informatiepagina van de gemeente vlissingen Nieuwe commissie voor jeugd- en jongerenwerk Speelveldjes zijn geen poepveldjes! Vrouw achter de camera I Vergaderingen raad en commissies in 1987 tl €3 If Voorstel tot wijziging plaats markten GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Commissies vergaderen DE VLISSINGKR Woensdag 10 december 1986 Gevraagd/ongevraagd Leden 17 december Laat alsjeblieft de honden niet meer op onze speel veldjes poepen. Zo kunnen wij er niet fijn spelen en steeds onder de hondenpoep thuiskomen is ook niet leuk. Renveldjes Dank Uit, óók in het Vestzak theater Voorstel Maandag as.: vergadering commissie MDGO Raadsvergadering in '87 op donderdagavond Commissies Gemeenteraad Even bijpraten met wethouder Meijers Visserij DGD Kopen in Vlissingen redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000, toestel 333. 335 en 337. Jarenlang zijn activiteiten voor jeugd en jongeren èn ouderen de meest besproken vormen van welzijnswerk geweest. Overal in Nederland, Vlissingen niet uitgezonderd. Verhoudingsgewijs gaan er echter meer en meer ouderen deel uitmaken van onze samenleving. Welzijnswerk voor deze belangrijke groep neemt dan ook nog steeds een hoge plaats in in de top tien van het wel zijnswerk. Naast dat voor, onder meer, minderheden en op het gebied van emancipatie en vol wasseneneducatie. Het bovenstaande wil niet zeg gen, dat de gemeente zich niets aan het jeugd- en jongerenwerk gelegen laat liggen. Integen deel. Al direct nadat in 1984 de Jeugd- en Recreatieraad was opgeheven werden er plannen opgevat voor een nieuwe vorm van overleg tussen gemeente en dit specifieke werkveld. Een aantal mensen werd gevraagd te helpen daaraan 'invulling' te geven. Als men personen vraagt zich te verdiepen in een vraagstuk of verschijnsel, dan ontkomt men er niet aan om af spraken te maken. Dan is het nog maar een kleine stap naar spelregels in de vorm van een reglement voor een commissie. Zo kwam, doelgericht, dit jaar ook de 'Adviescommissie voor het jeugd- en jongerenwerk in de gemeente Vlissingen' tot stand. Inmiddels is deze com missie enkele keren bijeen geweest. Zoals de officiële benaming al aangeeft is het de bedoeling, dat de commissie adviezen zal verstrekken aan het gemeente bestuur. Daarbij hoeft het gezel schap zich niet te beperken tot die keren, dat het gemeente bestuur om raad vraagt. De commissie kan ook op eigen ini tiatief misstanden of constructie ve plannen onder de aandacht van het gemeentebestuur brengen. Tot lid van de commissie zijn onder anderen vijf personen benoemd, die een band heb ben met een of andere vorm van jeugd- en jongerenwerk. Zo neemt er iemand aan de be raadslagingen deel die inge wijd is in het scoutinggebeu- ren, maar ook personen die 'thuis' zijn in het speeltuin werk, het buurt- en clubhuis werk, het kerkelijke jeugdwerk en het 'overige' jeugdwerk. Daarnaast hebben drie raadsle den, waaronder de wethouder voor welzijn, zitting in de com missie. Om te komen tot een sa menstelling die het gehele werk veld omvat, wordt nog gezocht naar vertegenwoordigers van de peuterspeelzalen en jeugdso- zen. (Belangstelling? Ambtelijk- secretaris Rinus Goedemondt geeft graag verdere informatie. Zijn telefoonnummer - in het stadhuis - is: 87336). Wie zitting neemt in een ge meentelijke commissie kan een voudig 'in de keuken' kijken. Dat heeft als voordeel, dat plannen op het gebied van jeugdwelzijn die de gemeentemedewerkers zelf uitbroeden niet lang onbe kend blijven. Dat biedt dan weer de mogelijkheid om tijdig te rea geren wanneer dat in het belang van jeugd en jongeren wenselijk is. Enerzijds lijkt het spontane doen en laten van deze groepen niet gebaat bij planmatig hande len. Anderzijds heeft de tijd ech ter geleerd dat een slagvaardige commissie de jonge Vlissingers goede diensten kan bewijzen door de totstandkoming van ei gentijdse voorzieningen te sti muleren. Op die datum komt de commis sie (om 19.30 uur) weer in het stadhuis bijeen. Belangrijkste agendapunt is: de inventarisatie van knelpunten en wensen op het gebied van het Vlissingse jeugd- en jongerenwerk. Beginnende of bestaande or ganisaties die inbreng willen hebben in de beraadslagingen van de commissie kunnen daartoe contact opnemen met de ambtelijk secretaris in het stadhuis (Rinus Goedemondt, tel. 87336). Mocht u liever overleggen met het commis sielid, dat uw terrein binnen het jeugd- en jongerenwerk vertegenwoordigt, dan kan hij u uiteraard doorverwijzen. (De foto's werden genomen tij dens Speelstad, een van de gro tere jaarlijkse evenementen op het gebied voor jeugd- en jonge renwerk). Dat is, in grote lijnen, de in houd van de brief die een groot aantal bewoners van de binnenstad de afgelopen week hebben ontvangen. De schrij vers/afzenders waren de leer lingen van de Ichtusschool en de Frans Naereboutschool. Het hadden echter net zo goed leerlingen van andere (ba sisscholen in de hele ge meente kunnen zijn die deze hartekreet hadden geschre- zich daar aan zou houden dan zou er niets aan de hand zijn. De praktijk is anders, helaas. Een paar jaar geleden hebben burgemeester en wethouders deze speciaal aangewezen. Ze liggen verspreid over de gehele gemeente, in principe bereik baar voor iedere hondenbezit ter. De honden mogen er -onder toezicht- los lopen, rennen, spè- ■n ms-s .tt w i i n ||i m WÊÊÊÊÊÊÊm m Het speelveldje op de Grote Markt. ven. Want het probleem van, door hondepoep vervuilde, speelplaatsen komt niet alleen in de binnenstad voor. Ook in Souburg, Paauwenburg en an dere stadsdelen hebben kin deren er veel last van. En waarom? Het is zo simpel: - speelveldjes zijn er voor kinderen; - renveldjes zijn er voor honden. Als iedere eigenaar van honden len en poepen. Renveldjes zijn dus geen speelveldjes voor kinderen. Want als ze dan met poep aan de broek thuiskomen, dan is het hun eigen schuld. Maar ook als een renveldje on verhoopt toch te ver is voor hond en baas dan zijn er echt nog wel andere mogelijkheden in de buurt waar de viervoeter zijn/haar behoefte kan doen. Mogelijkheid 1: de straatgoot. Mogelijkheid 2: groenstrookjes die smaller zijn dan twee meter. Niemand die nu nog kan zeggen dat hem of haar teveel wordt ge vraagd, dat hij of zij zover moet lopen om... Het argument "dat wist ik niet" gaat ook niet meer op. Waar voor u en uw hond het dichtstbijzijnde renveldje ligt kunnen de medewerkers van de reinigingspolitie en het Stafbu reau voorlichting en inspraak u zo vertellen. Belt u hen gerust. Hun telefoonnummers zijn respectievelijk 62291 en 87335. Tot slot een woord van dank aan eigenaren die hun hond wèl uitlaten op renveldjes, die de viervoeters wèl de behoef te laten doen in smalle groenstroken en straatgoten. Want zij zijn er zeer zeker ook. Meer nog zij dat deze regels heel eenvoudig zijn aan te le ren. Als de baas maar wil! Dat de andere hondebezitters aan hen een voorbeeld zullen ne men is niet alleen een wens van spelende kinderen... 't Is niet gemakkelijk in te de len, de muziek zoals het or kest 'De Volharding' die brengt. Eigentijdse, nieuwe muziek. Da s geen punk, geen funk, geen pop, geen Wèl muziek van Misha Mengel berg, Nico Schuyt en Steve Martland. De kenners hoeven nu geen verdere toelichting meer. Zij hebben hun kaartje waarschijnlijk toch al in huis. U - nieuwgierig geworden - niet? 't Is waar, haastige spoed is zel den goed. Dit keer kan het u echter wèl aan een kaartje hel pen voor een concert van 'De Volharding'. Rept u zich dus naar de Culturele Raad (Bad huisstraat 104). U weet zich dan wellicht zondagmiddag verze kerd van een plaatsje in het Vestzaktheater. De dertien le den van 'De Volharding' zijn daar vanaf 16.00 uur te zien èn te horen. Summer II (foto Susanne Björn Nielsen - AF/AP). Vandaag is in het stadhuis de expositie 'Vrouw achter de camera' geopend. Vijf topfotografes uit vijf verschillende landen tonen er hun (sterk uiteenlopende) werk. Het is dan ook een bijzondere expositie. Voor zover bekend is er in Nederland nog geen geweest, waarop al leen vrouwlijke topfotografen vertegenwoordigd waren. De ten toonstelling duurt tot en met 24 december. De foto's hangen in de hal en de gang bij de afdeling financiën. Men kan ze bezichtigen tij dens de openingsuren van het stadhuis: maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. De fotografes die meewerken aan de expositie zijn: - Hanneke Lagache (Nederland; met foto's over 'De magische wereld van de nagebootste mens'); - mevrouw Dorikens (België; met haar serie 'Bretonse land schappen'); - mevrouw Bretscher (Zwitser land; met een serie reportagefo to's over Egypte); mevrouw Björn (Denemarken, de bovenstaande foto is van haar); - mevrouw Ikkala (Finland; met een serie polaroid-foto's). De expositie is georganiseerd door de Culturele Raad Vlissin gen, in nauwe samenwerking met de Souburgse fotograaf Zeljko Savic. Voor hem heeft de ze tentoonstelling mede als doel bij het grotere publiek meer be langstelling voor fotografie te wekken. In het besef, dat de vrouw voor de camera een ge liefd onderwerp is voor vele foto grafen. Maar niet minder dat zij ook aan de andere kant van het toestel wel degelijk een goed fi guur slaat. Vele marktkooplieden hebben, bijvoorbeeld vcor koeling en ver lichting, electriciteit nodig. In verband daarmee moeten er op het (toekomstige) marktterrein vijf nieuwe electriciteitskasten worden geplaatst. De kasten die nu nog op de Oude Markt wor den gebruikt kunnen namelijk niet worden verplaatst. Ze vol doen niet meer aan de eisen van de PZEM. Voorts brengt de keu ze voor een nieuw marktterrein met zich mee dat er meer stra ten afgezet moeten worden. Daarvoor moet extra materiaal worden aangeschaft. De kosten daarvoor èn voor de electrici teitskasten worden geraamd op f 43.000,—. Het bovenstaande staat in een ontwerp-voorstel aan de ge meenteraad. Daarin wordt de raad gevraagd in te stemmen Vandaag -woensdag- vergade ren er drie vaste commissies van advies en bijstand. Het zijn die voor de beleidster reinen - financiën (aanvang 17.00 uur); - personeelszaken en orga nisatie (aanvang 16.00 uur); - verkeer (aanvang 19.30 uur) Al deze vergaderingen worden gehouden in het stadhuis. Dat geldt ook voor de commissie detailhandel. Die komt morgen (11 december) om 17.00 bijeen. Eerder was aangekondigd dat deze vergadering vorige week donderdag zou plaatsvinden. De laatste vergadering dit jaar is die van de commissie economische zaken op maandag de 15de (aanvang 16.00 uur, stadhuis). De agenda's en te bespreken stukken (ontwerp- raadsvoorstellen bijvoorbeeld) kunt u inzien in de gemeentelij ke informatiehoeken. Officieel wordt dit bestuursor gaan genoemd: 'de commissie ex-artikel 61 van de Gemeen tewet voor het Middelbaar Dienstverlenings- en Gezond heidszorg Onderwijs'. In het dagelijkse spraakgebruik heet deze 'club' echter eenvoudig 'bestuurscommissie MDGO'. Afgevaardigden namens het gemeentebestuur, de leer krachten, de leerlingen en hun ouders geven in deze commis sie richting aan het onderwijs op de gemeentelijke scholen gemeenschap. Ze doen dat sa men met vertegenwoordigers van de bedrijven en instellin gen waar de leerlingen, na hun opleiding, doorgaans werk zullen vinden. Maandag is de volgende verga dering van deze bestuurscom missie MDGO. Die wordt gehou den in het gebouw van de scho lengemeenschap zelf en begint om 20.30 uur. De agenda ver meldt onder meer de volgende onderwerpen: - sectorvorming en vernieu wing in het middelbaar be roepsonderwijs; - hoofdstuk 1S over het onder wijs ondersteunend per soneel; - problematiek rondom de sta geplaatsen voor leerlingen van de opleiding ver pleegkunde. Vorige week hebben burgemeester en wethouders de data voor de vergaderingen van de gemeenteraad vastgesteld. Daarvan afgeleid heeft het college ook de data voor de vergaderingen van de vaste commissies van advies en bijstand bepaald. Hier onder staan ze op een rijtje. Een tip: knip het schema uit en leg het in uw agenda. Misschien hebt u er nog eens gemak van. De commissies komen op vaste dagen bijeen. Dat wil zeggen: een maandag, dinsdag of woensdag die één tot twee weken voor de raadsvergadering ligt. Voor 1987 zijn die vaste vergaderdata ge handhaafd, evenals de aanvangstijden. Van vier vaste commissies van advies en bijstand treft u in het overzicht geen data aan. Dat zijn die voor de beleidsterreinen detailhandel, economische zaken, mu seumzaken en openbare orde. Deze commissies kennen namelijk geen vaste vergaderdata. Ze vergaderen bovendien lang niet iedere maand. Tegen de tijd dat ze wel bijeenkomen wordt daarvan mel ding gemaakt op deze pagina. Dat gebeurt in het bericht 'Commis sies vergaderen'. Daarin worden uiteraard ook de hieronder wel ge noemde commissievergaderingen nog eens aangekondigd. Net als die van de diverse bestuurscommissies (Culturele Raad, Sportbe- langen, Welzijnsvoorzieningen, MTS, MDGO en Swanenburgh) en adviescommissies (jeugd- en jongerenwerk, culturele minderheden, emancipatie en communicatiebeleid). Sinds jaar en dag vergaderde de gemeenteraad op vrijdagmiddag. Volgende week gebeurt dat voor de laatste keer. De gemeenteraad heeft namelijk besloten om voortaan op de laatste donderdag van de maand te gaan vergaderen. Niet, zoals tot nog toe, 's middags maar 's avonds. De reden van deze wijziging? Die is dat de gemeen teraad is gekozen door- en werkt voor de inwoners van Vlissingen. Die dienen dan ook zo goed mogelijk in de gelegenheid te worden gesteld om het doen-en-laten van de raad te volgen, 's Avonds zijn er meer mensen in de gelegenheid om de vergaderingen bij te wo nen dan 's middags. Daarom: met ingang van januari zijn de raads vergaderingen op de laatste donderdagavond van de maand (aan vang 19.30 uur). Alleen als er op die dag een feestdag is wordt er van het schema afgeweken. Tot slot: in het schema zijn niet de ver gaderingen opgenomen, tijdens welke de begroting 1988 wordt be handeld. De vergaderingen zijn op 17-, 18- en 20 november (aan vang resp. 19.30-, 19.30- en 10.00 uur). jan. febr. mrt. apr. mei juni juli aug. sept. okt. nov. dec. aanvang gemeenteraad 29 26 26 28 26 25 - 27 24 29 26 17 19.30 uur (19.30 uur) Vaste commissies van advies en bijstand - financiën 21 18 18 15 20 17 - 19 16 21 18 9 17.00 uur - volkshuisvesting, stadsvernieuwing en 20 17 17.00 uur monumenten 20 17 17 14 19 16 - 18 15 8 - onderwijs 20 17 17 14 19 16 - 18 15 20 17 8 19.30 uur - openbare werken en 19.30 uur milieuhygiëne 19 16 16 13 18 15 - 17 14 19 16 7 - personeelszaken en organisatie 21 18 18 15 20 17 - 19 16 21 18 9 17.00 uur - ruimtelijke ordening 13 10 10 7 12 10 - 11 8 13 10 1 19.30 uur - sociale aangelegenh. 21 18 18 15 20 17 - 19 16 21 18 9 19.30 uur - verkeer 14 11 11 8 13 10 - 12 9 14 11 2 19.30 uur - volksgezondheid 13 10 10 7 12 10 - 11 8 13 10 1 17.00 uur - welzijn 19 16 16 13 18 15 17 14 19 16 7 17.00 uur I Binnen afzienbare tijd zal de Oude Markt opnieuw worden inge richt. Het zal dan niet meer mogelijk zijn om hier op vrijdag de weekmarkt te houden. Dat geldt ook voor de kleinere, zoge naamde zaterdagmarkt. Burgemeester en wethouders hebben daarom, in overleg met de marktcommissie, gekozen voor een andere lokatie. Het is de Lange Zelke geworden (waar de weekmarkt nu ook al voor een deel wordt gehouden), in combinatie met de Spuistraat-zuid (parkeerplaats). Wat de zaterdagmarkt betreft hebben b. en w. ge kozen voor het laatste terrein. Wel zullen er op de Oude Markt mo gelijkheden blijven voor bepaalde marktactiviteiten. met de wijziging van de lokatie voor de markten. Daarop vol gend wordt voorgesteld een kre diet van f 43000,voor de extra-voorzieningen beschik baar te stellen. Voordat de ge meenteraad er een beslissing over neemt, wordt het voorstel behandeld in enkele commis sies. Die voor de openbare wer ken heeft zich er maandag reeds over uitgesproken. Van middag (woensdag) buigt de commissie financiën (aanvang 17.00 uur) zich over deze zaak. Tenslotte brengt morgen de commissie detailhandel (aan vang 17.00 uur) advies uit. Beide commissies komen bij een in het stadhuis. Ze zijn openbaar en kennen spreek recht voor publiek. De agen da's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in de ge meentelijke informatie- hoeken. Zo, de begrotingsbehandeling 1987 is achter de rug. De ge meenteraad heeft geen wijzigin gen aangebracht in de voorstel len van het college van burge: meester en wethouders. Voor de inwoners van Vlissingen bete kent dat onder meer dat de tarie ven van allerlei gemeentelijke be lastingen niet worden verhoogd. Die blijven dus gehandhaafd op het niveau van 1986. Wat de ta rieven voor de onroerend- goedbelasting betreft, moet ik daarbij een kanttekening maken. De gemeenteraad heeft 28 no vember jl. weliswaar ook voor deze vorm van belasting de tarie ven voorlopig op die van dit jaar bepaald, maar dat wil nog niet zeggen dat iedereen straks een aanslag voor hetzelfde bedrag als dat van 1986 zal ontvangen. Voor de gemeente zal de totale opbrengst niet veranderen maar de taxatiegegevens wijzen uit dat er een lichte verschuiving plaats zal vinden van industriële objecten naar de woningbouw. Eigenaren/bewoners van koop woningen zullen in het algemeen een iets hogere belastingaanslag ontvangen in verband met de waardestijging van deze wonin gen; huurwoningen zijn licht in waarde gedaald, met uitzonde ring van gerenoveerde huizen. De in Vlissingen mijnende vloot is de afgelopen maand verrijkt met twee uiterst moderne sche pen, die in totaliteit voor een uit breiding van de vangstcapaciteit zorgen, ledereen verkeert nu wel in spanning hoe de door de mi nister van landbouw en visserij in het vooruitzicht gestelde vangst beperkende maatregelen er nu definitief uit zullen gaan zien. Het betekent op dit moment een groot stuk onzekerheid, niet al leen voor de vissers zelf, maar voor de gehele bedrijfssector! De gemeenteraad heeft in zijn novembervergadering besloten toe te treden tot de Districtsge zondheidsdienst Zeeland (DGD). Voor u, als inwoner van de gemeente Vlissingen, heeft dat geen directe gevolgen. De taak van de Vlissingse gemeente-artsen op het gebied van de algemene gezondheids zorg zal nu door de DGD worden overgenomen. Deze dienst zal per 1 januari as. ook de taken van de Schoolartsendienst over nemen en inmiddels zijn van hot Kruiswerk ook de bestrijding van geslachtsziekten en tuberculose overgenomen. Het consultatie bureau voor tbc-bestrijding zal in onze gemeente gevestigd blij ven; de DGD zal van daaruit ook haar andere publieksfuncties verrichten. Ik verwacht dat met name de algemene preventieve gezondheidszorg en de gezond heidsvoorlichting en -opvoeding meer aandacht zullen krijgen dan tot dusverre het geval kon zijn. Inmiddels is de behandeling van de Nota binnenstad in de diverse vaste commissies van advies en bijstand achter de rug. Zoals be kend wordt in deze nota ge schetst welke richting het colle ge op wil om de binnenstad weer tot een gezellig en krachtig win kelgebied te maken. In het kader van de gevolgde inspraakproce dure zijn op deze nota overwe gend positieve reacties verkre gen, hetgeen ik als portefeuille houder detailhandel uitermate verheugend vindt. De gemeente raad zal zich volgende week vrij dag definitief over de nota uit spreken. Maar vooruitlopend op de uitvoering van het in de nota geformuleerde beleid kunnen ook inwoners van Vlissingen al een stevige bijdrage leveren aan een bloeiende binnenstad. En dat is door- zoals u dat hopelijk ook bij de Sinterklaasinkopen hebt gedaan- uw inkopen voor de, voor de deur staande, feest dagen zoveel mogelijk bij de Vlis singse middenstanders te doen. "Vlissingers kopen in Vlissin gen", dat zou een ieders gulden stelregel moeten zijn. Het zou ons totale winkelapparaat zeer ten goede komen!

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5