informatiepagina van de gemeente vlissingen Meld gladheid aan gemeente of politie Commissies praten samen over nota binnenstad r Verzoek bouw autoboxen in Westerzicht Vergaderingen vaste commissies van advies en bijstand Straten die bij gladheid worden gestrooid Deze week nog 3 koopavonden Met uitkering werkervaring opdoen Il Q II De Nationaie Ombudsman Vlissingers hielpen Poolse gevangene vrij Commissie Communicatiebeleid I Wie durft? t DE VI JSSINGF.R Woensdag 3 december 1986 Strooimateriaal Spreekrecht Zout Melden Welke fietspaden? Politie GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DEGLA! Meer weten? Uit, óók in het Vestzak theater Culturele Raad VVB Bestemmingsplan t t Even bijpraten met wethouder Wisse KD Belangstelling u Werkwijze bezien Mening college van b&w Onderhoud straten en wegen redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Tot nu toe is het allemaal nog meegevallen, 't Is waar, de bomen hebben hun bladeren verloren en de temperatuur daalt langzaam maarzeker. De dag dat ze onder de O-graad zakt is dan ook niet zo ver meer. Vorst en sneeuw zijn in december allesbehalve een ongewoon verschijnsel, kortom: koning winter is in aantocht. Mèt de bijbehorende gladheid op wegen, trottoirs en fiets paden. Daarom, zoals jaarlijks begin december gebruikelijk, een artikel over gladheids- bestrijding. Volgende week dinsdag (9 december) houden vijf commissies een gezamenlijke vergadering. Onderwerp van bespreking is dan de nota binnenstad. Ook het bijbehorende ontwerp- raadsvoorstel en inspraakschrift zal worden behandeld. In dat 'schrift' zijn zowel de inspraakreacties als het commentaar en de conclusies van burgemeester en wethouders daarover op genomen. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid (behalve die op trottoirs) bestreden door de reinigingsdienst. Dat gebeurt volgens een vast plan. Begon nen wordt altijd met de busrou tes en de hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en ijsvrij te ma ken. Onder hoofdwegen wor den, om enkele voorbeelden te noemen, gerangschikt de Paul Krugerstraat, Sloeweg, Koude- kerkseweg, President Roose- veltlaan, Burgemeester Stemer- dinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat en. Zagdweg. Bij het berijdbaar maken van de hoofd- en doorgaande wegen worden de belangrijkste fietspa den uiteraard niet vergeten. (Een overzicht van die straten en fietspaden staat in het artikel hieronder). Overdag zullen bij gladheid bovendien straten rond bushaltes, openbare gebouwen en voetgangersoversteekplaat sen sneeuw- en ijsvrij worden gemaakt. Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het moment dat deze optreedt. Niet temin wordt zo snel mogelijk na melding van gladde wegen het personeel (telefonisch) opgeroe pen. Het materiaal staat altijd klaar om onmiddelijk uit te kun nen rijden. Dit materieel omvat drie strooiauto's, drie sneeuw ploegen en voor de (belangrijk- De commissie van advies en bijstand die zich dinsdag over de nota binnenstad buigen zijn die voor de: - ruimtelijke ordening; - volkshuisvesting, stadsver nieuwing en monumenten; - economische zaken; - detailhandel; - financiën. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raad zaal van het stadhuis. Het ontwerp-raadsvoorstel en het inspraakschrift is toe gestuurd aan de insprekers. De ze stukken werden vergezeld van een uitnodiging voor de ver gadering. Bovendien liggen ze ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. De insprekers en andere be langstellenden kunnen tijdens deze bijzondere vergadering ook, gebruikmakend van het spreekrecht, hun mening ge ven over de nota en bijbeho rende stukken. 'AV/Aw> Wfflm '"#A Een deel van het materiaal waarmee de gemeentelijke reinigings dienst de gladheid in Vlissingen bestrijdt, (foto Cor Schuilwerve). ste) fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aan- hangstrooiers. Zoals u mogelijk wel weet wordt gladheid bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs ver krijgbaar is wordt in Vlissingen gladheid met zout bestreden. Om de bezwaren van het zout enigzins op te heffen worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal twintig gram zout per vierkante meter uitgevoerd. Dit verdient de voorkeur boven een hogere dosering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen voorafgaand aan moge lijke gladheid - worden gestrooid. Het optreden van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke reinigingsdienst. Deze dienst is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereik baar van 07.30- tot 16.00 uur onder nummer 62291. Tussen 16.00- en 07.30 uur van de vol gende dag, in het weekeinde en op erkende feestdagen kan gladheid gemeld worden aan de politie, telefoonnummer 15050. De politie licht dan de leider van de strooiploeg in, die mensen en materiaal kan inzetten. Eventueel neemt hij eerst contact op met de K.N.M.I. over de toestand van het weer. De raadsvergadering is deze maand niet op de laatste vrijdag, maar een week daarvoor (19 december). Aanleiding daarvoor vormden de feestdagen aan het eind van het jaar. Een en ander betekent, dat ook de vergaderingen van de vaste commissies van advies en bijstand een week vroeger dan normaal worden gehouden. De commissies die gaan verga deren zijn die voor de: - detailhandel op donderdag 11 december, aanvang 17.00 uur; - financiën op woensdag 10 december, aanvang 17.00 uur; - volkshuisvesting, stads vernieuwing en monumen ten op dinsdag 9 december, aanvang 17.00 uur; Zoals in het artikel hiernaast staat, wordt gladheid in de ge meente Vlissingen bestreden volgens een vast plan. Daarbij wordt er in de volgende straten gestrooid, zij het niet in de hier gehanteerde alfabetische volgorde: A. Dekenstraat; A. Coortelaan; (tussen Bloemenlaan en A. Bos- schaertstraat); A. Gogelweg; Bachlaan; Badhuisstraat; Bella- mypark; Bermweg; Betje Wolff- plein; Beursplein; Bloemenlaan; Bonedijkestraat; Bossenburgh- weg (tussen Sloeweg en Nieuwe Zuidbeekseweg); Boulevard Bankert; Boulevard De Ruyter; Boulevard Evertsen; Brouwe- naarstraat; Burchtstraat; Burg. Stemerdinglaan; Burg. Van Woelderenlaan; Commando- weg; C. Buskenstraat; Dorps weg; Edisonweg; Energieweg; Gerbrandystraat; Gravestraat; Grote Abeele; Havenweg (tus sen Oostelijke Bermweg en woonwagencentrum); H. Aver- camplaan; Hendrikstraat; H. Segherslaan (tussen Bloemen laan en Avercamplaan); Hertzweg; Hogeweg (tussen Bo nedijkestraat en Koudekerkse weg); Industrieweg; J. de Moorstraat; Kanaalstraat; K. Hasselaarstraat; Koopmans voetpad; Koudekerkseweg; Kromwegesingel; Lekstraat; Marconiweg; Marnixplein; Mid delburgsestraat; Nieuwendijk; Nieuwe Zuidbeekseweg; Noord- beekseweg; Oostelijke Berm weg; Oranjeplein (doorgaande route); Paauwenburgweg (tus sen Burg. Van Woelderenlaan en Van Hogendorpweg); P. Kru gerstraat; P. Heinkade; Pres. Rooseveltlaan; Prins Hendri- kweg; Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemsestraat), Ritthemsestraat (tussen Krom wegesingel en Oranjeplein); Scheldestraat (tussen A. De kenstraat en P. Krugerstraat); Sloeweg; Smalle Kade; Spoorstraat; Spuistraat; Stati onsplein; Stenenbeer; Troelstra- weg; Van Dishoeckstraat (tus sen Glacisstraat en P. Kru gerstraat); Van Hogendorpweg; De Veerhavenweg; Vlissing- sestraat; Voltaweg; (tussen Weyevlietweg en Nieuwe Zuid beekseweg); Weyevlietweg; Wil- helminastraat; Zandweg; Zee wijksingel; Zuiderzeestraat; Zwartezeestraat (doorgaande route). Bovendien worden bij gladheid de volgende fietspaden sneeuw en ijsvrij gemaakt: Duinpoort- weg, Glacisstraat (van Duin- poortweg tot Kenau Hasse laarstraat), Koudekerkseweg, Gerbrandystraat, Vredehoflaan, Burgemeester van Woelderen laan (van Vredehoflaan tot Bachlaan), Bachlaan, President Rooseveltlaan, Vlissingse Klei weg, fietspad achterlangs Le- harlaan, Rossinilaan en Steve Bikostraat, fietspad langs Sloe weg, Verlengde Bonedij kestraat, Bossenburghweg, Langeleenweg, Baskensburg- plein, de straat Bossenburgh, Zuidbeekseweg, fietspad Weye- vliet, Papegaaienburgweg, Klei weg, Noordbeekseweg, fietsrou te van Noordbeekseweg door Westerzicht naar Weyevliet, fietspad van Zuiderzeestraat naar Sloebrug en Veerhaven- weg, Koopmansvoetpad, Prins Hendrikweg, Stationsplein. Hebt u klachten over behandeling door ambtenaren en/of instel lingen van de rijksoverheid? Als u die 'oppot' komt u er meestal niet veel verder mee. Voor beide partijen kan het dan wel eens beter zijn dat u de kwestie voorlegt aan een onafhankelijk per soon: de Nationale Ombudsman. Bij zijn instituut kunt u terecht met klachten over alle ambtena ren van de ministeries en instel lingen, die onder verantwoorde lijkheid van een minister vallen. Dat zijn bijvoorbeeld ambtena ren van: - de PTT; - de arbeidsbureaus; - de belastingdiensten; - de Rijksdienst voor het weg verkeer; - de Centrale Directie Studiefi nanciering en - het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Alleen als het om een politie ambtenaar gaat, maakt het niet uit of dat een ambtenaar van de gemeentepolitie of de rijkspolitie is. Met klachten over gedragin gen van zowel de een als de an der kunt u bij de ombudsman te recht. Dat geldt dus niet voor de (overige) medewerkers van ge meenten, provincies en water schappen. In de meeste geval len moet u daar zijn bij de bestu ren. Zoals u wat betreft zieken- >BAK! Op 6 mei hebben burgemees ter, wethouders en andere raadsleden èn Vlissingse bur gers in de Burgerzaal van het stadhuis brieven geschreven ten behoeve van de vrijlating van gevangenen. Zij deden dat in het kader van het 25-jarig bestaan van Amnesty International. Velen pleitten daarbij onder meer voor het vrijlaten van de Poolse gewe- Deze avond (woensdag) komt de Commissie communicatie beleid bijeen. Centraal tijdens deze vergadering staat de eva luatienota over het werken met projectgroepen (en het bijbehorende inspraakplan). De bedoeling is dat de commis sie over deze nota advies uit brengt aan burgemeester en wethouders en de gemeente raad. Voorts staat op de agenda de verkiezing van de plaatsver vangend voorzitter. De vergade ring wordt gehouden in het stad huis en begint om 19.30 uur. tensgevangene Wieslaw Py- zio. Hij werd in juli 1985 tot 2 1/2 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Via het secretariaat van Am nesty International in Londen heeft de Amnesty-groep Vlissin gen het bericht ontvangen dat Wieslaw Pyzio is vrijgelaten. De burgemeester, raadsleden en andere inwoners van Vlissingen hebben dus meegeholpen aan zijn vrijlating. De Amnesty-groep in Vlissingen is zeer blij met dit positieve resultaat en wil een ie der die meegewerkt heeft dan ook hartelijk bedanken. Schrij ven naar regeringen en macht hebbers heeft dus duidelijk zin. Daarom worden er ook in Vlis singen regelmatig schrijfavon- den gehouden. Mevr. I. Loman van de Vlissingse Amnesty- groep kan u er nader over infor meren, (tel. 11625). fondsen en rechters weer bij an dere 'adressen' moet zijn. Meer informatie over wie de Nationale Ombudsman is en wat hij voor u kan doen staat in een handzame folder. De folder is verkrijgbaar in de ge meentelijke informatiehoe ken. Die zijn ondergebracht in: - wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat, Oost- Souburg); - wijkcentrum 'Aldegonde' (Kanaalstraat, Oost- Souburg); - wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg, Paauwenburg); - openbare bibliotheek (Lan ge Zelke); - stadhuis. Nadere informatie kunt u in winnen bij het bureau van de Nationale ombudsman in Den Haag, tel: (070) 89.89.89. Klassiek, maar ook eigentijds. Dat is wat het Mondriaan Kwartet u zondagmiddag te bieden heeft. Componisten als Milhaud, De Leeuw en Ravel zullen er voor u worden ver tolkt op een wijze, die eigenlijk maar op een manier kan wor den omschreven: vakwerk. En waar kan men er beter van ge nieten dan in het Vestzakthea ter aan het Bellamypark? Het concert begint zondagmid dag om 16.00 uur. Kaarten (a f 12,50) zijn verkrijgbaar bij de Culturele Raad (Badhuisstraat 104). Houders van een CJP en Pas 65 betalen overigens f 10,00 en kinderen tot en met 12 jaar f 3,50. - museumzaken op maandag 8 december, aanvang 19.30 uur (vergadering vindt plaats in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark); - onderwijszaken op dinsdag 9 december, aanvang 19.30 uur; - openbare werken en mi lieuhygiëne op maandag 8 december, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken en orga nisatie op woensdag 10 de cember, aanvang 16.00 uur; - ruimtelijke ordening op dinsdag 9 december, aan vang 19.00 uur (als datum voor deze vergadering werd vorige week ten onrechte 2 december genoemd); - sociale aangelegenheden op woensdag 3 december (vandaag), aanvang 19.30 uur; - verkeer op woensdag 10 de cember, aanvang 19.30 uur; - welzijn op maandag 8 de cember, aanvang 17.00 uur. Alle vergaderingen, behalve die van de museumcommissie, wor den gehouden in het stadhuis. De agenda's en stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. Tijdens alle vergaderingen is er spreekrecht voor het publiek. Verder vergadert morgen het algemeen bestuur van de Cul turele Raad. Zoals gebruikelijk komt men bijeen in het wel- zijnscentrum 'Bachten Kom- me'. De aanvang is 20.00 uur. Ook de stukken voor deze ver gadering liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie hoeken. Er zijn er al twee miljoen: vol wassenen die weer aan het le ren zijn. De een volgt een cur sus, de ander gaat naar een vormingscentrum en voor de volgende komt een schriftelij ke opleiding beter uit. Keuze is er volop. Bekijkt u de aan biedingen maar van de Open Universiteit, het LOI en de Zeeuwse Dag- en Avondscho lengemeenschap. Kortom, voor een ieder is er wel een cursus of opleiding 'op maat', waarbij ook rekening kan wor den gehouden met vooroplei ding en huiselijke omstan digheden. Behoort u niet (meer) tot die twee miljoen? Dan kan het best de moeite zijn om er (weer) eens over te gaan denken. Maar waar beginnen? Eenvoudig, bij de brochure 'Mens, durf te leren' van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen. Daarin worden globaal allerlei cursus- en opleidingsvormen beschre ven. Bovendien worden allerlei handreikingen gedaan voor het inwinnen van nadere informatie. De brochure is te verkrijgen in de postkantoren, de bibliothe ken en de gemeentelijke infor matiehoeken. In de hal van het stadhuis liggen bovendien fol ders over verschillende opleidin gen van de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap voor u gereed. Hier moet u zijn: Julianalaan 4. De Vrijwilligers Vacature Bank kan worden gezien als een soort 'arbeidsbureau' dat bemiddelt tussen vrijwilligers en instellin gen die vrijwillige medewerkers zoeken. Momenteel zijn er bij voorbeeld vacatures te vervullen Burgemeester en wethouders vinden dat dit zou kunnen te genover hun woningen, aan de andere zijde van de ring weg in Westerzicht. Zij heb ben hiervoor per brief twee mogelijke plaatsen voorge legd aan de omwonenden. De ze kunnen hierop tot 22 de cember a.s. reageren. Aan de hand daarvan zullen b&w daarna een beslissing nemen. Van die beslissing zullen de omwonenden weer op de hoogte worden gesteld. De boxen zouden kunnen ko men naast de woning met het huisnummer 350 óf naast num mer 298. Als de bouw van de boxen door zou gaan, gaat de voorkeur van het college van b&w uit naar de plaats naast nummer 350, pas daarna naar de plaats nummer 298. In de brief hierover aan de omwonen den geeft het college tevens voor elke locatie de benodigde vervangende parkeergelegen heid aan. Het geldende bestemmingsplan "Westerzicht" laat echter op geen van de twee genoemde plaatsen de bouw van auto boxen toe. Hiervoor zou een wij ziging van het bestemmingsplan nodig zijn. Nu hebben burg meester en wethouders het voornemen deze procedure in gang te zetten om daarmee de bouw van de boxen op één van de twee genoemde plaatsen mo gelijk te maken. Of zij dit voorne men wel of niet uitvoeren hangt af van de reacties van de omwo nenden. Van de uiteindelijke beslissing zullen de omwonenden te zij ner tijd bericht ontvangen. In dien die beslissing luidt de bouw van de boxen mogelijk te maken, zal daarbij worden aangegeven welke proccedu- re gevolgd zal worden en op welke wijze eventuele bezwa ren kunnen worden ingediend. Wie nog inkopen voor Sinterklaas moet doen, heeft daar deze week ruimschoots gelegenheid voor. De winkeliers mogen namelijk de vijf avonden, voorafgaand aan de verjaardag van de Goedheiligman, hun winkel 's avonds openhouden. Om precies te zijn: van 18.00- tot 21.00 uur. Deze week kan men dus zowel in Vlissingen als in Sou burg vanavond (woensdag), donderdag en vrijdagavond inkopen doen. Het zijn overigens de ondernemers zelf die bepalen of ze hun zaak de avonduren openstellen. De kans bestaat dus dat u, al winke lend, wel eens voor een gesloten deur komt te staan. Mensen met een uitkering werkervaring laten opdoen en/of be houden.Dat is eenvan de belangrijkste doelstellingen van de Vrijwilligers Vacature Bank (VVB) en de Klussendienst (KD). De ze twee organisaties zijn al enige jaren actief in Vlissinen. Nu hebben een aantal medewerkers -gelukkig!- werk gevonden. Het betekent wel dat zowel de VVB als de KD momenteel drin gend behoefte heeft aan mensen die de gelederen willen komen versterken. Dat is uiteraard mogelijk met behoud van uitkering. voor schoolverlaters uit het voortgezet onderwijs, die erva ring willen opdoen in een schoolbibliotheek. Men kan er een behoorlijke ervaring opdoen in administratief- en kantoor werk, maar ook in het omgaan met mensen. Het laatste geldt eveneens voor de mensen bij de Klussendienst. Buiten dat kan men daar ook nog aardig wat technische erva ring opdoen. Bovendien kan er hier worden gesproken van een stukje maatschappelijke dienst verlening voor mensen, die klei ne klusjes in erj rond het huis niet zelf kunnen doen en niet kunnen betalen. Heb je belangstelling? Bel dan even (01184) 19397 of ga even langs bij Julianalaan 4 (ge opend maandag tot en met donderdag van 9.00- tot 12.00 uur). De gemeente heeft een verzoek ontvangen om garageboxen te mogen bouwen in Westerzicht. Het gaat om een gezamenlijk verzoek van zes bewoners van de zogenaamde triowoningen langs de Nieuwe Vlissingseweg. Zij willen één blok van zes ga rageboxen laten bouwen op een plaats in de nabijheid van hun woningen. i i i i i i i i i i i 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5 ul Toen de gemeente alweer enkele jaren geleden met de groot scheepse stadsvernieuwing be gon, wilde zij daar de bevolking bij betrekken. Destijds stelde het college van burgemeester en wethouders daarom per stads vernieuwingsgebied projectgroe pen in. Daarin werkten, en wer ken nog steeds, mensen uit de betreffende stadsvernieuwings buurt en ambtenaren van de ge meente samen om het gemeen tebestuur te adviseren. Die adviezen gaan vooral over de manier waarop inspraak aan alle buurtbewoners en aan de toekomstige bewoners moet worden gegeven en over hoe de buurt er in grote lijnen in de toe komst uit moet zien. Bijvoorbeeld welke soorten woningen moeten er komen, hoe moeten de straten er uit zien en welke straten moe ten worden bestemd voor door gaand verkeer en welke niet. Nu hebben die projectgroepen met wisselend succes geadvi seerd en gewerkt. Bovendien is er sindsdien in de financiering van de stadsvernieuwing veel veranderd. Tijd daarom, om de werkwijze van de projectgroe pen eens wat nader te bekijken en mogelijk te wijzigen. Daarvoor zijn nu een flink aantal meningen van projectgroepen en gemeen telijke diensten met als werkge bied de stadsvernieuwing, op een rij gezet. Aanvankelijk zou dit geheel "in de inspraak gaan" maar het college van b&w vond het nuttig dat de insprekers daar bij ook al meteen kennis konden nemen van de visie van het colle ge. Deze notitie met de mening van b&w vormt nu het onder werp van inspraak. In de notitie wordt gesteld dat, wat het college betreft, de pro jectgroepen blijven bestaan. Het college acht het bovendien voor het tot stand komen van een di rectere band tussen de burgers en het gemeentebestuur nuttig dat de wethouder van stadsver nieuwing (dat is mijn portefeuille) voorzitter is van elke pro jectgroep. B&W willen ook nadrukkelijk de mogelijkheid open houden dat er in de toekomst projectgroepen ingesteld worden voor gebieden die nu nog geen stadsvernieu wingsgebied zijn maar dat wel zullen worden. In de gebieden waar de stadsvernieuwing al een heel eind is gevorderd of bijna af gerond is blijft echter een taak voor projectgroepen. Deze zou den dan zelf een hoofdfunctie kunnen vervullen in het regelma tige contact tussen gemeente bestuur en bewoners. Tot slot nog iets dat de hele stad aangaat. Op voorstel van het col lege van b&w heeft de gemeen teraad namelijk onlangs f 1 mil joen extra beschikbaar gesteld voor het onderhoud van straten en wegen in 1987. Nu kan je zeg gen dat globaal één vierkante meter bestratingswerk f 20,— kost. Dat betekent dus dat je voor dit geld 50.000 vierkante meter bestrating kunt vernieu wen. Als we nu eens uitgaan van een gemiddelde straat van 6 me ter breed dan zou je ruim 8,3 kilo meter straat kunnen doen. Op een totaal van zo'n 170 kilometer openbare weg in de gemeente lijkt dat natuurlijk niet zo veel. In werkelijkheid echter zal deze "inhaaloperatie" voor een veel groter deel van de straten een nuttig effect hebben omdat op een heleboel plaatsen het ver nieuwen over de volle breedte van de straat niet nodig is. De concrete plannen om een zo groot mogelijk nuttig effect van het beschikbare geld te hebben zullen over enige tijd aan de be treffende vaste commissies van advies en bijstand worden voor gelegd.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5