EEN VOORDELIG 1987 BEGINT BIJ GROENEVELD OPTIOENS 25 GULDEN KORTING Zuurkool, een populaire groente Dertig jaar voetenwerk schoonenberg DE FAAM - DE VUSSINGER Woensdag 14 januari 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Week van gebed Vogelbeurs Sacred dance Zelfbezinning Paddestoelen Eerste paal Cultuur Domburg Middelburg Kunstzinnig 100 leden Werklozen Huisvesting Popmuziek Snuffelmarkt Gericht schrijven Astma Gedurende de maand januari krijgt u bij Groeneveld, behalve de beste wensen voor het nieuwe jaar, ook bij aankoop van een montuur uit onze voordeelkollektie. Begin het nieuwe jaar met extra voordeel bij Groeneveld Opticiens! Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Yoga Verkeer Ruimtelijk Winterwandeling Spreekvergadering Discipel D66 Kruiswerk Burgerinformatica AVRO Boxersnert VVV Slaap Gespreksgroep 55 Zo'n geluid hoort u nog wel. Maar als u niet precies verstaat wat er om u heen gezegd wordt... Met een goed hoortoestel hoeft dat niet meer. Kom daar om eens langs. Gratis proefperiode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. hoortoestellen Vogel '87 Geologie Gevonden voorwerpen 'Geroepen tot de verzoening', is het thema van een oecumenische gebedsdienst zondag 18 januari in de rooms-katholieke Petrus en Pauluskerk in Middelburg. De raad van kerken in Middelburg houdt deze dienst in het kader van de landelijke week van het gebed voor de eenheid der kerken. De aanvang is om 19 uur. Voor ruilen, (ver)kopen en een ge zellig praatje staan zaterdag 17 ja nuari de deuren aan de Gerbran- dylaan 46 in Vlissingen open. De vereniging van Vogelliefhebbers houdt er dan een ruilbeurs van 9.30 tot 12 uur. Sacred dance is een vorm van me ditatief dansen waardoor lichaam, ziel en geest meer met elkaar in harmonie worden gebracht. Wie de weg tot zelfkennis dansend wil afleggen, kan dat zaterdag 17 ja nuari tussen 14 en 17 uur doen aan de Breestraat 27 in Middelburg. Danservaring is niet vereist, want het gaat erom om op een ontspan nen manier in beweging te komen, niet om perfectie. Bellen voor in lichtingen en opgave kan op het nummer 01180-14591. Carla Pols, kunstenares in ères- kens, spreekt woensdag 21 januari over het thema 'Van binnen naar buiten' in de Concert- en Gehoor zaal (ingang Verwereystraat) in Middelburg. De activiteit is geor ganiseerd door het Centrum voor Zelfbezinning regio Zeeland. De aanvang is om 20 uur. De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, kort weg Groei en Bloei genaamd, heeft de heer W.D.J. Kuijs uit Goes uitgenodigd om donderdag 15 januari een lezing te houden in café Het Wapen van Middelburg' aan de Pottenmarkt in Middel burg. Kuijs zal spreken over pad destoelen en zijn verhaal illustre ren met een diaserie. Verder is er een stereo-microscoop om de 'merkwaardige zwammen' van heel dicht bij te bekijken. De le zing begint om 19.30 uur. De heer M.L. Almekinders, alge meen directeur SVRZ, zal vrijdag 23 januari om 11 uur op het bouwterrein aan de Pres. Wilson- laan in Middelburg de eerste paal slaan voor het nieuwe dagverblijf voor verstandelijk gehandicapte kinderen. Door zijn pensionering per 1 februari zal dit tevens zijn laatste officiële handeling in stich- tingsverband zijn. Bij het slaan van die eerste paal wordt hij geas sisteerd door de twee nieuw benoemde directeuren, te weten de heren A.F. Aertssen en G.G. de Bruyn. De bestuurscommissie voor cultu rele zaken van Middelburg verga dert donderdag 15 januari over een voorstel voor tijdelijke kunst in het Middelburgse straatbeeld van de heer De Jonge. Verder staan op de agenda de herverde ling van de BKR-middelen, de re constructieplannen voor de Klove niersdoelen en het subsidieverzoek van de Stichting Middelburgs Theater. De vergadering begint om 15.45 uur in de Maquetteka mer van het stadhuis. De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 20 januari over een voorstel tot instemming met de ontwerpregeling tot vaststelling van de grenzen van gemeenten en provincies langs de Noordzee. Verder staat op de agenda het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een in te stel len onderzoek positie S.B.D. en het voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorbereidingskre diet voor de herinrichting Ooststraat-Markt-Weststraat. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. De gemeenteraad van Middelburg spreekt maandag 19 januari een voorbereidingsbesluit uit over de uitbreiding van de Statenzaal aan de Groenmarkt. Verder staat op de agenda het krediet voor een motorfiets en auto voor de politie, de benoeming van een lid van de Welzijnscommissie en een geldle ning aan Gieterij Middelburg b.v. .De vergadering begint om 14 uur. Het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming in Middelburg start weer met een aantal nieuwe cursussen. Op het programma staat onder meer grafische tech nieken, textiel, beeldhouwen, sie raden maken, poëzie en kinderto neel. Voor uitgebreide inlichtingen en de aanvraag van een folder staat tussen 9 en 15 uur het tele foonnummer 01180-34711 open. De Protestants Christelijke Oude ren Bond afdeling Souburg/Rit- them heeft deze maand het hon derdste lid gehuldigd. De bond be schouwt het als een mijlpaal in het vierjarig bestaan. Toch is er nog steeds ruimte voor meer leden. Opgeven kan telefonisch: 01184 - 62337. Mensen die aan de slag willen gaan met schoolverlaters en werk lozen kunnen daarvoor een pakket afhalen bij M. Bielok van de afde ling sociale zaken en welzijn op het gemeentehuis van Veere. De naam van het pakket is 'Het kijk eens rond kwartaal'. De gemeente heeft dit nogal dure pakket aange schaft en wil het gratis uitlenen voor buurtprojecten, klassen of een kerkelijke gproep. Het probleem van de jongeren huisvesting wordt vrijdag 30 ja nuari aangepakt in het jongeren centrum 't Beest in Goes. Vanaf 17 uur kunnen jongeren tussen de 18 en 25 jaar er terecht voor infor matie over de huizenmarkt, in groepjes een groot huis huren of uit huis gaan. Op het programma staat een groepsdiscussie, enkele inleidingen door de organisatoren van de bijeenkomst (Bouwwinkel Zeeland en Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en Jongerenwerk), een maaltijd en een forumdiscus sie met onder anderen de heren Schoenmakers, wethouder in Mid delburg, Jansen, hoofd bewoners zaken Basco in Vlissingen, en Van der Meer, regionaal publieksvoor lichter volkshuisvesting. Om 21 uur is de sluiting. Inschrijven voor de bijeenkomst kan tot dinsdag 27 januari. Bellen voor informatie kan naar het Zeeuws Serviceburea in Middelburg, telefoon 01180-23475. Popmuzikanten hebben het niet gemakkelijk in Zeeland; er is een (te) klein podium-circuit, er zijn problemen met het verkrijgen van apparatuur en boekingsbureau's ontbreken. Daarom heeft een aan tal Zeeuwse organisaties die op het gebied van jongeren of muziek werkzaam zijn, voorbereidingen getroffen voor een pakket van provinciale activiteiten op popge- bied. Om popmuzikanten hierover te informeren worden er informa tieavonden gehouden. Op Walche ren is er één op dinsdag 20 januari om 20 uur in de Zeeuwse Culturele raad aan de Dam 31 in Mid delburg. Voor de eerste maal in 1987 zal op zaterdag 17 januari weer een groots opgezette rommelmarkt worden gehouden in de sporthal van de zeevaartschool aan de van Hogendorpweg in Vlissingen. De snuffelmarkt is voor het publiek geopend van 9 tot 17 uur. Mensen die wel eens een stukje of een brief moeten schrijven kunnen daarin meer vaardigheid opdoen door aan de cursus 'Gericht Schrijven' mee te doen. Het VOV (Vorming en Onderwijs voor Vol wassenen) geeft de cursus vanaf woensdag 21 januari in het VOV- gebouw aan de Julianalaan in Vlissingen. Deze duurt van 19.30 tot 21.30 uur en wordt op 10 avon den gehouden. Aanmelden voor 20 januari. Dr. van Hezik, longarts, zal op de contactavond van de astma patiën ten vereniging 'VbbA', vragen beantwoorden naar aanleiding van de film 'Astma' die vertoond zal worden. Belangstellenden kunnen woensdag 4 februari om 19.30 uur terecht in het gebouw S O GPC aan de Bosweg in Vlissingen. In het Aldegonde buurthuis in Vlissingen is nu ook een cursus yo ga. Deze is georganiseerd door 'Het Vrouwenwerk' van het buurt huis en omvat 8 lessen, te beginnen op donderdag 22 januari om 10 uur (de koffie is er al om 9.30 uur). Belangstellenden kunnen voor in formatie en opgave bellen naar 01184-64900. De commissie van advies en bijstand voor het verkeer in Vlis singen, vergadert woensdag 14 ja nuari over de verkeersmaatregelen naar aanleiding van de definitieve openstelling van de Hercules Seg- herslaan. Verder staat op de agen da de afwijzing voor de aanleg van de V.O.P. in de Gerbrandylaan en het uitbreidingsvoorstel voor een lijndienst tussen Spijkenisse en Vlissingen. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis. De commissie van advies en bijstand voor de ruimtelijke orde ning in Vlissingen vergadert dins dag 20 januari om 19.30 uur in het stadhuis. Op de agenda staat on der meer het bouwplan van de uit breiding van een magazijn achter de Quakkelaarstraat 68 en een ontwerp-raadsvoorstel naar aanlei ding van de eventuele wijziging van de zeegrenzen van Vlissingen. Wandelaars kunnen zaterdag 17 januari 5, 10 of 15 kilometer lopen bij de Banjaard. De Zeeuwse Wan delsport Bond heeft een parcours uitgezet dat begint bij restaurant Kamperduin de Banjaard (bij de Veersegatdam). De start is om 13 uur en de herinnering bestaat uit een medaille met lint. Het instituut Rhetorica uit Dor drecht begint maandag 19 januari een nieuwe cursus 'Spreken in het openbaar' in hotel Arneville in Middelburg. In een ontspannen sfeer wordt niet alleen het spreken in het openbaar behandeld, maar ook het voeren van een sollicitatie gesprek, het voorzitten van een vergadering en het praten voor de verkoop. De cursus neemt veertien avonden in beslag. Informatie en opgave via telefoonnummer 078-130388 of bij Instituut Rheto rica, postbus 144 in Dordrecht. De heer Houmes zal zondag 18 ja nuari een evangelisatiedienst lei den in de MTS aan de Marconiweg in Vlissingen. Het gospelkoor 'Discipel' zal met Nederlandstalige muziek de ruimte vullen. Het koor bestaat uit 30 frisse jongeren uit heel Nederland, die elk weekend erop uit gaan om hun muziek en boodschap te delen met anderen. Dit keer doen ze dat om 10 uur. D66 Zeeland nodigt iedereen uit om op de informele nieuwjaarsbij eenkomst aan de Noordsingel 12 in Middelburg te komen. De aanvang is om 19 uur en de dag is donder dag 15 januari. De kraamcentra in Zeeland zijn deze maand gestart met een nieu we inschrijfprocedure. De bestaan de spreekuren, die gehouden werden in de wijkgebouwen, ko men hierbij te vervallen. Daarom is er een nieuw nummer van het in- schrijfburo van de kraamcentra in Zeeland: 01100-31310. Voor mensen die niets weten van computers en die zich willen oriën teren in het toenemend gebruik van informatica, organiseert het VOV (Vorming en Onderwijs voor Volwassenen) een oriëntatiecursus 'Burgerinformatica'. Centraal staat het leren programmeren in de computertaal Basic. De cursus wordt vanaf 20 januari op 12 dins dagen van 9.30 tot 11.30 uur gege ven in het VOV-gebouw aan de Julianalaan in Vlissingen. Er is een kinderopvang aanwezig en aan melden kan tot 19 januari. De AVRO komt zaterdag 17 ja nuari naar Middelburg om het contact met de leden te verstevi gen. Alle leden uit Zeeland en Vlaanderen kunnen hun wensen en kritiek kwijt in de Schouwburg. De deuren gaan om 10 uur open. Om 10.30 is er een discussie tussen leden en AVRO-bestuur en - directie en om 12.30 uur is er een lunch met aansluitend de opname van het programma AVRO- matinee, dat wordt gepresenteerd door Fred Oster. De evenementencommissie van de Boxerkring Zeeland houdt op za terdag 17 januari een boxersnert- wandeltocht. Deze begint om 13.30 uur vanaf het trainingssche ma 'De Valkenhove' aan de Kraayertsedijk in Lewedorp. Als de honden weer naar huis zijn ge bracht of een plaatsje hebben ge kregen in het pension van De Val kenhove, begint om 17 uur een de monstratie. Na de maaltijd (snert met broodjes) is er een avondpro gramma en krijgen de geslaagden die 's ochtends mee hebben ge daan aan de examens in de puppy klasse, de beginnersklasse of de gevorderdeklasse, hun diploma. Belangstellenden kunnen voor in formatie bellen met J. Jenster in Krabbendijke, telefoon 01134-2656. Teun van Elsacker (37) is per 1 ja nuari in dienst getreden als dienstencoördinator bij de Provin ciale VVV Zeeland. Hij heeft als taak de relatie te onderhouden tus sen de VVV's in Zeeland. Van El sacker was voorheen coördinator van Scouting Zeeland. Een opleiding voor (leid(st)er van slaapcursussen gaat 19 februari in Goes van start. Deze opleiding is te beschouwen als een verdere spe cialisatie op diverse vooropleidin gen op sociaal-maatschappelijk, verpleegkundig of medisch terrein. Ervaring met groepen is van be lang. In de tien lessen wordt naast theorie vooral aandacht besteed aan ontspanningsoefeningen. Van de deelnemers aan de cursus wordt verwacht dat zij in het najaar op verschillende plaatsen in Zeeland cursussen gaan geven aan mensen met slaapproblemen. Belangstel lenden kunnen informatie vragen bij mevrouw A. Renkema in Goes, telefoonnummer 01100-15892. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Middelburg start donderdag 22 januari met gespreksgroepen voor vrouwen van 55 jaar en ouder. Het is de bedoeling dat vrouwen van gelijke leeftijd pra ten over het leven na de kinderen, de gezondheid, de omgang met anderen en de plaats in de maat schappij. Op donderdag 15 janua ri kunnen potentiële deelnemers informatie krijgen tussen 9.30 en 11 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Molstraat in Middelburg. Daar is dan een informatiebijeen komst. De cursus zelf vindt plaats in de wijkpost 'Het Bastion' en begint 22 januari om 9.30 uur. Mevrouw R. Christiaans (01180-14114), mevrouw M. Vis ser (01180-28213) en de Stichting Welzijn voor Ouderen (01180-27537) kunnen meer inlich tingen verstrekken. mipEMD üïdbSE -i Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Van donderdag 15 tot en met zon dag 18 januari biedt Het Turfschip in Breda onderdak aan meer dan 8000 vogels. Deze zijn gefokt door meer dan 1300 leden van de Ne derlandse Bond van Vogelliefheb bers. Allerlei vogels, van groot tot klein en van schattig tot gevaar lijk, zullen op dit grootste gevleu gelde evenement van 1987 te zien zijn. De openingstijden zijn de eerste drie dagen tussen 11 en 18 uur en zondag tussen 11 en 17 uur. Dr. J.H.G. Jansen van het Neder lands Instituut voor onderzoek der zee in Texel, zal vrijdag 16 januari spreken over de veranderingen op land en in zee tijdens het kwartier. Hij zal ingaan op de vraag hoe een marien geoloog te werk gaat aan de hand van voorbeelden in de zuidoostelijke Atlantische Oce aan. De lezing wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg en begint om 20 uur. Zuurkool geldt in Nederland nog als een echte wintergroente en neemt een speciale plaats in tus sen de andere wintergroenten. Het is een smakelijke, goedkope èn bovendien gezonde groente. Zuurkool wordt vooral in de win termaanden gekocht, omdat de groente dan verwerkt wordt tot één van de traditionele, Hollandse stamppotten: de zuurkoolstamp pot, veelal geserveerd met een stuk worst. Het is niet zo heel lang geleden dat maandag wasdag èn zuurkooldag was in bepaalde stre ken van ons land. Zuur koolstamppot was erg snel en gemakkelijk te bereiden, dus uit stekend geschikt voor een drukke dag. Toch komt er langzamerhand ver andering in deze traditionele be reidingswijze van zuurkool. Zuurkool wordt meer en meer ver werkt in rauwkostsalades en oven schotels, al of niet in combinatie rnet andere groente- en fruitsoor- ten. Er zijn gebruiksmogelijkhe den genoeg om zuurkool het hele jaar door te eten en de groente niet te veroordelen tot een winter groente. Wat is zuurkool nu precies? Hier bestaat weieens onduidelijkheid over. Zuurkool is kort gezegd, ver zuurde witte kool. Door een na tuurlijk proces, dat zo'n drie tot acht weken kan duren, wordt wit te kool omgezet tot zuurkool. Witte kool wordt fijngesneden, bestrooid met zout P/2V0) en tot gisting gebracht. Tijdens dit proces worden zetmeel en andere koolhydraten door melkzuurbac- terieën in melkzuur omgezet. Zuurkool wordt tegenwoordig in fabrieken bereid, maar vroeger had menigeen een grote Keulse pot in de kelder staan, waarin on der een doek de zelfgemaakte zuurkool stond te gisten. Fabrie ken waar zuurkool wordt bereid, vinden we voornamelijk in Noord-Holland. Hier bevinden zich de teeltgebieden van de witte kool, die nodig is voor de zuur koolbereiding. Speciale rassen witte kool, die nodig is voor de zuurkoolbereiding. Speciale ras sen witte kool worden hier ge teeld. De kolen kunnen wel een gewicht bereiken van 8 a 10 kg. Deze kool heeft een lossere struc tuur dan de bewaar kool. De fijn gesneden en gezouten kool wordt in voorraadputten gelegd, met hierop een laag water en wordt af gedekt met plastic folie. De kool is nu afgesloten van zuurstof en gaat nu niet rotten maar gisten. Om zetting van zetmeel in melkzuur vindt plaats. Drie tot acht weken kan dit natuurlijke proces duren. Het is afhankelijk van de tempe ratuur en de structuur van de kool De kool krijgt nu een frisse, zure smaak en een geheel andere sa menstelling. Zuurkool is veel lich ter verteerbaar dan witte kool en wordt goed verdragen door de meeste maag- en darmpatiënten. De Tartaren, een Mongoolse volksstam van 200 na Chr., zijn zeer waarschijnlijk de eerste men sen geweest die op een dergelijke wijze witte kool conserveerden. Zuurkool was geschikt om mee te nemen als voedsel op hun verove ringstochten. Op deze manier raakten andere volkeren bekend met zuurkool. Via Oost-Europa drong dit door naar West-Europa. Vooral de Duitsers waren verrukt over zuurkool, zodat de groente al spoedig hun volksvoedsel werd. Pas écht populair werd zuurkool in de 16e en 17e eeuw. Johannes Kramer, een bekende arts uit die tijd, ontdekte dat zuurkool waar- De Volksdansgroep Vlissingen viert in 1987 haar 30-jarig bestaan met een feestjaar. De vereniging telt circa 160 leden, verdeeld over kindergroepen, tieners, beginners en gevorderden, die elke week een aantal uren onder leiding van een dansleider/dansleidster dansen. Er worden dansen aangeleerd uit landen als Joegoslavië, Griekenland, Engeland. Nederland, Ameri ka, Rusland en Italië. De trots van de Volksdansgroep Vlissingen is het Volksdanstheater Vranje. Deze demonstratiegroep brengt een program ma van dansen en liedjes uit o.a. Kroatië, Servië, Roemenië, Bulgarije en Hongarije. De groep trad al vele malen in binnen- en buitenland op. Tweemaal namen zij deel aan het bekende Balkanfestival in Ohrid, Joe goslavië. De Volksdansgroep Vlissingen or ganiseert in het jubileumjaar een aantal aktiviteiten die natuurlijk alles te maken hebben met dansen, hiermee wordt geprobeerd om meer mensen in kontakt te bren gen met volksdansen. Een hobby voor jong en oud! Het jubileum jaar wordt op 17 januari geopend met een receptie in de Breehof (19.00 - 20.30 uur) en een volks- dansbal. In mei zal de Hongaarse folkloregroep Csepel uit Boeda pest enkele dagen te gast zijn bij de leden van de Volksdansgroep Vlissingen. Zij zullen o.a. optre den tijdens het Folklorefeest waar ook enige Zeeuwse dansgroepen tijdens een nacht bal op zullen treden. Eind augustus zal de Joegoslavi sche folkloregroep Gerdan uit Oh rid de Volksdansgroep Vlissingen bezoeken. Tussen deze groep en de Vlissingse groep bestaat al vele jaren een hechte band. De leden van Gerdan waren reeds 3-maal eerder in Vlissingen te gast o.a. tij dens het 25-jarig bestaan van de Volksdansgroep Vlissingen. De dansers van Vranje waren omge keerd ook al 2-maal bij de leden van Gerdan in Ohrid te gast. In dezelfde periode (augustus) zal er tevens een Dansmarkt worden georganiseerd i.s.m. andere Vlis singse verenigingen om de dans in de meest ruime zin van het woord te promoten o.a. door middel van demonstraties en openbare lessen. devolle voedingsstoffen bevatte. Op zijn aanraden nam de wereld zeiler, James Cook, 60 vaten met zuurkool mee aan boord. Was dit niet gebeurd dan zou de Stille Oceaan zeer waarschijnlijk niet door James Cook ontdekt zijn. De bemanning zou door de be ruchte scheurbuik om het leven zijn gekomen, voordat ze de oce aan in kaart hadden gebracht. Het hele jaar Zuurkool is het hele jaar door ver krijgbaar. Wel wordt zuurkool 's winters meer gekocht dan 's zo mers. Zuurkool komt verpakt in de handel (vacuüm verpakt in plastic zakjes van 500 g), of uit het vat. In het laatste geval wordt zuurkool afgeleverd in vaatjes van 25 kg bij de groente- en fruit- verkooppunten, de zuurkool is in dit geval 'los' verkrijgbaar. Het vacuüm verpakken van zuur kool in kleine plastic zakjes, ver eist een extra bewerking. De zuurkool moet een 2e gisting doorstaan, zodat alle restsuikers verdwijnen uit de zuurkool. Ge beurt dit niet, dan kunnen de zak jes bol gaan staan. Uit onderzoek is gebleken dat V* van alle zuur kool uit het vat wordt verkocht en Va van alle zuurkool wordt ver pakt verkocht. Aan het eindprodukt wordt ter verbetering van de smaak en soms uit decoratief oogpunt, jenever bessen en peperkorrels toege voegd. Ook is wijnzuurkool verkrijgbaar. Dit is zuurkool waaraan 2°/o witte wijn is toege voegd. Zuurkool moet bij aan koop knappend zijn en met de karakteristieke zuurkoolsmaak en geur. Zuurkool moet koel en donker be waard worden. Zuurkool uit het vat kan nog een paar dagen be waard worden. Vacuüm verpakte zuurkool kan een paar maanden bewaard worden (de uiterste ge- bruiksdatum staat vaak vermeld). RECEPT: ZUURKOOLSCHO TEL MET GEHAKT EN ANA NAS (±2 pers.) INGREDIËNTEN: 500 g zuurkool, 4 ringen ananas in stukjes, 500 g aardappelen, 50 g kaas in plakjes, melk, 1 tl kerrie poeder, 1 ui, 1 el zoete ketjap, 150 g gehakt, boter, zout, peper, oven schotel. BEREIDING: Aardappelen schil len en opzetten met water en zout. Gaarkoken in -± 20 min. Van aardappelen, warme melk en pe per een luchtige puree maken. Zuurkool opzetten met water en 15 min. koken. Afgieten en ver mengen met stukjes ananas. Ui, fruiten en gehakt toevoegen en rul bakken in 10 min. Toevogen kerrie en ketjap. Ovenschotel in vetten. In schotel doen: helft van puree, helft van zuurkool, gehakt mengsel, helft van zuurkool en rest van puree. Schotel bedekken met plakjes kaas. In voorver warmde oven (±225° C) verwar men en goudbruin laten worden. Op 19 december 1986 zijn bij de gemeentepolitie te Middelburg, de volgende in Trefcenter gevonden voor werpen, gedeponeerd: AMRO-bankpas; video- passen (2x); sleutels; oranje schoudertasjes met inhoud; groene portemonnee pasje "De speelboom- club"; bruin leren briletui; rose plastic kindertasje; bruine sjaal met rose en blauwe bloemen; blauw/zwart geruite sjaal; zwarte sjaal (2x); gestreepte sjaal, diverse kleuren blauw; blauw/groen gestreepte sjaal; rood/wit/blauw gestreepte sjaal; bruine sjaal; oran je/bruine sjaal met blaad jes; rose/grijs rugzakje; bruin regenkapje; hand schoenen; lila-parapluie; grijze parapluie; bruin gestreepte parapluie; speel goeddieren; zilveren broche met bloemmotief; zilver (kleurige) armband met paarse stenen; zilver bede- larmbandje met o.a. naam plaatje met inscriptie Erica.

de Vlissinger | 1987 | | pagina 7