in Midden Zeeland Acteurs: pilsje tappen, prijsje halen en muziek Ouderwets lachen bij 'Drie is teveel' Cabaret Dubbel en Dwars brengt 'De Vogelaar' 19 maart - 25 maart FILM Lezen EXPOSITIE PODIUM Programma festival Nieuwe Muziek '87 Jaarlijkse showavond Euroband Nieuwe band oude jazz DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 18 maarl 1987 'STEUN PLANNEN VOOR NIEUWE BIOSCOOP Samen muziek maken in artiestencafé Schotse folk in Razzmatazz Middelburgs duo kanshebber in talententest Piano-recital Willem Brons Om je aan het denken te zetten Do. 19 mrt. t/m wo. 25 mrt. Kinderen houden van boeken "Als je dan vanwege de drukte toch achter de bar langs moet dan kun je net zo goed een pilsje tappen", dachten de filmve detten. Huub Stapel, Dick Maas, Maya vanden Broecke, Leon de Winter en Monique Klemann gaven vrijdagavond een con cert met hun band The Directors in café Meccano in Middel burg. Ze kwamen niet alleen om te spelen. Voor Dick Maas was er een prijs omdat de film Abel, waarvan hij co-producent is, door het Middelburgs filmpubliek was verkozen tot de beste film van 1986. En de filmmakers kwamen ter ondersteuning van de plannen van de stichting Filmtheaters voor een nieuwe bios coop aan de Markt in Middelburg. De prijs werd uitgereikt door De- junius Hughes, de zwarte Ameri kaanse regisseur die sinds septem ber in Nederland woont. In zijn toespraak (in 't Engels) drong hij er bij het gemeentebestuur op aan om de plannen voor de nieuwe bi oscoop te steunen. Ook het pu bliek vroeg hij dit te doen. Maar dat was voor het publiek van later zorg, eerst moest er gespeeld worden. De entree van de 'sterren' beloofde al heel wat: een Rolls Royce reed voor en de De Amerikaanse componist Mor ton Feldman staat tijdens het elf de festival Nieuwe Muziek in Middelburg centraal. Het festival wordt gehouden van donderdag 18 juni tot en met zaterdag 4 juli in het Centrum Nieuwe Muziek (Kloveniersdoelen). De evenementen die al op het pro gramma staan zijn: 20 juni, Ne derlands Philharmonisch Orkest en Koor Nieuwe Muziek met Wa- gemans, Kerstens en Feldman. 26 juni, Nederlands Kamerorkest en Koor Nieuwe Muziek met Van Rossem, Lachenmann, Berio en Feldman. 30 juli tot en met 4 juli, Compositie door Morton Feld man. Openbare discussies met musici, componisten en beelden de kunstenaars. 1 juli, Duo Aki Takahashi (piano) en Machiko Takahashi (fluit). Geoffrey Mad ge, pianowerken van Feldman, Wolphe en Ligeti. 2 juli, Xenakis ensemble met Marcus en Saaria- ho. 4 juli, Xenakis ensemble met Feldman en Xenakis. De Euroband verzorgt zaterdag 21 maart zijn jaarlijkse show in het Zuiderbaken te Middelburg. Tevens zal er een miss verkiezing plaatsvinden - er wordt een miss minirette en een miss majorette gekozen. Behalve het optreden van de Eu roband zijn er ook gastoptredens op het programma gezet. Zo zijn er de Little Diamonds, Diana Geers en Linanne Mannaart die een demonstratie twirlen verzor gen. Ook de twirlgroep van de Euroband treedt op. De jaarlijkse showavond begint zaterdag om half acht. dames en heren kwamen over een rode loper het overvolle Meccano binnen. Met gejuich en ge schreeuw werden zij ontvangen. Leo Hannewijk van de stichting had het al aangekondigd: "Het zal wel stampvol worden dus we nemen eën portier om een selec tief entreebeleid te kunnen voe ren". Maar zelfs de portier kon de Hollywood-achtige toestanden in Meccano niet aan. Het was er te druk. Door de drukte moesten de filmvedetten achter de bar langs naar het podium lopen. Maya vanden Broecke maakt van de ge legenheid gebruik om een pilsje te tappen. Zondag 22 maart beleeft Mid delburg een primeur. Dan na melijk kunnen muzikanten vanaf 20 uur terecht in het Minitheater tijdens een 'ar tiestencafé. Het is een initia tief van Martin en Nicky Ro binson uit de Zeeuwse hoofd stad, die het verschijnsel 'Coffeehouse', zoals ze dat leerden kennen in Canada, in het Zeeuwse willen intro duceren. In het land over de oceaan ko men mensen die graag samen met anderen muziek maken één keer per week bijeen in een bar, een café of restau rant om er van alles uit te proberen. Er zijn voor deze eerste bij eenkomst al wat optredens vastgesteld. Maar wie zelf iets wil proberen kan zijn (of haar) instrument meenemen. Nicky Robinson rekent er op dat uiteindelijk veel mensen zullen komen waarna dit ini tiatief kan uitgroeien tot een geregelde happening. Het Middelburgse filmpubliek verkoos Abel tot beste film van 1986. Daarom kreeg Dick Maas (links) als co-producent van de film een prijs uit handen van Dejunius Hughes. Liefhebbers van oude jazz kun nen zaterdag 21 maart hun hart ophalen met een optreden van 'The New Orleans Second Line Jazzband' in de Kloveniersdoelen in Middelburg. De naam van de band duidt de stijl aan waarin gespeeld wordt: de New Orleans revival. Het or kest is nog maar pas opgericht en kan dus nog niet bogen op een knallende reputatie. De musici daarentegen hebben hun sporen reeds verdiend in andere respecta bele groepen, zoals The New Or leans Wildcats en The Jeggpap New Orleans Jazzband. De bezetting van de band bestaat uit Tom Bade (klarinet), Ad van Pelt (trombone), Emille van Pelt (piano), Wouter Nouwens (ban jo), Gijs van Helden (bas), Ton Kolkman (drums) en Linda van Helden (vocal). DONDER DA 6 19 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'The Mission', 20 uur. Grand Theater: 'Heart burn', 20 uur. Meccano Middel burg: 'Round midnight', 20.30 uur. Electro Middelburg: 'The Mission', 20.30 uur. VRIJDAG 20 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile dundee', 19, 21.30 en 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Dutch treat', 19 uur; 'the Missi on', 21.30 uur; 'Gevoelige sna ren', 23.30 uur. Grand Theater Goes: 'Labyrinth', 19 uur; 'Heartburn', 21.30 uur. Mecca no Middelburg: 'Round mid night', 20 en 22.30 uur. Electro Middelburg: 'the mission', 20.30 uur. ZATERDAG 21 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Dutch treat', 14 uur; 'Crocodile dun dee', 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen! 'Asterix contra Ceasar', 14 uur; 'Dutch treat', 19 uur; 'The mission', 21.30 uur. Grand Theater Goes: 'Laby rinth', 14 en 19 uur; 'Heartburn', 21.30 uur. Meccano Middel burg: 'Otto is een neushoorn', 15 uur; 'Round midnight', 20 en 22.30 uur. Electro Middelburg: 'The mission', 20.30 uur. ZONDAG 22 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Dutch treat', 14 uur; 'Crocodile dun dee', 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Asterix contra Ceasar', 14 uur; 'Dutch treat', 19 uur; 'The mission', 21.30 uur. Grand Theater Goes: 'Laby rinth', 14 en 19 uur; 'Heartburn', 21.30 uur. Meccano Middel burg: Otto is een neushoorn', 15 uur; 'Round midnight', 20.30 uur. MAANDAG 23 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'The mission', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Heartburn', 20 uur. Meccano Middelburg: 'Round midnight', 20.30 uur. Electro Middelburg: filmcollege, 19 uur; 'Man of flo- wers', 20.30 uur. DINSDAG 24 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'The mission', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Heartburn', 20 uur. Meccano Middelburg: 'Round midnight', 20.30 uur. Electro Middelburg: 'The mission', 20.30 uur. WOE NS DA G 25 MA ART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'The mission', 20 uur. Grand Theater Goes: 'La byrinth', 14 uur; 'Heartburn', 20 uur. Meccano Middelburg: 'Ot to is een neushoorn', 15 uur; 'Round midnight', 20.30 uur. Electro Middelburg: 'The missi on', 20.30 uur. In 'Razzmatazz' in Oost-Souburg treedt zaterdag 21 maart de Schotse folkband 'Capercaillie' op. 'Caparcaillie' is een nog vrij jon ge groep die in Europa -althans op het vaste land- nog niet die be kendheid heeft die zij graag zou den willen hebben. In Engeland hebben zij al een aardige naam opgebouwd door middel van pla ten, radio/tv en de nodige optre dens in clubs en op festivals. In 1985 maakte de groep een toer- nee door Canada. Hun Keltische muziek is zeker de moeite waard en zelfs zeer geschikt om de lente mee te beginnen. Aan de groep zal het dan ook niet liggen. Zes enthousiaste Schotten met tradi tionele 'Gaelic songs and instru mentals'. Ondersteund door een tiental instrumenten. Het optreden begint om 20.30 uur. 'De Vogelaar'is het derde theater programma van het cabaret Dub bel en Dwars met als middelpunt Jack Spijkerman. Wie zo regel matig naar de 'Vara nachtshow' kijkt, weet direct wie Spijkerman is. Vrijdag 20 maart is hij 'live' te zien in de Schouwburg in Mid delburg. In 'De Vogelaar' staat het verhaal centraal van Vogelaar aan de ene kant en Jack Spijkerman aan de andere kant. De rode draad is de vader-zoon verhouding. De vader is Vogelaar, een natuurliefheb ber, die meer van de natuur houdt dan van mensen. Spijkerman is actievoerder en uiteindelijk ook model voor het conflict tussen Vogelaar en zijn zoon. Het pro gramma wordt muzikaal on dersteund door Joop van Dijk en Arie van der Wulp. 'De Vogelaar begint om 20.30 uur. *Cabaret Dubbel en Dwars met Jack Spijkerman. In de jaren vijftig was 'drie is te veel' - een klucht van Jan Blaaser - een van de grote successen in de Nederlandse schouwburgen. Nu, anno 1987, blijkt dat deze klucht opnieuw volle zalen trekt. Niet in de laatste plaats omdat de regie in handen is van de schrijver, maar zeer zeker omdat de hoofdrol in deze klucht wordt gespeeld door Joop Doderer, een acteur die tot ieders verbeelding spreekt en ga rant staat voor de nodige verwik kelingen en pret. 'Drie is te veel' is dinsdag 24 maart te zien in de Schouwburg in Middelburg. Het verhaal handelt over de fami lie 's Gravesande. Juist op de dag dat de familie bezoek krijgt uit Amerika valt de huisknecht Emiel van de trap, daarbij zachtjes ge holpen door de dochter des huizes Emily. Verwarmingsmonteur Drie (een afkorting voor Driekus) wordt tijdelijk als huisknecht aangesteld. Deze in scene gezette Eddy en Michael Telepary uit Middelburg doen mee aan de kwartfinale van de Tros talenten test op maandag 30 maart in Slie- drecht. Het duo is één van de zestig kwartfinalisten. Ze worden getipt als kanshebber voor de hal ve finale. Ook Robert Gerhard Meyer uit Borsele heeft zich verzekerd van een kwartfinale en hij maakt eveneens kans om door te dringen tot de halve finale. De Tros talententest onderscheidt zich van andere programma's - zoals de soundmix-show - door dat er meer wordt gelet op origi neel Nederlands talent. Het programma in Sliedrecht be gint om 20 uur. De presentatie is in handen van Jan Kok en de vo- calgroep Satisfy treedt op als gast. Het is voor de tweede keer dat de Tros deze talententest heeft georganiseerd. Hans Boskamp en Joop Doderer in 'Drie is teveel' buiteling en de aanstelling van Driekus zorgen voor allerlei onge wenste en komische situaties. Dat alles tot slot weer op zijn pootjes terecht komt is duidelijk. Voor het zover is, heeft het publiek ech ter de nodige lachsalvo's achter de rug. De rollen worden gespeeld door Joop Doderer, Hans Boskamp, Nelleke Burg, Diana Dobbelman, Mady Alfredo, Dick Rienstra, Joep Sertons en Guus van der Made. De voorstelling begint om 20 uur. De pianist Willem Brons verzorgt woensdag 25 maart een piano-recital in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Brons studeerde in Amsterdam bij Karei Hilsum, in Parijs bij Vlade Perlemuter en tenslotte bij Louis Hiltbrand in Genève. Daar behaalde Brons twee prij zen: de 'Premier prix avec distinc tion a la l'uninimité' en de 'Prix Philippinetti a la mémoire de Pa- derewsky'. Regelmatig treedt Brons op in binnen- en buitenland. Zo ver zorgde hij recitals in Londen, Berlijn, Rome, Genève en Japan. Bovendien maakte Brons diverse grammofoonplaten met onder meer werken van Haydn, Brahms, Schuman en Beethoven. Willem Brons is leraar aan het Sweelinck X Conservatorium in Amsterdam. Het programma dat Brons brengt bestaat uit werken van Johan Se bastian Bach, Franz Schubert en Ludwig von Beethoven. Het piano-recital begint om 20 uur. Een mens leeft niet bij brood al leen. Die oude waarheid geldt ze ker in deze tijd waarin "brood", MIDDELBURG Galerie Montparnasse (Rei gerstraat 1). Nico Vrielink, schil derijen. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Opening vr.tussen 19 en 22 uur. het symbool voor alle plezierige dingen van het leven, wordt ge waardeerd als nooit tevoren. Veel mensen hebben daarnaast belang stelling voor geestelijke zaken, voor de vragen van leven en dood. En ook voor wat er "voor bij dit leven" zal gebeuren. Een uitgave die zich sterk bezig houdt met nieuwe en oude reli gieuze bewegingen en met alles wat met "de geest" te maken heeft is BRES. Dit tweemaande lijks tijdschrift is een kroniek van de nieuwe tijd en signaleert aller lei ontwikkelingen op het gebied van de astrologie, de parapsycho logie, reïncarnatie en mystieke be wegingen. 't Is niet altijd gemak kelijke kost maar BRES geeft in elk nummer weer een kleurrijk beeld van wat zich op dit terrein afspeelt. Hoe belangrijk dit blad is voor steeds meer mensen blijkt wel uit het feit dat het in de meeste boekwinkels vooraan in de tijdschriftenstand ligt. Prijs per nummer 10,90 (ab. prijs per jaar 59,50 voor 6 nrs. - adres BRES, Singel 376, 1016 AH Am sterdam). "In de schaduw van de dood" is de titel van een boek van de Belgi sche hoogleraar Jos Ghoos. Het gaat o.a. over de dood als taboe, aver het sterven in deze moderne tijd, over angst voor het einde en vertrouwen in een nieuwe, toe komst en over het recht op een menswaardig levenseinde. Het is een boek dat klaarheid schept in de verwarring rond het moei lijkste levensmoment van veel me demensen. Uitgave Tor/BV - Al- mere. Prijs 17,50. Hélène Renard schreef het boek "Voorbij dit leven", dat gaat over hoe religie en wetenschap oordelen over het bestaan na de dood. De schrijfster is als journa liste gespecialiseerd op het gebied van filosofie en parawetenschap pen en maakt in dit boek een ba lans op van wat wetenschap, be staande feitenkennis en getuige nissen ons vertellen over reïncar natie, hypnose, schijndood- situaties en communicatie met overledenen. Deze verkenning van het hiernamaals is van belang voor de velen (de helft van de Ne derlandse bevolking gelooft dat er na de dood "iets" moet zijn) die voor dit onderwerp belangstelling hebben. Het boek bevat een ap pendix over de begeleiding van stervenden, een uitvoerige biblio grafie en een lijst van in dit ver band belangrijke adressen. Uitga ve BRES, Amsterdam. Prijs 34,90. Niet ieder zal het er mee eens zijn. Maar mensen die veel verstand hebben van de kinderziel zijn ei genlijk blij dat de televisie zo wei nig biedt voor de jeugd. Zodat er naar verhouding voor onze kinde ren veel tijd overblijft om te spe len. En voor het lezen van boe ken. Een jeugd gaat alleen zo snel voorbij, te snel om alle mooie boeken te lezen die er verschijnen. Hier zijn er drie die zeker de aan dacht verdienen. Stevenson, de schrijver van 'Schateiland', het beste zeerovers- boek dat ooit is geschreven, is nooit gelukkig geweest met de te keningen bij zijn boek. Dat werd een uitdaging voor Luck en Flaw, de makers van het vermaarde 'Spitting Image' TV-programma, u weet wel dat met die prachtige koppen van politieke leiders. Ze ontwierpen poppen van de hoofd personen uit het boek en plaatsten deze in bijpassende decors. De bijzonder mooie kleurenfoto's daarvan illustreren nu dit verhaal vol spanning dat miljoenen kinde ren (van 9 tot zo'n jaar of 13) al vuurrode oren heeft bezorgd. Overigens is 'Schateiland' zo spannend en zijn de illustraties zo bijzonder dat ook veel volwasse nen van dit boek zullen genieten. Uitg. Atrium in Alphen aan de Rijn - prijs oorspronkelijk 39,95, nu 14,90. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Eric van Straaten, Wout Berger en Paul Hollander, foto's. Tevens RoelMollema, keramiek. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Langeviele 49). Renée Mink, aquarellen en beeldhouw werken. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur. De Vleeshal (Markt). Paul de Nooijer, kunstfoto's. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk7) Diverse foto grafen met 'Honderd foto's. Di. t/m vr. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Paul Bartels, Bob Pingen en Piet Diele- man, schilderijen. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOST KA PEL I.E Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). Geprepareerde vleermuizen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35) Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Albert Verburg, fo to's, tekeningen, fotoschilderijen. Ma., wo. t/m vr. van 12 tot 14 en van 17 tot 21 uur. Za. en zo. van 17 tot 21 uur. VRIJDAG 20 MAART Theaterorgelconcert door Nigel Ogden, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. Cabaret 'Dubbel en Dwars', Schouwburg, Middelburg, 20.30 uur. De 'Swahilibillies', 't Beest, Goes, 22 uur. Tav Falco's panther burns' 't Beest, Goes, 22 uur. ZA TERDAG 2! MAAR1 'De muizenval' (thriller), Mini- theater, Middelburg, 20.30 uur. The stuffed puppet theatre, Schouwburg, 20.30 uur. Uitvoering Groep Papilion, Concert- en Gehoorzaal, Middel burg, 20 uur. 'Capercaillie' (Folk), Razzma tazz, Oost-Souburg, 20.30 uur. The New Orleans Second Line Jazzband', Kloveniersdoelen, Middelburg. Jaarlijkse showavond Euro band met gastoptredens. Zuider baken Middelburg, 19.30 uur. ZONDAG 22 MAART Artiestencafé Minitheater Mid- delburg 20 uur. DINSDAG 24 MAART 'Drie is teveel' (klucht), Schouwburg, Middelburg, 20 uur. WOENSDAG 25 MAART 'Het verdronken land van Milo' (kindertoneel), Schouwburg, Middelburg, 15 uur. Pianorecilat door Willem Brons, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, 20 uur. De Computer lekt. Schrijvers van kinderboeken gaan met hun tijd mee. Dat doet ook Gregie Maey- er, illustrator en auteur. Hij ver telt in dit boek het verhaal van Sooi die al spelend met de nieuwe computer van zijn vader ontdekt hoe alles om zich heen verandert in computertekeningen. Dat heeft verrassende gevolgen die jonge le zers van 7 tot 10 jaar bijzonder zullen boeien vooral ook door de zeer mooie tekeningen bij de tekst. Ug. Tor/B. V./Almere// 24,50.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7