedereen kan een kraam huren: de vraag om kramen is altijd groter dan het aantal kramen dat er mogelijk is, daarom is het verstandig zo vroeg mogelijk te reserveren op nummer 01102-2988. De markt wordt ge houden op zaterdag 21 maart van 9 tot 17 uur. Net als de vorige ke ren is er weer gezorgd voor een hapje en een drankje, dus het snuffelen onderbreken voor een hapje thuis hoeft niet. De Engelse organist Nigel Ogden bespeelt vrijdag 20 maart het Compton theaterorgel in de Mid delburgse Concert- en Ge hoorzaal. Ogden hoorde op 10-jarige leef tijd de fameuze Reginald Dixon spelen op het beroemde theateror gel in de Tower Ballroom in Blackpool en sinds die tijd dateert zijn passie voor het theaterorgel. Als zoveel Britse organisten volg de hij een klassieke orgelopleiding en als 15-jarige werd hij kerkor ganist. Naast zijn drukke concert agenda werkt Ogden voor de BBC als presentator van het program ma 'the organist entertains'. Og den behoort tot Engelands meest vooraanstaande organisten. Het programma dat Ogden vrij dagavond brengt bestaat uit on dermeer: Everything is coming up like roses, from this moment on, sweethart of all my dreams (speci aal arrangement), Susan's secret, serenade for a wealthy widow, birdsongs at eventideeen mars- potpourri en een selectie uit mu sicals. Het concert van Ogden begint om 20 uur. Op vrijdag 20, zaterdag 21 en zon dag 22 maart is er in het cultureel centrum De Prins van Oranje de eerste grote voorjaars- antiekberus. Antiquairs uit het he le land zullen er het mooiste uit hun verzameling tonen. Behalve meubels uit vele Europese landen- zijn er zilverwerk, tin, boeren an tiek, klokken, kristal en porcelein. Verder is het Asser Muntenmue- seum aanwezig om muntenverza melingen te taxerenen beginnende verzamelaars informatie te geven. De beurs is de eerste dag geopend van 16 tot 21 uur en op zaterdag en zondag van 11 tot 17 uur. Het comité Schildersbuurt Noord in Vlissingen vergadert donderdag 20 maart over de gifvondst in de Van der Helstlaan. De vergadering begint om 20 uur in het clubge bouw van de Joegoslavische vere niging aan de M. Hobbemalaan 3 in Vlissingen. De Openbare Bibliotheek Vlissin gen houdt rondleidingen door de volwassenenafdeling op vrijdag 20 maart om 19 uur en op zaterdag 21 maart om 11 uur. Verder zal er een demonstratie zijn van het op zoeken van materialen met behulp van een leesapparaat. Het buurthuis De Scheldebuurt houdt op zaterdag 28 maart een grote rommelmarkt en fancy fair. Kleine spullen kunnen worden af gegeven bij het buurthuis aan de Verk. Quakkelaarstraat. Grote spullen zoals t.v.'s, meubels en ra dio's worden op zaterdag 21 maart opgehaald. Wie wil dat zijn grote spullen opgehaald worden kan daarover bellen met het buurt huis 01184-11458 Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Scene uit Het verdronken land van Milo'. Voor de jeugd vanaf 8 jaar is er woensdag 25 maart in de Schouwburg in Middelburg een toneelstuk te zien, dat de titel 'Het verdronken land van Milo' meekreeg. 'Het verdronken land van Mi lo' kwam het afgelopen sei zoen tot stand naar aanleiding van het 5-jarig bestaan van de Coöperatieve Theatervereni ging mevrouw Smit. Een jubi- leumproduktie dus. Het is het verhaal van Milo, Lot en Hanne op zoek naar een verlo ren paradijs. Waar komen ze van daan? Waar gaan ze naar toe? Waarom lopen ze zo dicht langs het water? Er komt geen ant woord. Alleen de meeuwen krij sen en de jaren gaan voorbij. Dan verschijnt plotseling Sloep. Nie mand weet wat hij komt doen, maar alles verandert. Lot wordt door een zeearend naar een andere wereld gebracht, Milo zingt over het leven en de dood, Hanne vertelt haar geheim en Sloep verdwijnt even plotseling als hij is opgedoken. De voorstelling begint om 15 uur. Lazarillo dwingt zijn zoon te spreken. Een scene uit de uitvoe ring van Neville Tranter, die zaterdagavond met zijn poppen optreedt in de Middelburgse Schouwburg. Philippe Vandenberg is de laatste kunstenaar die zijn werk toont in het kader van 'accent tekenen' een manifestatie in de galerie Bel lamy 19 in het Stedelijk Museum Vlissingen. Zaterdag 21 maart wordt deze tentoonstelling van de kunstenaar uit Gent om 15 uur geopend. Bij de opening van deze zevende 'teken'-expositie wordt ook de uitgebreide catalogus 'accent te kenen' gepresenteerd. Deze kon niet eerder worden uitgebracht, aldus de verontschuldiging van de culturele raad, omdat onder meer de documentatie laat werd ont vangen. De catalogus is verkrijg baar bij de Culturele Raad Vlis singen en kost 5,—. Het tentoonstellingsprogramma krijgt deze zomer een vervolg in het kader van het Straatfestival. Voor die tijd worden twee ten toonstellingen georganiseerd in de voormalige smederij van de Schelde in Vlissingen. In Bellamy 19 komt in oktober weer een nieu we serie, ditmaal gericht op jonge kunstenaars.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9