uit Q7 het akeBhart Het is pas goed als ik er zelf kippevel van krijg. Huib Koekoek KOBRO videoproducties Eetsalon/coffeeshop 'Pain Vite' geopend FORMIDO VLISSINGEN HEROPEND Service Super Mix uitgebreid met brood- kaas-noten-boetiek 'Peca' herenmode kreeg nieuw gezicht Project Neeltje Jans Eva Couture en Kapsalon Modern 'in het nieuw' Delta Stoffenhuis breidde zaak en collectie uit Tuincentrum Braber 40 jaar en vernieuwd DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 11 maarl 1987 Low budget Hobby Professioneel Systeem x Hel begint meestal heel onschuldig. Hel gezin wordt verrijkt x met een zoon en de kakelverse vader begint al na zeer korte lijd naar voren Ie brengen dat zoonlief toch zéker een trein- tje moei hebben. Idem dilo voor de aanschaf van een video- x camera mei toebehoren, want 'het is zo leuk voor later'. Het x einde is dan meestal dat er op zolder een complete mo- :j: delspoorbaan verrijst waar zoonlief echter niet mee mag spelen en bij alles wat de kleine doet de camera te voorschijn wordt getoverd om alles op video te zetten. Die activiteiten x worden dan nog uitgebreid met vakantiefilms, plaatselijke festiviteiten en dan houdt het vaak wel op. Video heeft echter nog een andere mogelijkheid in zich en dat is communicatie. Met dat laatste houdt de 42-jarige Vlis- singer Huib Koekoek zich bezig. Hij gaf een goed betaalde x baan op om zich helemaal op het medium video te kunnen ;X werpen. X Het besluit om om den brode met video bezig te zijn kwam niet zo maar uit de lucht val- len", geeft hij toe. "Video en XX audio zijn voor mij geen hobby X; maar een passie. Ik wilde daar x iets mee dóén. Als ik het nu niet X doe, dan kan het niet meer. X; Dan ben ik waarschijnlijk te oud om nog iets voor mijzelf te X gaan beginnen..." Er werd wat afgepraat in de :x woning aan de Vlissingse X; Pluimstraat. Gerekend. Plan- nen gemaakt en adviezen inge- X; wonnen. Een marktonderzoek X verricht. Het kon, er waren x binnen het Zeeuwse genoeg mogelijkheden. Met de steun x van vrouw Gerda en vriend/fo- tograaf Toine Broos werd de XX knoop doorgehakt. KOBRO X; (Koekoek en Broos) was een feit. Nu, een aantal opdrachten om voor een aantal bedrijven een A professionele videofilm te ma ken kan Huib tevreden consta teren dat zijn keuze op voor zichzelf te beginnen een goede is geweest. "Het werkt", glun dert hij. "Ik werk voorname lijk in de zogenaamde low budget sfeer. Dat zijn dus die bedrijven die zeg maar geen ka pitalen op tafel kunnen leggen maar wel graag aan reclame doen omdat ze daar de nood zaak van inzien. Dat is dus voornamelijk het midden- en kleinbedrijf. In het begin von den ze hel wel wat vreemd. Vi deo? Wat moet ik daar mee? Nu gaan ze de mogelijkheden inzien en blijkt het a: niet zo duur te zijn als ze altijd dachten en b: nog te werken ook. Een voorbeeld? Neem maar eens een warme bakker. Voor de toonbank staan een aantal mensen en die moeten wachten. Nou, dat duurt voor je gevoel altijd een eeuwigheid. Hang een tv-toestel aan de muur-of waar dan ook-zó dat de mensen dat goed kunnen zien. Zet er een videoband in waarop staat hoe bijvoorbeeld die man zijn brood bakt of een leuk filmpje met de aanbiedingen. Die din gen 'werken'. Een andere mo gelijkheid is een video maken voor een bedrijf dat zich op een beurs presenteert. Een leuk filmpje over hoe zo'n bedrijf in elkaar steekt en wat ze te bie den hebben. Gegarandeerd dat de mensen blijven staan en naar die tv kijken. Eén beeld kan vaak meer vertellen dan hon derd woorden. Het blijft beter bij de mensen hangen. Zo werkt dat nu eenmaal". Huib is gefascineerd door vi deo, geluid en alles wat daarbij komt. "Dat had ik al toen ik nog kind was", grinnikt-ie. "Bandjes opnemen en zo. Niet zo maar, maar er echt iets van maken. De kennis die ik daar mee heb opgedaan komt nu goed van pas. Afgezien van de nodige (broodnodige) appara tuur heeft Kobro meer in huis. "'Je moet wel", stelt de ex- verzekeringsman die van video gelukkig net zo veel verstand heeft als van verzekeringen. "Het is en blijft een hobby die je als beroep gaat uitoefenen. Het is communicatie en omdat je dat interesseert ga je cursus sen volgen. Marketing, recla me, het schrijven van een script. Vakcursussen video en audio. Je bent er altijd mee bezig". Koekoek zei het al: het moet professioneel gebeuren en daar hoort vanzelfsprekend niet al leen de nodige kennis, maar ook de apparatuur bij. "Nee, met een simpel cameraatje en twee recorders kom je er niet", zegt hij bijna verontwaardigd. "Daar moet je professionele apparatuur voor hebben". De studio ziet daar duidelijk naar- uit. Apparatuur om de video banden te monteren, waar de meest fervente videoliefhebber zjch de lippen bij zou aflikken. Monitors om alles te controle ren, Recorders. Professionele geluidsapparatuur met een 'heleboel-kanalen- mengpaneel'. In een ander ge deelte van de studio een atelier, waar bijvoorbeeld animaties kunnen worden vervaardigd. Duur? "Ja, duur" bevestigt Huib. "Maar goed". Om het te bewijzen draait hij een video af waarop een reclamespotje staat. "Gemaakt voor de 'Al gemene Zeeuwse', die er mee op een beurs stond". Vergele ken met de ster-spot is er nau welijks enig onderscheid te bespeuren. Zo'n opname is natuurlijk niet zó maar gemaakt. Huib legt uit hoe zijn 'systeem' werkt. "Al lereerst ga je met de opdracht gever rond de tafel zitten. Wat w il het bedrijf en wat is de doel groep. Met andere woorden, voor wie is het bestemd. Dat is dus de briefing. Dan ga je in zo'n bedrijf even sfeer proeven. Wat je dan natuurlijk wél in de gaten moet houden is wat wel en niet op video mag. Het is na tuurlijk logisch dat fabrieksge heimen niet op de band komen. Dan maak je de opnames. Dat kan binnen of buiten zijn. Wel nu, dan heb je bijvoorbeeld al les bij elkaar één uur band. Op de montagetafel wordt dat te ruggebracht tot zeg maar 20 minuten. Het kan natuurlijk ook korter, maar dat is weer af hankelijk wat die opdrachtge ver wil. Vervolgens hebben we de tekst. Die wordt in overleg met het bedrijf door (alweer) een pro fessionele tekstschrijver gemaakt. Dan komt het geluid er bij. Passend geluid wel te verstaan. De commentaarstem moet bij het beeld passen. Trouwens al het geluid moet bij het beeld passen. Een professionele stem spreekt de band in en dat wordt weer gemonteerd op video. Al les tot op de seconde nauwkeu rig want het bestaat niet, dat als de video is afgelopen de stem nog doorgaat. Dat kan niet. En het is pas goed als ik er zelf kip pevel van krijg", besluit hij zijn uitleg. Eén ding wil hij per sé nog kwijt: "Ik doe dit na tuurlijk niet alleen hè, Gerda en Toine Broos werken hard mee. Dat wilde maar even zeggen...." ierda en X; net zo I ik nog I Na de opname de montage Eetsalon/coffeeshop 'Pain Vite' is een nieuwe zaak die Irving Co- mijs heeft geopend naast 'La Fo lie', de discotheek aan het Dam plein 46-48 in Middelburg, die de jonge ondernemer al enige tijd ge leden met succes begon. In de nieuwe eetgelegenheid, die 's morgens al om negen uur open is tot 's avonds half zeven, is een keur van belegde broodjes te krij gen met onder meer verse salades, allerlei soorten vleeswaren, kaas, vis, hamburgers en kroketten. En verder wordt er koffie, thee en al lerlei frisdranken geserveerd. 'Pain Vite' heeft zo'n veertig zit plaatsen, deels aan tafeltjes en deels aan de eetbar. Voor de bezoekers van discotheek 'La Folie' betekent de nieuwe zaak ook een extra service. Zij kunnen gebruik maken van het assortiment broodjes en snacks van 'Pain Vite'. Comijs, die alles naar eigen ideeën heeft ingericht, maakte een verbinding tussen bei de zaken. Tijdens de openingstij den van 'La Folie' is ook de keu ken van 'Pain Vite' open. "Maar uitsluitend voor de bezoekers van de discotheek. De deur aan het Damplein van de broodjeszaak gaat dicht", stelt de uitbater re soluut. Formido Vlissingen heeft de zaak aan de Gildeweg 8 'inwendig' geheel vernieuwd. Voor deze veranderingen, waar onder meer een nieuwe vloer, een efficiëntere indeling en een optimale verlichting is aange bracht. is de zaak een maand gesloten geweest. Vorige week maandag, 2 maart, is Formido 'nieuwe stijl' heropend. 'Pain Vite' heeft ook plannen om in de zomermaanden een terras voor de zaak te exploiteren. Vorige week dinsdag heeft 'Pain Vite' zijn deuren voor het publiek geopend. De belangstelling van het publiek was overstelpend. "We staan ge woon perplex. De advertentie met de openingsaanbiedingen komt pas woensdag in de krant, maar de mensen kunnen daar kennelijk niet op wachten", constateerde verkoopdirecteur K. Jongman, die al vanaf het begin, zo'n acht jaar geleden, bij Formido is be trokken. Voor de bezoekers maakte dat overigens niets uit, want de aanbiedingen golden ook al op de openingsdag. Door de verbouwingen en veran deringen is Formido Vlissingen nog 'klantvriendelijker' gewor den. Er zijn nu ruime rechte pa den gemaakt waardoor de winkel wagens gemakkelijk zijn te ma noeuvreren en het assortiment - dat ook nog is uitgebreid - beter kan worden gepresenteerd. Van het openingsfeest - 'we heb ben een winkel vol aanbiedingen' - kan ook in de Formido- vestigingen in Middelburg en Goes worden geprofiteerd. In de Vlissingse Formido staan tien me dewerkers klaar om. onder aan voering van bedrijfsleider Tino Poppe, de klanten te helpen. "En ze doen dat zeer gemotiveerd", concludeert de heer Jongman, die bijzonder tevreden is over de inzet van de medewerkers - ook uit de andere vestigingen - bij de ver bouwingswerkzaamheden. "Zij hebben in twee weken ge presteerd, wat normaal vijf we ken in beslag neemt", prees de verkoopdirecteur. Onlangs kreee Formido- directeur-eigenaar 'J.B.D. Adri- aanssen een prijs van de Zeeuwse kamer van koophandel voor zijn creatief ondernemerschap. De voortdurende wijzigingen en ver beteringen in de Formido-zaken van de prijswinnaar zijn daar de bet aan. Voor die onderscheiding kreeg de Formido-directeur veel reacties van zijn klanten, evenals bij de heropening van de Vlissing se Formido-zaak. Service Super Mix heeft de zaak aan de Fhiromarkt 4 in Middelburg uitgebreid met een boetiek waar brood, noten en kaas worden ver kocht. De uitbreiding ging ten koste van de magazijnruimte. De super markt is ongeveer twintig vierkante meter groter geworden. 'Peca' herenmode heeft de zaak aan de I.ange Delft/hoek Se- geersstraat in Middelburg een ander aanzien gegeven. De zaak maakt deel uit van een winkelgalerij waarvan de uniformiteit van de puien door Peca-directcur P.J.F. Castenmiller als een nadeel werd ervaren. "Als modespeciaalzaak moet je duidelijk laten zien wat de klant in de winkel kan aantreffen. Het profiel moet daarvan een afspiegeling zijn", vindt hij. Daarom heeft Peca de gehele pui vernieuwd en ge tracht om met donkerblauw met grijs de sfeer te evenaren die in de win kel heerst. De vormgeving van de gevel is ei gentijds uitgevoerd, 'maar niet te extreem of te modern'. "Dit weerspiegelt zich weer in de col lectie die voor wat kwaliteit, mo de en kleuren zeker te vergelijken is met vooraanstaande herenmo dehuizen in de grote steden", ver zekert de heer Castenmiller. De entree van de zaak is nu pre cies op de hoek van de zaak ge maakt, zodat er van alle kanten, mede door het vele glas, een goe de inkijk is verkregen in de ver nieuwde zaak, want ook het inte rieur is vernieuwd. De beneden (kelder) verdieping is niet veran derd; die is zo n twee jaar geleden al gemoderniseerd. Peca herenmode viert dit jaar te vens het 50-jarig bestaan. Net voor de oorlog begon de vader van de huidige ondernemer een herenmodezaak aan de Walstraat in Vlissingen. Tijdens de oorlogs jaren verhuisde Peca naar Mid delburg, schuin tegenover de hui dige vestiging die in 1954 is be trokken. Kwaliteit en service staan bij Castenmiller en zijn me dewerkers hoog in het vaandel. Vorige week vrijdag werd de ver nieuwde zaak met een receptie voor medewerkers en genodigden officieel heropend. Met de nieuwe boetiek speelt on dernemer G. Mix in op de wensen van zijn klanten. "Ik kreeg steeds meer de klacht te horen dat de voorverpakte artikelen een te gro te hoeveelheid bevatten, vooral voor alleenstaanden en kleine ge zinnen. Daarin is dan nu verande ring gekomen. Nu kan alles los gekocht worden in de gewenste hoeveelheid", stelt de onderne mer die al zo'n vijftien jaar de Middelburgse supermarkt ex ploiteert. De heer Mix heeft van de gelegen heid gebruik gemaakt om ook zijn zaak een andere en efficiënte re indeling te geven. "De routing is nu wat praktischer geworden voor de consument en tevens heeft het geheel een beter aanzien gekregen", vindt de supermarkt exploitant die vooral het woord 'Service' in de winkelnaam daar mee wilt benadrukken. Tijdens de verbouwingswerk zaamheden, die ongeveer twee weken in beslag hebben genomen, is de verkoop gewoon doorge gaan. "Door steeds de zaak aan te passen - ik ben altijd bezig met veranderingen - probeer ik de concurrentie met het grootwinkel bedrijf het hoofd te bieden", zegt de heer Mix. "Bovendien hebben wij een groot parkeerterrein voor de deur en dat is nog gratis ook", lacht de actieve ondernemer. Gedeputeerde J.B. Ventevogel en burgemeester van Veere Mevrouw G.W. Montfrans-Hartman benaderden in 1985 Louis van Gasteren, beeldend kunstenaar en filmmaker, met het verzoek ideeën te ontwik kelen voor de totale inrichtingg van het werkeiland Neeltje Jans en een nadere uitwerking van educatieve, culturele en recreatieve voorzienin gen van internationale allure: liet Project Neeltje Jans. De provincie gaf de toetsing van dit project in handen van Tourism Development Consultants (1 DC) en inmiddels is het eerste rapport met betrekking llelma en Richard van Westreenen hebben hun zaken aan de Schel- destraat in Vlissingen - kapsalon 'Modern' en 'Eva Couture' - van een nieuw en eigentijds interieur voorzien. In twee weken tijd is de gedaan teverwisseling gerealiseerd; in die tijd waren de zaken gesloten. Het was inmiddels elf jaar geleden dat er 'iets' aan het interieur was ver anderd. Zeventien jaar geleden begonnen de jonge ondernemers hun kapsa lon; zes jaar later werd daar de damesmode aan toegevoegd. Dat was de laatste keer dat ook de kapsalon onderhanden werd genomen. "Het was dus wel nodig dat er wat aan gebeurd", vertelde Hei- ma van Westreenen. Alles is in een lichte en eigentijdse sfeer ge bracht en ook de indeling is veel efficiënter geworden. Er zijn nieuwe wasbakken en droogkap- pen geplaatst en de lichtinstallatie is aangepast. Damesmode Eva Couture, dat met een doorgang aan de kapsalon is verbonden, is ook opnieuw ingedeeld. Hoewel de oppervlakte niet is toegenomen oogt alles veel groter waardoor de collectie beter tot zijn recht komt. Eva Couture heeft de nieuwe voorjaarscollectie al in huis. De klanten kunnen de voorjaarsmo de direct komen bekijken. Vandaag, woensdag, morgen en overmorgen is er bij Eva Couture modeshow. Een aantal manne quins laat in twee shows per dag - 's morgens tien uur en 's mid dags om drie uur - de nieuwste creaties zien. tot de haalbaarheid binnen. Als doelgroepen noemt TDC on der meer de dagrecreanten, de ba sisscholieren en de verblijfsre- creanten (bij elkaar de attractie bezoekers), die goed moeten zijn voor een totaal jaarbezoek van ruim bijna 600.000 mensen. Van de doelgroep 'speciaal geïnteres seerden' verwacht het TDC dat er zo'n 30.000 per jaar komen en wat betreft het inkomend toe risme zouden dat er ongeveer 330.000 moeten zijn. In totaal re kent het TDC er op dat 953.000 belangstellenden het Project Neeltje Jans zullen bezoeken. Rekening houdend met herin vesteringen zou het hele project aan voorzieningen tot het jaar 2000 ruim 131 miljoen gulden moeten gaan kosten. De totale ex ploitatiekosten worden geraamd op 6 miljoen gulden per jaar. Aan totale exploitatiebaten gaat het rapport er vanuit dat het 24 mil joen gulden per jaar aan entree gelden, opbrengsten horeca en doorverkoop oplevert. Bij de berekening van de kosten en opbrengsten is rekening gehou den met de gefaseerde bouw van het project. Het Delta Stoffenhuis aan de Kanaalstraat 33 in Oost-Souburg heeft recentelijk de zaak uitgebreid met een aangrenzend pand. Er is ruim veertig vierkante meter verkoopruimte bijgekomen, plus een magazijn en een verdubbeling van de etalageruimte. Bovendien is de 'oude' win kel in een eigentijdse stijl aangepast; de verlichting is verdubbeld. Door de extra ruimte konden ook de collectie stoffen en accessoires worden vergroot. Het Souburgse stoffenhuis heeft nu ook meer stoffen voor de jeugd, waarbij vooral de khakikleur, bedrukte stoffen in pasteltinten en jeans er uit springen. Achttien jaar geleden begonnen Piet en Hetty Baas hun winkel in Souburg en in die tijd is er al ver schillende keren verbouwd en uit gebreid. De verbouwing, die voor het grootste deel door de eigenaar zelf is uitgevoerd, heeft ruim vijf weken in beslag genomen. De ver koop ging in die verbouwingsperi ode gewoon door. "Het is nu veel prettiger werken en bovendien komt de presentatie van de collectie veel beter tot zijn recht", vindt de heer Baas. Voor de accessoires is een hele wand vrijgemaakt. In dit 'kleinvak'- gedeelte is alles op het gebied van de zelfmaakmode te vinden. Op vallend daarbij is de knopenkast; enkele duizenden knopen zijn daarin overzichtelijk op kleur en grootte uitgestald. Het nieuwe gedeelte werd door de heer Baas voorheen verhuurd. Toen de huurder - een antiekhan delaar - het pand verliet, besloot het ondei nemersechtpaar de vrij gekomen ruimte bij de eigen zaak te betrekken. Na een maandenlange periode van verbouwen opent Braber in Renesse op 19 maart het grootste tuincentrum van Zeeland. Dat op zichzelf is natuurlijk al een reden voor een feestje, maar Brabcr- Groenvoorziening hëeft nóg iets te vieren en dat is het feit dat het be drijf 40 jaar bestaat. Braber grijpt dit dubbel-feest dan ook aan om klanten, relaties en geïnteresseerden kennis te laten maken met het vernieuwde tuin centrum. Tevens kan men een kijkje nemen in het zojuist in ge bruik genomen nieuwe kantoor gebouw. Behalve de ontwerpafde ling zijn daar de personeels- en ontvangstruimten, de volledig ge automatiseerde project- en finan ciële administratie en de zoge naamde groenbank onderge bracht. Het off ;iële gedeelte vindt uiter- aard pk its op 19 maart. In aan- wezighe J van een aantal genodig den zal burgemeester van de ge meente Westerschouwen me vrouw J.L. Niemantsverdriet- Leenhetr de nieuwe naamplaat 'Tuincentrum Braber' onthullen om zich vervolgens uitgebreid te laten rondleiden. De volgende twee dagen (20 en 21 maart) zijn de 'open dagen'. Be halve dat men een kijkje kan ne men in en op het nieuwe tuincen trum zijn er diavoorstellingen en demonstraties, een presentatie van de nieuwe tuinmeubelen, een info-corner waar de tuinaanleg zichtbaar wordt gemaakt en waar gratis advies en informatie wordt gegeven. Voor de kinderen ligt er een zakje bloemenzaad klaar en kunnen zij meedoen aan een kleurwedstrijd.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7