r-- Huis kopen? Keuring voorkomtverrassingen mt Z> Het üHrf Florence damesmode in fraai pand aan Middelburgse Korte Delft JAGER Shoerette kreeg facelift onder nieuwe eigenaar Direkteuren medische kleuterdagverblijven ernstig verontrust 'De Nobelaer' heeft er een etage bij Autobedrijf Dijkwel Vlissingen opnieuw ingericht Sal de Nooyer Bouwkundige Nieuw tenue voor Zeeuwse Feyenoord supporters DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 4 maart 1987 Expertise Hobby WEIDELIJKE (ARTS) MAISON y. VISSER Wt Tijdens de KROKUSVAKANTIE speciale aanbieding KINDER HOEDJES v.a. f 29,95 ALPINO'S 115,- UW BONT- EN HOEDENSPECIALIST Het huisje was net wat ze zochten. Popperig en knus met leuke luikjes voor de ramen. Vlak bij de duinen en strand en ook nog eens in de buurt van de stad. l)e prijs was óók nog net leuk: iets meer dan anderhalve ton. De koop werd beslist en de makelaar verzekerde het jonge stel dat ze er een prima huis aan hadden. Ken droom werd werkelijkheid. Dat was in de zomer. In de winter zag het er ineens heel anders uit. Bij de eerste de beste regenbui bleek er net zo veel water in het huis als er buiten te zijn. Dak goed lek en totaal ver rot. Dat kon natuurlijk gebeuren. Tweede hypotheek geno men om een nieuw dak te laten zetten. In het voorjaar moest er worden geschilderd. Onder de verf van de kozijnen bleek alleen maar vermolmd hout te zittenZo bleek er van lie verlee alles aan het huis te mankeren en de droom werd een nachtmerrieEigen schuld, dikke bult? X "Nee, zo ligt dat natuurlijk ;j: niet", stelt Sal de Nooyer uit Arnemuiden, uit wiens mond dit helaas echt gebeurde ver- haal komt. "De meeste mensen X die een bestaand huis kopen :j; worden als het ware verliefd op zo'n huis. Liefde maakt dan blind en bovendien zijn de meeste aanstaande huizenko- pers op het gebied van de bouw absolute leken. Ze kijken naar de buitenkant, kijken wat in het huis rond, er wordt wat ge- r.v rekend en de koop is al dan niet rond. "De makelaars blijken •v eveneens (weer in het algemeen) over te weinig bouwkundige kennis te beschikken", conclu deert De Nooyer. "Bovendien mogen ze niet eens een huis "keuren', want ze zijn geen bouwkundige. Verder hebben ze natuurlijk nog een financieel belang bij de transactie". Sinds enige maanden is de 32-jarige Arnemuidenaar in een 'gat in de Zeeuwse markt' ge doken en heeft Zeeland een 'Bouwkundig expertise- en ad- viesbureau's. „Daar was duidelijk een be hoefte aan", constateert Sal ge zien zijn orderportefeuille met tevredenheid. "Makelaars heb ben belangen bij de verkoop, de eigenaar heeft belangen bij de verkoop, de architect heeft belangen en ga zo maar door. Wat ik doe is volledig onafhan kelijk een aan- of verkoopkeu ring verrichten. Stel dat iemand een huis wil kopen en hij heeft er geen verstand van. Die laat zich in de meeste gevallen lei den door een - goed bedoelende - makelaar. Ik inspecteer dan zo'n huis, kijk wat er allemaal niet of wel klopt, geef een ad vies wat er moet worden veran derd, maak een rapport en doe daar een kostenraming bij. Je kunt het het beste vergelijken met het kopen van een tweede hands auto. Die laat je toch ze ker óók eerst keuren door een deskundige?" Daar stopt het overigens niet mee, voor wat de activiteiten van De Nooyer be treft. Onderhoudsinspectie of controle tijdens een nieuwbouw is eveneens mogelijk. Beoorde ling van bestek en/of tekenin gen staan eveneens op de lijst en wie zo maar een advies wil hebben hoe dit of dat nu het beste kan worden ge- of ver bouwd is net zo goed welkom. "Alles wat maar iets met de bouw te maken heeft zit in mijn pakket. Behalve tekeningen maken, want dat mag ik niet, omdat ik geen architect ben. Ik ben bouwkundige en dat is na tuurlijk heel wat anders". De papieren die De Nooyer in huis heeft geven de nodige ga rantie plus het feit dat de jonge ondernemer zelf ruim 12 jaar op allerlei manieren in de bouw is bezig geweest. Ooit behoorde hij tot één van de snelste metse laars van Nederland en de Gou- den Troffel die daarmee was te winnen, staat nog steeds te pronken op een kast. "Aan de andere kant is de bouw ook nog eens een hobby van mij" erkent hij. "Je kunt rustig stellen dat ik 'kick' op constructies. Kijk, hoe iemand zijn huis heeft ingericht is een kwestie van smaak. Maar een constructie? Ik word helemaal lyrisch als dat er prima uitziet. Daar herken je het vakman schap van de bouwer aan. Dan heb je direct een stuk zekerheid dat het met de rest ook meestal wel goed zit". Het voorbeeld van een miskoop dat De Nooyer aanhaalde is wel de ergste die hij heeft meege maakt. "Maar er zijn nog wel simpeler dingen hoor. Ga maar eens na. In een kamer ligt nog goede en mooie vloerbedek- Sal de Nooyer: Je laat een auto toch óók eerst keuren?' king. De mensen die het huis verkopen laten het liggen. Da's toch aardig, denk je dan. Maar weet je wat er onder die vloer bedekking ligt? Het zal de eer ste keer niet zijn dat er een ver rotte plankenvloer onder ligt. Tel uit je winst. Het had toch mooi in de koopprijs kunnen schelen!" De zaken worden voorlopig nog in het kantoortje van de woning aan de Middelgat 44 ge daan. Uiteraard is het huis zelf gebouwd. Het huis had even goed ergens anders kunnen staan maar Sal is geboren en getogen Arnemuidenaar en dus staat het in Arnemuiden. "En ze krijgen mij hier niet weg ook", besluit hij. "In de randstad kon ik een goede baan krijgen bij zo'n expertise/ad viesbureau. Ik heb het niet ge daan. Er is hier nog zo veel te doen op dit gebied hè en boven dien kan ik me hier helemaal in uitleven. Het is toch een leuke baan als je er voor kunt zorgen dat de mensen die een huis kopen niet voor verrassingen komen staan? Nou dan..." n niet en te zoekt jachtmogelijkheid e.v.t. (prima vergoeding) Brieven onder no. 10-2 bur. v.d. blad. 'Florence' is een nieuwe zaak voor damesmode aan de Korte Delft I in Middelburg. Opvallend is de glazen pui over de gehele lengte van de zaak, functioneel gebruikt om een deel van de exclusieve collectie te to nen aan de voorbijgangers. Eigenaresse Marrie van Slooten - zij heeft al zo'n drie jaar een soortgelijk damesmodehuis in Bergen op Zoom - probeert in haar zaken exclusieve dameskle ding te brengen. En dat exclusieve betekent voor haar dat er dan ook iets aparts gekocht wordt; geen rekken vol dus van hetzelfde mo del, verzekert zij. Mevrouw Van Slooten keek al lange tijd uit naar een geschikt pand in de Zeeuwse hoofdstad, en zij vindt dat zij met het pand aan de Korte Delft bij zonder goed geslaagd is. "Het ligt bijzonder gunstig en het leent zich voortreffelijk om onze collectie te presenteren", zegt zij. Momen teel is Florence afgestemd op de voorjaars- en zomercollectie met nieuwe kleuren en lijnen. Veel wollen en katoenen stoffen zijn er te vinden naast creaties van ge mengde stoffen; alles uiteraard van goede kwaliteit, zo wordt ver zekerd. 'Florence' heeft een eigen atelier waar veranderingen vakkundig uitgevoerd kunnen worden door Hanneke van Wierden, de ver koopster/coupeuse, die de eige nares assisteert. Bij exclusieve en goede kleding behoren ook aparte accessoires en om die reden heeft Florence ook hoeden en sieraden in de collectie opgenomen. Er is tevens een zithoek, waar de klanten met de eigenares onder het genot van een kopje koffie, een praatje kunnen maken over de aangeboden kleding. Persoon lijk contact stelt mevrouw Van Slooten bijzonder op prijs. naast een groot aantal bloemstuk ken en andere attenties. Louis Cijvat is overigens geen on bekende in de Shoerette. Bijna twintig jaar was hij al aan'de zaak verbonden, als bedrijfsleider verkoper. Met ingang van februa ri 1987 nam de 39-jarige Cijvat de zaak van zijn vroegere werkgever, de familie Van Houte, over. En voordat hij 'op eigen benen' ver der ging, wilde hij de zaak naar eigen ideeën aanpassen. Niet al leen het interieur is eigentijds in gericht maar ook de collectie is wat modischer en jonger gewor den. Bij de Shoerette is het voor keuzesysteem gehandhaafd. De presentatie van de collectie is veel ruimer en overzichtelijker. Niet alleen de winkel heeft een grote opknapbeurt gehad, maar ook de bovenverdieping is verbouwd tot een fraai woonhuis waarin de fa milie Cijvat inmiddels zijn intrek heeft genomen. De klanten van de shoerette zijn in ieder geval verze kerd van vertrouwde gezichten en een optimale service; zoals vanouds. De Shoerette aan de Sefeersstraat 6 in Middelburg heeft een ware ge daanteverwisseling ondergaan. Door gebruik van lichte tinten en het verwijderen van de luifels in de winkel is het interieur geheel gewijzigd. "Het lijkt zelfs of de zaak veel groter is geworden, maar dat is gezichtsbedrog", legt Louis Cij vat - de nieuwe eigenaar van de Shoerette - uit. In tien dagen tijd hebben Cijvat, zijn vrouw Anne ke en een aantal vrienden de ver nieuwingen gerealiseerd. En met succes. Vorige week woensdag, toen zij hun 'eigen' zaak tijdens een bijzonder drukbezochte re ceptie aan de genodigden toon den, kregen Louis en Anneke Cij vat alleen maar positieve reacties, De direkteuren van de medische ten in de Wel op de Jeugdhulp- jeugdhulpverleningsvoorzienin- kleuterdagverblijven (MKD-en) verlening die op het Ministerie in gen in de welzijnszorg. De Wet op zijn zeer verontrust over het plan de maak is. de Jeugdhulpverlening zal niet de van Minister Brinkman om de noodzakelijke garanties bieden MKD-en uit de gezondheidszorg De verontrusting komt voort uit voor de kwaliteit van de behande- te halen. de volgende situatie. De MKD-en ling in de MKD-en, zoals de ge- Zij schrijven dit in brieven aan de werken in de praktijk veel samen zondheidszorg die biedt.'In de ge- Minister, Staatssecretaris Dees en met huisartsen, kinderziekenhui- zondheidszorg is voor ouders en de Tweede Kamer, waarin de di- zen, RIAGG's, kinder- en kinderen het recht op hulp zeker rekteuren stellen dat het plan van jeugdpsychiatrie en andere ge- gesteld. Minister Brinkman een ernstige zondheidsinstellingen. De wetge- bedreiging is voor de kwaliteit ving moet hier op aan blijven slui- De hoogleraren kindergeneeskun- van de zorg in MKD-en. ten. De direkteuren wijzen erop de uit Leiden, Groningen, Am- Onlangs liet Minister Brinkman dat de MKD-en weinig raakvlak- sterdam, Nijmegen, Utrecht en weten de MKD-en en de MKT-en ken hebben met de voorzieningen Rotterdam, hebben eveneens in (medische kindertehuizen) uit de die in de Wet op de Jeugdhulpver- een briel aan de Minister hun gro- wet- en regelgeving van de ge- lening worden geregeld - kinder- te zorg over dit voornemen ken- zondheidszorg te willen overplan- beschermingsinstellingen en baar gemaakt. De Vlissingse warme bakker B. Tuilenaar heeft de Zeeuwse Feyenoord-Supporters (ZFS) van een nieuw clubtenue voorzien. Behalve hun favoriete club aan moedigen spelen de supporters in de zaalvoetbalcompetitie en ver toeven in de middenmoot van de 3e klasse. Op de foto: eerste rij van links naar rechts: Pierre van Loon, Ronnie Tuhuleruw, Rob de Jon ge, Ad Goossens, Feyenoordspe- Ier Bennie Wijnstekers, Angelo Geelhoed en Erik de Pauw. Ach terste rij: van links naar rechts: Harry de Gooyer, Willy Maas, John Swart, Rob van Heumen en Meinte Hoekstra (coach). Papegaaistraat 9-11, Goes Autobedrijf Dijkwel aan de President Rooseveltlaan 745 in Vlissingen heeft het bedrijf recentelijk 'op de helling' gezet. Het gehele bedrijf is opnieuw ingericht en efficiënter ingedeeld. Bovendien is er een stuk van het pand verkocht. Eigenaar Adri Dijkwel daarover: "Het bedrijf was eigenlijk wat te groot voor ons. Er is zelfs sprake geweest dat we helemaal zouden verdwijnen uit deze lokatie. Maar daar is niets van gekomen. We hebben nu een deel van het pand, waaronder het benzinestation, verkocht. De rest hebben we op nieuw en veel efficiënter inge deeld. Het magazijn en de recep tie zijn nu centraal gelegen en dat moet het vele loopwerk voorko men. Verder is er een ruime entree en een ontvangstruimte ge creëerd". De showroom is niet veranderd. Daarin heeft Dijkwel de nieuwste Peugeot-lijn staan, want al jaren is het Vlissingse autobedrijf verte genwoordiger voor dit Franse au tomerk. Doordat het onderhoud van de tegenwoordige automobie len steeds minder wordt, kon ook in de werkplaats volstaan worden met minder ruimte. Dijkwel heeft voor onderhoud en reparaties de modernste apparatuur, veelal computergestuurd, in de werk plaats opgesteld. Verder is Auto bedrijf Dijkwel in Vlissingen vol ledig ingericht om APK- keuringen uit te voeren. Modehuis 'De Nobelaer' in Domburg is recentelijk drastisch uitge breid. De zaak aan de Ooststraat 8, waarin Gerry en Hans Pijnenburg al zo'n jaar of acht dames- en kinderkleding verkopen, heeft er een ver dieping bij. In een half jaar tijd is die uitbreiding gerealiseerd. Slechts drie dagen, vorige week, is de zaak gesloten geweest. De verkoopruim te is ruim verdubbeld. De nieuwe etage is geheel inge richt voor het exclusieve merk Oi- lily, een Nederlands fabrikaat dames- en kinderkleding. Deze modieuze en draagbare kleding is onderverdeeld in jeans en betere kleding. Alles op kleur en maat gerangschikt. De nieuwe etage beslaat ruim honderd vierkante meter. De 'oude' winkelruimte heeft ook een opknapbeurt ge had; daar is nu ruimte gemaakt voor de meer exclusievere kleding van gerenommeerde merken als Strenesse en L'Estelle. 'De Nobe laer' heeft, als enige in Zeeland, de collectie uitgebreid met kleding van Crisca, eveneens exclusieve mode voor dames van alle leeftij den. In totaal zijn er in het Dom- burgse modehuis nu acht paska mers gecreëerd, vier beneden en evenzoveel boven. Ondanks de uitbreiding is de sfeer in de zaak niet veranderd, vindt het onder nemersechtpaar. Behalve voor dames- en kinderkleding kan men bij 'De Nobelaer' ook terecht voor een grote collectie accessoi res zoals ceintuurs, tasjes en ket tingen, alles van het bekende merk Langani. Vorige week donderdag werd de vernieuwde 'De Nobelaer' weer voor het publiek heropend. De zaak is dagelijks open en in de zo mermaanden, van april tot en met september, ook 's zondags en 's avonds.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 15