Krammer-Volkerak van zout naar zoet fSWtltHf A. Sturm De Faam en DeVlissinger Buitengewoon Bereik aanvraag ontwerp- vergunning gemeente vlissingen vergunningen ovet en waterschap Walcheren Archief sprokkels vandaag op pagina korte informatie LAMS- EN SCHAPEVLEES waterstaat en verkeer economie bestuur IN BEROEP Scheepvaart verkeer Noordzee I Brochure en inspraak Krammer- Volkerak BIRKENSTOCK GANTER SOLIDES TJleeöftoutoertj Adverteren bij de Faam - de Vlissinger zit U goed Woensdag 11 februari 1987 COMMISSIES V77X natuurgebied DE VLISSINGER Er is een beleidsplan ontworpen voor het Krammer- Volkerak, waar zich binnenkort grote veranderingen gaan voltrekken. Het plan is nu onderwerp van een inspraakpro cedure. Schorren en slikken Hoofdzaken Recreatie Scheepvaart Natuur Het water Op korte termijn van de merken: Restanten div. maten ook kleine maten (3 en 4) tegen 50% KORTING J. T. VAN DER HEIJDEN 1 Steeds voorradig, prima o.a. bout, schouder, met of zonder been, koteletten, karbonades, lamsborst, gehakt en poulet, rollade enz. Eigen slacht! Voor uw huisdier, poes en hond LAMSHART LAMSVET erg gezond! provinciale griffie provinciale griffie A B D IJ i'.AA <1 De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert op maandag 16 februari, 13.30 uur. De volgende statenvoorstellen komen aan de orde: overdracht beheer weggedeelten aan de gemeente Terneuzen, het voor ontwerp streekplan Zeeland en een overzicht van grond- en pachttransacties in de tweede helft van 1 986. Verder zal er o.a. gesproken worden over de dienstregeling bij de Provinciale Stoomboot diensten. Ook op 16 februari, maar dan om 1 6.00 uur, vergadert de sta tencommissie voor economi sche zaken. Op de agenda staan de volgende staten voorstellen: voorontwerp Streekplan Zeeland, inspectie kerncentrale Borssele door het IAEA, deelneming van de N.V. PZEM in de N.V. Gemeenschap pelijk Kolenbureau Elektrici teitsbedrijven (GKE)en een sub sidieverzoek van de Stichting Recreatiewerk Zeeland. De commissie behandelt verder twee verzoeken om bijdragen uit het fonds voor bijzondere voorzieningen, voor een werk ervaringsproject voor zeer vroegtijdige schoolverlaters en voor de stichting samenwer kingsverband praktijkopleiding schilderen. De leden van de statencommis sie voor bestuurszaken komen De tweede kamer uit Gedepu teerde Staten houdt op dinsdag 17 februari viermaal zitting om beroepschriften tegen gemeen telijke beslissingen over bijstandszaken te behandelen. De bezwaren richten zich tegen uitspraken van de gemeenten Borsele, Tholen, Axel en Hulst. op vrijdag 20 februari, 9.30 uur, bijeen. Agendapunten zijn o.a.: advies over het verzoek van de Stich ting Behoud Natuur en Leefmi lieu om subsidie in de aankoop van de spoorlijn Goes-Borsele, een bijdrage uit het fonds voor bijzondere voorzieningen voor een werkervaringsproject voor zeer vroegtijdige schoolverla ters. Ook in deze vergadering staat een aantal statenvoorstel len op de agenda: subsidiëring van de Stichting Nieuwe Mu ziek, bijdrage voor de biblio theekvestiging in de gemeente Bruinisse, voorontwerp Streek plan Zeeland, overdracht be heer weggedeelten in de ge meente Terneuzen, deelneming van de N.V. PZEM in de N.V. Gemeenschappelijk Kolenbu reau Elektriciteitsbedrijven, overzicht grond- en pachttrans acties in de tweede helft van 1986 en het provinciaal beel dende kunstbeleid 1987. De vergaderingen zijn openbaar en bieden spreekrecht voor het publiek. Ze worden gehouden in het provinciehuis. Sint Pie terstraat 42 in Middelburg. In het informatie centrum van de provincie Zeeland Abdij 9, Middelburg en bij de gemeenten Vlissingen en Terneuzen ligt tot 6 maart ter inzage de Beleidsno ta Scheepvaartverkeer Noord zee. In deze nota geeft de regering in hoofdlijnen haar visie op de vei ligheid van het scheepvaart verkeer. De Raad van de waterstaat moet advies over de nota uit brengen. Een ieder die wil reageren kan dit doen bij: Raad van de wa terstaat, postbus 20906, 2500 EX Den Haag. Dit kan tot 20 maart a.s. Wie ook mondeling wil worden gehoord moet dit schriftelijk kenbaar maken. Een exemplaar van de beleids nota kan schriftelijk worden aangevraagd op het zojuist ge noemde adres. wmm dagrecreatie met bovenlokaal karakter doorgaande scheep vaartroute De zittingen beginnen om 10.00, 10.20, 10.40 en 1 1.00 uur. De eerste kamer uit gs behan delt op dinsdag 17 februari, 11.30 uur, een verzoek om schorsing van een besluit van het waterschap De Drie Am bachten en een beroepschrift tegen een besluit van het schap. De heer mr. J. de Bliek uit Ter neuzen heeft een beroepschrift ingediend namens de heer P.MT van Kerkfort uit Hoek. De heer Van Kerkfort moet van het wa terschap zijn palingfuiken, ge plaatst aan de zeedijken en vooroevers van de polders dagrecreatie met lokaal karakter natuur, evt. t.z.t. Q dagrecreatie met bovenlokaal karakter vaste ligplaatsen/ passanten uitbreiding vaste ligplaatsen/passanten Nieuw Neuzen en Braakman, verwijderen. Hij is het bovendien niet eens met een bepaling van het schap dat de fuiken gedeeltelijk door kleinere vervangen moeten worden. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. I E ÜWS In april 1987 zal de Philipsdam worden gesloten. Het Krammer-Volkerak staat dan niet meer in open verbinding met de Oosterschelde. Het getij zal verdwijnen; uitgestrekte op pervlakten buitendijks gebied zullen droogvallen en het water zal verzoeten. De drooggevallen gronden kun nen voor verschillende doelein den worden gebruikt.Om duide lijkheid te verkrijgen over de vraag wat wel of niet gewenst is en welk beheer het beste is, is een "bestuurlijk overleg" in gesteld. In dit overleg zijn alle overheidsinstanties vertegen woordigd, die in het gebied iets te zeggen hebben, en dat zijn er nogal wat: de provincies Zuid- Holland, Noord-Brabant en Zee land; de gemeenten Oostflak- kee, Willemstad, Fijnaart en Heijningen, Dinteloord en Prin senland, Steenbergen, Sint- Philipsland en Bruinisse en de ministeries van landbouw en visserij, verkeer en waterstaat en financiën. Een gezamenlijk beleidsplan is kortgeleden in ontwerp gereed gekomen. Er worden nu inspraakreacties verzameld. Het is de bedoeling dat er rond de helft van dit jaar een definitief plan wordt vast gesteld waarin wordt aangege ven hoe in de toekomst het Krammer-Volkerak eruit kan gaan zien. Na sluiting van de Philipsdam zal in het Krammer-Volkerak een gebied van bijna 1.800 ha droogvallen, bij een vast water peil dat op NAP ligt. Het gaat hierbij om de Hellegatsplaten, de schorren bij Ooltgensplaat, de Krammersche slikken, de Sluis bij Beneden-Sas slikken bij de Sabina Henrica- polder, de Dintelse Gorzen, de Slikken van de Heen en de Plaat van de Vliet. De minister van verkeer en waterstaat zal in het voorjaar van 1987 een belang rijke beslissing nemen, namelijk over de hoogte van het water peil, eventueel wisselend. Het aanzien van het Krammer- Volkerak wordt nu - en dat zal ook in de toekomst zo zijn - vooral bepaald door de drukke doorgaande binnenscheep vaart. In 1985 passeerden on geveer 118.000 beroepsvaar tuigen, met een totale vracht van 125 miljoen ton, de Volke- raksluizen. De route is ook be langrijk voor de watersport: er gingen in 1986 ruim 43.000 pleziervaartuigen door de slui zen. In het gebied zijn circa 1100 ligplaatsen voor de wa tersport, vooral in de buurt van Dinteloord. De buitendijkse gronden zijn be langrijk als broed-, doortrek- en overwinteringsgebied voor vogels. Het ontwerp-beleidsplan stelt twee hoofdzaken vast. In de betonde vaargeul is scheepvaart het belangrijkste Op de droogvallende gronden en in het ondiepe water is de natuur het belangrijkste. Andere belangrijke zaken zijn recreatie en beroepsvisserij, maar zij mogen de scheepvaart en de natuur niet nadelig beïn vloeden. Op het gebied van de recreatie worden in het Krammer- Volkerak geen grootscheepse ontwikkelingen voorzien. Aan de "uiteinden" van het gebied (bij Grevelingendam en Helle gatsplein) kunnen projecten voor dagrecreatie met meer dan plaatselijke betekenis worden ontwikkeld. Een dergelijk beleid zou aansluiten op ontwikkelin gen die al aan de gang zijn. Op niet al te grote schaal is er ruim te voor watersportactiviteiten (los staand van de doorgaande vaart), vooral aan de Flakkeese kant. Verwacht wordt dat tot het jaar 2000 de goederenstroom kan toenemen tot 150 miljoen ton. Aangezien de schepen ook steeds groter worden, hoeft dit nog niet te leiden tot een druk kere scheepvaart. De toename van de recreatievaart (de laat ste jaren 5 tot 10 procent per jaar) hoeft geen problemen op te leveren. Tegenover het verlies een getij- degebied (belangrijk voor be paalde vogelsoorten) staat de winst van voortdurend droog- liggende buitendijkse gronden. Die zouden gunstige leefom standigheden kunnen bieden aan lepelaars, ganze-, reiger-en eendesoorten. Sommige van deze vogels worden in Neder land met uitsterven bedreigd, of zijn dat al. De plantenwereld zal ook ge heel anders worden. Er komen zoetwaterplanten, riet en bie zen. Ook zullen er vochtige wei landen ontstaan en op de hoge re plaatsen kunnen bossen tot ontwikkeling komen. Hoe het landschap eruit zal zien, zal vooral afhangen van het natuur beheer. Daarbij kan men b.v. denken aan bewust niets doen en de natuur haar gang laten gaan. Op andere plaatsen kan het juist weer nodig zijn om de velden te laten beweiden, ten einde een boeiend en afwisse lend landschap te laten ontstaan. Verwacht wordt dat het Krammer-Volkerak binnen één tot enkele jaren verzoet zal zijn. Er moet voor worden gewaakt dat de waterkwaliteit niet wordt bedorven door het inla ten van teveel verontreinigende stoffen vanuit het Hollandsch Diep. Een aspect dat ook aandacht verdient is de oeververdediging. Er zijn verschillende methoden denkbaar om afkalving tegen te gaan: Op plaatsen met een flauw hellende onderwateroe ver heeft een z.g. vooroever verdediging de voorkeur, bij steile oevers is een directe ver dediging op de waterlijn nodig. Op korte termijn - zo zegt het beleidsplan- moet ervoor ge zorgd worden dat allerlei plan nen van de overheid (b.v. streekplannen en bestem mingsplannen) met het be leidsplan Krammer-Volkerak in overeenstemming worden ge bracht. Verder moeten de oevers goed worden beschermd, te begin nen met de plaatsen die het ge voeligst zijn voor afslag. Zoals gezegd zal de minister van ver keer en waterstaat spoedig beslissen over het waterpeil. De volgende stap zal zijn het op stellen van een "activiteiten plan" voor het beheer van wa ter en land. Er is een gratis brochure ver krijgbaar over het Krammer- Volkerak bij: Informatiecentrum provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, telefoon (01180) 31400 of bij Rijkswaterstaat Di rectie Zeeland,Vrijlandstraat 33, 4337 £A Middelburg, tele foon (01180) 86000. Het ontwerp-beleidsplan ligt tot 1 april op deze adressen ter in zage, evenals bij de betrokken andere provincies en de ge meenten (in Zeeland zijn dat Bruinisse en Sint-Philipsland). Over het plan wordt een infor matiebijeenkomst belegd op donderdag 26 februari a.s. in het gemeentehuis van Wil lemstad. aanvang 20.00 uur. Schriftelijke reacties kunnen tot 1 april a.s. worden ingediend en wel bij: Bestuurlijk Overleg Krammer-Volkerak p/a Rijkswa terstaat, directie Zeeland, post bus 5014, 4330 KA Mid delburg. um Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 ifRVOETVERZORGINGSINSTITUUT ■fsvO gediplomeerd voet-en schoenkundig pedicure 1 I leraar vakopleiding A ZUSTERSTRAAT 37 - MIDDELBURG - TELEFOON 01180-1 47 46 Postbue 211 - 4330 AE Middelburg Middelburg - Veersesingel 90 tel. 01180-12343 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen hebben bij hen op 7 januari 1987 een aanvraag ingediend voor het oprichten en in werking hebben van een rioolge maal aan de Stenenbeer te Vlissingen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D, no. 2172. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 12 februari 1987 tot en met 11 maart 1987 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond tel. afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 11 maart 1987 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de aangevraagde vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, EW Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het zowel geven van de gevraagde ver gunning, als tegen de ontwerp-vergunning en wel tot en met 11 maart 1987. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot en met 4 maart 1987 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunning mondelinge bezwa ren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn. (telefoon: 01180-31364). Middelburg, 11 februari 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 oMbsinger BK Im hl uw woning biiUKii «i /urg «oer gonfc' wxftini: mi iijdoemtr I -~ x Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvragen 1. Overslagbedrijf Terneuzen "Ovet" B.V. te Terneuzen heeft bij hen op 20 mei 1986 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder. Het betreft het oprichten en in werking hebben van een op- en overslagbedrijf voor massagoederen op een perceel aan de Kaloothaven te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, no. 827. 2. Het dagelijks bestuur van het Waterschap Walcheren te Middelburg heeft bij hen op 14 maart 1986 een aanvraag ingediend om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet geluidhinder voor het oprichten en in werking hebben van de rioolwaterzuive ringsinstallatie Walcheren op een perceel aan de Ford de Ruyterweg te Ritthem, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie K, nrs. 325 en 441. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedures hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder en geluidhinder buiten de inrichting (voor wat betreft 1 en 2) en van luchtverontreiniging (voor wat betreft 1). De aanvragen, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 12 februari 1987 tot en met 11 maart 1987 op de volgende plaatsen en tijden: 1.- in het gemeentehuis van Borsele, Stevenate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 12 februari 1987 tot en met 11 maart 1987 kan tegen voornoemde vergunningen be roep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvragers, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20. 21, 22, 2e lid en 28, 1e lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enig andere belanghebbende die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen be zwaren in te brengen. De vergunningen worden op 12 maart 1987 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening-is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moe ten worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur. Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. 2. 1/2- Middelburg, 11 februari 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011

de Vlissinger | 1987 | | pagina 11