Groep Papillon presenteert Nederlands Kamerkoor brengt 'Sweelinck en Franse navolgers' Koor Nieuwe Muziek brengen "Oresteia" Evangelisatieavond met Gert en Hermien in Midden Zeeland FILM 12 maart - 18 maart Lezen EXPOSITIE PODIUM 'Round midnight' meer dan een Jazz-film Met Crocodile Dundee een week in New York Eén baby en vier frustraties in 'De Babysitrevue' Dick Maas, Huub Stapel en The Directors in Meccano Jimmy's Gang allround pop Smaakstaal en Lucebert Jos Heykoop Woensdag 11 maart 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Miles Browning Band in 'De Paraplu' Ter ondersteuning van plannen Twee en vijftig psychopraatjes Herinneringen aan het oude Indië Eerlijk boek voor oudere meisjes 1001 Woonideeën KINDER Do. 12 mrt. t/m wo. 18 mrt. Scene uit De Babysitrevue 'De Babysitrevue' valt alles bij elkaar niet onder één noemer te plaat sen. Het is een mengeling van toneel, cabaret, musical en blijspel.. In de hoofdrollen spelen Johny Kraaykamp jr, Sylvia Millecam (de sym pathieke schreeuwlelijk uit het programma 'Geef je ouders maar de schuld'). Jan Mesdag, Carolien Sommerwil en Maeve van der Steen. Voor de regie tekende Have van der Heyden die onder meer ook een aantal teksten schreef en de muziek is van Henny Vrienten. 'De Baby sitrevue' is woensdag 18 maart te zien in de Schouw burg in Middelburg en de voorstelling begint om 20 uur. Het verhaal gaat over het meisje weet ze hen zo ver te brengen dat Jookje die plotseling maar liefst ze hun opgekropte frustraties \ier oppassers heeft. Jookje heeft tonen, nogal problemen met het op de klippen gelopen huwelijk van Alles bij elkaar een aardig stuk, haar ouders. Het meisje terrori- afgewisseld met dia's die gepro- seert de vier volwassenen waar ze jecteerd op het decor, commen- mee zit opgescheept en dwingt taar geven en een prettige muziek hen tot spelletjes. Uiteindelijk van Harry Vrienten. Liefhebbers van een gezellig avondje uit kunnen zaterdag 21 maart weer terecht in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het Middel burgse Musical- en Operettegezelschap 'Groep Papilion' presenteert op die avond een geheel nieuw programma in de voor het Zeeuwse publiek vanouds bekende gezellige sfeer. Luchtige muziek in verschillende stij len en deze keer staat de avond in het teken van drie componisten, te welen Albert Lortzing, Irving Berlin en Franz Léhar. Albert Lortzing, ook wel de grootmeester van de Duitse volks opera genoemd, schreef onder meer 'Der Waffenschmied', 'Un dine' en 'Zar und Zimmerman'. Zijn muziek valt onder de catego rie lichtvoetige opera en veel van zijn melodieën zijn dan ook ja renlang bekende Duitse volkslied jes gebleven. Groep Papillon laat onder meer een selectie horen uit zijn be kendste opera 'Zar und Zimmer- mann'. Het verhaal gaat over de tijd dat de Russische tsaar Peter de Grote in Zaandam het vak van scheepstimmerman leerde. Het Engelstalige gedeelte van het programma bestaat uit muziek van de Amerikaanse componist Irving Berlin. In het begin van de ze eeuw kreeg Berlin veel bekend heid door de songs die hij schreef voor film en revue. Ook de musi cal 'Call me Madam' is van zijn hand. Op het repertoire van die avond staan onder meer 'Play me a simple melody', 'cheek to cheek', 'Alexanders ragtime band' en nog veel meer. Natuurlijk wordt op deze avond ook de operette niet vergeten. Franz Léhar, de Oostenrijkse componist van de romantische operette komt in het derde pro grammagedeelte aan de" beurt. Koor en solisten brengen een keur van Léhar-melodieën, waar onder een vocale versie van 'Gold und Silber' en verder nog liedjes uit diverse operettes en Weense muziek. Aan deze avond werkt evenals vo rig jaar weer een salonorkestje mee en de algehele leiding van zo wel koor als orkest is in handen van Jaap Edel. De aanvang van de voorstelling is om 20 uur en na afloop van het muzikale gebeuren is er 'bal na'. DONDERDAG 12 MA A RT Alhambra I Missingen: 'Croco dile Dundee", 20 uur. Alhambra II Missingen: 'Flodder', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Ferris Bueller's day off', 20 uur. Mec cano Middelburg: 'Round Mid night', 20.30 uur. Electro Mid delburg: 'The mission', 20.30 uur. In de 'Bloesbak' in Middelburg valt op zondag 15 maart een op treden te zien en horen van 'Jim my's Gang'. De bezetting van de ze groep mag er zijn: Brian Hickey-keyboards en zang (ex Eagles), Frans Meineke-bas en zang (ex Dizzy Man's Band), Hans de Jong-gitaar en zang, Burt van de Mey-drums (ex Carls- berg, ex Bintangs en Dolly Dols) en Jimmy Sterman (ex Herman Brood). Genoeg kwaliteit dus voor een top-sainenstelling. Centraal in deze band staat Jim my Sterman, die samen met Her man Brood aan de wieg heeft gestaan van later bekende groe pen zoals Bluesdimension en The Moans. Door de strakke, swin gende stijl, geënt op rock, funk, en rythin blues uit de zestiger- begin zeventiger jaren, vermengd met recenter materiaal en on dersteund door een uitstekende techniek, staat Jimmy's Gang ga rant voor een onwijze avond. Het optreden van de band begint om 15.30 uur. I)e Miles Browning-band treedt vrijdag 13 maart op in buurthuis 'De Paraplu' in Vlissingen. De groep bestaat uit vier leden, die zo'n anderhalf jaar aan de slag zijn. Sinds kort is aan de band een vijfde -zij het free-lance-lid toege voegd de saxofonist Gerrie van Boven. Het jaar 1986 gebruikte de groep voornamelijk voor try-outs in Zeeland, Brabant en de Randstad. De groep wil echter dit jaar gebruiken om zo veel moge lijk live op te treden. De nummers zijn alle eigen werk en voor het overgrote deel uit de pen van zan ger/gitarist Emile Brunings. Zelf noemen ze hun muziek 'popmu ziek met een afwijking': een men geling van blues, rock, reggae en een scheutje Latin. Het optreden 'begint om 20.30 uur. V RIJ DAG 13 MAART Alhambra I Missingen: 'Croco dile Dundee', 19. 21.30 en 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Dolly Dots Dutch treat', 19 uur; 'Flodder', 21.30 uur; 'Sex achter tralies', 23.30 uur. Grand Thea ter Goes: 'Ferris Bueller's day off, 19 uur; 'Blonde Dolly', 21.30 uur. Meccano Middel burg: 'Round midnight', 20.30 uur. Electro Middelburg: 'The mission', 20.30 uur. ZATERDAG 14 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Taran en de toverketel', 14 uur; 'Croco dile Dundee', 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Dolly Dots', 14 en 19 uur; 'Flodder', 21.30 uur. Grand Theater Goes: 'Ferris Bueller's day off', 19 uur: 'Blonde Dolly', 21.30 uur. Mec cano Middelburg: 'Dunderklum- pen', 15 uur; 'Round Midnight', 20 en 22.30 uur. ZONDAG 15 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Taran en de toverketel', 14 uur; 'Croco dile dundee', 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Dolly Dots', 14 en 19 uur: 'Flodder', 21.30 uur. Grand Theater Goes: 'Ferris Bueller's day off, 14 en 19 uur; 'Blonde Dolly', 21.30 uur. Meccano Middelburg: 'Dunder- klumpen', 14 uur; 'Round mid- night', 16 en 20.30 uur. MAANDAG 16 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile Dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Flodder', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Ferris Bueller's day off, 20 uur. Mec cano Middelburg: 'Round Mid night', 20.30 uur. Electro Mid delburg: college film en psycho analyse, 19 uur; 'Hiroshima mon amour', 20.30 uur. DINSDAG 17 MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile Dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Flodder', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Ferris Bueller's day off, 20 uur. Mec cano Middelburg: 'Round Mid- night', 20.30 uur. WOENSDAG IS MAART Alhambra I Vlissingen: 'Croco dile Dundee', 20 uur. Alhambra II Vlissingen: 'Flodder', 20 uur. Grand Theater Goes: 'Ferris Bueller's day off, 20 uur. Mec cano Middelburg: 'Dunderklum- pen', 15 uur; 'Round Midnight', 20.30 uur. Electro Middelburg: 'The mission', 20.30 uur. Round midnight De nieuwste film van regisseur Bertrand Tavenier 'Round Midnight' draait donderdag 12 maart tot en met woensdag 18 maart in het film huis Meccano in Middelburg. 'Round midnight' is een film over zwarte Amerikaanse jazz-musici die in de laat-vijftiger jaren naar Parijs gingen. Maar het is meer dan een jazz-film. Het gaat over twee mensen die een diepe liefde voor een genre muziek koesteren. Evengoed zouden ze een bepaalde stroming in de schilderkunst kun nen aanhangen; hoewel de dia loog dan anders zou verlopen, zou de relatie tussen de twee men sen - de emotionele band tussen twee belangrijke karakters - soortgelijk zijn. In de hoofdrol is saxofonist Dex ter Gordon te zien. De film is geïnspireerd op de voorvallen in het leven van de legendarische jazz-musici Bud Powell en Lester Young, aan wie de film dan ook opgedragen is. De muziek van 'Round rriidnigth' wordt op soundtrack, compact en cassette uitgebracht. Het Nederlands Kamerkoor on der leiding van William Christie brengt vrijdag 13 maart in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg het programma 'Swee linck en Franse navolgers', met werken van onder andere Swee linck. Lully, Goudimel en Char- pentier. Het repertoire van het Nederlands Kamerkoor bestaat voornamelijk uit a capeila composities maar daarnaast zijn alle Kamerkoorle den in staat solopartijen te vervul len. Het koor voert dan ook regel matig programma's uit -variërend van vroeg-barokke tot recent ge schreven composities- in samen werking met grote of kleinere in strumentale ensembles. Dit is ook het geval met het pro gramma 'Sweelinck en Franse na volgers'. De diverse koorwerken worden hier instrumentaal bege leid door een ensemble, dat bestaat uit: Stephen Stubbs (luit), Jonathan Rubin (luit), Vincent de Korte (cello), Annemarie Laszla (violone) en Christoph Roussee (orgel). Dirigent bij deze uitvoering is een van de belangrijkste klavecinisten en dirigenten van de oude muziek in Europa, William Christie. Smaakstaal' is een groep met in hun middel Jaap Blonk. Deze was eerder op duidelijke wijze aanwe zig in 't Beest met de Ursonate van Kurt Schwitsers. Was het toen zonder woorden maar met klanken en zonder begeleidende muziek, zaterdag 14 maart valt 'Smaakstaal' te zien en te horen in dezelfde ambiance van 't Beest in Goes en deze keer blijkt dat Blonk ook nog saxofoon kan spe len. 'Smaakstaal' laat op muzika le wijze de teksten van Lucebert horen en dat gebeurt in al haar ex tremen: komisch, weemoedig en onheilspellend. Het optreden begint om 21 uur. Christie heeft zijn reputatie onder meer gevestigd door zijn bron nenonderzoek en op basis daar van uitvoeringen en plaatopna men van Franse en Italiaanse ba rokmuziek en dan met name de muziek van Marc-Antoine Char- pentier en Jean-Philippe Rameau. Het programma dat die avond ten gehore wordt gebracht bestaat uit: Te Deum en Hélas mon Dieu van Claude Ie Jeune, Psalm 61 en 98 van Sweelinck, Motetten van Guillaume de Bouzignac, Cantio- nes Sacrae van Sweelinck, Lita nies a la Vierge van Etiënne Mou- liné Petit motet van Lully en Te Deum van Charpentier. Het concert begint om 20 uur. Het Nederlands Kamerkoor, inzet: William Christie Het Xenakis ensemble en Koor Nieuwe Muziek onder leiding van Huub Kerstens brengen zaterdag 14 maart in de St. Jacobskerk in Vlissingen het 50 minuten duren de drama 'Oresteia'. l)e film 'Crocodile Dundee' is vanaf donderdag 12 maart te zien in Alhambra I in Vlissingen. De film gaat over Michael J. 'cro- codile' Dundee, een vriendelijke en luidruchtige krokodillenjager en een Australische held. Hij is een expert met dieren. Door zijn levensvisie en gevoel voor humor vertegenwoordigt Dundee de le gendarische cowboy. Dundee haalt de voorpagina's van de kranten als zijn avonturen in de moerassen vol krokodillen bekend worden. De Amerikaanse journa liste, Sue Carlton, besluit een ver haal over het leven van Dundee te maken. Samen bezoeken ze de plaatsen waar het beroemde avon tuur plaats had. Om een breder beeld van Dundee te krijgen vraagt Sue hem om met haar mee te gaan naar New York. Voor Dundee is het de ervaring van zijn leven want hij zag in de streek van zijn geboorte nooit meer dan veer tig mensen bijeen... maar hij over leeft de week in New York. 'Oresteia' is een muziek-drama in drie delen naar de bekende Griek se mythe: Agamemnon gedood door Clytaeninestre, de wraak van Elektra en Orestes en de dia loog tussen Athene en de Furiën. Het muziek-drama wordt vooraf gegaan door een de slagwerk-solo 'Psappha', een loflied op de dich ters Sappho. Het optreden begint om 20.30 uur. Zaterdag 14 maart treedt de zan ger Jos Heykoop uit Oud- Beverland op in Middelburg. Hel optreden begint om 19.45 uur in het zendingshuis van 'Wereld Wijde Zending' aan de Dam 6 en begint om 19.45 uur. Jos Heykoop brengt een pro gramma dat ontstaan is uit alle daagse gebeurtenissen, waarop hij reageert vanuit zijn geloof. Het programma bestaat uit gi taarmuziek en Nederlandstalige liedjes met op de achtergrond op dia gezette schilderijen. Heykoop noemt zich dan ook muzi kant/verteller. Het optreden van Heykoop richt zich voornamelijk op jongeren in de leeftijd van 16 tot en met 30 jaar. Gert en Hermien In samenwerking met Gert en Hermien houdt de Baptistenge meente Middelburg op donderdag 12 niaart in het kerkcentrum 'De Hoeksteen' in Middelburg een evangelisatieavond. Medewerking aan deze avond wordt verleend door de brassband 'Walcheren' van het Leger des Heils onder leiding van de heer C. Vader. De aanvang van de dienst is 20 uur en de kerk is open om 19.15 uur. I)e Middelburgse filmtheaters ont vangen vrijdag 13 maart een aan tal Nederlandse filmregisseurs, ac teurs en actrices. De komst van deze landelijke beroemdheden wordt gezien als ondersteuning van de bioscoopplannen van de filmtheaters zoals een nieuwe bioscoop aan de Markt in Middelburg- De grote blikvangers zijn produ cent/regisseur van de Nederlandse speelfilm Flodder, Dick Maas, en de hoofdrolspeler uit deze fikm, Huub Stapel. Zij zullen op een Hollywwood-achtige manier (rode lopers en Rolls Royces?) binnen gehaald worden om 22.30 uur in café Meccano aan het Damplein in Middelburg. Dick Maas zal een aandenken krijgen omdat de film Abel, die hij produceerde, door het Middelburgse filmpubliek is verkozen tot beste film van 1986. Het feest wordt om 23 uur ver volgd met de popgroep The Direc tors. Muzikaal brein van de band is Dick Maas, hij speelt gitaar. De andere leden zijn Leon de Winter, Hans Scheepmaker, Sjors Schou ten, Huub Stapel, Maya vanden Broecke, Monique Klemann en Esmee Lammers, allen bekend van het witte doek. De groep speelt muziek uit de vijftiger en zestiger jaren tot ongeveer 1 uur. Psychopraatjes van Nico van Vliet. Het was een uitstekend idee van de NCRV in het radioprogramma 'Maandagmorgen magazine' we kelijks een 'psychopraatje' uit te zenden van Drs. N.H. van Vliet, ze gaan over allerlei menselijke gevoelens en belevingen als trouw, afscheid, genieten, warm te e.d. Het zijn alledaagse situa ties waarin psychologische pro cessen een rol spelen. Twee en vijftig van deze 'psychopraatjes' zijn in een boek gebundeld dat zo juist verscheen bij Swets Zeit- linger in Lisse. 112 blz. (ISBN 90.265.0797.6). Prijs 12,50. Victor Gilbertsz heeft als zoon van een officier in het vroegere Indie in veel plaatsen gewoond. Een daarvan was het eiland Am- bon en daarover schrijft hij in het boek 'Ambon, daar hebben wij gewoond'. Het zijn knap geschreven verha len uit een verre wereld rond de eerste Wereldoorlog. Het is een boek vol zoete herinneringen aan een gelukkige jeugd. Voor wie het oude Indië kent is dit een heel bij zonder boek. Uit. Moesson - Den Haag. Prijs 35,—. Boeken voor oudere meisjes be vatten maar al te vaak zoete ver halen zonder inhoud. Met 'De Eenhoorn' heeft de Vlaamse schrijfster Teresa van Marcke een goed en eerlijk boek geschreven over Anja, een zestienjarig meisje dat eerst opgroeit in een pleegge zin maar naar een tehuis moet. In 'De Eenhoorn' raakt zij het spoor bijster en komt ze voor de moei lijke keus te staan zelf voor het kind te zorgen dat ze verwacht of het af te staan. Een gevoelig ge schreven verhaal dat werd be kroond met de 'prijs Knokke- Heist voor het beste Jeugdboek 1986'. Uitgeverij Tor/B.V. - Al- mere. Prijs 17,50. Het grote Woonboek van Terence Conran. Dit boek is met recht een onuitputtelijke bron van ideeën voor ieder die iets wil doen aan de inrichting van het eigen huis. Er zijn maar liefst 1300 afbeeldingen in kleur en vele honderden in structieve tekeningen in verwerkt. Het gaat over stijlen van wonen en over de buitenkant van het huis, over de indeling en de vloe ren en wanden, over verlichting en kleurgebruik en over elke leef ruimte (kamers, keuken, zolder) afzonderlijk. Het vertelt ook wat u zelf wel en-niet zou kunnen doen. Een werkelijk schitterend uitgevoerd boek dat u laat zien hoe u een huis zo kunt inrichten dat u er gelukkig in kunt zijn. Uit gave Atrium - Alphen aan de Rijn. Tweede druk. Prijs 39,90. (Oorspronkelijke prijs ƒ90,—). door Jan Smeekens 'Een mens zit goed in elkaar. Een stel botten, wat lappen vlees, een stel ogen en een neus, veel meer is hel niet en toch kan het lopen en rennen, horen en zien, .leven en liefhebben. Maar dat wil niet zeg gen dat er niets aan is te verbete ren. Integendeel. Eigenlijk is hel belachelijk dat een mens van nu er net zo bijloopt als zijn opa en oma vroeger. Met ge reedschap en techniek is meer mo gelijk dan klokkijken op een hor loge of spurten op rolschaatsen. Doe het dan. Moderniseer je. Sleutel aan jezelf. Zo begint Midas Dekkers het hoofdstuk 'Sleutelen aan jezelf' in JE BINNENSTE BUITEN. Het citaat geeft niet alleen een in druk van de vrolijke, grappige toon van het boek, maar laat ook zien hoe speels en vindingrijk de schrijver zijn onderwerp, het menselijk lichaam benadert. Wat een dikke pret zullen kinderen be leven die (op school!) een dagje in de weer gaan met zijn suggesties en de "werktekening" van Ange la de Vrede. Wie peuters en kleuters zo nieuwsgierig bezig ziet met plan ten, dieren en zichzelf, vraagt zich verbaasd af waar die spontane be langstelling gebleven is als ze een jaar of tien zijn. Op die leeftijd weten veel kinderen alles van de exotische neusaap, een beetje van de merel in hun tuin en vrijwel niets van wat er onder hun eigen vel zit. Hun binnenste interesseert ze wel, maar omdat (ook op school) 'eten' meestal gekoppeld wordt aan bijvoorbeeld de schijf van vier, of de spijsvertering en zelden aan vragen als 'Hoe maak je van een struik andijvie een vin ger?' en 'Waarom stinkt een wind?', wordt hun eigen lijf al gauw iets waaraan weinig opwin dend onderzoek te verrichten valt. Daarnaast is het natuurlijk nog zó dat niemand - behalve Midas Dekkers dan - op het idee komt om naar een (eenvoudige) metho de te zoeken waarmee je scheten MIDDELBURG Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Eric van Slraaten, Wout Berger en Paul Hollander, foto's. Tevens Roel Mollema, keramiek. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (I.angeviele 49). Renée Mink, aquarellen en beeldhouw werken. Ma. t/m vr. 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Documentatie over vier eeuwen dominees. T/m za. Tevens Niek Haak, fotografie met als thema 'kristalgroei: orde en cha os'. T/m za. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum Kousteensedijk 7). Diverse foto grafen met 'Honderd foto's. Di. t/m vr. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Paul Bartels, Bob Pingen en Piet Diele- man, schilderijen. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). Geprepareerde vleermuizen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. CUSSING EN Bellamy 19 (Bellamypark 19) Jos Vulto, tekeningen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. T/m wo. Iguana (Bellamypark 35) Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Albert Verburg, foto's, tekeningen, fotoschilderijen. Ma., wo. t/m vr. van 12 tot 14 en van 17 tot 21 uur. Za. en zo. van 17 tot 21 uur. DONDERDAG 12 Mi A R T Gert en Hermien, 'De hoeksteen'. Middelburg, 19.15 li li r. VRIJDAG MAART Hel Nederlands Kamerkoor. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg. 20 uur. The Miles Browning Band, buurthuis 'De Paraplu', Vlissin- gen, 20.30 uur. ZATERDAG 14 MAART 'De muizenval' (thriller). Mini- theater, Middelburg, 20.30 uur. 'Het verjaardagspartijtje', (blijspel). Schouwburg, Middel burg 20 uur. 'Glazen speelgoed'. Concert zaal, Zierikzee, 20 uur. Ruud van der Meer en Rudolf Jansen (concert), Kloveniersdoe len, Middelburg, 20.30 uur. 'Rnnduitcluh' met een sing-in, chr. Geref. kerk, Zevenge- tijstraat. Zierikzee, 20 uur. 'Smaakstaal', 't Beest, Goes, 21 uur. Johnny and the Sukkels, Bar Haciënda, Wolphaartsdijk, 22.30 uur. Xenakis ensemble en Koor Nieuwe Muziek, St. Jacobskerk, Vlissingen. 20.30 uur. 'Jos Heykoop', Wijde Wereld Zending, Dam 6, Middelburg, 19.45 uur. 'Vrij dansen' met medewerking van 'Stardust', Concert- en Ge hoorzaal. Middelburg, 20.30 uur. ZONDAG 14 MAART Koffieconcert: Marjol Flore, Lunchcafé, Goes, 12 uur. Jimmy's Gang, De Bloesbak, Middelburg, 15.30 uur. MAANDAG 16 MAAR! 'Aardappelen' (toneelstuk), Ned. Ver. van Huisvrouwen, af- deling Souburg, Zaal Rehoboth. WOENSDAG IS MAART Tineke Schouten met 'Tvpies Tien', Prins van Oranje. Goes, 20 uur. 'De babysitrevue'. Schouw burg. Middelburg, 20 uur. kunt vangen. En berekenen hoe veel wind je per keer vangt. (Voor wie het weten wil, maar zich ge neert het te proberen: honderd centiliter, een theekopje vol. Ik heb het van de schrijver!) Het plezier dat Midas Dekkers er in heeft moeilijke zaken helder te verwoorden en met eenvoudige proefjes aanschouwelijk te ma ken, straalt van de bladzijden af. Het kan bijna niet anders of kin deren die zichzelf met dit boek binnenste buiten keren (en van zijn vorige geleerd hebben hoe ze met hun handen moeten kijken) vinden biologie het leukst van al les. Want daarbij kietel je jezelf, jaag je iemand de stuipen op het lijf, veroorzaak je een onweertje in je haar, eet je stukjes van je zelf, luis je je hersens erin,.... Wel blijven ze met de vraag zitten of ze nu één kilo huid hebben (pag. 6), of anderhalve (pag. 10). Als kinderen tussen negen en twaalf jaar zich nauwelijks kun nen bedwingen en meteen aan de slag willen, komt dat ook door de illustraties van Angela de Vrede. Je binnenste buiten door Midas Dekkers en Angela de Vrede. Uit geverij Meulenhof, Amsterdam. Prijs 27,50.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9