in Midden Zeeland Optredens Co Menno's in Goes en Vlissingen 'Running scared' Koffieconcert Raphael kwartet Limehouse Jazzband Johnny and the Sukkels: petty-coats en brilliantine Concert Kernkoor Handelvereniging 15 jan. - 21 jan. FILM Lezen PODIUM EXPOSITIE 'Flavium' in Bloesbak Gospelkoor 'Discipel' Vocale show Shelly Hirsch DE_FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 januari 1987 Bijna gratis naar 'Beefsquad' Schrijvers waar je wat van kunt leren Do. 15 jan. t/m wo. 21 jan. Scene uit Running scared Co Menno 's Co de Kloet (saxofoon) en Menno Kalmann (piano), samen 'Co Menno's' verzorgen zondag 18 ja nuari een koffie- en een sherry- concert in respectievelijk het lunchcafé in Goes en het Vestzak theater in Vlissingen. Het programma dat zij brengen bestaat uit eigen korte composi ties, dynamische stukken en daar waar nodig ingeleid door een aar dig verhaaltje. Gedurende twee seizoenen trad dit duo op in de door het Buma- fonds georganiseerde 'muziek voor een piek'-concerten. Een optreden van Co Menno's is zeker geen plechtstatig concert, maar kan ook niet als achter grond worden beschouwd. Het optreden in Goes begint om 12 uur. In het Vestzaktheater is de aanvang van het concert om 16 uur. Het Raphael kwartet Wie weer eens echt ouderwets wil lachen, doet er misschien goed aan om de film 'Running scared' te gaan zien. De film draait in Al- hamhra II Vlissingen op donder dag, maandag tot en met woens dag om 20 uur, vrijdag en zondag om 19 en 21.30 uur en zaterdag om 14, 19 en 21.30 uur. 'Running scared' is een moderne comedie over een stel ruige 'under- cover'-agenten in Chicago. Ray en Danny zijn twee van Chicago's beste agenten. Ze zitten de slechte rikken met veel sluwheid en inzet achterna, terwijl ze met diezelfde sluwheid en inzet de om hun oren fluitende kogels proberen te ont wijken. Eigenlijk zien ze zichzelf als vuilnismannen: hoe meer vuil nis je opruimt, des te meer er de volgende dag weer zal zijn. Als ze eens toevallig in het zonnige Flori da terecht komen, weten ze plotse ling hoe het leven moet zijn. Zon nig, zonder levensgevaar en vooral makkelijk. Hoe kun je als overbe laste smeris dat goeie leven voor jezelf veroveren? Maar belangrij ker nog: hoe zorg je er voor dat je een lekker leventje kunt leiden Na een optreden in het Festival Nieuwe Muziek in 1986 kwam Shelly Hirsch vorige week terug in Middelburg met de Europese pre mière van een compositie van de Amerikaanse componist/perfor mer David Weinstein. In de compositie 'Power Muzak' bracht Shelly, begeleid door tape- muziek een vocale show ten gehore. Zaterdag 17 januari wordt 'Po wer Muzak' nogmaals gebracht tijdens de opening van de ten toonstelling 'Visuele partituren' in de Kloveniersdoelen in Mid delburg. De aanvang van Shelly's optreden is 15 uur. Het Raphael kwartet, bestaande uit Ronald Hoogeveen (viool), Rami Koch (viool), Zoltan Beny- acs (altviool) en Henk Lambooy (cello), verzorgt zondag 18 janua ri een concert in de Kloveniers doelen in Middelburg. Onafhankelijk van elkaar beoe fenden de leden van dit kwartet allerlei vormen van kamermuziek en hadden zich bij solistische op tredens onderscheiden. Uiteinde lijk vonden ze elkaar en reeds na enkele keren als kwartet te zijn opgetreden werd het Raphael kwartet uitgenodigd voor concer ten in West-Duitsland, Oosten rijk, Zweden, Italië, de Verenigde Staten en Canada. In 1985 werden door de jury van het Festival voor strijkkwartetten van de European Broadcasting Union vier onderscheidingen aan het Raphael kwartet toegekend. Het programma dat het kwartet brengt bestaat uit strijkkwartet in D gr.t. kv 499 'The Hofmeister' van Wolfgang Amadeus Mozart (allegrette; menuetto. allegretto; adagio en allegro) en na de pauze het strijkkwartet nr. 1 in a kl.t. op 41/1 van Robert Schumann (in- troduzione andante espressivo- allegro; scherzo, presto; adagio en presto). Het concert begint om 11.30 uur. Zaterdag 17 januari speelt in de Schouwburg-foyer in Middelburg de 'Limehouse Jazzband'. Deze band presenteert zich als een hechte combinatie in de traditie van de grote Amerikaanse big bands uit de jaren 1925-1935. Naast arrangementen van stukken van Fletcher Henderson, Duke El lington en King Olivier staan er ook 'vrije' nummers op hun re pertoire. Kortom: een uitgebreid programma van nostalgische jazz- en dansmuziek uit de 'goeie oude tijd'. In de Bloesbak in Middelburg treedt zondag 18 januari de for matie 'Flavium' op. In 1981 begonnen als een trio met in hoofdzaak rhythm and blues, is deze groep inmiddels uitgegroeid tot een kwintet met een internatio nale ervaring, getuige de toernees naar onder meer Oostenrijk, Spanje, Italië en Engeland. Daar naast heeft de groep die bestaat uit Jos Veldhuizen (zang), Anne- Geert Bonder (gitaar), Rob Goed koop (gitaar/piano), Eric Bagchus (bas) en Otto van Riggelen (drums) een aantal platen uitge bracht. Het optreden van 'Flavium' begint om 15.30 uur. In de Haciëmda-bar in Wolp- haartsdijk vindt zaterdag 17 ja nuari een optreden plaats van de Rock and Roll-band 'Johnny and the Sukkels'. Deze groep van Zeeuwse bodem probeert de ver vervlogen dagen van de Rock and Roll te doen her leven. Iedere kraker uit de late ja ren vijftig wordt hierbij vol en thousiasme de zaal ingeslingerd en nodigt menig toehoorder uit tot jump, jive of twist. Wars van moderne clectronica, maar met veel ouderwets zweet en inzet wordt iedere stoffige hit op nieuw opgepoetst, waarbij Elvis Presley, Bill Haley, Eddie Cochran en Jerry Lee Lewis de re vue passeren. Voor dames die zich nog eens in de petty-coat willen hijsen, of he ren die de kuif nog eens willen in stalleren is deze avond natuurlijk dè gelegenheid bij uitstek. Het optreden begint om 22.30 uur. voordat je door 'de andere kant' wordt overhoop geschoten? Als Danny en Ray daar over beginnen na te denken, worden ze plotseling bang dat ze dat nooit voor elkaar zullen krijgen Onder het motto 'onbekend maakt misschien onbemind, maar onbekend kan ook heel leuk zijn", heeft UIT in Zeeland besloten de toegangsprijs voor de voorstelling van 'Spin Marty's' mime-show 'beefsquad' eenmalig te verlagen tot het symbolische bedrag van één gulden. Spin Marty treden vrijdag 16 januari op in de Middelburgse schouw burg en hun productie behoort tot het zogenaamde 'tweede circuit'. 'Beefsquad' is een productie van de technische theatergroep Perspekt en wordt gespeeld door Mark Kingsford en Michael Hel merhorst, die als vleesgeworden striphelden een wereld bevolken waar alles mogelijk lijkt te zijn. 'Beefsquad' is een vrolijke mime- show vol geluidseffecten, absurde situaties en vreemde vondsten. De voorstelling begint om 20.30 DONDER!) AG Z5 JANUARI Alhambra I Vlissingen Flod der20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Running scared20 uur. Grand Theater Goes Flodder20 uur. Meccano Middelburg 'Ruthless people' 20.30 uur. Electro Middelburg Heartburn 20.30 uur. VRIJDAG 16 JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Flod der' 19, 21.30 en 23.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Running scared' 19 en 21.30 uur. 'China and silk' 23.30 uur. Grand Theater Goes 'Flodder' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Ruthless people' 20 uur. 'Abel' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Heartburn' 20.30 uur. ZA TERDAG 17 JAN VAR! Alhambra I Vlissingen 'Flod der' 14, 19, 21.30 en 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Running scared' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Flodder' 19 en 21.30 uur. Meccano Middel burg 'The Rolling Stones' 15 uur. 'Ruthless people' 20 uur. 'Abel' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Heartburn' 20.30 uur. ZONDAG 18 JANUARI Alhambra 1 Vlissingen 'Flod der' 14, 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Asse poester' 14 uur. 'Running scared' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Flodder' 14, 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'The Rolling Stones' 15 uur. 'Ruthless people' 20.30 uur. MAANDAG 19 JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Flod der' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Running scared' 20 uur. Grand Theater Goes 'Flodder' 20 uur. Meccano Middelburg 'Ruthless people' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Film en lite ratuur' (filmcollege) 19 uur, 'De Vierde man' 20.30 uur. DINSDAG 20 JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Flod der' 20 uur. Alhambra II Vlis singen 'Running scared' 20 uur. Grand Theater Goes 'Flodder' 20 uur. Meccano Middelburg 'Ruthless people' 20.30 uur. 'Heartburn' 20.30 uur. WOENSDAG 21 JANUARI Alhambra I Vlissingen 'Flod der' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Assepoester' 14 uur. 'Running scared' 20 uur. Grand Theater Goes 'Flodder' 14 en 20 uur. Meccano Middelburg 'the Rolling Stones' 15 uur. 'Ruthless people' 20.30 uur. Electro Mid delburg 'Reuben, Reuben' 20.30 De laatste jaren gaf het Kernkoor regelmatig concerten in Duits land. In 1986 voerde het koor het beroemde 'L'allegro, il pensiero- so ed il moderato" van Handel in Loenen uit. Het concert werd door de TROS uitgezonden. Sinds de oprichting van de Han- delvereniging in 1947 staat het koor onder leiding van de Hilver- sumse dirigent Jack P. Loorij. De Nederlandse Handelvereni- ging is gedurende haar bijna 40-jarig bestaan uitgegroeid tot een van de bekendste amateurko ren van ons land; De talloze radio- en televisieuitzendingen hebben tot de vermaardheid van koor en dirigent bijgedragen. Discipel Het gospelkoor 'Discipel' treedt zaterdag 17 januari op in de MTS in Vlissingen. Discipel is tien jaar geleden opge zet en heeft ieder jaar een nieuwe ploeg van 30 man èn een nieuw programma. Bovendien wordt al les in het Nederlands gezongen. Iedere week geeft deze groep, die een programma brengt van mo derne zang, muziek en gesproken woord, twee concerten. Zo waren zij onder meer te horen op het Tema-congres in Lausanne, de Jaap Eden hal, de Doelen en in het muziekcentrum in Utrecht. Ook buiten Nederland blijkt 'Dis cipel' het aardig te doen. Diverse keren was de groep in België en er waren concerttoernees in Duits land, Oostenrijk, Joegoslavië, Frankrijk, Spanje en Hongarije. Op het Séphora Festival in Frank rijk (1984) was deze groep een van de hoogtepunten. Het optreden van Discipel begint om 20 uur. Waarom maken mensen fouten? De oorzaak is meestal: gebrek aan ervaring. Daardoor mislukt vaak een sollicitatie. Gaat er een maal tijd de mist in. Of loopt het in een nieuw huwelijk niet lekker omdat niemand weet hoe je bijv. met stiefkinderen om moet gaan. De ze voorbeelden zijn met opzet ge kozen. Er zijn namelijk drie boe ken verschenen die over deze on derwerpen veel goede informatie geven. Dat zijn: Sollicitatiebrieven schrijven. Veel mensen schakelen zichzelf bij een sollicitatie al in de eerste ronde uit omdat ze geen kans zien via een brief een positieve indruk van zichzelf te geven. Dit boekje van A. Drubbel geeft tal van prakti sche tips met veel voorbeeldbrie ven. Deze zijn veelal geschreven naar aanleiding van advertenties die ook in het boek zijn afge beeld. Voor een bescheiden be drag van 12,90 kan dit boek u helpen de eerste barrière bij een sollicitatie te nemen. (Uitg. Walva-boek - Apeldoorn; ISBN 906675.030.8). Koken als Kaatje. U eet in een restaurant iets erg lekkers. 'Daar moet ik het recept van hebben', denkt u. Dat lukt zelden, want de geheimen van de kok worden meestal goed bewaard. Dat geldt niet voor de koks van het ver maarde restaurant "Kaatje bij de Sluis' in Blokzijl. Dit door Miche- lin met één ster bekroonde eethuis gaf zelfs een boek uit waarin vijf tig van de beste recepten worden beschreven. Bestemd voor fijn proevers die niet al te ingewikkeld willen koken. Schrijvers: Edzart Deelstra en Anneke en Fons van Groeningen. 3e druk. Uitg. De Toorts - Haarlem. Prijs 39,90. Het vermaarde eethuis 'Kaatje bij de Sluis' in Blokzijl, (schilderij Plony van der Knaap). Zoals de naam reeds aangeeft, vormt het Kernkoor van de Nederlandse Handelvereniging de kern van het groot-oratoriuimkoor, dat zich on danks de amateurstatus, tot over de grenzen in een grote reputatie mag verheugen. Binnen dit ruim 150 leden tellende koor zorgt het Kernkoor voor de vertolking van kleinkoorpartijen in grote oratoria. Daarnaast treedt het in kamerkoorbezetting met een uitgebreid progralnma zelfstandig op. Zaterdag 17 januari verzorgt dit Kernkoor een concert in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Grote triomfen vierde Loorij vier jaar geleden, toen hij met beide koorformaties een reeks concer ten gaf tijdens het 'Festival Litur- gica' in Jeruzalem. Ook tijdens het Holland Festival in de zomer van 1983 werden de prestaties van het Grootkoor en niet in het minst van het Kernkoor, dat een reeks a capella-liederen van Edward El- gar vertolkte, alom geprezen. Het programma dat het Kernkoor ten gehore brengt bestaat uit wer ken van Lieven Duvouel, Henry Purcell, Francis Pilkington, An ton Maessen, Hans Keuning, Wil lem Vogel, Herman Strategier, Thomas Morley, Orlando di Las so en Edward Elgar. Het concert begint om 16 uur. Kinderen geen bezwaar. Zo staat het vaak in een huwelijksannon ce. Toch kan een relatie met stief kinderen wel degelijk een pro bleem opleveren. Therese Dingel- hoff schreef - voor een deel vanuit haar eigen praktijk een verhelde rend boek over dit onderwerp. Het kan voor hulpverleners en (stiefjouders erg nuttig zijn. Zij beschrijft welke moeilijkheden stiefouders en stiefkinderen ont moeten in de omgang met elkaar en de buitenwereld. Daarnaast geeft zij een theoretisch funda ment aan het verschijnsel stiefge zin. De schrijfster hoopt dat dit boek - zoals het in de inleiding staat - 'er toe mag bijdragen dat volwassenen en kinderen die in een stiefgezin leven, zich gelukkig voelen'. Het boek 'Kinderen geen bezwaar - omgaan met elkaar in het stiefgezin' verscheen in de reeks 'Rondom het kind' van Uit geverij Boom in Meppel 23,20. Kinderboeken door Jan Smeekens Over seks is alles al gezegd. Maar niet voor altijd. Er zullen steeds kinderen zijn, die allemaal van de hoed en de rand willen weten. In BLIJ DAT IK VRIJ, SEKS- GIDS VOOR JONGENS infor meert de Amerikaanse sexuoloog Jan Gale lezers vanaf 14 jaar over de biologische, fysieke en psychi sche aspecten van hun sexualiteit. Hij gaat daar uitgebreid op in, geeft tal van praktische tips en doet nergens geheimzinnig over. Een kleine greep uit de inhoud: vertrouwd raken met je eigen li chaam en dat van het andere geslacht, zelfbevrediging, vrijen, geslachtsgemeenschap, voorbe hoedsmiddelen en andere manie ren om zwangerschap te voorko men, geslachtsziekten, homo- sexualiteit, sexuele fantasieën en fabeltjes over seks. Het boek is helder geschreven en duidelijk. Wel is de toon hier en daar betuttelend. Zo staat op bladzijde 43 over het hoofdstuk 'Concept en anticonceptie' ge schreven: 'Lees het alsjeblieft goed door voor je met een meisje gaat vrijen, De bezorgdheid van de auteur is overigens terecht, want uit recent onderzoek is gebleken dat in ons land in 1985 maar liefst 877 meis jes van 13 tot 18 jaar een kind kregen. En jaarlijks worden in de zelfde leeftijdsgroep meer dan 2800 abortussen uitgevoerd. Ken nelijk nemen veel jongeren het niet zo nauw met voorzorgsmaat regelen tegen een ongewenste zwangerschap en geloven ze dat hopen, bidden en vertrouwen voorkomen dat je een kind krijgt. Jay Gale gaat ook het onderwerp geslachtsziekten niet uit de weg. Hij noemt de verschillende sexu- eel overdraagbare ziekten, be schrijft de symptomen ervan, geeft informatie over de medische WOENSDAG 14 JANUARI Zilte Swing, Meccano, Middel- burg, 21.30 uur. DONDERDAG 15 JANUARI Theater Dance Workshop, Schouwburg, Middelburg, 20.30 uur. VRIJDAG 16 JANUARI Spin Marty's Beefsquad (car toontheater), Schouwburg, Mid- delburg, 20.30 uur. 'The voice', Buurthuis de Para- plu, Vlissingen, 20.30 uur. ZATERDAG 17 JANUARI 'Inpikken en wegwezen', blijspel, Vestzaktheater, Vlissin- gen, 20.30 uur. Gospelkoor 'Discipel', MTS, Vlissingen, 20 uur. Jamsession-dansant, De Lam- merenburcht, Vlissingen, 20.30 uur. Kernkoor van de Nederlandse Handelvereniging, Concert- en Gehoorzaal, Middelburg. 16 uur. Shelly Hirsch, Kloveniersdoelen, Middelburg, 15 uur. Limehouse Jazzband, Schouw- burg, Middelburg. Johnny and the Sukkels (rock and roll), bar Haciënda, Wol- phaartsdijk, 22.30 uur. ZONDAG 18 JANUARI Koffieconcert: het Raphael kwartet, Kloveniersdoelen, Mid- delburg, 11.30 uur. Koffieconcert: Co Menno's, Lunchcafé, Goes, 12 uur. Sherryconcert: Co Menno's, Vestzaktheater, Vlissingen, 16 uur. Flavium, Bloesbak, Middelburg, 15.30 uur. WOENSDAG 21 JANUARI Jos Brink met 'Madame Ar thur', Schouwburg, Middelburg, 20 uur. MIDDELBURG Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Eleonoor van Beusekom en Birgit Laken, sieraden. Tevens Gerda Edens en Sonja Besselink, textiele objecten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Langeviele 49) Ver- straeten, fotowerken. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur. Galerie B. Witte. (Viasmarkt 11). Louis Heymans, schilderijen, aquarellen en tekeningen. Di. t/m za. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur. T/m di. Zeeuws Documentatiecentrum. Kousteensedijk 7. "Zeeland in fo to's". Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Paul Bartels, Bob Pingen, Piet Diele- man, schilderijen. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietstraat 6) Geprepareerde vleermuizen en dieren in de natuur. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Bellamy 19 (Bellamypark) Ton de Kroon, accent tekenen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. T/m wo. Iguana (Bellamypark 35) Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. behandeling en vertelt hoe je besmetting voorkomt. 'Blij dat ik vrij' is een uitstekend voorlich- tingsboek, maar niet het ideale. In het voorwoord schrijft de ver taalster Tineke Wibaut- Guilonard: 'Omdat jongens en meisjes niet alleen lichamelijk verschillen, maar ook vaak op een andere manier met hun gevoelens omgaan, vond de schrijver het noodzakelijk dat er een boek kwam voor zowel jongens als meisjes'. Ik vind het nogal eigenwijs dat Jay Gale zich deskundig genoeg acht om de alinea's en paragrafen over vrouwelijke sexualiteit te schrijven en dat niet heeft overge laten aan een vrouw. Storend vind ik het woord condo- men i.p.v. condooms en het ver wijzen naar genummerde hoofd stukken die niet genummerd blij ken, maar alleen een titel hebben. En onbegrijpelijk dat de auteur jongens die het slachtoffer gewor den zijn van verkrachtig, wel aan raadt daar met iemand over te praten, maar niet vertelt dat ze aangifte moeten doen bij de politie. Achterin het boek zijn een lijst met adressen van hulpverlenende instanties opgenomen en een tref woordenregister. Blij dat ik vrij, seksgids voor jon gens door J. Gale. Medische re dactie P.J.F. Dupuis, vertaling Tineke Wibaut-Guilonard. Uitge verij Ploegsma, Amsterdam. Prijs 22,90.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 9