informatiepagina van de gemeente vlissingen Reacties op de nota binnenstad veelal positief li986 is nog niet voorbij Hoe verder met projectgroepen? q w Hond in de goot of naar het renveldje Wijzigingen van bestemmingsplannen ICommissies vergaderen I)F. VLlSSlNCiER Woensdag 26 november 1986 Voorkeur voor EMPEO bij ontwikkeling "kop" Walstraat m r Uitvoeringsplan Behandeling Projectontwikkelaar Inspraakreacties Vergadering Emancipatie commissie Renveldjes Oost- Souburg Middag/avond De agenda Welke jongere wil iets bijverdienen? Evaluatie Architectenkeuze Vergadering bestuurs commissie MTS Even bijpraten met wethouder Bruinooge Verkrijgbaar Samenhang Kunststof grasveld Kinderdagverblijf m redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Burgemeester en wethouders van Vlissingen vragen de ge meenteraad hen te machtigen "In zee te gaan" met de BV Maat schappij voor Projektontwikkeling EMPEO voor het ontwikkelen van de noordzijde van de Walstraat. Dit staat in het deze week verschenen ontwerp-raadsvoorstel waarin tevens wordt ge vraagd de nota binnenstad vast te stellen en in te stemmen met het commentaar van b. en w. op de daarop gekregen inspraak- reacties. In het voorstel vragen b. en w. ook in te stemmen met een bepaalde organisatie en werkwijze voor de ontwikkeling van het zogenaamde kernwinkelgebied. Juist op deze plaats zouden naar de mening van burgemeester en wethouders publiekstrekkende winkels moeten komen. Voor de verdere uitvoering van de nota binnenstad willen b. en uitvoeringsplan opstel- In het kernwinkelgebied (foto Johan Murre). Het ontwerp-raadsvoorstel zal worden behandeld tijdens een gecombineerde vergadering van de vaste commissies van advies en bijstand voor: - ruimtelijke ordening; - volkshuisvesting, stadsver nieuwing en monumenten; - economische zaken; - detailhandel; - verkeer. op dinsdag 9 december om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis, Voor deze openbare vergadering zijn ook alle indie ners van inspraakreacties op de nota binnenstad uitgenodigd. Tijdens de vergadering is spreekrecht voor bezoekers. er w, een len. Zij verwachten dit half 1987 ter behandeling aan de gemeen teraad te kunnen voorleggen. Tevens verwacht het college binnen die tijd voorstellen te kunnen doen over de aangekon digde subsidieregelingen. Om tot daadwerkelijke ontwik keling van het begin van de Walstraat (vanaf het Betje Wolffplein) te komen, willen b. en w. in onderhandeling tre den met een projectontwikke laar. Het college heeft hier voor gesprekken gevoerd met de BV Projektontwikkel- lingsmaatschappij Amro, Wil- ma Property Management BV, de Nederlandse Middenstands Financierings Maatschappij voor Bedrijfsobjecten (MBO) en met de BV Maatschappij voor Projektontwikkeling EM PEO. Het college wil met deze laatste verder praten om te ko men tot een samenwerkingso vereenkomst die aan de ge meenteraad zal worden voor gelegd om de definitieve keu ze te maken. De voorlopige keuze voor EM PEO is, na een zorgvuldige af weging en op basis van een aan tal uitgangspunten, tot stand ge komen. Over de uitgangspunten is overleg geweest met de van uit ondernemerskringen ge vormde begeleidingscommissie voor het onderzoek van het Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). De nota binnenstad heeft in de vorm van een voorontwerp on derwerp van inspraak gevormd. Daarvan is druk gebruik ge maakt tijdens een inspraaka vond waarop meer dan 60 be langstellenden en belangheb benden aanwezig waren. Van de mogelijkheid tot schriftelijk reageren hebben 12 personen en organisaties gebruik ge maakt. In het ontwerp- raadsvoorstel gaan b. en w. op al deze reacties nader in. Het overgrote deel van de reacties geeft een positieve opstelling te zien op de hoofdlijnen van het binnenstadsbeleid zoals b. en w. dat voorstellen. Er is echter ook wel kritiek. Zo pleiten diverse insprekers voor meerdere of andere loca ties om detailhandel toe te staan. Het college zegt toe dit terdege te zulen bestuderen. Daarbij zullen zij zich bij de ont wikkeling van de gehele bin nenstad actief inzetten voor het tot ontwikkeling brengen van lo caties binnen het kernwinkelge bied met een zodanig branche patroon dat daardoor de aan trekkelijkheid van het kernwin kelgebied nog verder wordt vergroot. Ook gaan diverse insprekers in op de functie van het zui- deljk deel van de Walstraat. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat hierover wellicht misverstanden zijn ontstaan. Zij voorzien voor dit straatgedeelte een "revitalise ring", waardoor dit - en het to tale zuidelijke deel van de bin nenstad - een eigen hoog waardige functie moet krijgen. Dit zal borg moeten staan voor het verkrijgen van een goede relatie tussen het kernwinkel gebied en de omgeving van de Vissershaven, aldus b. en w. Zij vinden dat een nieuwe in richting van de zuidzijde van de Walstraat aan de orde moet komen. Een beperkte ver keersfunctie acht het college daarbij mogelijk. Hoge ver wachtingen van het nu al openstellen voor verkeer van dit deel van de Walstraat, heeft het college echter niet. Voor het beoogde "vitalise ringsproces" van deze straat is meer nodig dan een beperk te verkeerscirculatie, aldus b. en w. Woensdag 3 december houdt de emancipatiecommissie in het stadhuis haar maandelijk se vergadering. De aanvang is om 20.00 uur. De vergadering is openbaar, waarbij belang stellenden gebruik kunnen maken van het spreek recht. Aan de orde komen onder meer de volgende onderwerpen: - werkwijze met betrekking tot het facetbeleid; - werkwijze met betrekking tot de openbare orde en veiligheid. De stukken voor deze vergade ring liggen ter inzage bij de amb telijk secretaris van de commis sie. Deze werkt bij het bureau welzijn in het stadhuis (tel. 87336). Als er een top 10 opgesteld zou worden van klachten, die regel matig aan 'de gemeente' worden voorgelegd, dan zou de hon denpoep heel hoog eindigen. De meldingen uit Oost-Souburg helpen daar aardig aan mee. Pas ook weer. Bewoners van de Zuiderzeestraat waren het behoorlijk beu dat ze op het pad naast hun woning wéér erin waren getrapt. En dat had echt niet gehoeven. Als, heel simpel, de eigenaren van betreffende honden even een eindje waren doorgelopen. Naar het renveldje bij de water toren. Dat is een plek waar de honden los mogen en hun be hoefte kunnen doen. Dat mogen ze niet op paden, niet op de stoep en niet op de straat. Wel op de renveldjes, wel in de straatgoot en wel in groenstrookjes die smaller zijn dan twee meter. De gemeenteraad heeft het karwei geklaard. Aan het einde van drie lange vergaderingen werd vorige week de begroting voor 1987 vastgesteld. Daarmee is op vele terreinen het (financiële) beleid voor volgend Jaar uitgestippeld. 1986 Is echter nog niet voorbij. Zeker niet voor het gemeentebestuur. Even heeft het 'gewone' werk van de raad stilgelegen. Deze week gaat het ge meentebestuur er weer mee door. Er staat voor de vergadering die vrijdag wordt gehouden heel wat op de agenda. Poep aan de schoenen, poep aan de kleren, glijpartijen èn een heleboel ergernis. Het zou allemaal niet hoeven als alle be zitters van honden zich aan de regels zouden houden, Want zo als een klein kind geleerd kan worden 'het' op de pot te doen, zo kan een hond leren hetzelfde in de straatgoot te doen. Zo moeilijk is dat niet. Gelukkig zijn er een heleboel eigenaren die hun hond hebben aangeleerd wat 'ie wel en wat 'ie niet mag... De renveldjes werden indertijd als zodanig aangewezen door burgemeester en wethouders. Honden mogen er, zij het onder toezicht, loslopen. De dieren mogen er ook hun behoefte doen. De veldjes zijn hier dus voor de honden, niet voor de kinderen om er te spelen. Zoals speelveldjes er voor kinderen zijn en juist niet voor honden. In Oost-Souburg zijn de volgen de renveldjes: (foto Johan Murre). 1het terrein ten westen van de watertoren, in de hoek tus sen Rijksweg 58, de verbin dingsweg en het begin van de Vlissingsestraat; 2. de strook tussen de oprit Rijksweg 58 en Kromwege- singel, tussen de Ritthem- sestraat en Willem Alexan- derstraat; 3. de 'driehoek' die wordt be grensd door het achterste deel Wilgenstraat, het zuide lijke deel Beukenstraat en de watergang langs Rijksweg 58; 4. de strook tussen de sport velden en het Koopmans voetpad, vanaf de Die- zestraat tot aan de wa tergang; 5. de strook langs deze water gang, tot aan de spoorijk; 6. de strook tussen het fiets pad langs de westelijke Bermweg en het fietspad langs het kanaal, vanaf de PZEM tot aan de Loskade. Vanavond, woensdag, verga dert in het stadhuis de com missie Sportbelangen. De aan vang is om 19.30 uur. Bovendien komt morgen, eveneens in het stadhuis, het algemeen bestuur van de Dienst Welzijnsvoorzieningen bijeen (17.00 uur). De agenda's en enkele van de te bespreken stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke infor- matiehoeken. Ook bij de secre tariaten van beide commissies kunt u uiteraard daarvoor te recht. Dat is respectievelijk het bureau van de commissie Sport belangen aan de Irislaan (tel.nr.60267) en de Dienst Wel zijnsvoorzieningen (tel.nr. 87420). Voorts komen volgende week enkele vaste commissies van advies en bijstand bijeen. Dat zijn die voor de - ruimtelijke ordening op dins dag 2 december, aanvang 19.30 uur; - volksgezondheid op dinsdag 2 december, aanvang 17.00 uur. Ook deze vergaderingen wor den gehouden in het stadhuis. De agenda's en de te behan delen ontwerp-voorstellen kunnen eveneens worden in gezien in de gemeentelijke in- formatiehoeken. Vorige week is er over veel za ken heel wat gezegd. Dat bete kent echter niet dat er vrijdag niets meer te bespreken valt. In tegendeel. Oordeelt u zelf. Geeft onderstaande agenda u aanleiding om eens verder te gaan speuren? De gemeente maakt het u dan gemakkelijk. Hoe? Door de agenda, het over zicht van de ingekomen stukken èn alle voorstellen een eindje naar u toe te brengen. Tot aan de informatiehoeken. daar lig gen ze ter inzage. De eventuele volgende 'stap' kan naar het stadhuis leiden. Daar, bij het Stafbureau voor lichting en inspraak, kunt u ook de ingekomen- èn 'achterliggen de' stukken inzien. Tot de laat ste categorie behoren nota's, te keningen en dergelijke. Die kun nen de raadsleden - en - hel pen zich een afgewogen mening te vormen over de voorstellen. Mogelijk vormt de aanvangstijd - 14.00 uur - voor u een hinder paal om de raadsvergadering bij te wonen. U bent dan niet de enige. Dat is dan ook een van de belangrijkste redenen dat de ge meenteraad onlangs besloten heeft om 's avonds te gaan ver gaderen. Met ingang van het nieuwe jaar is het niet meer 'de laatste vrijdag van de maand'. Dan wordt het 'de laatste don derdagavond) van de maand'. De agenda voor de raadsverga dering vrijdag a.s. ziet er zo uit: Opening Goedkeuring notulen van de vergadering vaan 26 september 1986. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten 0-1 Aanvaarding schenking sculptuur 'Saurus'. 0-2 Wijziging Kledingreglement 1970. 0-3 Wijziging Overlegveror- dening. 1-1 Procesvoering inzake de waarde-verklaring van een ge legd conservatoir vreemdelin gen scheepsbeslag. 2-1 Krediet aanschaf ver- keerstelapparatuur. 2-2 Krediet asfaltering Bossen- burghweg (zuidelijk gedeelte). 3-1 Aankoop twee hogedruk- reinigers en twee vloerweeg schalen ten behoeve van het ge meentelijk vismijnbedrijf. 4-1 Krediet diverse voorzienin gen ten behoeve van nieuw bouw basisschool 'Rietheim'. 4-2 Afvloeiingsregeling open baar basisonderwijs. 5-1 Vaststellen Kampeerveror- dening. 5-2 Garantie geldlening Vereni ging Duitse Herders Kringgroep. 7-1 Indicatief bodemonderzoek industrieterrein Buitenhaven en omgeving. 7-2 Zonering industrieterrein "De Schelde/Buitenhaven". 7-3 Deelneming aan de ge meenschappelijke regeling Dis tricts Gezondheidsdienst Zeeland, 8-1 Aankoop Glacisstraat 145. 8-2 Verkoop perceel grond aan President Rooseveltlaan; wijzi ging erfpacht. 8-3 Voorbereidingsbesluit Be schermd Stadsgezicht, gedeelte Hellebardierstraat - Breewa- terstraat. 8-4 Voorbereidingsbesluit Be schermd Stadsgezicht II (ged.). 8-5 Voorbereidingsbesluit Bloe- menlaan, ged. Van der Helstlaan. 8-6 Voorbereidingsbesluit Bui tenhaven, gedeelte omgeving Stationsplein. 8-7 Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Buitenhaven. 8-8 Voorbereidingsbesluit Paau- wenburg III, ged. Paauwen- burgweg. 8-9 Verdaging beslissing op be roepschrift (Badhuisstraat 82). 8-10'Afwijzing verzoek om ge meentegarantie. De Culturele Raad is op zoek naar een jongen of een meisje. Een, die affiches van allerlei evenementen, wil rondbren gen in Middelburg, Vlissingen en Souburg. Tegenover dit re gelmatig terugkerende werkje staat een financiële vergoe ding. Belangstelling? Wacht dan niet te lang en bel de Cul turele Raad. De telefoonnum mers daarvan zijn: 14928 en 16672. 8-11 Wijziging raadsbesluit ga rantie geldlening aan woning bouwvereniging BASCO. 9-1 Rekening-courant overeenkomsten voor het jaar 1987. 9-2 Algemeen kasgeldlenings- besluit en algemeen geldle- ningsbesluit voor het jaar 1987. 9-3 Vaststelling voorlopige tarie ven voor 1987 ten behoeve van de onroerend-goedbelastingen. 8-4 Vaststelling begrotingswijzi gingen 1986: a. vijfde wijziging gemeentebegroting; b. eerste wijziging begroting vismijnbedrijf. Rondvraag Sluiting. Een bestemmingsplan verande ren gaat echter niet zomaar. Daar is een hele procedure voor nodig. De wet schrijft duidelijk voor hoe die moet verlopen. Het startsein moet altijd worden ge geven door het hoofd van de ge meente: de raad. Dat gebeurt in de vorm van een voorberei dingsbesluit. De naam geeft het al aan. Door de medewerkers van de gemeente kan wijziging van het bestemmingsplan wor den voorbereid. In bepaalde ge vallen kan er ook, met toestem ming van gedeputeerde staten, een bouwvergunning worden verleend als de raad een voor- ereidingsbesluit heeft genomen. Komende vrijdag behandelt de gemeenteraad drie voorstellen van burgemeester en wethou ders om dergelijke besluiten te nemen. Deze hebben betrek king op de bestem mingsplannen: - Bloemenlaan, met name het perceel naast het pand Van der Helstlaan 25. Deze wijzi ging moet het mogelijk ma ken de plannen voor de bouw van een woning daar moge lijk te maken. - Beschermd Stadsgezicht II, met name het gebied in de omgeving van het Arsenaal. Die hebben nu nog onder meer de bestemming militai re doeleinden; verouderd dus. Wijziging van het bestemmingsplan noodzake lijk. Ongewenste ontwikkelin gen in het gebied kunnen zo worden voorkomen. Boven- De wethouders van stadsver nieuwing zou voorzitter moe ten zijn van projectgroepen die werkzaam zijn in de stads vernieuwingsgebieden. Bo vendien kunnen projectgroe pen ook een nuttige functie vervullen wanneer het proces van daadwerkelijke stadsver nieuwing in een gebied is af gerond. Er kan dan periodiek van gedachten worden gewis seld over ideeën, wensen en verlangens van bewoners. Dit alles is te lezen in het deze week verschenen beleidsvoor nemen van burgemeester en wethouders over het werken met projectgroepen. Het gaat om een voornemen waarop inspraak mogelijk is. Op de notitie van b. en w. kan schriftelijk worden gerea geerd tot 24 januari 1987. Daarna zal er - door tussen komst van de Commissie com municatiebeleid en, wederom, b en w - een ontwerp- raadsvoorstel verschijnen waarover de gemeenteraad zich uiteindelijk zal moeten uitspreken. De bij de notitie van b. en w. behorende in spraakprocedure is te vinden in een zogenaamd in spraakplan. Burgemeester en wethouders hebben hun voorlopige mening gevormd naar aanleiding van de evaluatie van het werken met projectgroepen van het Stafbu reau voorlichting en inspraak. Deze evaluatie is als bijlage bij de notitie van het college ge- Stadsvernieuwing in de Hendrikstraat: resultaat van voorbereiding en advisering door de projectgroep Gravestraat (nu: projectgroep Bin nenstad). Fóto: Johan Murre. i voegd, evenals de reacties daar op van de gemeentelijke dien sten Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu (VROM) en Openbare Werken. Burgemeester en wethouders vinden dat projectgroepen een belangrijke functie hebben bij het adviseren over te volgen informatie- en inspraakprocedu res. Of tot deze adviesfunctie kan worden gerekend de keuze van opdrachtgever en architect is volgens b. en w. niet alge meen te stellen. Het college daarover letterlijk: "Hoewel wenselijk, maken externe om standigheden (vinden van een belegger, algemeen beleid van de gemeenteraad ten aanzien van bepaalde opdrachtgevers, rijksbeleid te dien aanzien en Dinsdag 2 december komt de bestuurscommissie MTS bijeen. Dat is een commissie die bestaat uit vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, leer lingen, hun ouders èn het be drijfsleven. De laatsten zijn werkzaam bij ondernemingen waar afgestudeerde MTS-ers vaak aan de slag gaan. De ver gadering wordt gehouden in het gebouw van de gemeentelijke MTS (Marconiweg 1). De aan vang is om 20.00 uur. De agen da voor deze vergadering kan worden ingezien bij de afdeling onderwijs en welzijn in het stad huis. Dat geldt ook voor de stuk ken die besproken zullen wor den. Misschien ten overvloede: de bijeenkomst is openbaar. Voor vrijwel ieder stuk grond in Vlissingen is aangegeven waar voor het gebruikt mag worden. Dat is regeld in bestem mingsplannen. Zo kan worden voorkomen dat jan-en-alleman gaat bouwen wat'ie wil. Voor aanzien en gebruik van stad en landschap is dat lang niet altijd gewenst. Wie wil gaan bouwen moet aan de eisen van het bestemmingsplan, dat voor zijn om geving geldt, voldoen. Nu zijn vele plannen al langere tijd gele den vastgesteld. Omstandigheden kunnen zich in de tussentijd wijzigen. Wat toen niet paste kan nu aanvaardbaar of zelfs no dig zijn. dien kan vlotter op wèl pas sende ontwikkelingen wor den ingespeeld. Beschermd Stadsgezicht, met name het gedeelte Hellebardierstraat- Breewaterstaat. Er bestaan vergevorderde plannen om in de voormalige jeugdher berg aan de Hellebar dierstraat 12 wooneenheden te bouwen. Op het terrein er direct naast, aan de Breewa- terstraat, komen 5 eenge zinswoningen. Het bestem mingsplan moet daaraan worden aangepast. Buitenhaven, met name het gedeelte omgeving Stati onsplein. Radio-Holland b.v. heeft gevraagd het voormali ge kantoor van de PSD te mogen verbouwen. Het be drijf wil dit pand onder meer als kantoor gaan gebruiken, terwijl het na de bestemming waterbouwkundige werken heeft. Buitenhaven, tweede plan herziening. De eerste helft van 1987 hopen b. en w. de raad een plan voor uitbrei ding van het bedrijventerrein bij de Buitenhaven te kunnen aanbieden. Zo mogelijk wil het college dit terrein ver sneld tot ontwikkeling bren gen. Dit, om aan gegadigden zonder al te veel vertraging grond te kunnen uitgeven. Paauwenburg III (gedeelte Paauwenburgweg). Dit voor bereidingsbesluit houdt ver band met de voorgenomen bouw van woningen. dergelijke), dit lang niet altijd mogelijk. Bij het adviseren over bepaalde projecten dient dit aspect tevoren door het ge meentebestuur te worden duide lijk gemaakt". De notitie met het beleids voornemen van b. en w. over de projectgroepen is, inclusief alle bijlagen, gratis voor be langstellenden verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. Ze ligt ook ter inzage in de gemeentelijke informa tiehoeken in het stadhuis, de bibliotheek in de Spuistraat, in de wijkcentra Open Hof aan de A. Gogelweg, Middenhof in de Kanaalstraat en in het buur thuis Aldegonde in Westerzicht. Een, waar mogelijk, bevorderen van de werkgelegenheid. Dat, bondig samengevat, vormt één van de doelstellingen die in april werden geformuleerd in het be leidspuntenprogramma 1986-1990. Daarmee gaven de in het college van burgemeester en wethouders vertegenwoor digde partijen, gesteund door de gemeenteraad, duidelijk aan een verdere economische ontwikke ling van de gemeente van groot belang te vinden. Inmiddels heb ben b. en w. op meerdere fronten daadwerkelijk uitvoering gege ven aan dat streven. Daarbij wil ik met name de nota binnenstad en de nota toeristisch recreatief beleid noemen. Bovendien ver scheen een kleine twee weken geleden ook het voorontwerp van de nota werkgelegenheid. Op dit belangrijke stuk is uiter aard. ook voor u als burger, in spraak mogelijk. Als het gaat om economische ontwikkeling en daarmee de be vordering van werkgelegenheid, bezitten deze nota's een nauwe samenhang. Bij elkaar omvatten ze alle onderdelen waar de ge meente op dit gebied een stimu lerende inbreng kan hebben. Waarbij niet mag worden verge ten dat de gemeente reeds op vele terreinen een bijdrage levert aan het bevorderen van werkge legenheid. Wat we als college met de nota beogen is, te komen tot een meer structurele opzet en aan pak van de diverse bestaande en nog te ontwikkelen activiteiten op dit terrein. Ons college denkt daarbij nadrukkelijk aan een ge richte acquisitie, dat wil zeggen: activiteiten die erop gericht zijn bedrijven te interesseren om zich in Vlissingen te vestigen. Daar naast zullen bijvoorbeeld de mo gelijkheden voor een bedrijfsver zamelgebouw worden onder zocht èn de contacten tussen gemeente en bedrijfsleven wor den 'gestroomlijnd'. Op dat punt denkt ons college erover om een bureau Economische Zaken in het leven te roepen, dat in het stadhuis als 'ondernemersloket' en coördinatiepunt moet gaan dienen. Om dit en. zoals u ook in het voorontwerp van de nota kunt lezen, nog veel meer te kun nen realiseren willen b. en w. jaarlijks f 100.000 uittrekken. Van mijn portefeuille economi sche zaken en werkgelegenheid stap ik nu even over naar die voor welzijnsaccommodaties. Met het vaststellen van de begro ting heeft de gemeenteraad vori ge week ook ingestemd met de reservering van gelden voor de aanleg van een zand-kunststof grasveld op sportcomplex Bo- nendijke. Weliswaar gaat het om een nieuw veld, maar tevens om de noodzakelijke vervanging van een bestaand veld dat vanuit het oogpunt van onderhoud zeer ar beidsintensief is. Dat neemt niet weg dat ik er trots op ben dat er wederom een nieuw type aan het toch al zo rijke Vlissingse areaal van sportvoorzieningen kan wor den toegevoegd! Ik vind het prettig te kunnen constateren dat, met financiële hulp van de gemeente, het kin derdagverblijf aan de Comman do weg van start is kunnen gaan. Essentieel daarbij was de mede werking van het gewestelijke ar beidsbureau. Die steunt het dag verblijf niet voor niets. Met name vrouwen, die weer willen gaan studeren of willen gaan werken wordt zo mede een kans gege ven om in het arbeidsproces op genomen te worden. Vanuit het oogpunt van emancipatie een waardevolle zaak. Belangrijk is wel dat het bestuur van het kin derdagverblijf op alle mogelijke manieren zorgvuldig zal moeten bezien hoe, na beëindiging van de financiële steun van het ar beidsbureau, de continuïteit ge waarborgd kan worden!

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5