J. DOOGE 'Blessures, blijf ze de baas!' DELTA STOFFENHUIS DE VOS Strandpaviljoens in weekeind open De Japanse sierparels van JuwelierVan Boven K2 NAJAARSTOP 3 fa. M. Baljeu en Zn. KAMPEERBOEREN MET VOORLICHTINGSFILM HET LAND IN SOUBURG Camorra: een aanklacht die er niet om liegt Kokmeeuw het meest gezien Hard-rock in The Cavern PRETTIGE v FEESTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG 1987 Prettige feestdagen en een goed 1987 PRETTIGE FEEST DAGEN VOORSPOEDIG 1987 'Flodder' humoristische botsing tussen klassen A capella bij kaarslicht DE VLISSINGER Woensdag 17 december 19K6 Wij wensen U allen prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar PRETTIGE FEESTDAGEN EN EEN VOORSPOEDIG 1987 Textiel en mode Vlissingsestraat 7a Souburg SNEL DRUKKERIJ Kanaalstraat 59 Tel. 01 184-63023 62236 Kanaalstraat 1 - Oost-Souburg Voetbal Informatiemarkt in Heinkenszand: 7 Kanaalstraat 33, Oost-Souburg Wij wensen U en een Juwelier 3 Zelden was de kans om in het bezit te komen van een sierparel-collier zó groot, maar ook zo voordf lig! Een lang gekoesterde wens van iedere vrouw. Een collier met de echte schoonheid van de unieke sierparel. rfi Sierparel-collier van 100 cm. lang met sierparels van 6 millimeter groot, voorzien van een fraai zilveren sierslot. Nü tijdelijk van ƒ195,- voor de zeldzaam lage prijs f QQ van 3 One woman show Jasperina de Jong in Schouwburg ST. JACOBSSTRAAT 28, VLISSINGEN TELEFOON 01184-13635 TELEVISIE CURSUS TOP-TIEN VAN DE NEDERLANDSE VOGELS "We zien sportblessures vaak als pech ot' stom toeval. l)at is zelden het geval. De meeste blessures ontstaan gewoon door ei gen schuld: door onwetendheid, roekeloosheid of klunzigheid. En dat heb je zélf in de hand", vemeldt het aanplakbiljet voor de informatiemarkt over sportblessures bij het voetballen. De Sportmedische Regio Zeeland heeft de grote markt over blessu repreventie georganiseerd in het Sportcentrum De Stenge in Heinkenszand. Mevrouw E. Maris-Koster. gede puteerde van sport/aken. en de heer C.M. Blomaard, voorzitter van de KW B-afdeling Zeeland, zullen de informatiemarkt zater dag 20 december om 10 uur ope nen. Om 20 uur is de sluiting. De voetbalinformatiemarkt in Heinkenszand wordt gehouden onder het motto: 'Blessures, blijf /e de baas!'. Er bevindt zich een groot aantal stands, film en de monstraties. Zo zal er een sport medische vraagbaak zijn; voet ballers kunnen bij de aanwezige sportartsen en fysiotherapeuten terecht en het Preventief Sport- medisch Onderzoek en het Sport- mcdisch Adviescentrum stellen al hun kennis over blessures ter be schikking. Verder zijn vele fir ma's, die op voetbalgebied actief zijn, aanwezig met films en dia's over voetbal. Als klap op de vuur pijl zullen Danny Blind en Tonny Shields ingaan op de praktijk van de blessure preventie. Het gebeuren in Heinkenszand maakt deel uit van een landelijke campagne van het Nationaal In stituut voor de Sportgezondheids- zorg in de maanden november, december en januari. In deze maanden staat het gratis nummer 06-0222888 open voor voetballers die informatie willen. Zij kunnen er terecht van maandag tot en met vrijdag tussen 12 en 14 uur. Kanaalstraat 1 3 - Oost-Souburg Tel 01 184-62570 De Camorra is de Napolitaanse tak van de mafia. In de wereld van de drugs en misdaad speelt de film zich af. Als er een serie moorden wordt gepleegd door middel van een injectienaald in de testikels van een aantal leden van de Camorra, gaan een ex- hoer, een blinde peetvader, een ijverige inspecteur, een zangeres en een danser op zoek naar de waarheid. leder op een eigen manier: de één met liefde, een ander met haat... De oplossing is even begrijpelijk als dramatisch. Een droge opsomming van de feiten zou afbreuk doen aan de meedogenloze realiteit van de zelfkant van de miljoenenstad. Kortom: 'Ca morra', een aanklacht die er niet om liegt. I)e film is van vrijdag 19 tot en met dinsdag 23 de cember te zien in Meccano in Middelburg. Erotische scene uit 'Camorra Na het succes van 'De Lift' gaat I)ick Maas het nog een keer pro heren met zijn nieuwe familiefilm 'Flodder'. Die is van donderdag 18 december tot en met maandag 29 december te zien in Crand Theater in Goes. De film gaat over de volstrekt a-sociale familie Flodder, die door omstandigheden verhuist naar een villa in een sjieke buiten wijk. Op humoristische wijze laat Maas de botsing zien tussen twee sociale klassen, de aanpas singsmoeilijkheden en de contac ten over en weer. Een liefdesaffai re tussen de oudste zoon van het gezin en een getrouwde buur vrouw vormt de aanleiding tot een dramatische climax. "Nelly Frijda als ma Flodder. Zeven Zeeuwse strandpavil joens zullen voortaan op zon dag geopend zijn voor de wandelende genieters van de zee. Het zijn De Piraat en Het Krabbengat in Oostkapelle, De Oase in Domburg, Kaap duin in Dishoek, Piet Hein in Westduin, De Nolle in Vlis- singen en De Zeemeeuw in Cadzand-Bad. De Oase en De Zeemeeuw zijn ook op zater dag geopend. De actie is ingegeven door de provinciale VVV, die met posters en folders wordt on dersteund. In de (gratis) fol ders zitten reductiebonnen voor een versnapering in de paviljoenen. Volgens P.J. de Winter, staf medewerker promotie van de VVV, bevordert dit initiatief het strandbezoek. In het mar keting/promotieplan 1987 wordt namelijk vastgesteld dat er sprake is van een vi cieuze cirkel. Er zijn geen be zoekers omdat de strandpavil joens dicht zijn en die zijn op hun beurt weer dicht omdat er geen bezoekers zijn. Ook in 90, 80 en 70 cm. PO> Jasperina de Jong Wat valt er eigenlijk nog over Jasperina de Jong te vertellen? Eigenlijk is alles al eens gezegd. Vakvrouw in optima forma en al tijd goed voor een boeiende avond. Maandag 22 december treedt zij met baar one-woman show 'De gekkin van de gracht' op in de Middelburgse Schouwburg. Deze one-woman show van Jasperina beleefde op 24 oktober 1985 de officiële première in Amstelveen. De voorstelling kreeg een warm en geestdriftig onthaal en de kritieken in de va derlandse pers spreken zich slechts uit in superlatieven. In 'De gekkin van de gracht' speelt Jasperina de rol van een vrouw die èn moeder èn diva is, die èn de rol van haar huishouden heeft èn haar carrière als actrice. Deze rollen kruisen elkaar voort durend. Het chaotische leven dat zij daardoor leidt vormt de inspi ratie voor een theatershow waarin zij triomfeert. Ivo de Wijs schreef het-script met enkele tekstbijdragen van Robert Long, Jan-Simon Minkema en Jaap Bakker. Joop Stokkermans componeerde voor een groot deel de muziek en Ad Werner ont wierp een verrassend decor. Het optreden van Jasperina de Jong begint om 20 uur. 5 JAAR GARANTIE Parels en slot van dit collier zijn op ware grootte afgebeeld. 'The Cavern' in Middelburg pre senteert zaterdag 20 december de Amsterdamse hard-rock formatie 'Angus'. Deze hoofdstedelijke band draait nu ruim een jaar mee in de 'scene' en heeft zodoende al de nodige optredens achter de rug. Vooral door de vele live optredens en de eigen stijl heeft 'Angus' een leuk platenconcert in de wacht kunnen slepen. De band bestaat uit Bert Foxx (gi taar), Gerard Carol (bass), Edgar Lois (zang) en William Lawson (drums). Een aardig detail is dat de bassist van deze hard-rock for matie ooit nog eens samen met Jaap van Zweeden op vioolles heeft gezeten Overigens valt er die dag in 'The Cavern' méér te beluisteren, want in het voorprogramma staat de 'Plein '40" band. De optredens beginnen om 15.30 uur. Liefhebbers van vocale muziek kunnen vrijdag 26 december (tweede kerstdag) hun hart opha len in de Burgerzaal van het stad huis in Middelburg. Op die dag treedt namelijk het vocaal ensem ble 'Quink' op en voor 'kenners' van a capella of close-harmony zijn dat beslist geen onbekenden. 'Quink' heeft zich na het succes volle optreden in het Holland Festival van 1978 ontwikkeld tot een uniek professioneel ensemble. Het ensemble is een graag geziene (en gehoorde) gast op radio en tv en werd uitgenodigd voor ver schillende muziekfestivals, zoals het Holland Festival, Stour Festi val. Daarnaast hebben optredens in Duitsland, België, Frankrijk en Engeland 'Quink' tot een interna tionaal begrip gemaakt. 'Quink' heeft een veelzijdig a ca pella repertoire: het omvat de 16e-eeuwse madrigaalkunst, mu ziek uit de 19e en 20ste eeuw en arrangementen in close-harmony Stijl. Het programma dat 'Quink' die avond brengt bestaat uit wer ken van Sweelinck, Stradella, Williams, Argento, Poulenc en Christmas Carols. Het optreden begint om 20.30 uur. Wie er een uur voor uittrekt en speciaal naar vogels gaat kijken, ziet er in dat uur on geveer 200. Dat is een van de gegevens die de Nationa le Vogelijkdag opleverde. Die dag werd gehouden op 18 oktober, georganiseerd door de Nederlandse Vere niging tot Bescherming van Vogels, kortweg de Vogel bescherming. Er hebben duizenden men sen aan de vogelkijkdag meegedaan. Het is opval lend dat ongeveer de helft van de deelnemers al enkele jaren bewust naar vogels kijkt, en de andere helft nog maar kort of zelfs voor het eerst. Het was ook de be doeling van deze dag, dat ie dere geïnteresseerde onder deskundige leiding 'een af spraak met de vogels kon maken'. Ook de politici ir- G. Braks (minister van Landbouw en Visserij) en mr. H. van Mierlo (fractie leider van D'66) vulden een waarnemingskaart in. Braks zag 110 vogels van 20 ver schillende soorten. Van Mierlo kwam tot 307 vogels van 28 soorten! In totaal hebben de deelnemers aan deze dag zo'n 500.000 vo gels waargenomen. Uit de gegevens van alle deelnemers heeft Vogelbe scherming een top-tien sa mengesteld. De meest waar genomen vogels zijn: 1. Kokmeeuw, 2. Koolmees, 3. zwarte kraai, 4. ekster, 5. merel, 6. houtduif, 7. spreeuw, 8. wilde eend, 9 kauw, 10 vink. Deze top-tien geldt voor het najaar, omdat de vogels die de winter in het zuiden doorbrengen er niet op voorkomen. Na het succes van de Vogelkijkdag wordt volgend jaar op 24 mei een internationale vogelkijkdag gehouden in een aantal Eu ropese landen. Dan zal de top-tien er waarschijnlijk anders uitzien. De Nationale Vogelkijkdag was een van de activiteiten in het kader van het Vogel- kijkjaar 1986. Vogelbe scherming heeft dit jaar op veel manieren het kijken" naar vogels gestimuleerd. Vooral de televisiecursus 'Vogels kijken', uitgezon den door de KRO, heeft daarbij een belangrijke rol gespeeld. In februari en maart a.s. presenteert het populair- wetenschappelijk tv- programma 'Zeker Weten' van de KRO een tweede cur sus voor mensen die kennis willen maken met vogels. 'Vogeltaal' heet de cursus en behandelt de vele manie ren waarop vogels met el kaar communiceren, iets dat vaak al rond het eigen huis is waar te nemen. Er komen zeven wekelijkse uitzendin gen, te beginnen op zater dag 7 februari. Bij de cursus is een prachtig cursuspakket gemaakt. Het bestaat uit een rijk- geïllustreerd en heel infor matief cursusboek, twee speciaal ontworpen posters (getekend door Ad Came ron) over de balts van futen en over vogels in verschil lende landschappen, een werkboek waarmee u zelf aan de slag kunt, een casset te met vogelgeluiden en met aanwijzingen van Nico de Haan hoe de verschillende vogelgeluiden te herkennen zijn, een bouwplaat van een groenling, en coupons voor deelname aan theorie- en praktijklessen bij gidsen in uw omgeving. De prijs van dit cursuspakket is 42,90 gulden. Het is te bestellen door dit bedrag over te ma ken op giro 4290 van 'Vo gels Kijken' in Hilversum. Kinderen die onder het wel willend oog van een gul la chende boer de kalveren melk geven, vaders die in de boomgaard appels voor ei gen gebruik rapen en moe ders die voor hun caravan een gezellig koffiepraatje houden met de struise boerin. Beelden van een kampeer- boer en van kampeerders, aan wie duidelijk te zien is, dat het kamperen bij de boer hen prima bevalt. In de voorbije zomer werd op één van de mini- campings van de S.V.R., Stichting Vrije Recreatie, een voorlichtingsfilm opge nomen over het fenomeen 'kamperen bij de boer'. Fragmenten als hierboven aangehaald, verbaal aange vuld door de voorzitter van de SVR, geven in een tijds bestek van ruim een half uur uitleg over deze unieke vorm van recreatie. Ruim elfhonderd boeren, tuinders en andere grondbe zitters hebben zich bij deze Stichting aangesloten en de 20.000 donateurgezinnen boekten in 1986 maar liefst 300.000 overnachtingen op de SVR mini-campings. "Twintigduizend kampe rende gezinnen op de boer derij, daar zijn wc bar trots op", zegt Voorzitter Wim van den Berg in deze film "maar nog te veel mensen weten niet wat de SVR nu eigenlijk precies inhoudt en kennen niet de geneugten van het kamperen bij de boer. Misschien zitten ze uit sleur nog steeds op de volle, rumoerige officiële cam pings, waar de begrippen 'rust, ruimte, betaalbaar heid en goed gastheerschap' nog niet blijken te zijn doorgedrongen". Daarom heeft de SVR deze voorlichtingsfilm laten ma ken en gaat daarmee het land in. Op die plaatsen waar de film reeds werd ver toond en waar uitleg werd gegeven over inhoud en werking van de Kampeer- wet, oogstte de SVR veel succes en werden nieuwe donateurs en deelnemers (kampeerboeren) inge schreven. Volgens de SVR kan het te kort aan leefruimte in de stad ruimschoots op het platteland worden eecom- penseerd, reden waarom de stichting pleit voor verrui ming van de Kampeerwet, waarin het kamperen bij de boer (nog) wordt beperkt tot vijf tenten of caravans per boerenerf. "In heel West-Europa mag, indien men toestemming heeft van de grondeigenaar, vrij worden gekampeerd. In ons land echter niet. Het ge volg is duidelijk: velen, die aan deze vorm van recreë ren de voorkeur geven, trek ken naar het buitenland. Volgens de Reiskrent van een landelijk dagblad voer de in 1986 de Nederlandse toerist voor niet minder dan dertien miljoen gulden naar Duitsland uit. En achten twintig procent van deze toeristen ging naar cam pings op het platteland. Vele opfficiële campings in Nederland hebben nu de handen ineen geslagen om te trachten die terugloop op hun terreinen terug te drin gen en de Nederlandse va kantieganger in eigen land te houden. Wij zijn het daar volkomen mee eens en daar om gaan wij met onze film het land in: om de standsmens kennis te laten maken met het kamperen bij de boer", aldus de S.V.R. Verenigingen, clubs of groe pen, die interesse hebben voor vertoning van deze voorlichtingsfilm kunnen hiertoe een verzoek richten tot de Stichting Vrije Re creatie, Broekseweg 77, 4231 VD Meerkerk, tele foon: 01837-2741/2742/1516. Vocaal ensemble 'Quink

de Vlissinger | 1986 | | pagina 27