GROENEVELD HEEFT OOKVOORU HET BESTE HOORTOESTEL llllll Groeneveld helpt ubeter horen. Groeneveld opticiens b) l> s nE VLISSINGER Woensdag 4 maart 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Borstvoeding Paraspychologie Dia's China Smulmiddag Belasting Modeshow Doven Biddag Zijdeschilderen Pottenbakken Belasting terug Eendragtsburch Kinderopvang Pannekoekenwandeling Postzegels SKW Middelburg Tienermoeders KRENTEN BOL |y*>SS"*V<, Modeshow Landendag Pien Kapasi Innerlijk Thuistaalgroep Verkeer Middelburg Zeeuwse Cultuur Rusland Honden Stop Borssele CDA-vrouwen Kledingbeurs Autoclubs Antiekbeurs Fitness '87 Domburg Oppashuizen Mariekerke Mariekerke Cultuur Vlissingen Dekhengsten Frans Avond-ruilbeurs TI 99/4A 't Speelterreintje IA^ u een grote keus uit vele honderden dames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altijd de hocte oplossing vinden die past bij uw uiterlijk maar ook binnen budget! beste uw Solinger Belastingbrochures Kinderdagverblijf Muisjes? Disco '1 Zand Ouderen Jeugdwerk CURSUS STICHTING WELZIJN OUDEREN WALCHEREN De moedergroep voor Walcheren van de borstvoedingorganisatie La Leche League Nederland geeft maandelijks informatie over borstvoeding. Op dinsdag 10 maart is de bijeenkomst in de W. Arondeusstraat 52 in Middelburg om 20 uur en op woensdag 18 maart om 10 uur in de W. Aron deusstraat 10 in Middelburg (tele foonnummers: 01180 37833/15041). Moeders en aan staande moeders zijn welkom en de kinderen mogen ook mee. De heer D. Dumalin van de Ne derlandse Vereniging voor Pa raspychologie uit Brugge komt op woensdag 18 maart een lezing houden over 'uittreden' en een uit eenzetting geven over de bijdragen van Out Of Body Experiences tot een mogelijk bewijs voor de over- levingshypothese. De lezing is in De Schakel, Bachtensteene 14 in Middelburg en begint om 20 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie, Postbus 7093 in Middelburg. De Nederlandse Reisvereniging" geeft voor leden en belangstellen den op zaterdag 7 maart in hotel Walcheren in Koudekerke een dia middag met lezing over China. De middag wordt gepresenteerd door mevrouw Melis. De aanvang is om 14 uur. Buurthuis De Paraplu uit Vlissin-' gen houdt op donderdag 5 maart een smulmiddag voor kinderen. De frieten worden gebakken tus sen 16 en 17 uur. Op vrijdag 13 maart a.s. zullen deskundigen van de Inspectie der Belastingen gratis helpen bij het invullen van aangiftebiljetten. Van 10.00 - 12.30 en 13.30 - 17.00 kan iedereen in de vergaderzaal van de Openbare Bibliotheek Vlissingen terecht voor zijn belastingproble men. Het is van belang papieren zoals, jaaropgaaf van loon of uit kering, giro- of bankafschriften met rente opgave, bewijzen van betaling van hypotheekrente, rente op leningen, ziektekosten, studie kosten, giften of andere aftrek posten mee te nemen. Op dinsdag 17 maart is er een mo deshow in het wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. De deelnemende za ken zijn: Modehuis Steketee, Mo dehuis Heystek, Schoenenhuis Roelse, Roovers Lederhoek, Roo- vers Sport, Kapsalon Hairpoint en Kwekerij Moesbosch. Kaarten zijn in de voorverkoop te krijgen bij de genoemde bedrijven en de beheer der van het wijkcentrum. De show begint om 20 uur. Doven en slechthorenden uit Zee land kunnen zaterdag 28 maart meedoen aan een Miss- en Mister- verkiezing. Rond de verkiezing is een feestavond georganiseerd door de Zeeuwse Stichting Welzijn Do ven in het wijkcentrum De Spinne aan de Spinne in Goes. Vanaf 16 uur staan de kraampjes klaar met informatie, om 19 uur begint het 'echte' feest met dans en disco en om 21 uur begint de verkiezing. Wie daaraan wil meedoen moet zich voor 15 maart schriftelijk op geven bij de ZSDW aan de Mans- feldstraat 20 in Arnemuiden. Tele fonisch informatie inwinnen kan ook op de teksttelefoons van Cobi van de Ketterij (01102 - 2000), Cor van Dalen (01180 - 38519) of Siep- ke Baan (01180 - 37599). Voorganger J. Scheffers heeft als thema voor een experimentele dienst in de Hofpleinkerk geko zen: "Vrouw en werk, voor stenen of brood?" in verband met biddag voor gewas en arbeid en de inter nationale vrouwendag. De dienst begint zondag 8 maart om 16.30 uur. Adrie en Guky van Hoegee starten dinsdag 10 maart met een cursus zijdeschilderen en batikken in de Frans Duwaerstraat 11 in Middel burg. Op de cursussen wordt de traditionele Chinese schildertech niek respectievelijk Indonesische batikmanier met de tjanting ge leerd. De cursus begint dinsdag om 20 uur. De cursusleiders geven informatie op het nummer 01180 - 11342. Buurthuis Het Woltershuis uit Vlissingen start vrijdag 6 maart met een cursus pottenbakken en boetseren. De tien bijeenkomsten duren van 9.30 tot 11.30 uur. Het Woltershuis staat ook buiten de cursusuren open als oefenruimte. Aanmelden en informatie vragen kan bij het buurthuis, Hogeweg 103-105 of telefonisch 01184 - 14660. De jongerenorganisatie WJ-CNV uit Goes helpt jongeren in de maand maart met het terugvragen van belasting. Jongeren die in 1985 of 1986 niet het hele jaar hebben gewerkt, kunnen belasting terugvragen. Daarvoor moet het zogenaamde T-biljet ingevuld worden. Het WJ-CNV geeft daar informatie over. Er is een gratis folder, er staat een telefoonnum mer open voor informatie en jon geren kunnen een afspraak maken om hulp te krijgen bij het invullen van het formulier. Voor het aan vragen van de folder en het inwin nen van informatie is er een telefo nisch spreekuur op woensdag 4 maart tussen 16 en 20 uur. Tele foon 01100 - 20310. De basisschool De Eendragts burch houdt op zaterdag 14 maart de jaarlijkse rommelmarkt van 10 tot 13 uur. Voor de kleinsten zijn er films en spelletjes en voor de groten is er koffie. De school is ge vestigd aan het Vromoldsland in Middelburg. Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen is vanaf maandag 9 maart een opvanghuis voor kinde ren tussen 6 en 12 jaar oud. Op maandag, dinsdag en donderdag zullen er verschillende activiteiten zijn voor de kinderen tussen 15.15 en 17 uur. In eerste instantie wordt de kinderopvang georganiseerd in samenwerking met de Jacob Cats school, maar ook kinderen die niet op die school zitten zijn welkom. Voor meer informatie: Het Wol tershuis, 01184 - 14660. Wandelaars die zaterdag 7 maart meedoen aan de pannekoekwan- deltocht van de wandelsportvere niging Willen is Kunnen uit Vlis singen, krijgen na afloop een pan- nekoek en een leuke attentie. De tocht is 5 of 10 kilometer lang en begint bij het clubhuis aan de Oranjestraat in Vlissingen. De started is om 13.30 uur. De Vlissingse postzegelvereniging Philatelica houdt zaterdag 7 maart een grote voorjaarsruilbeurs in de rijksscholengemeenschap De Scheldemond aan de Paul Kru- gerstraat in Vlissingen. De beurs begint om 10 uur. Om 13.30 is er een veiling met postzegelkavels die tegen een hoge prijs worden inge zet. De dag wordt besloten met een verloting. Einde om 17 uur. De Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg vergadert maandag 9 maart in het wijkge- bouw Het Trefpunt aan de Nas- saulaan in Middelburg. Op de agenda staan de jaarverslagen van 1986, de werkprogramma's van de secties en het investeringprogram ma voor 1988. De algemene (bestuurs-) vergadering begint om 20.30 uur. De Fiom Zeeland start met een gespreksgroep voor tienermoe ders, jonge alleenstaande moeders tot 23 jaar. De groep zal zes keer bijeenkomen op 5, 12, 19 en 26 maart en op 2 en 9 april, steeds tussen 10.15 en 12 uur. Er zal on der meer gesproken worden over school en moederschap, de reac ties van vrienden en kennissen en de ervaringen van elkaar. De plaats van samenkomst is in het Fiom-gebouw aan de Var- kensmarkt in Middelburg. Voor meer informatie bellen naar 01180 - 27311Er is een oppas aanwezig. Een goed samenspel tussen oorarts en audiciën is van groot belang voor het eindresultaat. Het toestel moet nauwgezet gekozen worden aan de hand van het voorschrift. Dat luistert heel nauwLetterlijk in dit geval. Kies daarom de hoortoestellenspecialist die daar het belang van inziet. Dan weet u zeker dat u kiest voor het juiste hoortoestel én voor ervaring en vakmanschap. VLISSINGEN, Lange Zelke 93, tel. 01184 - 12398 Boordevol gevuld, op 100 gram bloem vullen we maar liefst 125 gram krenten en rozijnen. Dat maakt onze krentenbol zo lekker. Ook voor kleine huishoudens aantrekkelijk, u hoeft er geen 6 of 10 te nemen. Het is heel gewoon (bij ons) als u er 1 of 2 neemt. KLEIN MAAR FIJN -BAKKERIJ- Walstraat 98 Vlissingen 01184-12479 Kanaalstraat 27 O -Souburg 01184-72553 Alex Dronkers presenteert vrijdag 6 maart een modeshow door de mannequins en dressmen die net een opleiding hebben afgerond bij het modepromotieteam Aliènne. Een deskundige jury zal de 15 mannequins en 4 dressmen beoor delen. De show wordt gehouden in het golfslagbad in Vlissingen en begint om 21 uur. De vereniging Wereldkinderen in Zeeland is al bijna tien jaar actief om kinderen in derde wereldlan den hulp te verlenen. Eén van de activiteiten van de regio Zeeland is de tweejaarlijkse landendag die dit keer op zaterdag 7 maart in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg gehouden wordt. In het middelpunt van de belangstelling staan de landen India, Korea en Sri Lanka. Over deze landen zul len video's vertoond worden, en er is een optreden van een Indiase muziekgroep en een modeshow. Verder zijn er voor de kinderen vele activiteiten zoals plakken en knippen, een poppentheater en hapjes en drankjes. De landendag begint om 16 uur en werd moge lijk gemaakt door subsidie van de provincie Zeeland. Armand Pien houdt op maandag 9 maart een lezing over de toe komst vóór het jaar 2000. Hij doet dit in het Wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen om 20 uur. De voorver koop is tot maandag 12 uur bij de beheerder van Open Hof, 's avonds kaarten aan de zaal. De vriendenkring Kapasi nodigt alleenstaanden tot 45 jaar uit om zaterdag 7 maart te komen dansen in café-restaurant De Landbouw aan de Grote Markt in Goes. De aanvang is om 21 uur. Bel voor in formatie naar 01100 - 12316 of 01102 - 2709. De initiatiefgroep openbaar werk van de Anthroposofische Vereni ging in Nederland houdt vrijdag 20 en zaterdag 21 maart een werk weekend rondom het thema 'De Innerlijke Scholingsweg'. Op vrij dag is er een voordracht door H. Pronk om 20 uur tot 22.15 uur. En op zaterdag begint het pro gramma om 9.30 met een geza menlijke opmaat met eurythmie. De dag wordt vervolgd met vele le zingen, maaltijden en demonstra ties tot 22.15 uur. Het werkweek end is in de Vrije School aan de W. Arondeusstraat in Middel burg. Opgeven en inlichtingen vra gen kan bij mevrouw A. Machiel- Guépin, telefoon 01180 - 37019. De thuistaalgroep in Het Wolters huis in Vlissingen doet een oproep aan alle lesgeefsters en ex- lesgeefsters om te komen praten over nieuwe initiatieven voor Moslimvrouwen. Voor meer in formatie kunnen zij terecht bij Kees Catsman, sociaal cultureel werker van Het Woltershuis, tele foon 01184 - 14660. De vaste commissie van advies en bijstand voor het verkeer van Middelburg vergadert woensdag 4 maart over de verkeerssituatie aan de Buitenhovelaan en de Roozen- bürglaan en over het financiële meerjarenplan 1988/1991. De ver gadering wordt gehouden in de maquettekamer van het stadhuis en begint om 19.30 uur. De Zeeuwse culturele raad verga dert donderdag 5 maart over het subsidieverzoek van de Stichting Filmtheaters Middelburg voor een proefproject. Verder staan op de agenda de resultaten van de Zeeuwse culturele dag, de verbou wing van de Statenzaal, de beel dende kunstmanifestatie/kunst beurs en het ontwerp voor de deel programma's 1988. De vergade ring wordt gehouden aan de Dam 31 in Middelburg en begint om 14 uur. De heer De Vries zal dinsdag 10 maart een zelfgemaakte film ver tonen over Rusland. Hij doet dit op een filmavond van de groep van weduwen en weduwnaars in Middelburg in het Fiom-gebouw aan de Varkensmarkt in Middel burg. De aanvang is om 19.30 uur. Belangstellenden kunnen een fol der aanvragen over de groep op het telefoonnummer 01180 - 27311. Hondebezitters kunnen dinsdag 10 maart naar een informatieavond komen van de Hondenvereniging Walcheren (HOWA). Er zal een dierenarts aanwezig zijn om de conditie van de honden te contro leren en twee trimsters geven in formatie over vachtverzorging, nagels en de verzorging van de hond. De avond wordt gehouden in het Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan in Middelburg en be gint om 20 uur-. Inlichtingen bij Nel Murk, 01180 - 28210. Een jaar na de ramp in Tsjernobyl organiseert de actiegroep Stop Borssele een serie acties tegen de kerncentrale in Zeeland. Op 24, 25 en 26 april zijn er een demonstra tie, een blokkade en een mani festatie. De actiegroep houdt van tevoren een informatie-avond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg (zaal 2) op donderdag 5 maart om 20 uur voor mensen die van plan zijn om aan de acties deel te nemen of belangstelling hebben voor de groep. Het CDA-vrouwenberaad afde ling Vlissingen houdt op maandag 9 maart een bijeenkomst in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat in Vlissin gen. Drs. H. Eversdijk, Zeeuws lid van de CDA-tweede kamerfractie, zal spreken over de rechtspositie van de vrouw. De aanvang is om 9.30 uur. De Unie van Vrijwilligers heeft een verkoping van zomerkleding op het programma staan. Op woensdag 11 maart kan heren- en kinderkleding voor verkoop inge leverd worden tussen 9.30 en 12 uur. Deze kleren worden die mid dag verkocht tussen 13.30 en 16 uur. Dameskleding kan op maan dag 16 maart worden ingeleverd tussen 14 en 17 uur. De verkoop van deze kleding is op dinsdag 17 maart tussen 9.30 en 14 uur. De kledingbeurzen worden gehouden aan de Herengracht 52 in Mid delburg. De drie autoclubs in Zeeland 'De Bevelanden', 'Scheldegouwen' en 'De Zeeuwen' beginnen weer met de rittensport in het nieuwe sei zoen. Er zijn vijf oriëntatieritten vastgesteld op de zaterdagen 7 en 14 maart, 4 april, 9 en 23 mei. De uitslag bepaalt wie zich provinci aal kampioen mag noemen dit jaar. De eerste rit wordt verreden in de gemeente Borsele. Inschrij ven kan tussen 13.30 en 14.30 uur in Hotel De -Korenbeurs aan de Heerenstraat in 's Heerenhoek waar de rit begint. De prijsuitrei king is in hetzelfde gebouw. Vromans Antiek uit Vlissingen or ganiseert op vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 maart een antiekbeurs in de concertzaal in Zierikzee. De organisator zal erop toezien dat de prijs en kwaliteit met elkaar in ver houding zijn. Verder is het moge lijk bij Vromans Antiek de waren te laten taxeren. De beurs is vrij dag van 16 tot 22 uur, zaterdag van 11 tot 18 uur en zondag van 11 tot 17 uur geopend. Fitness '87 is een zelfstandig on derdeel van de publieksmanifesta tie Sportief '87 in de Jaarbeurs te Utrecht. Van 4 tot en met 8 juni zullen vele leveranciers van fitness benodigdheden hun waren in de stands uitstallen. De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 10 maart om 19.30 uur in het gemeentehuis over een voorstel tot benoeming van gemeentelijke lijkschouwers. Ver der staan op de agenda de voor stellen tot het beschikbaar stellen van een krediet aan een aantal scholen in de gemeente, een voor stel tot verhoging van de garantie prijs van oud papier en een voor stel tot wijziging van de algemene subsidieverordening Specifiek Welzijn ten behoeve van de beide plaatselijke VVV's. De Fiom in Dordrecht, een instel ling die hulp verleent aan één oudergezinnen, Zoekt ook dit jaar weer oppashuizen in Zeeland. Dit zijn huizen van mensen die tijdens hun vakantie het huis bewoond willen hebben. Het gaat vooral om de schoolvakantieperiode. Meer informatie en opgave bij Jan Het- sen van de Fiom in Dordrecht, Vrieseweg 135 en telefoon 078 - 142155. De gemeenteraad van Mariekerke vergadert dinsdag 10 maart over het onderzoeken van de geloofs brief en het toelaten van een nieuw raadslid. Verder staan op de agen da het vaststellen van de 1 le wijzi ging van de begroting 1986 en het verkopen van een aantal percelen. De vergadering begint om 19.30 uur in het Gemeentehuis. De Stichting Welzijn voor Oude ren afdeling Mariekerke houdt drie informatiebijeenkomsten. Op woensdag 18 maart in Amicitia in Aagtekerke, op dinsdag 24 maart in Ons Huis in Meliskerke en op vrijdag 27 maart in het Dorpshuis in Grijpskerke. Alle bijeen komsten beginnen om 15 uur en na afloop (om ongeveer 17 uur) is er een broodmaaltijd voor de be zoekers en standhouders. De mid dagen zijn bedoeld voor de oude ren uit de verschillende dorpen. Zij kunnen zich opgeven voor de activiteiten. De eerste middag in Aagtekerke zal geopend worden door wethouder P. van der Meu- len van Mariekerke. Verder is er een enquête om achter de wensen van de ouderen te komen. De culturele raad Vlissingen ver gadert donderdag 5 maart om 20 uur in het welzijnscentrum Bach- ten Komme in Vlissingen over het voorstel om een provinciaal kunstuitleencentrum op te richten. Verder staan op de agenda de sub sidie voor de stichting Muzikan- tenbelangen die in oprichting is en de globale concept-planning voor de zomeractiviteiten in 1987. Voor de negende maal presenteren de Zeeuwse en enkele Brabantse hengstehouders vlak voor het dek- seizoen dit voorjaar hun hengsten aan het publiek. De twee shows die gegeven worden, zijn georgani seerd door Warmbloed Paarden Stamboek Nederland en worden gehouden op donderdag 5 maart in de Manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg in Serooskerke om 19.30 uur en op dinsdag 10 maart in de Rollostallen aan de Plaatstraat in Absdale om 19.30 uur. Er zullen ongeveer dertig hengsten te zien zijn waaronder een aantal van hoog nationaal niveau. Mevrouw M. Favre-Bonvin zal woensdag 11 maart vertellen over boekbinden en een demonstratie geven op de koffiecontact-ochtend van de Alliance Francaise afdeling Walcheren. Deze ochtendwordt gehouden in de Franse school aan de Verdilaan in Vlissingen en duurt van 9.30 tot 11 uur. Verzamelaars van munten, an sichtkaarten en postzegels kunnen die komen ruilen in pension De Goede Verwachting in Lewedorp. Voorheen werden de beurzen ge houden in café Ruimzicht, maar wegens plaatsgebrek zijn ze ver huisd. De eerstvolgende beurs is op vrijdag 6 maart om 19.15 uur. De Texas Instruments gebruikers groep regio Zeeland houdt op vrij dag 6 maart een bijeenkomst in vergaderzaal nummer 2 van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Alle bezitters van de TI 99/4A zijn welkom om 19 uur. Voor verdere informatie telefoon nummer 01180 - 37027. De peuterspeelzaal 't Speelter reintje in Oostkapelle houdt op za terdag 14 maart een kleding- en speelgoedbeurs in het Hervormd Gemeentecentrum aan de Dorpsstraat in Oostkapelle. Zo merkleding voor kinderen tot 14 jaar en speelgoed kan worden in geleverd op de peuterspeelzaal op maandag 9 maart en dinsdag 10 maart tussen 11 en 11.30 uur. Vijftig procent van de opbrengst is voor de peuterspeelzaal, de andere helft voor de aanbieder. De op brengst kan op dinsdag 17 maart opgehaald worden. De beurs is ge opend tussen 10 en 11.30 uur en voor de kinderen is er een grabbel ton. Informatie: 01188 - 3084. 4 v3->\v7 vS* diJ urueneveiu neen Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. De functionaris B.K.S. Solinger van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen vertrekt per 1 april 1987. Daarom biedt het bestuur van de stichting hem een receptie aan op woensdag 11 maart om 16.30 uur in het dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg. Vanaf dinsdag 3 maart is bij de Verenigde Spaarbank weer een se rie van vier belastingbrochures verkrijgbaar. De titels van de boekjes zijn: De belastingen, spa ren en beleggen; De belasting en uw lening; De belasting en uw ver zekeringen en Informatie voor erf genamen. De fiscale reeks kwam tot stand in samenwerking met het belastingadviesbureau De Boer en Van Keulen, zodat de inhoud up to date is. Het dagelijks bestuur van de pro vincie Zeeland heeft in beroep besloten geen subsidie te verlenen aan de stichting Kinderdagverblijf Vlissingen. De stichting had ge vraagd om een bijdrage van 26.750 gulden voor de exploitatie van het verblijf in Vlissingen, waar door het regionale karakter kinderen uit heel Walcheren te recht zouden kunnen. Gedeputeer de staten vindt dat het kinderdag verblijf een gemeentelijke aangele genheid is en dat het regionale ka rakter niet voldoende aangetoond is. Het verblijf vindt dat met een regionale opzet wordt ingespeeld op het provinciale emancipatie- en werkgelegenheidsbeleid. De stich ting kan nu nog beroep aanteke nen bij de raad van state. Omdat er babymuizen geboren zijn bij de jeugdnatuurclub, no digt het buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen iedereen tussen de 10 en 13 jaar uit om beschuit met muis jes te komen eten. De receptie is op vrijdag 6 maart om 15.45 uur. Om 16.00 uur moeten de gasten weer weg omdat moedermuis en baby's dan verder moeten rusten. De wijkvereniging 't Zand in Mid delburg houdt zaterdag 7 maart een disco-avond en play-backshow voor de Jeugd in het wijkgebouw 'De Vergulde Baars' aan de Baars jesstraat in Middelburg. Deelne mers aan de play-backshow moe ten zich vooraf opgeven bij Ad de Priester, telefoon 01180 - 28602. De disco-avond, die om halfacht begint, is voor iedereen toeganke lijk. Toegangskaarten, inclusief consumptie, zijn aan de zaal ver krijgbaar. De algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Middel burg houdt op dinsdag 17 maart een algemene ledenvergadering in de Schakel in Middelburg. Voor de pauze komen de belangrijke za ken aan de orde, na de pauze is er een bingo. De vergadering begint om 14 uur. De jongerenbeweging van de FNV heeft een werkgroep tegen het jeugdwerkgarantieplan. Wie ook tegen het plan is en er iets aan wil doen, kan woensdag 11 maart om 14 uur naar het pand van de jon gerenbeweging komen aan de Dam 12-14 in Middelburg. Voor meer informatie bellen naar 01180 - 38318. 'Gezondheid en ouder worden' Ouderen vanaf zestig jaar die nog zelfstandig wonen kunnen vanaf ongeveer 10 maart gaan deelnemen aan een cursus 'Ge zondheid en ouder worden' in de plaatsen Biggekerke, Vrou wenpolder en Zoutelande. De cursus is een initiatief van de Stichting welzijn ouderen Wal cheren en wordt ingevuld door de Districtsgezondheidsdienst Zeeland. Tijdens acht bijeenkomsten wordt voorlichting gegeven over allerlei onderwerpen met betrekking tot de gezondheid. De regels opvol gen kan er toe leiden dat een oudere langer zelfstandig kan blij ven wonen en leven. Deskundigen worden uitgenodigd om verschei dene onderwerpen toe te lichten. Daarnaast zal ook worden inge gaan op vragen van deelnemers en misschien - zo licht de DGZ toe - zijn er brandende vragen die nu eindelijk eens gesteld kunnen worden. Onderwerpen die aan bod komen zijn in ieder geval: ouderdomsge breken, de rol van de kruisvereni gingen, voeding, beweging, medicijngebruik, de arts, demen tie, veiligheid, verzorging van het (kunst)gebit en de taken van de stichting welzijn voor ouderen. herder werd deze cursus gegeven in Veere, Koudekerke, Oostkapelle en Westkapelle. Voor de nieuwe cursus kunnen 20 ouderen in schrijven tot 27 februari.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7