informatiepagina van de gemeente vlissingen Plannen b. en w. voor bevordering werkgelegenheid Algemene beschouwingen al ter inzage Pï f !1' f 100.000 voor Fonds Economische Activering mm t Q if f 1 Verbeterde verbinding Bossenburghweg - Hercules Segherslaan |De Rietkerk-uitkering en de herdenkingspenning Pembajaran Rietkerk dan pening peringatan Fl ETS- REGISTRATIE- KAART DE VIJSSINGER Woensdag 19 november 1986 Economische groei betekent méér werkgelegenheid. Een groter aantal mensen krijgt daardoor meer financiële armslag. 'Ondernemend Vlissingen' profiteert daarvan. Economische groei kan ook het aanzien en de levendigheid van de gemeente verbeteren. Dat is iets waar de gehele sa menleving van profiteert. De gemeente en haar bestuur werkt daar al op vele fronten aan mee. Gericht Uit, öök in het Vestzaktheater 3 Ligging Inspraak op nota werk gelegenheid Ter inzage Contacten Aandachts- en beleidspunten Parkeren Voorstel 30 november 1986 30 nopember 1986 Even bijpraten met burgemeester Van der Doet Waar? Daar: Overeenkomst Opheffing BB Oefenen Vlissingen-Oost i redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Op toeristisch-recreatief ter rein vindt er -in samenwerking met het bedrijfsleven-al een actieve promotie plaats. Maar ook aan de ontwikkeling van de binnenstad wordt hard ge werkt. Startende ondernemers worden met behulp vaan de gemeente op weg geholpen. Jaarlijks worden er voor mil joenen aan opdrachten ver strekt aan Vlissingse onderne mers. Waar mogelijk wordt er aan gewerkt om buurten en straten zo leefbaar mogelijk te houden... Gisteren, dinsdag, heeft de gemeenteraad een begin gemaakt met de behandeling van de begroting voor 1987. De voorzitters van de vijf fracties gaven daarbij hun visie op de ontwerp begroting en de plannen die burgemeester en wethouders voor dat jaar hebben. Kortom: er gebeurt al veel. Toch vinden burgemeester en wet houders dat de gemeente meer mogelijkheden heeft om de werkgelegenheid te bevorderen. Die hebben ze verwoord in het voorontwerp van de nota werk gelegenheid, dat .vorige week verschenen is. Het vormt onder werp van inspraak. In een be richt elders op deze pagina wordt nader op de inspraakmo gelijkheden ingegaan. Burgemeester en wethouders schrijven in de inleiding van de nota dat ook op gemeentelijk ni veau duidelijk inhoud kan wor den gegeven aan een gerichte opbouw van de economie. Een goed samenspel met het be drijfsleven is daarbij noodzake lijk. Een samenspel, waarbij ui teraard rekening wordt gehou den met regionale, landelijke en internationale ontwikkelingen. In grote lijnen wil het college zich zo richten op: - het stimuleren van bedrijfs ontwikkelingen; - het aanzwengelen van nieu we en vernieuwende activi teiten; - het verstrekken van econo mische ontwikkelingen die al in gang zijn. Maar, zo stelt het college, der gelijke activiteiten hebben on voldoende effect als er daar naast niet wordt gewerkt aan het behoud en versterking van het leefklimaat. Want werken, wo nen en samenleven hebben nu eenmaal veel met elkaar te ma- Een (enigszins verouderde) luchtfoto van het gebied waar het bedrij venterrein Buitenhaven zal komen. In het voorontwerp van de nota schrijven b. en w. dat hun aandaht in eerste instantie uitgaat naar de ontwikkeling van dit terrein, (luchtfoto Slagboom en Peeters). f... 1 'T is menselijk, da's waar. Toch, hebben we niet vaak de neiging om dat, wat goed is, van ver te willen halen? Ter wijl er vaak dichtbij zoveel 'kwaliteit' te vinden is! Oök op muzikaal terrein. Marianne Boer en Maurice Heugen zijn daar -wat de klassieke muziek betreft- een duidelijk voor beeld van. Beide jeugdige Vlissingers hebben hun spo ren reeds verdiend. Marianne Boer als pianiste. Maurice Heugen als fluitist. Solo, maar ook samen. Zo treden ze zondag samen voor het voetlicht in het Vestzak theater. Vanaf 16.00 uur bren gen ze er werken ten gehore van onder anderen Hindemith, Cho pin, Chaminade en Poulenc, De meeste plaatsen zijn reeds gere serveerd. Wie nog geen kaartje heeft en toch wil komen doet er goed aan om snel naar de Cultu rele Raad (Badhuisstraat 104) te gaan. Daar zijn nog een zeer be perkt aantal kaarten ver krijgbaar. (foto Joh an Murre ken, ze beïnvloeden elkaar. Gaat het met een van deze sec toren minder goed, dan ver zwakt dat mogelijk ook de ande re. Voor een aantrekkelijk eco nomisch klimaat moet daarom öök gote waarde worden ge hecht aan voldoende gevarieer de woningbouw, sportvoorzie- ningen, bibliotheken, een cultu reel klimaat dat velen aan spreekt, voldoende uiteenlopen de onderwijsvormen en dergelij ke. Niet alleen voor het leefkli maat dient de gemeente hierin actief te zijn; ook deze terreinen bieden werkgelegenheid. Vaak worden de mogelijkhe den om zich als gemeente economisch te ontwikkelen bepaald door de ligging en na tuurlijke omstandigheden. Zo spelen in Vlissingen de ligging aan zee en de nabijheid van andere zeehavens en han delsmarkten een belangrijke rol. Daarmee moet terdege re kening worden gehouden. Door deelname in het Haven schap Vlissingen is de ge meente daar al geruime tijd - waar het gaat om Vlissingen- Oost- mee bezig. In het hoofdstuk 'Economisch beleid' stellen b. en w. dan ook, dat hun aandacht in eerste in stantie uitgaat naar het ontwik kelen van het bedrijfsterrein Bui tenhaven. Hier kunnen (kleine) bedrijven worden gevestigd,die Op het vorige week versche nen voorontwerp van de nota werkgelegenheid is inspraak mogelijk. Tot 10 januari 1987 kan een ieder schriftelijk haar of zijn reacties indienen bij burgemeester en wethouders. Deze zullen, met het commen taar en de conclusies van het college daarop, op 9 februari aan de insprekers worden toe gezonden. Dit 'inspraakschrift' zal dan ver gezeld gaan van de ontwerp- nota met bijbehorend raads voorstel. Dit hele pakket zal wor den behandeld in de februari- vergadering van de commissie voor economische zaken en werkgelegenheid. Belangstel lenden kunnen dan, gebruik ma kend van het spreekrecht, ook mondeling reageren. Uiteinde lijk zullen de nota en het bijbe horende raadsvoorstel op 27 fe bruari ter vaststelling aan de raad worden aangeboden. Het voorontwerp van de nota is vorige week gezonden aan een vrij brede doelgroep. Daartoe behoren onder meer het ar beidsbureau, organisaties van werkgevers en -werknemers, ondernemersorganisaties, Ka mer van Koophandel en andere adviserende- en dienstverlenen de instellingen op economisch gebied. Voorts ligt de nota ter in zage in de gemeentelijke infor- matiehoeken (zie daarover het artikel 'Behandeling begroting 1987'). Bij de afdeling Bestuurs zaken in het stadhuis ligt de no ta eveneens ter inzage. Boven dien kunnen daar andere open bare stukken worden ingezien die op de nota betrekking hebben. Misschien is het voor u prakti scher zelf een exemplaar van de nota te hebben. In dat geval kunt u een gratis exemplaar ophalen bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. gericht zijn op de reeds bestaan de activiteiten bij de Bui tenhaven. Het college denkt daarbij aan transport-, opslag- en reparatie bedrijven, maar ook aan onder nemingen die verband houden met de visserij. De voorbereidin gen voor de aanleg van riolerin gen en ontsluitingsweg zijn al in gang gezet. Bovendien zal de gemeente op pad gaan om be drijven voor dit terrein te inte resseren. Een ander bedrijfsterrein dat de gemeente wil gaan ontwikkelen is het terrein 'Vrijburg', ten noor den van West-Souburg. De be doeling is dat hier kleinschalige en schone bedrijven komen in de ambachtelijke en verzorgen de sfeer. Daarbij zal uiteraard rekening worden gehouden met het aangrenzende woonqebied. Zoals reeds geschreven stel len b. en w. in (het vooront werp van) de nota voor de contacten met het bedrijfsle ven te verstevigen. Ze denken daarbij aan bezoeken door col legeleden en ambtenaren aan bedrijven, waaronder nieuwe vestigingen. De bedoeling is daarbij ervaringen uit te wis selen, knelpunten te signale ren en, waar mogelijk, door de gemeentelijke diensten te la ten werken aan oplossingen daarvan. Voorts meent het college dat een twee maal per jaar verschij nende nieuwsbrief een bijdrage kan leveren aan een goede in formatieverstrekking van de ge meente aan het bedrijfsleven. Toezending zou kunnen gebeu ren aan alle in Vlissingen ge vestigde ondernemingen, maar ook aan bedrijven waarvoor nog ruimte is op de bedrijfs- en in dustrieterreinen. Het instellen van een bureau Economische Zaken is ook een van de beleidsvoornemens van het college. In het stadhuis kan dat bureau als hèt 'loket' dienen voor mondelinge en schriftelijke contacten met het bedrijfsleven. Voor de ondernemingen ont staat daardoor duidelijkheid waar ze moeten zijn bij de ge meente. Het bureau kan boven dien de contacten en het over leg met andere afdelingen, bin nen het gemeentelijke apparaat coördineren. Dit, door er onder meer de secretariaten onder te brengen van de initiatiefgroep economische ontwikkeling, de werkgroep acquisitie en de werkgroep economische pro jecten. In het voorontwerp van de no ta worden door b. en w. nog vele andere aandachts- en be leidspunten genoemd. In hoofdstuk 4 zijn ze samenge vat. Ze hier allemaal opnoe men zou teveel ruimte vragen. Trouwens, een ieder kan het zelf lezen in de nota. Over de verkrijgbaarheid daarvan wordt u nader geïnformeerd in het artikel over de inspraak mogelijkheden elders op deze pagina. Vandaag, woensdag 19 novem ber, en vrijdag wordt de begro tingsbehandeling voortgezet. De aanvangstijden zijn respec tievelijk 19.30- en 10.00 uur. De begroting voor 1987 - totdat de ze vrijdag door de raad is vast gesteld formeel ontwerp begroting - bestaat uit vele on derdelen. Een groot aantal daar van komt deze week aan de or de. Wat de vijf fracties vinden van de plannen van b. en w. voor volgend jaar hebben zij gisteren in hun algemene be schouwingen verteld. Deze lig gen reeds in de gemeentelijke informatiehoeken ter inzage. Naast het andere materiaal voor de begroting 1987. Zoals daar zijn: - de beleidstoelichting van b. en w., behorende bij de be groting van inkomsten en uitgaven; - de begroting van inkomsten en uitgaven met memorie van toelichting; - bedrijfsbegrotingen en be grotingen van instellingen en commissies. Wie belangstelling heeft om de begrotingsvergaderingen - van daag en vrijdag - bij te wonen kan zich in de informatiehoeken dus terdege voorbereiden. 'Aldegonde' 386), tijdens van 9.00- tot B. en w. in voorontwerp nota: Uitvoering van de plannen, zoals burgemeester en wethouders die in het voorontwerp van de nota werkgelegenheid noemen, kost geld. Het college wil dan ook een Fonds Economische Acti vering in het leven roepen. Hun plan is dat fonds te vullen met f 100.000. Dat bedrag kan grotendeels worden geput uit de op brengsten van de lening, die indertijd beschikbaar werd gesteld aan het SEOZ. Deze Stichting Economische Ontwikkeling Zee land werd indertijd opgericht om 'De Schelde' te helpen de on dergang van het RSV-concern te overleven. In de nota noemend, en w. al raad kan de definitieve vorm een tiental zaken die uit het van het plan er dus nog anders fonds betaald kunnen worden, uit komen te zien. Om er enkele te noemen: De verbinding tussen de Bossenburghweg en de Hercules Seg herslaan is nu definitief opengesteld. Om de verkeersveiligheid te waarborgen zijn de afgelopen weken ter plaatse enige verbe teringen aangebracht. Het gaat om aanpassingen van het weg dek en enkele verkeersmaatregelen. De omwonenden en de do centen en leerlingen van de omliggende scholen hebben hier over vorige week een brief van de gemeente ontvangen. Een nieuw aangelegde voorzie ning is de wegversmalling in de Bossenburghweg. Deze is be doeld om de overgang naar het woongebied aan te geven en de snelheid van auto's af te rem men. Om dezelfde reden is een nieuwe asfaltlaag aangebracht met daarin enkele stroken be- tonbanden. Bij dit alles is tevens de straatverlichting verbeterd en aangepast. Bovendien is het ge deelte van de Hercules Seg herslaan tussen de Bossen burghweg en de Meindert Hob-% bemalaan aangewezen als voor-* rangsweg en zijn nu de fietsstro ken aan weerszijden van de Hercules Segherslaan duidelijk gemarkeerd. Het parkeren van auto's op deze fietsstroken is uiteraard niet toe gestaan, alhoewel er hier, vóór de aanpassingswerken, wel ge parkeerd werd. In de huidige nieuwe situatie gaat het echter overduidelijk om fietsstroken (met het witte fietsje op de weg geschilderd) en daarop mag men volgens de wet niet parkeren. Voor de docenten en leerlin gen van de scholen in deze omgeving bevinden zich ech ter voldoende parkeerplaat sen aan de Govert Flincklaan. De bewoners van de Hercules Segherslaan kunnen voor het parkeren van de auto's vlakbij terecht o.a. in de Meindert Hobbemalaan. - bijzondere steunverlening bij incidentele bedrijfsproble- matiek; - faciliteiten bij bedrijfsvesti gingen, zowel ten behoeve van startende ondernemers als bij vestigingen van filialen of dochterondernemingen; - economische onderzoeks rapportages (er is reeds op dracht gegeven voor een on derzoek naar factoren, die Vlissingen (on)aantrekkelijk maken als vestigingsplaats); - een onderzoek naar en start faciliteiten voor een bedrij vencentrum; - deelname aan beurzen; pers en andere mediabenadering, vervaardiging van informatie materiaal; - en onderzoek naar de reali seerbaarheid van een kring- loopbedrijf. Het bovenstaande heeft mo menteel nog de vorm van een voorstel van b. en w. Naar aan leiding van inspraakreacties en wensen van de gemeente- VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie èn u. Het kabinet heeft besloten dat personen van Molukse herkomst, die in 1951 of 1952 in groepsverband naar Nederland zijn over gebracht en nadien vielen onder de zorg van het Commissariaat Ambonezenzorg(CAZ) in aanmerking kunnen komen voor een jaarlijkse netto uitkering van f 2.000,— en voor de bijbehorende herdenkingspenning. Ter nagedachtenis aan minister mr. J.G. Rietkerk van Binnenlandse Zaken, op wiens voorstel de uitke ring en de herdenkingspenning tot stand zijn gekomen, krijgt de uitkering de naam "Rietkerk-uitkering". DE RIETKERK-UITKERING De uitkering bedraagt f 2.000,— netto per kalenderjaar. De over de uitkering verschuldigde inkomstenbelasting en premieheffing volks verzekeringen komen voor rekening van het Rijk. Dit betekent dat degene die de uitkering ontvangt het bedrag van de uitkering niet hoeft te vermelden op het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. De uitkering heeft ook geen invloed op het recht op andere uitkerin gen (bijvoorbeeld een bijstandsuitkering) of op subsidies (bijvoor beeld een huursubsidie). Een persoon kan niet meer dan één uitkering ontvangen. Ook een echtpaar heeft samen recht op één uitkering. De erfgenamen van een uitkeringssgerechtigde komen gezamenlijk in aanmerking voor één uitkering. DE HERDENKINGSPENNING Aan de rechthebbende op de Rietkerk-uitkering, of aan de erfgena men van de rechthebbende gezamenlijk, wordt op verzoek eenma lig de herdenkingspenning uitgereikt. De aanvraag voor deze pen ning moet gelijktijdig worden ingediend met de aanvraag voor de uitkering. Als er geen uitkering wordt toegekend, wordt er ook geen herdenkingspenning uitgereikt. WAAR EN HOE KAN HET FORMULIER VOOR DE RIETKERK UITKERING EN DE HERDENKINGSPENNING AANGEVRAAGD WORDEN Het formulier kan -uitsluitend schriftelijk- aangevraagd worden bij: de Stichting Administratie Indonesische Pensioenen (SAIP) Rietkerk-uitkering Postbus 1263 6400 BG HEERLEN. De uitkering hoeft maar eenmaal aangevraagd te worden. DE DATUM WAAROP DE AANVRAAG VOOR DE UITKERING ONT VANGEN WORDT IS BELANGRIJK Omdat 1986 het herdenkingsjaar is, ontvangt de rechthebbende de uitkering voor dit jaar met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1986. Daarvoor moet het verzoek voor het toezenden van het aan vraagformulier uiterlijk bij de SAIP binnen zijn. En vervolgens moet de SAIP het ingevulde aanvraagformulier voor 15 december 1986 terugontvangen hebben. Het aanvraagformulier moet in het Neder lands ingevuld worden. Een uitgebreide brochure over dit onderwerp in het Nederlands en het Moluks-Maleis is gratis verkrijgbaar bij het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stadhuis (telefoon 87337). Dewan menteri telah menentukan bahwa orang-orang jang be- rasal dari Maluku jang pada tahun 1951 atau 1952 daingkut ke Nederland sebagai kelompok dan sesudahnjadi pelihara oleh Komisariat Pemeliharaan Orang-Orang Ambon (CAZ) bisa di- anggap lajak untuk suatu pembajaran tahunan sebesarnja 2.000 gulden bersih dan suatu pening peringatan jang bersangkutan padanja. Akan memperingatkan menteri mr. J.G. Rietkerk dari kementerian Dalam Negeri, atas andjurannja pembajaran dan pening peringatan telah didjadikan, pembajaran dinamakan "pembajaran Rietkerk". PEMBAJARAN RIETKERK Djumlah pembajaran ialah 2.000 gulden bersih tiap-tiap tahun alma nak. Padjak penghasilan dan pembjaran premi sosial ditanggung oleh pemerintah. Artinja jang dapat menerima pembajaran tida usah sebutkan djumlah uang tersebut pada surat padjak (aangifte biljet inkomstenbelasting). Bajaran ini tida mempengaruhi hak dari hak-hak menerima lain sumbangan (umpamanja sokongan bantuan gemeente) atau tundjangan (umpamanja tundjangan sewah rumah; huursubsidie). Satu orang hanja boleh menerima satu pembajaran. Suatu sua- mi/isteri bersama-sama mempunjai hak untuk menerima satu pem bajaran. Waris-warisnja dari jang berhak menerima pembajaran bersama-sama dianggap lajak untuk suatu pembajaran. PENING PERINGATAN Atas permohonan dari mereka jang berhak menerima pembajaran Rietkerk atau kepada waris-warisnja bersama-sama, diberikan pe ning peringatan satu kali. Permohonan untuk menerima pening ha- rus dihakapkan bersama-sama dengan permohonan untuk meneri ma pembajaran. Siapa jang tida menerima suatu pembajaran, dju- ga tida menerima suatu pening peringatan. BAGAIMANA DAN DIMANA PORMULIR UNTUK MENERIMA PEM BAJARAN RIETKERK DAN PEN ING PERINGATAN HAR US Dl- MADJUKAN Pormulier dapat dimohon - hanja dengan perantaran surat - di: Stichting Administratie Indonesische Pensioenen (SAIP) Rietkerk uitkering Postbus 1263 6400 BG HEERLEN. Pembajaran hanja satu kali dimohon. TANGGAL PENERIMAAN SURAT PERMOHONAN UNTUK MENERI MA PEMBAJARAN SANG AT PENTING. Oleh sebab tahun 1986 ialah tahun peringatan, jang berhak akan menerima pembajaran berlaku mulai tanggal I djanuari 1986. Oleh karena itu surat permohonan untuk menerima suatu pormulir harus diterima oleh SAIP se-lambat-lambatnja tanggal Lagi pula SAIP harus menerima kembali pormulir tersebut dengan keterangan jang telah diisi dimuka tanggal 15 december 1986. Pormulir permohonan harus diisi dalam bahasa Belanda. Deze 'hoeken' zijn onderge bracht in de volgende ge bouwen: - buurthuis (Westerzicht werkdagen 17.00 uur; - wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59, Paauwenburg), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur; - wijkcentrum Middenhof (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag- en dinsdagmor gen van 9.30- tot 12.00 uur, op donderdagmiddag van 13.30- tot 16.30 uur en op maandag tot en met donder dag 's avonds van 19.30- tot 21.00 uur; - openbare bibliotheek (Lan ge Zelke 91) foto, geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; - in het stadhuis (Stad huisplein 2), bij het Stafbu reau voorlichting en in spraak. Burgemeesters zijn belast met de veiligheid binnen de grenzen van hun gemeenten. De Wester- schelde is in de praktijk een "probleemgebied" gebleken. De gemeentegrens van Vlissingen loopt tot aan de laagwaterlijn van Zeeuwsch-Vlaanderen; daar be gint dus de gemeente Oostburg. De grens is niet zichtbaar en het is denkbaar dat er tijd verloren zou gaan alleen al met het uit zoeken op wiens 'grond'gebied een ongeval heeft plaatsgevon den. Dèt probleem zal in elk ge val niet meer kunnen komen. Met mijn collega van Oostburg heb ik een overeenkomst getekend, die er van uitgaat dat bij een ongeval in de Westerscheldemonding (denkt u maar aan de veer diensten of het vervoer van ge vaarlijke stoffen) de coördinatie van de aanpak bij de gemeente Vlissingen ligt. De gemeente Oostburg staat daarbij als het ware een deel van haar eigen competentie af. Hoofdoverwe ging is geweest dat het waterge bied vanuit Vlissingen beter toe gankelijk is.. Niet in de laatste plaats door de hier gevestigde (overheids)diensten als de Rijkspolitie te water; het Loods wezen en Rijkswaterstaat, die hun vaartuigen vanuit Vlissingen hulp kunnen laten bieden. Deze aanpak maaktsnelle informatie- inwinning en -uitwisseling moge lijk, evenals een inventarisatie van de gevaren, waardoor een effectieve, goed gecoördineerde bestrijding mogelijk is. De ge meentebesturen onderkennen de risico's die een vervoerssla- gader als de Westerschelde met zich meebrengt en treffen voor zieningen om onverhoopte onge vallen snel en competent te kun nen aanpakken. De opheffing van de Bescher ming Bevolking is nu door het Parlement bekrachtigd. De taken zijn overgegaan naar met name de Regionale brandweer. Ook personeel en materieel is voor een niet onbelangrijk deel over genomen, waardoor de regiona le brandweer zowel wat kennis en wat uitrusting betreft de nieu we taak kan aanvatten. Naar mijn mening is er in elk geval in Noord- en Midden-Zeeland door de opheffing van de BB zeker geen gat ontstaan op dit gebied van de rampenbestrijding en hulpverlening. Papier is geduldig zegt men wel eens en dat geldt ook voor ram penregelingen. Regelmatig oefe nen is dan ook de boodschap. In mei van dit jaar hebben we met inschakeling van alle disciplines geoefend met de veerboot. Zo'n oefening levert voor degenen die met concrete slachtofferhulp zijn belast veel ervaring op. Maar ook voor degenen die met de lei ding zijn belast: de burgemees ter en zijn rampenstaf leren rea geren op situaties en de best mo gelijke beslissingen te nemen. Zo'n oefening vond ook vorige week plaats: misschien hebt u daar wel iets van bemerkt. Het Korps mobiele Colonnes (KMC) was toen "gemobiliseerd" om een denkbeeldige ramp in de omgeving van de oude PZEM- centrale mee te helpen bestrij den. Het KMC kan alleen inge schakeld worden wanneer de omvang van een ramp de capa citeit van de eigen hulpverlening te bovengaat. Zo 'n Korps is na tuurlijk pas later ter plaatse, maar het zorgt voor extra voor zieningen terwijl het andere hulp verleners kan aflossen. Ook voor het haven- en industrie gebied Vlissingen-Oost zijn er sluitende afspraken gemaakt met de gemeente Borsele en de korpsen van de diverse in dustrieën. Als ik alles overzie dan geloof ik te mogen zeggen dat we in Vlis singen over goede regelingen en hulpverleningsorganisaties met goed opgeleide medewerkers beschikken, die adequaat op ca lamiteiten kunnen rageren. Ik hoop op dit onderwerp in deze kolom regelmatig terug te ko men, want ik vind het van belang dat u op de hoogte blijft van ont wikkelingen op dit gebied.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5