GROENEVELD HEEFT OOK VOOR U HETBESTE HOORTOESTEL NISSAN ALS JE ALLES GOED BEKUKT JAGER Vliegveld Midden- Zeeland moet blijven Groeneveld helpt u beter horen. Groeneveld opticiens Je blijft erin riiden. □una Woensdag 11 maart 1987 DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Transcendent Jeugdwerk Klcdingbeurs 55 plus NCRV Speelgoedbeurs Opgroeien ENV Poppenbeurs PvdA Reuma POR-mededelingen Prima Donna Belasting Autowrakken Vlissingse markt MAIS0N VISSER Voorjaar-Zomer Regen of wind voor uw hoofdbedekking naar: UW BONT- EN HOEDENSPECIALIST Auto Walcheren Dijkwel B.V. CNV Zelfbezinning Opvoedkunst HOWA PvdA Meidengroep Vrouwenbond FNV Archeologie WEIDELIJKE (ARTS) Videofilmen Compost Gerbrandystraat Vijvervreugdtocht MBV-volleybaltoernooien Gastgezinnen Zangavond Holi Pagwha Scheldcbuurt Vrije School Welzijn Raad Middelburg Hofplein Doven SGP Rommelmarkt Dixhoornbrigade SlechthcfEenden Huurderscomité Gediplomeerde opti ciens die de beschikking hebben over de modernste'apparatuur staan elke dag voor u klaar. Zij zorgen ervoor dat u optimaal plezier van uw bril of kontaktlenzen hebt. Een veilig gevoel! Viswedstrijd Bevrijdingsweek Ruilbeurs Landarbeid Hypotheek informatie Onder de titel: 'Alerte rust als ba sis voor meer succes' wordt vrij dag 13 maart een lezing gehouden over transcendentale meditatie in café-restaurant De Blauwe Haan aan de Markt in Middelburg. Dirk Kriek, bioloog en TM-leraar, zal er spreken. De aanvang is om 20 uur. De jongerenbeweging verbonden aan de FNV is sinds 23 februari bezig met een actie tegen het jeugdwerkgarantieplan van minis ter De Koning. Er worden 30 dui zend folders verspreid en de ge meentebesturen zullen onder druk gezet worden. Wie meer informa tie wil hebben over de stand van zaken rond de actie en het plan kan bellen tijdens kantooruren naar Pieter Cival (030-333115), Yolanda of Pieter in Zeeuws- Vlaanderen (01150-97025) of Yvonne en Jolanda in Middelburg (01180-38318). De peuterspeelzaal Pietepeutertje in Middelburg houdt op woensdag 18 maart een speelgoed- en kle- dingbeurs. Tussen 9 en 10 uur kunnen de spullen(zomerkleding vanaf maat 92 en speelgoed dat in goede staat is) ingeleverd worden, tussen 13.30 en 15 uur is de verko ping en tussen 15.30 en 16.30 uur mogen de overgebleven spulletjes weer opgehaald worden. Een kwart van de opbrengst is voor het Pietepeutertje. De beurs wordt ge houden in Het Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan in Mid delburg. De huishoudbeurs in de RAI in Amsterdam wordt dit jaar uitge breid met een speciale afdeling voor 55-plussers. De senioren spe cial wordt gehouden tijdens de eerste vier dagen van de huishoud beurs van 23 tot en met 26 april. De eerste twee dagen is de beurs geopend van 10 tot 18 uur, de tweede twee van 10 tot 17 uur. Leden van het bestuur, de directie en programmamakers van de NCRV zullen maandag 16 maart in de Schouwburg in Middelburg aanwezig zijn om de achterban in Zeeland op een ledenvergadering toe te spreken. De jaarlijkse pro vinciale ledenvergadering begint om 19.30 uur. De Marinierskapel luistert de avond op. De peuterspeelzaal 't Hummel hoekje in Grijpskerke houdt op zaterdag 14 maart een kinderkleding- en speelgoedbeurs in het dorpshuis. Donderdag kun nen de spulletjes ingeleverd wor den tussen 19 en 20 uur; ze worden tussen 10 en 11.30 uur op zaterdag verkocht. De helft van de op brengst is voor de zaal. Alle christenen die ook geestelijk op willen groeien kunnen zaterdag 4 april naar de Rehobothstraat 9 in Oost-Souburg komen omsamen te overdenken wat de bijbel te zeg gen heeft over geestelijk (opgroei en. Andries Loos, Hilvert Wijn- holts en Ger de Koning zullen een inleiding houden. Oscar Bax wil informatie verstrekken op het nummer 01184-65889, hij kan ver tellen dat de bezoekers brood mee moeten nemen voor de maaltijd en een muziekinstrument mee mogen nemen. De dag duurt van 10.30 tot 16 uur. De concept-tekst van het rapport FNV-2000 is uit. De FNV- districten en de bonden moeten nog vergaderen over de uiteindelij ke tekst. En ook de achterban mag meepraten, daartoe is er op zater dag 4 april een speciale bijeen komst in het distriktskantoor aan het Walplein in Middelburg. De voorstellen van de FNV-kantoren en de bonden, die hopelijk in maart geformuleerd worden, zul len er met de achterban besproken worden. Ook nieuwe ideeën zijn van harte welkom. Het organisatiebureau Bianca van Oosterhout en poppenatelier De Dolphijn uit Middelburg houden zondag 15 maart een poppenbeurs in De Prins van Oranje aan de Nieuwstraat in Goes. De beurs is geopend van 10.30 tot 17 uur en oude poppen kunnen gratis ge taxeerd worden. De PvdA afdeling Middelburg gaat de wijk in. Dit keer is geko zen voor de Stromenwijk/'t Zand. Op woensdag 18 maart houden de gemeenteraadsleden van de PvdA spreekuur in de Ontmoetingskerk in de Stromenwijk. Tussen 19 en 23 uur zullen onder meer de vol gende onderwerpen aan bod ko men: de opvang van de jeud in de wijk, verkeersoverlast, de staten verkiezingen, wijkvoorzieningen en indiciduele problemen van de bewoners. Haalt het reumafonds het jaar 2000? Ja, natuurlijk. Maar niet zonder de hulp van de bevolking. Daarom is er tussen 9 en 15 maart weer de jaarlijkse collecte voor het Nationaal Reumafonds. Het eerste nummer van dit jaar van het blad POR-mededelingen is uit. Het is de onafhankelijke pe riodiek (vier keer per jaar) van de Zeeuwse provinciale onderwijs raad. Het hoofdthema van dit nummer is de volwasseneneduca tie. Verder staan er berichten'en verslagen in. Wie belangstelling heeft kan het blad aanvragen bij het secretariaat, telefoon 01180-31430. De Zeeuwse werkgroep Prima Donna uit Goes houdt zondag 15 maart een thema-middag over les bische vrouwen, discriminatie en aids. Deze middag wordt gehou den in het vrouwenontmoetings centrum Jet aan de Zusterstraat in Goes en begint om 15.30 uur. Middelburgse ouderen die hulp willen hebben bij het invullen van het aangiftebiljet voor de inkom stenbelasting kunnen hiervoor te recht bij de stichting Welzijn voor Ouderen aan de Molstraat in Mid delburg, telefoon 01180-27537. Op 23 en 25 maart wordt de hulp gegeven. Opgeven kan op het nummer of bij de stichting. De provincie Zeeland heeft een provinciaal plan opgesteld over de verwijdering van autowrakken. Door de sterke toename van het aantal auto's zijn meerdere pro blemen ontstaan bij het verwijde ren van de wrakken. Vooral bij het bewaren en bewerken van de wrakken ontstaan milieuhinderlij- ke situaties als bodem- en grond waterverontreiniging, luchtveront reiniging, geluidshinder en land schapsontsiering. De bestaande wetgeving blijkt onvoldoende toe reikend te zijn om deze problemen aan te pakken. Daarom vindt de provincie het noodzakelijk om een speciale regeling voor de verwijde ring van autowrakken in te lassen in de afvalstoffenwet. De doelstel ling van de wet is het bevorderen van een milieuhygiënisch verant woorde verwijdering, het bevorde ren van een doelmatige afvoeror- ganisatie van de wrakken en het zoeken naar een planologisch aan vaardbare locatie. De vrijdag- en zaterdagmarkt in Vlissingen zal vanaf vrijdag 13 maart definitief worden verplaatst naar de Lange Zelke en de Spuistraat. De aanleiding voor die verplaatsing is de herinrichting van de Oude Markt. Na het ge reedkomen van dit werk zal de markt niet terugkeren naar de Oude Markt. Papegaaistraat 9-11, Goes Advertentie I.M. Een goed samenspel tussen oorarts en audiciën is van groot belang voor het eindresultaat. Het toestel moet nauwgezet gekozen worden aan de hand van het voorschrift. Dat luistert heel nauwLetterlijk in dit geval. Kies daarom de hoortoestellenspecialist die daar het belang van inziet. Dan weet u zeker dat u kiest voor het juiste hoortoestel én voor ervaring en vakmanschap. VLISSINGEN, Lange Zelke 93, tel. 01184 - 12398 Veerseweg 104 Middelburg Distriktsbestuurder L.Q. Pher- nambucq zal vrijdag 13 maart een toespraak houden op de jaarlijkse familie-avond van de CNV- afdeling Middelburg. Daarna zal de toneelsclub Serooskerke een blijspel opvoeren. De avond wordt gehouden in de aula van de Kla- renbeek LTS in Middelburg. De klinisch psycholoog Hans Her- weijer uit Doetinchem snijdt woensdag 18 maart het thema 'Hoe maak ik contact met mijn in nerlijke bron?' aan. Hij doet dit op een bijeenkomst in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg (in gang Verwerijstraat) van het Cen trum voor Zelfbezinning regio Zeeland. De aanvang is om 20 "Toneelspel door volwassenen en kinderen", is het onderwerp op de bijeenkomst van de vereniging voor Vrije Opvoedkunst in de bo venzaal van de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Het on derwerp wordt ingeleid door ie mand van het Vrij Pedagogisch Centrum. De aanvang is om 20 De Hondenvereniging Walcheren houdt dinsdag 17 maart haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in het Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan in Middelburg. De aanvang is om 19.30 uur. De PvdA sluit op dinsdag 17 maart de campagne voor de sta tenverkiezingen af met een mani festatie in De Zwaan aan de Krommewegesingel in Oost- Souburg. Sprekers zijn Paul Boersma, John Lilipaly en Greet de Vries-Hommes. Het solidari- teitskoor De Bevelanden zorgt voor de muziek. Het programma begint om 20.30 uur. Buurthuis De Paraplu in Vlissin gen start op maandag 16 maart een meidengroep. Meisjes tussen de 12 en 16 jaar kunnen praten, muziekluisteren, filmkijken en sie raden maken. Op de eerste avond (tussen 19.30 en 21 uur) is er aan dacht voor Make-Up. Voor inlich tingen en opgave bellen naar het Buurthuis aan de Alexander Go- gelweg 59 in Vlissingen, 01184-65453. De vrouwenbond FNV afdeling Oost- en West-Souburg houdt op woensdag 18 maart een jaarverga dering in De Belt aan het Koop mansvoetpad in Oost-Souburg. Het jaarverslag van 1986, de bestuursverkiezing en de begroting zullen aan de orde komen, -na de pauze is er een quiz. De aanvang is om 19.45 uur en informatie is te krijgen op het nummer 01184-62226 (na 19.30 uur). De provinciaal archeoloog, R. van Heeringen, zal op woensdag 18 maart een lezing houden in het Stedelijk Museum in Vlissingen over 'Een jaar archeologie in het Zeeuwse'. Hij zal zijn verhaal ver duidelijken met dia's. De lezing begint om 20 uur aan het Bellamy- park in Vlissingen. zoekt jachtmogelijkheid e.v.t. (prima vergoeding) Brieven onder no. 10-2 bur. v.d. blad. De Nederlandse Organisatie voor Audiovisuele amateurs start een cursus van drie lessen in Middel burg over videofilmen. De cursus is bedoeld voor mensen die net ap paratuur hebben aangeschaft of dat van plan zijn. André Swinnen zal vele tips geven over een goed gebruik van de camera, de recor der en de camcorder. Ook de montage van videofilm met een tweede recorder wordt behandeld. De cursus wordt gehouden op de woensdagen 1, 8 en 15 april van 20 tot 22.15 uur op een nader aan te geven zaal in Middelburg. Inlich tingen en aanmeldingen bij André Swinnen, Heerlerweg2 in Hoens- broek, telefoon 045-217392. De gemeente Vlissingen is begon nen met de promotie van het com- posteren in het kader van het milieu-actieplan '86 en '87. Daar toe kunnen de inwoners van Vlis singen met een gemeentelijke sub sidie een composteringswet bestel len. Wethouder W. Wisse van openbare werken overhandigde vorige week donderdag de eerste vaten. De provinciale politici komen donderdag 12 maart hun mening geven over de oplossing van de verkeersproblemen in de Gerbran dystraat en de realisatie van de SW-14 (de doortrekking van de Bossenburghweg richting Koude- kerke die in de toekomst de func tie van de Gerbrandystraat over moet nemen). Het wijkcomité Pauwenburg wil daar nu duide lijkheid over hebben. Om 19.30 uur zullen de politici informatie geven aan de bewonersgroep, daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De informatie avond wordt gehouden in het wijkcentrum Open Hof. De ontspanningscommissie van Vijvervreugd in Middelburg houdt zaterdag de Vijvervreugdtocht, een jaarlijkse wandelmars over 5, 10, 15 of 25 kilometer, die zowel individueel als in groepsverband kan worden gelopen. Het startbu reau is gevestigd in de gymzaal van Vijvervreugd aan de Koude- kerkseweg in Middelburg. De deelnemers aan de langste marsen, de 25 en 15 kilometer, beginnen tussen twaalf en één uur aan de tocht, de lopers op de vijf en tien kilometer starten om twee uur 's middags. Voor iedere deelnemer is een medaille beschikbaar; tevens krijgt elke groep een herinnering aangeboden. De Middelburgse Volleybal Vere niging (MBV) houdt de jaarlijkse volleybaltoernooien op drie ach tereenvolgende zaterdagen. Het eerste toernooi begint zaterdag. Voor elk toernooi zijn twaalf dames- en vierentwintig heren teams ingeschreven. Alle toernooi en worden in de sporthal Kruitmo- len gehouden. De eerste wedstrij den beginnen 's morgens al om half negen en de finales staan voor 17.20 uur op het programma. Europa Kinderhulp heeft (nog) een schreeuwend tekort aan gast gezinnen in de regio Zeeland. Zo als bekend nemen deze gezinnen kinderen op in de vakantieperiode (juli augustus) uit Nederland, Duitsland, Frankrijk en Engeland. Het betreft kinderen die in het va derland zo'n beetje tussen de wal en het schip zijn terechtgekomen, althans wat betreft hun gezinssitu atie of wiens ouders zo arm zijn dat ze zich geen vakantie kunnen veroorloven. De Stichting Kinder hulp betaalt trouwens de reis- en verzekeringskosten. De dagelijkse kosten komen voor rekening van de gastgezinnen. Voor informatie 01198-1702. Vier koren uit Zeeland zingen dinsdag 17 maart in de Gasthuis- kerk aan de Lange Delft in Mid delburg. Dominee Brandsma spreekt daarbij een verbindende tekst uit. De zangavond begint om 20 uur. Het belangrijkste Hindoestaanse feest van het jaar, Holi Pagwha, wordt zaterdag 14 maart gevierd in De Spinne in Goes. Het is het nieuwjaars- en lentefeest van de Hindoes. Het programma ziet er als volgt uit: 20 uur, een chautaal- groep uit Vlissingen brengt tradi tionele liederen; daarna vijf uur lang dansen op de muziek van de Surinaams/Hindoestaanse mu ziekgroep Indian Diamonds. De organisatie is in handen van de Stichting Welzijn Surinamers en Antillianen afdeling Zuid- Beveland. Kaarten zijn verkrijg baar op het nummer 01100-27361 Het buurthuis Scheldebuurt houdt vrijdag 13 maart haar maandelijk se bingo-avond in de Verk. Quak- kelaarstraat 95 in Vlissingen. De aanvang is om 20 uur en de zaal is een half uur eerder open. De Vrije School Zeeland houdt aan de Willem Arondeusstraat in Middelburg een open dag op za terdag 14 maart. Een kleuter leidster zal een inleiding houden over het thema van de dag: de peuter en kleuter. Verder is er een tentoonstelling van kindertekenin gen, een peutereurythmie en een kinderoppas. De bestuurscommissie voor het welzijn in Middelburg vergadert maandag 16 maart over subsidie verzoeken van het wijkwelzijns- overleg in Zuid. Verder staan de subsidieverzoeken van onder meer de Van Dixhoornbrigade, het COC-Walcheren, de stichting Middelburgs Theater en Humani- tas op de agenda. De vergadering begint om 16 uur in vergaderzaal 1 van het pand Stadhuisstraat 2. De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag 23 maart in het stadhuis over het promotie plan Toeristisch-Recreatief beleid. In dit actieplan worden het stimu leren van vergader- en congrestoe- risme, versterken van Miniatuur Walcheren als elk-weer-attractie, verbetering van de campingac commodatie, uitbreiden van de hotelaccommodatie, vernieuwen van het klank- en licht spel en in tensiveren van promotie als eerste actiepunten. Het jeugdgebouw Hofplein in Middelburg is in een gloednieuw jasje gestoken. Op zaterdag 14 maart zal het vernieuwde gebouw officiëel worden heropend door wethouder Vinke. Hij doet dit om 15.15 uur. lederen is welkom tus sen 15 en 17 uur. De disco Hof plein heeft ook een nieuwe naam gekregen: Reflex. Reflex is elke zaterdag open tussen 20 en 23 uur voor jongeren van 16 jaar en ouder. Er wordt geen alcohol ge schonken. Op zaterdag 14 maart is er een speciale disco met een mistshow en opvallende lichts how. Reflex is gevestigd Achter het Hofplein in Middelburg. Voor informatie bellen naar Reflex (01180-23567) of Monica van de Meer (01180-12406). Doven en slechthorenden uit Zee land kunnen zaterdag 28 maart meedoen aan een Miss- en Mister- verkiezing. Rond de verkiezing is een feestavond georganiseerd door de Zeeuwse Stichting Welzijn Do ven in het Wijkcentrum De Spinne aan De Spinne in Goes. Vanaf 16 uur staan de kraampjes klaar met informatie, om 19 uur begint het 'echte' feest met dans en disco en om 21 uur begint de verkiezing. Wie daaraan wil meedoen moet zich voor 15 maart schriftelijk op geven bij de ZSDW, Mans- feldstraat 20 in Arnemuiden. Tele fonisch informatie vragen kan op de teksttelefoons van Coby van de Ketterij (01182-2000), Cor van Dalen (01180-38519) en Siepke Baan (01180-37599). .De SGP statenkring Walcheren houdt op vrijdag 13 maart een fo rumdiscussie die in het teken zal staan van de statenverkiezingen. De heren W.P. Rentier, M. Dijke en M. Markusse zullen aanwezig zijn in het verenigingsgebouw Ons Huis in Meliskerke. De aanvang is om 19.30 uur en de discussie is openbaar. De Delta-band uit Vlissingen houdt zaterdag 21 maart een rom melmarkt in de voormalige jeugd herberg aan de Breewaterstraat in Vlissingen. De markt duurt van 10 tot 12.30 uur. De Van Dixhoornbrigade uit Mid delburg bestaat deze maand 15 jaar. Reden voor een feest in het clubhuis van de brigade aan de Loskade in Middelburg. De recep tie/reünie begint om 14 uur en zal duren tot 16 uur. Iedereen is wel kom en vooral de oud-leden en re laties van de brigade. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden geeft vrijdag 13 maart inlichtingen over de tekstte lefoon, de Visi com en de Visibel. De aanvang is om 14.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Het huurderscomitee WSW/Bo- menbuurt in Vlissingen vergadert donderdag 12 maart in het wijk centrum Middenhof in Oost- Souburg. Op de agenda staan on der meer de stand van zaken met betrekking tot een proef met douche-ruimten, de kabel-tv, de waterlast, brandgangen Basco en de verslaggeving van de opbouw- commissie Oost-Souburg en het woonlastencomité Vlissingen. De vergadering begint om 20 uur. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Wie van vissen houdt doet er goed aan om op 6 juni naar Goeree te gaan. Op die dag wordt daar de grootste zoetwater-viswedstrijd gehouden die ooit in Nederland is gehouden en de opbrengst daar van is bestemd voor de bestrijding van AIDS in Afrika. Aan deze vis wedstrijd kunnen maximaal 2500 hengelaars deelnemen. Het par cours strekt zich uit langs een vis water over een gebied van 40 kilo meter van Goedereede naar Stel lendam, Melissant en Dirksland. Voor informatie en opgave: 01879-1898 of 05169-1093. De Bevrijdingsweek, die van 4 tot en met 9 mei wordt gehouden zal in Zeeland in het teken staan van de vluchtelingen. In voorbereiding is een aktie tot hulp aan Afghaan se vluchtelingen in Pakistan. In 'De Schenge' in Heinkenszand vind op 21 maart weer een modelspoor- en verzamelbeurs plaats. Het evenement richt zich vooral op hobbyisten die model- banenbouwen en verzamelaars van locomotieven, locomotieven en wagons en miniatuurauto's, daarnaast is er ook voor de nu- mismaten, filatelisten en verzame laars van oude ansichtkaarten vol op gelegenheid om materiaal te ruilen. De beurs begint precies om 10 uur en is rond de klok van 16 uur afgelopen. Jan Zwemer spreekt tijdens de bij eenkomst van de Heemkundige Kring Walcheren op 25 maart in hotel Walcheren in Koudekerke over het onderwerp 'landarbeid op Walcheren na 1800'. Zwemer schreef onder meer het boekje 'Een zekel om geit-eten te snieën'. De bijeenkomst begint om 20 uur. Vrijwel jaarlijks wordt er druk gediscussieerd ol' liet vliegveld Midden- Zeeland moet blijven of vertrekken. "Het vliegveld moet blijven", stelt de Kamer van Koophandel in een schrijven aan gs van Zeeland. Als achtergrondd voor deze stel- lingname meent de Kamer dat de aantrekkende economie er toe heeft geleid dat de burgerlucht vaart is toegenomen. Het valt daarbij op, dat juist de kleinere vliegvelden zich in een toenemen de belangstelling kunnen verheu gen van de zakelijke gebruikers. Tegen deze achtergrond is de Ka mer dan ook van mening dat een vliegveld onontbeerlijk is voor Zeeland. Bovendien, zo luidt de brief, zijn alle zogenaamde perspectiefvolle bedrijfstakken in het Zeeuwse, zoals zeehavenge bonden activiteiten, toerisme, re creatie en visserij gebaat bij een vliegveld, waardoor korte verbin dingslijnen met het buitenland mogelijk zijn. Verder pleit de Ka mer voor de aanleg van een ver harde start- en landingsbaan. Daarmee wordt kan de bedrijfsze kerheid van het veld en dus de aantrekkelijkheid voor het be drijfsleven toenemen. De Kamer gaat er daarbij vanuit dat het de voorkeur verdient om aansluiting te zoeken bij de huidi ge lokatie van het vliegveld. Als argumenten voert de Kamer daar bij aan de geringe bevolkings dichtheid in dp onmiddellijke om geving van het vliegveld, de aan zienlijke kapitaalsvernietiging in geval van verplaatsing en de cen trale ligging. Zij merkt daarbij op, dat de bereikbaarheid van het vliegveld bijzondere aandacht verdient. 5 jaar vaat* rente met gemeente garantie Annuïteiten Lineair Leven Geldveretrekker werke- opge- opgegeven lijke geven rente rente rente Friese Bondssp. 650 6,6 werke- opge- lijke geven Geldveretrekker rente rente De Amersfoorlse 723 75 C en E Utrecht 751 6,7 6,7 AEGON 723 7,0 Ver. Spaarbank 751 6,7 6,7 AMEV Lev. Verz 723 75 ABP 7.11 65 - Delta Lloyd 723 75 Metallicus 7,13 63 63 Nationale Ned 723 75 Bondsp.Cenn/ONed 7,17 69 69 NOG Verz. 723 75 Bondsp.Mid/N/ONed 722 69 69 RVS 723 75 WoonfondsHoli. 723 6,7 6,7 Stad Rotterdam 723 7,0 HNG 725 65 63 Wmterthur 723 75 AMEV Hyp.Bedr. 733 75 75 Vraag uw NVM-makelaar om een Direktbank 733 7.0 75 vergelijking van de andere Postbank 733 7,0 75 factoren die bij uw keuze van belang zijn premie,afkoop- Aegon Hypoth. 738 75 7,0 waaide en wmstdeling Gelders Utr.sp. 7,44 7,1 - W.U.H. 7,45 6,9 69 Nutssp. West Ned 7,46 7,1 7,1 Rabo Hypoth. 7,46 7,1 7,1 NadsrWidM Vinnooa Bouwfonds N.G. 7,49 75 - 1 onrwt^J» m+r NVM Nutssp.'s-Grav. 7,49 7,15 7,15 Nat.Ned. Optie' 734 72 72 NVM Mees Hope 757 7,1 7,1 ABN(ABHK) 750 72 63 - Andere vormen opge geven AIOIRO 7,60 72 72 Avista Bank (CL) 7,60 72 72 Geldveretrekker rente NMB 7,60 72 72 Roparco krediet 6,7 F.G.H. 7,61 7,0 725 Bouwf Rente Rust 72 Bank v. Hyp.Fin. 7,77 72 72 Rabo Rente Stabiel 7,4 Bovengenoemde percentages komen uit het NVM-Stappenplan Met behulp van dit plan kunt u samen met de NVM-makelaar tot de juiste hypotheekkeuze komen Vraag uw makelaar om nadere informatie. De genoemde instellingen verstrekken ook hypotheken met andere looptijden, bijvoorbeeld 3,7.10 of 12 jaar vast Om een juiste vergelijking mogelijk te maken worden alleen de 5-jaars taneven vermeld. De werkelijke rente bestaat uit de opgegeven rente plus een aantal vanabelen, die per geld verstrekker kunnen vaneren (bijv afsluitprovisie). Voor hypotheken zonder gemeente garantie is de rente in de meeste gevallen 02%hoger dan bovengenoemde rente Peildatum: 2 maart 1987 Bron: Stappenplan NVM

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11