informatiepagina van de gemeente vlissingen Behandeling begroting 1987 in drie rondes I Voorstel: geld voor kinderdagverblijf ISint bezoekt Vlissingen en Souburg 147 klokken Verdeling van geld voor stadsvernieuwing ook onderdeel van gemeente begroting voor 1987 I Theater Poging IWat ligt ter inzage? O 1/ DE VLISSINGKR Woensdag 12 november 1986 I Verbeteren? Ter inzage Welkom Commissies vergaderen Gemeenteraad verklaarde beroepschrift gegrond Bouwvergunning Bestemmingsplan Drank- en Horecaverordening Diverse verkeersmaatregelen Beschikkingen hinderwet Wijziging verkeer richting Dijkstraat Route Vlissingen Even bijpraten met wethouder de Keijzer Kredietbank Financiering onderwijs Beveiliging scholen Éénmalige uitkering Souburg Vlissingen redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen. telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Woensdagavond (de 19de) zul len b. en w. die algemene be schouwingen beantwoorden (aanvang 19.30 uur). De derde, tevens laatste ronde is op vrij dag de 21ste november. Vanaf 10.00 uur kunnen de raadsleden dan weer ingaan op de antwoor den die het college woensdaga vond gaf. Tenslotte kunnen b. en w. ook daar weer op antwoor den. Aan het eind dient dan de begroting voor 1987 te worden vastgesteld. Dat geldt ook voor het welzijnsprogramma 1987 en het voorstel over het fonds stadsvernieuwing voor 1987. Beide zaken worden tegelijk met de begroting behandeld. Alle drie de vergaderingen worden Hebt u een eigen woning en wilt u die verbeteren? De afdeling bouwkunde van de dienst open bare werken in het stadhuis (tweede verdieping, kamer 228) informeert u graag over de ge meentelijke subsidiemogelijkhe den daarbij. U kunt er terecht dagelijks tijdens kantooruren van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Telefonische informatie is ook mogelijk: (01184)-87238. De folder waarin de subsidieregeling staat, is ver krijgbaar in de gemeentelijke in- formatiehoeken en bij het Staf bureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (begane grond, telefoon 87335). Zowel de begroting, de begelei dingsbrief van b. en w., het ontwerp-welzijnsprogramma en het voorstel over het fonds stadsvernieuwing liggen ter in zage in de gemeentelijke infor- matiehoeken. Op 19 november zullen daaraan worden toege voegd de algemene beschou- Deze uitnodiging staat niet voor niets op deze pagina. U kunt het zien als een uitnodi ging om de vergaderingen - of een deel daarvan - bij te wo nen. U bent welkom! Volgende week, twee avonden en een dag: behandeling begro ting door deze gemeenteraad, (foto Johan Murre). Jaarlijks ontvangt de gemeente van de rijksoverheid geld ten behoeve van de stadsvernieuwing. Tesamen met het geld dat de gemeente hiervoor zelf beschikbaar stelt, vormt dit het stadsvernieuwingsfonds. Voor de verdeling van het geld uit dit fonds doen burgemeester en wethouders de gemeenteraad nu een voorstel. Het vormt een onderdeel van de gemeentebegro ting voor 1987 die de raad volgende week behandelt. Op het voorstel heeft eerder dit jaar inspraak plaatsgevonden. Vandaag - woensdag - verga deren drie vaste commissies van advies en bijstand. Het zijn die voor: -de financiën (aanvang 17.00 uur); -de personeelszaken en orga nisatie (aanvang 16.00 uur); -het verkeer (aanvang 19:30 uur). Alle drie de vergaderingen vin den plaats in het stadhuis. Ze zijn openbaar. Bovendien heeft het publiek er recht van spre ken. Niet alleen over de zaken die op de agenda staan maar ook, tijdens de rondvraag, over andere onderwerpen op het ter rein waarover de commissie ad viseert. Agenda en stukken lig gen ter inzage in de gemeentelij ke informatiehoeken. Het voorstel gaat uit van zo'n f 3,14 miljoen voor 1987 en f 3,44 miljoen voor elk van de jaren 1988, 1989 en 1990. De gemeente betaalt daarvan zelf in 1987 ruim f 0,8 miljoen, in 1988 bijna f 1 miljoen, in 1989 bijna f 1,1 miljoen en in 1990 ruim f 1 miljoen, aldus het voor stel. Deze bedragen worden ge bruikt voor onder andere de aankoop van panden om die op te knappen, het herstellen van monumenten, het geven van subsidie aan particulieren die hun huis opknappen, het op knappen van straten en buurten en het vernieuwen van woning complexen waarbij de bewoners tijdelijk in andere woningen moeten worden ondergebracht. De grootste bedragen willen b w in de komende drie jaar beste den aan het herstellen van mo numenten 1 miljoen per jaar) en het uitvoeren van woonbuurt verbeteringen (f 0,9 miljoen per jaar). Voor dit laatste bedrag wil len b w ook winkelgebieden opknappen. Zo staan voor 1987 het oostelijk deel van de Spuistraat en de Walstraat, de Kleine Markt en de Sint Ja- cobstraat op het programma. "Gisteren stonden we aan de rand van de afgrond, vandaag zijn we gelukkig een stap ver der". Een titel met, zoals dat heet, een dubbele bodem. Voor velen, maar niet voor de leden van het Theater Poging. Zaterdag ontsluieren ze de achterliggende gedachten, stukje voor stukje, met to neelspel, mime, poppen, mu ziek en passend dékor. U kunt het meemaken in het Vestzaktheater, vanaf 20.30 uur. De organisatie van dit ge beuren is in handen van de Cul turele Raad Vlissingen (Bad huisstraat 104). Daar kunt u ook de kaarten kopen (f 12,50 per stuk, voor houders van het CJP of de Pas 65 f 10.00). (foto Johan Murre). De gemeenteraad heeft tijdens de laatstgehouden vergadering besloten een beroepschrift van de heer T.C. Burgers gegrond te verklaren. Dat gebeurde in afwijking van het voorstel van burge meester en wethouders. Gerealiseerde stadsvernieuwing in het Groenewoud en de Kleine Kerkstraat (foto: Johan Murre). Het draaide allemaal rond de aanvraag van een vergunning voor de bouw van een garage en schutting bij zijn woning aan de Paauwenburgweg door de heer Burgers. B. en w. weigerden die vergunning te verlenen. Zij ba seerden zich daarbij op het ad vies van de Welstandscommis sie. De mening van deze com missie is, dat de materiaalkeuze (beton) niet past in de omge ving. Hout of metselwerk zou wel kunnen. Tegen de weigering om een bouwvergunning te ver lenen tekende de heer Burgers bezwaar aan. In verband daar mee werd hij gehoord door de vaste commissie van advies en bijstand voor de openbare wer ken en milieuhygiëne. Deze commissie jjiwam tot het advies van b. en w. om het beroep schrift gegrond te verklaren. Een belangrijk argument vorm de daarbij de deugdelijkheid en de brandwerendheid van de ma teriaalkeuze. Die woog voor de commissie zwaarder dan het welstandsaspect. Daarbij speel de voor de commissieleden mee dat de plaats waar de garage en schutting komen grenst aan een speeltuin. Daar worden ook wel eens vuurtjes gestookt. Het ad vies van de commissie voor de openbare werken werd ook in de Welstandscommissie bespro ken. Daar bleef men echter bij het eerder ingenomen stand punt. B. en w. deden dat ook. Dat mondde uit in hun voorstel aan de gemeenteraad het be zwaarschrift van de heer Bur gers ongegrond te verklaren. Een ruime meerderheid (17) van de aanwezige (25) raadsle den besloot echter, mede op basis van de door de commis sie openbare werken uitge brachte advies, anders en ver klaarde het beroep gegrond. B. en w. zullen nu, met inacht neming van dat raadsbesluit, een nieuwe beslissing nemen omtrent het verlenen van de gevraagde bouwvergunning. De heer J.M. Kik heeft aan burgemeester en wethouders ver gunning gevraagd om een berging te mogen bouwen bij het pand Kanaalstraat 47 (zijde Hudsonstraat). Het college is van plan die vergunning te verlenen. De definitieve beslissing daar over nemen ze echter pas als de aanvraag ter inzage heeft gelegen. Dat is momenteel het geval. Belangstellenden kunnen er nog tot en met 19 november voor terecht in het stadhuis bij de Dienst Openba re Werken (tweede verdieping, kamer 207). De 19de is ook de laat ste dag waarop belanghebbenden hun eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen indienen. en w. van Vlissingen. Bovenom schreven besluit is vandaag offi cieel gepubliceerd in de PZC en kan worden ingezien bij de afde ling algemene zaken in het stad huis (tweede verdieping). In de laatstgehouden vergade ring besloot de gemeenteraad, dat kan worden begonnen met de voorbereidingen tot wijziging van het bestemmingsplan Bou levard. Deze wijziging houdt met name verband met de uitbrei ding van een restaurant met het aangrenzende pand (op num mer 56). B. en w. hebben onlangs, op grond van de Drank- en Horeca verordening vergunning ver leend om alcoholhoudende drank te mogen verstrekken in de café-bar in het pand Nieu- wendijk 31. De vergunning werd verstrekt aan mevrouw M. van Dijk en de heer A. van Hoey- donck. Tegen dit besluit van b. en w. kan (tot 1 december) be roep worden aangetekend bij Gedeputeerde Staten van Zee land. Het beroepschrift moet echter worden ingediend bij b. Dit zogenoemde voorberei- dingsbesluit ligt in het stad huis ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (begane grond, kamer 010). Burgemeester en wethouders hebben een aantal verkeers- besluiten genomen. Ze liggen tot 13 december as. ter inzage bij de dienst VROM in het stad huis. Tot deze datum is het in dienen van bezwaarschriften te gen de meeste besluiten moge lijk. De besluiten hebben o.a. betrekking op: het instellen van een 30 k/uurzöne in de Dijkstraat, de Glacisstraat en de Kasteelstraat en het instellen van éénrichtingverkeer in de Dijkstraat en de Jan de Priesterstraat. Voorts gaat het om enkele maatregelen bij het NS-station Souburg. Voor de volledige -lange- lijst met maat regelen verwijzen wij u naar de dienst VROM of de advertentie van de gemeente van vandaag in de Provinciale Zeeuwse Courant. Burgemeester en wethouders hebben definitief besloten aan twee bedrijven een vergun ning in het kader van de Hin derwet te verlenen. Zij deden dat, nadat de gehele door de wet voorgeschreven aan vraagprocedure doorlopen was. Het betrof vergunningen - onder voorwaarden - voor: - Van Rietschoten en Hou- wens b.v. voor de gehele inrichting van het electroni- sche fabricage- en installa tiebedrijf op het perceel Mercuriusweg 15; - Silikom b.v. te Borssele voor een laadstation met metsel-speciesilo's op het perceel Westerhavenweg 16. Aan beide vergunningen zijn voorschriften verbonden. De beschikkingen (besluiten) liggen tot en met 24 november as. in het stadhuis ter inzage bij de dienst VROM (begane grond, kamer 010). VROM is overigens de afkorting van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Personen, die overdag verhin derd zijn om naar het stadhuis te komen, kunnen er ook op woensdagavond terecht om de ze stukken in te zien. Men moet dan wel vantevoren doorgeven aan de medewerkers van de dienst VROM dat men komt. Zij zorgen er dan voor dat het dos sier 's avonds tussen 17.15- en 20.15 uur - gereed ligt bij het Stafbureau voorlichting en in spraak. Dat is vlakbij de hoofdin gang van het stadhuis. Voor een beperkte groep perso nen en instanties is het nog tot en met 24 november as. moge lijk om in beroep te gaan bij de Kroon. De medewerkers bij de afdeling milieu van de dienst VROM kunnen u daar nader over informeren. 35 Jaar doen ze hun werk al, de klokken die samen het carillon van de St. Jacobskerk vormen. De gieterij Petit en Fritsen uit Aarle-Rixtel maakte ze alle 47, de drie luidklokken inbegrepen. Het is al het derde carillon dat in de St. Jacobstoren hangt. Het eerste ging verloren tijdens een brand in 1911het tweede werd tijdens de tweede wereldoorlog verwijderd. Het klokkenspel komt één keer meer. Ook het mechanische per week in al z'n facetten tot le ven. Dat is op vrijdagmorgen, als stadsbeiaardier Henk van Putten de wekelijkse bespeling verzorgt. Hij doet echter nog speelwerk dat om het kwartier melodieën over de binnenstad uitstrooit wordt door hem 'ge programmeerd'. Onlangs heeft van Putten vier nieuwe liedjes op het carillon 'gezet'. Wellicht klinken ze niet in zovele nuan ces als tijdens de handmatige bespeling op het klavier vrijdag morgen, maar toch De komende maanden zullen klinken: - op het hele uur 'Les folies du dauphiné' van Dupont; - om kwart over een motief uit een volkslied: - op het halve uur de ariette 'Dans lamie de la maison', eveneens van Dupont; - om kwart voor een motief uit een volkslied. (foto Johan Murre) Dutchman') en, zo nodig, het De Ruyterplein (voor de oude vismijn). Verder is doorgaand verkeer over Boulevard De Ruyter en in de buurt van de Koopmansha ven op genoemde tijd niet mo gelijk. Na de ontvangst bij de ha ven stapt Sint op z'n schimmel om met z'n Pieten een rondrit door de stad te maken. Het ver keer in de binnenstad en nabije omgeving dient daarom reke ning te houden met mogelijk op onthoud. De stoet wordt overi gens begeleid door de politie. Sint Nicolaas en z'n gevolg lo pen zaterdag door Vlissingen de volgende route: Beursplein, Bel- lamypark, Spuistraat, Lange Zelke, Schutterijstraat, Bus- heel goed kunnen zingen! Na deze ontvangst trekken de bis schop en z'n knechten Sou burg in. Ze komen daarbij door de volgende straten: Kanaalstraat, Van Visvlietstraat, Buteuxstraat J.l. Sander- sestraat, P. Louwersestraat, Zeewijksingel, Padweg, Witte- zeestraat, Zwartezeestraat, Vlis- singsestraat, Burchtstraat, Rit- themsestraat, Karolingenbaan, Verlengde Kanaalstraat, Ka naalstraat waar de tocht weer eindigt bij wijkcentrum 'Mid denhof'. Ook in Souburg zorgt de poli tie er voor dat de Sint onge hinderd met z'n gevolg de rou te kan volgen. Daarvan afge zien, wie wacht nu niet graag even op de eerbiedwaardige grijsaard?! Vorige week prijkte op deze plaats eveneens mijn foto.^He laas was dit een foutje van de drukker want daaronder was mijn collegawethouder Meijers aan het woord. Vandaar dat u mij vandaag (weer) op deze pagina aantreft. Volgende week behandelt de ge meenteraad de gemeentebegro ting voor volgend jaar. Elders op deze pagina kunt u daarover meer lezen. Het college van bur gemeester en wethouders geeft in de bij de begroting horende toelichting aan dat er in Vlissin gen een gemeentelijke krediet bank moet komen. Als wethou der van sociale zaken wil ik mij daarvoor met name sterk maken. Momenteel is al een ambtelijke werkgroep bezig met de voorbe reidingen tot het oprichten van zo'n kredietbank. Zo zal er een reglement voor de bank moeten komen waarin staat wie onder welke omstandigheden en onder welke voorwaarden krediet kan worden verstrekt. Dit alles zal ui teraard ter vaststelling aan de gemeenteraad worden voorge legd. Ik ga er echter van uit dat in de loop van volgend jaar de ge meentelijke kredietbank zal kun nen functioneren. Sprekend over de begroting voor volgend jaar baart mij de finan ciering van het onderwijs wel enige zorg. Ik zal u alle ingewik kelde details besparen maar het komt er op neer dat de gemeente volgend jaar minder geld van het rijk zal ontvangen voor het "in bedrijf" houden van scholen. Het gaat daarbij met name om het niet-onderwijzend personeel waarvoor de gemeente in het vervolg één totaalbedrag zal ont vangen. De gemeente moet dan zien dat ze met dit bedrag "uit komt". De zoveelste bezuini gingsmaatregel van het rijk... Waar de gemeente zeker niet op kan bezuinigen is het beveiligen van scholen tegen inbraak. Mo menteel is een inventarisatie klaar van wat in de Vlissingse openbare en bijzondere scholen nodig is om deze te vrijwaren van inbraak en dus van vernie ling en diefstal. Op dit moment wordt op de eerste scholen al ge werkt aan de aanleg van het alarmsysteem. Het gaat om een systeem waardoor personen zich niet onopgemerkt in de school kunnen bevinden waarbij een rechtstreekse signalering naar de politie plaatsvindt. De bedoeling is dat alle openbare en bijzondere scholen hiervan zpi le n worden voorzien. Om nog even terug te komen op het onderdeel sociale zaken van mijn wethoudersportefeuille: op het ogenblik wordt hard gewerkt aan het gereedmaken van de éénmalige uitkeringen. Het is na melijk van belang dat deze uitke ringen vooral op tijd geschieden; juist als u hiervoor in aanmerking komt, hebt u dit geld immers hard nodig! De aanvraagformulieren voor de eenmalige uitkering zijn door de gemeente eind september toege zonden aan de meeste mensen die recht hebben op de eenmali ge uitkering. Hebt u zo'n formu lier niet ontvangen en denkt u dat u wél in aanmerking komt, dan kunt u het ophalen bij het Admi nistratief Dienstencentrum Zee land (ADZ) aan de Mercuriusweg 12. Telefonisch aanvragen kan ook, het nummer is 17910. Doet u dat dan wel snel, want het in gevulde formulier moet uiterlijk 15 november bij het ADZ binnen zijn. Deze week dus! Aanvragen die daarna binnenkomen worden niet meer in behandeling geno men en dus zondermeer af gewezen! De Vlissingse raadsleden zullen volgende week aan weinig anders toekomen dan aan de begro ting voor 1987. Want naast de officiële behandeling (in drie rondes) zal er ook het nodige verga derd moeten worden met de (steun)fracties. De algemene beschouwingen beginnen dinsdag 18 november 's avonds om half acht. De vijf fracties krijgen die avond de ge legenheid hun visie te geven op de ontwerp-begroting. Daarvan zijn niet los te zien de plannen die burgemeester en wethou ders hebben op de vele ge meentelijke (beleids)terreinen. Die zullen volgende week dan ook met name onderwerp van gesprek vormen. gehouden in de raadzaal van wingen, zoals die de dag ervoor het stadhuis. werden uitgesproken. Volgende week behandelt de gemeenteraad de gemeentebegro ting voor 1987. Onder-deel daarvan vormt het welzijnsprogram ma voor datzelfde jaar. In dit programma stellen burgemeester en wethouders de raad voor een bedrag van f 27.550,— be schikbaar te stellen voor een kinderdagverblijf in Vlissingen. Het kinderdagverblijf is inmid- jaar veilig te stellen. dels al voorlopig van start ge gaan in een woning aan de Commandoweg. Daar kunnen kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar vijf dagen per week van 8.00 tot 18.00 uur terecht. Het gaat dus om dagopvang van kin deren van bijvoorbeeld moeders die (weer) willen gaan werken. De kosten zijn afhankelijk van het inkomen en variëren van f 50,— tot f 750,— per kind per maand. Het subsidiebedrag dat b&w nu voorstellen te verlenen is be doeld om de huisvesting van het kinderdagverblijf voor volgend Het ministerie van Sociale Za ken heeft via het gewestelijk ar beidsbureau uitzicht gegeven op het beschikbaar komen van geld voor het kinderdagverblijf voor een periode van tenminste één jaar. Omdat b&w vinden dat Vlissingen zich deze kans niet mag laten ontgaan wordt nu het susibiebedrag van de gemeente voorgesteld. B&w stellen daarbij echter wel als voorwaarde dat door andere subsidiegevers vol doende geld beschikbaar zal worden gesteld om gedurende 12 maanden tot een sluitende exploitatie te komen. Burgemeester en wethouders hebben een beslissing genomen over het verloop van het éénrichtingverkeer in de Dijkstraat, de Van Steveninckstraat, de Cornelis van Perestraat en de Jan de Priesterstraat. De beslissing is o.a. genomen dening en Milieu (VROM) in het aan de hand van de reacties van stadhuis, de bewoners van deze straten waarom de gemeente had ver zocht. De nieuwe situatie komt er op neer dat het éénrichting verkeer gewijzigd wordt in de Jan de Priesterstraat en in een deel van de Dijkstraat. Alle be woners zijn van de beslissing van b&w op de hoogte gebracht. De inventarisatie van de in spraakreacties en het commen taar en de conclusies van b&w daarop liggen voor belangstel lenden ter inzage bij de dienst Volkhuisvesting, Ruimtelijke Or- Het wordt zaterdag een drukke dag voor Sinterklaas en z'n knechten. Om half twee stappen ze in de Koopmanshaven op Vlissingse grond. Na ontvangst daar maken ze een rondrit om daarna snel door te gaan naar Souburg. Want daar worden ze om half drie bij wijkcentrum 'Middenhof' verwacht door een sestraat, Spuistraat, Coosje Buskenstraat, Betje Wolffplein, Aagje Dekenstraat, Schel- destraat, Paul Krugerstraat, Sin gel, Brouwenaarstraat, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Betje Wolffplein, Walstraat, Nieuwendijk, Bellamypark en tot slot Beursplein. Omdat'ie het met de boot niet zou halen komt de Goedheilig man zaterdag per auto naar Souburg. Hij hoopt omstreeks half drie bij wijkcentrum 'Mid denhof' in de Kanaalstraat uit te stappen. Daar wacht, na mens het gemeentebestuur, wethouder T.R.K. Meijers hem op. Omringd natuurlijk door een heleboel Souburgse kin deren die de Sint ongetwijfeld ook zullen laten horen dat ze groot aantal kinderen! In Vlissingen arriveert de Sint, zoals hij gewend is, met de boot. Als die (om half twee) arriveert staan daar natuurlijk de burge meester én - hoe kan het anders - een heleboel kinderen op hem te wachten. Ook de muziekvere niging ontbreekt uiteraard niet. Want dat er gezongen gaat wor den, dat is zeker! Logisch dat al die kinderen en hun vaders en moeders een mooi plekje willen om Sinterklaas goed te kunnen zien. Daarom mogen er zater dag van half één tot twee uur geen auto's worden geparkeerd op de volgende plaatsen: -Keizersbolwerk (bij het stand beeld van Michiel de Ruyter); -Noordzeestraat, hoek Beursplein; -Smalle Kade (bij de 'Flying Sint Nicolaas bij zijn aankomst in Vlissingen vorig jaar. (foto: Johan Murre).

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5